Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 20
(Read 89525 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #75 - 21.03.2009 at 20:32:52
 
Quote:
mogoče je bil problem vsiljevanje prepričanj. tud (recimo prov pri hare krisni) je bil za mene problem podrejenost in predanost nečemu, kar sem jes zaznala za sebe kot slabo. Ideja sama me ni motila, lahko sem brala njihove knjige. Ampak ko sem vidla, da eni res po tem živijo in pol v to prepričujejo še druge, se mi je zdelo pa že nevarno. mogoče sem enostavno rabila doživet navzočnost, brez kakegakoli prepričevanja. in pol sem se pomirila. mogoče sem ob tem začutila, da za mene ni nevarno in da se nimam česa bat. da ne bom nikol podlegla temu vplivu. in da to dejansko ljudi ne uniči, da je mogoče za ene to čist uredu.

90% tega, kar smo kot odrasli ljudje, pridobimo že v ranem otroštvu.
Zato je zelo pomembno, na kakšne temelje se potem postavljajo neka prepričanja in verovanja.
Nekdo lahko žari, ko je v v svojem elementu in se izpolnjuje, tudi s tem ,ko se podreja. Za drugega pa je lahko isto prepričanje uničujoče.

Takšne izkušnje, ko smo v odnosu z nekimi prepričanji, nam pomagajo pri samospoznavanju.
V izkušnji opazujemo svojo reakcijo in tako prilagajamo svoje življenje, da je čim lepše in čimmanj trpljenja.

Devi verjetno teži k temu, da jo nekdo razume, ne pa, da se podreja.
Hočeš razumeti svoja prepričanja, ne pa sprejeti tuja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Prezir
Reply #76 - 21.03.2009 at 20:33:22
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 20:23:05:
 mogoče sem ob tem začutila, da za mene ni nevarno in da se nimam česa bat. da ne bom nikol podlegla temu vplivu.


Po moje je pogosto prav to razlog, da se ljudje tako krčevito upiramo neki ideji ali prepričanju - ker nas na nek način ogroža, bojimo se posledic tega tujega vpliva. Ko prebrodimo strah, ko se počutimo varni, lahko sprejmemo  nekoga, ki misli in živi drugače kot mi.

So pa seveda še drugi razlogi...



Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Prezir
Reply #77 - 21.03.2009 at 20:34:57
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:23:36:

Večkrat za iskanje vzroka, pomaga analiziranje staršev in njihove vzgoje.


Tudi to je res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #78 - 21.03.2009 at 20:37:46
 
Quote:
Devi zadev ne razumeš- zato sodiš kot,oprosti- nedorasel otrok.

Devi si želi le izpolnitve.

Ali pa tudi ne..ne vem. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #79 - 21.03.2009 at 20:42:14
 
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 20:27:58:
Devi dokler boš mislila tako kot uči RKC boš gojila antipatijo do krščanstva.
Desetkrat raje bi imel poslednjo (ne večno) sodbo kot sedaj, ko je moral moj gen iti v reinkarnacijski poti (samoreprodukciji naše vrste) čez morje svojih smrti in rojstev,da se je zbudil.

S poslednjo sodbo bi dobil možnost prostovoljne odločitve za totalno reanimacijo lastnega življenja,ali za nadaljevanje reinkarnacijskega 28ooo letnega cikla.
Devi zadev ne razumeš- zato sodiš kot,oprosti nedorasel otrok.

SAm ne zavračam niti ene verske prakse,ker vse izhajajo iz istega teološkega civilizacijskega izročila. Ko boš to dojela boš začela brati teološke šifre. Do takrat boš nihala med veskimi praksami ki so zgolj obred ohranjanja te iste skupne teološke zapuščine.

