Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 28267 times)
ajgor
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #45 - 26.11.2008 at 22:36:56
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 22:27:02:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 22:04:51:
Quote:
Alojz

tudi sam ne jemljem zunanje neaktivnosti za neustvarjalnost. Zato jo lahko obravnavamo tudi z odnosi. Imamo namreč odnos do vseh stvari. Odnos vzpostavljamo do vsega, z vsem smo v nekem odnosu. Sem jaz in je tisto (stvar, žival, rastlina)) ali tisti (človek). Sam menim, da nek odnos, ki si ga ustvaril v svoji osebni zgodovini in se ga držiš, ne rojeva ustvarjalnost, saj je statičen, mrtev. Ko nenehnim vzpostavljanjem odnosa, pa se rojeva ustvarjalnost, saj ti staro ne preprečuje videnje novega. S tem pa se rojeva inteligenca, ki te vodi k vsakokratni resnici. Po mojem, resnica ni nekaj absolutnega, neskončnega (omejena z neko besedo-statična-dokončna-mrtva), ampak živa, gibka, večno-sedaj.

Lp,Igor


Točno to!!!

Z našimi cikličnimi možganskimi potencili raste ali pada tudi resnica o nas samih o življenju in o vseobsežni vesoljni samobitni samozadostni samodelujoči elementarni samobitnosti.  Resnica je individualna in kolektivna in je premosorazmerna večno-sedaj trenutku našega bivanja,ki je ravno tako večno-sedaj. Torej resnica ni dokončna je ciklično gibljiva tako kot vse ko prihodnost prehaja v preteklost in preteklost v prihodnost večno-sedaj.Ta trenutek potuje sočasno in izraža hkrati obe vrednosti laž-resnico,temo-svetlobo itd.Dokončnosti ni, je resnica kakršna je sedaj,ki pa je zame slepa, zato ker smo mi sami slepi-nesamospoznani.

Lp Alojz Shocked

Saj to je ta sokratnost, večno sedaj. Prične se z odnosi. Če je tvoj odnos do nečesa dokončen, zaključen, tvoja zavest ni več ustvarjalna, ampak statična, zadovoljna v svoji omejenosti. V sedanjem svetu, pa je prav to cenjeno-spomin. Poglej samo naše izobraževanje. Vse sloni na spominu. Kdor ima boljši spomin dobi boljšo oceno. Intelektualizem prav tako bazira na spominu. Tudi verstva-vsa. To so sedanje vrednote in zato je tko kot je.

Lp,Igor

Igor

Popolnoma se strinjam s teboj. Naš izobraževalni sistem je v celosti napačen,ker upošteva zgolj našo realizirano miselno vrednost
ne pa tudi naše akumulirane vrednosti misli našo večno-sedanjo (spominsko kodo),kjer je v bistvu skrito pravo znanje našega vesoljnega rodu v nas samihv našem genomu.. Vsi veliki misleci,izumitelji govorijo o nečem kar je v njih že bilo,
nihče od njih pa ni prišel do odgovora.Sedaj si ga dobil. Mi v bistvu nič novega ne odkrivamo v nas se staro zbuja v tem življenjskem ciklu. Mi nimamo v izobraževalnem sistemu vgrajenega stimulatorja za te zadeve. Mi vse vemo samo ponovno odkrivamo v sebi zaradi tega ker nas EM valovanje galaksije samo zbuja.Majevski koledar-spomni se ga!!!!

Lp Alojz Wink

Pa jaz to vem, zato o tem govorim. Spomin kot tak nima nič z gensko kodo. Naš spomin seže nekje do zgodnjega otroštva. To je dejstvo. Ko pogledaš človeka ali sebe kot celoto, kjer je spomin le delček, se ti odpre celotno vedenje. Če izhajaš samo iz spomina in misli si v časovnem intervalu. Vseskozi omenjam celoto, enost in to je večno sedaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #46 - 27.11.2008 at 10:18:15
 
Igor

Jaz vem kaj ti govoriš,probleme delajo tisti,ki zadeve ne dojemajo nočejo, ne morejo.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #47 - 27.11.2008 at 10:22:20
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 13:26:25:
Quote:
Quote:
Kje je potem tukaj inteligenca in ustvarjalnost? Ni je.

