Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 ... 90
(Read 280322 times)
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #375 - 14.08.2008 at 10:55:41
 
murileon wrote on 14.08.2008 at 09:32:41:
V službi smo se Sodelavca in Jaz vsedli in imamo pred sabo šalice za čaj ali kavo. V prostor pride direktor in nas nezadovoljno gleda. Imamo občutek, da ravnatelju ni všeč naša poza in to, da sedimo, in bi lahko zatežil. Jaz sem nag, brez spodnjih oblačil in gat, zgoraj sem oblečen. Zaradi tega sem v zadregi. Direktor pokliče sodelavca k sebi in jima nekaj zagrozi. Gledam posnetek dogajanja in vidim, da v resnici ni bilo nič narobe. Delali smo in se poskušali malo odpočiti. Poleg tega sem jaz delal celo med sedenjem. V rokah sem držal pekač pečenega krompirja in ga strgal z dna. Slišim od daleč, kako ravnatelj nekaj govori o meni in reče, da sem skrben. Pokliče po telefonu in mi reče, da naj se pazim vpliva ostalih dveh.


Skoraj nobenega čustva ali občutka nisi zapisal ob teh sanjah. V mojih sanjah so, tako kot včasih pri filmih,  ti bolj pomembni, kot pa štorija, zaplet. Direktor je sicer abstraktno nezadovoljen, ti v zadregi, ker so te zalotili sedeti za mizo brez gat, to pa je vse, kar poveš.

Jest bi v teh sanjah izpostavil pridnost, tisto potrebo ustrezat pričakovanjem drugih, (in ta je, kot kasneje sam analiziraš, pravzaprav dolžnost in ne živa želja, da bi recimo ustregel osebi, ki ti je najbližje), normam, pravilom, standardom, tistemu, kar se mora, je treba, se spodobi.

Frojdovci in morda tudi jungovci v teh primerih govorite o superegu, ki navadno kroti ego. Pri tebi pa bi lahko govorili o obrnjeni dinamiki,  tvoje želje, tvoja občutenja, so tako neprodušno zaprta in potlačena napram dolžnostim, pričakovanjem, prav in narobe  in zato pod velikim pritiskom, da ti špricajo ven skozi ušesa  (pridejo na dan v trenutkih in na način ki je nenavaden in ga včasih sploh ne pričakuješ).
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #376 - 14.08.2008 at 11:45:01
 
Quote:
murileon wrote on 14.08.2008 at 09:32:41:
V službi smo se Sodelavca in Jaz vsedli in imamo pred sabo šalice za čaj ali kavo. V prostor pride direktor in nas nezadovoljno gleda. Imamo občutek, da ravnatelju ni všeč naša poza in to, da sedimo, in bi lahko zatežil. Jaz sem nag, brez spodnjih oblačil in gat, zgoraj sem oblečen. Zaradi tega sem v zadregi. Direktor pokliče sodelavca k sebi in jima nekaj zagrozi. Gledam posnetek dogajanja in vidim, da v resnici ni bilo nič narobe. Delali smo in se poskušali malo odpočiti. Poleg tega sem jaz delal celo med sedenjem. V rokah sem držal pekač pečenega krompirja in ga strgal z dna. Slišim od daleč, kako ravnatelj nekaj govori o meni in reče, da sem skrben. Pokliče po telefonu in mi reče, da naj se pazim vpliva ostalih dveh.


Skoraj nobenega čustva ali občutka nisi zapisal ob teh sanjah. V mojih sanjah so, tako kot včasih pri filmih,  ti bolj pomembni, kot pa štorija, zaplet. Direktor je sicer abstraktno nezadovoljen, ti v zadregi, ker so te zalotili sedeti za mizo brez gat, to pa je vse, kar poveš.

Jest bi v teh sanjah izpostavil pridnost, tisto potrebo ustrezat pričakovanjem drugih, (in ta je, kot kasneje sam analiziraš, pravzaprav dolžnost in ne živa želja, da bi recimo ustregel osebi, ki ti je najbližje), normam, pravilom, standardom, tistemu, kar se mora, je treba, se spodobi.

