Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 17
(Read 90972 times)
Nahatee
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #150 - 20.03.2009 at 22:53:39
 
Robi wrote on 20.03.2009 at 21:18:04:
Ne vem zakaj bi bil užaljen.
Sploh ni tekla debata o meni.

Z Nahatee bi se rad malo pohecal. Smiley


Robi bi se hecal, poglej poglej no to, ena pesmica za žabca Robija  in ostale podobne žabice v mlaki.  Smiley

V daljavi se kadi, najbrž gori, pa res nekaj gori,
mar trstje v ribniku je zagorelo
in je žabe v ribniku vse zaskrbelo.  

Žabe ki do sedaj so se skrivale iz mlak so poskakale
KVAK, KVAK so djale, kaj več pa niso znale.  Grin

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #151 - 21.03.2009 at 00:40:12
 
Devi wrote on 20.03.2009 at 17:23:31:
Quote:
Valda me jezi kamorkoli grem vidim same riti,  kje pa so glave,  v pesku.    Tongue

Lep pozdrav   Smiley

kako bi pa zgledal svet brez riti in glav v pesku? jes si ga sploh ne predstavljam.. ne vem če je kej tacga že sploh kdaj kje blo... a se ti zdi, da je blo v tvojem otroštvu, a je blo kdaj pozneje, si že vidla kdaj kje tak svet, misliš, da bo v prihodnosti?
resno sprašujem.


Devi strašno resno jemlješ vse skupaj ali ne, svet je tak kot je, kakšen je bil ali naj bi bil ni toliko pomembno kot to kakšen je zdaj.

Vsekakor pa bi bil po mojem mnenju, precej bolj harmoničen če bi vsaj večina nojev pokukala iz peska.



A nismo že enkrat imeli debato na to temo, tole je blo

Quote:
Devi wrote on 01.11.2008 at 23:23:05:
Alojz in Sandib wrote on 01.11.2008 at 16:34:00:
Terorizem je subtilno skrit v naši celotni družbi. Kmalu ne bomo imela več lastne intime to pa pomeni izgubo lastne osebnosti. PoGLEJ OKOLI SEBE-VIDIŠ AVTOMATE SODOBNE DRUŽBE? Danes so vsi atomati tam kjer jim družba narekuje.Katera? Ali sami niso samostojni del družbe z lastno svobodno voljo?

Ko pogledam okrog sebe vidim ljudi, vsakega s svojim notranjim svetom. In v njih se tolk dogaja, da kdaj sploh ne morem verjet, da je tolk lepih/zanimivih/groznih/žalostnih stvari okol mene, jaz pa zanje sploh ne vem. Ker se noter ne vidi. Vidi se samo tisto, kar spustiš ven. Jes ne vidim avtomatov, sploh se ne spomnim, da sem kdajkoli kakega vidla.

No ja, unih za kavo tle ne štejem Smiley


Pojdi kdaj v gneči čez prehod za pešce pri rdeči luči, kot da je zelena in potem štej koliko jih bo šlo za tabo.  Potem se raje hitro vrni nazaj, ker lahko koga ki ni hiter povozi avto.    Smiley

Boš videla kakšno je zavedanje večine   Tongue

Lep pozdrav   Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #152 - 21.03.2009 at 08:10:52
 
Quote:
Robi wrote on 20.03.2009 at 21:18:04:
Ne vem zakaj bi bil užaljen.
Sploh ni tekla debata o meni.

Z Nahatee bi se rad malo pohecal. Smiley


Robi bi se hecal, poglej poglej no to, ena pesmica za žabca Robija  in ostale podobne žabice v mlaki.  Smiley

V daljavi se kadi, najbrž gori, pa res nekaj gori,
mar trstje v ribniku je zagorelo
in je žabe v ribniku vse zaskrbelo.  

