Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13
(Read 86459 times)
bp
Ex Member




Re: murileon
Reply #60 - 25.05.2009 at 09:14:07
 
gape wrote on 25.05.2009 at 08:57:53:
nima kdo kej zaznavat tvojih mej!
lahko jih drugim pokažeš, obrazložiš ipd ...
če nekdo kao zaznava tvojo mejo in se tm ustavi, je to njegova meja ... ne tvoja ...

se hudo strinjam in bi rad še enkrat poudaril tole zgoraj.

velje pa tudi, kot je včasih rekla ars, da niso meje, temveč omejenost tista, ki nam dela težave. največkrat lastna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: murileon
Reply #61 - 25.05.2009 at 11:16:32
 
Še čisto malo, pa bomo pri meji v Piranskem zalivu  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: murileon
Reply #62 - 25.05.2009 at 13:52:43
 
Moje strinjanje gre samo do semle in ne tja v enost ali drugost:
Quote:
Jest zase mislim, da je moja naloga, da ljudem jasno postavim meje, kam naj raje ne stopajo, da ne bodo naleteli na kakšno mino. Se zgodi, da včasih ne rata, vsaj ne takoj, zase vem, da znam bit kot tri lokomotive pri 160 na uro, torej traja dolgo, preden se ustavim. Takrat je treba vztrajat, mogoče še koga prosit za pomoč, če ne zmoremo sami. Ponavadi pa nima smisla od nekoga pričakovat in zahtevat, da mora že vnaprej videt nekaj in se temu izogibat, če pa je očitno, da tisti hip tega ni sposoben opazit.

Prav tako se nima smisla potem še 10x pritoževat za nazaj.

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #63 - 26.05.2009 at 18:27:08
 
Na hitro še današnje sanje, ker so očitno posledica forumskega dogajanja, kljub temu, da sem že dva dni čisto izkljopljen na to temo:

Mojega šefa en visokoizobražen, vendar potencialno čustveno labilen sodelavec ornk vseka na gobec. Čisto iz sebe sem nad dogodkom in grem za povzročiteljem, da razčistimo, da to ni bilo ok.
Nato sem kot skrbnik računalnikov, ki so po navodilih vodstva institucije dodobra zaklenjeni. Ena ženska je precej iz sebe in zahteva neke spremembe, češ, da ima pravice. Pridruži se ji nek otrok, ki bi si očitno želel marsikaj eksperimentirati na računalnikih. Spet sem ves iz sebe, kaj se ta dva gresta. Otroka gladko zavrnem, gospa je bolj trd zalogaj, ker je odrasla in lahko z agresivnim pritiskom morebiti res kaj doseže, s čimer se definitivno ne bi  strinjal, ker bi šlo zoper moja načela, ki so v skladu z inštitucijo in ne bi želel sprememb v politiki inštitucije.

Moj šef je visoko inteligenten in razsoden človek, ki je sposoben še tako banalno stvar nenormalno podrobno preštudirati in se vanjo poglobiti. Drugi sodelavec je človek, s katerim nimam stika in nanj samo projiciram stvari, govori pa se, da je gej. Scena še malo spominja na trgovino, kjer sem pred že kar nekaj leti delal in kjer me je motilo to, da so pri raznoraznih reklamacijah dobro prišle skozi samo primitivne ali izjemno agresivne stranke. Kulturne so gladko popušile.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #64 - 27.05.2009 at 10:39:34
 
Men je pri analizi tvojih sanj zdi priročna metoda, po kateri se prepostvlja, da  liki v sanjah predstvljajo tvoje posamezne aspekte, ki skušajo iz  medsebojnih (tudi konfliktnih) razmeriji vzostavit neko  adekvatno osebno pozicijo, iz katere bi se blo mogoče presegat ujetost v posamezne aspekte, ki drug ob drugem in drug proti drugemu usvarjajo nerešljive situcaije in osebno shizmo.

Lik šefa predstvlja tvojo  težnjo, da bi s pomočjo avtoritete, ki dajo mešanica družbenga  položaja, znanja/izkušenj in trdnega življenskega cilja/namena vzpostavil okrog sebe okolje, v katerem bi lahko izpolnjeval  svoje oblastne ambicije.

