Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13
(Read 86589 times)
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #75 - 02.06.2009 at 07:11:46
 
Quote:
Na konkretnem nivoju je lahko simptom te večvrednosti nezainteresiranost za mulca, briga te zanj, (sostanovalec v najboljšem primeru, vsaj v pripovedovanju do zdaj nisi pokazal kakšne skrbi), dokler te kaj pri njem ne zmoti, recimo ko se kaj ne sklada s tvojimi predstavami. Takrat pa je potrebna korektura v smeri nemotečosti. To niso izkušnje, to ni zrelost, niti ni modrost.
Sploh zelo pogosto uporabljaš pojme večvrednost in manjvrednost. Še v tem opisu je nekdo manjvreden zato, ker je "bajsi". Drugi, ki pa pašejo v neke tvoje sheme pa so "kvalitetni".

V sanjah, ki si jih nazadnje opisal, nisi otrok, deluješ s pozicije moči in celo neke vednosti, tvoje delovanje pa je videt nekje vmes med nasiljem in terapijo. Podobno kot kje drugje.


Nekaj je sigurno na tem, kar si napisal. Mislim, da pri meni izhaja iz neke kolektivne motivacije. Pogosto sanjam silno motivirane fašiste, ki hočejo prevzeti oblast ali pa samo koljejo in je treba pred njimi bežati. Verjetno je večina ljudi na kolektivnem nivoju, nekje v nezavednem ali pa tudi zavednem, motivirana, da je treba narediti red, imeti stvari pod kontrolo. Domnevam, da to izhaja iz strahu pred dejstvom, da se vedno vse spreminja, da smo samo minljivi in nenehno ogoroženi od okolja. Ljudje smo vspostavili pravila igre, moralo, etiko, standarde, da lahko živimo drug ob drugem. Verjetno obstaja kup različnih načinov socializacije. No, trenutno v razvitem svetu poteka globalizacija. Skratka, mislim, da najin konflikt izhaja nekje iz tega, kar sem napisal. Ti si verjetno od mene individualno močnejši, zato je zate socializacija nekaj, kar te kvečejmu ovira, če ne celo ogroža in jo zavračaš.
Najstniki imajo silno potrebo po individualizaciji, ki se  kaže v potrebi po identifikaciji, ki jo groteskno zlorablja marketing. Individualizacija je seveda naraven proces, ki ga je treba razumeti. So pa to otroci, ki morajo dozoreti in odrasti. Med njihovo naivno otroško artikulacijo potreb in odraslim, ki jih mora obrusiti, neizbežno pride do konfliktov. Kakšna je narava teh konfliktov pa je seveda odvisno od zrelosti odraslega. Odgovornost za kvaliteto konfliktov je na odraslemu in ne na otroku. Odrasli je tisti, ki mora postavljati meje in na podlagi svojih izkušenj in znanj pomagati otroku, da postane zrela individualna in socializirana oseba.
Resno mislim, da sem dovolj zrela osebnost, da ne gojim občutkov večvrednosti do otroka. To bi pa res bil podn.
Pojem inferiornosti, ali po tvoje manjvrednosti, uporabljam v smislu, da ima človek slab občutek v primeru, da nečesa ne zmore tako kot misli, da zmorejo drugi in se zaradi tega čuti inferiornega ali manjvrednega. Ne vem, kaj je narobe s pojmi večvrednosti in manjvrednosti. A je to nekaj proti čemur imaš predsodek? Če je nekdo npr. vodovodar, je v okoliščini, ko je treba popraviti vodovod pač superiornejši in več vreden od drugih, ki vodovoda ne znajo zrihtati. Razlika je med posploševanjem in pisanjem o konkretni situaciji. Sanje govorijo o trenutni psihološki realnosti in zelo pogosti slabi občutki pri ljudeh so iz razloga, ker nečesa (še) ne zmorejo, kar se v sanjah zelo pogosto kaže. To je čisto vsakdanja notranja dinamika. Ne vem, zakaj je treba iz vsakdanje stvari delati tabu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: murileon
Reply #76 - 02.06.2009 at 09:53:33
 
Pri meni se je vsake toliko pojavil kakšen sorodnik ali učitelj in kaj popametoval o moji vzgoji oz. bolj ne-vzgoji. Kakšen da sem in kakšen da bi moral bit. Zadnji sicer redko, ker jim v šoli nisem delal problemov. Ponavadi v moji prisotnosti, menda dobronamerno in meni v pomoč. Pa seveda je kdo kaj pripomnil tudi z malo manj dobrim namenom.