Tako je Igor, ni je, je samo napihovanje in žaljenje s strani zagovornikov PD, ki ni vredno pozornosti.

lp bp


Bp-petelinček

Enkrat sem ti že povedal,da se ne bahaj,ker si  diognosticiran kot bp.
Drugič ti povem,da žali tiste,ki se ti pustijo in tiste,ki so ti v tvoji bp enaki.
Tretjič ti povem,da imaš svobodno voljo in ne drezaj v ogenj ker se boš spet opekel in pobegnil kot že si.
Četrtič mi ti nočemo nič-jasno!!!, zato nas pozabi.Mi lahko oz jaz sam lahko brez tebe,ti zgleda, da ne moreš.

Lp Alojz Shocked

Quod erat demonstrandum.  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #48 - 27.11.2008 at 10:29:20
 
Alojz in Sandib wrote on 27.11.2008 at 10:18:15:
Igor

Jaz vem kaj ti govoriš,probleme delajo tisti,ki zadeve ne dojemajo nočejo, ne morejo.

Lp Alojz

Saj zato pa o tem govorimo, da bi tudi ostali razumeli. Mislim, da se tega ne da povedati z nekimi enostavnimi izrazi in bi potem vsi zapopadli. Sami se morajo poglobiti. Če ne razumejo in nimajo potrebe po razumevanju, pač niso resni. Ta razvajenost, da jim bo nekdo to obrazložil, prinesel na pladnju je navadna lenoba. Zato se pa zatekajo v neka verovanja in razmišljanja raznih gurujev, psihologov, itd. Iščejo zaščito v umu, kjer je pa ni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #49 - 27.11.2008 at 10:32:14
 
Quote:
Quote:
Kje je potem tukaj inteligenca in ustvarjalnost? Ni je.

Tako je Igor, ni je, je samo napihovanje in žaljenje s strani zagovornikov PD, ki ni vredno pozornosti.

lp bp

Seveda, ko pa vso pozornost namenjaš sanjam.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #50 - 27.11.2008 at 10:53:53
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 13:26:25:
Quote:
Quote:
Kje je potem tukaj inteligenca in ustvarjalnost? Ni je.

Tako je Igor, ni je, je samo napihovanje in žaljenje s strani zagovornikov PD, ki ni vredno pozornosti.

lp bp


Bp-petelinček

Enkrat sem ti že povedal,da se ne bahaj,ker si  diognosticiran kot bp.
Drugič ti povem,da žali tiste,ki se ti pustijo in tiste,ki so ti v tvoji bp enaki.
Tretjič ti povem,da imaš svobodno voljo in ne drezaj v ogenj ker se boš spet opekel in pobegnil kot že si.
Četrtič mi ti nočemo nič-jasno!!!, zato nas pozabi.Mi lahko oz jaz sam lahko brez tebe,ti zgleda, da ne moreš.

Lp Alojz Shocked

Quod erat demonstrandum.  Cool


bp

Obrni zadevo k sebi.Mogoče se boš spoznal v tem reku.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: hermenevtični krog
Reply #51 - 27.11.2008 at 12:16:23
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 21:41:51:
Titud

Zopet se omejuješ zgolj na našo zemeljsko civilizacijo- pozabljaš pa na naše širše najprej  galaktično(galaktična sončna dinastija-naša velika mati, tao-te king iz-iz, pra mati ecc) in na vseobsežno vesoljno človeško občestvo. Na Zemlji ni mogoče doseči  konsenza o pravični delitvi recimo naravnih dobrin,da o vrednotah življenja in o čem drugem niti ne govorimo.
Zemlja je planet naše življenjske regeneracije in naše ciklične samopozabe, ko pozabimo kdo sploh smo ljudje v vesoljni pojavnosti življenja.  
Titud sploh te ne želim podcenjevati,ampak vedno udariš mimo,daj dober premisli preden komentiraš-sodiš. Sprašuj in jaz ti bom lepo, kolikor pač znam  lepo, odgovarjal.

