Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 32504 times)
S.
Guest




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #15 - 12.09.2001 at 15:21:32
 

Znanje lahko podaš naprej, ko le-to postane nedelovanje. Takrat je pravi čas, kjer se najdejo pravi ljudje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #16 - 12.09.2001 at 17:22:15
 
Magla, moj pridavek glede Kung,Fu mojstra:

Odgovoren je predvsem mulec, seveda pa še prej učitelj.
----------------
Govorimo pa tukaj načeloma o odraslih osebah, vsaj moji komentarji tako ciljajo. Nikakor pa ne mislim, da debatiram z 4 letnimi dečki in deklicami.
--------------
Seveda je primer iz mojega stališča ravno neprimeren, ampak ko smo že tle pa razpucimo.
Učitelj lahko da znanje učencu (ki je že odrasla oseba) v tem primeru je ta učenec sam odgovoren za storjeno smrt.
Če pa da znanje učencu, ki ni zrela osebnost, pa je seveda soodgovoren tudi učitelj.
Saj danes v ameriki načeloma lahko vsakršna oseba dobi revolver, ni treba ne vem koliko časa hoditi k kung fuju, lahko te tudi z enim nožkom nekdo zabode in odgovornost se išče,,,,, tko kt sm zgori napisu.
--------------------
in zanje je treba deliti še naprej...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
list
Guest




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #17 - 29.11.2001 at 10:44:28
 
Znanje je dimanimična zadeva. Statično znanje preide v fikcijo, ki je negativna tudi za lastnika.
Znanje je vsekakor treba deliti, ker le tako lahko pridobiš novo in širiš svoje.
Znanja tudi ni moč prodati ali kupiti, ker je zanj potreben notranji proces.
Drugo je z informacijami, ampak te so brez znanja zgolj podatki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #18 - 06.12.2001 at 09:21:39
 

Quote:
Znanje je dimanimična zadeva. Statično znanje preide v fikcijo, ki je negativna tudi za lastnika.
Znanje je vsekakor treba deliti, ker le tako lahko pridobiš novo in širiš svoje.
Znanja tudi ni moč prodati ali kupiti, ker je zanj potreben notranji proces.
Drugo je z informacijami, ampak te so brez znanja zgolj podatki.


Velika dilema obstaja pri meni glede striktno deliti znanje. Ker recimo, meni npr. znanje pomaga do razumevanja, in potem mi je dejansko razumevanje tisto znanje, ne pa način, kako sem prišla do njega. Do takrat lahko res mogoče rečem, da je to statično znanje in morda res ni pozitivno za lastnika, ampak ne zdi se mi prav podajat nekaj naprej, če nisi 100%. Ne vem... ??? Je to bežanje pred odgovornostjo?  


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #19 - 06.12.2001 at 09:39:29
 
pomoje da je (neodgovorno) iskat izgovore zakaj ne razdajat znanja, pa naj bo statično al pa vedenje al izkušnja al pa modrost.
da neki veš (preko razumevanja znanja) ne moreš bit nikol 100%, lahko sicer to doživiš in si potem 100% ampak to velja zate ne pa nujno tudi za vse ostale. lahko pa verjameš 100% da to veš 99.9% t.j. dopuščaš možnost da se tudi motiš. dokler pa ne sprevidiš da se motiš imaš pač svojo resnico, ki jo ima itak vsak in po njej deluje.
sicer pa ... več ko zadržuješ zase slabše je zate ... vsak pride enkrat v lajfu do neke točke ko znanje k isi ga je nabiral več ni samo njegovo, ampak je od vseh in če naj bo od vseh ga je treba začet delit drugim.
imho.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #20 - 06.12.2001 at 11:38:30
 
Men se pa zdi, da je bolj neodgovorno se predstavljati nekomu kot človek s ful zavestjo, vedenjem, znanjem... in seveda ga tisti, ki ne vedo, ne bodo spregledali... in kot sami slepci bodo drug drugemu in naprej podajali svoje kao znanje. To me bolj boli, kot pa zadržanje nečesa, kar vem, vendar še ni pravi čas za podati naprej. Ne gre za iskanje izgovorov, gre za iskanje Resnice in ne vem kaj je lahko še bolj odgovorno, kot to, da drugim ne jemlješ energije do takrat, ko tvoje znanje res postane nedelovanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #21 - 06.12.2001 at 12:45:17
 
ok
sprejmem na znanje
ampak utihnu ne bom
ker moja resnica je taka kot je in če si kdo s tem pomaga fajn, če ne pa tud fajn.
da bi pa s tem komu škodoval pa ne vem no, ko (če) bom to ugotovu, bom pa mogoče nehu tipkat, čeprov dvomim, da bi to lahko ugotovu.
sicer pa sej veš kaj spodi piše.

kako si misnla to da bi komu s tem jemal energijo in to??? ne štekam te glih točno.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #22 - 06.12.2001 at 12:57:21
 

Tole o jemanju energije niti ne boš po mojem zaštekal, če bi se ne vem kako potrudila, da ti približam, ker to je po mojem v človekovi duši.
Tako kot jaz ne bom nikoli štekala, kako lahko napišeš enkrat en stavek, na podlagi katerega so ti avtomatsko oproščene vse bedarije, ki jih napišeš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #23 - 06.12.2001 at 13:01:34
 
??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

ti pa si neki posebnga zvezdica
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #24 - 06.12.2001 at 13:38:17
 

Sem res en model,a ne?
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #25 - 06.12.2001 at 13:42:11
 
jep

čeprov tud tole okrog bedarij mi ni čist jasno  Undecided
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #26 - 06.12.2001 at 13:46:02
 


Saj veš: it takes one... to see one... Embarrassed ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #27 - 06.12.2001 at 14:40:40
 

Tukaj verjetno gre za osebnostno mejo. In ne bi smela reči nečemu bedarija, s čemer se pač ne strinjam, al pa ne razumem. Tako da, bi vzela nazaj, če lahko oz. se ti iz srca opravičujem.

Jemanje energije je npr. tudi takšna sodba, ki jo nekdo izreče, in potem se druga oseba morda po nepotrebnem ubada z njo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #28 - 06.12.2001 at 15:46:47
 
ni panike, se ni treba opravičevat, sam nism šteku.

kar pa se energije tiče;
jest se trudim ne soditi, ampak bolj izraziti svoje mnenje in če to mnenje kdo razume kot sodbo (proti njemu/njej) si je sam/a kriv/a. to ni moj problem. je njegov/njen, jest samo pokažem nanj, če človek hoče videt prov, čene pa tud prov.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Znanje si je treba deliti???
Reply #29 - 07.12.2001 at 11:59:32
 

gape wrote on 06.12.2001 at 15:46:47:
ni panike, se ni treba opravičevat, sam nism šteku.

kar pa se energije tiče;
jest se trudim ne soditi, ampak bolj izraziti svoje mnenje in če to mnenje kdo razume kot sodbo (proti njemu/njej) si je sam/a kriv/a. to ni moj problem. je njegov/njen, jest samo pokažem nanj, če človek hoče videt prov, čene pa tud prov.


Tudi jaz se trudim ne soditi, razlikujeva pa se v tem, da če kdo razume moje mnenje kot sodbo, to JE moj problem, čeprav bi velikokrat želela, da ne bi bil, zato ti morda zavidam tvojo neobčutljivost.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5