Lp Alojz Cool Cool

ja, ne razumem... poskušam razumet. mislim, da je to življenjsko delo, ne gre vse od danes na jutri

nisem tolk močna, da bi se z vsem svojim bitjem odločla za 'DA', če bi se blo treba odločit za smrt al pa totalno reanimacijo.. tolk moči in razumevanja moram še nabrat... mal se mi sliši podobno castanedovemu orlu, ki se uri, da bi v zadnjem trenutku ukanil zasledovalca.. in ne bi izgubil zavedanja ob smrti

imam svojo vero. je kar strpna drugač. razumem, da prihajajo vse vere iz iste osnove. samo določena njihova nadgradnja mi je moteča, mogoče zato, ker je nevarna. včasih bi take kot sem jaz kurili. to se me še zmer dotakne. ideje niso tolk nevarne, kot s(m)o ljudje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #80 - 21.03.2009 at 20:44:46
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:32:52:
Quote:
mogoče je bil problem vsiljevanje prepričanj. tud (recimo prov pri hare krisni) je bil za mene problem podrejenost in predanost nečemu, kar sem jes zaznala za sebe kot slabo. Ideja sama me ni motila, lahko sem brala njihove knjige. Ampak ko sem vidla, da eni res po tem živijo in pol v to prepričujejo še druge, se mi je zdelo pa že nevarno. mogoče sem enostavno rabila doživet navzočnost, brez kakegakoli prepričevanja. in pol sem se pomirila. mogoče sem ob tem začutila, da za mene ni nevarno in da se nimam česa bat. da ne bom nikol podlegla temu vplivu. in da to dejansko ljudi ne uniči, da je mogoče za ene to čist uredu.

90% tega, kar smo kot odrasli ljudje, pridobimo že v ranem otroštvu.
Zato je zelo pomembno, na kakšne temelje se potem postavljajo neka prepričanja in verovanja.
Nekdo lahko žari, ko je v v svojem elementu in se izpolnjuje, tudi s tem ,ko se podreja. Za drugega pa je lahko isto prepričanje uničujoče.

Takšne izkušnje, ko smo v odnosu z nekimi prepričanji, nam pomagajo pri samospoznavanju.
V izkušnji opazujemo svojo reakcijo in tako prilagajamo svoje življenje, da je čim lepše in čimmanj trpljenja.

Devi verjetno teži k temu, da jo nekdo razume, ne pa, da se podreja.
Hočeš razumeti svoja prepričanja, ne pa sprejeti tuja.



ROBI TI SI OTROK NAIVE!!!!

Ravno obratno več kot 70% lastnih osebnostnih potez potencialov in duha prinesemo s seboj z rojstvom.

Naš genom se v naši samoreprodukciji samoreproducira oče-mati otrok v večno sedanje samotoku samoreprodukciji naše vrste.

Temelje nam zjeba družba,vzgoja,prisila kurac palac šekularac in bedaki pred nami in z nami.

Ti kot individualna  osebnost dobiš samozavedanje v otroški dobo 3-7 let in to tvoje samozavedno občutje ti zjebe okolica,da dela bedake ki bodo služili njenim interesom ;otrok starševskim,delavec-delodajalcu,kupec prodajalcu, učenec -učitelju.volivc politiki ljubimec-ljubimcu itd.

Robi deko čez glavo in v slamo- ne pa tule filozoforat kot en zahojenc.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #81 - 21.03.2009 at 20:46:27
 
Quote:
mogoče sem ob tem začutila, da za mene ni nevarno in da se nimam česa bat. da ne bom nikol podlegla temu vplivu.

Kaj pa misliš, da se ti lahko zgodi ?
Kaj bi s tem izgubila, če bi podlegla vplivu ?

Torej si zadovoljna s tem, kar si, vendar ti nekaj manjka....


Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #82 - 21.03.2009 at 20:48:19
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 19:44:35:
Pravzaprav ne veš, ker nimaš izkušnje, da ti škoduje.
Dokler ne zboliš.