Frojdovci in morda tudi jungovci v teh primerih govorite o superegu, ki navadno kroti ego. Pri tebi pa bi lahko govorili o obrnjeni dinamiki,  tvoje želje, tvoja občutenja, so tako neprodušno zaprta in potlačena napram dolžnostim, pričakovanjem, prav in narobe  in zato pod velikim pritiskom, da ti špricajo ven skozi ušesa  (pridejo na dan v trenutkih in na način ki je nenavaden in ga včasih sploh ne pričakuješ).


Hvala za dober komentar.
Če nisi videl opise občutkov v sanjah, sem jih pordečil in podebelil. Glavno čustvo je vidno v celotnem opisu: občutek podrejanja statusno močnejšim, tistim, ki agresivneje zagovarjajo svoje vrednote, kljub temu, da so slabe ali neadekvatne za določene okoliščine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #377 - 14.08.2008 at 12:13:11
 
Umm ... za kakšne občutke in čustva gre, ko direktor zagrozi sodelavcema, ali pa ko gledaš posnetke in ugotavljaš, da ni nič narobe? Kje pri tem in kako sporočaš, kaj občutiš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #378 - 14.08.2008 at 12:32:04
 
Quote:
Umm ... za kakšne občutke in čustva gre, ko direktor zagrozi sodelavcema, ali pa ko gledaš posnetke in ugotavljaš, da ni nič narobe? Kje pri tem in kako sporočaš, kaj občutiš?


V teh sanjah ni bilo močnih čustev, bili so samo občutki. Razen mogoče občutka zadrege in sramu, ker sem bil nag. Ko direktor zagrozi sodelavcema, imam občutek krivice, ki se dogaja. Direktorja pa je strah, kaj si bo kdo mislil. Ko gledam posnetek, ga gledam z občutkom iskanja opravičila pred njim in pred sabo, da res nisem bil "poreden".
Preden sem začel konkretneje delati s sanjami sem dolgo gojil prepričanje, da so v sanjah pomembni samo občutki in čustva, ki jih lepimo na stvari okoli sebe. Spoznanje, da imajo sanje tudi globlje duhovne vsebine za posameznika, je bilo zame nekaj novega in na začetku sem bil prav malo nejeveren. Ugotovil sem, da sanje imajo tudi to komponento. Tega sem zelo vesel. Mogoče sem občutke in čustva v sanjah malo zanemaril.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #379 - 14.08.2008 at 15:04:23
 
Zdravo, spet jaz.
Se komu sanja kaj bi lahko pomenile sanje o koncu sveta? Ker sem to zdej sanjala že večkrat & its kinda freakin me out.
Pa te sanje niso kot konec konec nekaj se zgodi planetu...te sanje pomenijo konec take družbe in sistema ki ga poznamo, vse postane dijve, boj za preživetje...sam k se zbudim se (oprostite izrazu) pou kurca ne spomnm.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #380 - 14.08.2008 at 17:04:02
 
Miara wrote on 14.08.2008 at 15:04:23:
Zdravo, spet jaz.
Se komu sanja kaj bi lahko pomenile sanje o koncu sveta? Ker sem to zdej sanjala že večkrat & its kinda freakin me out.
Pa te sanje niso kot konec konec nekaj se zgodi planetu...te sanje pomenijo konec take družbe in sistema ki ga poznamo, vse postane dijve, boj za preživetje...sam k se zbudim se (oprostite izrazu) pou kurca ne spomnm.


Tamie

Sam bi tvoje sanje imenoval ' resnica,ki jo tvoja duša pozna' tudi če je poul kurca vredna,ker si ti nekoč sestopila iz lastnega samospoznanja.

Lp Alojz Grin Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #381 - 18.08.2008 at 07:46:42
 
Alojz in Sandib wrote on 14.08.2008 at 17:04:02:
Miara wrote on 14.08.2008 at 15:04:23:
Zdravo, spet jaz.
Se komu sanja kaj bi lahko pomenile sanje o koncu sveta? Ker sem to zdej sanjala že večkrat & its kinda freakin me out.
Pa te sanje niso kot konec konec nekaj se zgodi planetu...te sanje pomenijo konec take družbe in sistema ki ga poznamo, vse postane dijve, boj za preživetje...sam k se zbudim se (oprostite izrazu) pou kurca ne spomnm.


