Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17
(Read 91464 times)
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #105 - 19.03.2009 at 15:13:58
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 13:55:07:
No kako pa ti opredeljuješ koncept kaj v življenju narediš? A ni to miselna hotena prostovoljna volja slehernika? Sedaj bo problem bolj v tvojem razumevanju tistega,kar sam podajaš!

Ti sedaj govoriš o nameri. Kaj v življenju narediš ni koncept (zamisel) je dejstvo.
Jaz točno vem, kaj govorim. In če bi res prebral moje poste v teh treh letih bi vedel in razumel. Ko pa jih samo preletiš in delaš primerjavo z lastnim konceptom, pa izpade tako.
Namero poznam in je koncept, ki ga lahko ozavestiš in potem tako živiš, deluješ. Vendar to ni svoboda, ko se prepustiš in zaupaš zgolj življenju samemu.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #106 - 19.03.2009 at 15:28:54
 
titud wrote on 19.03.2009 at 14:24:43:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 12:48:36:
Titud

Saj ves čas govorim -samospoznanje je lahko zgolj individualno-Ker pa je kolektivno vezano na individualno in sočasno obratno.? Šele v tem dejstvu lahko najdeš smisel mojega sporočanja. Realnost nas sveh šele potrjuje individualni uvid. Ja, ali sem kdaj to dejstvo zanikal.Ti meni govoriš moje besede.

Lp Alojz Cool Cool


Zanikaš ga z dejanji, z javnim  nastopanjem iz pozicije ediniga induvidualnega posestnika kolektivnega samospoznanja, zaradi katerega izpadeš individulno nezmotljiv samo zato, da bi s tem dokazal nezmotljivost formule. To je strašno breme, ki te ga želim razbremenit. Prizanje možmosti induvidualne zmotljivost/nevednosti/neznanja zato zahteva v vsako splošno  teorijo/formulo, ki hoče pokrit celostnostnost življenja (torej tudi individulnega),  vgraditev spremneljivke, ki upošteva možnost  induvidulane zmote. Nekaj  takega (individulano  zmotonsot  kot pravilo) je v svojo teorijo odprte družbe  vnesel filozof/sociolog  znanosti karel popper, sem že pisal nekaj o tem, bom poiskal link...


TITUD

Vidiš titud kako ti sebi ne jaz- pripisuješ vlogo mojega odrešenika.

Ali nisi sposoben dojeti,da mora jabolko dozoreti,da ga lahko brez posledic poješ????????

Popperja si vtakni za ušesa če jaz odkrito govorim,da se kolektivno individualno medsebojno potrjujata ali pa zavračata. Kar pa še ne pomeni,da je vse kar je indivudualno zmotno in vse kar je kolektivno realno in resnično!!!!!!
Mnogo ljudi še danes misli,da je Zemlja ploščata! Ja smešno, ampak je res.

UGotovitev,da je Zemlja okrogla je prišla iz individualnega ne iz kolektivnega.
In vse kar človeštvo danes ve je plod individualnega ,ki pokažeja na tisto mojo trditev o zrelem jabolku in o prvem kalčku na naši skupni življenjski njivi..

KO TI TAKO SKRBIŠ ZAME TE BOM VPRAŠAL TOLE; KAJ PA ČE JE V NAŠI SAMOREPRODUKCIJSKI VERIGI(GENSKEM PRENOSU) IN V TEH NJENIH 14000 letnih danostih novega civilizacijskega vala ENO SAMO JABOLKO USPEŠNO  DOZORELO. VERJETNO JE ŽIVLJENJSKO PRAVILNO PREDISPOZICIRANO ZA UŽIVANJE. TOREJ SE JE DOPOLNIL ČAS ZA NJENO KONZUMACIJO.
Njeno užitnost pa potrjuje kolektivno, ki jo lahko zavrne kot strupeno- ali sprejme kot užitno.
VSAKA TVOJA SKRB ZA MOJE ŽIVLJENJE JE ODVEČNA IN NEUMESTNA V TEM KONKRETNEM PRIMERU!

