Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 20
(Read 89310 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #105 - 21.03.2009 at 22:31:58
 
Quote:
Seveda lahko, saj nisi v strahu. Ti misliš, da če nisi varen si ogrožen. Vseskozi se za nekaj boriš in si ves čas v strahu. Daj te svoje občutke, na katere toliko daš spreglej.Trosiš zadeve, ki jih ne poznaš, deluješ iz lastne misli, ki te tolaži, saj to je tudi njen namen. Strah in varnost.

Lp,Igor

Ko ni občutka varnosti, se pojavi strah.
Vsakdo izmed nas pride kdaj v situacijo, ko začuti strah.
Tudi, če zaupam v to stvarstvo, da je vse dobro, kar se zgodi, ne moreš 100% preseči vseh strahov.
Strah je tudi vgrajen v telo, kot obrambna reakcija.

Seveda delujem iz lastne misli.
Iz katere pa naj ?
Lahko pa nekaj filozofiram....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #106 - 21.03.2009 at 22:33:59
 
Quote:
ZAZNAVANJE VESOLJNE SAMOBITNOSTI_EDINE RESNICE NAŠEGA BIVANJA NIKOLI NE MORE BITI ČUSTVENO-VEDNO JE LAHKO NAŠE DUHOVNO ZAZNAVANJE

Kako zgleda eno in kako drugo ?
Kako vem kaj je čustveno in kaj duhovno ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #107 - 21.03.2009 at 23:02:45
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 22:31:58:
Quote:
Seveda lahko, saj nisi v strahu. Ti misliš, da če nisi varen si ogrožen. Vseskozi se za nekaj boriš in si ves čas v strahu. Daj te svoje občutke, na katere toliko daš spreglej.Trosiš zadeve, ki jih ne poznaš, deluješ iz lastne misli, ki te tolaži, saj to je tudi njen namen. Strah in varnost.

Lp,Igor

Ko ni občutka varnosti, se pojavi strah.
Vsakdo izmed nas pride kdaj v situacijo, ko začuti strah.
Tudi, če zaupam v to stvarstvo, da je vse dobro, kar se zgodi, ne moreš 100% preseči vseh strahov.
Strah je tudi vgrajen v telo, kot obrambna reakcija.

Seveda delujem iz lastne misli.
Iz katere pa naj ?
Lahko pa nekaj filozofiram....

Ne analiziraj, če ne poznaš zadeve. Pozornost ni miselni proces. Pozornost pomeni spoznanje lastne misli. Spoznavanje sebe kot celote. Ti ves čas bluziš v dvojnosti. Daj si že enkrat v tisto žabjo betico, da ti nisi samo misel. To ti govorim že nekaj mesecev, ti pa mekaj trosiš, kar je navadna splošna psihologija. Večno-sedaj ali sočasnost ali sokratnost ali zdaj ni v tvojih mislih, ker misel ja vedno v času. To si daj v tisto betico in stopi s poti. Pot je čas. Iz časovne žabje perspektive pa sočasja ne moreš spoznati, tudi o njem ne filozofirati, ker ga misel ne pozna.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Prezir
Reply #108 - 22.03.2009 at 05:36:24
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 19:43:55:
Quote:
Se strinjam z Igorjem, sploh žarel se mi zdi precej  fanatična izjava, verniki seveda zelo navidezno žarijo sploh v svojem teritoriju in elementu v navidezni samozavesti.  

Devi naredi kdaj kaj kontra njihovim prepričanjem tko za preiskus  in zraven opazuj koliko bo še žarenja prisotnega.  Ti bo hitro jasno, na čem si.  Smiley

V bistvu me njihova prepričanja ne motijo, motili so me ljudje. oz v bes so me spravljali ljudje, do njih sem čutla prezir. Pol sem vidla, da so lahko za določene ljudi določena prepričanja čist uredu, čeprov za mene ne bi bla. Vidla sem da so ta prepričanja na njih nekej dobrega nardila. In moj odnos do njih kot oseb se je spremenil. Ne idealiziram jih več (v minus), jih pa tud ne idealiziram v plus, vem da žarenja ni zmerom. samo na mene je naredlo vtis. nekej lepega je blo. in za mene je blo to dovolj vedet, da jih vidim zdaj kot normalne ljudi s pač svojim načinom življenja. to je pa tud vse, kar zdej vidim v njih. prezir je pa izginil.