Lik  tipa, ki useka šefa, je tvoj lik,  ki smatra, da se nameni/cilji šefa ne skladajo z njegovimi (drobnjakarskimi) metodami nadzora, saj  te   s  pretirano kritiko,  nadzorom in nezaupanjem  ogrožjao v konkurenčni težnji po prevzemu  šefovskega položaja.

Lik varuha/nadzornika ponazarja tvojo kompenzacijo  za pomanjkljive  metode lika šefa in sprejemanje 'kaplarske' mentalitete, ki se pokorava ukazom od zgoraj in jih izvaja oblast nad podrejenimi oz. jih discplinira. Ponazarja sprejeamnje vloge podšefa v situcaiji, ko ti  je dostop do  šefoskega  mesta onemogočen (oziroma dosegljiv le s silo, ki je kontrapruktivna).


Lik otroka/ženske je tvoj aspket, ki predpostvlja splošno pravico do dostopa znanja in enakopravnosti. Ta pravica je v prevaldujočem hiearhičnim sistemu (ki ga predstavljajo prvi trije liki) deluje infantilno (otročje/žensko), konfliktno, anarhično in na sploh moteče, še posebej, če se terja odločno/agresivno/samozavestno (žensko) akcijo v nasprotju z otroško nežnostjo/nedolžnostjo.

Ne morem se znebit slutnje, da se v sanjah izkazuje za osebnostno  najbolj integrativnega prav ženko/otroški aspekt, morda tud zato, ker  ga na zavestni izkušenjski  ravni tako vztrajno zavraćaš kot  primitivno/agresivnega.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #65 - 28.05.2009 at 11:15:42
 
titud wrote on 27.05.2009 at 10:39:34:
Men je pri analizi tvojih sanj zdi priročna metoda, po kateri se prepostvlja, da  liki v sanjah predstvljajo tvoje posamezne aspekte, ki skušajo iz  medsebojnih (tudi konfliktnih) razmeriji vzostavit neko  adekvatno osebno pozicijo, iz katere bi se blo mogoče presegat ujetost v posamezne aspekte, ki drug ob drugem in drug proti drugemu usvarjajo nerešljive situcaije in osebno shizmo.

Lik šefa predstvlja tvojo  težnjo, da bi s pomočjo avtoritete, ki dajo mešanica družbenga  položaja, znanja/izkušenj in trdnega življenskega cilja/namena vzpostavil okrog sebe okolje, v katerem bi lahko izpolnjeval  svoje oblastne ambicije.

Tega ne vidim, je pa zanimiv pogled o katerem ima smisel razmisliti. Sam bolj vidim njegov način funkcioniranja, ki ima visoko sposobnost racionalnega razmisleka. Predstavlja osebo, ki bi za opravljanje svoje funkcije potrebovala visoko stopnjo zrelosti. V resnici sem mnenja, da jo ima in zgleda na njega to tudi projiciram, če slučajno moj sklep ni pravilen. Intimno ga pač ne poznam, da bi lahko kompetentno sodil.
Lik  tipa, ki useka šefa, je tvoj lik,  ki smatra, da se nameni/cilji šefa ne skladajo z njegovimi (drobnjakarskimi) metodami nadzora, saj  te   s  pretirano kritiko,  nadzorom in nezaupanjem  ogrožjao v konkurenčni težnji po prevzemu  šefovskega položaja.

Paradoks je v tem, da je dober šef tisti, ki ima do pravil, ki jih postavi tudi zdravo distanco in dopušča predloge in ugovore. Pri zapletu na internetu sem svoje po tvoje "oblastne ambicije" projiciral na druge udeležence na forumu, kar je pri meni prebudilo emocionalni pristop, ki ga simbolizira napadalec.

Lik varuha/nadzornika ponazarja tvojo kompenzacijo  za pomanjkljive  metode lika šefa in sprejemanje 'kaplarske' mentalitete, ki se pokorava ukazom od zgoraj in jih izvaja oblast nad podrejenimi oz. jih discplinira. Ponazarja sprejeamnje vloge podšefa v situcaiji, ko ti  je dostop do  šefoskega  mesta onemogočen (oziroma dosegljiv le s silo, ki je kontrapruktivna).