TI JE SEDAJ KAJ BOLJ JASNO? Roll Eyes

LP ALOJZ Cheesy Cheesy Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #107 - 19.03.2009 at 15:38:43
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 13:55:07:
No kako pa ti opredeljuješ koncept kaj v življenju narediš? A ni to miselna hotena prostovoljna volja slehernika? Sedaj bo problem bolj v tvojem razumevanju tistega,kar sam podajaš!

Ti sedaj govoriš o nameri. Kaj v življenju narediš ni koncept (zamisel) je dejstvo.
Jaz točno vem, kaj govorim. In če bi res prebral moje poste v teh treh letih bi vedel in razumel. Ko pa jih samo preletiš in delaš primerjavo z lastnim konceptom, pa izpade tako.
Namero poznam in je koncept, ki ga lahko ozavestiš in potem tako živiš, deluješ. Vendar to ni svoboda, ko se prepustiš in zaupaš zgolj življenju samemu.

Lp,igor


TAKŠNO POČETJE JE NEODGOVORNO-ŽIVETI BREZ KONCEPTA JE NEODGOVORNO DO SOŽIVLJENJA. IN NE BLEFIRAJ Z ZAVAJANJEM.
PREPUSTI SE VEJICA TOKU REKE.

ČLOVEK LAHKO REKO ZAJEZI PREUSMERI PO SVOBODNI VOLJI IN IZ REKE LAHKO TUDI IZTOPI.

PREPUSTITI SE TOKU POTEM KAJ NAREDI IZ ŽIVLJENJA-ČE TI TAKO POJEŠ! NIČ! KER NE URESNIČUJE LASTNE DANOSTI IZRAZA SVOBODNE VOLJE.NE NEKAJ MOTAT U CELOFAN, ČE SE SKOZI CELOFAN VIDI.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #108 - 19.03.2009 at 16:23:23
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 15:38:43:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 13:55:07:
No kako pa ti opredeljuješ koncept kaj v življenju narediš? A ni to miselna hotena prostovoljna volja slehernika? Sedaj bo problem bolj v tvojem razumevanju tistega,kar sam podajaš!

Ti sedaj govoriš o nameri. Kaj v življenju narediš ni koncept (zamisel) je dejstvo.
Jaz točno vem, kaj govorim. In če bi res prebral moje poste v teh treh letih bi vedel in razumel. Ko pa jih samo preletiš in delaš primerjavo z lastnim konceptom, pa izpade tako.
Namero poznam in je koncept, ki ga lahko ozavestiš in potem tako živiš, deluješ. Vendar to ni svoboda, ko se prepustiš in zaupaš zgolj življenju samemu.

Lp,igor


TAKŠNO POČETJE JE NEODGOVORNO-ŽIVETI BREZ KONCEPTA JE NEODGOVORNO DO SOŽIVLJENJA. IN NE BLEFIRAJ Z ZAVAJANJEM.
PREPUSTI SE VEJICA TOKU REKE.

ČLOVEK LAHKO REKO ZAJEZI PREUSMERI PO SVOBODNI VOLJI IN IZ REKE LAHKO TUDI IZTOPI.

PREPUSTITI SE TOKU POTEM KAJ NAREDI IZ ŽIVLJENJA-ČE TI TAKO POJEŠ! NIČ! KER NE URESNIČUJE LASTNE DANOSTI IZRAZA SVOBODNE VOLJE.NE NEKAJ MOTAT U CELOFAN, ČE SE SKOZI CELOFAN VIDI.