Mene so razne pripombe in petminutne intervencije, dobro ali nedobronamerne, navadno predvsem zmedle. Že tako je bilo težko najti nek odnos do sveta, vrednote, svojo pozicijo v njem, pa se je pojavil kdo, ki je imel svoje močno mnenje, kaj je vse pri tem z mano narobe. Reakcija je bila navadno umik, celo upor, do tedaj sem naredil kar sem najbolje vedel in znal in bil. Tako sem se upiral tudi raznim športom, igranju inštrumentov in podobnem.

Kakšno bolj nasilno spreminjanje, pa lahko privede do recimo takšnih min, ki jih ne vidiš v vzporedni temi.

Skratka, če misliš karkoli naredit, potem vzpostavi človeški odnos. Lahko si tudi cimer, ampak to ni dovolj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #77 - 02.06.2009 at 10:24:01
 
Quote:
Pri meni se je vsake toliko pojavil kakšen sorodnik ali učitelj in kaj popametoval o moji vzgoji oz. bolj ne-vzgoji. Kakšen da sem in kakšen da bi moral bit. Zadnji sicer redko, ker jim v šoli nisem delal problemov. Ponavadi v moji prisotnosti, menda dobronamerno in meni v pomoč. Pa seveda je kdo kaj pripomnil tudi z malo manj dobrim namenom.

Mene so razne pripombe in petminutne intervencije, dobro ali nedobronamerne, navadno predvsem zmedle. Že tako je bilo težko najti nek odnos do sveta, vrednote, svojo pozicijo v njem, pa se je pojavil kdo, ki je imel svoje močno mnenje, kaj je vse pri tem z mano narobe. Reakcija je bila navadno umik, celo upor, do tedaj sem naredil kar sem najbolje vedel in znal in bil. Tako sem se upiral tudi raznim športom, igranju inštrumentov in podobnem.

Kakšno bolj nasilno spreminjanje, pa lahko privede do recimo takšnih min, ki jih ne vidiš v vzporedni temi.

Skratka, če misliš karkoli naredit, potem vzpostavi človeški odnos. Lahko si tudi cimer, ampak to ni dovolj.


Debato o meni in "pastorku" si ti odprl. Jaz se trenutno s tem ne obremenjujem, ker trenutno ni kakih konfliktov med mano in njim. Bodi brez skrbi, da mu o svojih notranjih konfliktih ne razlagam, ampak skušam biti čimbolj človeški. On ima že preveč svojih najstniških problemov. Bolj je šlo za to, da sam pri sebi nisem imel dovoljenja, da se razjezim na partnerko ali na njega. Nisem se znal ne prav branit, kaj šele napadat. Ta odnos me je prisilil, da sem se obojega naučil.
Imaš pa prav, da realnost iz zadnjih sanj lahko nastopi tudi v odnosu z njim. V tem pogledu pač moram biti pazljiv, da ne zlorabim moči, ampak jo uporabim, ko je primerno.
S takšnimi ali drugačnimi pametovanju "gumpcev" smo se vsi srečevali. In verjetno smo ta pametovanja doživljali na različne načine. O tvojem načinu si povedal samo del. Bilo bi zanimivo slišati kaj več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #78 - 02.06.2009 at 14:07:20
 
murileon wrote on 02.06.2009 at 10:24:01:
Debato o meni in "pastorku" si ti odprl. Jaz se trenutno s tem ne obremenjujem, ker trenutno ni kakih konfliktov med mano in njim. Bodi brez skrbi, da mu o svojih notranjih konfliktih ne razlagam, ampak skušam biti čimbolj človeški. On ima že preveč svojih najstniških problemov. Bolj je šlo za to, da sam pri sebi nisem imel dovoljenja, da se razjezim na partnerko ali na njega. Nisem se znal ne prav branit, kaj šele napadat. Ta odnos me je prisilil, da sem se obojega naučil.
Imaš pa prav, da realnost iz zadnjih sanj lahko nastopi tudi v odnosu z njim. V tem pogledu pač moram biti pazljiv, da ne zlorabim moči, ampak jo uporabim, ko je primerno.
S takšnimi ali drugačnimi pametovanju "gumpcev" smo se vsi srečevali. In verjetno smo ta pametovanja doživljali na različne načine. O tvojem načinu si povedal samo del. Bilo bi zanimivo slišati kaj več.