Ta lik se je verjetno pojavil zato, ker sem pritisk "javnega mnenja" mnenja doživel kot mnenje nekoga, ki ima večjo pravico odločati od kompetentnega posameznika, ki jih je fasal na gobec in od udarca tudi obležal.

Lik otroka/ženske je tvoj aspket, ki predpostvlja splošno pravico do dostopa znanja in enakopravnosti. Ta pravica je v prevaldujočem hiearhičnim sistemu (ki ga predstavljajo prvi trije liki) deluje infantilno (otročje/žensko), konfliktno, anarhično in na sploh moteče, še posebej, če se terja odločno/agresivno/samozavestno (žensko) akcijo v nasprotju z otroško nežnostjo/nedolžnostjo.

Mislim, da sta tu dva pozitivna aspekta, ki me ščitita. Pravica otroka do igre in učenja je sveta pravica. Pravica ženske do agresije je tudi pravica. Moj problem je v tem, da pritisk "javnega mnenja" zablokira agresijo in igro in ju tako v resnici zablokira in naredi v trenutku, ko pretirana samokontrola popusti, precej bolj neadekvatne, histerične, napadalne in otročje.

Ne morem se znebit slutnje, da se v sanjah izkazuje za osebnostno  najbolj integrativnega prav ženko/otroški aspekt, morda tud zato, ker  ga na zavestni izkušenjski  ravni tako vztrajno zavraćaš kot  primitivno/agresivnega.
             
No, do tega sem v prejšnjem komentarju tudi sam prišel.



Super, thnx.

Sanje v celoti govorijo o zrelosti in zrelem vedenju. Kdaj lahko zrelo spremenimo mejo, napademo mejo drugega, spremenimo svoje meje, akcepriramo meje drugega.... Kdo ima večej pravice? Ustvarjalen igre željan otrok in emocionalna ženska ali tisti, ki mora skrbeti, da stvari funkcionirajo? Institucija v teh sanjah je malo rigidna, pretiravata pa tudi ženska in otrok. Verjetno morata obe strani kaj ozavestiti, da ne bosta drug pri drugem vzbujali občutka ogroženosti in posledično borbe za svoje pravice, ki se pokaže v obliki konflikta. Sicer pa, hvalabogu, da so konflikti. Večji kot so konflikti, večji kot je pritisk na meje, bolj smo ustvarjalni. No, pretiran pritisk nas seveda lahko uniči.
By the way. Vedno bolj se mi zdi, da bi bil primeren izraz za aspekt osebnosti tudi način funkcioniranja. Pri uporabi besede aspekt, se stvari slišijo precej zacementirane in je potencil za strah pred interpretacijo, slabo samopodobo (sanje so neusmiljene kar se tiče direktnega prikaza psihološke realnosti) toliko večji. Če uporabim besedo način funkcioniranja, se sliši kot nekaj, kar se da spremeniti, če ni ok, seveda. Je pa res, da beseda aspekt bolj povdarja, da gre za del osebnosti, ki je lahko bolj ali manj avtonomen in neodvisen od zavesti, kar se pri uporabi poimenovanja način funkcioniranja, porazgubi.
V prid tej moji teoriji govori sam simbol institucije, ki je simbol nečesa trdnega in trajnega. Le če je v inštituciji dinamika močna in pravila upoštevana ter zaradi dinamike občasno korigirana, bo trdnost dobra. V čem je smisel inštitucije? Da nudi možnost otroku, da odraste, da nudi ženski in otroku pravice in svobodo, ki jima omogočajo razvoj. V tem smislu so te sanje tudi opozorilo, da je inštitucija tudi nekaj nevarnega, saj lahko pravila otroka in žensko onemogočijo. V tem primeru postane inštitucija namenjena sama sebi in svojim pravilom in je njen obstoj smiseln samo za tistega, ki jo vodi in se naslaja nad svojo močjo. Moč zlorablja.
V teh sanjah je bila moč knockautirana od človeka, ki je potencialno podvržen bolečini. Torej sanje govorijo o tem, da je treba upoštevati bolečino tega človeka, ker bo drugače sesul inštitucijo. Bolečina torej je nekaj, kar je potrebno akceptirati. Obstaja pa možnost, da tega človeka izločimo. To pa spet nima smisla, saj s tem zgubimo en dober material, ki ga predstavlja njegova visoka izobrazba. Negotovost in labilnost je verjetno pogoj, da ta institucija ne bo postala dinozaver. Da neka stvar obstaja, mora vedno obstajati druga stvar, ki jo ruši. Ko je bolečina (nezavedno) premočna, napade zrelost (ego), ga sesuje in mu da s tem možnost, da se pobere, razvije in prilagodi pravila. V teh sanjah je žrtev bolečine nevarno obležala in ni zgledalo, da se bo kar tako pobrala. Verjetno je do tega prišlo zato, ker je bila žrtev preveč rigidna. Vloga žrtve se tako izmenjuje. Obstaja dinamika, ki je ni mogoče zacementirati s pravili, ker bi s tem naredila nekoga za žrtev. Treba je spoštovati dinamiko, pustiti bolečini, da brca (zmerno boli). Torej ni vprašanje spoštovanja mej, ampak dinamike in prestavljanje mej sanjalcem in interpretatorjem. Zacementiranje mej bi rodilo dolgočasnega dinozavra, ki bi bil za otroka popolnoma neatraktiven. Imamo torej bolečino otroka, bolečino uprave, bolečino delavca, bolečino napadalca, bolečino ženske, ki se bori za pravice. Kaj bi bilo, če ne bi bilo nobene bolečine in dinamike med bolečinami? Otroku bi bila vzeto veselje do življenja.
Zelo kompleksna in večplastna zadeva tole.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #66 - 28.05.2009 at 14:45:49
 
