Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12
(Read 88623 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #15 - 22.04.2009 at 21:26:31
 
Robi wrote on 22.04.2009 at 20:46:57:
Saj noben ne mara stresa, ampak brez stresa in da sebe postavljamo pred izzive, ne moremo osebno napredovati.

sej se postavljam pred izzive. samo ne pred velike. bolj mejhne. take, ki jih zmorem. ziher igre igram, ne tvegam rajši nič, kot karkoli. in tud pričakovanj nimam prov visokih.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Devi
Reply #16 - 22.04.2009 at 22:04:29
 
Devi wrote on 22.04.2009 at 21:26:31:
Robi wrote on 22.04.2009 at 20:46:57:
Saj noben ne mara stresa, ampak brez stresa in da sebe postavljamo pred izzive, ne moremo osebno napredovati.

sej se postavljam pred izzive. samo ne pred velike. bolj mejhne. take, ki jih zmorem. ziher igre igram, ne tvegam rajši nič, kot karkoli. in tud pričakovanj nimam prov visokih.

Erica Jong, če se prav spomnim, je napisala, da če ne tvegaš nič, tvegaš še veliko več.  Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #17 - 23.04.2009 at 11:18:46
 
Devi wrote on 22.04.2009 at 21:04:42:
ja, sem gledala film.. grozen mi je bil zarad manipulacije, po drugi strani me je fasciniral lih zarad tega, ker je v tolk čisti obliki se pokazalo v njem en kup človeških lastnosti. tud nedolžnost unga 'civilizacijskega' mulca recimo, ki je slepi punci priskrbel zdravila.. ki se je ujela z njeno nedolžnostjo.. ki je zrastla sredi kao 'čistega' okolja..

To je filmska prisbodaoba o tisti moji interpreatciji murileonovoih, sanj, da se okolje samo podreja oz. hvaležno odziva na čista/iskrena prizadevanja tud če so omejena in naivna...  

Quote:
vloga tašča je v teh sanjah mal tricky.. ona že reče, pazi, medved bo prišel, obenem me pa pošlje ven z dolgotrajnim delom in občutkom, da ji ne bi blo preveč narobe, če bi medved poskrbel, da izginem. pol bi spet mela sina za sebe.. s tem nočem rečt, da je slaba in da mi želi slabo. ne meni osebno. samo pač tam sem in zato napoti. medtem ko tast, četud zato ker je glava družine in zato odgovoren, tud zares izpolni to, kar verjame, da mora..


Če vzamemo, da sanje za artikulicojo tvojih  lastnih  aspektov uporablajajo like iz konkretnega življenja (vključno s steretotipi, ki so za te like značilni zaradi njihovih vlog v odnosih - snaha, tašča, tast, mož...), potem bi si upal sanjsko zgodbo rekonstruirat takole:

En tvoj aspekt si želi varnega/uživškega (kot pravi muriieon infantilnega) zavetja doma, ki ga simbolizia zaokolje nezainterisrano darkotovo gledanje tv.ja. Drug aspekt je aspekt  varuha ognjišča, ki mora zagotavljat funkcionalnost doma (kuhat, čistit,..) in ki ga simbolizira tašča. Tretji je aspekt varuha/preskrbovalca, ki zagotvlja varnost na mejah doma in se podaja v preskrbovanje izven domačih zidov. Tricky je to, da nisi uspobsoljenja za hkrtano raelizacijo dveh ali  vseh treh aspketov,  da je kritična predvsem  faza prehodov (časovno/prostorska omejenost med njmi -  na ta 'med' čuva in preži  'med-ved' ) in pa predvsem nefuncionalnost varuha meje doma, saj ta v skrajni fazi predpostavlja tudi žrtvovanje, kar pa izniči možnost realizacije obeh  drugih sapektov. Ko se v sanjah povsem realizira tretji aspekt (žrtvonanje za varnost), ostala dva  pač izgubita ves svoj smisel...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #18 - 23.04.2009 at 16:41:12
 
ja, sem dobila eno dost zanimivo sliko o kateri je še za premislit. hvala titud..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #19 - 24.04.2009 at 08:03:01
 
Devi wrote on 22.04.2009 at 20:32:20:
murileon wrote on 22.04.2009 at 07:42:19:
Potrebe so očitno silno močne. Potrebe po akciji, razvoju. Trebljenje in rezanje zelenjave in dajanje tega na kompost, je čas introspekcije, ko je tudi vreme kislo. Ko posije sonce, je čas za akcijo, za uporabo tistega, kar je bilo narejeno v času trebljenja in kompostiranja.

