Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 28250 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #30 - 26.11.2008 at 13:31:59
 
titud wrote on 26.11.2008 at 11:34:39:
Quote:
Pri ustvarjanju koeksistence, ustvarjaš odnos. Ustvarjanje, pa ne pomeni nekih zabetoniranih stališč. Ko je človek ustvarjalen, se odnos vzpostavlja vsak trenutek, ne temelji na neki zgodovini in podobi.Ustvarjalnost je znak inteligence. Človek, ki ima stališča in znanje, katerega se drži in je nanj ponosen, vzpostavi odnos z znanjem ne človekom. Kje je potem tukaj inteligenca in ustvarjalnost? Ni je. Je le intelektualno čvekanje.

Lp,Igor


Nasprotuješ si v samem postu. Najprej trdiš, da odnos ne temlji na neki zgodovini in podobi ampak na trentku, potem ga postavljaš na stališča in znanja, ki so vsaj po moje lahko le plod nekih predhodnih (osebne zgodovine) izkušenj in znanj, o katerih si izoblikuje nek ponos (vrednostno podobo).

Podlaga odnosa je neka skupna vrednostna opredlitev, ki se skozi komunkacijo vedno znova vzpostavlja. Del skupne vrednostne opredlitve je tako tudi potreba po  komunikaciiji sami, šele tu pa nastopi intelekt, ki komunikaciji daje  potrebno jasnost in   nedvoumnost s tem da  išče in kreira pretočne komunikacijske kanale s čim manj ovirami in šumi.    


Titud

Pozabljaš realno možnost,da je znanje ohranjeno v našem genomu in tu izkušnje izhajajo kot samoreprodukcijski in samodejaven ciklični reinkarnacijski življenjski večno-sedanji proces. Titud ne sodi dokler ne sprejmeš odgovora,Bolje je da sprašuješ kot sodiš.

Lp Alojz Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: hermenevtični krog
Reply #31 - 26.11.2008 at 15:08:48
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 13:14:29:
OK. Titud

Razumel sem tvoje sporočilo v celosti. Mislim,da si uvidel zadeve popolnoma pravilno. Sam se sploh nimam za posvečenega,ampak sem plod življenja in njegove genske (človeške) samoreprodukcije,kjer sta se časovno ujela -uravnotežila- moja življenjska matrica in nezavedni atomi v mojem genomu v enovito celoto in si s tem odprla preko moje EM življenjske sile(duha) nemoteno vzajemno izmenično uravnoteženo individualno komunikacijo,na večno-sedanji obstoječi samobitni vesoljni ravni.
Zato sveti spisi imenujejo takšnega človeka X-ku. Znotraj 28ooo letnega cikla se točno že vnaprej ve kdajin kje  se bo to zgodilo, ne ve pa se v kateremu reprodukcijskemu DNK- genomu!!!!To se pravi ve se kako mu bo ime in kdaj in kje se bo to zgodilo,njegovo obličje pa ostane nepoznano vse do trenutka njegove ponovne  zemeljske (človeške )utelesitve.

Ko boš razumel sporočeno brez akršnih koli obsodb to zadevo lahko korektno nadaljujeva,brez medsebojnih obsodb.

Lp Alojz Wink


Način najinega komuniciranja očitna določa vloga, ki si mi jo namenil v teku pričakovanja omenjenega dogodka inkarnacije. Dokler mi moja  vloga ni jasna, dokler ne vem, ali bom pričakovanemu dogodku lahko priča le kot posvečenc v skrivnost tega dogodka oziroma  ali mu bom lahko priča kar tak kot sem (oz. mu ne bom priča ravno zato, ker sem tak kot sem ), bom imel do tvojega nauka pač ambivalenten privlačno-odbojni  odnos. Ko me boš v tem  smsilu postavil na svoje mesto, bom to mesdto brezpogojno sprejel in v skladu z njim komuniciral s tabo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #32 - 26.11.2008 at 15:30:10
 
titud wrote on 26.11.2008 at 15:08:48:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 13:14:29:
OK. Titud

