Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 22 23 24 25 26 ... 90
(Read 281491 times)
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #345 - 11.08.2008 at 07:28:57
 
Evo, še ene moje sanje, dokler so še frišne in dokler se jih še kaj spomnim.

Stojim v nečem podobnem telovadnici, ki je del bolnišnice in čakam na dekle, ki tu dela, da konča z delom in se mi pridruži. Dekle zelo ljubim. Nikjer ni nikogar in v tem času v bolnici pogosto oprira posiljevalec. Zato si na konca vrvi obesim neke uteži in si pripravim priročno orožje. Čez čas se res v tej telovadnici prikaže  neko bitje, mišičast moški, nekako sladko prijazen in pokvečen. Zavihtim vrv, in ob njenem švistenju, se odloči da pobegne. Gledam ga kako težko hodi, za trenutek se mi celo zasmili, verjetno sicer ne uspe imeti nikakršnih stikov z ženskami. Prikaže se moja draga, odideva ven, šaliva se, smejeva, objemava in med tem me po nesreči me prisloni na voziček za reanimacijo na hodniku. Sproži se defibrilator. Ko se zbudim me opazuje medicinska sestra, za katero vem, da je bila prej posiljena in prvo kar mi reče, je da morda mislim, da ni bilo nič, ampak čez par tednov naj si vseeno naredim teste za hepatitis in aids. Mene pa grabi panika, kje je moja draga, kaj se je zgodilo z njo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #346 - 11.08.2008 at 08:07:50
 
Quote:
Evo, še ene moje sanje, dokler so še frišne in dokler se jih še kaj spomnim.

Stojim v nečem podobnem telovadnici, ki je del bolnišnice in čakam na dekle, ki tu dela, da konča z delom in se mi pridruži. Kaj je zate psihološko  telovadnica in kaj bolnišnica? Si pogosto prisoten v bolnišnici? Dekle zelo ljubim. Gre za tvojo željo po ljubezni ? Gre za osebo iz realnosti ? Gre za simbolični prikaz zdravega odnosa do poklica ? Kaj misliš ?Nikjer ni nikogar in v tem času v bolnici pogosto oprira posiljevalec. Zato si na konca vrvi obesim neke uteži in si pripravim priročno orožje. Čez čas se res v tej telovadnici prikaže  neko bitje, mišičast moški, nekako sladko prijazen in pokvečen. Zavihtim vrv, in ob njenem švistenju, se odloči da pobegne. Gledam ga kako težko hodi, za trenutek se mi celo zasmili, verjetno sicer ne uspe imeti nikakršnih stikov z ženskami. Verjetno tvoj aspekt nekega področja v katerem si inferioren ? Lahko gre za tvoj odnos do nasprotnega spola, kjer se ne znajdeš, lahko pa govori o tvojem poklicu, kjer imaš težave v komunikaciji ali pa na strokovnem področju, lahko pa čisto kaj drugega. Kaj misliš ti? Katero tvoje šibko področje bi lahko simboliziral ta ubogi posiljevalec ? Prikaže se moja draga, odideva ven, šaliva se, smejeva, objemava in med tem me po nesreči me prisloni na voziček za reanimacijo na hodniku. Sproži se defibrilator. Močan dogodek v sanjah. Slučajno si oživljen in se zbudiš. So to samo sanje, ki bi te rade prebudile ali se ti je res zgodilo kaj takega v življenju, kar bi lahko primerjal s to situacijo v sanjah?Ko se zbudim me opazuje medicinska sestra, za katero vem, da je bila prej posiljena in prvo kar mi reče, je da morda mislim, da ni bilo nič, ampak čez par tednov naj si vseeno naredim teste za hepatitis in aids. Zakaj misliš, da si v sanjah uporabil medicinsko sestro? Kaj one delajo in kje opravljajo svoj poklic? Gre mogoče za odnos do njih s strani sistema ali s strani posameznikov? V kakem smislu se je njej zgodilo posilstvo ? Kaj ona počne ? Kdo izvaja nasilje nad tabo in kakšno, mogoče sistem ali okolje v katerem funkcioniraš ali posameznik, če sploh kdo ? Mogoče izvajaš nasilje nad sabo sam s svojim načinom razmišljanja ali zato, ker se umikaš in ne razvijaš svojih sposobnosti v katerih si šibek ? Medicinska sestra ima izkušnje in te opozarja, da nasilja nad sabo ne smeš izvajati ali ne smeš dovoliti, da se izvaja, ker lahko pride do posledic. Verjetno do izgube življenske energije, zagrenjeniosti, žalosti,... Kaj misliš o tem? Mene pa grabi panika, kje je moja draga, kaj se je zgodilo z njo? Strah te je, da izgubljaš nekaj, kar imaš rad, kar si želiš, kar ti daje smisel.  