Najstnik išče in ustvarja svojo identiteto glede na skupnost, ki se ji čuti pripaden. Tudi v klasični družini lahko  pride do tega, da nasjtnik ravno z iskanjem lastne  identitete razkrije, da je skupnostna družinska identiteta prešibka, da bi lahko sploh služila za izhodišče njegovega iskanja lastne identitete. S tem, ko opozori na  to pomanjkljivost, povzroči medsebojno obtoževanje med partnerjema in 'izkorišča' situacijo v iskanju zavezništva z enim od staršev nasproti drugemu in nemalokrat povzroči totalen razkroj skupnosti. Najstnik seveda ni krivec, je samo povod in ne vzrok družinskega razkoja, zato je v bistvu žrtev. V tvojem primeru je najstnik, ki ni odraščal vaši skupnosti, še posebej močan indikator trdnosti te skupnosti oz. 'senzor'za odkrivanjke šibkih členov.  Tega se po moje zvedaš, zato tudi vlagaš tolikšne napore v ustvarjanje skupostne identitete. Do najstnika zato ne moreš nastopat izključno kot  predstavnik/zaščitnik  nekih prevladujočih družebnih vrednot (učitelj, policaj/fašist...), ampak tudi in predvsem nek varuh njegove družinske identitite, nekdo, ki ga ščiti torej  tudi pred učtelji in policaji in silaki vseh vrst. Tvoja naloga je  v odnosu do njega nastopit celostno, kot nekdo, ki je soodgovoren ne samo za njega, ampak hkrat tud za partnerico in sina. S tem mu daš vedet, da je svobodnješi kot če njega nastopaš samo s pozicije tekmeca ali nasprotnika, saj se mora počas zavedat tvojih omejitev, ki ti jih nalaga odgovrnost za celotno družino in da mu lahko  pomagaš širit prostor zanj le pod pogojem, če hkrati prevzema del  tvojih odgovornosti za celotno družino nase.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #79 - 02.06.2009 at 15:02:10
 
titud wrote on 02.06.2009 at 14:07:20:
murileon wrote on 02.06.2009 at 10:24:01:
Debato o meni in "pastorku" si ti odprl. Jaz se trenutno s tem ne obremenjujem, ker trenutno ni kakih konfliktov med mano in njim. Bodi brez skrbi, da mu o svojih notranjih konfliktih ne razlagam, ampak skušam biti čimbolj človeški. On ima že preveč svojih najstniških problemov. Bolj je šlo za to, da sam pri sebi nisem imel dovoljenja, da se razjezim na partnerko ali na njega. Nisem se znal ne prav branit, kaj šele napadat. Ta odnos me je prisilil, da sem se obojega naučil.
Imaš pa prav, da realnost iz zadnjih sanj lahko nastopi tudi v odnosu z njim. V tem pogledu pač moram biti pazljiv, da ne zlorabim moči, ampak jo uporabim, ko je primerno.
S takšnimi ali drugačnimi pametovanju "gumpcev" smo se vsi srečevali. In verjetno smo ta pametovanja doživljali na različne načine. O tvojem načinu si povedal samo del. Bilo bi zanimivo slišati kaj več.