Žabe ki do sedaj so se skrivale iz mlak so poskakale
KVAK, KVAK so djale, kaj več pa niso znale.  Grin

Lep pozdrav   Smiley

Še kvakanja ne razumeš.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #153 - 21.03.2009 at 11:10:32
 
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 16:12:52:
titud wrote on 20.03.2009 at 15:57:14:
Alojz in Sandib wrote on 20.03.2009 at 14:50:37:
Titud

Titud

Ne ko se ti delaš pametnega bolj kot si- se srečata. In to nikoli naključno in nikoli za mejaške spore. To naj ti bo jasno!
Nikoli nisem gojil simpatije do naučenih nakladačev,ki so v resnici slamarji ,ki tolčejo prazno slamo od drugih

Še vsakič si potegnil  ta kratko in jo tudi še boš z menoj.Prežvekovalcev že znanega imam poln kufer.


Lp Alojz Cool Cool


Tole me spominja na prizore iz otroštva, ko smo travniku soedovega fanta (doma so imeli grunt) postavili šotor. On je prispeval žeblje, mi pa polivin, deke in stripe, remeljne za ogodje pa smo pobrali na bližnjem lesnem odpadu. Ker ta fant ni tako užival v branju stripov, se začel dolgočasit in že kako zanetil prepir (da bi vzbudil pozornost), izruval svoje žeblje in nas naganal z nijihovega grunta (da bi dokazal svojo superiornost). Tko da od takarat naprej imam za šeranje tovrstnih užitkov rajš javne prosotore...    


Titud

Če bi te uni fant dober prebutu bi bil  ti vsaj vedel,da se z močnejšim od sebe ne gre  bosti.
Ali si še od takrat ves pokakan?
Daj te pesmice bolj na stran titud -si ja že odrasel možak.

Lp Alojz Cool Cool


Ej sori, tale moja  infantilnost, na katero me  kar naprej opozorjaš v komuniciranju z mano, me resno asociira na situacije z mojimi mladstnim prijateljem, ki je  v igrah tako očitno  prevzemal vedenjske vzorce in vrednote svojih staršev.   Po svojem  avtoritativnem/pokroviteljsem obanašnju do mene me brezupno  spomnijaš na tistega  gruntarska sinčka, ki sem ga kasneje celo puberteto moral reševat pred njim samim, ker se konfliktov nikol ni nauču reševat s z odprtim pogovorom med enakovrednimi.

A se spomniš mojih tukaj opisanih sanj, v katerih sem ponoči po večernem resnem študiju tvojega p.d. sanjal enega prijatelja iz mladosti, ki se je igral s kačo, ki me je potem pićila? To je bil tisti drugi iz naše mladostne trojice, s katerim sva uživala v branju stripov in s tem dražila tistega tretjega grutarskega sinčka, ki me asociira nate.  Ni nakljjučje, da se je v sanjah  pojavil kot moj zaveznik proti gospodovalni avtoriteti, ki je vela iz p.d.-ja  Dobiti sem moral prav močan ugriz  njegove kače ( kot simbola znanja/učenosti, ki sva ju včasih črpala iz stripv in s katerim sva kontrirala prijateljivi groteskni  gruntarski gospodovalnosti)  saj me je le njen  'strup' zmogel odvrniti  odvirnil od tega, da bi infantilno ne podlegel  paternalistični avtoriteti p.d.-ja ali pa se spustil  vplest v  namenoma izzvan grob konflikt z njegovim avtorjem ( v katerem bi bil 'dober prebutan').  

No toliko o mojem umskem slabizmu, ki da po nahateejevem mnenju skrivam za sanjami..      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #154 - 21.03.2009 at 12:14:45
 
Tutud

Pri tebi vse na nekaj spominja in vse asocira na sanje- samo nikjer ne vidim tvojega praktično kritičnega uma.
Vidim te kot človeka ki vedno drži v roki bukvo in iz nje bere ter ustvarja lastno kvazi filozofije. Če pa ne počne tega, pa sanja o nečemu kar v realnem življenju ničesar ne doprinese življenju samemu v njegovo dobrobit.
Same analize  ne stvarno kritične- ampak kvazi analitične,ki jih ti vedno izpelješ v dejanjsko neuporabno formo.