Sicer sem ga pa jest vidla in nimam več problemov al pa dvomov glede tega Smiley

tak da me ni treba zdej prepričevat da sem narobe vidla. pejta pa poglejta in pol se lahko pogovarjamo dalje. to več ni moj problem. vajin je pa še vedno Wink



Devi

Vidiš tako kot hočeš videti, samo dve stvari sta tu očitne, ki dokazujeta da nisi gledala realno, prvo je ta, da je nekdo žarel, to je tipična izjava vernikov, je žarel  Smiley

Drugo pa je ko praviš da so določena prepričanja za njih v redu, a ni nujno da so tudi zate, to je tipični trik, da  nevsiljivo pridobijo tvoje zaupanje in veš kaj se počasi zgodi, naenkrat njihova prepričanja postanejo tvoja in dobra tudi zate.

Ah religije res obvladajo psihologijo za čudežno tabletko pa dobiš džapo in maha mantro.  Grin

Pa v zmoti si, ker misliš da si samo ti videla, sem bla enkrat in videla guruja in ponosnega učenca, sam žara nisem videla nobenga.  Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Prezir
Reply #109 - 22.03.2009 at 07:18:11
 
Nahatee,

ti precenjuješ moč vpliva drugih ljudi in njihovih prepričanj - to je pač odvisno od tvoje notranje drže.

Kar se tiče žarenja - ko je nekdo povezan z določeno energijo, seveda to lahko zaznavamo kot žarenje. Poznamo različna stanja zanosa pri človeku, ki se odražajo navzven. Saj si bila verjetno kdaj zaljubljena ali pa neizmerno srečna? Drugo vprašanje je, ali je ta vir energije za nas sprejemljiv ali ne oz. ali lahko tudi nas spravi v zanos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Prezir
Reply #110 - 22.03.2009 at 10:11:31
 
"MOJA" vseobsežnost pa ne izključuje čustev.
primer:
Misel, da je izražanje občutne vibracije/energije z navdušenim veselim kričanjem v temle moralnem in olikanem oklju neprimerno in nespodobno, pa še nekaj ostrih/neodobravajočih pogledov zraven, otroka (npr!) nagovori k temu, da zaustavi svoj izraz, te energetske vibracije; da zanika samega sebe, svojo vseobsežnost. Takih situacij se lahko nabere tolko, da človek popolnoma izgubi stik s svojo energijo, avtentičnostjo, božanskostjo, call it what you want!
in ni še konec. pol se pa še v religiji/duhovnosti učiš kej tazga, kot da intenzivno in strastno izražanje čustev ni skladno z notranjim mirom.
Zame je tko ključnega pomena, da prisluhnem svojim filingom, da si jih priznam, da se zavem omejujočiih misli, ki so nanje pripete in da uporabim čustva čustveno vibracijo da te filinge izrazim, da te blokade pretresem, raztopim, spravim energijo spet v tok.  \o/ wuuuu!huuu! moj mir izhaja iz tega, da svoja čustva sprejemam.
občuti se ljubezen, občuti se resnica, občuti se mir. in če ne moreš začet z občutenjem prezira in jeze pa veselja  in simpatije, pristranosti in obsojanja, kako boš sploh osvobodu vso to energijo, da prideš do tiste tko opevane ljubezni. to se vse občuti, let your feelings flow.
jest sm clo misla, Alojz, da se ti greš to. spontano izražanje, zdaj resno, zdaj humorno... mislim cel svoj razpon predstavljaš tukaj gor. jest v tem vidim mnogo svobodnega čustvovanja.
Kako se pri tem počutiš? ;) - minimalno zezam. O teb res ne vem, veš ti.