Najstnik išče in ustvarja svojo identiteto glede na skupnost, ki se ji čuti pripaden. Tudi v klasični družini lahko  pride do tega, da nasjtnik ravno z iskanjem lastne  identitete razkrije, da je skupnostna družinska identiteta prešibka, da bi lahko sploh služila za izhodišče njegovega iskanja lastne identitete. S tem, ko opozori na  to pomanjkljivost, povzroči medsebojno obtoževanje med partnerjema in 'izkorišča' situacijo v iskanju zavezništva z enim od staršev nasproti drugemu in nemalokrat povzroči totalen razkroj skupnosti. Najstnik seveda ni krivec, je samo povod in ne vzrok družinskega razkoja, zato je v bistvu žrtev. V tvojem primeru je najstnik, ki ni odraščal vaši skupnosti, še posebej močan indikator trdnosti te skupnosti oz. 'senzor'za odkrivanjke šibkih členov.  Tega se po moje zvedaš, zato tudi vlagaš tolikšne napore v ustvarjanje skupostne identitete. Do najstnika zato ne moreš nastopat izključno kot  predstavnik/zaščitnik  nekih prevladujočih družebnih vrednot (učitelj, policaj/fašist...), ampak tudi in predvsem nek varuh njegove družinske identitite, nekdo, ki ga ščiti torej  tudi pred učtelji in policaji in silaki vseh vrst. Tvoja naloga je  v odnosu do njega nastopit celostno, kot nekdo, ki je soodgovoren ne samo za njega, ampak hkrat tud za partnerico in sina. S tem mu daš vedet, da je svobodnješi kot če njega nastopaš samo s pozicije tekmeca ali nasprotnika, saj se mora počas zavedat tvojih omejitev, ki ti jih nalaga odgovrnost za celotno družino in da mu lahko  pomagaš širit prostor zanj le pod pogojem, če hkrati prevzema del  tvojih odgovornosti za celotno družino nase.    


Jaz sem lahko samo nekdo, katerega način funkcioniranja doživlja in bo doživljal precej globoko in temu primerno tudi sprejemal ali pa zavračal. Kolikor ga vidim, ima definitivno višje potenciale od mene. Ga pa muči, kar muči vsakega povprečnega najstnika, stik z realnostjo, ki ga bolj ali manj uspešno prekinja blišč virtualnega sveta, ki ga generira zabavna industrija. Posledica je zasanjanost in lenoba. Točno to, s čimer sem imel sam probleme, ko sem bil najstnik. Zanimivo. No, vsaki "vzgojni pristopi v stilu bp-jevih gumpcev" so tudi po moji pameti apriori butasti. Vse kar bo dobil je zgled, človeški stik in kar se bo od njega nepopustljivo zahtevalo, da konkretnega naredi.
Sem kar malo hvaležen bp-ju, da me je potegnil v to debato....se mi zdi, da sem nekatere stvari z njegovo pomočjo razčistil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #80 - 02.06.2009 at 15:08:14
 
Ko predelujemo simbole v sanjah, se mi zdi, da spreminjajo svojo obliko. Ko predelamo nek bolj grobi, prvinski, primitivni simbol, se v naslednji seriji sanj transformira v bolj modificirane, bolj izdelane, bolj napredne oblike. Gre samo za občutek. Npr. pri meni bi rekel, da so se kolektivno motivirani fašisti transformirali v izterjevalce, ki niso več tako kolektivno zagreti in zdaj v še ne dovolj socializiranega cigana. Vsi ti simboli so bili nabiti s silno agresivno energijo. Cigana se je vsaj približno že dalo kontrolirati. Prejšnje še ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #81 - 02.06.2009 at 16:38:38
 
Ta scena s ciganom mi je bla kar simpatična, nek nov (new age) prsitop, ko se klasičini pristopi izkažejo za neuprabne ali vsaj omejene. Morda zato, ker mam tud sam izkušnjo bit 'pastorek' v poznih najstniških letih in ker sem se takrat počutu izključenega/izrinjenega iz skupnosti, ker se je fotr poslužu policajskih metod discilpiniranja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #82 - 07.06.2009 at 20:50:03
 
