Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 32505 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #45 - 22.12.2001 at 23:02:47
 
Herby

ena stvar je ta, da nočmo naredit strani, ki bi bla popolna...temveč stran, ki bi vsebovala VEDNO več...
bi se izpopolnjevala... in potem bi upadel še en model, ki bi pa rekel jest bi pa delal isto sam za to in to področje...in pol bi še  en model uletu in bi rekel jest bi ti pa rad pomagal (več glav več ve)..in bi pomagal...
Pa na tej strani ne bi blo tono informacij ampak bi skušali zajeti samo bisvo...

Primer: upade tip in hoče zvedet vse od energije...
Zakaj sploh
kako in to...
Glede zakaj ni problema - mu daš par naslovov DOBRIH knjig, ker eno osnovo mora met...Potem mu daš par izkušenj, nasvete in najbolj pomembno - kako
KAj je najbolj da bo stvar čimhitreje zaštekal in osvojil ZNANJE ne pa samo brezvezne podatke...

Recimo najin problem je ravno pravi
Tebe kao ful zanima Reiki jest pa ti ne znam najbolj razložit...
Tko pa bi ti dal najboljše napotke kar jih znam...pol bi pa ti tut že tok znal kot jest, dodal še svojo idejo in stvar bi skupaj še izboljšala...
Zdej si pa predstavljal da bi pri enem takem projektu sodelovali vsi ki nekaj vejo od Reikija... Vsi bi dajali ideje iz svojih izkušenj - ne samo posamezniki-experti...ampak množica ljudi. S tem bi dosegli hitrejši razvoj same vede o Reikiju... Potem bi se pojavili modeli, ki bi dodali še dodatne prednosti drugih oblik "pretoka energije" in kmalu bi bilo to kar je sedaj mistika, splošno priznana stvar...

Moja vizija je, da primitivna oblika medicine končno sprejme vedenje o energijah kot DEJSTVO, ki ga lahko izkoriščamo v prid človeštva ne pa da je to tak TABU ali celo ČiraČara...
V internetu vidim ravno to možnost, ker sam nisem najboljši govornik oziroma sem šele začetnik v zavedanju samega pretoka energije.
Možnost dobre predstavitve VEDE, možnost hitrejše nadgraditve - mednarodni projekti, možnost vzpodbude...v svoji okolici komi najdem kakšno osebo, ki se s tem ukvarja

Me pa moti da me majo za ČUDNEGA, ker se ukvarjam s tem... Moti me, da se celo prijatelji bojijo oziroma "NE VEDO" (Siddharta)... jest pa bi najraje vzklikal nag po cesti EUREKA, EUREKA, EUREKA... in zato bi rad preden zapustim ta svet to predstavil tudi temu prečudovitemu svetu na način, da bi to tudi razumeli...
Vprašanje pa je... Ali delam kaj na tem? Ali res izkoriščamo informacijsko tehnologijo tko kot bi to lahko? Če mene vprašaš internet ponuja mnogo več kot si upamo predvidevati in če je kdaj dozorel čas za USTVARJANJE in ne samo za UNIČEVANJE in ZANIČEVANJE  potem je to sigurno TUKAJ-ZDAJ...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #46 - 23.12.2001 at 12:43:30
 
točno čudežne formule bi rad(i) naredil(i), rešitev za vsak problem, pa naj bo leteč al pa neleteč, ampak, čudežne formule. ki bi bile 'požegnane' od 'vseh', od čimvečih vsaj, da bi bili čimboljši približki Resnice.
glavno pa je, da bi te formule bile zastonj, al pa da bi vsaj koštale minimalno, s tem bi naredili neko sito kdo bi jih bral in kdo ne, kar po bi po moje sfalilo svoj smisel. tko da ... bi one vseeno morale bit zastonj. in one bi bile 'sveti spisi', ki pa bi bili copyleft, OS če hočeš, torej ne bi bile resnice ampak bi še vedno pričakovali njih nadgradnjo, dokler ne bi vsi, ki bi imeli na to temo kej za povedat, povedal svojega mnenja (svoje resnice), ki bi se zlila z ostalimi resnicami.
in bi bila Resnica.