Lp Alojz Wink


V redu, želiš me v vlogi spraševalca, sebe pa vidiš v vlogi učitelja. Ne vidiš me torej v  vlogi sogovornika, s katerim bi iskal konsenz okrog temljenih vrednot, v skladu s katerimi bi dajala vsak svoje rešitve.

Želiš me vodit iz zemlje, kjer dialoški konsenz o temeljnih vrednotah ni možen, v vesolje, kjer ta  galaktični konsenz vlada, a ga navadni zemljani ne (u)vidimo, ker smo cikllično sampozabljivi in samonespoznani. Kot samospoznan zemljan (za razliko od nesamospoznanega mene) veš, da tak konsenz obstaja, vendar ga sam ne poznaš. Vabiš me torej, da me vodiš  po tebi znani (in meni neznani) poti  k cilju, za katerega veš da obstaja (meni njegov obstoj ni znan), k spozanju nekega etičnega konsenza, ki je na najini stopnji  samospoznanja obema tukaj-in-zdaj nespoznaten.

In sedaj vprašanje:  zakaj misliš,  da si po lastni svobodni volji  želel take komunikacije s tabo,  ki bi me vodila po samo tebi znani poti proti cilju, h kateremu niti ne vem,  če sploh stremim in v katerega obstoj kot tak tako ali tako dvomim in za katerega tudi ti praviš, da je v svoji zemeljski razšežnosti itak obema nedoumljiv oz. je doumljiv samo v neki širši galaktični dimenziji? (sem se zelo pazil, da sem sestavil  vprašnje iz tvojih lastnih trditev in ne iz trditev, ki bi ti jih pripisal)      
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: hermenevtični krog
Reply #52 - 27.11.2008 at 12:42:04
 
Quote:
Pa jaz to vem, zato o tem govorim. Spomin kot tak nima nič z gensko kodo. Naš spomin seže nekje do zgodnjega otroštva. To je dejstvo. Ko pogledaš človeka ali sebe kot celoto, kjer je spomin le delček, se ti odpre celotno vedenje. Če izhajaš samo iz spomina in misli si v časovnem intervalu. Vseskozi omenjam celoto, enost in to je večno sedaj.

Lp,Igor


Osredotočenost na vsakokratani zdaj (neobremenjenost  s preteklostjo in prihodnostjo) zihr razširja izbor možnosti, v katere nas omejujeta osebna izkušnnja (osebni spomin) in kolektivna izkušna (zgodovisnki spomin). Širok izbor možnosti je  zihr vir inovativnosti/ustvarjalnosti, vendar hkrati pozabljaš na dejstvo, da se ustvarjalnost in inovativnost verificirata lahko samo retrogradno kot ustvarjalnost in inovativnost, ko neka nova rešitev porojena iz tukaj-in zdaj- gre  skozi celostni osebno in družbeno pecepcijo, ta pa  pojmuje tukaj-in-zdaj kot vez preteklosti s prihodnostjo. O inovativnovnosti in usvrajalnosti torej ne moremo govort izven tega koncepta, ki neki kreativni rešitvi  podeli ustrezno osebno ali družbeno vrednost šele, če se naknadno potrdi  za relevantno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #53 - 27.11.2008 at 12:49:16
 
titud wrote on 27.11.2008 at 12:42:04:
Quote:
Pa jaz to vem, zato o tem govorim. Spomin kot tak nima nič z gensko kodo. Naš spomin seže nekje do zgodnjega otroštva. To je dejstvo. Ko pogledaš človeka ali sebe kot celoto, kjer je spomin le delček, se ti odpre celotno vedenje. Če izhajaš samo iz spomina in misli si v časovnem intervalu. Vseskozi omenjam celoto, enost in to je večno sedaj.

Lp,Igor


Osredotočenost na vsakokratani zdaj (neobremenjenost  s preteklostjo in prihodnostjo) zihr razširja izbor možnosti, v katere nas omejujeta osebna izkušnnja (osebni spomin) in kolektivna izkušna (zgodovisnki spomin). Širok izbor možnosti je  zihr vir inovativnosti/ustvarjalnosti, vendar hkrati pozabljaš na dejstvo, da se ustvarjalnost in inovativnost verificirata lahko samo retrogradno kot ustvarjalnost in inovativnost, ko neka nova rešitev porojena iz tukaj-in zdaj- gre  skozi celostni osebno in družbeno pecepcijo, ta pa  pojmuje tukaj-in-zdaj kot vez preteklosti s prihodnostjo. O inovativnovnosti in usvrajalnosti torej ne moremo govort izven tega koncepta, ki neki kreativni rešitvi  podeli ustrezno osebno ali družbeno vrednost šele, če se naknadno potrdi  za relevantno.  