Ene današnje sanje:       Gostilna

  Kot da bi začel nek študij ali pa zaposlitev ali pa oboje. Že na začetku sem v družbi ene podjetne,  rdečelase, fit ženske, ki bo tudi začela s študijem. Ima neko gostilno, kjer bom jaz zgleda delal za njo. Občutiti je tudi, kot da je to deloma tudi moj projekt. Stanovanje in družino ima v meščanski hiši, nasproti gostilne. Stanovanje ima nova lesena okna.
  V naslednji sliki se spomnim samo tega, da sem šel nekam na obalo ob morje. Obala je bila strma, nevarna, vreme pa kislo. Vse skupaj daleč od pogojev za prijetno kopanje in sončenje.
  V tretji sliki se vrnem v gostilno. Zajebal sem, ker sem šel ven in pustil gostilno brez varovanja, polno gostov. Gostje, študenti, si v tem času natočijo vsak po kupico vina ali pa neke prijetne pitne alkoholne pijače. Besen sem, ker so si to dovolili. Je pa tudi čutiti, da je to samo hudomušna domislica, ki naj bi me opozorila na napako, ki sem jo storil. Je pa tudi jasno, da so napako v svoj prid rade volje izkoristili (spili vsak po eno zastonj kupico). Uvidim, da bi bila kakeršnakoli jezljiva reakcija popolnoma neprimerna, zato nič ne odreagirm. Ker bi pa moje nereagiranje lahko pomenilo tudi to, da me lahko vozijo, kakor mi paše, čutim potrebo, da jim pokažem, da se z mano, če je potrebno, ni za šaliti. Izkoristim prvo priložnost, ki se mi pojavi, ko nek študent nemarno polije vino. Ker je občutiti, da vina nima namena pobrisati, grem protestno s cunjo do politega vina in zahtevam od študenta, da pobriše. Malo me je strah, da moje zahteve ne bo upošteval, ampak jo upošteva. Očitno je dovolj senzibilna osebnost, da je znal zaznati situacijo.
  V tretji sliki, med dogajanjem, pride k meni lastnica iz prve slike, ki se  z licem nežno in zapeljivo dotika mojega lica.
  Sama postavitev sanj spominja na sanje na dan, ko je bil verjetno spočet moj sin. Takrat sem imel ene zelo močne sanje. Podobna je bila postavitev gostilne in stanovanja. Takrat so v stanovanju bili neki veseli mladoporočenci. Gostilno pa je imel en sila inferioren tip, ki je sam nekaj ustvarjal in na stopnice zlagal neke lončarske izdelke, mogoče neke lončene tulce-posodice, ki so v lončenih pečeh. Skozi kraj je takrat tekel potok z visokim tokom čiste vode. Mesto obale in morja iz današnih sanj bi se dalo locirati na lokacijo potoka iz takratnih sanj.

Sanje, ko je bil spočet sin, so očitno pokazale na prihod neke nove energije. Sedanje sanje pa mogoče kažejo na neke moje nove občutke, ki mi pomagajo, da bolj trdno stojim na svojih nogah.

Prosim še za kake vaše interpretacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: murileon
Reply #83 - 11.06.2009 at 10:30:02
 
Spet ne znam interpretirat, morda lahko pokažem na kakšen fragment.
V tvojih sanjah so kakšni načrti in dejanja pogosto povezani s kakšnimi ženskami, ki so v nekem navadno vsaj malo erotičnem odnosu s tabo. Slikajo te v intimnem okolju, v družbi tujih ljudi, v gostilni in v naravi. Zadnji dve okolji nista posebej prijazni in zdi se, da veš, kako se moraš obnašat, malo pa si med ljudmi še negotov. Sanje te morda opozorijo na tvoje užitke, ki si jih v trenutni situaciji ne moreš privoščit, potem gre nekaj narobe. Na srečo nič posebej tragičnega, lahko pa bi morda tudi bilo. Vendar to ne spremeni tiste intimne bližine in varnosti iz katere izhajaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: murileon
Reply #84 - 11.06.2009 at 14:39:49
 
Mogoče bi dodala samo to, da se del sanj ukvarja z uveljavljanjem avtoritete in se mi zdi, da je to v nekem razmerju do ženske v sanjah - večja intimnost sledi tvojemu uveljavljanju avtoritete. Meni se zdi sicer ta skrb za avtoriteto pretirana, vendar je to subjektiven pogled. Najbrž pa je to ta trenutek pomembno za tvojo samozavest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #85 - 11.06.2009 at 14:59:58
 
Quote:
Mogoče bi dodala samo to, da se del sanj ukvarja z uveljavljanjem avtoritete in se mi zdi, da je to v nekem razmerju do ženske v sanjah - večja intimnost sledi tvojemu uveljavljanju avtoritete. Meni se zdi sicer ta skrb za avtoriteto pretirana, vendar je to subjektiven pogled. Najbrž pa je to ta trenutek pomembno za tvojo samozavest.