Q
Osebno vidim vizijo znanja v obliki clankov, pac lepo razvidno sortiranih z site-mapom in iskalnikom po besedah.
Q
to bi bilo točno to

Q
In te clanki bi bili od razlicnih avtorjev in bi po moznosti imeli (navidez) nasprotne  vidike o eni in isti stvari.
Q
to imamo na forumu, zato je forum, zlitje teh nasprotnih pogledov pa je (naj bi bila) resnica, vsaj delna resnica pač.

Q
Ker vsak potrebuje le doloceno znanje o eni stvari, pac glede na kateri stopnji je;
Q
to bi bila nekako cenzura, česar nočem(o), vsak, ki ima željo kej izvedet, ima pravico o tem izvedet vse, saj to že ve, ampak se ne spomni, dugi so se tega že spomnili in mu/ji lahko pomagajo da se tega spomni, da ozavesti, to kar želi, ne pa da mu pomagamo, da se spomni samo enega dela. kdo smo mi da bomo določali kdo se lahko spomnni kaj?
mi lahko samo damo znanje tja in kdor hoče si ga lahko vzame. ga ozavesti.



Q
Primer: upade tip in hoče zvedet vse od energije...
Zakaj sploh
kako in to...
Glede zakaj ni problema - mu daš par naslovov DOBRIH knjig
Q
se mi zdi da moramo reč nekoliko skrajšat, ne moreš ža takoj na začetku človeku dat za prebrat par knjig. moramo imet vsaj povzetke knjig.

Q
Moja vizija je, da primitivna oblika medicine končno sprejme vedenje o energijah kot DEJSTVO, ki ga lahko izkoriščamo v prid človeštva ne pa da je to tak TABU ali celo ČiraČara...
Q
ali celo mistika

TUKAJ-ZDAJ
TUKAJ-ZDAJ
TUKAJ-ZDAJ
TUKAJ-ZDAJ
TUKAJ-ZDAJ
TUKAJ-ZDAJ
TUKAJ-ZDAJ
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #47 - 27.12.2001 at 14:48:44
 
kritike si je treba delit, ali ne?

ja tkole dragi forumovci, če povzamem okroglo mizo, tam ste bili in sam sem bil tam.

sam kolk smo dal sebe not? kolk smo uporabil čas, ki je bil na voljo za to?

nekatere kritike okrogle mize so ble,...

sam sem reku tipom, dragi moji, če ste bli na okrgoli, ste tolk odgovorni k mi, možnost imate naredit drugač...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #48 - 02.01.2002 at 16:55:06
 
Mislim,da se dandanes že utapljamo v znanju.V tej dobi informatike,smo vsak dan bombardirani z informacijami.
Nekateri pa so že precej zmedeni od vsega znanja in informacij.
Do znanja ni problem priti.
Jaz mislim,da je ljudi potrebno ozavestiti.
Ljudem je potrebno pokazati in razložiti,kaj s svojimi dejanji povzročajo.
Jaz to pocnem tako,da,ko se z nekom pogovarjam,enostavno postanem eno z soclkovekom.
Sem,kot ogledalo svojega sogovornika.
Na takšen nacin nekomu pokažem,kdo je on sam.
Tako želim socloveku ozavestiti njegove travme in mu omogociti,da sam sebe bolje razume.
Veckrat pride do tega,da se moj sogovornik začne jeziti,ali pa mu grem na živce in to je ravno dokaz,da sem osvetlil tisto,cesar pri sebi ne mara ali pa tlaci.
V ljudeh je veliko nemira,sovraštva,potlacenih custev.Zato je potrebno ljudem pomagati in jim omogociti,da to ozavestijo in se osvobodijo.

Smiley
Ja,znanje si je treba deliti in to z ljubeznijo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #49 - 03.01.2002 at 08:54:51
 
Q
Jaz to pocnem tako,da,ko se z nekom pogovarjam,enostavno postanem eno z soclkovekom.
Sem,kot ogledalo svojega sogovornika.
Na takšen nacin nekomu pokažem,kdo je on sam.
Tako želim socloveku ozavestiti njegove travme in mu omogociti,da sam sebe bolje razume.
Veckrat pride do tega,da se moj sogovornik začne jeziti,ali pa mu grem na živce in to je ravno dokaz,da sem osvetlil tisto,cesar pri sebi ne mara ali pa tlaci.
V ljudeh je veliko nemira,sovraštva,potlacenih custev.Zato je potrebno ljudem pomagati in jim omogociti,da to ozavestijo in se osvobodijo.
Q