Razumel sem tvoje sporočilo v celosti. Mislim,da si uvidel zadeve popolnoma pravilno. Sam se sploh nimam za posvečenega,ampak sem plod življenja in njegove genske (človeške) samoreprodukcije,kjer sta se časovno ujela -uravnotežila- moja življenjska matrica in nezavedni atomi v mojem genomu v enovito celoto in si s tem odprla preko moje EM življenjske sile(duha) nemoteno vzajemno izmenično uravnoteženo individualno komunikacijo,na večno-sedanji obstoječi samobitni vesoljni ravni.
Zato sveti spisi imenujejo takšnega človeka X-ku. Znotraj 28ooo letnega cikla se točno že vnaprej ve kdajin kje  se bo to zgodilo, ne ve pa se v kateremu reprodukcijskemu DNK- genomu!!!!To se pravi ve se kako mu bo ime in kdaj in kje se bo to zgodilo,njegovo obličje pa ostane nepoznano vse do trenutka njegove ponovne  zemeljske (človeške )utelesitve.

Ko boš razumel sporočeno brez akršnih koli obsodb to zadevo lahko korektno nadaljujeva,brez medsebojnih obsodb.

Lp Alojz Wink


Način najinega komuniciranja očitna določa vloga, ki si mi jo namenil v teku pričakovanja omenjenega dogodka inkarnacije. Dokler mi moja  vloga ni jasna, dokler ne vem, ali bom pričakovanemu dogodku lahko priča le kot posvečenc v skrivnost tega dogodka oziroma  ali mu bom lahko priča kar tak kot sem (oz. mu ne bom priča ravno zato, ker sem tak kot sem ), bom imel do tvojega nauka pač ambivalenten privlačno-odbojni  odnos. Ko me boš v tem  smsilu postavil na svoje mesto, bom to mesdto brezpogojno sprejel in v skladu z njim komuniciral s tabo.  


Inkarnacija -reinkarnacija-reanimacija

Reinkarnacija-naraven samoreprodukcijski sistem vsega in vsake oblike življenja. Ko je celotna reprodukcijska veriga-postopno izpostavljena  na planetu gostitelju življenja (v našem primeru Zemlji) po samospoznanih ljudeh,Elohim-,Aditi-,Agniji, ki izhajajo iz umetne samoreinkarnacijske verige (isto telo ista duša isti duh EM življenjska sila)ponovljen življenjski cikel rojeni iz umetne maternice (inkubator reanimacije),ali kot to imenuje vesoljna teološka zapuščina človeštva- nevidne matere Aditij.To so tisti,ki dobesedno vstanejo iz lastne fizične smrti v ponovno   fizično življenje,di bi izpolnili svoje prostovoljno sprejeto življenjsko poslanstvo varuhov,nosilcev,sejalcev,žanjcev celotnega vesoljnega življenja..
Nobene nalogein vloge ti jaz nisem določil in ti je nikoli, tudi ne bom. Svobodna volja je konsenzna etična,norma vesoljne človeške civilizacije, ki vsakomur omogoča,da sam odloča z neodtuljivo pravico o lastni biti večno-sedaj.

Lp Alojz  Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #33 - 26.11.2008 at 15:58:25
 
Titud

Verjameš,da človek v sebi lahko izraža pet stopenj zavesti?

Nezavedno-atomi                                  Življenje
pogojno zavedno-rastline-flora =življenjskamatrica*+atomi=DNK
delno zavedno-živali-favna=
zavest-popolnega samozavedanja =
vesoljno vseobsegajoča živa samomanifestirana človeška zavest

Sedaj lahko misliš o vsemu in svoji večno-sedanji biti

Lp Alojz 8)
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: hermenevtični krog
Reply #34 - 26.11.2008 at 16:22:20
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 15:30:10:
Nobene nalogein vloge ti jaz nisem določil in ti je nikoli, tudi ne bom. Svobodna volja je konsenzna etična,norma vesoljne človeške civilizacije, ki vsakomur omogoča,da sam odloča z neodtuljivo pravico o lastni biti večno-sedaj.