Če veš in poznaš lastno zavest ni neodgovorno. Ne mi tu z neko vejico, ki nima zavedanja in o neki reki. Vsaka reka se izteka v morje, ti jo lahko še tolikokrat zajeziš. Ti zavijaš v celofan sedaj lastni koncept. Koncept je zamisel, tvoja zamisel pa ne ve kaj se bo zgodilo jutri. Lahko predvidevaš in upaš, da se ta koncept uresniči. Zamisel je ideja, iz ideje ideologija. To pa je končno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #109 - 19.03.2009 at 16:23:39
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 15:28:54:
KO TI TAKO SKRBIŠ ZAME TE BOM VPRAŠAL TOLE; KAJ PA ČE JE V NAŠI SAMOREPRODUKCIJSKI VERIGI(GENSKEM PRENOSU) IN V TEH NJENIH 14000 letnih danostih novega civilizacijskega vala ENO SAMO JABOLKO USPEŠNO  DOZORELO. VERJETNO JE ŽIVLJENJSKO PRAVILNO PREDISPOZICIRANO ZA UŽIVANJE. TOREJ SE JE DOPOLNIL ČAS ZA NJENO KONZUMACIJO.


No, jeba je v tem, o užitnosti oz primernosti tega jabolka za konzumiranje ne odloča jabolko ampak množica  zmotljivih individuov, ki v tem samoreprodukcijsem procesu ni uspela dozoret. Nekaj pozornosti se cicer da pritegnt z marketiškimi potezami, ampak če računaš nanje, pol moraš računat tud to, da je marketing dvosemeren proces, v katerem je mogoče tud nezrel sad neukemu folku ponujat  kot zrelga, če v le v njem vzbudiš potreobo po njem. Ker namen marketinga je predvsem ustvarjaneje želja in potreb, ne pa njihovo dejansko zadovoljevanje s konzumuiranjem...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #110 - 19.03.2009 at 17:37:53
 
Alojz in Sandib wrote on 18.03.2009 at 18:27:59:
Devi

Nahatee ti bo potem odgovirila. Sam mislim,da je to velik napredek,če ti sama trdiš,da si se 'razsanjala'. Da te je zdrmalo in s tem ojačalo. Kaj češ še boljšga? Naš največji problem je sprejemanje drugih in sebe- brez predsodkov.
Oddajanje ni problem, nad njim imamo kolikor toliko kontrole,nad sprejemanjem manj. Zato je zaupanje vase tako pomebno.
Ego uničuje samo resnično samospoznanje. To je najti moč  v sebi  in si priznati kdo in kaj si-smo- na tem svetu.

Lp Alojz Cool


To je kar rikantna igra, se mi zdi, rušenje egov. Ker nikol ne moreš vedet, kolk si šel komu do živega. Ko rušiš ego, rušiš osnovno ogrodje ene človečnosti. Lahko se bo človek samo razjokal, se čez dva dni sestavil na novo in se vrnil. Lahko ima pa mnogo hujše posledice. Poanta je, da dokler je človek razsut in se še ni sestavil v novo obliko, tukej ni nobene kontrole, ki skrbi za to, da bo z njim vse v redu. Maš ranjeno žival, ki je nepredvidljiva in nevarna. Lahko sebi, lahko pa tud drugim. Ko so meni rušli ego, je blo zmer dost divjanja okol. In če bi mi kdo prišel še bolj do živega, ne morem rečt, kaj vse bi bla pripravljena naredit, da vrnem to uslugo. Sam zlo bi gledala, da unmu, ki se je tega lotil, življenje ne bi blo prelahko. Take stvari zelo bolijo. In nevarne so lahko, to ti hočem rečt.

In pol je tle še uno univerzalno.. what goes around comes around. Najprej ti delaš uslugo. Pol jo prej ali slej tud pokasiraš. Nobena stvar ni brez nagrade.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #111 - 19.03.2009 at 17:56:02
 
Quote:
Kakšen namen iščeš, ni namena, kaj si zgrabla za to.  Questioning

Sto ljudi sto čudi in taka tudi komunikacija.

Bila sem cinično predrzna provokativna, zato ker nekaterim ne moreš drugač povedat, ker preveč tičijo glavo v pesek.