Ti sam največ veš o tvojih sanjah. Jaz ti lahko samo pomagam s vprašanji in namigi; na tebi pa je, da stvar zavržeš, sprejmeš ali pa poiščeš, kar je prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #347 - 11.08.2008 at 08:29:05
 
Poet wrote on 10.08.2008 at 11:55:55:
JAzst sem pa sanjau, da sem bil veeeeelik slezov kolaček, ki ga je v svojem gobcu tovorila ogroooomna želva, ki je na svojem hrbtu nosila celo vesolje.

Murileon: kaj tebi predstavlja slezov kolaček? Poet: Slezov kolaček.
Murileon: kaj tebi prestavlja ogromna želva? Poet: Mogoče ogromno miš?
Merileon: ali vidiš želvo kot kakšno osebo iz svojega življenja? Če da, katero? Če nobeno, zakaj nobeno. Poet: želva je želva je želva.
Murileon: kakšen je tvoj odnos do vesolja? Poet: Vesoljski.

Murileonova zaključna analiza: Poet je ogromna želva, ki je v bistvu ogromna miš, ki v gobcu tovori velik slezov kolaček, na hrbtu pa tovori celotno vesolje. Njegov odnos do vesolja pa je vesoljski. Še kaj mogoććće?
Murileon: kako se si pa počutil med sanjanjem? Poet: kot želva s slezovim kolačkom v gobcu.

Murileon: Aha, jazst sem pa vesoljna miš, tako da veš. Poet: jaz tudi, me veseli, da sva se spoznala. Bok
Murileon: Bok

Živeli!  Smiley


Pri zajebanciji, da vse skupaj izpade prijetno in smešno, je potrebna domišljija in dober filing, kar je načeloma zaželjeno. To, kar si ti napisal, je precej švoh.  Undecided
Če si te sanje res sanjal, si preberi kaj o simboliki želve in vesolja. Mogoče boš dobil kako idejo. O slezovem kolačku pa boš moral sam razmisliti. Sicer so domišljijske podobe enakovredne sanjam in primerne za psihoanalizo, zato lahko to tvojo domišljijsko podobo komot tretiraš kot sanje. Bog ve, kaj je ta ogromni slezov kolaček Wink.... Vesolje je ziher področje z neskončnimi možnostni raziskovanja in neznanega. Želva je bitje, ki je na zemlji nerodno in počasno, v vodi spretno, ima pa ogromen oklep v katerega se skriva. Ji je oklep udoben? Na tem oklepu pa nosi ceeeelo vesolje. Uboga želva, kakšno breme, še sreča, da je tu slezov kolaček, ki ji daje moč in dela družbo Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Sanje
Reply #348 - 11.08.2008 at 10:13:55
 
Murileon

Mogoče pa sanjam pripisuješ prevelik pomen, to hočem povedati. Ker sanje po mojem niso nič posebnega, vrtijo in pleskajo jih naše misli, take misli kot imamo tako si izmišljujemo sanjski svet - misli/miselni vzorci/pogled na svet je pa tisto kar je resnično problem v svetu.

Tako da, take it easy glede sanj pa bo vse ok.