murileon wrote on 28.05.2009 at 11:15:42:
Super, thnx.

Sanje v celoti govorijo o zrelosti in zrelem vedenju. Kdaj lahko zrelo spremenimo mejo, napademo mejo drugega, spremenimo svoje meje, akcepriramo meje drugega.... Kdo ima večej pravice? Ustvarjalen igre željan otrok in emocionalna ženska ali tisti, ki mora skrbeti, da stvari funkcionirajo? Institucija v teh sanjah je malo rigidna, pretiravata pa tudi ženska in otrok. Verjetno morata obe strani kaj ozavestiti, da ne bosta drug pri drugem vzbujali občutka ogroženosti in posledično borbe za svoje pravice, ki se pokaže v obliki konflikta. Sicer pa, hvalabogu, da so konflikti. Večji kot so konflikti, večji kot je pritisk na meje, bolj smo ustvarjalni. No, pretiran pritisk nas seveda lahko uniči.


Zihr da je ta  sanjska realnost karikirina (ustvarja oz. poudarja razlike med liki) z namenom, da ustvari potrebne kontraste in s tem  dinamko, ki omogoča sanjam, da se zapišejo v osebni spomin. Struktura sanj  pa po moje kar odraža strukturo osebne realnosti kot jo doživljaš, ni pa nujno, da je to univerzalna struktura. Univerzalna struktura bi bila lahko  po moje mešanica tvojega doživljanja (interpretiranja) sanj skupaj z našimi doživljanji/interpretacijami, še posebej, če smo  s svojimi dejanji na nek način neporedneni akterji tvojih sanj.  


Quote:
By the way. Vedno bolj se mi zdi, da bi bil primeren izraz za aspekt osebnosti tudi način funkcioniranja. Pri uporabi besede aspekt, se stvari slišijo precej zacementirane in je potencil za strah pred interpretacijo, slabo samopodobo (sanje so neusmiljene kar se tiče direktnega prikaza psihološke realnosti) toliko večji. Če uporabim besedo način funkcioniranja, se sliši kot nekaj, kar se da spremeniti, če ni ok, seveda. Je pa res, da beseda aspekt bolj povdarja, da gre za del osebnosti, ki je lahko bolj ali manj avtonomen in neodvisen od zavesti, kar se pri uporabi poimenovanja način funkcioniranja, porazgubi.