Lep pozdrav  Smiley

Pač zagrabla sem, ker me zanimaš. In najmanj te poznam. Opazla sem tud, da o sebi nikol ne govoriš in da si do drugih ponavad indirektna. In tud, da bi ene stvari, ki jih nardiš, jaz, če bi jih delala, nardila v istih trenutkih al pa enakih priložnostih. zgleda, da sva si mal podobne.. maš kej proti, da te sprašujem?

Ja, enim ljudem ne moreš nič dopovedat. Zlo ti grejo lahko na živce. Daš si duška in včasih mal pomaga.

A je pomagalo? Misliš, da je kdo kej dojel? In zakaj hudiča si tolk jezna, če so ljudje pač taki kot so? Sej v bistvu zarad tega še najbl sami trpijo. Ne vem, zakaj te to tolk gane sploh.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #112 - 19.03.2009 at 18:05:59
 
titud wrote on 19.03.2009 at 16:23:39:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 15:28:54:
KO TI TAKO SKRBIŠ ZAME TE BOM VPRAŠAL TOLE; KAJ PA ČE JE V NAŠI SAMOREPRODUKCIJSKI VERIGI(GENSKEM PRENOSU) IN V TEH NJENIH 14000 letnih danostih novega civilizacijskega vala ENO SAMO JABOLKO USPEŠNO  DOZORELO. VERJETNO JE ŽIVLJENJSKO PRAVILNO PREDISPOZICIRANO ZA UŽIVANJE. TOREJ SE JE DOPOLNIL ČAS ZA NJENO KONZUMACIJO.


2 Alojz odgovarja
TI NEKO ŽIVLJENJSKO DANOST PRIMERJAŠ Z MARKETINGOM: A SI LAHKO MALO BOLJ KONKRETEN V SVOJEM BLUZENJU:ČLOVEK TE SPIČKA V KOT -POTEM SE DELAŠ PA GENIJA KOT;DA SI TI MARKETING IZUMU: DAJ ŠE MISLIT NE MOREŠ V OKVIRJU TEME BEŽIŠ IZ NJE KER NIMAŠ ODGOVORA NA NJO: V TEBI JE VSE PREVZETO IZ NEKIH TUJIH MISLI;KAJ KO BI  TI KAJ AVTENTIČNO SVOJEGA POVEDU. NE PA MENE TULE Z NEKIM MARKETINGOM FUTRAT:TI KAJ PRODAJAM. DAJ NO NE BIT ZADRT. DRŽ SE TEME IN NE MI CITATE METAT IZ KONTEKSTA_PREŽVEČENE FORE.

1Titud piše
No, jeba je v tem, o užitnosti oz primernosti tega jabolka za konzumiranje ne odloča jabolko ampak množica  zmotljivih individuov, ki v tem samoreprodukcijsem procesu ni uspela dozoret. Nekaj pozornosti se cicer da pritegnt z marketiškimi potezami, ampak če računaš nanje, pol moraš računat tud to, da je marketing dvosemeren proces, v katerem je mogoče tud nezrel sad neukemu folku ponujat  kot zrelga, če v le v njem vzbudiš potreobo po njem. Ker namen marketinga je predvsem ustvarjaneje želja in potreb, ne pa njihovo dejansko zadovoljevanje s konzumuiranjem...  


NE BOM POPRAVLJAJ_VSE JE ZGORAJ.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #113 - 19.03.2009 at 18:21:43
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 15:38:43:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 13:55:07:
No kako pa ti opredeljuješ koncept kaj v življenju narediš? A ni to miselna hotena prostovoljna volja slehernika? Sedaj bo problem bolj v tvojem razumevanju tistega,kar sam podajaš!

