Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 32285 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #30 - 07.12.2001 at 12:43:46
 
res ne razumem zakaj bi to bil moj problem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #31 - 07.12.2001 at 12:57:39
 
da pristavim svoj piskrček:

menda so že včasih rekli: Znanje ni za male ljudi. Menda je to bilo znano med Mayi ali Inki, nisem čisto prepričana. In, ker naš civiliziran svet rad vse po svoje razume in prilagodi, je iz tega ratalo, da se reveži (mali ljudje) nimajo kaj učiti, naj delajo za ta bogate (velike). Poanta pa je drugje: mali ljudje se smatrajo tisti, so duhovno na nižji ravni, če lahko tako rečemo (ker smatram, da stvari niso tako enoumno razložljive s hierarhično lestvico). To se pravi, da ne moreš kar vsakemu vsega znanja dati, tudi, če ga je ta pripravljen sprejeti. Vsaka stvar je lahko orožje ali pa orodje. Stara primerjava: nož reže kruh, lahko pa tudi ubija. Odvisno, kdo ga vzame v roke, pa nima nož nič pri tem. Zato tudi jaz mislim, da smo soodgovorni, če pride znanje v last nekoga, ki ga ne zna pravilno uporabit. Vezi med nami so velike in globoke, vsaka misel človeka neposredno vpliva na mišljenje celega človeštva in s tem na razvoj kozmosa.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #32 - 07.12.2001 at 13:57:57
 
Tnx, Ana Wink, tokrat si se ti naravnost idealno izrazila in mi olajšala trud, in definitivno ne bi znala tako lepo napisat. Zato, Gape, če boš želel razumeti, je, kot vidiš, celo vesolje naklonjeno temu, da se to uresniči...
Ker sočutje ni samo takšen prazen stavek, ki si ga enkrat napisal, namreč, da sočutje le pobira in oddaja energijo. Sočutje je Duša, je Ljubezen. Zato mislim, da je dandanes res edino sočutje pomembno, in pravzaprav edino, ki na koncu preostane.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #33 - 07.12.2001 at 14:35:47
 
krasno, Zvezdica, tudi jaz smatram, da je sočutje prvo, kar rabimo - skozi njega se zlivamo v Enost, Brezpogojno ljubezen. Ker šele takrat, ko čutiš čustva drugega (bitja, ne samo človeka) v sebi, boš vedel, kako mu je. Sočutje se prevečkrat meša z izrazom usmiljenje, pa to sploh ni eno in isto. In pravijo, da za svet ni pogubno sovraštvo, ki je zelo močna energija, ki se vedno da pretransformirat v kaj drugega, temveč, da je za svet pogubno brezčutje, odsotnost čustev. Nasprotje od ljubiti ni sovražiti, temveč ravno brezčutje.

krasen dan in konec tedna vsem skupaj
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #34 - 07.12.2001 at 14:37:17
 
zato pa smo tu

naredl bomo, da bodo vsi vedl vse znanje brez zavedanja ne pomen nič, zato dragi moji zavedanje zakaj se gre, kej je tvoja potka itd

in pol vse skupi gre, dans je problem v tem ker je znanja ful zavedanja pa ne.

torej bomo vse naredl takole, povedal bomo vse znanje in zraven podal zakaj in dodal dojemanje
torej tako prvo zavedanje drugo znanje in ko je to je resnica je tam in drugač dojemaš in delaš in to je vse in ne da se samga sebe pol sesut če se zavedaš pol si odgovoren

začenjamo z risanjem zemljevidu, drug tedn bo vse gor, sistemi itd...

drog teden bo vse gor,... nov net svetduhovnosti, za vse, da se ve
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #35 - 07.12.2001 at 14:52:08
 
Super A.!
O tem poslusam ze nekaj mesecev. Komej camkam da to vidim. 8)
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #36 - 12.12.2001 at 13:27:00
 
LittleStar
---------------------------------------------------
Tudi jaz se trudim ne soditi, razlikujeva pa se v tem, da če kdo razume moje mnenje kot sodbo, to JE moj problem, čeprav bi velikokrat želela, da ne bi bil, zato ti morda zavidam tvojo neobčutljivost.
-------------------------------------------------