Tebe samo kače in prijatji ganjajo okrog vogalov. Življenje se ti izgublja v filozofiranju,ne pa osmišlja v nekem tvojem produktivnemu usmerjenemu delovanju v njegovo dobrobit.

Vse drugo je zgolj še nakladanje,tu imaš resnico!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #155 - 21.03.2009 at 12:24:08
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 08:10:52:
Quote:
Robi wrote on 20.03.2009 at 21:18:04:
Ne vem zakaj bi bil užaljen.
Sploh ni tekla debata o meni.

Z Nahatee bi se rad malo pohecal. Smiley


Robi bi se hecal, poglej poglej no to, ena pesmica za žabca Robija  in ostale podobne žabice v mlaki.  Smiley

V daljavi se kadi, najbrž gori, pa res nekaj gori,
mar trstje v ribniku je zagorelo
in je žabe v ribniku vse zaskrbelo.  

Žabe ki do sedaj so se skrivale iz mlak so poskakale
KVAK, KVAK so djale, kaj več pa niso znale.  Grin

Lep pozdrav   Smiley

Še kvakanja ne razumeš.



ROBI

Ti si res en 'naif dindon'-naiven puran,ki hoče tule pokazat kaj se je nauču v 2o letih dela na sebi.
Ne sanjaj- ti si svetlobna leta od samospoznanja in razumevanja večno-sedanje vseobsežne vesoljne samobitnosti in njene večno-sedaj iste zakonitosti. Tebi samo poje dindon v betici kako samospoznan si. To je tvoja didon iluzija.

Lp Alpjz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #156 - 21.03.2009 at 14:06:08
 
No eto, pa si nas vse popedenal in postavil tja, kamor spadamo  Smiley
sam da se naspim, ti bom kej nazaj povedala..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #157 - 21.03.2009 at 15:22:02
 
Devi wrote on 21.03.2009 at 14:06:08:
No eto, pa si nas vse popedenal in postavil tja, kamor spadamo  Smiley
sam da se naspim, ti bom kej nazaj povedala..


Devi

Nazaj ja in ne tisto kar  bi vse nas vodilo naprej.

Povedala mi boš pa tole: Ne prenesem ljudi,ki druge v kot postavljajo sebi pa 'keter' na glavo. Kaj pa če jaz 'keter' na tem našem namišljenem - zlaganem in neuravnoteženem svetu upravičeno nosim?
Čast izjemam, ki so že samorojeni.

Lahko mi rečeš,da sem slab dvorski norček.Kljub temu sem še vedno dvorski.
Čimprej se naspi,ker komaj čakam- da zvem kako nič ne vem.Kako egoističen sem.Kako sem prepotenten in samovšečen,pa še zloben za nameček.
Kaj pa če vse to dobronamerno počnem? Vedi ga, vprašaj ga!

Onega,ki je večno-sedaj  jaz-zakaj mi je silo svojo spoznati dal,in mi pokazal nje uporabo in svoje vedenje dal,da ga lahko  serjem in kvačkam po mili volji na tem svet v imenu njegovem  in v namenu ohranitve njegovega večno-sedanjega vesoljnega življenja.

Malo pretežko zate?
Sedaj je pa tvoja svobodna volja-naprej-nazaj kamor hočeš ?

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #158 - 21.03.2009 at 17:58:03
 
Quote:
Onega,ki je večno-sedaj  jaz-zakaj mi je silo svojo spoznati dal,in mi pokazal nje uporabo in svoje vedenje dal,da ga lahko  serjem in kvačkam po mili volji na tem svet v imenu njegovem  in v namenu ohranitve njegovega večno-sedanjega vesoljnega življenja.

Malo pretežko zate?

