Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 35438 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #75 - 05.07.2004 at 13:40:20
 
Re: Knjige, članki, filmi,... o Lucidnem Sanjam
Reply #10
Quote:
hojla Indigo...
veš , saj nisem profi...
le sem ter tja mi tudi kaj uspe , da ne boš razočarana...
povem le svoj vidik in potem mogoče kdo najde kaj , kar je namenjeno njemu
lep pozdravček
Arelena

Kaj bo, bo ...
kdo je tuki sploh profi?  Wink Grin
( ja, morda Strawin Wink )

se veselim
LP Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #76 - 05.07.2004 at 23:48:29
 
Winkzanimiva si ti Indigo , zanimiva...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #77 - 07.07.2004 at 02:02:18
 
         ' Puška'
Nahajam se na enem terenu, večji naklon... jaz sem gor a nižje, dol je en mlad človek (ali mladenič) daleč morda okoli 5 - 6 meter od mene. Koliko se spomnim se on nekak nenavadno obnašal...
jaz sem mogoče nekaj njemu rekla ali kaj drugega naredila (? ne vem) in to je ( morda) za posledico imelo to kar vem da se potem zgodilo-  on se veliko jezil name...

Koliko se spomnim mladenič mi je rekel nekaj kot:  'E, a zdaj te bom ubil'
Usmeril je puško proti meni, a jaz sem ga prosila: 'ne, ne' ( naj ne strelja, naj me ne ubije )
Bil je vztrajen v svoji nameri, se približal počasi.. Jaz sem se ukrivila, zvila in naredila ščit lastnim rokam... sem zvila celo telo, spustila se do tla...
razmišljala sem pri tem kako on vendar še dalj z puško meri precej ravno v mene, in mislila sem (približno): Škoda, z tem položajem nisem uspela da bi rana od mogočeg streljanja bila manja... samo morda sem uspela naj me malo manj natančno strelja... morda zgreši?... ampak to ni verjetno... ker on ni daleč, tuki je, blizu mene...
Nisem verjela da me bo zgrešil.
Pri vsem tem, dokler sem od lastnih rok delala ščit, razmišljala sem kateri prst mi bo zdaj metek razdejal.. kateri prst bi jaz rajše žrtvovala, a katereg je treba več 'varovati' (koliko je to možno v takšnem časo..)
Koliko se spomnim za srednji prst sem bila mnenja kako ni dobro naj bi bil uničen, ni dobro da ga izgubim..
Za druge prste se ne spomnim kaj sem mislila.
                               
Tedaj, v straho od smrti sem se spomnila da je vse mogoče sen ...
in takoj po tem sem bila precej prepričana da je sen

in rekla sem takoj mladeniču da so to sanje in zijala mu pri tem v lice!
(tedaj smo že bili zelo blizu, skoraj 'lice v lice')
Iskala sem takoj ali bom videla znake kako bo sen zdaj izginil...

Le trenutek sem razmišljala o tem ali bom poskusila zdaj vzdrževati sanje (podaljševati lucidnost z stabilizacijo sanjskeg okolja naj sanje ne izginejo hitro)
ampak ne, nisem hotela to, temveč sem pozorno opazovala lice mladeniča čakajoč naj slika izgine.
To se verjetno zgodilo
ne spomnem se nadaljevanja sanj..
V glavnem, več ali manj, spomnem se sanj če se nadaljojo..
rekla bi da je tuki sen imel konec.
Žal se ne spomnem nič, nikakšne podrobnosti kako so mladenič in sanjsko okolje izginili...  zdi se zelo hitro je vse izginilo.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #78 - 07.07.2004 at 09:50:28
 
Quote:
Kaj bo, bo ...
kdo je tuki sploh profi?  Wink Grin
( ja, morda Strawin Wink )

Ha! Ko bom imel 2 hude lucidne sanje na noč, takrat bom profi, dotlej pa sem le.. hm.. apprentice lol! Grin

Vi kar pišite lucidne prigode, bom tudi jaz kaj prispeval. Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #79 - 07.07.2004 at 09:58:37
 
Quote:
         ' Puška'
...