Ti govoriš o nezaupanju. Vse bi nekaj verificira, preverjal. Kdo pa je ta revizor? Ti sam na podlagi izkušenj. Zopet se vržeš v percepcijo časa in si zopet na starem. Kar si ti predstavljaš pod ustvarjalnost je le neka nadgradnja, dodajanje. To pa v psihološkem smislu ima vedno svoj začetek in posledično konec. To ti daje varnost, ker je umsko oprijemljivo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #54 - 27.11.2008 at 13:14:21
 
titud wrote on 27.11.2008 at 12:16:23:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 21:41:51:
Titud

Zopet se omejuješ zgolj na našo zemeljsko civilizacijo- pozabljaš pa na naše širše najprej  galaktično(galaktična sončna dinastija-naša velika mati, tao-te king iz-iz, pra mati ecc) in na vseobsežno vesoljno človeško občestvo. Na Zemlji ni mogoče doseči  konsenza o pravični delitvi recimo naravnih dobrin,da o vrednotah življenja in o čem drugem niti ne govorimo.
Zemlja je planet naše življenjske regeneracije in naše ciklične samopozabe, ko pozabimo kdo sploh smo ljudje v vesoljni pojavnosti življenja.  
Titud sploh te ne želim podcenjevati,ampak vedno udariš mimo,daj dober premisli preden komentiraš-sodiš. Sprašuj in jaz ti bom lepo, kolikor pač znam  lepo, odgovarjal.

Lp Alojz Wink


V redu, želiš me v vlogi spraševalca, sebe pa vidiš v vlogi učitelja. Ne vidiš me torej v  vlogi sogovornika, s katerim bi iskal konsenz okrog temljenih vrednot, v skladu s katerimi bi dajala vsak svoje rešitve.

Želiš me vodit iz zemlje, kjer dialoški konsenz o temeljnih vrednotah ni možen, v vesolje, kjer ta  galaktični konsenz vlada, a ga navadni zemljani ne (u)vidimo, ker smo cikllično sampozabljivi in samonespoznani. Kot samospoznan zemljan (za razliko od nesamospoznanega mene) veš, da tak konsenz obstaja, vendar ga sam ne poznaš. Vabiš me torej, da me vodiš  po tebi znani (in meni neznani) poti  k cilju, za katerega veš da obstaja (meni njegov obstoj ni znan), k spozanju nekega etičnega konsenza, ki je na najini stopnji  samospoznanja obema tukaj-in-zdaj nespoznaten.

In sedaj vprašanje:  zakaj misliš,  da si po lastni svobodni volji  želel take komunikacije s tabo,  ki bi me vodila po samo tebi znani poti proti cilju, h kateremu niti ne vem,  če sploh stremim in v katerega obstoj kot tak tako ali tako dvomim in za katerega tudi ti praviš, da je v svoji zemeljski razšežnosti itak obema nedoumljiv oz. je doumljiv samo v neki širši galaktični dimenziji? (sem se zelo pazil, da sem sestavil  vprašnje iz tvojih lastnih trditev in ne iz trditev, ki bi ti jih pripisal)        


Titud

Zopet udarec v meglo. Pozabljaš lastno svobodno voljo uporabi jo in hodi svojo pot. Enostavno kot pasulj. Nadaljevanje mlatenja takšne prazne slame je ob tem dejstvu nepotrebno in neumestno. Samo zavedati se moraš,dejstva lastne svobodne volje.

Lp Alojz Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #55 - 27.11.2008 at 13:17:33
 
titud wrote on 27.11.2008 at 12:42:04:
Quote:
Pa jaz to vem, zato o tem govorim. Spomin kot tak nima nič z gensko kodo. Naš spomin seže nekje do zgodnjega otroštva. To je dejstvo. Ko pogledaš človeka ali sebe kot celoto, kjer je spomin le delček, se ti odpre celotno vedenje. Če izhajaš samo iz spomina in misli si v časovnem intervalu. Vseskozi omenjam celoto, enost in to je večno sedaj.