Zame ne.
Spominja me na shizofrenijo. Smiley

Tukaj ni nobene samoodgovornosti, ampak zgovarjanje na neko tretjo osebo ali boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #159 - 21.03.2009 at 20:04:03
 
Quote:
Devi strašno resno jemlješ vse skupaj ali ne, svet je tak kot je, kakšen je bil ali naj bi bil ni toliko pomembno kot to kakšen je zdaj.

Vsekakor pa bi bil po mojem mnenju, precej bolj harmoničen če bi vsaj večina nojev pokukala iz peska.

V bistvu lih tolk, ko ti Nahatee..
s tem, da če si ti svoje ne/zadovoljstvo vezala na zavedanje ljudi, si se lotila naloge, ki je približno tolk zlahka rešljiva kot je lakota v Afriki. In ti bo služila kot vir frustracij celo življenje, pa še kako zraven. Dodaten problem je pa še to, da nisi del rešitve, ampak enako z vsemi drugimi živiš v sistemu, ki nadaljnje neozaveščanje še podpira. Torej si lahko jezna tud na sebe, ker nič ne nardiš za to, da bi se stvari spremenle že iz osnove. Popravljat ko je že vse mimo je pa sizifovo delo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #160 - 21.03.2009 at 20:16:35
 
Nahatee je sedaj prišla na takšno stopnjo.

Um ima neko znanje in misli, da je nekaj več od ostalih.
Ni pa zavedanja. Šele z zavedanjem pride notranji mir in samoodgovornost.
Šele takrat se začneš zavedati, kje v resnici si in koliko dela še imaš na sebi, da razpucaš svoj ego.
Ko prideš na to stopnjo, se zavedaš vesoljne zakonitosti, da je vsak sam odgovoren, da je vsak na svoji poti, ki ni vredna nič manj od moje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #161 - 21.03.2009 at 20:40:22
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:16:35:
Nahatee je sedaj prišla na takšno stopnjo.

Um ima neko znanje in misli, da je nekaj več od ostalih.
Ni pa zavedanja. Šele z zavedanjem pride notranji mir in samoodgovornost.
Šele takrat se začneš zavedati, kje v resnici si in koliko dela še imaš na sebi, da razpucaš svoj ego.
Ko prideš na to stopnjo, se zavedaš vesoljne zakonitosti, da je vsak sam odgovoren, da je vsak na svoji poti, ki ni vredna nič manj od moje.

Bla bla bla, Robi.
Ti in tvoj ego. Pa Janez Drnovšek. Si bral njegove knjige?
Zavedanje poti. Svoje poti. Odrešitev.
Bla bla bla.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #162 - 21.03.2009 at 21:00:44
 
Quote:
Robi wrote on 21.03.2009 at 20:16:35:
Nahatee je sedaj prišla na takšno stopnjo.

Um ima neko znanje in misli, da je nekaj več od ostalih.
Ni pa zavedanja. Šele z zavedanjem pride notranji mir in samoodgovornost.
Šele takrat se začneš zavedati, kje v resnici si in koliko dela še imaš na sebi, da razpucaš svoj ego.
Ko prideš na to stopnjo, se zavedaš vesoljne zakonitosti, da je vsak sam odgovoren, da je vsak na svoji poti, ki ni vredna nič manj od moje.

Bla bla bla, Robi.
Ti in tvoj ego. Pa Janez Drnovšek. Si bral njegove knjige?
Zavedanje poti. Svoje poti. Odrešitev.
Bla bla bla.

Lp,Igor


Ne sam bla,bla,bla -pika,poka,pok prazna slama poč. Človek je idiot ki mu ni para.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #163 - 21.03.2009 at 21:07:30
 
Kdo je zdaj idiot ?
Drnovšek ali jaz ? Grin

..pa nisem bral njegovih knjig..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #164 - 21.03.2009 at 21:12:57
 
Robi wrote on 21.03.2009 at 21:07:30:
Kdo je zdaj idiot ?
Drnovšek ali jaz ? Grin

..pa nisem bral njegovih knjig..


TISTI,KI SPRAŠUJE!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 17