Neki obrambni mehanizmi za zaščito osebne itegritete še kar delujejo. Verjetno bodo morali še nekaj časa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #86 - 21.06.2009 at 22:02:26
 
Današnje sanje:          Svoboda

  V prvem delu sanj sem presenečen, da se moram invalidsko upokojiti. To mi hkrati tudi zelo paše, saj bom tako dobil veliko več časa zase. Ko pridem domov, v neki domač kraj, srečam enega sosošolca iz oš, za katerega sem bil v realnosti malo presenečen, da je doštudiral in je do vsebine študija kazal precejšnjo ljubezen. Pred leti, ko sem ga srečal, je bila njegova realnost trgovski potnik, daleč od njegovih želj. Ta sosošolec mi pove, da je zgrožen nad tem, da sem odšel v penzijo, da se mu to zdi popolnoma nepravilno in nepošteno. Osebno kao proti meni nima nič. (deloval je kot en politično preveč zagret aktivist, ki se ga stvari zelo osebno dotaknejo). Do njega in njegovih reakcij sem ravnodušen. Strah me je, da ta invalidska upokojitev ne pomeni, da sem res kaj bolan. Glede na "mladost" je upokojitev še precej preuranjena. Pomislim pa, da sem v življenju veliko garal, precej let plačeval davke in ni nič nepravičnega, če me bo odslej družba vzdrževala.
  V naslednji sceni sem na prizorišču nekega koncertnega dogajanja, podobnega vsakoletnemu Lentu v Mariboru. Sem na enem koncertu, počutim se prijetno, sproščeno, srečujem sosošolce in sošolce iz preteklosti, zdaj odrasle in sem jim povsem enakovreden. Kot na Veliki planini se tudi tu sprehajajo med ljudmi krave. Ena se očitno zaljubi vame. Začne me loviti. Bežim pred to noro kravo. Z mano je moj sin, za katerega se še posebej bojim. Krava je namreč velika, neumna in nerodna in jo ženejo samo neka čustva in nagoni. Bežim skozi neke hodnike, po raznih stopnicah, skozi okna, pa v druge hiše. Krava me vedno najde. Očitno mi sledi po vonju. Ko se mi zazdi, da sem ji ušel izpred oči in nosu, se vrnem na koncert. Vendar krava očitno pomisli, da me bo spet našla tam. Spet se ponovi bežanje.
  Leto je kao naokrog in spet se začne "Lent". Grem na nek koncert, kupim karto in čakam na začetek. Malo se še sprehodim po ulicah. Na pločniku zagledam kravo. Opazi me in vsa zaljubljena me začne loviti. Bežim z bicikli, tricikli, skiroji, mopedi,...krava me uspešno lovi. Pridem v neko hišo na enem mostu, kjer živi en moj prijatelj. Nastane občutek, da zdaj krava živi v tej hiši in ni glih tako nevarna. Vseeno nekaj bežim. Z druge strani mostu prihaja neka vojska. Neki francozi. Napadajo. Iti morajo skozi edina vrata. Čakamo na drugi strani vrat s puškami in jih streljamo. Glave dvigujejo čez neki zid in jih streljamo. Glavo dvigne tudi moj sin in ga vstrelim. Zavem se, da so samo sanje in da ga v resnici nisem vstrelil in ni nobene nevarnosti. Francozi še naprej napadajo in jurišajo in mi jih streljamo.


