Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 17
(Read 91414 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #90 - 19.03.2009 at 12:12:00
 
Nahatee, mogoče si imela pa to v mislih, ko si odprla ta topic. Zdaj, tudi jaz sem za "rukanje" ljudi iz njihovega spanca, samo to tako ali tako počne že življenje samo po sebi ves čas (samo poglej kako so zamorjeni) in jih jaz ne bom več zmerjal - mogoče samo tistega, ki se okliče za vrhovnega vseveda in potem sodi vse druge, mogoče.

El Pesnik wrote on 19.03.2009 at 10:59:23:
murileon wrote on 19.03.2009 at 07:40:25:
Lahko pa oseba naleti na interpretacijo, za katero intuitivno občuti, da je prava in interpretacija zruši iluzijo, ki je to osebo držala v ravnovesju in ji omogočala normalno funkcioniranje ! Lahko take osebe zaprosijo za izbris svojih postov ali topica, da se vrnejo v varno zavetje iluzij ali varno zavetje svoje morale in etike po katerih so sposobne funkcionirati !? To so zelo delikatne stvari. Bi prosil za vaše komentarje.

Ja, vidiš, to se meni že vseskozi zdi. Da kdor je sposoben videti resnico o sebi, tudi najbolj brutalno, ta ne potrebuje razlage sanj. Ker bom čisto odkrito povedal, da so sanje dobeseden opis našega stanja, in da jih samo mi zavijamo v meglo, ker jih nočemo videti kot zgodbo v dobesednem pomenu.

In kot sem že enkrat dejal, jaz v sanjah vidim točno tisto kar se zgodi- nobene dodatne razlage ne dopuščam, ker zanalašč ostanem s tem, kar so sanje napleskale. In napleskajo samo tisto, kar je ostalo kot vsebina uma čez dan ali pa mogoče teden, nič drugega. V bistvu sanje samo napleskajo usedline misli čez dan oz. tedna v tako malo bolj impresionistično sliko, nič drugega. Razlaga teh sanj je pa potem poskus najti neko še sprejemljivo sliko o tem, oz. če so bile sanje super-duper potem hoče ta oseba potrditev, da je super-duper oseba, ker je sanjala super-duper sanje.

Pa nič od tega ne mislim slabšalno, pravim samo, da so sanje dobesedna preslikava umskega stanja čez dan oz. teden, ki pa ga tako ali tako že poznamo. Če pa to umsko stanje zatiramo in zanikamo čez dan oz. teden pa se seveda znova pojavi v sanjah, dobesedno še enkrat, da bi vsaj takrat prisluhnili. A to lahko delamo vsak dan, namreč prisluhnemo svojemu umskemu stanju.

Se kdo strinja ali pač ne?


Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #91 - 19.03.2009 at 12:19:55
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 11:40:07:
Svobodni bomo ko bomo spoznali lastno neumnost, nevedenje in nerazumevanje. V naši samospoznani realnosti našega kolektivnega večno-sedaj iz katerem se vrednost človek večno-sedaj samoreproducira..



No, končno izjava, ki dopušča  možnost  omejenosti lastnega samopspoznanja, saj predpostvlja spoznaje lastne neumnosti, nevedenja in nerazumevanja. Kot taka bi se morala nanašat tudi na (ne)veljavnost tvoje forme samospoznaja *življenja, zato naredi korak naprej in jo vnesi kot subjektivno spremenljivko (nezanko) v to formulmulo, da bo tako  končno res lahko pridobila univerzalno veljavo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #92 - 19.03.2009 at 12:20:39
 
Alojz, svobodna volja je delovanje. Ne neki miselni koncept. Dokler vse skupaj pogojuješ si v času in samospoznanje odlagaš. To je ta psihološki čas. Združena vesoljna zavest, nam je sedaj v pomoč, za delovanje, ne razmišljanje, kaj bo če bo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #93 - 19.03.2009 at 12:33:24
 
Devi wrote on 18.03.2009 at 18:02:28:
poanta je, da ne vem, kaj je normalna komunikacija. za mene je recimo normalno, da poskušam komunicirat tako da določeno razmišljanje ki ga sheram, nekej spremeni (po možnosti na boljše) v razumevanju mene in osebe, s katero komuniciram. sam pač, se zgodi, da me marsikdaj kdo ne razume. in vem, da marsikdaj tud jaz ne 'slišim' prav nekoga in da zarad tega vedno prihaja do določenih frustracij v komunikaciji. Zarad tega ne zamerim tolk, če se počutim zelo nerazumljeno, ker vem, da se dostkrat tud drugi. Zarad tega se tolk ne spotikam ob ego drugih, ker vem, da tud moj ni prov mejhen.