Jaz, odkrito povedano včasih, vedno pogosteje, ne zmorem tega - biti ogledalo namreč. Kako naj jaz človeku pokažem, da to kar vidi v ogledalu nisem jaz, ampak on? Če se ne znam se še sama ne znam zaščitit, kako naj drugemu pomagam. Za to je potrebno veliko samozavesti, predvsem ljubezni, pa modrosti in znanja in takta in etike in vsega..., skratka imeti ego oz. neko trdno osebnost.  
Pravzaprav, Comp, kako pa veš, da je ta refleksija od druge osebe? Ker menim, če tega nečesa ne bi bilo v tebi, ne bi mogel videt tega v drugi osebi. Ali s tem, ko kao pomagaš drugemu ozaveščat, pravzaprav ne ozaveščaš in pomagaš le sebi?



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #50 - 03.01.2002 at 09:59:42
 

Skratka menim, da nimamo pravice posegat v življenje nekoga drugega s svojimi projekcijami, dokler so še te v našem upravljanju, analiziranju za razumevanje..., za razliko od takrat, ko nedvomno zaslišimo glas intuicije, preblisk ipd., ki nam dejansko ponudi rešitev situacije, takrat, ko pravzaprav nimamo izbire, ali sploh želimo postati orodje za manifestacijo nečesa nečemu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #51 - 03.01.2002 at 13:04:51
 
Mamo vse pravice, vsak se sam odloci ali te bo sprejel ali ne. Poves vedno lahko le toliko kolikor ves oz. si predstavljas da ves. In kako ne ves, da se tudi takrat ne motis.

Itak pa, smo vsi na poti ucenja. In v danem trenutku, le povemo, svetujemo, tisto, kar smo uspeli ozavestiti, se spomniti.

Lahko mi svetuje Osamljeni Binary Landen, da je fino biti njegov clan, da bo on spremenu svet. Kdo je zdaj tu odgovoren. On pravi da ima znanje, ki je edino pravilno na svetu. Menim, da bo nekje zgoraj moral prevzeti odgovornost zase in se za ene par ljudi. On tudi deli znanje. Deli ga. Njegovo znanje je ogromno. In kaj je storil s tem znanjem. In tisti, ki njegovo znanje sprejemajo. Sami nosijo odgovornost.

Kdo ti jamci, da je Jezus imel pravo znanje. Vedno je to odlocitev vsakega posameznika. Saj so ga krizali. In preganjali kristjane dolga leta. Kdo pa je njegovim ucencem jamcil, da je tako res. Vera, verjeli so v njegove besede, dejanja.

Torej znanje z dejanji (dokazi) - kaj je to?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #52 - 03.01.2002 at 13:24:08
 

Zakaj bi komurkoli verjel nekaj, kar ni v tebi?

In če je vse v tebi, zakaj ne verjeti vsakemu in vsemu?




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #53 - 03.01.2002 at 21:19:47
 
sej ni treba verjeti vsakemu in vsemu, sprejmi pa na znanje da je to za nekoga resnica, da on v to verjame, da on to ve v bistvu. tisto kar sprejmeš na znanje in hkrati tudi verjameš, tiso potem veš, ostalega tvoj um ne ve.

višji jaz pa ve vse, ampak od njega dobimo hudo malo podatkov (intuicija), ker je zavest mala, podzavest pa velika.

Q
Torej znanje z dejanji (dokazi) - kaj je to?
Q
to so vzorci, to tko je dokler um ne ve da je drugač, vzorci so od zunaj, ko jih osvetlimo in preko njih dostopa višji jaz so oni čisti, niso več vzorci ampak so resnica.