Zanimive sanje! Fajn primer kako se z lucidnostjo rešiš iz neprijetne situacije (more). Škoda, da se nisi spomnila, da bi ga vprašala zakaj te hoče ubiti. To bi bil zanimiv pogovor. Wink In pa, če hočes situacijo enostavno skenslati (kar pa ni ok, dobro je pozanimati se zakaj ta situacija sploh obstaja, kot sem rekel, vprašati tipa) je dobra tehnika ta, da zadevi enostavno obrneš hrbet.

P.S. Ko sem začel brati sem se kar smejal lol "e, sad, ubiću te!" Lol, brez zamere! Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #80 - 07.07.2004 at 10:00:46
 
5.2.2004

Nova RCja

Stara hiša, kuhinja. Teta nekaj prenaša naokoli, mama je v bližini. Hmm, saj sanjam. Pravim naj mi gredo s poti in se napotim v miren kot kuhinje. Pomislim, "sedaj bom naredil vse RCje!" Štejem prste. 6. Obrnem roko, precej več kot 6. Poizkušam RC z nosom. Ne deluje! Heh! Čudno to. Še enkrat. Nos je samo malo čuden, vidim pa vseeno ga in to z obema očesoma. Poizkusim še s tretjim RCjem, zamašim si nos in poskušam dihati. Haaaa, deluje! In kako čuuden občutek!! Haaa! Diham skozi "zaprt" nos! Total weird lol! Cheesy Sestri, ki je bila blizu hočem reči naj poizkusi a se zavem neumnosti tega. Grem ven. Ne vem več točno, zbudil sem se..

Drugi RC: glej samo na eno oko in poglej, če vidiš nos. Poizkusi še z drugim očesom. Evo, končno sem preizkusil še ta dva RCja. Ta zadnjega bom od sedaj naprej vedno uporabljal, drugega bom pa zanemaril. Wink

_____________________

rdeča - navadne sanje
črna - komentar med sanjami, zadeve ki nimajo neposredne veze s pripovedovanjem sanj, razmišljanja..
modra  - lucidne sanje
RC = reality check
zelena - komentar k sanjam
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #81 - 07.07.2004 at 10:44:17
 
"She was looking about for some way of escape, and wondering whether she could get away without being seen, when she noticed a curious appearance in the air ... " (AA in W)

Eno moje sanjanje: ali kako sem dobila nick siaj.  

Najprej sem tavala po mestu. Nočilo se je, sonce je zahajalo. Nato sem zagledala trgovino, fency, pa sem si rekla, grem pogledat kaj je notri, samo pogledat, ker denarja, da bi kaj kupila nisem imela, vsaj ne toliko kolikor naj bi stale tam obleke. Vstopila sem v trgovino, sijajno, srebrno, prosojno in vso iz stekla. Urejeno, čisto in fancy. Tam sem si želela biti, vendar sem se zavedala, da to ni kraj zame. V trgovini je bila razprodaja.  Prodajalke so bile prijazne. Napotile so me v zgornje nadstropje, ker oblek v prvem nadstropju pač ni bilo več. Šla sem z dvigalom. Steklenim. Iskala sem kaj zase, vendar nisem nič našla. Ni bilo obleke zame, bolj beda. V tej trgovini sem se počutila kot tujka. Šla sem dol z dvigalom in zapustila trgovino.