so pa drugač za mene slabiči predvsem tisti, ki si izbirajo najlažjo pot. in bit kritik se mi zdi najlažje od vsega. dost težje je bit ustvarjalec. dost težje se je soočat s svojimi napakami kot pa drugim očitat druge. še težje je bit tiho, pa ljudem z napakami pustit čas in prostor, da jih sami s svojim tempom popravijo.

sam ok, jemljem v zakup, da je mene tud marsikdaj kak napad na ego tolk zdrmal, da sem se okrepila in se mal 'razsanjala'. ne podcenjujem tega dela. sam prov visoko cenim ga pa tud ne.

V bistvu me zanima, kakšen namen si mela, ko si ta topik odprla.


Kakšen namen iščeš, ni namena, kaj si zgrabla za to.  Questioning

Sto ljudi sto čudi in taka tudi komunikacija.

Bila sem cinično predrzna provokativna, zato ker nekaterim ne moreš drugač povedat, ker preveč tičijo glavo v pesek.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #94 - 19.03.2009 at 12:41:14
 
Quote:
Alojz, svobodna volja je delovanje. Ne neki miselni koncept. Dokler vse skupaj pogojuješ si v času in samospoznanje odlagaš. To je ta psihološki čas. Združena vesoljna zavest, nam je sedaj v pomoč, za delovanje, ne razmišljanje, kaj bo če bo.

Lp,Igor


Igor dokler nisi ti sam v sebi vesoljno samopotrjen ne razumeš in ne usmirjaš zavestno svobodne volje,ker nisi sposoben zaznati vesoljne realnosti kot večno.-sedanjo enost s teboj. Ti tako tudi svoje odgovornosti ne poznaš,ker svobodna volja ni samo naša volja -ampak sočasno izraz tvoje (slehernika) samouresničitve tvoje življenjske samoodgovornosti.

Ptički na veji so samo ptički ,zato ne morejo biti človek,ker so že ptički.
Človek mora spoznati,da ima odgovornost do ptičkov.Takrat se šele prostovoljno-svobodno odloča bo ptičke zavrgel, ali odrešil .

Svoboda pomeni našo svobodno odločitev sprejeti odgovornost,ki nam jo nalaga življenje do življenja,ali to odgovornost po lastni svobodni presoji zavreči.

Vse ima svoj smisel naše živlenje pa še posebej.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #95 - 19.03.2009 at 12:48:36
 
titud wrote on 19.03.2009 at 12:19:55:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 11:40:07:
Svobodni bomo ko bomo spoznali lastno neumnost, nevedenje in nerazumevanje. V naši samospoznani realnosti našega kolektivnega večno-sedaj iz katerem se vrednost človek večno-sedaj samoreproducira..



No, končno izjava, ki dopušča  možnost  omejenosti lastnega samopspoznanja, saj predpostvlja spoznaje lastne neumnosti, nevedenja in nerazumevanja. Kot taka bi se morala nanašat tudi na (ne)veljavnost tvoje forme samospoznaja *življenja, zato naredi korak naprej in jo vnesi kot subjektivno spremenljivko (nezanko) v to formulmulo, da bo tako  končno res lahko pridobila univerzalno veljavo.


Titud

Saj ves čas govorim -samospoznanje je lahko zgolj individualno-Ker pa je kolektivno vezano na individualno in sočasno obratno.? Šele v tem dejstvu lahko najdeš smisel mojega sporočanja. Realnost nas sveh šele potrjuje individualni uvid. Ja, ali sem kdaj to dejstvo zanikal.Ti meni govoriš moje besede.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #96 - 19.03.2009 at 13:00:26
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 12:41:14:
Igor dokler nisi ti sam v sebi vesoljno samopotrjen ne razumeš in ne usmirjaš zavestno svobodne volje,ker nisi sposoben zaznati vesoljne realnosti kot večno.-sedanjo enost s teboj. Ti tako tudi svoje odgovornosti ne poznaš,ker svobodna volja ni samo naša volja -ampak sočasno izraz tvoje (slehernika) samouresničitve tvoje življenjske samoodgovornosti.

Ptički na veji so samo ptički ,zato ne morejo biti človek,ker so že ptički.
Človek mora spoznati,da ima odgovornost do ptičkov.Takrat se šele prostovoljno-svobodno odloča bo ptičke zavrgel, ali odrešil .

