Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 17
(Read 90944 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #165 - 21.03.2009 at 21:14:26
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 17:58:03:
Quote:
Onega,ki je večno-sedaj  jaz-zakaj mi je silo svojo spoznati dal,in mi pokazal nje uporabo in svoje vedenje dal,da ga lahko  serjem in kvačkam po mili volji na tem svet v imenu njegovem  in v namenu ohranitve njegovega večno-sedanjega vesoljnega življenja.

Malo pretežko zate?

Zame ne.
Spominja me na shizofrenijo. Smiley

Tukaj ni nobene samoodgovornosti, ampak zgovarjanje na neko tretjo osebo ali boga.


VEČNO-SEDAJ JAZ,se ne začne moj post tako? Komu jokaš-sebi? SAMOODGOVORNOST DO ŽIVLJENJA CELOTNEGA SE RODI V NAS S SAMOSPOZNANJEM.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #166 - 21.03.2009 at 22:46:03
 
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 15:22:02:
Devi

Nazaj ja in ne tisto kar  bi vse nas vodilo naprej.

men je smer naprej bl všeč Smiley čeprov pravijo, da tud ko stopiš mal nazaj, s tem samo utrdiš un prejšnji premik naprej. vsaj dokler hodiš več naprej kot nazaj si še na poti, po moje..

Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 15:22:02:
Povedala mi boš pa tole: Ne prenesem ljudi,ki druge v kot postavljajo sebi pa 'keter' na glavo. Kaj pa če jaz 'keter' na tem našem namišljenem - zlaganem in neuravnoteženem svetu upravičeno nosim?
Čast izjemam, ki so že samorojeni.

jah mogoče ga upravičeno nosiš, 'keter', krono, spoznanje, al karkoli že misliš s tem (te besede ne poznam)
sem drugač mislim, da smo itak vsi enaki nekje v osnovi. vsak je na drugačni stopnji sicer, vsak se drugač izraža, vsak ma mal drugačno pot. in eni imajo več spoznanja kot drugi. sam če to spoznanje drugim ni prepoznavno, pol drugi ne morejo od tega nič kej dost imet.

verjamem, da ti misliš, da veš.
a je zadost če to rečem?

sej ne misliš, da bi te mogla zdej kej častit al pa kaj? jes mam mal problema z avtoritetami, tak da to ne pride v poštev  Smiley
(mal se hecam zdej, to moram posebej rečt, ker ne vem kolk podoben smisel za humor imamo)

Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 15:22:02:
komaj čakam- da zvem kako nič ne vem.Kako egoističen sem.Kako sem prepotenten in samovšečen,pa še zloben za nameček.
Kaj pa če vse to dobronamerno počnem? Vedi ga, vprašaj ga!

Smiley
a pol priznaš?
no, če priznaš, pol ti ne rabim sploh nič rečt..
dones ti to ne bi rekla, ker se mi nisi zdel

Quote:
Onega,ki je večno-sedaj  jaz-zakaj mi je silo svojo spoznati dal,in mi pokazal nje uporabo in svoje vedenje dal,da ga lahko  serjem in kvačkam po mili volji na tem svet v imenu njegovem  in v namenu ohranitve njegovega večno-sedanjega vesoljnega življenja.

kaj? kdo? kaj se ti je zgodlo? se ti je nekej zgodlo, da si kar naenkrat spoznal vse skupej?
lahko poveš celo zgodbo o tem, kako je prišlo do tega?

Quote:
Malo pretežko zate?
Sedaj je pa tvoja svobodna volja-naprej-nazaj kamor hočeš ?

Lp Alojz Cool Cool

drugač mi je pa kar težko ja, komunicirat s tabo, ker si moram vse tvoje misli najprej prevest v svoj jezik in pol še poskušat razumet. zlo smo si različni. sam pač.. še zmer smo tle.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #167 - 22.03.2009 at 04:43:46
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 20:04:03:
Quote:
Devi strašno resno jemlješ vse skupaj ali ne, svet je tak kot je, kakšen je bil ali naj bi bil ni toliko pomembno kot to kakšen je zdaj.

