Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13
(Read 86379 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #90 - 22.06.2009 at 19:58:56
 
Quote:
Edino za hrano je nimajo. Zakaj te to nežno bitje preganja in se ti zdi nevarno?


Če primerjam realno stanje s sanjami, imam občutek, da to preganjanje odseva zahteve partnerke.
Vsa ta pričakovanja, ki bi jih naj uresničil.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: murileon
Reply #91 - 23.06.2009 at 18:09:26
 
Glede na to, da naj bi živali simbolizirale sanjalčeve aspekte, se meni tudi zdi, da gre za murileonov aspekt (ki ga preganja v sanjah), ki so ga zunanje okoliščine samo sprovocirale. Človek se sicer zunanjim okoliščinam lahko umakne, ampak če je v njem kaj nerazrešenega, bo spet iskal podobne okoliščine, dokler ne bo presekal vozla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #92 - 30.06.2009 at 09:30:22
 
O teh sanjah moram še malo premisliti. Sploh Titudov in Devin komentar sta mi dala precej misliti. Moja takratna, hitra, razlaga je bila napisana v afektu, dal sem si pač duška. Že drugi dan je bil odnos dober kot že dolgo ne. Skozi trke se stvari pač razčiščujejo in premaknejo notranjost. Te sanje so sigurno malo globlje. Tisto o vzorcih sigurno drži, vendar se mi zdi malo premalo obširno. Vse skupaj zreducirati na vzorec ali dva se mi zdi preenostavno. Za konflikt sta zmeraj potrebna dva, na kar je Plesnamesecu dobro opozorila. Zdi se mi, da je krava v teh sanjah tudi arhetipski simbol, njena prisotnost je bila premočna, da bi jo zreduciral na subjektivni aspekt, kaj šele na vzorec. Nikakor pa ne mislim podcenjevati pomena posameznih miselnih vzorcev in se mi zdi Robijev komentar vseeno zelo na mestu. Če mi sanje pomagajo prepoznati določen vzorec, je to že kar nekaj. Treba bo te sanje še nekaj časa nositi s sabo, da se dobro vsedejo Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #93 - 07.07.2009 at 14:09:28
 
Končno spet ene sanje, ki sem si jih zapomnil.

Scena je enaka, kot je bila v časih, ko sem še živel v svoji primarni družini. Kot da bi se vrnil v tisti čas. V tej družini je tudi partnerkin sin, ki je v sanjah moj brat, ni pa čisto določeno, saj se meša s trenutki, ko je prisotna tudi partnerka in takrat je njen sin. Partnerkin sin gre na šolanje toliko daleč od doma, da si je moral najeti neko bivališče. Nedelja je in praznik. Paše mi spati. Partnerkin sin mojemu očetu reče, da je treba v tistem bivališču (soba ali stanovanje) nekaj narediti. Oče brez premisleka natera mene in brata, da pomagava. Čisto v zaletu so tudi drugi člani družine. Popenim, ker se je mulc spomnil zadnji dan, da je treba nekaj narediti. Upiram se in komentiram, da je nedelja in še praznik, pa me ne pustijo počivati. Vendar ni debate, da je treba pomagati. Oče je v butasti akciji, ko se zažene in nekomu pomaga, ne da bi sploh kaj imel od tega ali sploh to bil dolžen narediti. Nastradam pa jaz. Čisto sem besen. Začnem se pritoževati partnerki. Partnerka postane vsa besna na svojega sina in pride do ugotovitve, da me je res zajebal in da jih bo še slišal. Oče priklopi prikolico na svojega jugota, naloži na prikolico material in orodje in gremo v akcijo.
V naslednji sliki je na mestu, kjer je imel pes svojo huto, zdaj nek prašič. Prašič ulovi lisico. Čisto človeški je. Zelo simpatičen mi je. Stoji na zadnjih tacah, kot človek in s sprednjimi nogami, kot z rokami, davi lisico. Žal mi ga je, da se ga redi za zakol. Toliko je simpatičen, da bi si zaslužil kaj boljšega. Ko z rokami ne more zadaviti lisice, jo stisne z bokom k steni, kot da bi plesal, le da jo silovito butne ob steno. Z lisico je verjetno konec, ni pa nujno.
Na koncu se še spomnim, da sem v družbi z enim sosošolcem iz srednje šole. Bil je en bolj len dijak, ki ga tehnika ni kaj dosti zanimala, vsaj zgledalo je tako. Imel sem občutek, da je bolj umetniške duše, vendar je bil mogoče bolj zmeden in neroden in za razliko od mene samo dovolj družaben, da sem imel o njem predstavo rahlega umetnika. Ko sem zvedel, da je končal višjo šolo sem bil malo presenečen in o njem zgradil predstavo, da ga je tehnika mogoče celo malo zanimala.