Aspekt bi se dalo razumet v dvojenm pomenu: kot tisto, kar se izkazuje, kot način manifestiranja, in  kot tisto, kar naj bi bilo v ozadju/osnovi (in kot tako nemanifestirano). Tako da ja, boljš bi blo namesto  aspekta uporablajt 'način funcioniranja', če se želi poudarit enkaten način manifestiranja, ki bi bil v drugačnih okoliščinah lahko morda drugačen in je zato spremenljiv.  

Quote:
V prid tej moji teoriji govori sam simbol institucije, ki je simbol nečesa trdnega in trajnega. Le če je v inštituciji dinamika močna in pravila upoštevana ter zaradi dinamike občasno korigirana, bo trdnost dobra. V čem je smisel inštitucije? Da nudi možnost otroku, da odraste, da nudi ženski in otroku pravice in svobodo, ki jima omogočajo razvoj. V tem smislu so te sanje tudi opozorilo, da je inštitucija tudi nekaj nevarnega, saj lahko pravila otroka in žensko onemogočijo. V tem primeru postane inštitucija namenjena sama sebi in svojim pravilom in je njen obstoj smiseln samo za tistega, ki jo vodi in se naslaja nad svojo močjo. Moč zlorablja.
V teh sanjah je bila moč knockautirana od človeka, ki je potencialno podvržen bolečini. Torej sanje govorijo o tem, da je treba upoštevati bolečino tega človeka, ker bo drugače sesul inštitucijo. Bolečina torej je nekaj, kar je potrebno akceptirati. Obstaja pa možnost, da tega človeka izločimo. To pa spet nima smisla, saj s tem zgubimo en dober material, ki ga predstavlja njegova visoka izobrazba. Negotovost in labilnost je verjetno pogoj, da ta institucija ne bo postala dinozaver. Da neka stvar obstaja, mora vedno obstajati druga stvar, ki jo ruši. Ko je bolečina (nezavedno) premočna, napade zrelost (ego), ga sesuje in mu da s tem možnost, da se pobere, razvije in prilagodi pravila. V teh sanjah je žrtev bolečine nevarno obležala in ni zgledalo, da se bo kar tako pobrala. Verjetno je do tega prišlo zato, ker je bila žrtev preveč rigidna. Vloga žrtve se tako izmenjuje. Obstaja dinamika, ki je ni mogoče zacementirati s pravili, ker bi s tem naredila nekoga za žrtev. Treba je spoštovati dinamiko, pustiti bolečini, da brca (zmerno boli). Torej ni vprašanje spoštovanja mej, ampak dinamike in prestavljanje mej sanjalcem in interpretatorjem. Zacementiranje mej bi rodilo dolgočasnega dinozavra, ki bi bil za otroka popolnoma neatraktiven. Imamo torej bolečino otroka, bolečino uprave, bolečino delavca, bolečino napadalca, bolečino ženske, ki se bori za pravice. Kaj bi bilo, če ne bi bilo nobene bolečine in dinamike med bolečinami? Otroku bi bila vzeto veselje do življenja.
Zelo kompleksna in večplastna zadeva tole.