Tamie

Sam bi tvoje sanje imenoval ' resnica,ki jo tvoja duša pozna' tudi če je poul kurca vredna,ker si ti nekoč sestopila iz lastnega samospoznanja.

Lp Alojz Grin Grin Cool


Hmmm, ti je kaka ovčica pobegnila Smiley?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #382 - 18.08.2008 at 07:49:17
 
Miara wrote on 14.08.2008 at 15:04:23:
Zdravo, spet jaz.
Se komu sanja kaj bi lahko pomenile sanje o koncu sveta? Ker sem to zdej sanjala že večkrat & its kinda freakin me out.
Pa te sanje niso kot konec konec nekaj se zgodi planetu...te sanje pomenijo konec take družbe in sistema ki ga poznamo, vse postane dijve, boj za preživetje...sam k se zbudim se (oprostite izrazu) pou kurca ne spomnm.


Je tvoja eksistenca na kakšen način ogrožena ? Si mogoče zastavljaš previsoke cilje v življenju ? Kakšen je nasplošno tvoj odnos do ljudi ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #383 - 18.08.2008 at 20:16:03
 
Ja je ogrožena. Vsi smo ogroženi, ponavadi pa v sanjah rešujem ljudi. Dostrat sanjam kako graščino in en kup folka, pa sebe ki išče izhode ven, smešno je ker ga ubistvu najdem..tko da odnos je vredu?
Je blo pa danes neki ful čudnega v sanjah...
Sem v vasi podobni afriškim, vse bolj revno in tako...avto nam crkne al neki vglavnem stojim na cesto oz v avtu.
Na cesti je z soncem obsijan otroček ki joče in kaže na svojo mati, ki je ujeta v temi par metrov stran od njega na pragu svoje hiše.
Sicer ne vidim nobene pošasti, sem pa čutila da mali joče, ker se ji bo neki zgodilo...bo prišlo iz teme =)
Mah počasi že tok sanjam da se mi zazdi da je vse skp brez pomena...oz sanjam preveč nepovezano in se itak ne spomnim dovolj da bi blo dovolj smiselno
Kar pa pri seb mislim da bi loh pomenilo je pa bolš da ostane pri meni...si mal težko verjamem.
Sej mi je že mal vseen.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #384 - 18.08.2008 at 21:33:11
 
murileon wrote on 18.08.2008 at 07:46:42:
Alojz in Sandib wrote on 14.08.2008 at 17:04:02:
Miara wrote on 14.08.2008 at 15:04:23:
Zdravo, spet jaz.
Se komu sanja kaj bi lahko pomenile sanje o koncu sveta? Ker sem to zdej sanjala že večkrat & its kinda freakin me out.
Pa te sanje niso kot konec konec nekaj se zgodi planetu...te sanje pomenijo konec take družbe in sistema ki ga poznamo, vse postane dijve, boj za preživetje...sam k se zbudim se (oprostite izrazu) pou kurca ne spomnm.


Tamie

Sam bi tvoje sanje imenoval ' resnica,ki jo tvoja duša pozna' tudi če je poul kurca vredna,ker si ti nekoč sestopila iz lastnega samospoznanja.

Lp Alojz Grin Grin Cool


Hmmm, ti je kaka ovčica pobegnila Smiley?
ila je pa

Ja vsa zasanjana, zbluzena, bila je ravno takšna kot si t muri-leoni!!!

