Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 
(Read 88130 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #165 - 02.06.2010 at 17:00:31
 
hvala za tale uvid.. !

zdej si že dvakrat smrti nekako povezal s čiščenjem, odvisnostjo in morbidnostjo. v bistvu ne bom zanikala, ampak resno premisla, ker zlo verjetno imaš na določenem nivoju zlo prav.

po drugi strani se mi zdi da sanje zaživijo zares šele pri nevarnosti in potencialu 'nevarne' družbe. tukej se začne moje zaresno zanimanje, uno resnično, iz vzgiba duše, ne iz vljudnosti. ko da se tukej nehajo poze in igre in začne resničnost, svobodnost (recimo občutek do prijatelja v sanjah je sorodnost in pri tem občutku gre za nekakšno bratstvo po duši, oz za prepoznavanje dušnih potreb, ne družbenih). družbene potrebe in njih prilagajanje, pa je mene vedno dušilo in se mi zdi da me po svoje še bl vežejo in ubijajo kot sama smrt. kakor pravijo, pri smrti samo umreš. mučenje je hujše.


a niso te smrti v mojih sanjah ravno tiste vrste latentna misel, katero ravnokar poskušaš zanikat? ne glede na to da sanje projecirajo tudi neko trenutno problematiko, obstaja v njih nek splošen podton, ki poskuša prerinit v zavest neko večji, pomembnejši problem, na katerega bi blo dobro postat pozoren..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Devi
Reply #166 - 02.06.2010 at 17:18:56
 
to, kar si rekla,
"po drugi strani se mi zdi da sanje zaživijo zares šele pri nevarnosti in potencialu 'nevarne' družbe. tukej se začne moje zaresno zanimanje, uno resnično, iz vzgiba duše, ne iz vljudnosti. ko da se tukej nehajo poze in igre in začne resničnost, svobodnost "

se mi veliko pojavlja u majevskem oraklju. burst old bonds and limitations, move beyond what is familiar into the unknown, experience your fears subjectively, learn what unresolved issues you are holding in, embrace your humanness, invite processes into your life that will help you with all encompasing transmutation, expandyour viewpoints, embrace your divinity, you are the wisdom you seek.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #167 - 02.06.2010 at 18:22:55
 
Smiley
koji trenutek koja ista misel

božanska.si

hvala, Eva
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Devi
Reply #168 - 02.06.2010 at 19:16:08
 
Devi wrote on 02.06.2010 at 18:22:55:
Smiley
koji trenutek koja ista misel

božanska.si

hvala, Eva

your timing! =D
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Devi
Reply #169 - 03.06.2010 at 08:51:48
 
Devi wrote on 02.06.2010 at 17:00:31:
hvala za tale uvid.. !

zdej si že dvakrat smrti nekako povezal s čiščenjem, odvisnostjo in morbidnostjo. v bistvu ne bom zanikala, ampak resno premisla, ker zlo verjetno imaš na določenem nivoju zlo prav.

po drugi strani se mi zdi da sanje zaživijo zares šele pri nevarnosti in potencialu 'nevarne' družbe. tukej se začne moje zaresno zanimanje, uno resnično, iz vzgiba duše, ne iz vljudnosti. ko da se tukej nehajo poze in igre in začne resničnost, svobodnost (recimo občutek do prijatelja v sanjah je sorodnost in pri tem občutku gre za nekakšno bratstvo po duši, oz za prepoznavanje dušnih potreb, ne družbenih). družbene potrebe in njih prilagajanje, pa je mene vedno dušilo in se mi zdi da me po svoje še bl vežejo in ubijajo kot sama smrt. kakor pravijo, pri smrti samo umreš. mučenje je hujše.


a niso te smrti v mojih sanjah ravno tiste vrste latentna misel, katero ravnokar poskušaš zanikat? ne glede na to da sanje projecirajo tudi neko trenutno problematiko, obstaja v njih nek splošen podton, ki poskuša prerinit v zavest neko večji, pomembnejši problem, na katerega bi blo dobro postat pozoren..