No, po moje inštitucijo definira namen, zaradi katerega je ustanovljena in zaradi katerega se vzdržuje. Notranja dinamika je podrejena temu namenu, ta namen  pa se lahko izpolnjuje bodisi v rigidni bodisi dinamični instituciji. Cerkev je  primer rigidne insticuje, saj je njen namen vzdrževati  občestvo na temelju  nespremenljivih  dogem. V skladu s svojim ozkim  namenom (npr. ustvarajnju profita) so precej rigidne tudi ekonomske inštitucije,  tud politične (namen je ohranjati oblast) in strokovne (ohranjat avtorieto znanja), lahko tud družina (za izvjanje patriahalne obalsti).... Dinamičnost inštitucij narašča s širino namena, zarad katere se vzdržujejo, tko da če vzamemo tale forum, pol za njega lahko rečemo, da je zgrajen izključno na dinamiki njenih članov in da v bistvu nima zunanjega namena, zarad katerega bi se lahko vzdrževal v rigidni obliki. Lahko bi se celo reklo, da je nejogv namen izključno v tem, da obstaja, vendar to ni to, da je samemu sebi namen kot so to lahko rigidne intsiticuje, katerih člani se ne identificirajo z njihovim namenom. Podrejanje foruma nekemu zunanjemu namenu, ki ga člani čutijo kot vsiljevanje namena, ubija dinamiko foruma, ki je njegov edini namen. Forum tako ni inštitucija ampak bolj pribežališče pred rigidnimi institucijami, zato  praktično ne prenese kakšnih koli avtoritet in  moderiranja z nekimi nameni, ki niso podrejni izključno ustvarjanju/ohranjanju dinamike, ki se strukturira zelo podobno kot so bile strukturirane tvoje sanje (ki si jih imel na podlagi nezavednega uvida v strukturo tega foruma). Dimaiko mu   daje pač tvoj 'način funkcioniranja' kot je bil opisan v tvojo  sanjah, prav ta tvoja osebna nota pa ohranja in spodbuja dinamiko  foruma seveda pod pogojem, če se na podoben način lahko izrazijo tudi osebne note vseh drugih udeležencev. Ne gre torej za to, da bi forum svojo dimaničnost lahko ohranjal le, če bi funcioniral točno v skladu z dinamiko, ki jo ustvarjao 'načini funkcioniranja' tvojih likov, amak le, če deluje znotraj take strukturne dinamike, v kateri je dinamika 'načinov funkcioniranja' tvojih likov le ena od možnih dinamik.          
Back to top
« Last Edit: 28.05.2009 at 15:48:48 by titud »  
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #67 - 28.05.2009 at 21:52:00
 
"Struktura sanj  pa po moje kar odraža strukturo osebne realnosti kot jo doživljaš, ni pa nujno, da je to univerzalna struktura. Univerzalna struktura bi bila lahko  po moje mešanica tvojega doživljanja (interpretiranja) sanj skupaj z našimi doživljanji/interpretacijami, še posebej, če smo  s svojimi dejanji na nek način neporedneni akterji tvojih sanj."

O tem verjetno ni nobenega dvoma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #68 - 29.05.2009 at 07:08:48
 
Današnje sanje, kolikor se spomnim:

Te sanje so me opozorile na večplastnost vsake stvarnosti.

Sem v nekem razredu. Tam je ena skupina najstnikov, lahko bi pa delno bili tudi udeleženci nekega izobraževanja ali pa tečaja. S partnerko stojiva zadaj in gledava dogajanje. Tam je en korpulenten mladenič, cigan, ki začne ustrahovati ostale udeležence. Prepričan sem, da bo partnerka posredovala, ker fant počne nekaj kar je popolnoma proti njenim aktivističnim načelom in prepričanjem. Njena načela pa so tudi zaščita raznoraznih ogroženih manjšin. Očitno se znajde v precepu. Prevlada načelo zaščite pripadnika ogrožene manjšine pred zaščito drugih pred nasiljem. Ker gre za najstnika, presodim, da ga lahko obvladam. Stopim do njega in ga začnem z dlanmi miriti. Dotikam se ga z dlanmi v smislu mirjenja in mu prigovarjam, da naj se umiri. Deluje, da se je fantu, ki je še čisto neizdelan in potencialno zelo nagnjen k temu, da ga nezavedno preplavi, čisto odpeljalo in je samokontrola za nek čas izginila. Zdravo jedro ega je bilo zrušeno. Popolnoma ga preplavi sovraštvo, občutek večvrednosti in potreba po fizični kontroli drugih. Vem, da sem se lotil nevarnega početja, vendar mi korpolentnega cigana uspe umiriti, samokontrola pa se mu še ne vrne in je potencialno še vedno zelo nevaren.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #69 - 29.05.2009 at 13:56:44
 
murileon wrote on 29.05.2009 at 07:08:48:
Današnje sanje, kolikor se spomnim:

Te sanje so me opozorile na večplastnost vsake stvarnosti.