Ti sedaj govoriš o nameri. Kaj v življenju narediš ni koncept (zamisel) je dejstvo.
Jaz točno vem, kaj govorim. In če bi res prebral moje poste v teh treh letih bi vedel in razumel. Ko pa jih samo preletiš in delaš primerjavo z lastnim konceptom, pa izpade tako.
Namero poznam in je koncept, ki ga lahko ozavestiš in potem tako živiš, deluješ. Vendar to ni svoboda, ko se prepustiš in zaupaš zgolj življenju samemu.

Lp,igor


TAKŠNO POČETJE JE NEODGOVORNO-ŽIVETI BREZ KONCEPTA JE NEODGOVORNO DO SOŽIVLJENJA. IN NE BLEFIRAJ Z ZAVAJANJEM.
PREPUSTI SE VEJICA TOKU REKE.

ČLOVEK LAHKO REKO ZAJEZI PREUSMERI PO SVOBODNI VOLJI IN IZ REKE LAHKO TUDI IZTOPI.

PREPUSTITI SE TOKU POTEM KAJ NAREDI IZ ŽIVLJENJA-ČE TI TAKO POJEŠ! NIČ! KER NE URESNIČUJE LASTNE DANOSTI IZRAZA SVOBODNE VOLJE.NE NEKAJ MOTAT U CELOFAN, ČE SE SKOZI CELOFAN VIDI.

Če veš in poznaš lastno zavest ni neodgovorno. Ne mi tu z neko vejico, ki nima zavedanja in o neki reki. Vsaka reka se izteka v morje, ti jo lahko še tolikokrat zajeziš. Ti zavijaš v celofan sedaj lastni koncept. Koncept je zamisel, tvoja zamisel pa ne ve kaj se bo zgodilo jutri. Lahko predvidevaš in upaš, da se ta koncept uresniči. Zamisel je ideja, iz ideje ideologija. To pa je končno.

Lp,Igor


JA TO JE TVOJ PROBLEM, KER POZNAŠ SAMO LASTNO ZAVEST VSE DRUGE SO TI TUJE-IN NEPOMEMBNE- ELEMENTARNA_POGOJNA-DELNA - ZATO SI KAJ?NEODGOVOREN DO NJIH:
VSAKA REKA SE IZTEKA V MORJE ALI V JEZERO ALI V VEČJO REKO ZAKON FIZIKE VODA TEČE K NAJNIŽJI TOČKI. NIČ NOVEGA.
A TVOJA ZAMISEL PA VE ? A je nujno vedeti-jutri bo dan-noč itd.ČE SI ZLIT Z VESOLJNO ENOSTJO V TOČKI SEDAJ POTEM KO TI POZNAŠ VESOLJNO SAMODELOVANJE VEČNO-SEDAJ POPOLNOMA SAMOBITNO. TA POZICIJA TI ŠELE DAJE MOŽNOST ŽIVLJENJSKEGA  PROSTOVOLJNEGA NEODVISNEGA DELOVANJA ZA ŽIVLJENJE;KER SMISEL NAŠEGA ŽIVLJENJA JE ŽIVLJENJE SAMO,KI NI ZGOLJ MI AMPAK VSE KI ŽIVI:  
NIHČE TU NI NIČ OMENJAL IDEJE_AMPAK ODGOVORNO PROSTOVOLJNO SAMODELOVANJE V PRID ŽIVLJENJA.TO NI NE IDEOLOGIJA NE SLAMNATA FILOZOFIJA TO JE ZAVESTNO PROSTOVOLJNO ŽIVLJENJSKO  SAMODELOVANJE. VEJICA TEGA NE ZMORE KO SE PREPUSTI TOKU REKE;KI VEDNO TEČE V MORJE _GLOBOKOUMNO TO RES MNOGI NE VEDO..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #114 - 19.03.2009 at 19:51:01
 
