Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15589 times)
A.
Ex Member




zanima te
24.08.2001 at 08:26:15
 
če te zanima področje, in ga na forumu ne najdeš. si prišel za to da ga odpreš in si odgovoren zanj!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: zanima te
Reply #1 - 24.08.2001 at 20:12:30
 
OK, zanima me TAIJI, pa v bistvu še TAO
Prosim za nasvete, kaj lahko naredim
vem za par strani o tej veščini...
pa poznam nekaj ljudi k vejo nekaj o tem Smiley

To velja v primeru, če se vam sploh zdi primerna, da bi bla

Da se boste lažje odločali za ali proti mate kle par linkov:

http://www.pcez.com/~berniez/testframe/tjfr-idx.htmta stran se mal slabše vidi, vsaj pr men, tko da označte cel tekst, ko boste brali...

http://www.taijiworld.com/

pa še ena imed boljših, pa še v slovenščini je
http://www.geocities.com/HotSprings/Spa/9199/zerjav.htm

sam treniram že dve leti SKORAJ, pa ni prov veliko oseb s katerim bi lahko delil izkušnje. Med treningi se dela, poj pa tud kr vsi grejo. s tistimi, k sem pa navezal stik, pa ne čutijo nič posebnega....
Tud mojster, še posebej on ne želi dajati preveč informacij. Sej vem, da ma mogoče prav... po drugi strani pa se spreminja družba in s tem tudi sam način učenja...sploh pa je še kle razlika v načinu razmišlanja med belci in azijci . Mene zanima čisto vse. Predvsem pa izkušnje in nasveti, pa čeprav s tem filam svoj ego, razum, k pa pri taijiju nima kj počet...

Lahko pa tud odgovorim na kakšno vprašanje...če koga kj zamima....
Kakor koli povej kaj misliš...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: zanima te
Reply #2 - 27.08.2001 at 08:36:03
 
spodbujam te, kar na sceno s tem, upam da najdeš ljudi, ki delajo enake stvari in pol skupi dalje, suport je tle.
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: zanima te
Reply #3 - 12.09.2001 at 17:30:01
 
Le kva bi jest odpru.

A je že kdo kej pogruntov zame...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: zanima te
Reply #4 - 31.01.2002 at 09:30:31
 
Pozdrav vsem!

Le lahko govorim o vsem... En "problem" imam. Ni problem, ki bi bil nerešljiv, pravzaprav me bolj zanimajo različne perspektive, pogledi na situacijo.

No... občutek imam, da si moja prijateljica želi biti jaz. O tem sem govorila s svojo sestrico in še eno prijateljico - obe jo dobro poznata... Ne vem, kako naj ji na nek obziren način razložim, da je smisel v tem, da živiš sebe. Svoje Življenje na svoj način. Kajti vem, da se ne zaveda tega, kar počne...

Skrajšana verzija. Le drugega ne, se bo mogoče kdo zamislil...?

PS: Obstaja razlika med:
1. želim biti ti - popolno plagiatstvo;
2. želim poskusiti delati isto kot ti - mogoče mi bo pa sedlo.

Verjamem, da eden drugega učimo. Toda razlika med narediti nekaj iz sebe in narediti kopijo nekoga... Uff, ta tema je preobširna...Wink

Za konec pa še en nasmešek (iz srca, kakopak!)  Grin

Lep dan, pa sončka v srčku!!!

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: zanima te
Reply #5 - 31.01.2002 at 09:56:56
 

Dobrodošla na forumu, Susi13.