Vsekakor pa bi bil po mojem mnenju, precej bolj harmoničen če bi vsaj večina nojev pokukala iz peska.

V bistvu lih tolk, ko ti Nahatee..
s tem, da če si ti svoje ne/zadovoljstvo vezala na zavedanje ljudi, si se lotila naloge, ki je približno tolk zlahka rešljiva kot je lakota v Afriki. In ti bo služila kot vir frustracij celo življenje, pa še kako zraven. Dodaten problem je pa še to, da nisi del rešitve, ampak enako z vsemi drugimi živiš v sistemu, ki nadaljnje neozaveščanje še podpira. Torej si lahko jezna tud na sebe, ker nič ne nardiš za to, da bi se stvari spremenle že iz osnove. Popravljat ko je že vse mimo je pa sizifovo delo.


Devi, če se zavedaš se zavedaš, ne glede na okolico, zavedaš se stanja takšnega kot je, brez slepomišljenja in olepšavanja.  
Prvo je iskrenost do samega sebe in hkrati s tem avtomatsko do drugih. Poznati sebe poznati druge.  Ko se zavedaš se zavedaš nič ne more vplivati na to.  
Problem ljudi večine je da spijo in če je vmes kak bom rekla malo bolj zbujen jih moti pri spanju, sploh če kakega noja v rit brcne  Grin

Zato ti pravim da vse skupaj preveč resno jemlješ in tudi nekateri ostali, kaj pomeni mentalno umski slabiči, navsezadje so to le tri besede, ki so sprožile hudo debato, ker so provokativne, navsezadnje pa je vse skupaj navadno sanjarjenje, nekateri se skrivajo za sanjami, drugi za službami, tretji za družinami in otroci, new age sanjarijami  in še nešteto različic, eni bolj zasanjani drugi manj, bolj ko je nekdo zasanjan, bolj je vezan na take stvari.  

Ne trudi se ljudi pospravljati v svoje predale, ker tako v svoje predale zapakiraš in omejiš samo sebe.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #168 - 22.03.2009 at 04:56:25
 
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 15:22:02:
Lahko mi rečeš,da sem slab dvorski norček.


Ne, ne, nikakor, ti si odičen dvorski norček.

Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #169 - 22.03.2009 at 12:29:15
 
Bamby wrote on 22.03.2009 at 04:56:25:
Alojz in Sandib wrote on 21.03.2009 at 15:22:02:
Lahko mi rečeš,da sem slab dvorski norček.


Ne, ne, nikakor, ti si odičen dvorski norček.



TO SE PRAVI OPRAVLJAM SVOJ POKLIC ODLIČNO? HVALA BOGU VSAJ TO V PRIMERJAVI S TEBOJ- KI SI V VSEMU SLAB.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #170 - 22.03.2009 at 13:42:42
 
Quote:
Devi, če se zavedaš se zavedaš, ne glede na okolico, zavedaš se stanja takšnega kot je, brez slepomišljenja in olepšavanja.  

Problem ljudi večine je da spijo in če je vmes kak bom rekla malo bolj zbujen jih moti pri spanju, sploh če kakega noja v rit brcne  Grin

ja, v redu
sam ne razumem, zakaj se trudiš z brcanjem
rada mučiš živali?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #171 - 22.03.2009 at 14:04:15
 
Devi wrote on 22.03.2009 at 13:42:42:
Quote:
Devi, če se zavedaš se zavedaš, ne glede na okolico, zavedaš se stanja takšnega kot je, brez slepomišljenja in olepšavanja.  

Problem ljudi večine je da spijo in če je vmes kak bom rekla malo bolj zbujen jih moti pri spanju, sploh če kakega noja v rit brcne  Grin

ja, v redu
sam ne razumem, zakaj se trudiš z brcanjem
rada mučiš živali?