Tle je en keč, vidiš.. jes nimam nobenih hudih potreb po akciji in razvoju. nisem en od tistih ljudi, ki bi si zelo želela sprememb. celo želja nimam dosti. oz, če bi zdejle pomisla, se ne bi mogla spomnit skor na nič, kar si želim. imam jasno plane in jim sledim. ker vem, da je to dobro in da človek mora napredovat. to delam konstantno, počasi, že tolk počasi, da je dolgočasno. me pa to rešuje stresa. in stesa res ne maram. v bistvu sta v hiši ostala dva vidika, ki v meni še kako močno živita. brezbrižnost, brezželjnost, apatija mogoče celo, al pa otopelost. niti ni tolk strah pred tem, da se nekej spremeni, bolj ideja o tem, da tud če se nekej spremeni, ne bo kaj bistveno drugače in da je torej tako vseeno. entuziazma imam zadnje čase zelo malo..
in pa planiranje. tle je bla tašča zlo dobra. znam čakat in sledit navodilom. nikol prej v življenju nisem tega znala, zmer sem šla po instinktu, pa nikol deleč prišla. zadnje čase pa tud, če grem kdaj za navdihom, se včasih tolk zaplezam, da si želim da ne bi šla..
mogoče bi mogla razmislit, kako tega medveda spustit še v hišo Smiley


S tem tvojim bežanjem pred stresom me zelo spominjaš name. Kot otrok sem bil pretirano vzgojen, da čim nekaj ni štimalo, je že bila groza in katastrofa. Pa če k temu dodam še moj melanholični karakter, Depresija je bila neizbežna, ker se nisem nikamor premaknil. Pri dvajsetih sem se celo čisto izoliral in se pod neko pretvezo zaprl v sobo. Sledila je katastrofa. Pri meni so krokodili v sanjah navalili v hišo, ko se je zgodil zastoj.
V kakih dveh letih pritiska depresije-nedejavnosti, sem uspel pogruntati nekaj malenkosti, se zmigal in začel počasi sprejemati stres. Seveda ga nisem znal pozitivno sprejemati, še zdaj ga verjetno ne znam kaj prida. Vedel sem, da bo katastrofa, če se ne bom soočal z njim. Vsake toliko me je potem življenje pripeljalo na rob in moral sem skočiti v vodo, kljub stresu velikemu kot gora. In, vsakič, ko sem preživel, ko se je ta gora porušila na mene, sem bil ponosen in zadovoljen. Celo preživel sem. Celo do neke mere sem se naredil. Še vedno pa ne dovolj in življenje me še kar naprej veselo potiska na kake robove in me tako prisili, da se učim plavati. Mogoče bom celo postal plavalec Wink.
Back to top
« Last Edit: 24.04.2009 at 13:44:59 by murileon »  
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #20 - 24.04.2009 at 21:46:44
 
Nismo usi enaki, a ne.. eni se že rodijo tolk vase prepričani, da je kdaj kar težko bit bliz, k tolk sijejo.. eni pa izkopavamo prov iz nafte ene stvari in so nam prava muka, kake druge pa začuda izi..
sam če bi bli popolni, ne bi bli tle.. in če bi že vse znali, se ne bi meli kej učit.. in i guess noben ne mara preveč, da mu je dolgčas..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #21 - 28.04.2009 at 21:18:22
 
Quote:
v bistvu sta v hiši ostala dva vidika, ki v meni še kako močno živita. brezbrižnost, brezželjnost, apatija mogoče celo, al pa otopelost