Vprašujem te, zakaj pa meniš, da bi tvoji frendici bilo treba sploh povedat, četud na obziren način, da naj živi Svoje Življenje. Zakaj ji ne dopustiš, če želi biti ti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: zanima te
Reply #6 - 31.01.2002 at 10:12:43
 
valjda sprejmi jo tako kot je in se bo spremenila, če te moti, čene naj  pa dela kar hoče.

se mi pa full zdi da sm to že nekje vidu, tak isti problem, ki ni problem, mislm da celo kle na forumu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: zanima te
Reply #7 - 31.01.2002 at 11:34:34
 
Hvala obema za odgovor! Hvala za dobrodošlico LittleStar! Cmoka na noska obema...Wink

Dvomim, da je lahko jaz. Verjamem, da je vsakdo od nas lahko zvezdica. Vsakdo je edinstven. Vsakdo je popoln v svoji nepopolnosti. Dvomim, da si lahko resnično srečen, če si zgolj kopija nekoga... To je bila tema pogovora v "naši skupinici" že večkrat. Kje drugje bi lahko bil smisel duhovnosti, če ne v tem, da si ti? V bistvu se mi zdi to omejitev zanjo, da se prosto izraža. Omejena je s svojo podobo o meni...
(Težko mi je razložiti moj pogled in ne mi zameriti mojih izjav, prosim...)
Mogoče je pogled napačen, ampak vidim razliko med tem, da oponašaš nekoga, torej, da skušaš narediti točno isto stvar, kot jo dela ta človek zgolj in samo zato, ker se ti zdi, da boš potem ali boljša oseba ali bolj popularna oseba ali ... in med tem, da narediš nekaj zato, ker te zanima, kako lahko v tej (isti!!!) situaciji izraziš sebe. Da se učiš od nekoga, to vsekakor zagovarjam, ker je prehudo in pretežko vse preizkusiti na lastni koži! Toda, da ne zapustiš sebe. Da si zvest sebi.

Zdi se mi, da moraš sebe opazovati in imeti neko realno sliko, pogled, oceno,... kaj se dogaja v tebi oz. s teboj. Daleč od tega, da je lahko... Ne želim je prisiliti, da živi drugače, kot je njena želja. Želim si le, da bi našla prave želje - torej njej pristne želje. Saj se lahko potrudi, da je v določenih stvareh podobna meni. Banalen primer: prijaznost. Saj je full lepo, če se potrudi in trudi in dela na tem, da postaja prijazna do vseh in vsakogar. Ampak... ne na način, da to počne, zato, ker želi s tem doseči nekaj drugega. Torej, biti jaz...

Pa da ne bo pomote: sem daleč od popolnosti, tako kot smo vsi. Brez napak ni nihče. Vsaj za vse ne... Wink

...upam, da nisem pretiravala...?...

*Ko pade prva snežinka, ji druge sledijo, ker čutijo, da to je njihovo poslanstvo. Vsaka zase je unikat, posebne so vse! Mogoče pa... enkrat, nekoč, nekje... vsi začutili bomo, kako posebni smo! ... Unikat...*
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Zvezdica
Guest




Re: zanima te
Reply #8 - 31.01.2002 at 11:47:21
 
Saj..., to sem ti hotela reči. Noben drug ne more biti ti razen ti Smiley, se mi zdi vsaj ???. Zakaj ji potem ne bi dovolila, da to sama ugotovi, če sploh mora.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: zanima te
Reply #9 - 31.01.2002 at 12:06:54
 
Težko se odpovem pogovoru, zato ti moram odgovoriti - moram, ker si želim.

Meni je situacija taka: moj oče je alkoholik. Bil, je in bo. Mogoče bi se kaj spremenilo, če bi ga nekdo opozoril. Le bi imel nekoga, kateri bi mu rekel, da to ni prav, ker trpi tako on, kot trpi njegova družina. (Ja, vem, na prvi pogled banalna primerjava. Potrpežljivost, prosim... Wink)
Nekako tako je pri njej. Mogoče bo živela celo Življenje v iluziji, kako je lepo, kako prijetno je biti jaz,... Mislim, da je bolje in lažje zanjo, da se zbudi danes, kot da se zbudi čez par let. Stanje, v katerem je trenutno, je podobno omami pijanca. Dokler je dovolj alkohola v krvi, je vse OK. Kaj pa po streznitvi?

Saj vem, da se zdi, da pretiravam in napihujem... Ni mi poanta v tem. Želim samo razložiti...

Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Zvezdica
Guest




Re: zanima te
Reply #10 - 31.01.2002 at 12:10:50
 

Oprosti mi, kar moram reči (si ne želim), ampak, zakaj se pa ne bi TI prebudila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: zanima te
Reply #11 - 31.01.2002 at 14:33:06
 

Eh, oprosti, Suzika. Me gricka, odkar sem to napisala. Ne vem, zakaj bi še delala nekaj, česar si ne želim ???. Ne pristaja mi več. Mogoče se jaz nikakor ne morem zbudit ??? (iz sanj o življenju) in začet ŽIVET. Saj ne moremo vedet kaj je dobro za drugega, vemo lahko le zase, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: zanima te
Reply #12 - 31.01.2002 at 15:25:31
 
Občutek imam, da sem ti stopila na žulj... Oprosti, to ni bil moj namen...

Ja, se strinjam, da ne moreš vedeti, kaj je za nekoga dobro. Jaz sicer verjamem, da je vsaka odločitev pravilna, pa četudi ti prinese kako solzo. Ampak... to je že druga zgodba!

Zdi se mi fer, da ji povem, da me moti. Ne gre za to, da ji operem možgane, temveč, da ji iskreno odkrito povem, da se mi zdi... Ne morem ji reči, da ne potrebujem dvojnika ali kaj podobnega, ker moj namen še zdaleč ni, da jo prizadanem! Kaj bo ona naredila s tem je njen problem. Le bo rekla, da me noče več videti, prav. Še vedno bo del mojega Življenja in še vedno jo bom imela hudo rada! Je pa res tudi, da navkljub morebitni jezi tega ne bo naredila. Kavica, dolg pogovor, kaka solzica,... na koncu pa objemček in bova obe imeli nekaj od tega!

V bistvu me je zanimalo, kakšno je mnenje drugih: povedati ali ne. Lutim, da ji moram. Ker želim graditi odnose na iskrenosti in odkritosti. Ne napadanju in metanju očitkov. Temveč, da dovoliš ljudem, da te grajajo in pohvalijo. Zaenkrat sva tak odnos tudi imeli. In dotična situacija se m je zdela zanimiva, obenem pa sem potrebovala več mnenj, ker mi to ponavadi pomaga, da se odločim.

Zatorej še enkrat najlepša hvala! Vem, da ne vem, kaj je prav in dobro zanjo. Vem pa, kaj je prav in dobro za najino prijateljstvo. Želim ga ohraniti in nadgraditi. To se mi zdi edini način.

Vedno obstaja možnost, da s tem nekaj izgubim. Toda, če tega ne storim, čutim, da je to blizu temu, da jo izdam. Bolje rečeno: da izdam sebe...

Konec koncev sem egoistično bitje, ki želi, da ima prijatelje, ki so mu res blizu odkrite in iskrene. Drugačnih ljudi ne želim... Ja, egoist sem.

Upam, da je še vedno nasmešek na tvojem obrazu...?

Itak pa bom sedaj končala in bom (vsaj kar se te teme tiče Wink)  Lips Sealed - to bi morala baje večkrat narediti... Wink
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: zanima te
Reply #13 - 31.01.2002 at 15:58:16
 
.. moje mnenje je, da ji povej, pa saj to si že sama ugotovila. drugo je potem, če te bo upoštevala - ampak to je že druga zgodba. ti si svoje naredila   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: zanima te
Reply #14 - 01.02.2002 at 09:13:02
 
gape wrote on 31.01.2002 at 10:12:43:
valjda sprejmi jo tako kot je in se bo spremenila, če te moti, čene naj  pa dela kar hoče.
se mi pa full zdi da sm to že nekje vidu, tak isti problem, ki ni problem, mislm da celo kle na forumu


Se tud men zdi zadeva od nekje znana  Wink, se mi potrjuje,  da ni npr. moj problem bolj pomemben kot pa problem enega drugega samo zato, ker je moj moj in njegov njegov.

Se mi samo potrjuje, da je vse z vsem povezan, tako v času naprej pa nazaj kot v istem času gor pa dol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3