Lp Alojz  Shocked


Če je moja svbodna volja  spoznana konsenzna etična norma vesoljne človeške civilizacije, je ta osebna  svoboda v bistvu spoznana civilizacijka nujnost, v katero pa žal nimam osebnega uvida, zato  se mi ponujaš kot medij, ki ima uvid vanjo. Skratka, po moji  svobodni volji naj se mi preko tvojega uvida zgodi konsezualna volja vesoljne človeške civilizacije in iz tega izhodišča naj vzpostavljam  komunikacijo  s tabo?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: hermenevtični krog
Reply #35 - 26.11.2008 at 16:34:11
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 15:58:25:
Titud

Verjameš,da človek v sebi lahko izraža pet stopenj zavesti?

Nezavedno-atomi                                  Življenje
pogojno zavedno-rastline-flora =življenjskamatrica*+atomi=DNK
delno zavedno-živali-favna=
zavest-popolnega samozavedanja =
vesoljno vseobsegajoča živa samomanifestirana človeška zavest

Sedaj lahko misliš o vsemu in svoji večno-sedanji biti

Lp Alojz 8)


S temi stopnjami neglede si na to, ali jih imam za resnične  ali umišljene, si žal ne znam nič pomagat pri komunikaciji s tabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #36 - 26.11.2008 at 17:47:38
 
titud wrote on 26.11.2008 at 16:34:11:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 15:58:25:
Titud

Verjameš,da človek v sebi lahko izraža pet stopenj zavesti?

Nezavedno-atomi                                  Življenje
pogojno zavedno-rastline-flora =življenjskamatrica*+atomi=DNK
delno zavedno-živali-favna=
zavest-popolnega samozavedanja =
vesoljno vseobsegajoča živa samomanifestirana človeška zavest

Sedaj lahko misliš o vsemu in svoji večno-sedanji biti

Lp Alojz 8)


S temi stopnjami neglede si na to, ali jih imam za resnične  ali umišljene, si žal ne znam nič pomagat pri komunikaciji s tabo.  


Titud

Prvič, malo razmišljaj kaj pišeš. Če je neka zadeva konsenz-je dogovorjena norma,ki se je določeni, ali pa vsi subjektiprostovoljno  držijo. Vsi poznamo t.i. prostovoljni konsenz v pravu. Razumem te,da zadev ne razumeš v odnosu tvojega komuniciranja z menoj.
To ni stvar konsenza, ampak tvojih občutenj moje osebe in tvojih sporočil moji osebi.Odzivaj se naravno na moja sporočila,to je najlažja pot komunikacije med nama.

Lp Alojz

Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #37 - 26.11.2008 at 17:58:20
 
titud wrote on 26.11.2008 at 11:34:39:
Quote:
Pri ustvarjanju koeksistence, ustvarjaš odnos. Ustvarjanje, pa ne pomeni nekih zabetoniranih stališč. Ko je človek ustvarjalen, se odnos vzpostavlja vsak trenutek, ne temelji na neki zgodovini in podobi.Ustvarjalnost je znak inteligence. Človek, ki ima stališča in znanje, katerega se drži in je nanj ponosen, vzpostavi odnos z znanjem ne človekom. Kje je potem tukaj inteligenca in ustvarjalnost? Ni je. Je le intelektualno čvekanje.

Lp,Igor


Nasprotuješ si v samem postu. Najprej trdiš, da odnos ne temlji na neki zgodovini in podobi ampak na trentku, potem ga postavljaš na stališča in znanja, ki so vsaj po moje lahko le plod nekih predhodnih (osebne zgodovine) izkušenj in znanj, o katerih si izoblikuje nek ponos (vrednostno podobo).

Podlaga odnosa je neka skupna vrednostna opredlitev, ki se skozi komunkacijo vedno znova vzpostavlja. Del skupne vrednostne opredlitve je tako tudi potreba po  komunikaciiji sami, šele tu pa nastopi intelekt, ki komunikaciji daje  potrebno jasnost in   nedvoumnost s tem da  išče in kreira pretočne komunikacijske kanale s čim manj ovirami in šumi.    