Totalno sebična trditev Devi. Nahatee se trudi slepim pomagati spregledati. Brcanje je tu mišljeno kot spodbujanje.
Problem je v tem,da ti sama ne uvidiš svojega lastnega mučenja.

Lp Alojz Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #172 - 22.03.2009 at 15:55:23
 
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 14:04:15:
Totalno sebična trditev Devi. Nahatee se trudi slepim pomagati spregledati. Brcanje je tu mišljeno kot spodbujanje.
Problem je v tem,da ti sama ne uvidiš svojega lastnega mučenja.

Lp Alojz Tongue  

to mogoče ti vidiš
jes vidim pa, da Nahatee še nikol ni brcnila koga, ki bi bil močan. brcat take, ki niso tolk močni kot si sam in veš, da te ne bojo brcnili nazaj, je pa za mene zloraba, pa če ti še tolk ploskaš zraven
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #173 - 22.03.2009 at 16:16:51
 
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 16:08:42:
Vsem,ki se prepirate za oslovsko senco!!!! Grin Grin


Duh je naša življenjska (EM) sila ki je v bistvu enotna vsevesoljna sila nosilka vseh sil (gravitacije-šibke.močne jedrske sile).
Čisto enostavno brez brez nepotrebne mistike-  prepisane po kvazi duhovnih mojstrih.

Razsvetljenje je nič drugega kot zlitje (našega duha) in zato naše celotne biti z vseobsežno vesoljno samobitnostjo.

To je v bistvu nekakšno prostovoljno samo predajanje samemu vesoljnemu samo bistvu 'živeti- biti''' ničesar drugemu,ker ni prostora za drugo,ker je vseprežemajoče.

To stanje naša bit niti ne more vzdrževati,ampak mu lahko zavestno  samo sledi.

Naš duh ni vzrok naše evolucije,vzrok naše evolucije je galaktični duh (EM sila izmenične rotacije-valovanja)
ki deluje na našega duha-in bit v posamičnem (4x7000 s/J) 28ooo letnem civilizacijskem valu . O evoluciji zavesti-duhain naše biti govorimo samo v tem okvirju.

Tako da se z Igorjem lahko strinjam z njegovimi zadnjimi stavki .Ko se nam t.i. blažena vizija zgodi jo ne moremo več vzdrževati- lahko jo pa sledimo in jo tudi sledimo,ker jo poznamo in vemo čemu sledimo. Vendar tudi tu ne gre brez pozitivnega in produktivnega osebnega hotenja.

Mislim,da smo to dilemo zelo lepo rešili. Me veseli-

Lp Alojz Cool Cool

Now we're getting somewhere!  Smiley

Kaj pa če možgani potrebujejo določeno kemijsko ravnovesje - recimo točko 0, v kateri se poenoti zlitje z vsem? Ker ni več trenja ne na levi pol skrajnosti ne na desni pol skrajnosti, ampak se vzdržuje točka 0, skozi katero vedno teče vesolje samo?  Shocked
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #174 - 22.03.2009 at 16:40:18
 
Devi wrote on 22.03.2009 at 15:55:23:
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 14:04:15:
Totalno sebična trditev Devi. Nahatee se trudi slepim pomagati spregledati. Brcanje je tu mišljeno kot spodbujanje.
Problem je v tem,da ti sama ne uvidiš svojega lastnega mučenja.

Lp Alojz Tongue  

to mogoče ti vidiš
jes vidim pa, da Nahatee še nikol ni brcnila koga, ki bi bil močan. brcat take, ki niso tolk močni kot si sam in veš, da te ne bojo brcnili nazaj, je pa za mene zloraba, pa če ti še tolk ploskaš zraven



Kako da ne speči noji zelo brcajo, pa močne tace majo sam bolj v prazno brcajo, ker jim je glava v pesku.  Grin

Kaj pa je zate sploh moč  Questioning  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #175 - 22.03.2009 at 17:39:42
 
El Pesnik wrote on 22.03.2009 at 16:16:51:
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 16:08:42:
Vsem,ki se prepirate za oslovsko senco!!!! Grin Grin


Duh je naša življenjska (EM) sila ki je v bistvu enotna vsevesoljna sila nosilka vseh sil (gravitacije-šibke.močne jedrske sile).
Čisto enostavno brez brez nepotrebne mistike-  prepisane po kvazi duhovnih mojstrih.