v slovenskem etimološkem slovarju piše, da je prezirati v praslovanščini prvotno pomenilo  'gledati, zreti skozi (koga, kot da ga ni)'. To mi je takoj dalo misliti na človeško celostnost. ali se je zavedamo, ali pa ne - drugih in tako lastne. sam skomignem lahk z rameni, preziram nas čist vse :)
iskala sm se v nekih opravičilih; češ prezrem nekoga, ki mislim, da mi bo itak škodoval, torej preziranje iz obrambe, ali pa da mi vsaj ne bo koristil. Pri koristnosti se mi gre za to, da bi ta čas lahko namenila nečemu, kar bolj pritegne mojo pozornost (recimo svoji notranjosti), ne pa da se pustim za ta čas o-škodo-vati (in je bla spet škoda.) Ker pa pri času vedno pomislim, da je iluzija in da je vsako moje omejevanje z njim le znak moje nepotrpežljivosti = nestrpnosti = nesprejemanje v popolnosti = preziranje.
In kako bi blo idealno? Če bi bla popolnoma potrpežljiva, bi kot individuum še vedno najprej dolgovala prisluhniti svojim občutkom in potem šele drugim. Vendar bi za vse to imela tudi čas. Sej če sm v tem trenutku, se itak percepcija časa ful raztegne. Ampak kaj vse je že treba odvreč, da se lahko sprostiš v tem trenutku. in pri tem grem vase = občutim/zaznam sebe.
v idealni skupnosti, kjer bi vsi sebe sprejemal... si sploh ne znam predstavljat potrebe po pozornosti drugega oz. kaki užaljenosti/razočaranju ob pomanjkanju le-te. A vendar naj bi težili k temu, da opazujemo drug drugega in se tako širimo.

Aja sm vprašala angelske blagoslove, spodbujajo vživljanje v človeka, ki ga ne mormo videt, pa spodbujajo gledanje s humorne plati.
Zdej če to delamo, moramo nujno prisluhnit svojim občutkom ob tem. tm so informacije za ozavestit. humor vsekakor blaži naše zakrčenosti, strahove, ostrino nasprotovanj in samoobsojanj... zlo olajša uvid.

zase morm rečt, da se vživljanja kr mal bojim, in iz obrambe tud jezim, ker sama nad tem dolg nism mela noeben kontrole. tista spontana empatija in nesposobnost ločit svoje filigne od filingov drugih. izguba identitete na račun identitete drugih posameznikov. sej če bi šlo za kšnga jezusa, al pa budo, pomojem ne bi mela tolk proti.
no pri premoščanju tega mi služi samoopazovanje, samospoznavanje in pač: kar tako naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #111 - 22.03.2009 at 12:24:07
 
Eva

Počutim se samobitnega jaz,ki sem vse.In hkrati prostovoljno soodgovoren v smislu sobivanja celotnega življenja.

Moje provociranje zmerjanje in vse kar počnem je zame samobitno in nikoli usmerjeno proti pravici bivanja in izražanja svobodne volje kogar koli tu. Tu ni zamere- to je igra pesem in predstava življenja,v njegovi celotni samobitnosti in njegovem  popolnem samo izražanju,brez omejevanj..
Počutim se čudovito in to želim vsem !!! Mene ne obremenjuje zmerjanje,pljuvanje drugih,ker počnem sam isto. Enostavno si dovolim živeti v celotni paleti lastne samobitnosti,ki nikomur drugemu tudi ne bi škodilo in ne škodi..
Ti že veš to ko rečeš ohooooo to je to.Živiom po svoji vešči samospoznanja brez slabih namenov, ki bi onemogočali drugim izražati isto kar izražam sam. Merilo razmerja dobro-zlo sem jaz sam sebi in tako naj bo vsakdo med nami večno-sedaj.Kar sebi dovoljujem moram dovoljevati vsakomur v tem odnosu se učim sobivanja.

Lp Eva ti si samostojna in veš kaj mislim.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Prezir
Reply #112 - 22.03.2009 at 12:27:28
 
no, lepo :)) to me res veseli, Alojz
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Prezir
Reply #113 - 22.03.2009 at 12:27:31
 
Devi wrote on 19.03.2009 at 19:19:27:
prezírati  -am nedov. (ȋ ȋ)
1. imeti, kazati do koga zelo negativen odnos, izvirajoč iz prepričanja o njegovi manjvrednosti, ničvrednosti: preproste ljudi je preziral; vedeli so, da ženske prezira / plemstvo je v tisti dobi preziralo slovenski jezik
2. knjiž. ne upoštevati, ne meniti se za kaj: vse predpise prezira; prezirati probleme, zahteve / prezirati nevarnost, smrt
// redko omalovaževati, podcenjevati: prezirati domača literarna dela / vse je rad jedel, tudi žgancev ni preziral ● knjiž. fant delo prezira noče delati; knjiž. s tem je dokazal, da sovraštvo prezira odklanja, ga ne odobrava

zanima me, iz kje izvira ta reč. jes ga imam tud precej v sebi. na kakšen način se formira in v kakšni luči bi ga blo najbolš obravnavat..