Ne razumem te, kje si nasprotujem. Govoril sem o odnosu, kot ustvarjalnosti. Če vsako stvar primerjaš z nečim iz spomina, pač nisi ustvarjalen, ker primerjaš s starim. Takšen način ti izkrivlja odnos. Ti odnos imaš, ampak ni ustvarjalen, je star.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #38 - 26.11.2008 at 18:30:46
 
Quote:
titud wrote on 26.11.2008 at 11:34:39:
Quote:
Pri ustvarjanju koeksistence, ustvarjaš odnos. Ustvarjanje, pa ne pomeni nekih zabetoniranih stališč. Ko je človek ustvarjalen, se odnos vzpostavlja vsak trenutek, ne temelji na neki zgodovini in podobi.Ustvarjalnost je znak inteligence. Človek, ki ima stališča in znanje, katerega se drži in je nanj ponosen, vzpostavi odnos z znanjem ne človekom. Kje je potem tukaj inteligenca in ustvarjalnost? Ni je. Je le intelektualno čvekanje.

Lp,Igor


Nasprotuješ si v samem postu. Najprej trdiš, da odnos ne temlji na neki zgodovini in podobi ampak na trentku, potem ga postavljaš na stališča in znanja, ki so vsaj po moje lahko le plod nekih predhodnih (osebne zgodovine) izkušenj in znanj, o katerih si izoblikuje nek ponos (vrednostno podobo).

Podlaga odnosa je neka skupna vrednostna opredlitev, ki se skozi komunkacijo vedno znova vzpostavlja. Del skupne vrednostne opredlitve je tako tudi potreba po  komunikaciiji sami, šele tu pa nastopi intelekt, ki komunikaciji daje  potrebno jasnost in   nedvoumnost s tem da  išče in kreira pretočne komunikacijske kanale s čim manj ovirami in šumi.    

Ne razumem te, kje si nasprotujem. Govoril sem o odnosu, kot ustvarjalnosti. Če vsako stvar primerjaš z nečim iz spomina, pač nisi ustvarjalen, ker primerjaš s starim. Takšen način ti izkrivlja odnos. Ti odnos imaš, ampak ni ustvarjalen, je star.

Lp,Igor


Igor

Jaz bi dodal svoje razumevanje zadeve okoli ustvarjalnosti. Po meni ustvarjalnost čisto intimen notranji življenjski proces posameznika.
Obstaja fama,da je navzven neaktiven človek za soljudi neustvarjalen,v bistvu je pa lahko ta človek 10x bolj ustvarjalen od drugih.
To jaz obrazložim na navadnem fizikalnem pojavu kot je atom. Recimo H vodikov atom ima en proton in en elektron,ki sta večno-sedaj v izmenični medsebojni
interakciji kjer je EM sila vzrok in posledica tega notranjega samodogajanja izmeničnega prehajanja vrednosti elektrona v proton in sočasno obratno protona v elektron ko se njun cikel samozlitja konča se začne nov nov cikel in tako večno-sedaj.

Dogajanje(ustvarjalnost) samodelovanje je notranje, hkrati pa atom H v ničemer ne spremeni večno-sedaj  navzven enotno izražene masno-energetske vrednosti-konstante.

Če predpostavimo,da so naši življenjski podstati napačni lahko to pomeni,da mi nimamo meril,ki bi zadovoljivo ovrednotila opisala sam pojem individualne ustvarjalnosti.

Zunanja neaktivnost še ne pomeni notranje neaktivnosti-neustvarjalnosti. To pomeni,da obstaja realna možnost,da mi tudi ne znamo ovrednotiti   medsebojne komunikacije.Igor toliko dodajam k zadevi.Drugače sem pa že titudu pojasnil kako razumem  tvoje sporočilo.


Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: hermenevtični krog
Reply #39 - 26.11.2008 at 21:11:07
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 17:47:38:
Titud

Prvič, malo razmišljaj kaj pišeš. Če je neka zadeva konsenz-je dogovorjena norma,ki se je določeni, ali pa vsi subjektiprostovoljno  držijo. Vsi poznamo t.i. prostovoljni konsenz v pravu. Razumem te,da zadev ne razumeš v odnosu tvojega komuniciranja z menoj.
To ni stvar konsenza, ampak tvojih občutenj moje osebe in tvojih sporočil moji osebi.Odzivaj se naravno na moja sporočila,to je najlažja pot komunikacije med nama.

Lp Alojz

Grin Grin

Doseganja konsenza o neki stvari se ni mogoče lotevat  na način, da nekdo nekaj predlaga, potem pa pričakuje, da bodo vsi brez izjene ta njegov predlog sprejeli.  Konsenz se lahko oblikuje le okrog temeljnih vrednot,  v okviru katerih se šele začne iskat neko rešitev, ki je nima nihće od udeleženih in je treba šele skupaj najti oz. oblikovati. Če bi takšna vnaprejšnja rešitev že obstajala (će bi jo nekdo posedoval), potem je iskanje  konsenza za njeno  uveljavitev najbolj nepraktična, nemogoča in zato tudi napačna pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #40 - 26.11.2008 at 21:30:28
 
Alojz

tudi sam ne jemljem zunanje neaktivnosti za neustvarjalnost. Zato jo lahko obravnavamo tudi z odnosi. Imamo namreč odnos do vseh stvari. Odnos vzpostavljamo do vsega, z vsem smo v nekem odnosu. Sem jaz in je tisto (stvar, žival, rastlina)) ali tisti (človek). Sam menim, da nek odnos, ki si ga ustvaril v svoji osebni zgodovini in se ga držiš, ne rojeva ustvarjalnost, saj je statičen, mrtev. Ko nenehnim vzpostavljanjem odnosa, pa se rojeva ustvarjalnost, saj ti staro ne preprečuje videnje novega. S tem pa se rojeva inteligenca, ki te vodi k vsakokratni resnici. Po mojem, resnica ni nekaj absolutnega, neskončnega (omejena z neko besedo-statična-dokončna-mrtva), ampak živa, gibka, večno-sedaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #41 - 26.11.2008 at 21:41:51
 
titud wrote on 26.11.2008 at 21:11:07:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 17:47:38:
Titud

Prvič, malo razmišljaj kaj pišeš. Če je neka zadeva konsenz-je dogovorjena norma,ki se je določeni, ali pa vsi subjektiprostovoljno  držijo. Vsi poznamo t.i. prostovoljni konsenz v pravu. Razumem te,da zadev ne razumeš v odnosu tvojega komuniciranja z menoj.
To ni stvar konsenza, ampak tvojih občutenj moje osebe in tvojih sporočil moji osebi.Odzivaj se naravno na moja sporočila,to je najlažja pot komunikacije med nama.

Lp Alojz

Grin Grin

Doseganja konsenza o neki stvari se ni mogoče lotevat  na način, da nekdo nekaj predlaga, potem pa pričakuje, da bodo vsi brez izjene ta njegov predlog sprejeli.  Konsenz se lahko oblikuje le okrog temeljnih vrednot,  v okviru katerih se šele začne iskat neko rešitev, ki je nima nihće od udeleženih in je treba šele skupaj najti oz. oblikovati. Če bi takšna vnaprejšnja rešitev že obstajala (će bi jo nekdo posedoval), potem je iskanje  konsenza za njeno  uveljavitev najbolj nepraktična, nemogoča in zato tudi napačna pot.  