Svoboda pomeni našo svobodno odločitev sprejeti odgovornost,ki nam jo nalaga življenje do življenja,ali to odgovornost po lastni svobodni presoji zavreči.

Vse ima svoj smisel naše živlenje pa še posebej.
Lp Alojz Cool

Smisel je v delovanju. Svobodna odločitev ali to sploh obstaja? Odločanje je vedno pogojeno. Svoboda je prostost od odločitev. Ti deluješ s celotno svojo bitjo v tem, kar je prav. Izbiro imaš vedno, odločitev je primerjava in svoboda ne primerja. Resnično svoboden človek vidi realnost in z njo deluje. Je v harmoniji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #97 - 19.03.2009 at 13:13:12
 
Malo je hecno, ker Alojz že več kot 1 leto "sporoča" iste zadeve. Kako to, Igor, da sta šele sedaj začela "komunicirati"?   Shocked

Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #98 - 19.03.2009 at 13:27:36
 
El Pesnik wrote on 19.03.2009 at 13:13:12:
Malo je hecno, ker Alojz že več kot 1 leto "sporoča" iste zadeve. Kako to, Igor, da sta šele sedaj začela "komunicirati"?   Shocked


Ni isto, Kozmolog.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #99 - 19.03.2009 at 13:41:21
 
Quote:
Smisel je v delovanju.

O ježeš.

Quote:
Svobodna odločitev ali to sploh obstaja? Odločanje je vedno pogojeno. Svoboda je prostost od odločitev.

Shocked

Quote:
Ti deluješ s celotno svojo bitjo v tem, kar je prav.

Shocked

Quote:
Izbiro imaš vedno, odločitev je primerjava in svoboda ne primerja. Resnično svoboden človek vidi realnost in z njo deluje. Je v harmoniji.

Vidiš kako nakladaš. Kako pa ti veš, kaj je prav, če ti misel ne pove, kaj je prav? In misel stalno spreminja koncepte kaj je prav?

Resnično osvobojen človek vidi kakšno realnost? Si ti prepričan, da resnično osvobojen človek vidi isto realnost kot Alojz in Igor?  Shocked
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #100 - 19.03.2009 at 13:43:00
 
To mene sprašuješ? V prvi vrstici pa kličeš Jezusa. Vprašaj ga, pa bo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #101 - 19.03.2009 at 13:43:22
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 12:41:14:
Igor dokler nisi ti sam v sebi vesoljno samopotrjen ne razumeš in ne usmirjaš zavestno svobodne volje,ker nisi sposoben zaznati vesoljne realnosti kot večno.-sedanjo enost s teboj. Ti tako tudi svoje odgovornosti ne poznaš,ker svobodna volja ni samo naša volja -ampak sočasno izraz tvoje (slehernika) samouresničitve tvoje življenjske samoodgovornosti.

Ptički na veji so samo ptički ,zato ne morejo biti človek,ker so že ptički.
Človek mora spoznati,da ima odgovornost do ptičkov.Takrat se šele prostovoljno-svobodno odloča bo ptičke zavrgel, ali odrešil .

Svoboda pomeni našo svobodno odločitev sprejeti odgovornost,ki nam jo nalaga življenje do življenja,ali to odgovornost po lastni svobodni presoji zavreči.

Vse ima svoj smisel naše živlenje pa še posebej.
Lp Alojz Cool

Smisel je v delovanju. Svobodna odločitev ali to sploh obstaja? Odločanje je vedno pogojeno. Svoboda je prostost od odločitev. Ti deluješ s celotno svojo bitjo v tem, kar je prav. Izbiro imaš vedno, odločitev je primerjava in svoboda ne primerja. Resnično svoboden človek vidi realnost in z njo deluje. Je v harmoniji.

Lp,Igor


V kakšnem delovanju je smisel našega bivanja? Odgovori!

Če je smisel delovanje potem mora obstajati odločitev za delovanje!

Ali ti sam sebi ne skačeš v besedo?

Si se ti sam odločil živeti? ODLOČITEV JE BILA SPREJETA KJE?

IZBIRA SAMA- DAJE ŠELE MOŽNOST TVOJE ODLOČITVE!!!

KAKO PA PRIDEŠ V HARMONIJO Z VSEM ČE SPOZNAŠ DA NISI V LASTNI HARMONIJI?

KAKO PA TI VEŠ;KAJ JE REALNOST-ODGOVORI NA VSA VPRAŠANJA?

SVOBODA JE PROSTOST OD ODLOČITEV-TOLE JE RAVNO OBRATNO:

NAŠE ODLOČITVE SO IZRAZ NAŠE SVOBODNE VOLJE!!!!!