Zelo močne sanje so bile. Mislim, da so nadaljevanje sanj o kravi. Intuitivno bi rekel, da je zdaj oče tista krava. Oče je imel pogosto izpade, da je komu kar nekaj dal ali pa ga je zagrabil nek impulz, da je bilo potrebno nekaj narediti, kljub temu, da ni imelo smisla. Seveda se ni smelo reči ne.
Prašič je nek moj aspekt, ki ne more živeti, ker se ga pita za zakol. V sanjah pride do neke evolucije, prašič postane človeški in se bestialno spravi na lisico. Kdo je lisica? Lisica je v tem primeru nekaj svobodnega, ki je zašlo na prašičev teritorij. Verjetno je bil njen namen kaj ukrasti, kaj stakniti. Vprašanje pa je, če je imela lisica prašiču sploh kaj ukrasti.
Zadnje dni sva imela s partnerko moteno komunikacijo. V komunikaciji sem postal malo bolj bojevit in začel z argumenti in malo bolj izrazito agresijo rušiti njene blokade komunikacije.In zdi se mi, da je v tem trenutku ta moj pristop vžgal. Ravno včeraj sem za trenutek dobil občutek, da me je partnerka v komunikaciji začutila. Ali pa sem svoje občutke projiciral na njo. Ali pa je bilo oboje. Mislim, da so bile to zame zelo pomembne sanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #94 - 07.07.2009 at 15:00:28
 
Prašič, ki (brez razloga- samo zato, ker se je znašla na njegovem teritoriju)  duši lisico, me asocira na očeta, ki na videz brez razloga (samo zato, ker lahko) duši vse okrog sebe. V nekem smislu tako početje ustvarja dom (varuje/obvladuje/zaznamuje  prostor) in je v tem živalskem smislu hkrati tudi človeško (prašič s človeško podobo), vendar le v pomenu, ko preganja  visljevce. Po tej logiki  oče tvojega sina tretira kot vsiljivca (in ne kot lastnega sina-tvojega brata),  kot tisti povod, zaradi katerega pač duši tisite, ki ste ga mu vrinili v dom (in ga mu  s tem ogrozili). Dušit tujca/vnuka pač ni etično,  zato zganja nasilje nad vami, da se ga na ta način izžene  iz doma (se mu zagotvi soba/stanovanje). Po moje torej ne gre toliko za očetovo nerazumljivo/impulzivno delovanje, ampak za dejanje z razlogom, ki ga ti nisi sposoben ali pripravljen uvidet, zato nate deluje impulzivno/živlasko, živalskosti pa daje človeškost prav ta skrita dimenzija varovanja doma, ki jo pri očetu pravzprav občuduješ, čeprav si v situciji, ko gre za iganjanje tvojega sina,  njegova žrtev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #95 - 07.07.2009 at 15:11:14
 
Imam občutek, da se v sanjah odraža veliko storjene krivice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #96 - 07.07.2009 at 19:28:11
 
Robi wrote on 07.07.2009 at 15:11:14:
Imam občutek, da se v sanjah odraža veliko storjene krivice.