Razsvetljenje je nič drugega kot zlitje (našega duha) in zato naše celotne biti z vseobsežno vesoljno samobitnostjo.

To je v bistvu nekakšno prostovoljno samo predajanje samemu vesoljnemu samo bistvu 'živeti- biti''' ničesar drugemu,ker ni prostora za drugo,ker je vseprežemajoče.

To stanje naša bit niti ne more vzdrževati,ampak mu lahko zavestno  samo sledi.

Naš duh ni vzrok naše evolucije,vzrok naše evolucije je galaktični duh (EM sila izmenične rotacije-valovanja)
ki deluje na našega duha-in bit v posamičnem (4x7000 s/J) 28ooo letnem civilizacijskem valu . O evoluciji zavesti-duhain naše biti govorimo samo v tem okvirju.

Tako da se z Igorjem lahko strinjam z njegovimi zadnjimi stavki .Ko se nam t.i. blažena vizija zgodi jo ne moremo več vzdrževati- lahko jo pa sledimo in jo tudi sledimo,ker jo poznamo in vemo čemu sledimo. Vendar tudi tu ne gre brez pozitivnega in produktivnega osebnega hotenja.

Mislim,da smo to dilemo zelo lepo rešili. Me veseli-

Lp Alojz Cool Cool

Now we're getting somewhere!  Smiley

Kaj pa če možgani potrebujejo določeno kemijsko ravnovesje - recimo točko 0, v kateri se poenoti zlitje z vsem? Ker ni več trenja ne na levi pol skrajnosti ne na desni pol skrajnosti, ampak se vzdržuje točka 0, skozi katero vedno teče vesolje samo?  Shocked


Poet

Nekateri smo že tam nekje.

Kemijsko ravnovesje preko točke zlitja človek ne more kontrolirati.Zakaj te kemijske reakcije niso odvisne zgolj od nas samih,ker naši možgani delujejo na EM valovanje galaksije.

Če bi bilo takšno vzdrževanje možno bi bilo edino na ravni EM sile -Kar bi pomenilo zlitje tvoje življenjske EM  frekvence duha z EM f. galaksije.
To pa zopet (zavestno)mi in  možgani niso zmožni vzdrževati na daljši rok. Tako imenovano poenoteno zlitje je lahko zgolj hipno zaznavno in to na duhovni ravni,ki šele kasneje vključi v to zlitje našo celotno bit.
KO enkrat dobiš to izkušnjo ji tvoj duh tako sledi in celo tvojo bit predrugači in pelje k samospoznanju,ki je pa posledica samega dogodka osebnega doživetja popolnega zlitja v enost.

Ti po tem doživetju nisi več isti kot pred tem.Kako tvoja bit to doživetje akumulira procesira naprej je pa individualno,tako kot se je tudi doživel-zaznal.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #176 - 22.03.2009 at 17:39:59
 
El Pesnik wrote on 22.03.2009 at 16:16:51:
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 16:08:42:
Vsem,ki se prepirate za oslovsko senco!!!! Grin Grin


Duh je naša življenjska (EM) sila ki je v bistvu enotna vsevesoljna sila nosilka vseh sil (gravitacije-šibke.močne jedrske sile).
Čisto enostavno brez brez nepotrebne mistike-  prepisane po kvazi duhovnih mojstrih.

Razsvetljenje je nič drugega kot zlitje (našega duha) in zato naše celotne biti z vseobsežno vesoljno samobitnostjo.