Tuja izkušnja, ni tvoja. Pojavi se celo misel...saj to se meni ne more zgoditi....
Robi wrote on 21.03.2009 at 19:37:49:
Saj je vseeno ali razumeti ali vedeti.
Gre se za to, da naši vzorci, ki jih imamo v sebi ponavadi že od otroštva, želijo biti realizirani.
Tudi, če vem, da nekaj ni prav in mi povzroča težave, tega ne morem kar spremeniti, ker naš um ubira lažjo pot in navade so lažja pot.
Spremembe se zgodijo postopoma s pozornostjo, ko zavestno sebe ustavimo ali se spomnimo, da počnemo nekaj, kar ni prav.
Torej s pozornostjo in trudom se bodo zgodile spremembe.

hvala robi, tole je dobra misel za mene
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #83 - 21.03.2009 at 20:49:44
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 20:42:14:
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 20:27:58:
Devi dokler boš mislila tako kot uči RKC boš gojila antipatijo do krščanstva.
Desetkrat raje bi imel poslednjo (ne večno) sodbo kot sedaj, ko je moral moj gen iti v reinkarnacijski poti (samoreprodukciji naše vrste) čez morje svojih smrti in rojstev,da se je zbudil.

S poslednjo sodbo bi dobil možnost prostovoljne odločitve za totalno reanimacijo lastnega življenja,ali za nadaljevanje reinkarnacijskega 28ooo letnega cikla.
Devi zadev ne razumeš- zato sodiš kot,oprosti nedorasel otrok.

SAm ne zavračam niti ene verske prakse,ker vse izhajajo iz istega teološkega civilizacijskega izročila. Ko boš to dojela boš začela brati teološke šifre. Do takrat boš nihala med veskimi praksami ki so zgolj obred ohranjanja te iste skupne teološke zapuščine.

Lp Alojz Cool Cool

ja, ne razumem... poskušam razumet. mislim, da je to življenjsko delo, ne gre vse od danes na jutri

nisem tolk močna, da bi se z vsem svojim bitjem odločla za 'DA', če bi se blo treba odločit za smrt al pa totalno reanimacijo.. tolk moči in razumevanja moram še nabrat... mal se mi sliši podobno castanedovemu orlu, ki se uri, da bi v zadnjem trenutku ukanil zasledovalca.. in ne bi izgubil zavedanja ob smrti

imam svojo vero. je kar strpna drugač. razumem, da prihajajo vse vere iz iste osnove. samo določena njihova nadgradnja mi je moteča, mogoče zato, ker je nevarna. včasih bi take kot sem jaz kurili. to se me še zmer dotakne. ideje niso tolk nevarne, kot s(m)o ljudje.


TEOLOGIJA NI IDEJA JE SISTEM HRAMBE CIVILIZACIJSKEGA VEDENJA;KI IZHAJA IZ ZADNJEGA 28000 LETNEGA CIVILIZACIJSKEGA VALA,KI GA MI NAIVNO IMENUJEMO ATLANTIDA.
TEOLOGIJA JE VESOLJNO KOMPLEMENTARNO VEDENJE KI OSTAJA ŠIFRIRANO TOLIKOR ČASA;DA GA NAŠA ZAVEST ODŠIFRIRA_UM DOJAME.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Prezir
Reply #84 - 21.03.2009 at 20:50:38
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:46:27:
Quote:
mogoče sem ob tem začutila, da za mene ni nevarno in da se nimam česa bat. da ne bom nikol podlegla temu vplivu.

Kaj pa misliš, da se ti lahko zgodi ?
Kaj bi s tem izgubila, če bi podlegla vplivu ?

Torej si zadovoljna s tem, kar si, vendar ti nekaj manjka....

a komu ne? Smiley

lahko zgubiš sebe. ego se zmer upira zgubit se.. in če ga že moram žrtvovat en dan, bi rada da se vsaj to zgodi tako kot sama izberem.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #85 - 21.03.2009 at 20:56:15
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 20:50:38:
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:46:27:
Quote:
mogoče sem ob tem začutila, da za mene ni nevarno in da se nimam česa bat. da ne bom nikol podlegla temu vplivu.

Kaj pa misliš, da se ti lahko zgodi ?
Kaj bi s tem izgubila, če bi podlegla vplivu ?

Torej si zadovoljna s tem, kar si, vendar ti nekaj manjka....

a komu ne? Smiley

lahko zgubiš sebe. ego se zmer upira zgubit se.. in če ga že moram žrtvovat en dan, bi rada da se vsaj to zgodi tako kot sama izberem.