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #385 - 18.08.2008 at 23:11:00
 
Miara wrote on 18.08.2008 at 20:16:03:
Ja je ogrožena. Vsi smo ogroženi, ponavadi pa v sanjah rešujem ljudi. Dostrat sanjam kako graščino in en kup folka, pa sebe ki išče izhode ven, smešno je ker ga ubistvu najdem..tko da odnos je vredu?
Je blo pa danes neki ful čudnega v sanjah...
Sem v vasi podobni afriškim, vse bolj revno in tako...avto nam crkne al neki vglavnem stojim na cesto oz v avtu.
Na cesti je z soncem obsijan otroček ki joče in kaže na svojo mati, ki je ujeta v temi par metrov stran od njega na pragu svoje hiše.
Sicer ne vidim nobene pošasti, sem pa čutila da mali joče, ker se ji bo neki zgodilo...bo prišlo iz teme =)
Mah počasi že tok sanjam da se mi zazdi da je vse skp brez pomena...oz sanjam preveč nepovezano in se itak ne spomnim dovolj da bi blo dovolj smiselno
Kar pa pri seb mislim da bi loh pomenilo je pa bolš da ostane pri meni...si mal težko verjamem.
Sej mi je že mal vseen.

Sanje so bolj ali manj tavajoče misli, zato jim ne dajaj prevelikega pomena.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #386 - 19.08.2008 at 17:21:40
 
Quote:
Miara wrote on 18.08.2008 at 20:16:03:
Ja je ogrožena. Vsi smo ogroženi, ponavadi pa v sanjah rešujem ljudi. Dostrat sanjam kako graščino in en kup folka, pa sebe ki išče izhode ven, smešno je ker ga ubistvu najdem..tko da odnos je vredu?
Je blo pa danes neki ful čudnega v sanjah...
Sem v vasi podobni afriškim, vse bolj revno in tako...avto nam crkne al neki vglavnem stojim na cesto oz v avtu.
Na cesti je z soncem obsijan otroček ki joče in kaže na svojo mati, ki je ujeta v temi par metrov stran od njega na pragu svoje hiše.
Sicer ne vidim nobene pošasti, sem pa čutila da mali joče, ker se ji bo neki zgodilo...bo prišlo iz teme =)
Mah počasi že tok sanjam da se mi zazdi da je vse skp brez pomena...oz sanjam preveč nepovezano in se itak ne spomnim dovolj da bi blo dovolj smiselno
Kar pa pri seb mislim da bi loh pomenilo je pa bolš da ostane pri meni...si mal težko verjamem.
Sej mi je že mal vseen.

Sanje so bolj ali manj tavajoče misli, zato jim ne dajaj prevelikega pomena.

Lp, Igor


Lepo Igor.

Včasih so rekli Tongueolna rit spanja-sanja!!!

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #387 - 19.08.2008 at 22:35:04
 
Zelo smešno,  Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #388 - 20.08.2008 at 09:17:16
 
Quote:
Miara wrote on 18.08.2008 at 20:16:03:
Ja je ogrožena. Vsi smo ogroženi, ponavadi pa v sanjah rešujem ljudi. Dostrat sanjam kako graščino in en kup folka, pa sebe ki išče izhode ven, smešno je ker ga ubistvu najdem..tko da odnos je vredu?
Je blo pa danes neki ful čudnega v sanjah...
Sem v vasi podobni afriškim, vse bolj revno in tako...avto nam crkne al neki vglavnem stojim na cesto oz v avtu.
Na cesti je z soncem obsijan otroček ki joče in kaže na svojo mati, ki je ujeta v temi par metrov stran od njega na pragu svoje hiše.
Sicer ne vidim nobene pošasti, sem pa čutila da mali joče, ker se ji bo neki zgodilo...bo prišlo iz teme =)
Mah počasi že tok sanjam da se mi zazdi da je vse skp brez pomena...oz sanjam preveč nepovezano in se itak ne spomnim dovolj da bi blo dovolj smiselno
Kar pa pri seb mislim da bi loh pomenilo je pa bolš da ostane pri meni...si mal težko verjamem.
Sej mi je že mal vseen.

Sanje so bolj ali manj tavajoče misli, zato jim ne dajaj prevelikega pomena.