Meni se zdi pomembno dejstvo od kod prihaja občutek brezželjnosti.
Ali je brezželjnost posledica notranjega miru in zadovoljstva ali pa neke vrste izraz obupa nad vsem trudom in pehanjem. Saj, če bi nekaj radi, po drugi strani pa mislimo, da nismo tistega vredni, potem to postane muka. Ves takšen trud je pretežko breme in prevelik stres. Tako smo prisiljeni se zadovoljiti s tistim, kar imamo.
Torej je lahko  brezželjnost posledica prepričanja, da si ne zaslužimo več oz. da nismo vredni česa drugega ali večjega. Če je v nas takšno prepričanje, potem namesto miru, čutimo zavist ali prezir.
Sebe premalo cenimo ali si privoščimo, druge pa preziramo, ker imajo več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #22 - 28.04.2009 at 22:33:58
 
Robi wrote on 28.04.2009 at 21:18:22:
Meni se zdi pomembno dejstvo od kod prihaja občutek brezželjnosti.
Ali je brezželjnost posledica notranjega miru in zadovoljstva ali pa neke vrste izraz obupa nad vsem trudom in pehanjem. Saj, če bi nekaj radi, po drugi strani pa mislimo, da nismo tistega vredni, potem to postane muka. Ves takšen trud je pretežko breme in prevelik stres. Tako smo prisiljeni se zadovoljiti s tistim, kar imamo.
Torej je lahko  brezželjnost posledica prepričanja, da si ne zaslužimo več oz. da nismo vredni česa drugega ali večjega. Če je v nas takšno prepričanje, potem namesto miru, čutimo zavist ali prezir.
Sebe premalo cenimo ali si privoščimo, druge pa preziramo, ker imajo več.

Devi wrote on 22.04.2009 at 20:32:20:
niti ni tolk strah pred tem, da se nekej spremeni, bolj ideja o tem, da tud če se nekej spremeni, ne bo kaj bistveno drugače in da je torej tako vseeno.

mislim, da nisem tolk prov zavistna.. sej si želim, da bi kdaj bl žarela bla drugačna, bl pametna, lepša, bolj zagnana.. sam vsaka stvar ima svojo ceno, spada k nečemu in dobiš u kompletu. nisem nezadovoljna s sabo. zlo možno pa je, da nimam realnega pogleda na stvari okoli sebe. mogoče podcenjujem doživetja in precenjujem izzive. po drugi strani ugotavljam, da stvari, ki dosti dajo, ne zahtevajo prov veliko.. kava in pogovor, sprehod, smeh, k ga najmanj pričakuješ..
sam baje imam zdej dve zlo depresivni leti na kupu.. mogoče bi počakala na december, pa da vidimo, če se bo kej spremenilo Wink same sebe nisem navajena tolk 'umirjene'.

v bistvu si zaslužiš tolk kot nardiš. in imaš tolk kot si upaš imet. to se mi zdi kar trdna lestvica. zmer ti kaže, kje si in kam še lahko greš.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #23 - 29.04.2009 at 07:36:19
 