To je v bistvu nekakšno prostovoljno samo predajanje samemu vesoljnemu samo bistvu 'živeti- biti''' ničesar drugemu,ker ni prostora za drugo,ker je vseprežemajoče.

To stanje naša bit niti ne more vzdrževati,ampak mu lahko zavestno  samo sledi.

Naš duh ni vzrok naše evolucije,vzrok naše evolucije je galaktični duh (EM sila izmenične rotacije-valovanja)
ki deluje na našega duha-in bit v posamičnem (4x7000 s/J) 28ooo letnem civilizacijskem valu . O evoluciji zavesti-duhain naše biti govorimo samo v tem okvirju.

Tako da se z Igorjem lahko strinjam z njegovimi zadnjimi stavki .Ko se nam t.i. blažena vizija zgodi jo ne moremo več vzdrževati- lahko jo pa sledimo in jo tudi sledimo,ker jo poznamo in vemo čemu sledimo. Vendar tudi tu ne gre brez pozitivnega in produktivnega osebnega hotenja.

Mislim,da smo to dilemo zelo lepo rešili. Me veseli-

Lp Alojz Cool Cool

Now we're getting somewhere!  Smiley

Kaj pa če možgani potrebujejo določeno kemijsko ravnovesje - recimo točko 0, v kateri se poenoti zlitje z vsem? Ker ni več trenja ne na levi pol skrajnosti ne na desni pol skrajnosti, ampak se vzdržuje točka 0, skozi katero vedno teče vesolje samo?  Shocked


Poet

Nekateri smo že tam nekje.

Kemijsko ravnovesje preko točke zlitja človek ne more kontrolirati.Zakaj te kemijske reakcije niso odvisne zgolj od nas samih,ker naši možgani delujejo na EM valovanje galaksije.

Če bi bilo takšno vzdrževanje možno bi bilo edino na ravni EM sile -Kar bi pomenilo zlitje tvoje življenjske EM  frekvence duha z EM f. galaksije.
To pa zopet (zavestno)mi in  možgani niso zmožni vzdrževati na daljši rok. Tako imenovano poenoteno zlitje je lahko zgolj hipno zaznavno in to na duhovni ravni,ki šele kasneje vključi v to zlitje našo celotno bit.
KO enkrat dobiš to izkušnjo ji tvoj duh tako sledi in celo tvojo bit predrugači in pelje k samospoznanju,ki je pa posledica samega dogodka osebnega doživetja popolnega zlitja v enost.

Ti po tem doživetju nisi več isti kot pred tem.Kako tvoja bit to doživetje akumulira procesira naprej je pa individualno,tako kot se je tudi doživel-zaznal.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #177 - 23.03.2009 at 08:04:31
 
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 17:39:59:
Poet

Nekateri smo že tam nekje.

Jah, to je pa lepo slišat.  Smiley

Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 17:39:59:
Kemijsko ravnovesje preko točke zlitja človek ne more kontrolirati.Zakaj te kemijske reakcije niso odvisne zgolj od nas samih,ker naši možgani delujejo na EM valovanje galaksije.

Če bi bilo takšno vzdrževanje možno bi bilo edino na ravni EM sile -Kar bi pomenilo zlitje tvoje življenjske EM  frekvence duha z EM f. galaksije.  

OK, samo a ni potem ta EM sila vedno ista? Ti ji in Igor ji pravita Duh, mnogo drugih pa ji pravi Zavest (Consciousness oz. Awareness), potemtakem so razlike samo v 'terminologiji', nič hudega.

Kar me zanima je naslednje: ampak možgani, ki vzamejo določeno drogo zagotovo imajo to izkušnjo enosti - torej je neka kemična sprememba pripeljala do zasuka funkcioniranja možganov, ki so potem zaznali Duh. Ampak ker je to bila zelo agresivna kemična sprememba se po določen času stvari obrnejo in zasukajo na drugo stran, kjer pride do še večjega neravnovesja v možganih in posledičnega propada - človek pa vedno znova išče tisto ravnovesje z kemično drogo, ki mu da spet malo enosti a vedno manj in manj, na drugi strani se pa potem po koncu zlitja povečuje kem. neravnovesje v možganih in človek vedno bolj propada.