O.k., če gre za pojmovanje vljudnosti kot 'navlake' , za  pojmovanje čišenja kot oblike razvezovanja od družbe pogojenosti, pojmovane kot poza in  prilaganje ter po drugi strani za identifikacijo (dušno sorodnost, prijatejstvo) z družbenim odpadnikom (čistilcem), ki  je osvobajajoča (kljub ali prav zaradi svoje nemoralnosti/morbidnosti), a ni potem to čiščenje neka oblika osvobajanja od življenja samega, pojmovanega kot odvisnost (od navlake)? Ker će je induvidualno življenje neločljivo povezano (pogojeno) z njegovo družbenostjo (je od nje 'odvisno'),  je individualna svoboda ('osvobojena' družbene pogojenosti) nujno neke vrste (morbidno) spogledovanje s smrtjo....  
Back to top
« Last Edit: 03.06.2010 at 10:50:33 by titud »  
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Devi
Reply #170 - 03.06.2010 at 12:26:52
 
Mogoče je odgovor odvisen od tega, v kakšnem odnosu sta individualno in družbeno. Če družbeno preveč zatira ustvarjalnost in avtonomijo posameznika, je družbeno bolj zatiralec življenja kot njegov zagovornik. Meni je zanimiva dvojna narava sanj, ki se prepletajo v tej temi. Tudi zadnjih dvoje sanj. Na eni strani obilje, rast, življenje, na drugi smrt, trupla, rušenje. Izgleda kot en dinamičen proces transformacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #171 - 03.06.2010 at 17:12:52
 
titud wrote on 03.06.2010 at 08:51:48:
O.k., če gre za pojmovanje vljudnosti kot 'navlake' , za  pojmovanje čišenja kot oblike razvezovanja od družbe pogojenosti, pojmovane kot poza in  prilaganje ter po drugi strani za identifikacijo (dušno sorodnost, prijatejstvo) z družbenim odpadnikom (čistilcem), ki  je osvobajajoča (kljub ali prav zaradi svoje nemoralnosti/morbidnosti), a ni potem to čiščenje neka oblika osvobajanja od življenja samega, pojmovanega kot odvisnost (od navlake)? Ker će je induvidualno življenje neločljivo povezano (pogojeno) z njegovo družbenostjo (je od nje 'odvisno'),  je individualna svoboda ('osvobojena' družbene pogojenosti) nujno neke vrste (morbidno) spogledovanje s smrtjo....  

kaj pa če recimo besede družbeno sploh ne bi uporabila? pol imam tukej zgolj eno strukturo in ljudje so razdeljeni samo na leve in desne. eni so mal bl ekstremni, drugi mal manj. eni gledajo, kako bi si napolnili življenje čimbolj, drugi, s čim bi si ga in s čim ne.
s tem, da pri meni v bistvu nikol ni šlo za ljudi. nobenega se ne da vezat, če na to ne pristane. in pristanek je način razmišljanja, ne dejansko družba. mogoče je poanta zgolj v tem, da ne vem točno kako naj začnem razmišljat drugače. ker zavrnit znam, ampak nekej zavrnit te zgolj pusti v nekem limbu, nekaj je 'ne', ni pa nobenega 'ja'. (in kadar ni nobenega 'ja', je življenje dejansko morbidno/destruktivno, ker stoji.) na nek način, kot pravijo, bit proti vojni ni rešitev, rešitev je delat mir. mene ne zanima tolk se borit proti družbenosti, samo ne vem pa čist točno, kako naj delam svobodo. mogoče znajo svobodo delat zgolj ljudje, ki so že premagali družbenost. in je potencialni družbeni odpadnik samo vzor, po katerem lahko dojamem princip nevezanosti in individualnosti. (in njegove pluse in minuse.) jes sem se vedno najbolš učila, ko sem proučevala vzore.

oz, kot je plesnamesecu rekla Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Devi
Reply #172 - 08.06.2010 at 10:44:31
 
Devi wrote on 01.06.2010 at 16:31:47:
Naslednji noč sem mela čudne sanje..