Preberi si malo o medvedu v slovarju simbolov. Medved je močan kolektivni simbol, močan arhetip. Medved kaže na silno energijo, ki jo premoreš, na silen potencial. Razdelaj ta simbol in živi z njim ter uporabi njegovo energijo. Nekaj močnih pozitivnih vidikov tega simbola si že sama napisala:
"Čeprov jes medvedu ne bi rekla ravno zlo. pameten je, zelo lep. tolk del tiste narave. nima osebnosti, namere"
Poskusi ta pozitivni vidik simbola še razdelati, še kaj napisati. Že v tem, kar si napisala je toliko ene moči in lepote. Mislim pa, da je ta tvoj aspekt zaenkrat precej oddaljen od tvoje zavesti, deluje precej avtonomno in celo destruktiven zna biti. Mogoče je potreben samo klik, preblisk in postal bo tvoj zaveznik.
Medvedje pozimi spijo, a ne. Kot sem razbral iz tvojega pisanja si tudi ti zdaj v enem takem zimskem spanju. Ko bo posijalo sonce, se bo medved prebudil, bodi pripravljena.
Je bil spol medveda v sanjah znan ali nepomemben?
Zakaj medved napade? Iz strahu, iz lakote, ker ščiti potomce,.... Če nimaš otrok, je to mogoče biološka ura, ki neusmiljeno tiktaka.
Zakaj si se razšla z bivšim? Ker je gledal televizijo, namesto, da bi se ukvarjal s čim? Ne nastopa brezveze v teh sanjah. Zna bit, da predstavlja en brezploden aspekt, ki ga mora medved-instinkt ubiti. V sanjah sta dva starša, ki imata tv gledalca za sina. Sta to tvoja starševska aspekta? Medved ubije očeta. Kaj je narobe s tem staršem, da ga medved ubije? Si razočarana nad moškimi in se odločaš za samohranilstvo? Trenutni duh časa je res neugoden za staro patriarhalno ureditev. Vsi smo zmedeni, družine s težavo funkcionirajo. Poti nazaj, v patriarhalno ureditev več ni. Matriarhat še slabše funkcionira. Polno imaš nekih zabluzlih emancipirank in kastriranih tipov. Oboji potem bežijo v razne odvisnosti (TV, nightlife, alkohol, računalniki, hiperaktivnost, ambicioznost, avanturizem, lenoba...). Dokler te odvisnosti služijo razvoju, da se človek nekaj novega nauči in zaščiti notranjih procesov (času inkubacije), so koristne in v redu. Ko pa začnejo služiti bežanju, pa so slabe. Ti v sanjah bežiš. Ta duh časa, ti aspekti so tudi v nas. Edina pot naprej je, sprejeti obstoječe stanje, ga razsvetliti in iz materiala, ki ga imamo (medved je pameten, si napisala) graditi nekaj zdravega in plodnega, kar je naravi (lepota medveda verjetno simbolizira naravo in življenje) ljubo (medved je tolk del tiste narave, si napisala).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #24 - 30.04.2009 at 20:20:14
 
dobro sklepaš, kot vedno, murileon Smiley
in zlo lepo si napisal.. hvala ti.

Šele pozneje mi je prišlo na misel, kako je medved žival, ki je duhovno povezana z zemljo in spiritom, zlo uravnotežena. Jes pa delam že nekej časa na ženskem delu polarnosti. Divjem, instinktivnem. Bolj z Materjo kot Očetom. Ker imam občutek, da to lažje razumem in da če bom eno polovico dobro zgradila, da bi mogla druga sama po sebi past v pravo ravnotežje. Torej če delam na eni stvari, bi se moglo počas tud na drugi že kej pokazat. Nakar pride medved in ubije glavnega igralca na moški strani. Idejno strukturo absolutne avtoritete. Verjetno je to prvi korak?  Smiley
Drugač se je po teh sanjah zgodila ena sprememba v percepciji. nekej sem končno dojela kar mi prej nikakor ni prebilo skozi.
sam pač.. moškega na oni strani še nimam. Očeta pa več ne.. na en način se sliši obetavno.. začet od začetka Smiley

kar se tiče unih dveh aspektov, ki sta ostala še v hiši.. poanta je, da samadva sploh ne moreta funkcionirat. vsaj v svojih vlogah ne več. ko oče izgine, se pravljica konča. se morata vključit nazaj v življenje, preoblikovat. Zaprti krog funkcionira samo, dokler členi držijo in so funkcije razdeljene. Ko se en člen strga, se veriga odpre. In vse se mora spremenit.