Spet sem bila na cesti. Z nekako grenkim občutkom. Po izkušnji s prostorom, kamor ne spadam. Tavala sem po cestah. Vstopila sem v nek pub. Tam je bilo polno ljudi. Vsi so bili veseli in dobro razpoloženi. Bili so mi znani, čeprav nisem nikogar prepoznala. Tudi tu se nisem dobro počutila. Iz tega puba sem zelo hitro odšla, na nek način zbežala. Vsi so mi bili tuji, drugačni. Vendar je za menoj prišel fant, mladenič. "Ej, ej počakaj," je zavpil za menoj in jo krenil z menoj. Nisem ga hotela imeti poleg sebe. Rekla sem mu, naj gre in kaj sploh hoče s tako osebo kot sem jaz. Kaj ga sploh tako fasciniram. Potem se nisem več ozirala nanj. Naj gre z menoj, če hoče. Ulegla sem se na pločnik in se zazrla v nočno zvezdnato nebo. Potem sem se le zazrla še v njegove oči. Iz njih je žarela nepopisna čista ljubezen. Milina. Bil je dobro, čisto bitje. Ta pogled, kot da mi je nekaj prigovarjal, morda mi je prigovarjal tudi z besedami - a se jih ne spominjam. Pozornost sem spet usmerila na nebo. In takrat, kot strela z jasnega: dve zvezdi, dva utrinka. Glej, glej sem mu dejala in kazala gor s prstom. Nato sta se ta dva utrinka srečala in treščila eden v drugega. Fascinantno, lepo in pretresljivo. In iz tega treska je nastala nova zvezda, rdeča, žareča in na njej se je izpisalo nekaj kot "sijaj", "sij" (kasneje sem to numerološko predelala v siaj). To sem potem komentirala tako: glej, sedaj pa že tako oglašujejo detergente za pomivanje posode. Mladenič poleg mene pa mi je začel prigovarjati. Naj grem vendarle do tega človeka in naj me ne bo strah.

Prisluhnila sem mu in že s tem sem se prestavila eno nadstropje više. Znašla sem se sredi narave, neokrnjene, sveže zelene. Videla sem lepo negovan vrt in rekla sem si, ta človek pa res ne more biti slab, ker ima tako lepo negovan vrt. Ozrla sem se okoli in zagledala prečudovit drevored many treejev, precej neobičajne velikosti za naše podnebje: visoki kot oljke in tudi njihova oblika je spominjala na oljke. Vsa vznesena sem se sprehodila pod njimi. Na njihovih velikih mesnatih listih se je nabirala rosa in kapljala dol name, listi so cingljali, beautiful sound, ko jih je rahlo premikal veter in moja hoja pod njimi.

op.:
all blue - lucidne sanje
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #82 - 08.07.2004 at 19:42:08
 
Strawin:
Quote:
.. če hočes situacijo enostavno skenslati (kar pa ni ok, dobro je pozanimati se zakaj ta situacija sploh obstaja, kot sem rekel, vprašati tipa) je dobra tehnika ta, da zadevi enostavno obrneš hrbet.

obrneš hrbet , misliš dobesedno?

Quote:
P.S. Ko sem začel brati sem se kar smejal lol "e, sad, ubiću te!" Lol, brez zamere!

Nima zamere!
lepo si opazoval ta stavek, he he... uživaj  Wink Grin
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #83 - 08.07.2004 at 19:43:17
 
Strawin, fajn luciden sen, ta v stari hiši Smiley
pak če smem, nekaj vprašanj Wink

koji znak te opozoril da so sanje - stara hiša?
potreboval si miren kot ... a so te tvoji domači, DC-ji, motili? a ti je za RC vedno nujen mir ?
Šel si ven, čeprav je bolje delati v prvem okolju in pogovarati se z DC ki je že tu? (drugače si sam ustvariš okolje in vse?)
thanks Smiley Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #84 - 08.07.2004 at 19:44:40
 
Siaj Smiley
meni je zelo lep in zanimiv ta tvoj sen Smiley
tudi, nekdo mi je povedal mnenje da kadar vidiš nekakšno svetlobo na nebu da je to kontakt z Božanskim... ali ... , vsekakor nekaj res dobrega.
Pak ni lahek razlagat sanje, ...ne trdim nič

LP Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #85 - 09.07.2004 at 11:56:51
 
Quote:
obrneš hrbet , misliš dobesedno?

Dobesedno ja. To sem večkrat storil v kakšnih sanjah. Ko je "zagustilo" lol sem situaciji obrnil hrbet. Čeprav bi bilo bolje, da bi se s situacijo spoprijel (luciden), ampak ok...

Quote:
koji znak te opozoril da so sanje - stara hiša?

O stari hiši kot znaku nimam še vsega razčiščnenega, to moram še razdelati. Je veliko variant v katerih se ta hiša prikaže, upam da mi bo prej ali slej uspelo ugotoviti kaj točno predstavlja. Wink

Quote:
potreboval si miren kot ... a so te tvoji domači, DC-ji, motili? a ti je za RC vedno nujen mir ?

