Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 17
(Read 91316 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #75 - 18.03.2009 at 13:08:46
 
Bamby

Jaz vejice postavljam kot pasti v gozdu za srnce. Pri tebi opažam isto napako. Ti nimaš nikakršne potrebe po ničemer,ker si skledčko prpopu k SDS,da bi delnice varoval.  

Mene žena ne rabi za sadit krompir ceni me kot njenega partnerja.Je pa res,da tvoja tebe sploh ne rabi,ker si neuporaben v vseh pogledih.

Bamby priznaj,da si se prodal sistemu belegarde. Vse kar je komunističnega ti sovražiš,ker vidiš samo belo.

Narava -elementarna- lahko eksistira brez človeka. Vesoljno življenje brez človeštva ne. Dokaz in resnico bom jaz razkril vsem predvsem pa belčkom ,ki mislijo,da so vso pamet tega sveta pojedli.

Tebi ubožček se še sanja ne kako mogočen si in v kakšni zmoti živiš.

Dokaz za to sem jaz. Je to tebi všeč in prav se- pa nikjer ne more vprašati !
Govno izhaja iz besede 'govnač'. To je ena vrsta ki je sorodna tebi. Sam ugotovi katera.

Pejd na en pir in vso belogardo pozdrav v mojem imenu!

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #76 - 18.03.2009 at 13:13:07
 
Bamby wrote on 18.03.2009 at 12:04:51:
[size=12]Alojz in Sandib wrote on 17.03.2009 at 18:46:52:
Resnica našega bivanja -ko jo spoznaš je absolutna  in zato nam pušča svobodno voljo odločanja,ki lahko odpre neizmerne darove našemu življenju, ali pa iz njega naredi pekel-po naši svobodni volji.

TITUD verjemi mi -jaz sence in svetlobo našega življenja popolnoma poznam in sam prostovoljno odločam


Le zakaj neki naj bi ti titud verjel, prepusti mu vendar svobodno voljo odločanja na katero domnevno prisegaš, naj on sam odloča o tem kaj bo verjel in kaj ne. Le zakaj neki naj bi bila svobodna volja odločanja (v tem primeru o tem, da bi ti titud verjel) rezervirana samo za tebe in ne npr. tudi za tituda.


Učinki svobodne volje, na katero se alojz sklicuje pri odločanju o poznavanju sence in svetlobe naših življenj, po moje bolj ogrožajo  njega  samega kot pa nas. Jest v tem smislu ne rabim tolk advokata kot pa bi advokata, ki bi ga branil pred njegovo lastno svobodno voljo, potreboval alojz. Ker v skladu s svojo vero/prepričanjem v lastno svobodno voljo našo advokaturo pred njo samo zavrača, tudi sam nimam popolnega zaupanja v njegovo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #77 - 18.03.2009 at 13:27:46
 
titud wrote on 18.03.2009 at 13:13:07:
Bamby wrote on 18.03.2009 at 12:04:51:
[size=12]Alojz in Sandib wrote on 17.03.2009 at 18:46:52:
Resnica našega bivanja -ko jo spoznaš je absolutna  in zato nam pušča svobodno voljo odločanja,ki lahko odpre neizmerne darove našemu življenju, ali pa iz njega naredi pekel-po naši svobodni volji.

TITUD verjemi mi -jaz sence in svetlobo našega življenja popolnoma poznam in sam prostovoljno odločam


Le zakaj neki naj bi ti titud verjel, prepusti mu vendar svobodno voljo odločanja na katero domnevno prisegaš, naj on sam odloča o tem kaj bo verjel in kaj ne. Le zakaj neki naj bi bila svobodna volja odločanja (v tem primeru o tem, da bi ti titud verjel) rezervirana samo za tebe in ne npr. tudi za tituda.


Učinki svobodne volje, na katero se alojz sklicuje pri odločanju o poznavanju sence in svetlobe naših življenj, po moje bolj ogrožajo  njega  samega kot pa nas. Jest v tem smislu ne rabim tolk advokata kot pa bi advokata, ki bi ga branil pred njegovo lastno svobodno voljo, potreboval alojz. Ker v skladu s svojo vero/prepričanjem v lastno svobodno voljo našo advokaturo pred njo samo zavrača, tudi sam nimam popolnega zaupanja v njegovo.          


Titud

Ja,kaj si pa ti sedaj sfilozofiru?

A ti bi meni nabavu advokata,da bi mene branil pred  mojo svobodno voljo ?

Titud zaupanje se gradi ,ker je zaupanje izraz medsebojnih odnosov.