Lp, Igor


Lepa projekcija, tokrat na sanje, ne na osebo Smiley. Kaj pa je narobe s tavajočimi mislimi ? Proces ustvarjanja in iskanja je nekaj dobrega. Kdor misli, da je že kupil vso pamet tega sveta, ima pač težave, ki jih drago plačuje. Vsaka šola je draga. Ko jo končaš, si bogatejši Smiley.
Back to top
« Last Edit: 20.08.2008 at 11:07:39 by murileon »  
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #389 - 20.08.2008 at 10:05:09
 
Miara wrote on 18.08.2008 at 20:16:03:
Ja je ogrožena. Vsi smo ogroženi, ponavadi pa v sanjah rešujem ljudi. Dostrat sanjam kako graščino in en kup folka, pa sebe ki išče izhode ven, smešno je ker ga ubistvu najdem..tko da odnos je vredu? Sanjaš kup folka, kar kaže na kolektivni način razmišljanja. Pa si prepričana, da je kolektivni pogled pravilen in dovolj realno prognostičen in da ti ne ustvarja umetnega in nerealnega strahu ogroženosti ?Je blo pa danes neki ful čudnega v sanjah...
Sem v vasi podobni afriškim, vse bolj revno in tako...avto nam crkne al neki vglavnem stojim na cesto oz v avtu. Podobno s prejšnjo sceno se mi zdi povdarek na revno okolje. Srednji vek je po moje simbol za revščino in izkoriščanje, afrika pa sploh. Zakaj tak občutek, če pa v resnici živiš na zahodu, kjer je materialno stanje dokaj dobro in obstaja kar precej možnosti za človeka dostojno življenje ? Pokvari se ti avto. Izgiubiš torej energijo oziroma funkcijo gibanja in premikanja. Zakaj tako reagiraš, da ti kar vse dol pade !?Na cesti je z soncem obsijan otroček ki joče in kaže na svojo mati, ki je ujeta v temi par metrov stran od njega na pragu svoje hiše. Zelo pomemben del sanj. Otrok si ti, oziroma tvoj aspekt, ki je ogrožen, ker si ti kot mati izgubljena v temi. Zakaj se počutiš izgubljena v temi? Kaj je hujšega za otroka kot to, da se z njim nihče ne ukvarja in je njegovo življenje zato ogroženo ?Sicer ne vidim nobene pošasti, sem pa čutila da mali joče, ker se ji bo neki zgodilo...bo prišlo iz teme =) Del sanj, kjer kaže na to, da te prepljavlja strah. Edino zdravilo proti strahu je to, da človek nekaj naredi zase in za svoje življenje. Izgleda, da si ujeta v brezperspektivnosti, česar te je zelo strah.
Mah počasi že tok sanjam da se mi zazdi da je vse skp brez pomena...oz sanjam preveč nepovezano in se itak ne spomnim dovolj da bi blo dovolj smiselno
Kar pa pri seb mislim da bi loh pomenilo je pa bolš da ostane pri meni...si mal težko verjamem.
Sej mi je že mal vseen.


Ne obupuj nad sanjami. Sploh pa ne obupuj nad svojim življenjem, kar sanje kažejo. Tvoje sanje so zelo pomenljive in zelo dobre za kvalitetno delo. Nametal sem ti nekaj idej, ker je na forumu težko veliko spraševati, ker po navadi ni odgovorov, zato si je težko ustvariti realno sliko na podlagi sanj. V sanjah je po navadi veliko individualnih pomenov simbolov, zato, če hočeš še kake bolj kvalitetne komentarje, kake simbole v sanjah razloži glede na svoje izkušnje in občutke. Kar se tiče sprememb in nekaj narediti zase, je zelo lahko reči, za posameznika pa je to lahko zelo težavna naloga in lahko človek vloži veliko let truda, da se kaj premakne, zato je boljše čimveč komunicirati, sprejemati pomoč prijateljev, inštitucij, ..., skratka uporabiti izkušnje drugih in se na njih učiti. Zelo mlada si še in v letih, ko človek zaradi pomanjkanja izkušenj in znanja na nek način tiplje v temi. Z izkušnjami je svet vedno bolj svetel in človek vedno bolj odporen na takšne in drugačne negativne vplive, sploh pa na pesimizem Smiley. Izkušnje pa ne pridejo čez noč, ampak se počasi skozi leta nabirajo in ustvarjajo vedno bolj trdne temelje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 ... 90