ČE NI TAKO, MI PROSIM RAZLOŽI KAKO JE lahko drugače?
SEM ti korektno odgovoril,sedaj ti odgovori meni!

LP Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #102 - 19.03.2009 at 13:46:46
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 13:43:22:
V kakšnem delovanju je smisel našega bivanja? Odgovori!

Če je smisel delovanje potem mora obstajati odločitev za delovanje!

Ali ti sam sebi ne skačeš v besedo?

Si se ti sam odločil živeti? ODLOČITEV JE BILA SPREJETA KJE?

IZBIRA SAMA- DAJE ŠELE MOŽNOST TVOJE ODLOČITVE!!!

KAKO PA PRIDEŠ V HARMONIJO Z VSEM ČE SPOZNAŠ DA NISI V LASTNI HARMONIJI?

KAKO PA TI VEŠ;KAJ JE REALNOST-ODGOVORI NA VSA VPRAŠANJA?

SVOBODA JE PROSTOST OD ODLOČITEV-TOLE JE RAVNO OBRATNO:

NAŠE ODLOČITVE SO IZRAZ NAŠE SVOBODNE VOLJE!!!!!

ČE NI TAKO, MI PROSIM RAZLOŽI KAKO JE lahko drugače?
SEM ti korektno odgovoril,sedaj ti odgovori meni!

LP Alojz Cool

Smisel našega bivanja je kaj v življenju narediš. Ne, kaj si misliš, da bi moral narediti.
Vidim, da ne razumeš tega, kar hočem povedati.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #103 - 19.03.2009 at 13:55:07
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 13:43:22:
V kakšnem delovanju je smisel našega bivanja? Odgovori!

Če je smisel delovanje potem mora obstajati odločitev za delovanje!

Ali ti sam sebi ne skačeš v besedo?

Si se ti sam odločil živeti? ODLOČITEV JE BILA SPREJETA KJE?

IZBIRA SAMA- DAJE ŠELE MOŽNOST TVOJE ODLOČITVE!!!

KAKO PA PRIDEŠ V HARMONIJO Z VSEM ČE SPOZNAŠ DA NISI V LASTNI HARMONIJI?

KAKO PA TI VEŠ;KAJ JE REALNOST-ODGOVORI NA VSA VPRAŠANJA?

SVOBODA JE PROSTOST OD ODLOČITEV-TOLE JE RAVNO OBRATNO:

NAŠE ODLOČITVE SO IZRAZ NAŠE SVOBODNE VOLJE!!!!!

ČE NI TAKO, MI PROSIM RAZLOŽI KAKO JE lahko drugače?
SEM ti korektno odgovoril,sedaj ti odgovori meni!

LP Alojz Cool

Smisel našega bivanja je kaj v življenju narediš. Ne, kaj si misliš, da bi moral narediti.
Vidim, da ne razumeš tega, kar hočem povedati.

Lp,Igor



No kako pa ti opredeljuješ koncept kaj v življenju narediš? A ni to miselna hotena prostovoljna volja slehernika? Sedaj bo problem bolj v tvojem razumevanju tistega,kar sam podajaš!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #104 - 19.03.2009 at 14:24:43
 
Alojz in Sandib wrote on 19.03.2009 at 12:48:36:
Titud

Saj ves čas govorim -samospoznanje je lahko zgolj individualno-Ker pa je kolektivno vezano na individualno in sočasno obratno.? Šele v tem dejstvu lahko najdeš smisel mojega sporočanja. Realnost nas sveh šele potrjuje individualni uvid. Ja, ali sem kdaj to dejstvo zanikal.Ti meni govoriš moje besede.

Lp Alojz Cool Cool


Zanikaš ga z dejanji, z javnim  nastopanjem iz pozicije ediniga induvidualnega posestnika kolektivnega samospoznanja, zaradi katerega izpadeš individulno nezmotljiv samo zato, da bi s tem dokazal nezmotljivost formule. To je strašno breme, ki te ga želim razbremenit. Prizanje možmosti induvidualne zmotljivost/nevednosti/neznanja zato zahteva v vsako splošno  teorijo/formulo, ki hoče pokrit celostnostnost življenja (torej tudi individulnega),  vgraditev spremneljivke, ki upošteva možnost  induvidulane zmote. Nekaj  takega (individulano  zmotonsot  kot pravilo) je v svojo teorijo odprte družbe  vnesel filozof/sociolog  znanosti karel popper, sem že pisal nekaj o tem, bom poiskal link...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 17