Lp,Igor


Osredotočenost na vsakokratani zdaj (neobremenjenost  s preteklostjo in prihodnostjo) zihr razširja izbor možnosti, v katere nas omejujeta osebna izkušnnja (osebni spomin) in kolektivna izkušna (zgodovisnki spomin). Širok izbor možnosti je  zihr vir inovativnosti/ustvarjalnosti, vendar hkrati pozabljaš na dejstvo, da se ustvarjalnost in inovativnost verificirata lahko samo retrogradno kot ustvarjalnost in inovativnost, ko neka nova rešitev porojena iz tukaj-in zdaj- gre  skozi celostni osebno in družbeno pecepcijo, ta pa  pojmuje tukaj-in-zdaj kot vez preteklosti s prihodnostjo. O inovativnovnosti in usvrajalnosti torej ne moremo govort izven tega koncepta, ki neki kreativni rešitvi  podeli ustrezno osebno ali družbeno vrednost šele, če se naknadno potrdi  za relevantno.  


Titud to ni nič drugega kot besedno predrugačen moj post tebi,ki pa ohranja bistvo,ki sem ti ga že podal.

Lp Alojz  Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #56 - 27.11.2008 at 19:15:35
 
Zmanjka drete za napletanje,potem je pa veselice konec.


Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: hermenevtični krog
Reply #57 - 27.11.2008 at 21:40:42
 
Alojz in Sandib wrote on 27.11.2008 at 19:15:35:
Zmanjka drete za napletanje,potem je pa veselice konec.


Lp Alojz

Po pravici povedano se mi ne šplila več vloge dežurne budale ali statitsa na furumski sceni, ki si jo spremnu v šov, za katerega si sproti prrirejaš scenarij tako da drugim namenjaš le take vloge,  da lahko ob njih zablestiš v čim bolj zvezdiški vlogi....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #58 - 27.11.2008 at 21:58:07
 
titud wrote on 27.11.2008 at 21:40:42:
Alojz in Sandib wrote on 27.11.2008 at 19:15:35:
Zmanjka drete za napletanje,potem je pa veselice konec.


Lp Alojz

Po pravici povedano se mi ne šplila več vloge dežurne budale ali statitsa na furumski sceni, ki si jo spremnu v šov, za katerega si sproti prrirejaš scenarij tako da drugim namenjaš le take vloge,  da lahko ob njih zablestiš v čim bolj zvezdiški vlogi....


Vsak je svoje sreče kovač. Torej je vsaka vloga,ki jo prostovoljno sprejeta od nas samih, dejanjsko naša vloga.
Sami izbiramo ponujene življenjske vloge,izbor vlog je vesoljno neomejen. Razumeš?

Vsi,ki se jezite name se v bistvu jezite na lastno prostovoljno sprejeto vlogo. Torej niste kos lastni življenjski vlogi. Ste se zmotili takrat ko ste jo prostovoljno sprejemali ? Kdo vam je kriv,jaz sigurno ne. Bog tudi ne,ker ste ravno toliko on sam, kot je on sam vi.

Vloga priložnostnih filozofov in modrecev se pač ne obnese. Vzemi novo vlogo,takšna ki ti leži in ji boš kos.Izbor je neomejen!!!

Lp Alojz Cheesy Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #59 - 28.11.2008 at 10:01:46
 
Titud

Samo toliko, da se popolnoma razumeva. Ne jemlji zadev osebno.Ko jaz nekaj napišem napišem z namenom,kjer mi sogovornik služi kot medij, v bistvu pa sporočam širšemu krogu.
Dojemi ni osebno. Zame osebno si ti čist ok.. Jaz izrabljam (dobesedno) tvoje poste in razmišljanje zato,da lahko zadevo pojasnim s svojega stališča. Nič drugega. Ko boš to sprejel ne bo nikakršne hude krvi s tvoje strani. Ne želim biti pokroviteljski,samo predlagam ti- kako glej na zadevo.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5