Titud

Zopet se omejuješ zgolj na našo zemeljsko civilizacijo- pozabljaš pa na naše širše najprej  galaktično(galaktična sončna dinastija-naša velika mati, tao-te king iz-iz, pra mati ecc) in na vseobsežno vesoljno človeško občestvo. Na Zemlji ni mogoče doseči  konsenza o pravični delitvi recimo naravnih dobrin,da o vrednotah življenja in o čem drugem niti ne govorimo.
Zemlja je planet naše življenjske regeneracije in naše ciklične samopozabe, ko pozabimo kdo sploh smo ljudje v vesoljni pojavnosti življenja.  
Titud sploh te ne želim podcenjevati,ampak vedno udariš mimo,daj dober premisli preden komentiraš-sodiš. Sprašuj in jaz ti bom lepo, kolikor pač znam  lepo, odgovarjal.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #42 - 26.11.2008 at 22:04:51
 
Quote:
Alojz

tudi sam ne jemljem zunanje neaktivnosti za neustvarjalnost. Zato jo lahko obravnavamo tudi z odnosi. Imamo namreč odnos do vseh stvari. Odnos vzpostavljamo do vsega, z vsem smo v nekem odnosu. Sem jaz in je tisto (stvar, žival, rastlina)) ali tisti (človek). Sam menim, da nek odnos, ki si ga ustvaril v svoji osebni zgodovini in se ga držiš, ne rojeva ustvarjalnost, saj je statičen, mrtev. Ko nenehnim vzpostavljanjem odnosa, pa se rojeva ustvarjalnost, saj ti staro ne preprečuje videnje novega. S tem pa se rojeva inteligenca, ki te vodi k vsakokratni resnici. Po mojem, resnica ni nekaj absolutnega, neskončnega (omejena z neko besedo-statična-dokončna-mrtva), ampak živa, gibka, večno-sedaj.

Lp,Igor


Točno to!!!

Z našimi cikličnimi možganskimi potencili raste ali pada tudi resnica o nas samih o življenju in o vseobsežni vesoljni samobitni samozadostni samodelujoči elementarni samobitnosti.  Resnica je individualna in kolektivna in je premosorazmerna večno-sedaj trenutku našega bivanja,ki je ravno tako večno-sedaj. Torej resnica ni dokončna je ciklično gibljiva tako kot vse ko prihodnost prehaja v preteklost in preteklost v prihodnost večno-sedaj.Ta trenutek potuje sočasno in izraža hkrati obe vrednosti laž-resnico,temo-svetlobo itd.Dokončnosti ni, je resnica kakršna je sedaj,ki pa je zame slepa, zato ker smo mi sami slepi-nesamospoznani.

Lp Alojz Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: hermenevtični krog
Reply #43 - 26.11.2008 at 22:18:02
 
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 22:04:51:
Quote:
Alojz

tudi sam ne jemljem zunanje neaktivnosti za neustvarjalnost. Zato jo lahko obravnavamo tudi z odnosi. Imamo namreč odnos do vseh stvari. Odnos vzpostavljamo do vsega, z vsem smo v nekem odnosu. Sem jaz in je tisto (stvar, žival, rastlina)) ali tisti (človek). Sam menim, da nek odnos, ki si ga ustvaril v svoji osebni zgodovini in se ga držiš, ne rojeva ustvarjalnost, saj je statičen, mrtev. Ko nenehnim vzpostavljanjem odnosa, pa se rojeva ustvarjalnost, saj ti staro ne preprečuje videnje novega. S tem pa se rojeva inteligenca, ki te vodi k vsakokratni resnici. Po mojem, resnica ni nekaj absolutnega, neskončnega (omejena z neko besedo-statična-dokončna-mrtva), ampak živa, gibka, večno-sedaj.

Lp,Igor


Točno to!!!

Z našimi cikličnimi možganskimi potencili raste ali pada tudi resnica o nas samih o življenju in o vseobsežni vesoljni samobitni samozadostni samodelujoči elementarni samobitnosti.  Resnica je individualna in kolektivna in je premosorazmerna večno-sedaj trenutku našega bivanja,ki je ravno tako večno-sedaj. Torej resnica ni dokončna je ciklično gibljiva tako kot vse ko prihodnost prehaja v preteklost in preteklost v prihodnost večno-sedaj.Ta trenutek potuje sočasno in izraža hkrati obe vrednosti laž-resnico,temo-svetlobo itd.Dokončnosti ni, je resnica kakršna je sedaj,ki pa je zame slepa, zato ker smo mi sami slepi-nesamospoznani.