Zdaj, praviš da naši možgani delujejo na EM valovanja galaksije - ampak mnogo znanstvenikov je ugotovilo, da naši možgani že sedaj v tem trenutku vsebujejo vse za razumevanje vsega - torej jim neka stvar preprečuje, da bi se zlili z enotno vesoljno zavestjo. Ti, Alojz, lahko rečeš, da je temu tako, ker smo pod EM blokado (to si enkrat omenil), jaz po drugi strani bi lahko rekel, da ta EM blokada sestoji iz nekega osnovnega kemičnega neravnovesja v možganih.

Da človeška zavest raste se vsi strinjamo, hkrati se pa ljudje vedno bolj zavedajo kako pomembno je vse tisto kar vnašamo v telo. Zdaj, kero od teh dveh stvari se sedaj prvo: da zavest raste sama po sebi, ali pa da raste zato, ker ljudje vedno več dajo na to kar vnašajo v svoje telo?

Ker, Alojz, kako lahko pojasniš, da so znanstveniki odkrili, da lahko imaš najglobljo mistično izkušnjo le s tem, ko stimuliraš določene centre v možganih? In so se take stvari vedno zgodile povsem spontano, ker EM sila je vedno ista, samo mi jo ne registriramo v celoti.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #178 - 23.03.2009 at 10:43:13
 
El Pesnik wrote on 23.03.2009 at 08:04:31:
Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 17:39:59:
Poet

Nekateri smo že tam nekje.

Jah, to je pa lepo slišat.  Smiley

Alojz in Sandib wrote on 22.03.2009 at 17:39:59:
Kemijsko ravnovesje preko točke zlitja človek ne more kontrolirati.Zakaj te kemijske reakcije niso odvisne zgolj od nas samih,ker naši možgani delujejo na EM valovanje galaksije.

Če bi bilo takšno vzdrževanje možno bi bilo edino na ravni EM sile -Kar bi pomenilo zlitje tvoje življenjske EM  frekvence duha z EM f. galaksije.  

OK, samo a ni potem ta EM sila vedno ista? Ti ji in Igor ji pravita Duh, mnogo drugih pa ji pravi Zavest (Consciousness oz. Awareness), potemtakem so razlike samo v 'terminologiji', nič hudega.

Kar me zanima je naslednje: ampak možgani, ki vzamejo določeno drogo zagotovo imajo to izkušnjo enosti - torej je neka kemična sprememba pripeljala do zasuka funkcioniranja možganov, ki so potem zaznali Duh. Ampak ker je to bila zelo agresivna kemična sprememba se po določen času stvari obrnejo in zasukajo na drugo stran, kjer pride do še večjega neravnovesja v možganih in posledičnega propada - človek pa vedno znova išče tisto ravnovesje z kemično drogo, ki mu da spet malo enosti a vedno manj in manj, na drugi strani se pa potem po koncu zlitja povečuje kem. neravnovesje v možganih in človek vedno bolj propada.

Zdaj, praviš da naši možgani delujejo na EM valovanja galaksije - ampak mnogo znanstvenikov je ugotovilo, da naši možgani že sedaj v tem trenutku vsebujejo vse za razumevanje vsega - torej jim neka stvar preprečuje, da bi se zlili z enotno vesoljno zavestjo. Ti, Alojz, lahko rečeš, da je temu tako, ker smo pod EM blokado (to si enkrat omenil), jaz po drugi strani bi lahko rekel, da ta EM blokada sestoji iz nekega osnovnega kemičnega neravnovesja v možganih.