"Edina pot naprej je, sprejeti obstoječe stanje, ga razsvetliti in iz materiala, ki ga imamo (medved je pameten, si napisala) graditi nekaj zdravega in plodnega, kar je naravi (lepota medveda verjetno simbolizira naravo in življenje) ljubo (medved je tolk del tiste narave, si napisala)."
kakšen stavek, da bi ga človek kar jedel.. Smiley

kar pa se medveda tiče.. je ena taka dost skrivnostna žival, men niti najmanj razumljiva. zlo blizu nam je, pa ne vemo da je tam sploh. po vseh gozdovih je in nikol se ne srečamo. medvedov nismo nikol iztrebili, kot smo volkove.. ker so zmerej mal zunej dosega.. mal drugje, kot si mislimo, nikol tam, kjer jih iščemo.. vemo da so, ne da bi se tega prav zavedali. hodimo po čist drugih poteh. pa v bistvu ne zato, ker smo mi tolk modri.. bolj zato, ker so oni.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devi
Reply #25 - 01.05.2009 at 09:06:43
 
Quote:
Medved ubije očeta. Kaj je narobe s tem staršem, da ga medved ubije?

Podzavest ne deli med slabo in dobro, ampak le odseva realno sliko v simbolih.
Verjetno v tem primeru odseva odnos do moškega aspekta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #26 - 21.05.2009 at 10:16:08
 
Sanjala sem da sem na terasi in mimo gre na sprehod S. (ki je lani umrl), s sabo pa ima svojega sinčka, ki je še čist mali, ene 2 leti star. In pol je oni stari kar naenkrat na terasi pri meni, mali pa pleza nekje po zunanji strani ograje.. in ko ga pogledam pomislim, glej lih tak bo kot je on, ker ga sam vzgaja in mu je že zdaj čist podoben. In ko sem ga gledala, se mi je zdelo da sem na unem malem obrazku vidla že določene enake nezadovoljne poteze, starostne fleke na koži. Sklonila sem se k njemu, da otročka mal nagovorim prijazno.. on pa me gleda in nekak mu rata spustit ograjo in past dol v pritličje, direkt na stopnice. Čist zgrožena tečem dol in ga poberem.. vidim da so se mu pri padcu v hrbet zapičili neki žeblji.. potipam utrip, sam v paniki svojega, pol le najdem njegovo roko in njegov utrip je podoben mojemu, kar buta po žilah. Upam da to ne napoveduje bližnje smrti..

Vtisi: se mi zdi da je to nadaljevanje prejšnjih sanj.. ego spet gradi eno strukturo animusa po starejši verziji.. sam nekak ne uspe.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #27 - 21.05.2009 at 10:37:26
 
Devi wrote on 21.05.2009 at 10:16:08:
Sanjala sem da sem na terasi in mimo gre na sprehod S. (ki je lani umrl), s sabo pa ima svojega sinčka, ki je še čist mali, ene 2 leti star. In pol je oni stari kar naenkrat na terasi pri meni, mali pa pleza nekje po zunanji strani ograje.. in ko ga pogledam pomislim, glej lih tak bo kot je on, ker ga sam vzgaja in mu je že zdaj čist podoben. In ko sem ga gledala, se mi je zdelo da sem na unem malem obrazku vidla že določene enake nezadovoljne poteze, starostne fleke na koži. Sklonila sem se k njemu, da otročka mal nagovorim prijazno.. on pa me gleda in nekak mu rata spustit ograjo in past dol v pritličje, direkt na stopnice. Čist zgrožena tečem dol in ga poberem.. vidim da so se mu pri padcu v hrbet zapičili neki žeblji.. potipam utrip, sam v paniki svojega, pol le najdem njegovo roko in njegov utrip je podoben mojemu, kar buta po žilah. Upam da to ne napoveduje bližnje smrti..

Vtisi: se mi zdi da je to nadaljevanje prejšnjih sanj.. ego spet gradi eno strukturo animusa po starejši verziji.. sam nekak ne uspe.