Že s samim tem ko ocenjuješ kdo rabi advokata izražas svobodno voljo. In vse kar počneš počneš zaradi tega dejstva. Javno izražanje naše svobodne volje je njen vprašlji vidik.

Da ti pa takole mimo grede navržem vprašanje naše resnične svobodne volje je trenutno zelo aktualno medicinsko vprašanje.

Medicina nima odgovora na to- jaz ga imam! VIdiš sedaj je tvoja svobodna volja,(če ne kaj drugega),ali si ti to informacijo sploh sposoben doumeti. Vse je soodvisno in nič ni samo sebi namen.

Malo bolj globoko bo treba iti v vaših pavšalnih ugotovitvah.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #78 - 18.03.2009 at 14:06:55
 
Ni se mi treba sklicevat na medicinsko stroko pri ponujanju svoje  pomoč pri tem, da te obvarujem pred škodljivimi  učinki tvoje svobodne volje nad teboj  samim. Svobodne volje si ne moreva prilastit niti jest niti ti v imenu katerikoli stroke ali vere in jo tak način jo razglasit za najino služabnico. Prava vrednost svobodne volje se izkaže le s tem, če ji služiva, se ji pustiva presenečat in se ji pustva vodit tud če ne jaz ne ti ne veva, kam naju bo pripeljala. Bi si bilo doro priznat, da ne moreva ugotovit, s čim vsem je determinirana, in se pustit učit njenim povratnim učinkom na naju, ki s tem postajajo njene nove determinate.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #79 - 18.03.2009 at 14:39:25
 
titud wrote on 18.03.2009 at 14:06:55:
Ni se mi treba sklicevat na medicinsko stroko pri ponujanju svoje  pomoč pri tem, da te obvarujem pred škodljivimi  učinki tvoje svobodne volje nad teboj  samim. Svobodne volje si ne moreva prilastit niti jest niti ti v imenu katerikoli stroke ali vere in jo tak način jo razglasit za najino služabnico. Prava vrednost svobodne volje se izkaže le s tem, če ji služiva, se ji pustiva presenečat in se ji pustva vodit tud če ne jaz ne ti ne veva, kam naju bo pripeljala. Bi si bilo doro priznat, da ne moreva ugotovit, s čim vsem je determinirana, in se pustit učit njenim povratnim učinkom na naju, ki s tem postajajo njene nove determinate.        


Dobronamerna skrb je recipročna- tudi mene skrbi zate.

Glede determiniranosti svobodne volje sem že odgovoril. Svobodna volja je nedeterminirana samo tašna svobodna volja je neomejena. Ampak  Alojz ve,da pa je po vesoljni zakonitosti  naša svobodna volja odvisna  od vesoljne zakonitosti same,ker je njena posledica.

Ja, titud spet bo treba po nasvet in odgovor. Kje ga lahko dobiš?  P'R BAMBYU GA SIGURNO DOBIŠ. DVE DELNICE MU KUPI in en pir -PA TI Bamby ODGOVORI.

lP ALOJZ Cool

Je titud sanjal,da je Alojza preganjal
ga je Alojz zbudu in v kot nagonu.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #80 - 18.03.2009 at 15:34:58
 
Alojz in Sandib wrote on 18.03.2009 at 14:39:25:
Dobronamerna skrb je recipročna- tudi mene skrbi zate.

Glede determiniranosti svobodne volje sem že odgovoril. Svobodna volja je nedeterminirana samo tašna svobodna volja je neomejena. Ampak  Alojz ve,da pa je po vesoljni zakonitosti  naša svobodna volja odvisna  od vesoljne zakonitosti same,ker je njena posledica.

Ja, titud spet bo treba po nasvet in odgovor. Kje ga lahko dobiš?  P'R BAMBYU GA SIGURNO DOBIŠ. DVE DELNICE MU KUPI in en pir -PA TI Bamby ODGOVORI.

lP ALOJZ Cool

Je titud sanjal,da je Alojza preganjal
ga je Alojz zbudu in v kot nagonu.


Že znana zgodba: z vpogledom v vesoljno zakonitost si prilastiš svobodno voljo, ki je njena služabnica.  Iz služabnice vesoljne zakonitisti postane tako tvoja osebna služabnica, ker ti pač poznaš vesoljno zakonitost, ki jo determinira. Povedano bolj naravnost in brez ovinkov: v želji, da bi si prilastu svobodno voljo kot tako, si moral najprej osvojit vedenje o vesoljni zakonitosti oz. namen  osvojitve vedenja o vesoljni zakonitosti je postati vladar svobodne volje.