Lp Alojz Shocked

Saj to je ta sokratnost, večno sedaj. Prične se z odnosi. Če je tvoj odnos do nečesa dokončen, zaključen, tvoja zavest ni več ustvarjalna, ampak statična, zadovoljna v svoji omejenosti. V sedanjem svetu, pa je prav to cenjeno-spomin. Poglej samo naše izobraževanje. Vse sloni na spominu. Kdor ima boljši spomin dobi boljšo oceno. Intelektualizem prav tako bazira na spominu. Tudi verstva-vsa. To so sedanje vrednote in zato je tko kot je.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: hermenevtični krog
Reply #44 - 26.11.2008 at 22:27:02
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2008 at 22:04:51:
Quote:
Alojz

tudi sam ne jemljem zunanje neaktivnosti za neustvarjalnost. Zato jo lahko obravnavamo tudi z odnosi. Imamo namreč odnos do vseh stvari. Odnos vzpostavljamo do vsega, z vsem smo v nekem odnosu. Sem jaz in je tisto (stvar, žival, rastlina)) ali tisti (človek). Sam menim, da nek odnos, ki si ga ustvaril v svoji osebni zgodovini in se ga držiš, ne rojeva ustvarjalnost, saj je statičen, mrtev. Ko nenehnim vzpostavljanjem odnosa, pa se rojeva ustvarjalnost, saj ti staro ne preprečuje videnje novega. S tem pa se rojeva inteligenca, ki te vodi k vsakokratni resnici. Po mojem, resnica ni nekaj absolutnega, neskončnega (omejena z neko besedo-statična-dokončna-mrtva), ampak živa, gibka, večno-sedaj.

Lp,Igor


Točno to!!!

Z našimi cikličnimi možganskimi potencili raste ali pada tudi resnica o nas samih o življenju in o vseobsežni vesoljni samobitni samozadostni samodelujoči elementarni samobitnosti.  Resnica je individualna in kolektivna in je premosorazmerna večno-sedaj trenutku našega bivanja,ki je ravno tako večno-sedaj. Torej resnica ni dokončna je ciklično gibljiva tako kot vse ko prihodnost prehaja v preteklost in preteklost v prihodnost večno-sedaj.Ta trenutek potuje sočasno in izraža hkrati obe vrednosti laž-resnico,temo-svetlobo itd.Dokončnosti ni, je resnica kakršna je sedaj,ki pa je zame slepa, zato ker smo mi sami slepi-nesamospoznani.

Lp Alojz Shocked

Saj to je ta sokratnost, večno sedaj. Prične se z odnosi. Če je tvoj odnos do nečesa dokončen, zaključen, tvoja zavest ni več ustvarjalna, ampak statična, zadovoljna v svoji omejenosti. V sedanjem svetu, pa je prav to cenjeno-spomin. Poglej samo naše izobraževanje. Vse sloni na spominu. Kdor ima boljši spomin dobi boljšo oceno. Intelektualizem prav tako bazira na spominu. Tudi verstva-vsa. To so sedanje vrednote in zato je tko kot je.

Lp,Igor

Igor

Popolnoma se strinjam s teboj. Naš izobraževalni sistem je v celosti napačen,ker upošteva zgolj našo realizirano miselno vrednost
ne pa tudi naše akumulirane vrednosti misli našo večno-sedanjo (spominsko kodo),kjer je v bistvu skrito pravo znanje našega vesoljnega rodu v nas samihv našem genomu.. Vsi veliki misleci,izumitelji govorijo o nečem kar je v njih že bilo,
nihče od njih pa ni prišel do odgovora.Sedaj si ga dobil. Mi v bistvu nič novega ne odkrivamo v nas se staro zbuja v tem življenjskem ciklu. Mi nimamo v izobraževalnem sistemu vgrajenega stimulatorja za te zadeve. Mi vse vemo samo ponovno odkrivamo v sebi zaradi tega ker nas EM valovanje galaksije samo zbuja.Majevski koledar-spomni se ga!!!!

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5