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #349 - 11.08.2008 at 10:38:16
 
Poet wrote on 11.08.2008 at 10:13:55:
Murileon

Mogoče pa sanjam pripisuješ prevelik pomen, to hočem povedati. Ker sanje po mojem niso nič posebnega, vrtijo in pleskajo jih naše misli, take misli kot imamo tako si izmišljujemo sanjski svet - misli/miselni vzorci/pogled na svet je pa tisto kar je resnično problem v svetu.

Tako da, take it easy glede sanj pa bo vse ok.

Lp, Poet


Ne se bat, imam izkušnje s sanjami. Ne vem, od kod tvoj strah, ker me zanimajo sanje in od kod tvoja potreba, da skrbiš za to, kako drugi razmišljajo. Sanje so ljudje v zgodovini že precej uporabljali, se v njih poglabljali in ta forum ni namenjen odkrivanju mlačne vode, ampak za delo na sanjah. Utruja me že, da moram tolikokrat razlagati, da je ta forum namenjen sanjam in delu na konkretnih sanjah, ne pa filozofiranju o sanjah in ustvarjanju nekih hipotez in teorij. Če misliš, da moraš pomen sanj in kor zgleda tudi vsa ostala znanja in ves svet na novo razložiti nam drugim, potem idi na drug forum, kjer boš imel sogovornike. Če imaš potrebo napisati novo sveto pismo, ga napiši. Če pa želiš sodelovati pri delu na sanjah, si seveda dobrodošel. Če sem ti naredil krivico, se opravičujem, ampak preveč je mlatenja prazne slame od določenih oseb, ki težijo na tem forumu in malo sem jezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #350 - 11.08.2008 at 11:35:08
 
Quote:
čakam na dekle, ki tu dela, da konča z delom in se mi pridruži. Dekle zelo ljubim. Nikjer ni nikogar in v tem času v bolnici pogosto oprira posiljevalec.

jes sem si sanje, v katerih sem v nekem odnosu z moskim zmer nekako razlagala kot odnos med notranjim moškim pa žensko. Kot neke vrste kontrolne sanje o tem, kako funkcionirata med sabo. Posiljevalec me spominja na 'plenilca' (iz knjige Ženske, ki tečejo z volkovi - destruktivna sila, ki jo lahko oz jo moraš uničit, sicer bo ona uničevala tebe.) Način, kako deluje je mogoče način, kako podzavestno ravnaš s svojim ženskim delom. Men se zdijo to res uporabne sanje, krasen vpogled vase za razmislit.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #351 - 11.08.2008 at 12:00:10
 
Devi wrote on 11.08.2008 at 11:35:08:
Quote:
čakam na dekle, ki tu dela, da konča z delom in se mi pridruži. Dekle zelo ljubim. Nikjer ni nikogar in v tem času v bolnici pogosto oprira posiljevalec.

jes sem si sanje, v katerih sem v nekem odnosu z moskim zmer nekako razlagala kot odnos med notranjim moškim pa žensko. Kot neke vrste kontrolne sanje o tem, kako funkcionirata med sabo. Posiljevalec me spominja na 'plenilca' (iz knjige Ženske, ki tečejo z volkovi - destruktivna sila, ki jo lahko oz jo moraš uničit, sicer bo ona uničevala tebe.) Način, kako deluje je mogoče način, kako podzavestno ravnaš s svojim ženskim delom. Men se zdijo to res uporabne sanje, krasen vpogled vase za razmislit.