Bolj gre za neskladja. Občutek krivice je mogoče posledica slabega prilagajanja. Iz večih strani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #97 - 07.07.2009 at 19:47:55
 
titud wrote on 07.07.2009 at 15:00:28:
Prašič, ki (brez razloga- samo zato, ker se je znašla na njegovem teritoriju)  duši lisico, me asocira na očeta, ki na videz brez razloga (samo zato, ker lahko) duši vse okrog sebe. V nekem smislu tako početje ustvarja dom (varuje/obvladuje/zaznamuje  prostor) in je v tem živalskem smislu hkrati tudi človeško (prašič s človeško podobo), vendar le v pomenu, ko preganja  visljevce. Po tej logiki  oče tvojega sina tretira kot vsiljivca (in ne kot lastnega sina-tvojega brata),  kot tisti povod, zaradi katerega pač duši tisite, ki ste ga mu vrinili v dom (in ga mu  s tem ogrozili). Dušit tujca/vnuka pač ni etično,  zato zganja nasilje nad vami, da se ga na ta način izžene  iz doma (se mu zagotvi soba/stanovanje). Po moje torej ne gre toliko za očetovo nerazumljivo/impulzivno delovanje, ampak za dejanje z razlogom, ki ga ti nisi sposoben ali pripravljen uvidet, zato nate deluje impulzivno/živlasko, živalskosti pa daje človeškost prav ta skrita dimenzija varovanja doma, ki jo pri očetu pravzprav občuduješ, čeprav si v situciji, ko gre za iganjanje tvojega sina,  njegova žrtev.


Pri očetu gre za nekoga, ki dela v duhu skupnosti. Ima pomagače. Razmišlja o nečem, kar je potrebno narediti, ne o ljudeh. Prašič se spremeni. Iz nekoga, katerega življenski smisel je zakol, uporaba, se spremeni v počlovečeno žival z izraženimi človeškimi potrebami, ki jih na nek način simbolizira lisica s svojo svobodo. Vrednote, dolžnost, korist, žrtvovanje nasproti svobodi. Sigurno, da mojo svobodo duši tudi prisotnost partnerkinega sina. Vendar to ni v veliki meri, ker gre za najstnika, ki itak živi v svojem svetu. Bolj gre za odnos med mano in mojo partnerko, partnerka začuti moj problem, ter med nekimi mojimi arhaičnimi togimi familjarnimi  aspekti (ki jih prebuja partnerka) in razvojem neke močnejše, bolj svobodne, bolj človeške, bolj poduhovljene, bolj individualne osebnosti, ki jo, paradoksno, tudi prebuja partnerka; prašič pleše, zahvala gre lisici.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #98 - 08.07.2009 at 10:25:35
 
murileon wrote on 07.07.2009 at 19:47:55:
Pri očetu gre za nekoga, ki dela v duhu skupnosti. Ima pomagače. Razmišlja o nečem, kar je potrebno narediti, ne o ljudeh.


Zveni precej paradoksno, da nekdo deluje v duhu skupnosti, ko deluje proti volji posameznikov v tej skupnosti oz. v smeri podreditve njihopve volje njegovi. Seveda je za funcioniranje skupnosti potrebna disciplina (magari preko avtorite, ki jo uveljavlja), ampak discipina je fukncionlana  v duhu skupnosti samo  kot način uveljavljavnja skupnih ciljev, ne pa kot sredstvo za utrjevanje oblasti avtokrata. V tem smislu se ujame posamičen cilj partneričnega sina z oblastiželnostjo tvojega očeta mimo vsake utemeljitve, da je nedeljska akcija res v ineteresu cele skupnosti in da oče nekoga, ki ga sicer postvlja izven skupnosti, pravzaprav izkorišča za utrjevanje svoje oblastne pozicije z disciplino  mimo ali celo nasproti 'duha skupnosti'.        

Te svari bi po moje moral razčistit pri sebi, ko  ti partnerka v sanjah prebudi  očetov v bistvu aocialen aspekt (ali bolje rečeno njegov avtokratski model) ustvarjanja 'duha skupnosti' z discipino.

Back to top
« Last Edit: 08.07.2009 at 12:19:32 by titud »  
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #99 - 08.07.2009 at 13:56:28
 
titud wrote on 08.07.2009 at 10:25:35:
murileon wrote on 07.07.2009 at 19:47:55:
Pri očetu gre za nekoga, ki dela v duhu skupnosti. Ima pomagače. Razmišlja o nečem, kar je potrebno narediti, ne o ljudeh.