Da človeška zavest raste se vsi strinjamo, hkrati se pa ljudje vedno bolj zavedajo kako pomembno je vse tisto kar vnašamo v telo. Zdaj, kero od teh dveh stvari se sedaj prvo: da zavest raste sama po sebi, ali pa da raste zato, ker ljudje vedno več dajo na to kar vnašajo v svoje telo?

Ker, Alojz, kako lahko pojasniš, da so znanstveniki odkrili, da lahko imaš najglobljo mistično izkušnjo le s tem, ko stimuliraš določene centre v možganih? In so se take stvari vedno zgodile povsem spontano, ker EM sila je vedno ista, samo mi jo ne registriramo v celoti.


POET

Naš genom ima v sebi vse.Genom ima zapis naše celotne biti vključujoč možgane.
Na ta gemom deluje EM sila izmeničnega  valovanja-rotacije galaksije
4x7ooo 28ooo z.l eno galaktično leto 14000dvig 14ooo pad.
Naš življenjski duh EM sila in s tem naša celotna bit deluje v sozvočju z galaktičnim valovanjem in na ta način naši možgani dobijo ali izgubljajo aktivnost.
Neodvisno od našega- hotenja volje,prehrane.Čas tega popolnega sozvočja naše in galaktične EM sile je blizu. Neandertalec ne more priti do tega zlitja- zato ker živi v EM valovanju galaktične zime.Ni ustreznega EM valovanja-spodbude.IZ tega vzroka jaz govorim o dopolnitvi časa-znotraj tega galaktičnega cikla zima-pomlad poletje-----najaktivnejše EM frekvence,ki so hkrati najugodnejše za delovanje naših možganov. Torej se naš genom po enotni naravni zakonitosti prebuja. Ker a so vsi zapisi,vedenje,spomin v njemu nam to omogoča     zlitje v dimenzijo večno-sedaj ,ki je v bistvu naše ponovno ciklično samospoznanje. Mi imamo svobodno voljo znotraj teh danosti,ki delujejo na nas in od katerih smo soodvisni. Te danosti pa sprožajo kemične procese v možganih in s tem naš duh postaja vse bolj samo aktivnejši. Neobičajna situacija pa lahko sproži kemične procese ki dajejo našemu duhu uvid v vseobsežno.Vzdrževanje tega uvida pa ni mogoče zaradi že opisane enotne vesoljne zakonitosti. Torej je proces naraven in izjeme ravno potrjujejo njegovo naravno delovanje.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #179 - 23.03.2009 at 11:03:28
 
Alojz in Sandib wrote on 23.03.2009 at 10:43:13:
Naš genom ima v sebi vse.Genom ima zapis naše celotne biti vključujoč možgane.
Na ta gemom deluje EM sila izmeničnega  valovanja-rotacije galaksije
4x7ooo 28ooo z.l eno galaktično leto 14000dvig 14ooo pad.
Naš življenjski duh EM sila in s tem naša celotna bit deluje v sozvočju z galaktičnim valovanjem in na ta način naši možgani dobijo ali izgubljajo aktivnost.
Neodvisno od našega- hotenja volje,prehrane.Čas tega popolnega sozvočja naše in galaktične EM sile je blizu.

Torej se naš genom po enotni naravni zakonitosti prebuja. Ker a so vsi zapisi,vedenje,spomin v njemu nam to omogoča     zlitje v dimenzijo večno-sedaj ,ki je v bistvu naše ponovno ciklično samospoznanje.



OK, tega nikjer ne morem zanikati, to lahko samo potrdim, kar pri meni pomeni, da je Alojz izrekel neko resnico.

Nekako se mi pa še vseeno zdi, da pa vseeno lahko naredimo sami kaj, kar bi pripomoglo k temu procesu - zagotovo mora biti kaj, ker ta proces se odraža na vzorcu celotnega človeštva kjer se 'človeške molekule' neizbežno trkajo med seboj. Ampak na ravni posameznika pa vseeno mora obstajati nekaj, kar lahko ta proces pospeši oz. izpopolni.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 17