Sanjala sem, da sem z nekimi ljudmi na pohodu v naravo. Po dnevu hoje smo se znašli v neki koči sredi divjine. Ko se je znočilo, so šli drugi spat. Jes se nisem čutila blizu tem ljudem, zato sem se vrnila v mesto. Peljala sem se z avtom po nekih avtocestah okrog mesta, ko je zvonil telefon. A ti si pa kar šla, je rekel tip. Bil je edini moj prijatelj med njimi, vsaj po njegovem klicu sem dojela, da sva si blizu, oz tel, klic me je spomnil na nekakšno sorodnost. Pridi nazaj, ne moreš me pustit samega tukaj z njimi. Odločila sem se, da res ne, da bova spaljala stvari skupej do konca. Prinesi mi cigarete, če si že tam, ker mi jih je zmanjkalo. Kaj kadiš sem rekla. Rekel je nekaj, kar mi je zvenelo ko filter 57, če pa nimajo pa road 96 (ne spomnim se več, le da sem razmišljala o nenavadnem imenu). Ko sem se vrnila v kočo je bla v njej čista tema. Iskala sem stikalo za luč. Ko sem ga prižgala, je nekdo rekel, no končno si tukej. Na podboju na drugi strani prostora je slonel neki nevaren tip, ki prej ni bil v družbi. Pomisla sem, zdej mi bo nekej naredil. Prijatelj mi je nastavil past. Vedla sem, da so vsi ostali mrtvi. Truplo neke ženske je ležalo na tleh. Nisem točno vedla, kaj je na stvari. Nisem bla prepričana, da me bo ubil. Čeprav sem čutila, da bi me lahko. Nisem bla niti prepričana, da je ubil druge. Ampak bil je prijatelj mojega prijatla. In lahko da jih je ubil za mene.


te sanje mi ne grejo iz glave, ker v njih nimam nobenih moralnih zadržkov. v večini zadnjih sanj sem bla vedno v družbi nekih ljudi, ki sem jih komaj poznala in mi nikol niso bli blizu in nikol nisem uživala v njihovi družbi. tukaj se z ljudmi končno nekaj zgodi. in mene nič kej posebej ne moti, da jih nekdo ubije (če jih) oz da so mrtvi. V bistvu mi odleže. celo sama ideja, da bi jih nekdo ubil za mene, mi ni grozna, ampak prej fascinantna.
iz sanj sem izbrskala par simbolov, ki se mi zdijo poudarjeni v tem obdobju. cigareti pomenijo neko zasvojenost. jes sicer kadim sam se s tem ne obremenjujem. se pa obremenjujem zarad branja (sanje prejšnje noči). neka zasvojenost je tukej ključ do tega, da nekej meni neljubega umre. to da ostanem sama s prijateljem, ki ga komej poznam in nekim tipom, ki bi bil lahko morilec, me ne moti, prej mi je zanimivo.



Zdi se mi, da  sanje govorijo o nevarni fiksaciji na vzorce funkcioniranja iz preteklosti. V prvih sanjah te knjige popolnoma potegnejo v neko staro zaprašeno stavbo, kjer je nekdo umrl. Nekaj tvojega je že davnaj umrlo, ti pa poskušaš to oživljati. To staro je za sabo zapustilo hčerko. Hčerka očitno nima nič proti temu, da greš ti živeti tja, vendar hoče to prej spraviti v red. Hčerka verjetno predstavlja nekaj novega, kar je živo. Pisateljica je že mrtva. Poskrbeti je potrebno za hčerko, oziroma z njo sodelovati, prihodnost je njena. V drugih sanjaš spet rineš nazaj. Verjetno se hčerka v tebi odloči, da gre stran, v mesto, v moderno življenje. Premoreš moderno komunikacijsko sredstvo, telefon, s katerim lahko kličeš kogarkoli. Ampak tebe potegne nazaj neka simbioza. Očitno moraš iti nazaj, da še neke stvari razčistiš. In morilec ti je všeč. Je amoralna energija, ki jo prav brigajo simbioze. Je pa zelo surova energija, ki se verjetno pojavi takrat, ko te začnejo vleči stare stvari nazaj. Še sreča, da je tu, da ti pomaga iz te fiksacije oziroma emocionalne navezanosti na staro, preživeto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Devi
Reply #173 - 08.06.2010 at 18:21:02
 
murileon wrote on 08.06.2010 at 10:44:31:
Je amoralna energija, ki jo prav brigajo simbioze. Je pa zelo surova energija, ki se verjetno pojavi takrat, ko te začnejo vleči stare stvari nazaj. Še sreča, da je tu, da ti pomaga iz te fiksacije oziroma emocionalne navezanosti na staro, preživeto.

na tole sploh pomisla nisem, pa je res.
hvala murileon
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12