bom probala kaj najt.

ve kdo kaj o tem al pa ima kako idejo?


prezir je lahko pozitiven ali negativen. Če preziramo soljudi samo zato, ker se z njimi ne strinjamo, smo pač na nizkem umskem nivoju in nasploh netolerantne osebe. Če pa preziramo zlo okrog nas, je to znak našega dobrega notranjega jedra, kot denimo, če preziramo morilce, mučitelje živali. Pravzaprav ne preziramo njih samih, kot duhovna bitja, ki so izvorno čista, ampak preziramo njihova slaba dejanja, ki so namenjena uničenju drugih. Tako nekako kot Jezus pravi, prezirajte greh in ne grešnika.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #114 - 22.03.2009 at 12:35:18
 
satis wrote on 22.03.2009 at 12:27:31:
Devi wrote on 19.03.2009 at 19:19:27:
prezírati  -am nedov. (ȋ ȋ)
1. imeti, kazati do koga zelo negativen odnos, izvirajoč iz prepričanja o njegovi manjvrednosti, ničvrednosti: preproste ljudi je preziral; vedeli so, da ženske prezira / plemstvo je v tisti dobi preziralo slovenski jezik
2. knjiž. ne upoštevati, ne meniti se za kaj: vse predpise prezira; prezirati probleme, zahteve / prezirati nevarnost, smrt
// redko omalovaževati, podcenjevati: prezirati domača literarna dela / vse je rad jedel, tudi žgancev ni preziral ● knjiž. fant delo prezira noče delati; knjiž. s tem je dokazal, da sovraštvo prezira odklanja, ga ne odobrava

zanima me, iz kje izvira ta reč. jes ga imam tud precej v sebi. na kakšen način se formira in v kakšni luči bi ga blo najbolš obravnavat..

bom probala kaj najt.

ve kdo kaj o tem al pa ima kako idejo?


prezir je lahko pozitiven ali negativen. Če preziramo soljudi samo zato, ker se z njimi ne strinjamo, smo pač na nizkem umskem nivoju in nasploh netolerantne osebe. Če pa preziramo zlo okrog nas, je to znak našega dobrega notranjega jedra, kot denimo, če preziramo morilce, mučitelje živali. Pravzaprav ne preziramo njih samih, kot duhovna bitja, ki so izvorno čista, ampak preziramo njihova slaba dejanja, ki so namenjena uničenju drugih. Tako nekako kot Jezus pravi, prezirajte greh in ne grešnika.


SATIS

ČIM DOVOLJUJEŠ SEBI PREZIR JE TVOJE JEDRO MLAHAVO-NESTABILNO IN NESAMOSPOZNANO:

DOBROTA NI PREZIRATI ZLO-DOBROTA JE RAZUMETI ZLO!!!! IN MU POMAGATI PREMAGATI LASTNO ZLO.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #115 - 22.03.2009 at 13:37:22
 
Quote:
Devi

Vidiš tako kot hočeš videti, samo dve stvari sta tu očitne, ki dokazujeta da nisi gledala realno, prvo je ta, da je nekdo žarel, to je tipična izjava vernikov, je žarel  Smiley

Drugo pa je ko praviš da so določena prepričanja za njih v redu, a ni nujno da so tudi zate, to je tipični trik, da  nevsiljivo pridobijo tvoje zaupanje in veš kaj se počasi zgodi, naenkrat njihova prepričanja postanejo tvoja in dobra tudi zate.