Seveda poznam lastno človeško zavest. Kolektivno je lažje spoznati. Še lažje Druge, ko poznaš lastno.
Koncept pomeni v slovenščini zamisel.  Govoril si o konceptu, to je o zamisli. Zamisel nima nič z enostjo je le del nje in enosti ne pozna. Dan in noč je dejstvo, ni zamisel.
Zakaj toliko besed za svobodo. Človek svobode ne spozna, dokler je le zamisel. Svoboden si ali pa nisi. Misel je ne zmore spoznati. Poglej samo koliko dr. nazivov so podelili na svetu iz svobode, pa nobeden ni dal odgovora, ker se zaplete v zamisli. Pišejo bukve na bokvo. Zadeva je v tem, da se ne da opisati.
Sicer pa vsak mentalno zdrav osebek deluje v prid lastnega življenja. Če bi vedel, da s kakim dejanjem v bistvu škodi sebi, tega ne bi naredil. V tistem trenutku je prepričan, da deluje pravilno. To "pravilno" odločitev pa mu narekuje zamisel.
Življenje ve kaj je in če se mu upiraš ustvarjaš trenje.
Sicer sem pogled na konstitucijop človeka že opisal, nekako po vzhodni filozofiji in kar drži.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #115 - 19.03.2009 at 20:05:58
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 12:41:14:
Quote:
Alojz, svobodna volja je delovanje. Ne neki miselni koncept. Dokler vse skupaj pogojuješ si v času in samospoznanje odlagaš. To je ta psihološki čas. Združena vesoljna zavest, nam je sedaj v pomoč, za delovanje, ne razmišljanje, kaj bo če bo.

Lp,Igor


Igor dokler nisi ti sam v sebi vesoljno samopotrjen ne razumeš in ne usmirjaš zavestno svobodne volje,ker nisi sposoben zaznati vesoljne realnosti kot večno.-sedanjo enost s teboj. Ti tako tudi svoje odgovornosti ne poznaš,ker svobodna volja ni samo naša volja -ampak sočasno izraz tvoje (slehernika) samouresničitve tvoje življenjske samoodgovornosti.

Ptički na veji so samo ptički ,zato ne morejo biti človek,ker so že ptički.
Človek mora spoznati,da ima odgovornost do ptičkov.Takrat se šele prostovoljno-svobodno odloča bo ptičke zavrgel, ali odrešil .

Svoboda pomeni našo svobodno odločitev sprejeti odgovornost,ki nam jo nalaga življenje do življenja,ali to odgovornost po lastni svobodni presoji zavreči.

Vse ima svoj smisel naše živlenje pa še posebej.

Lp Alojz Cool


Tole si preberi,še enkrat. Jaz z razumevanjem koncepta nimam problemov. Ko vse razumeš spoznaš,da je edini samobiten 'vesoljni koncept' življenje-in njegova ohranitev preko nas ljudi. Spoznanje tega vesoljnega koncepta,ki ga lahko imenuješ tudi dejstvo tebi samemu kaže ta samobitni  koncept,ki ti osmisli potrjuje pravilnost življenjskega prostovoljnega delovanja za življenje.
Življenje ima svoj vesoljni koncept samo po sebi že v sebi večno-sedaj.Mi tega koncepta ne poznamo in malo ga tudi razume in živi.

Malo bolj širše poglej   .S tem ne mislim nič slabega -razmisli!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #116 - 19.03.2009 at 21:39:56
 
Razumeti potek in delovanje zamisli (koncepta) je lako, za nekoga pa težko. Prav koncept, pa ti oži pogled.
Življenjskega prostovoljnega delovanja za življenje po moje ni potrebno osmisljevat.
Je delovanje v katerem ne iščeš smisla. Npr. prava sočutnost nima smisla. To je, sočutnost brez razloga. Človek preprosto takšen je.
Življenje ne potrebuje neke vesoljne zamisli, preprosto je. In ti deluješ tako, da je. Svoboda je življenje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #117 - 20.03.2009 at 02:26:18
 
Devi wrote on 19.03.2009 at 17:56:02:
Quote:
Kakšen namen iščeš, ni namena, kaj si zgrabla za to.  Questioning

Sto ljudi sto čudi in taka tudi komunikacija.