Q
menim, da nimamo pravice posegat v življenje nekoga drugega s svojimi projekcijami
Q
to itak delamo, tko smo naučeni, tak je vzorec, delat je treba le na tem da so posegi čimbolj v skladu z načeli vesolja - svobodna odločitev posameznika in to.

ti nikol ne boš 100% zvezdica, ker nočeš raz-um-et, da si v vsakem trenutku lahko 100% glede na vzorce ki jih imaš in okoliščine v katerih si se znašla.
raz-um-et = (razdret vzorca, ker bi izgubila opravičilo za 100% (ne)delovanje, v vsakem trenutku ... kot večina ljudi)

zato si lahko vedno ogledalo, 100%, če hočeš, če dovoliš višjemu jazu da je ogledalo, da se ne obremenjuješ z ničimer, z nobeno moralo in etiko, samo si in nedeluješ, deluje višji jaz, um ne deluje, um meditira.

tko kt pravi comp, vedno je ogledalo, se tega zaveda, in je 100%
ti nisi ker se tega ne zavedaš, tega ne verjameš in zato misliš da nisi ogledalo, pa si, ne morš pomagat, edin če nimaš odnosov z drugimi, pol nisi ogledalo, drugač pa si, in če ti slučajno nekomu dosadi 'držat ogledalo' mu ga ne držiš več. ampak ga boš mogu enmu drugmu, ker nisi sprejel.

Q
Mislim,da se dandanes že utapljamo v znanju.V tej dobi informatike,smo vsak dan bombardirani z informacijami.
Nekateri pa so že precej zmedeni od vsega znanja in informacij.
Do znanja ni problem priti.
Jaz mislim,da je ljudi potrebno ozavestiti.
Q
jep.
kako pa to misliš izvest - ozaveščanje ljudi ???

z znanjem do katerega ni problem priti ljudje pa komaj čakajo da se bodo to znanje učili???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #54 - 03.01.2002 at 22:15:41
 
pravica & krivica
dobro & slabo
belo & črno

dvojnost

Enost pa je ljubezen...uči se ljubezni - to te ne more noben drug in deljenje znanja ti bo v zabavo, veselje - radost... vpliv na to misel sem dobil od Jonatana the Galeba
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #55 - 03.01.2002 at 23:43:43
 
Quote:
biti ogledalo namreč. Kako naj jaz človeku pokažem, da to kar vidi v ogledalu nisem jaz, ampak on?

Vem,da ni lahko.
Najbolj preprosto povedano tako,da NI TEBE.
Moraš pozabiti na sebe in na svoje želje.
Ti sam (a) moraš biti le opazovalec,saj šele takrat imaš možnost,da socloveka resnicno zacutiš.
Kako mu to pokažeš ?
Ponavadi bo to clovek sam opazil,ko se boš le odzivala na to,kar on sam kaže ali izraža.

Quote:
Če se ne znam se še sama ne znam zaščitit, kako naj drugemu pomagam. Za to je potrebno veliko samozavesti, predvsem ljubezni, pa modrosti in znanja in takta in etike in vsega..., skratka imeti ego oz. neko trdno osebnost.  


Tako je.Ko veš kdo si in resnicno zaupaš vase,potem ni vec nobenega strahu,ki bi te omejeval.
Ja,predvsem je pomembna ljubezen,da nikogar ne sodiš,ampak v vsakem cloveku vidiš le cloveka.
Zato pa se je potrebno ukvarjati z ljudmi.Tudi jaz sem prebral veliko knjig,vendar ljudje nismo knjige.
Znanje ti je lahko le,kot neka podlaga,na kateri gradiš najprej svojo osebnost,potem razumevanje in modrost.
Treba se je poglobiti v sebe,v svet okrog sebe in potem prideš do spoznanja,da so ljudje najbolj resnicna in odprta knjiga.

Quote:
Pravzaprav, Comp, kako pa veš, da je ta refleksija od druge osebe?

Sebe izkljucim in samo prisluhnem obcutkom,ki se mi pojavljajo,ko se z nekom pogovarjam.
Nikogar ne obsojam,ampak želim samo razumeti.

Quote:
Ker menim, če tega nečesa ne bi bilo v tebi, ne bi mogel videt tega v drugi osebi.

To je res.
V resnici nismo ljudje tako zelo razlicni,kot si mislimo.
V svoji duši imamo podobne lastnosti.
Samo ta sebicni ego je tisti,ki ustvarja takšne velike razlike in prepade med nami.Samo ego je tisti,ki ima sebe za najboljšega,vse,kar pa je na videz drugacno,pa zavraca ali obsoja.
Ce ego "umre",potem ni vec nikogar,ki bi lahko ustvarjal neke omejitve in loceval ljudi.
In ko ne obsojaš,ti je druga oseba veliko bližja in razumljivejša in socloveka vidiš,kot neko dušo,ki te potrebuje.