Ah religije res obvladajo psihologijo za čudežno tabletko pa dobiš džapo in maha mantro.  Grin

Pa v zmoti si, ker misliš da si samo ti videla, sem bla enkrat in videla guruja in ponosnega učenca, sam žara nisem videla nobenga.  Smiley

Lep pozdrav   Smiley

zelo me hočeš prepričat, da sem v zmoti in nerealna. zelo malo možnosti dopuščaš, da bi bla moja izkušnja lahko neproblematična. to me ne moti dokler ne poskušaš dodajat nečemu nekaj, česar ni blo.

jes stvari ne gledam in ločujem na tipične. zame so načeloma zmer osebne. zato mi ni tolk važno, kaj se dogaja drugim in kako deluje nanje. smatram da sem tolk pozorna da sem zavedam, kaj se dogaja z mano. sploh kar se tiče indoktrinacije. jes vse poslušam, pa še zmer verjamem samo tistemu, kar čutim. tega je pa zelo malo.

kar se tiče žarenja, sem drugač vidla zlo mal vernikov žaret, tako da običajno v tem smislu te besede niti ne uporabljam. sem vidla pa drugač žaret že dost ljudi. zarad različnih stvari in včasih tud brez nekih vidnih razlogov. človek, ki žari je zlo lep. užitek je bit takrat v njegovi bližini Smiley

kar se tiče dzape in mantre, se men to niti ne zdi problem. mantre so močne in so mi všeč, celo kake chante poslušat sem že šla. in koneckoncev celo v kaki aleluji lahko uživam, če je dobro zapeta. verjetno ti tud, pa dvomim da to pomeni da si zagreta kristjanka.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #116 - 22.03.2009 at 13:58:42
 
Devi wrote on 22.03.2009 at 13:37:22:
Quote:
Devi

Vidiš tako kot hočeš videti, samo dve stvari sta tu očitne, ki dokazujeta da nisi gledala realno, prvo je ta, da je nekdo žarel, to je tipična izjava vernikov, je žarel  Smiley

Drugo pa je ko praviš da so določena prepričanja za njih v redu, a ni nujno da so tudi zate, to je tipični trik, da  nevsiljivo pridobijo tvoje zaupanje in veš kaj se počasi zgodi, naenkrat njihova prepričanja postanejo tvoja in dobra tudi zate.

Ah religije res obvladajo psihologijo za čudežno tabletko pa dobiš džapo in maha mantro.  Grin

Pa v zmoti si, ker misliš da si samo ti videla, sem bla enkrat in videla guruja in ponosnega učenca, sam žara nisem videla nobenga.  Smiley

Lep pozdrav   Smiley

zelo me hočeš prepričat, da sem v zmoti in nerealna. zelo malo možnosti dopuščaš, da bi bla moja izkušnja lahko neproblematična. to me ne moti dokler ne poskušaš dodajat nečemu nekaj, česar ni blo.

jes stvari ne gledam in ločujem na tipične. zame so načeloma zmer osebne. zato mi ni tolk važno, kaj se dogaja drugim in kako deluje nanje. smatram da sem tolk pozorna da sem zavedam, kaj se dogaja z mano. sploh kar se tiče indoktrinacije. jes vse poslušam, pa še zmer verjamem samo tistemu, kar čutim. tega je pa zelo malo.

kar se tiče žarenja, sem drugač vidla zlo mal vernikov žaret, tako da običajno v tem smislu te besede niti ne uporabljam. sem vidla pa drugač žaret že dost ljudi. zarad različnih stvari in včasih tud brez nekih vidnih razlogov. človek, ki žari je zlo lep. užitek je bit takrat v njegovi bližini Smiley

kar se tiče dzape in mantre, se men to niti ne zdi problem. mantre so močne in so mi všeč, celo kake chante poslušat sem že šla. in koneckoncev celo v kaki aleluji lahko uživam, če je dobro zapeta. verjetno ti tud, pa dvomim da to pomeni da si zagreta kristjanka.


DEVI

Oprosti ampak ti su tule natresla kup stvari v neko pašto,kjer ne veš kaj je za omako.

Ni mi važno,kaj se dogaja drugim.    Tongue  To je zame najbolj egoistična trditev,ki jo lahko življenje uperi proti samemu sebi. To je izraz neomejene egocentričnosti in nepremišljenega,neodgovornega odnosa do soživljenja.Sedaj lahko ti meni poješ kakšna vernica,da si.Kakšna borka za pravičnost,odnosa do živali ecc. Ti si zame v sebi izgubljena in nerealna. Kvakaš lahko kolikor hočeš.Lahko rečeš -nisem mislila tako realizirala misel pa si tako.Torej tako misliš.