Bila sem cinično predrzna provokativna, zato ker nekaterim ne moreš drugač povedat, ker preveč tičijo glavo v pesek.

Lep pozdrav  Smiley

Pač zagrabla sem, ker me zanimaš. In najmanj te poznam. Opazla sem tud, da o sebi nikol ne govoriš in da si do drugih ponavad indirektna. In tud, da bi ene stvari, ki jih nardiš, jaz, če bi jih delala, nardila v istih trenutkih al pa enakih priložnostih. zgleda, da sva si mal podobne.. maš kej proti, da te sprašujem?

Ja, enim ljudem ne moreš nič dopovedat. Zlo ti grejo lahko na živce. Daš si duška in včasih mal pomaga.

A je pomagalo? Misliš, da je kdo kej dojel? In zakaj hudiča si tolk jezna, če so ljudje pač taki kot so? Sej v bistvu zarad tega še najbl sami trpijo. Ne vem, zakaj te to tolk gane sploh.


Devi če je kdo kaj dojel, mogoče pa je res kak noj za moment pogledal iz peska, to je že napredek dandanes.

Valda me jezi kamorkoli grem vidim same riti,  kje pa so glave,  v pesku.    Tongue  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #118 - 20.03.2009 at 08:08:03
 
V 'debati' med Alojzem in Igorjem moram pritrditi prvemu.

Igor, vse lepo in prav kar ti govoriš, samo to o čemer ti govoriš ni predmet razumevanja v smislu, da tvoja misel razume, kar je v ozadju in ti potem iz tega izhajaš. Ti si vse to o čemer sedaj govoriš lepo pobral od Krišnamurtija in ne vem koga še in sedaj misliš, da če si to razumel z mislijo, da je sedaj to to. Pa sploh ni!

Enkrat sem nekaj napisal oz. spraševal o kozmični zavesti, pa si ti vprašal kaj naj bi to sploh bilo. Vidiš, ta človeška zavest sploh še ni to, pa tudi če ti ne vem kako razumeš psihološki čas in ne vem kaj. To ni še nič. Raven "jaz sem človek, jaz se zavedam sebe" je šele začetek vsega, ne pa konec. Ti imaš sedaj to fiksno idejo, da več kot od zavedanja "jaz sem človek" ne moreš priti in si zato samo-zadovoljen v tem 'spoznanju' in se iz tega kalupa ne želiš premakniti.

Jaz imam zavedanje "jaz sem človek" že zelo dolgo časa, samo pa tudi vem, da to še ni vse. Ker naslednji korak oz. stopnja, ki se pojavi je, "jaz sem ..." in to kar je v treh pikicah ni več "jaz sem (samo) človek". Če ne bi bil tako presneto zadovoljen s svojimi koncepti bi lahko že zdavnaj videl, da stojiš na mestu, tako kot vsi mi in si zadovoljen s prvo stopničko v razvoju. S svojo etiko. Pa je Alojz že večkrat rekel, da se človek lahko 'zlije' z vesoljno zavestjo in potem šele takrat resnično ve, kaj je.

Po drugi strani pa Alojz močno forsira neka svoja videnja zaradi česar izpade kot kakšen duhovni/materialni akviziter, in to mnogo ljudi odbija in jim zbuja dvom v Alojzeve besede. Alojz bi moral resnično popraviti svoj pristop, če bi želel ljudem kaj povedati. Mogoče pa mu manjka še zadnji uvid pri zlivanju z vesoljno zavestjo, še zadnja pika na i ...
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #119 - 20.03.2009 at 09:53:38
 
Poet, brez razumevanja ne gre. Prvo moraš preko razuma, spoznati z razumom. Nato je spiritualno, ko dobiš občutek resničnosti bivanja. Iluzije prenehajo. Nazadnje je Duh, ki ga naš um ne more doumeti. To je možno, da si zaznal, takrat pri bolezni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17