Zveni precej paradoksno, da nekdo deluje v duhu skupnosti, ko deluje proti volji posameznikov v tej skupnosti oz. v smeri podreditve njihopve volje njegovi. Seveda je za funcioniranje skupnosti potrebna disciplina (magari preko avtorite, ki jo uveljavlja), ampak discipina je fukncionlana  v duhu skupnosti samo  kot način uveljavljavnja skupnih ciljev, ne pa kot sredstvo za utrjevanje oblasti avtokrata. V tem smislu se ujame posamičen cilj partneričnega sina z oblastiželnostjo tvojega očeta mimo vsake utemeljitve, da je nedeljska akcija res v ineteresu cele skupnosti in da oče nekoga, ki ga sicer postvlja izven skupnosti, pravzaprav izkorišča za utrjevanje svoje oblastne pozicije z disciplino  mimo ali celo nasproti 'duha skupnosti'.        

Te svari bi po moje moral razčistit pri sebi, ko  ti partnerka v sanjah prebudi  očetov v bistvu aocialen aspekt (ali bolje rečeno njegov avtokratski model) ustvarjanja 'duha skupnosti' z discipino.



Avtokrat je poistoveten z duhom skupnosti. Svoje strahove in ambicije deli s skupnostjo. Skupnost ga je ustvarila in njegova naloga je, da duha širi naprej. Ta avtokrat in skupnost redi prašiča za zakol. Lisica je tujec, ki skupnosti(avtokratu) ne koristi, zato ni nič narobe, če jo prašič ubije. Skozi borbo z lisico dobi prašič človeške lastnosti. Ko ubija tujca, se v njem razvija sposobnost in svoboda. Največja žrtev je lisica. Zavestno gledano si zasluži največje simpatije. Verjetno predstavlja destruktivni aspekt, katerega funkcija je miniranje onstoječega stanja. Drznila si je priti na tuj teritorij in ogroziti skupinskega duha (avtoriteto) s svojo prisotnostjo in svojimi namerami. Celo prašič se je spremenil zaradi nje. Lisica predstavlja novo kvaliteto: nespoštovanje obstoječega stanja. Prašič je lociran, kjer je živel pes. Prašič tako prevzame funkcijo čuvaja hiše. Spoštovanje obstoječega stanja je nujno žrtvovanje, vendar omogoča skupinsko akcijo, ki nezrelemu mladcu prinese možnost separacije in izobrazbe; potencial mu je razvila lisica; prašiču je omogočila, da se je razvil v nekaj bolj človeškega. Mislim, da je vse to moja notranja zgodba. Stranska zgodba je razvoj odnosa s partnerko, ko partnerka pridobi občutek zame, jaz pa verjetno za njo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #100 - 10.07.2009 at 13:17:58
 
murileon wrote on 07.07.2009 at 14:09:28:
V tej družini je tudi partnerkin sin, ki je v sanjah moj brat, ni pa čisto določeno, saj se meša s trenutki, ko je prisotna tudi partnerka in takrat je njen sin.

ti partnerkinega sina nikol nisi vzel za otroka a ne? še manj da bi ga v sebi posvojil kot svojega otroka. v tvojih očeh ima pozicijo enakovredno tvoji, prej ti je brat kot sin. mogoče te zarad tega tolk iritira. težko je svojo žensko delit s svojim bratom, se borit za njeno pozornost z nekom enakovrednim. lažje bi blo, če njegova pozicija v vašem razmerju v tvojih očeh ne bi bla tolk močna.

po drugi strani daje bratsko razmerje drugačno možnost rešitve konflikta med vama. ker bratje so ista kri (podobnost na neki zlo globoki ravni) in ne glede na konflikte gre za lojalnost, ki ima zlo globoke korenine. lahko te razjezi da bi ga najrajši zadavil. in vendar ga ne boš, ker sta si podobna in se tega zavedaš. mogoče ti bo pobral vso pozornost ženske, ki jo rabiš, ampak ko boš v riti, se boš zanesel nanj, ker te bo verjetno razumel. pripadnost na nekem instinktnem nivoju lahko da človeku dober občutek. močen.

ugibam
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #101 - 30.07.2009 at 07:34:52
 