Sem v nekem razredu. Tam je ena skupina najstnikov, lahko bi pa delno bili tudi udeleženci nekega izobraževanja ali pa tečaja. S partnerko stojiva zadaj in gledava dogajanje. Tam je en korpulenten mladenič, cigan, ki začne ustrahovati ostale udeležence. Prepričan sem, da bo partnerka posredovala, ker fant počne nekaj kar je popolnoma proti njenim aktivističnim načelom in prepričanjem. Njena načela pa so tudi zaščita raznoraznih ogroženih manjšin. Očitno se znajde v precepu. Prevlada načelo zaščite pripadnika ogrožene manjšine pred zaščito drugih pred nasiljem. Ker gre za najstnika, presodim, da ga lahko obvladam. Stopim do njega in ga začnem z dlanmi miriti. Dotikam se ga z dlanmi v smislu mirjenja in mu prigovarjam, da naj se umiri. Deluje, da se je fantu, ki je še čisto neizdelan in potencialno zelo nagnjen k temu, da ga nezavedno preplavi, čisto odpeljalo in je samokontrola za nek čas izginila. Zdravo jedro ega je bilo zrušeno. Popolnoma ga preplavi sovraštvo, občutek večvrednosti in potreba po fizični kontroli drugih. Vem, da sem se lotil nevarnega početja, vendar mi korpolentnega cigana uspe umiriti, samokontrola pa se mu še ne vrne in je potencialno še vedno zelo nevaren.


Kombinajcija najstnika in cigana je eksplozivna mešanica. Nekonformno obnašanje najstnika opozarjanje na porajajočo lastno individulanost, ki se gradi skozi nekonformno obnašnje do vsakršnega okolja, tudi do lastne skupnosti. Nekonformno obnašanje cigana pa je posledica njegove že izoblikovane individulanosti v skupini, ki je kot celota nekonformna.  Mogoče je tvoja partnerica opazila, da gre za najstniški izbruh, ki ga ni (še) mogoče obravnavati kot nekonformno obnašanje pripadnika manjšine, ker tovorstne idendentite kot najstnik še ni izoblikoval, zato pač ni intervernirala v njegovo zaščito. Ti se očitno s tem ločevanjem nisi obremenjeval ampak si posredoval kot poosebljen superego, kot  kolektivni duh skupine, ki je morda v najstniku vzpodbudila potrebo po individulani  identifikaciji s celotno skupino (v njegovem kontekstu ciganskim plemenom, saj si nastopil kot kak vrač), ki je prevladala nad najstniškim besnilom oz. ga je zreducirala na latentno raven.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #70 - 29.05.2009 at 23:56:18
 
Quote:
Popolnoma ga preplavi sovraštvo, občutek večvrednosti in potreba po fizični kontroli drugih. Vem, da sem se lotil nevarnega početja, vendar mi korpolentnega cigana uspe umiriti, samokontrola pa se mu še ne vrne in je potencialno še vedno zelo nevaren.

Si našel v tem ciganu kaj skupnega s svojim obnašanjem in občutki ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #71 - 30.05.2009 at 08:32:18
 
Robi wrote on 29.05.2009 at 23:56:18:
Quote:
Popolnoma ga preplavi sovraštvo, občutek večvrednosti in potreba po fizični kontroli drugih. Vem, da sem se lotil nevarnega početja, vendar mi korpolentnega cigana uspe umiriti, samokontrola pa se mu še ne vrne in je potencialno še vedno zelo nevaren.

Si našel v tem ciganu kaj skupnega s svojim obnašanjem in občutki ?


Kolikor jaz poznam sanjski svet, ni nobenega dvoma, da gre za moj aspekt. Na zavestni ravni ga ne vidim dobro. Nezavedno ga je očitno videlo in mi ga pokazalo. Je pa že to, da ga vidi nezavedno, dober znak in je proces ozaveščanja verjetno že stekel.
Je pa spet zanimiva večplastnost tega aspekta. Je cigan, hodi v šolo, je nezrel in nerazgledan, zato ga preplavljajo nezavedne potrebe, je močan, ime težnjo biti glavni, torej ambiciozen cigan. Cigani si verjetno v našem svetu težko privoščijo ambicioznost, ker družbe ne morejo dobro sprejeti, pa njegova mladost, ki kaže na potencial, da lahko iz sebe še marsikaj naredi, konec koncev šolo sprejema,....skratka, en kup stvari samo v tem simbolu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: murileon
Reply #72 - 01.06.2009 at 16:49:17
 
Občutek sovražnosti, večvrednost, potreba po podrejanju, to so stvari, s katerimi bi z jaz brez pomišljanja opisal tvoje pripovedovanje o tvojem odnosu do tvojega pastorka.