Mislim, da sanje govorijo o bolečini, ki jo povzroča osamljenost. Si preveč samozadostna, v resnici pa ne zmoreš. Zato je otrok v tebi, namesto poln življenja in veselja, postaran, poškodovan. Otroka v tebi bi obudilo veselje s partnerjem, kar zgleda zavračaš. Nezadovoljstvo iz prejšnje zveze projiciraš na vse potencialne nove možnosti. Verjetno te je strah novega poskusa. Rezultat blokade je nezadovoljstvo in bolečina. Depresija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #28 - 21.05.2009 at 11:53:55
 
murileon wrote on 21.05.2009 at 10:37:26:
Devi wrote on 21.05.2009 at 10:16:08:
Sanjala sem da sem na terasi in mimo gre na sprehod S. (ki je lani umrl), s sabo pa ima svojega sinčka, ki je še čist mali, ene 2 leti star. In pol je oni stari kar naenkrat na terasi pri meni, mali pa pleza nekje po zunanji strani ograje.. in ko ga pogledam pomislim, glej lih tak bo kot je on, ker ga sam vzgaja in mu je že zdaj čist podoben. In ko sem ga gledala, se mi je zdelo da sem na unem malem obrazku vidla že določene enake nezadovoljne poteze, starostne fleke na koži. Sklonila sem se k njemu, da otročka mal nagovorim prijazno.. on pa me gleda in nekak mu rata spustit ograjo in past dol v pritličje, direkt na stopnice. Čist zgrožena tečem dol in ga poberem.. vidim da so se mu pri padcu v hrbet zapičili neki žeblji.. potipam utrip, sam v paniki svojega, pol le najdem njegovo roko in njegov utrip je podoben mojemu, kar buta po žilah. Upam da to ne napoveduje bližnje smrti..

Vtisi: se mi zdi da je to nadaljevanje prejšnjih sanj.. ego spet gradi eno strukturo animusa po starejši verziji.. sam nekak ne uspe.


Mislim, da sanje govorijo o bolečini, ki jo povzroča osamljenost. Si preveč samozadostna, v resnici pa ne zmoreš. Zato je otrok v tebi, namesto poln življenja in veselja, postaran, poškodovan. Otroka v tebi bi obudilo veselje s partnerjem, kar zgleda zavračaš. Nezadovoljstvo iz prejšnje zveze projiciraš na vse potencialne nove možnosti. Verjetno te je strah novega poskusa. Rezultat blokade je nezadovoljstvo in bolečina. Depresija.


Če gre za analogijo z odmirajočim partnerskim odnosom (kot ugotavlja murilen), potem v sanje iščejo  način, kako mu pustit dokončno umret . Otroka očitno odvrne od tebe in pahne v smrt dejstvo, da opaziš v njem znake minljosti. Kljub nedoumno fizičnem koncu, ga kombinacija tvojega sočutja in občutka  krivde  ohranja pri življenju (skupno pulziranje). Glede na to, da si v sanjah pri otroku odkrila znamenja življnjske brezrspektivosti in ga s tem nedvoumno odrešila/osbodila  te brezperspektivnosti, z nesprejemnajem tega dejanja (izražanjem sočutja/krivde) ohranjaš brezpersepiktevnost živelenja tega otroka še naprej le z lastno energijo (v neke vrste zombijevskem stanju).      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #29 - 21.05.2009 at 13:14:32
 
titud wrote on 21.05.2009 at 11:53:55:
Glede na to, da si v sanjah pri otroku odkrila znamenja življnjske brezrspektivosti in ga s tem nedvoumno odrešila/osbodila  te brezperspektivnosti, z nesprejemnajem tega dejanja (izražanjem sočutja/krivde) ohranjaš brezpersepiktevnost živelenja tega otroka še naprej le z lastno energijo (v neke vrste zombijevskem stanju).        

mislim da prihaja krivda od tega, ker se zavedam, da sem za razvoj take oblike sama odgovorna in jo je ustvarila moja lastna življenjska energija. po drugi strani mi sanje govorijo, da sem zdaj že sposobna prepoznavat oz. vrednotit to, kar ustvarim. želim si da bi se že nehala poigravat s to energijo.
lih včer je ena rekla spet.. naivno je počet enake stvari in pričakovat drugačne rezultate.. (murileon) če ne znam, se bom pač naučila.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12