SI sama izbrala svoje rojstvo in svojo vzgojo. Samostojni samospoznani individum nisi- to te tlači k tlom in te straši..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #86 - 21.03.2009 at 20:56:56
 
Quote:
Ti kot individualna  osebnost dobiš samozavedanje v otroški dobo 3-7 let in to tvoje samozavedno občutje ti zjebe okolica,da dela bedake ki bodo služili njenim interesom ;otrok starševskim,delavec-delodajalcu,kupec prodajalcu, učenec -učitelju.volivc politiki ljubimec-ljubimcu itd.

Samo Alojza ni zjebala okolica, ker je z drugega planeta. Smiley

Jebeš okolico....okolice ne morem spremeniti.
Nobene koristi si ne bom naredil, če bom krivil okolico.
Obnašaš se , kot Nahatee.
Zato pa vidiš v njej samozavestno žensko, ker je podobna tebi.

Vsa naša prepričanja so prišla v nas po rojstvu.
Razlika je v telesih in s tem tudi v možganih, ki zaradi različne zgradbe, dojemamo okolico drugače.

Pa tudi, če bi prinesli 70% preko genoma, teh 70% ni problem.
Saj nas zjebe okolica, kot trdiš in je potem treba iskati vzroke v tem življenju, ne pa v unem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prezir
Reply #87 - 21.03.2009 at 21:02:28
 
Quote:
lahko zgubiš sebe. ego se zmer upira zgubit se.. in če ga že moram žrtvovat en dan, bi rada da se vsaj to zgodi tako kot sama izberem.

Res je.
Občutek varnosti je zelo pomemben.

Tu bi dal primerjavo...
Živali imajo nagon, ki jih varuje in vodi skozi življenje.
Človek ima um ali ego.
Strah je tudi eden izmed fenomenov.
Pravzaprav um ne mara strahu, zato se noče izgubiti in delati nekaj novega.
Ego se boji strahu in situacij, ki to povzročajo.
Zato je težko narediti nekaj novega ali se spremeniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Prezir
Reply #88 - 21.03.2009 at 21:08:17
 
Obema, varnosti v življenju ni. Ta občutek je miselna prevara. Dokler iščeta varnost, tako mislita in sta v zablodi, kot vsi verniki.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prezir
Reply #89 - 21.03.2009 at 21:09:21
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:56:56:
Quote:
Ti kot individualna  osebnost dobiš samozavedanje v otroški dobo 3-7 let in to tvoje samozavedno občutje ti zjebe okolica,da dela bedake ki bodo služili njenim interesom ;otrok starševskim,delavec-delodajalcu,kupec prodajalcu, učenec -učitelju.volivc politiki ljubimec-ljubimcu itd.

Samo Alojza ni zjebala okolica, ker je z drugega planeta. Smiley

Jebeš okolico....okolice ne morem spremeniti.
Nobene koristi si ne bom naredil, če bom krivil okolico.
Obnašaš se , kot Nahatee.
Zato pa vidiš v njej samozavestno žensko, ker je podobna tebi.

Vsa naša prepričanja so prišla v nas po rojstvu.
Razlika je v telesih in s tem tudi v možganih, ki zaradi različne zgradbe, dojemamo okolico drugače.

Pa tudi, če bi prinesli 70% preko genoma, teh 70% ni problem.
Saj nas zjebe okolica, kot trdiš in je potem treba iskati vzroke v tem življenju, ne pa v unem.


DIN DON ZAHOJEN KAJ PA JE TO KOT OPIS NAŠIH SEDANJIH VZORCEV?
KER NE RAZUMEMO CELOTNO VESOLJNO KOMPLEKSNOST KOT ENOVITO MEDSEBOJNO VESOLJNO PREPLETENOST-SOODVISNOST. ŽIVIMO NA STOPNJI TAKO REKOČ PRIMATOV V ODNOSU KAJ POSTAJAMO.
NE SE TI DIN DON  TULE ŠOPIRIT ČE JE EVIDENTNO DA NA NAŠE ŽIVLJENJE NE GLEDAŠ KOMLEKSNO. AMPAK SE IZGUBLJAŠ V NEKIH IMAGINARNIH PARCIALNIH POGLEDIH;KI TE OKUPIRAJO;DA SI DO KOMPLEKSNOSTI SLEP:

LP ALOJZ Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 20