Ponavadi je tako, da če postanem nizko luciden me lahko marsikatero (tudi če je neumno) dogajanje v sanjah premami in lucidnost bo šla bye bye, tako da, če se le da poizkušam najti mir ali pa se obrniti stran od dogajanja dokler ne povečam stopnje lucidnosti.

Quote:
Šel si ven, čeprav je bolje delati v prvem okolju in pogovarati se z DC ki je že tu? (drugače si sam ustvariš okolje in vse?)

Hja no, to je spet bolj kot ne odvisno od stopnje lucidnosti (ki konkretno v teh sanjah ni bila bogve kako visoka..) Okolja si toliko ne ustvarjam, bolj si ustvarjam osebe (bejbe lol Grin).
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Strawin
2
**
Offline


Posts: 70

Gender: male
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #86 - 09.07.2004 at 22:05:31
 
Mimogrede izkoriščam to priložnost, da vas vse povabim na www.lucidnesanje.com kjer smo objavili dva nova projekta ter poročilo projekta o telepatiji! Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #87 - 09.07.2004 at 23:29:23
 
A jaz izkoriščam priložnost da Arelenu spomnim in povabim naj nam da tuki kakšnu svoju sanjsku razlagu... Wink
( Če imaš časa razloži malo in neki moj sen Roll Eyes )

A je tvoja kolegica ki ima lucidne sanje Rose? Hi Rose Smiley, lucidne ja ali ne,ni važen, zelo lepo je brati navadne sanje... upam da prideš Smiley Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #88 - 10.07.2004 at 23:29:43
 
tudi znotraj tega širokega območja ti. "navadnih sanj" so srečni zadetki Smiley Smiley Smiley Wink

pa pravzaprav se mi zdi, da niti ni tako nujno, da se podvržemo enemu treningu za sanjanje

to sposobnost sanjanja imamo ljudje itak (po naravi), saj po moje - sploh pa otroci (mislim točke premeščanja), sploh pa, če delamo na tem, da dobimo določene odgovore v sanjah, no al pa če na primer nameravamo (ker je to tok že moderen izraz)

lahko smo pravi atleti v spreminjaju položajev in pozornosti v sanjah, še posebej, če imamo dosti energije (in je ne porabimo za neumnosti in samopomebnost) in če smo za to odprti in spet če preveč nasilno ne vplivamo z našo voljo (mislim pred sanjam)

in potem seveda tudi če neki posebno ne treniramo, lahko dosežemo marsikatera vrata sanjanja Smiley Smiley Wink

sploh so pa zame tudi "navadne sanje" zelo pomembne --- oh pa če pomislim kolikokrat kam odidemo pa se potem ne spominjamo --- pa potem ko se spomimo hmmmm

drugače pa, brez zamere, ampak internetno stran lucidne sanje, bi pa lahko vsaj oblikovno bolj lucidno zastavili, a ne? Wink

tko da bi bla lepša, sanjska, fantastična ... men se zdi kar nekam precej pusta ... upam, da delate že kej na tem, mislim, za tako internetno stran se bi to spodobilo, a ne?
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI
Reply #89 - 12.07.2004 at 08:31:44
 
Smiley Smiley Smiley
Naj jaz še dodam, kar se tiče lucidnosti v sanjah..  moja izkušenja povedajo da je energija v sanjah pomembna le za vzdrževanje.  Lucidnost prinaša zdi se edino pozornost ali kritičnost..  Tudi če nimamo preveč energije ali je imamo samo malo, pak smo dovolj kritični do okolja, do dogodki, vendar dosežemo lucidnost..

Kar se tiče 'nasilnega vpliva na sanje'  če si z tem mislila na WILD  tudi jaz mislim da nikakor ( ! ) ni dobro nasilno vsaki to delat ki je slišal da ta možnost obstaja!!!
je treba predtem veliko se učiti, predvsem o moralu in cilju sanj... ( ! ) ....
pa potem, ko to ugotovimo, tudi in o metodi zavestnog vstopa v sanje
----
WILD - budni/ zavestni vstop v sanje iz dnevne zavesti/ budnega stanja
---
Smiley Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8