Nisem še slišal  za bolj pardoksno izjavo, kot je 'vladati svobodni volji'.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #81 - 18.03.2009 at 16:28:07
 
Hahaha.  Saj to ni mogoče, da vam en uporabnik, toliko časa vzame, vi pa mu še odgovarjate. Škoda vas je, ker med vami ste tudi mnogi pametni ljudje.

Ah, grem na cigaret, potem pa na sestanek.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #82 - 18.03.2009 at 17:15:53
 
Andres wrote on 18.03.2009 at 16:28:07:
Hahaha.  Saj to ni mogoče, da vam en uporabnik, toliko časa vzame, vi pa mu še odgovarjate. Škoda vas je, ker med vami ste tudi mnogi pametni ljudje.

Ah, grem na cigaret, potem pa na sestanek.

Andres


Andres

Ti kr veselo na delo.Te bomo mi hitro obdelal s to tvojo prazno skledo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #83 - 18.03.2009 at 17:27:14
 
titud wrote on 18.03.2009 at 15:34:58:
Alojz in Sandib wrote on 18.03.2009 at 14:39:25:
Dobronamerna skrb je recipročna- tudi mene skrbi zate.

Glede determiniranosti svobodne volje sem že odgovoril. Svobodna volja je nedeterminirana samo tašna svobodna volja je neomejena. Ampak  Alojz ve,da pa je po vesoljni zakonitosti  naša svobodna volja odvisna  od vesoljne zakonitosti same,ker je njena posledica.

Ja, titud spet bo treba po nasvet in odgovor. Kje ga lahko dobiš?  P'R BAMBYU GA SIGURNO DOBIŠ. DVE DELNICE MU KUPI in en pir -PA TI Bamby ODGOVORI.

lP ALOJZ Cool

Je titud sanjal,da je Alojza preganjal
ga je Alojz zbudu in v kot nagonu.


Že znana zgodba: z vpogledom v vesoljno zakonitost si prilastiš svobodno voljo, ki je njena služabnica.  Iz služabnice vesoljne zakonitisti postane tako tvoja osebna služabnica, ker ti pač poznaš vesoljno zakonitost, ki jo determinira. Povedano bolj naravnost in brez ovinkov: v želji, da bi si prilastu svobodno voljo kot tako, si moral najprej osvojit vedenje o vesoljni zakonitosti oz. namen  osvojitve vedenja o vesoljni zakonitosti je postati vladar svobodne volje.

Nisem še slišal  za bolj pardoksno izjavo, kot je 'vladati svobodni volji'.      


Titud

Je titud o služabnici sanjal
ko je svojo ženo zanemarjal.

Je bumber o svobodni volji pel
kje na kolenih čepel.  

Jaz poznam obstoj naše svobodne volje znotraj vseobsežne vesoljne pojavnosti kot čisto individualni izraz človeške vesoljne samobitnosti. To pa zato,ker je človek individualni del te vseobsežne vesoljne samobitnosti.In človek ne more iztopiti iz nje,ampak nanj vpiva njena zakonitost . Razen onih, ki sanjate kako Alojza ganjate.  In ti titud -veš kaj? Kako se slama mlati ; pika- poka- pok.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #84 - 18.03.2009 at 18:02:28
 
Quote:
Devi vse jemlješ preveč zategnjeno resno, nič nimam proti sanjam in razlagi in normalni komunikaciji.

Kam ti spadaš, pa veš ti sama najbolje.


Moj prvi post govori o

Mentalno umsko slabiči, ki se skrivajo za sanjami in jemljejo sanje kot resničnost v pravi resničnosti pa so slabiči in nesposobni zdrave komunikacije.

Povrh tega pa se obnašajo ko mali otroci, ki mu vzameš igračo in je hitro užaljen.  Ubogi mamini sinčki, odrastite že.



Lep pozdrav  Smiley


poanta je, da ne vem, kaj je normalna komunikacija. za mene je recimo normalno, da poskušam komunicirat tako da določeno razmišljanje ki ga sheram, nekej spremeni (po možnosti na boljše) v razumevanju mene in osebe, s katero komuniciram. sam pač, se zgodi, da me marsikdaj kdo ne razume. in vem, da marsikdaj tud jaz ne 'slišim' prav nekoga in da zarad tega vedno prihaja do določenih frustracij v komunikaciji. Zarad tega ne zamerim tolk, če se počutim zelo nerazumljeno, ker vem, da se dostkrat tud drugi. Zarad tega se tolk ne spotikam ob ego drugih, ker vem, da tud moj ni prov mejhen.

so pa drugač za mene slabiči predvsem tisti, ki si izbirajo najlažjo pot. in bit kritik se mi zdi najlažje od vsega. dost težje je bit ustvarjalec. dost težje se je soočat s svojimi napakami kot pa drugim očitat druge. še težje je bit tiho, pa ljudem z napakami pustit čas in prostor, da jih sami s svojim tempom popravijo.

sam ok, jemljem v zakup, da je mene tud marsikdaj kak napad na ego tolk zdrmal, da sem se okrepila in se mal 'razsanjala'. ne podcenjujem tega dela. sam prov visoko cenim ga pa tud ne.