S partnerko sva včeraj imela začetek enega konflikta, ki se je danes nadaljeval s vso silovitostjo v primitivni verbalni obliki. Povedal sem ji, da naj za svoja pričakovanja in svoje standarde dela sama, nato je poživinila.  V stanovanju bi namreč želela imeti vse tip top, obsedena je s feminizmom in potem me občasno napada, da premalo delam. Za moje pojme delam zelo veliko. Ti napadi so po navadi v obliki kujanj in slabe volje. Slaba volja je njeno normalno stanje. Taki napadi in izpadi me že dolgo iritirajo in ob njej ne morem biti nikoli prav sproščen in nikoli občutiti občutka domačnosti. Ta krava po moje simbolizira mojo emocionalnost nesposobnost, da bi zapustil to zoprno razmerje; partnerka namreč ima tudi precejšnje kvalitete, ki pa jih prevečkrat zasenčijo njene lastnosti, ki so zame skrajno neugodne in zoprne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #87 - 22.06.2009 at 10:53:07
 
Quote:
S partnerko sva včeraj imela začetek enega konflikta, ki se je danes nadaljeval s vso silovitostjo v primitivni verbalni obliki. Povedal sem ji, da naj za svoja pričakovanja in svoje standarde dela sama, nato je poživinila.  V stanovanju bi namreč želela imeti vse tip top, obsedena je s feminizmom in potem me občasno napada, da premalo delam. Za moje pojme delam zelo veliko. Ti napadi so po navadi v obliki kujanj in slabe volje

Od tebe pričakuje isto, kot sama od sebe.
Zgleda, da je imela take starše, ki so jo naučili takega reda.
Za njo je to vse ravno tako naporno, zato jeza, ko pa ne more doseči kar bi morala, pa kujanje in takrat pričakuje tolažbo.
Jaz bi ji razložil, da s takim obnašanjem le slepo sledi nekim vsiljenim vzorcem in da jo to obremenjuje, ne more pa uživati življenja.
Edini namen takega obnašanja je le, da zadovolji svoj programirani um, njena osebnost pa trpi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #88 - 22.06.2009 at 15:49:28
 
Značilnost  obojih sanjah je, da ti stres povzroča vdor intimninega/zasebnega  v javno, njuno mešanje pravzprav. Nežna  potreba po zaupanju/razumevanju  v prvih  ter agresivna posesivnost v drugih sanjah ti  jemljeta moč nad nadzorom dogajanja v javnem prostoru, zato beg pred kaosom in iskanje  samote, ki je neprijazna (deževna obala) ali še bolj kaotična (vojska). Na stres zaradi nezmožnosti nadzora in umika v samoto v sanjah reagiraš z nestrpnostjo in agresivnostjo nad nedolžnim (študent, sin). V sanjah intimnosti ne uspeš zaščitit, ji ustvrait doma/štale, vedno si na planem, v odprtem prostoru gostilne/mesta... Sam ugotavljaš, da ti dom v relnosti ne predstavlja vzjemnega intimnega zavetja, ampak si v njem bodisi gost bodisi služabanik/hlapec ali celo agresor, če ti ne znese v eni od teh javnih, v naprej določenih vlog. No če ti sanje že ne dajejo informacije o tem, kaj naj bi dom bil zate bil, ti zato dajejo kar slikovito informacijo o tem, kaj je oz. kaj naj bi ne smel bit...            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #89 - 22.06.2009 at 17:38:07
 
Mogoče si v tem trenutku mal utrujen od stalnega dela na sebi in v družbi in te je izčrpalo že vse skupaj. Mogoče bi blo lažje ene stvari sprejet kot danost, in kot take sprejet ali zavrnit, ker v tem trenutku nimaš energije se jih lotit preoblikovat. Zato invalidska penzija. Čeprov se ne počutiš bolan.

Un del s kravo se mi zdi posrečen. Tud zlo močen. Ne moreš se otrest krave. In krava je močna žival. V indiji ji rečejo mati. Ker samo daje. Je simbol nesebične predanosti. Vse, kar pride od nje, je uporabno. Daje mleko, iz katerega lahko delajo sir, maslo, jogurt.. daje gnoj, njen urin ima dezinfekcijske lastnosti in s posušenimi iztrebki se lahko kuri. Edino za hrano je nimajo. Zakaj te to nežno bitje preganja in se ti zdi nevarno? Mogoče gre za tvojo lastno nežno stran. Mogoče se ti zdi, da ji moraš pobegnit, ker če jo prepoznaš v sebi ne boš več dovolj oster, da bi bil lahko kos zunanjim sovražnikom.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13