Kaj pa če si želim tvoje sodbe ali pa bolje rečeno tvojega pogleda na dano situacijo?... Saj veš iz konflikta lahko rata sinergija...če pa konflikta ni potem ni potrebe po spremembah...Če pa ne bi sam hotel spreminjati, razvijati ali narediti kakršne koli spremembe potem verjemi, da mi ne bi mogla soditi, ker me ne bi bilo tukaj... Wink
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #37 - 12.12.2001 at 13:59:15
 
Magla wrote on 12.12.2001 at 13:27:00:
Kaj pa če si želim tvoje sodbe ali pa bolje rečeno tvojega pogleda na dano situacijo?... Saj veš iz konflikta lahko rata sinergija...če pa konflikta ni potem ni potrebe po spremembah...Če pa ne bi sam hotel spreminjati, razvijati ali narediti kakršne koli spremembe potem verjemi, da mi ne bi mogla soditi, ker me ne bi bilo tukaj... Wink


Razumem. Ampak midva nisva direktno 'trknila' drug ob drugega, in vse, kar je pri men kao več razumevanja, in pri tebi kao več odprtosti za spremembo, se mi zdi, da je še vedno delo Ega, ker se nekako zavedamo, ampak ne čisto. Gre še vedno za razširjanje Jaza, in to ni 100%.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #38 - 12.12.2001 at 14:21:56
 
Al kaj ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #39 - 14.12.2001 at 11:28:37
 
Nisva "trknila" ravno zaradi tvojega načina predajanja znanja... brez kritike...evo prvi "trk" Wink

Tvoji posti so zelo dobri in zelo natančni...Dostikrat zadaneš samo bistvo.
Potem pa preberem da ne želiš nobenega prizadeti...osebnostna meja in tako dalje...
Dokler ne povem osebnostne meje....ti ne veš kje ta meja je in če ne boš raziskovala ampak samo mislila da veš kje je - potem ...

Imamo pa več možnosti in včasih se mi zdi bolje izkoriščati še ostale načine komunikacije...so pa  vsi TApravi...

glede konfliktov lahko prebereš...

http://members.tripod.com/RAKMO/index.html

Glede Egota - Ego je in ego bo...dokler bomo ločevali dušo in ego...
Ko pa bomo videli da se duša in ego prepletata v eno celoto kot se dopolnjujeta dan in noč...potem bomo pa zares zmagali
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #40 - 19.12.2001 at 10:11:42
 

Hvala Magla - za tvojo pozornost Kiss.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #41 - 19.12.2001 at 18:43:50
 
Znanje in pozornost si je treba deliti... Smiley
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #42 - 20.12.2001 at 12:23:45
 
Za razširitev obzorij in sproščeno debato bo poskrbela okrogla miza:
Znanje si je treba deliti, ane? Na kateri bomo poskusili osvetliti načine predajanja znanja.
Sodelovali pa bodo skupine sveta duhovnsoti.org z gape org in skupina no copy right
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #43 - 22.12.2001 at 11:10:49
 
Bi prjavu neki od te okrogle mize uceri, k mi klikerji pocasneje delajo...

Jz vidm glavno kvaliteto tega foruma v medsebojni podpori in spodbudi in kadar smo brez idej v sirjenju novih zamisli. Posledicno iz tega izvira sirjenje znanja, ki si ga vsak sam ustvari iz besed ki so samo informacije, ki sele z iskusnjo postanejo znanje.

Ostale strani pa bi vi(mi), kot sem razumel radi nadgradil v sistem receptov iz vsakega podrocja. Sam mene to tko zelo spominja na svete spise ki ocitno ne delujejo in ne koristijo ljudstvu. Knjige (ali pa spletne strani) v kateri bi bili za vsako podrocje napisane cudezne formule se ne da nardit(vsaj ne tako da bi bila za vse).

Osebno vidim vizijo znanja v obliki clankov, pac lepo razvidno sortiranih z site-mapom in iskalnikom po besedah. In te clanki bi bili od razlicnih avtorjev in bi po moznosti imeli (navidez) nasprotne  vidike o eni in isti stvari. Tako, da bi vsak si sam  ustvaril resnico. Ker vsak potrebuje le doloceno znanje o eni stvari, pac glede na kateri stopnji je; in tako ustvarjanje ene formule za vse ne gre delat.

Mogoce sem vas pa narobe razumel...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #44 - 22.12.2001 at 17:44:28
 

herby wrote on 22.12.2001 at 11:10:49:
Mogoce sem vas pa narobe razumel...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5