Včeraj se spomnim enega simbola v sanjah. Minotavra z enim velikim falusom.
Minotaver se mi je sedaj drugič pojavil v sanjah. Zgleda, da pri meni striktno simbolizira eno čisto primarno agresijo, tisto nesocializirano, ki se pojavi, ko sem obupan, stisnjen v kot in se začnem braniti in kaznovati. Takrat začnem sanjariti, da bi koga pretepel, pobil na tla, ga zlomil. No, na srečo je tu močna socializiranost, ki je močnejša od teh občutkov. Tokrat minotaver ni bil toliko nevaren, kot da se je na trenutke popolnoma pomiril in se ga ni bilo potrebno bati. Falus je bil tam zato, ker je bil sam prihod minotavra posledica partnerkinega molka in hladu, kar je seveda pomenilo tudi daljše ovdobje brez pozornosti in seksa.
No, včeraj se je potem zgodila partnerska terapija, kjer sem sam samo zazijal, ko sem prišel do ene mlačne vode, ki je verjetno marsikomu jasna, meni in tudi partnerki pa očitno ni bila. Meni osebno je namreč bližina komunikacija. Moji partnerki pa skupno delo, skupna aktivnost. In to, da občutek bližine ni enak za oba in da je to treba spoštovati in se temu ustrezno prilagoditi je bilo za naju, vsaj kratkoročno, veliko olajšanje.
In po tem "razodetju" me je zanimalo, kaj bom sanjal. Sanjal sem neke orožne vaje ali nekaj podobnega in tam so bili eni oficirji, intelektualci, strategi. Prišel sem na idejo, da bi si izmislil eno strateško igro. In pred njimi, da bi pritegnil njihovo pozornost, sem si jo začel izmišljati. Zelo dobro mi je šlo in pritegnil sem njihovo pozornost. Nato sem ugotovil, da je zelo podobna vojaškim strateškim namiznim igram. Torej sem si izmislil nekaj že videnega. Malo sem bil razočaran, vendar je učinek še vedno bil, da sem pritegnil pozornost, ki sem jo želel.

Zadnje čase vedno bolj ugotavljam, da sanje pri človeku kažejo stvari, ki so že. Ustvarjalnost pa je nekje drugje. In ko se ustvari nekaj novega, verjetno s sodelovanjem jaza-ega in nezavednega, imajo sanje pokazati kaj novega in zanimivega. Tisto, kar loči človeka od živali, ni zavest, ampak ustvarjalnost. Zavest samo pomaga prepoznavati stvari in na tak način daje material za ustvarjanje. Spet me je namreč začelo mučiti vprašanje o smislu življenja  Grin .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #102 - 05.08.2009 at 21:35:30
 
Vsak nesmisel nam vzbuja strah. Smiley

Razumevanje sočloveka nam omogoča, da lahko igramo vlogo, s katero dosežemo nek cilj.
Vendar je to še vedno le igranje vloge, ni pa to stanje biti "brez maske".

Takšno igranje v nas prebudi konflikt in boj, saj ne moremo biti pristni, da bi dosegli cilj in živeli svobodno.
Zato takšno življenje prej ali slej postane napor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #103 - 06.08.2009 at 08:00:02
 
Robi wrote on 05.08.2009 at 21:35:30:
Vsak nesmisel nam vzbuja strah. Smiley

Razumevanje sočloveka nam omogoča, da lahko igramo vlogo, s katero dosežemo nek cilj.
Vendar je to še vedno le igranje vloge, ni pa to stanje biti "brez maske".

Takšno igranje v nas prebudi konflikt in boj, saj ne moremo biti pristni, da bi dosegli cilj in živeli svobodno.
Zato takšno življenje prej ali slej postane napor.


"Razumevanje sočloveka nam omogoča, da lahko igramo vlogo, s katero dosežemo nek cilj."