Fluid osebnosti ni žarjenje.Fluid je stvar duha,ki ga tvoj duh zazna ,ki šele nato zbudi čutila. ČUTIŠ PA TI TKO BOLJ MALO;A NE? Bolj precizno definiraj stvari ne površinsko po naučenih vzorcih.  

Da boš vedela vsako idealiziranje in malikovanje je pri samospoznanem človeku nepotrebno in odveč,ker on je poistoveten samobitno zlit z vsem.

Ti sploh še praga prave duhovnosti nisi prestopila- žal. Ampak zato te jaz nič manj ne cenim. Vi vsi mojo kritiko razumete kot nekaj kar vas ponižuje.Ste sposobni zadevo obrniti in jo zaznati pravilno?
Ne ker se v svojem nevedenju počutite ogrožene. Jaz vem,da je to normalen odziv vašega stanja biti. Zato me vaše nakladanje ne more prizadeti,mi je pa hudo za vas ki živite v taki temi  Cry

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #117 - 22.03.2009 at 16:26:16
 
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 13:58:42:
Ni mi važno,kaj se dogaja drugim.    Tongue  To je zame najbolj egoistična trditev,ki jo lahko življenje uperi proti samemu sebi. To je izraz neomejene egocentričnosti in nepremišljenega,neodgovornega odnosa do soživljenja.Sedaj lahko ti meni poješ kakšna vernica,da si.Kakšna borka za pravičnost,odnosa do živali ecc. Ti si zame v sebi izgubljena in nerealna. Kvakaš lahko kolikor hočeš.Lahko rečeš -nisem mislila tako realizirala misel pa si tako.Torej tako misliš.

najprej sem misla, da nisi dobro prebral, kaj sem napisala in nisi razumel stavka v kontekstu, v katerem je bil. sam zgleda da ti je bil sam stavek bolj važen
ja, tako sem napisala. najbrž tud mislim tako. vem, da velikokrat mislim. hvala da si opozoril. sam a tako tud delujem? men se zdi to bolj pomembno kot pa to, kako formuliram svoje stavke.

Quote:
Ti sploh še praga prave duhovnosti nisi prestopila- žal. Ampak zato te jaz nič manj ne cenim. Vi vsi mojo kritiko razumete kot nekaj kar vas ponižuje.Ste sposobni zadevo obrniti in jo zaznati pravilno?
Ne ker se v svojem nevedenju počutite ogrožene. Jaz vem,da je to normalen odziv vašega stanja biti. Zato me vaše nakladanje ne more prizadeti,mi je pa hudo za vas ki živite v taki temi  Cry

Lp Alojz Cool Cool

vidim da ti je zelo hudo, sam jes ti ne znam pomagat, ker tebi na ljubo ne morem postat nič bolj duhovna. probej me torej vzet pač tako kot sem Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #118 - 22.03.2009 at 17:07:51
 
Devi, za začetek ti nekaj sočutja ne bi škodilo. Ta pozornost na sebe in kaj se dogaja s teboj je v redu, vendar prave odnose vzpostavljaš s sočutjem. Normalno, da živiš zase in kdor trdi drugače se spreneveda, vendar je pravi odnos šele s sočutjem. Ne mislim sočustvovanja, da ne bo pomote.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #119 - 22.03.2009 at 17:17:36
 
satis wrote on 22.03.2009 at 12:27:31:
prezir je lahko pozitiven ali negativen. Če preziramo soljudi samo zato, ker se z njimi ne strinjamo, smo pač na nizkem umskem nivoju in nasploh netolerantne osebe. Če pa preziramo zlo okrog nas, je to znak našega dobrega notranjega jedra, kot denimo, če preziramo morilce, mučitelje živali. Pravzaprav ne preziramo njih samih, kot duhovna bitja, ki so izvorno čista, ampak preziramo njihova slaba dejanja, ki so namenjena uničenju drugih. Tako nekako kot Jezus pravi, prezirajte greh in ne grešnika.

Prezir je prezir. Sicer pa dejanja določajo človeka. Če preziraš dejanja, preziraš človeka. Jezus je to rekel množicam, ki so še kamenjala ljudi. Kot vem sam ni imel prezira in ga ni kvalificiral na dobrega, slabega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 20