Quote:
Ali s tem, ko kao pomagaš drugemu ozaveščat, pravzaprav ne ozaveščaš in pomagaš le sebi?

Jaz bi raje rekel : Tudi sebi.
Seveda s tem,ko se poglabljam v ljudi,tudi sebi pomagam,pri ozavešcanju in razumevanju tega,zakaj smo ljudje takšni,kakršni pac smo.

Je pa to res zelo težko razložiti z besedami.
Pri vsem tem imajo veliko vlogo predvsem obcutki in ne le neko znanje.
Enostavno treba je "umreti",da postaneš eno z vsem,da postaneš ena sama ljubezen. Smiley

Quote:
Zakaj bi komurkoli verjel nekaj, kar ni v tebi?  

In če je vse v tebi, zakaj ne verjeti vsakemu in vsemu?



Treba je vsemu verjeti,vendar se ne smeš na nic navezati. Smiley
Nicesar ne smeš zavracati,ampak vse sprejeti,kot nek del resnice.
Je pa to težko,ce še sam ne veš kdo si.Zato se tudi pojavlja strah,da bo te kaj odvrnilo od resnice ali tvoje prave poti.
Zato je pa potrebno odpreti oci,si razširiti zavedanje in prevzeti odgovornost za svoje življenje. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #56 - 04.01.2002 at 09:21:43
 

Lepo si tole vse povedal, Comp. Malo me pa motijo tiste besedice noter: moraš, ne smeš ipd...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #57 - 04.01.2002 at 09:58:44
 
besedici "moraš .. ne smeš" sta uporabljeni le v odgovoru na tvoje vprašanje, kako verjeti .. ? in jih ni treba upoštevat, če še nisi pripravljena za spremembo...!
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #58 - 04.01.2002 at 14:41:16
 
Ni mi čisto jasno, a gre za delitev oz. za razdajanje zanja ali vedenja. Če gre za  delitev znanja, bi bilo to bolje imenovati učenje, ker je za podajanje potrebno racionalno oz. logično utemljevanje. Sogovornik je v tem primeru v bolj ali manj podrejenem  položaju učenca. Deliš ali razdajaš pa lahko stališča, sodbe, spoznanja, uvide oz. videnja, ki za razišrjanje  potrebujejo le bolj ali manj visoko stopnjo sogovornikove empatije.  Zadevi se združita morda pri razširjanju nauka, ki predpostavlja en logičen diskurz samih po sebi ne nujno racionalno utemeljenih pojmov.

Veliki modreci/mistiki imajo eno močno psihološko potrebo po razdajanju svojih naukov, vendar zaradi  prostorske in časovne omejenosti svoja vedenja in znanja lahko celovito prenesejo le na določen krog pooblaščencev/posvečencev/mojstrov /apostolov/učencev. Ti poleg širjenja  nauka opravljajo tudi nadzor nad  njegovo pravilno razlago in uporabo, kar je po mojem kratkoročno v redu in odgovorno, dolgoročnao pa se nauk dogamatizira v kalup institucionalnih interesov cerkve/sekta/šole.

Mediji, med njimi internet, vsekakor pripomorejo k širjenju znanj, deloma vedenj, najmanj pa naukov, ker je zanje potrebno empatično čustvo, medsebojno zaupanje, ljubezen, trans.... Univerzalna narava interneta je tako  pogojno primerna le za širitev univerzalnih naukov, kar novodobno verovanje v univerzalno zavest vsekakor je. Vsak lahko vanjo vstopa in izstopa pač glede na stopnjo ozaveščenosti, pri čemer tudi sam nosi vso odgovornost, saj ga v to nihče ne sili niti mu tega nihče ne preprečuje.

Gape.org se ohranja in razvija po tem principu, zato po mojem ne more 'prerasti' v enosmernejši medij, v zaprto skupino enako čutečih, posvečenih itd. Zato po moje dileme ni: če se gape odpove OS,  se odpve tudi nauku, na katerem je utemljen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #59 - 04.01.2002 at 14:56:47
 
TITUD, če mi boš na naslednjem mitingu manjkal, potem boš za kazen moral napisati na vsak thread tukaj po 1 post. Smiley
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5