Cigani niso neka utopična skupnost enakih med enakih, njihova nevpetost v naša družbena pravila pomeni, da so odnosi pogosto bolj prvinski in temeljijo recimo tudi na goli premoči. Ambicioznost se lahko kaže v različnih okvirjih, v družini, domačem dvorišču, skupnosti, državi, ...

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #73 - 01.06.2009 at 18:09:45
 
Quote:
Občutek sovražnosti, večvrednost, potreba po podrejanju, to so stvari, s katerimi bi z jaz brez pomišljanja opisal tvoje pripovedovanje o tvojem odnosu do tvojega pastorka.

Cigani niso neka utopična skupnost enakih med enakih, njihova nevpetost v naša družbena pravila pomeni, da so odnosi pogosto bolj prvinski in temeljijo recimo tudi na goli premoči. Ambicioznost se lahko kaže v različnih okvirjih, v družini, domačem dvorišču, skupnosti, državi, ...

bp


Odrasel človek, da se počuti večvrednega od otroka !?  Shocked Pa to moraš bit res totalen kreten,  da se počutiš večvrednega od otroka. Verjetno pa je naravno in normalno, da se odrasel človek počuti izkušenejšega in modrejšega in iz tega vzpostavlja hierarhijo, če je osebnostno vsaj malo zrel.
Sovražnost in potrebo po podrejanju akceptiram. Nujno je, da med otrokom in odraslim obstaja ustrezna hierarhija. Sovražnost na trenutke je, ampak bolj v smislu, da je to breme, ki si ga niti malo ne želim in na njega nisem bil pripravljen. Še vedno se slepim, da ni pastorek, ampak sostanovalec in mi je, priznam, odveč. Kaj morem, sem samo človek. Še vedno ne vem točno, kako naj sprocesiram tega "sostanovalca" in ga v svoji notranjosti sprejmem. Tu gre za en kup bolečih občutkov truda, krivde, jeze, sovraštva, najstniške sonaklonjenosti,.....ena huda godlja. Tvoj opis "Občutek sovražnosti, večvrednost, potreba po podrejanju, to so stvari, s katerimi bi z jaz brez pomišljanja opisal tvoje pripovedovanje o tvojem odnosu do tvojega pastorka." , ki si ga nekontrolirano sprojiciral, kar sam požri in si ga predelaj, ker sigurno izvira iz neke tvoje hude bolečine.
V teh sanjah je borba med otroki, potreba telesno močnega cigana, mogoče celo inferiornega bajsija, da zlorabi svojo fizično moč.
Back to top
« Last Edit: 01.06.2009 at 21:55:42 by murileon »  
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: murileon
Reply #74 - 02.06.2009 at 06:45:08
 
Na konkretnem nivoju je lahko simptom te večvrednosti nezainteresiranost za mulca, briga te zanj, (sostanovalec v najboljšem primeru, vsaj v pripovedovanju do zdaj nisi pokazal kakšne skrbi), dokler te kaj pri njem ne zmoti, recimo ko se kaj ne sklada s tvojimi predstavami. Takrat pa je potrebna korektura v smeri nemotečosti. To niso izkušnje, to ni zrelost, niti ni modrost.
Sploh zelo pogosto uporabljaš pojme večvrednost in manjvrednost. Še v tem opisu je nekdo manjvreden zato, ker je "bajsi". Drugi, ki pa pašejo v neke tvoje sheme pa so "kvalitetni".

V sanjah, ki si jih nazadnje opisal, nisi otrok, deluješ s pozicije moči in celo neke vednosti, tvoje delovanje pa je videt nekje vmes med nasiljem in terapijo. Podobno kot kje drugje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13