V bistvu me zanima, kakšen namen si mela, ko si ta topik odprla.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #85 - 18.03.2009 at 18:27:59
 
Devi

Nahatee ti bo potem odgovirila. Sam mislim,da je to velik napredek,če ti sama trdiš,da si se 'razsanjala'. Da te je zdrmalo in s tem ojačalo. Kaj češ še boljšga? Naš največji problem je sprejemanje drugih in sebe- brez predsodkov.
Oddajanje ni problem, nad njim imamo kolikor toliko kontrole,nad sprejemanjem manj. Zato je zaupanje vase tako pomebno.
Ego uničuje samo resnično samospoznanje. To je najti moč  v sebi  in si priznati kdo in kaj si-smo- na tem svetu.

Lp Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #86 - 18.03.2009 at 20:50:39
 
Svobodna volja, že samo ime svoboda pove, da ni nobenih omejitev. Dokler ima nekaj vpliv, pomeni, da ni svobode. Svoboda pomeni, biti prost izbire in odločitev. Ne muči te izbira in s tem potem neke odločitve. Si prost tega. Tudi moč, te ne omamlja, jo poznaš in si je prost. Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #87 - 19.03.2009 at 11:40:07
 
Quote:
Svobodna volja, že samo ime svoboda pove, da ni nobenih omejitev. Dokler ima nekaj vpliv, pomeni, da ni svobode. Svoboda pomeni, biti prost izbire in odločitev. Ne muči te izbira in s tem potem neke odločitve. Si prost tega. Tudi moč, te ne omamlja, jo poznaš in si je prost. Svoboda pomeni spoznanje celosti in s tem prostost.

Lp,Igor


Igor

Ko tvoji možgani delujejo po zakonitosti EM valovanja galaksije in zato je vse  znotraj nje večno-sedaj v medsebojni  soodvisnosti.
Razen če kakšen heroj to razume drugače. To kar si ti tu napisal Igor  so bolj naučene fore in manj samospoznane.

Ko boš dojel,da vsi branimo svoj drek,ki ga nosimo v sebi,ker si ga ne zmoremo zavestno priznati in z lastnim hotenjem znebiti bo tako.
kot je.  Cool Cool

Svobodni bomo ko bomo spoznali lastno neumnost, nevedenje in nerazumevanje. V naši samospoznani realnosti našega kolektivnega večno-sedaj iz katerem se vrednost človek večno-sedaj samoreproducira..

Tako je to večno sedaj v sočasnosti samo--- umiranja-rojevanja-rojevanja umiranja  ta večno-sedanja vesoljna somobitnost,kateri živi samoizraz smo tudi mi. Takole nekak se pelje ta vesoljna samoigra.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #88 - 19.03.2009 at 11:53:00
 
Naučene fore.... Opisal sem, kaj naj bi svoboda bila, pomen besede, ki se izrablja in uporablja vsak dan. O njej je napisano na tone knjig. Je pa onstran dojemanja naše misli, zato spoznanje ni dovolj. Potrebno je delovanje, hotenje cele biti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #89 - 19.03.2009 at 12:09:45
 
Quote:
Naučene fore.... Opisal sem, kaj naj bi svoboda bila, pomen besede, ki se izrablja in uporablja vsak dan. O njej je napisano na tone knjig. Je pa onstran dojemanja naše misli, zato spoznanje ni dovolj. Potrebno je delovanje, hotenje cele biti.

Lp,Igor


Igor

Daj si že enkrat v glavo svobodna volja je v samospoznanju -potem ti lahko s svojo voljo- svobodnim hotenjem produktivno deluješ-prej ne,--ker nesamospoznan nisi vpet zavestno vvečno-sedanjo vesoljno življenjsko samobitnost.
Kaj knjige pišejo? Pišejo naše nevedenje v 90%. Vedno ostane v vsaki taki pametni knjigi NEZNANKA-NEDOREČENOST -in te neznanke nas omejujejo v pravem samobitnem -samospoznanem zavestno etičnemu izražanju svobodne volje v imenu in za blagor Cool vesoljnega in lastnega življenja.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 17