S tem se niti malo ne strinjam. Igranje vlog je posledica strahov ali pa kaka slaba pot do uresničitve določenih želj. Za razumevanje nečesa so včasih potrebni veliki napori in po navadi so vedno poplačani. Ni mi jasno, kako je lahko zate razumevanje nekaj kar je v nasprotju s pristnostjo ? Govorim o obojestranskem razumevanju. V primeru, da imaš opravka s problematično osebo, ki ne razume, ti pa razumeš, pa je igranje določene vloge nujno. Na nek način moraš v takem primeru igrati starševsko vlogo ali pa imeti osebo na distanci, da ti ne povzroča problemov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #104 - 09.11.2009 at 08:01:53
 
Pred parimi tedni sem imel ene precej močne sanje:

S partnerko sva prišla na obisk k njenim sorodnikom(v realnosti je vse drugače, sanje so bile skoraj čista domišljijska podoba) nekam v belo krajino med avtohtone srbe. Dogajanje je bilo nekje na vasi. Sedela sva v dnevni sobi njenih staršev ali starih staršev (ni bilo jasnega občutka ali gre za stare starše ali starše), njen oče je bil v dnevni sobi ob kupu nekih drv ali nekaj podobnega in je bolj spominjal na mojega očeta, nič ni govoril in očitno je bilo, da skoraj nič ne govori, veliko dela in veliko pije. Bolj kot sem gledal dnevno sobo, bolj se mi je zdela podobna dnevni sobi mojih domačih iz mojega otroštva. To sem tudi pokomentiral. Njena mama-babica me je močno objela in z jokom pokazala, kako je srečna, da "sem jo vzel". Eden od njenih bratov-bratrancev omeni, da bi lahko povedala, kdo je priča najine zveze (nisva poročena) in bi nama lahko tako vsak dal nekaj preko njega, ker direktno kao ne gre. Ker ni bilo poroke in ker nisva poročena, tako nisva dobila nobenih vrednih daril.
Nato smo na nekem hodniku in pripravlja se žurka. Slišim zelo umetelno glasbo, obrnem se in vidim glasbilo podobno klavirju, le da je neke domače izdelave. Eden od bratov-bratrancev se naslanja na to glasbilo, vendar je očitno tak mojster, da še samo z naslanjanjnem izvabi lepo melodijo, vse je kot neka priprava za večerno žurko. Nato se žurka začne. Dajo mi v roke eno veliko flašo šnopsa in en velik flaškon vina, ki ga moram natakati. Malo sem nespreten in polijem malo vina. Eden od bratov-bratrancev je rekel, da mi zameri, ker nisem podpisal (se poročil), vendar je kao vseeno ok. Nimam najboljšega občutka, kako bi se vživel v žurko, vem, da ga ti vsi ogromno spijejo, jaz ga pa ne nesem najbolje. Se pa vseeno počutim dovolj izkušenega, da bom to žurko zvozil. Vidi se, da je tu polno enega življenja, pijejo ga, se zabavajo, živijo na polno in se ne šparajo (vsi zgledajo malo zdelani od alkohola), vendar je njihovo življenje zaostalo, brati-bratranci so samski, živijo stran od drugih ljudi, oddaljeni od naselja.
Zgodi se neka naravna nesreča, kot vihar z dežjem. Okrog hodi policaj in popisuje škodo. Eden od bratov-bratrancev reče, da naj prijavim izpadlo plombo. Vem, da bi to bila goljufija, ker nima veze z nesrečo, ampak jih poslušam in policaju prijavim izpad plombe kot škodo, ki naj bi bila povrnjena. Policaj se strinja, da je to za prijaviti, kar me malo začudi in hkrati dobim občutek, da je za preživetje kaka mala goljufija v tem svetu nekaj normalnega in je v skladu z njihovim polnim načinom življenja.
Od zunaj gledam njihovo hišo, ki jo je postavil njihov, mojemu očetu podoben, oče. Hiša je zelo stara, podobna brunarici, vendar izredno masivna, velika in kompaktna in jasno je, da lahko dobro služi še kaki generaciji. Poleg je nova zidana črna gradnja, podobno kot se dogaja na podeželju v hribih, kjer so črne gradnje pogoste.


Sanje so bile izredno močne in so opozarjale na to, da se ne znam dobro predati in prepustiti življenju, odnosom ipd. Zgodile so se isto noč, ko je zbolela moja mama in sem intenzivnost teh sanj povezoval z njeno boleznijo. Kot neka sinhroniciteta. Alkohol v sanjah doživljam kot simbol življenja, življensko energijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13