Nekaj bi dodal k temu dobremu razmišljanju. Mislim, da destruktivno silo ali energijo ni treba ubiti, ampak jo videti in uporabiti na konstruktiven način. Primer: nekdo, ki ima zatrto agresijo, je zelo hendikepiran, ker se ne more realizirati. Po navadi, če prodornosti oziroma zdrave agresije ne uporabljaš oziroma je nimaš na socialno sprejemljiv način izdelane, se ta deformira in lahko postane uničujoča za osebnost; oseba se počuti bolj ogrožena in bolj ranljiva, zato je tudi bolj napadalna. Velikokrat imajo zatrto agresijo ljudje, ki jih nekdo nase emocionalno naveže v smislu simbioze in potem z moraliziranjem vceplja osebi občutek krivde in ji tako onemogoča akcijo. To se ne dogaja samo v družinah, v odnosu starš-otrok, ampak tudi drugje, lahko se pa kasneje prenese na partnerski odnos, na tak način funkcionirajo tudi sekte, verske organizacije, ideologije,.... V glavnem z vcepljanjem občutka krivde se človeka na nek način kastrira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #352 - 11.08.2008 at 13:45:35
 
murileon wrote on 11.08.2008 at 12:00:10:
Mislim, da destruktivno silo ali energijo ni treba ubiti, ampak jo videti in uporabiti na konstruktiven način. če prodornosti oziroma zdrave agresije ne uporabljaš oziroma je nimaš na socialno sprejemljiv način izdelane, se ta deformira in lahko postane uničujoča za osebnost; Velikokrat imajo zatrto agresijo ljudje, ki jih nekdo nase emocionalno naveže v smislu simbioze in potem z moraliziranjem vceplja osebi občutek krivde in ji tako onemogoča akcijo. V glavnem z vcepljanjem občutka krivde se človeka na nek način kastrira.

tle sem dobila jest odgovor za svoje sanje. v kratkem času sem sanjala dvoje sanj, v katerih so me hotli ubit. nek moški in moja mati. vsakič ko sem vprašala, kako bi lahko preprečla, oz kakšen bi lahko bil pravi razlog za to, mi je prišel naprej odgovor, da je to kao del njihove narave. da se tukej nič ne da naredit. zdej se mi je zazdelo, da bi to lahko melo povezavo s tem, kako v meni deluje nek princip, oz določen del osebnosti. ki izvira iz simbioze, oz občutka krivde. sam ko praviš, da se da tako energijo uporabit na konstruktiven način... nisem čist prepričana. gre za del nagonske narave, ki ne razmišlja. je enostavno taka, kot je, ustvarjena je bla prej kot smo začeli kot osebe razmišljati, zato se je mogoče sploh ne da preoblikovat. blokirana energija, ki jo uporablja za svoje delovanje, se je ze skreirala v osebnost, do katere nimamo dostopa. zato mislim, da jo je vseeno treba ubit. osebnost. osvobodit energijo. da jo bo možno uporabit na konstruktiven način.
kako se kej tacga naredi, nimam prave ideje. mogoče odločno prekinit stike z ljudmi in vsem obnašanjem, ki hranijo ta del narave. dokončno žrtvovat (sočutje) ta del osebnosti. v smislu, žal mi je, da se je v meni nekaj tako pokvarlo, takrat na to nisem mogel vplivat, zdaj pa lahko. nočem, da se mi to še naprej ponavlja.
Mogoče je tle del unega sindroma žrtve in ugrabitelja, kjer žrtev brani storilca.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #353 - 11.08.2008 at 14:07:24
 
Quote:
Evo, še ene moje sanje, dokler so še frišne in dokler se jih še kaj spomnim.

Stojim v nečem podobnem telovadnici, ki je del bolnišnice in čakam na dekle, ki tu dela, da konča z delom in se mi pridruži. Dekle zelo ljubim. Nikjer ni nikogar in v tem času v bolnici pogosto oprira posiljevalec. Zato si na konca vrvi obesim neke uteži in si pripravim priročno orožje. Čez čas se res v tej telovadnici prikaže  neko bitje, mišičast moški, nekako sladko prijazen in pokvečen. Zavihtim vrv, in ob njenem švistenju, se odloči da pobegne. Gledam ga kako težko hodi, za trenutek se mi celo zasmili, verjetno sicer ne uspe imeti nikakršnih stikov z ženskami. Prikaže se moja draga, odideva ven, šaliva se, smejeva, objemava in med tem me po nesreči me prisloni na voziček za reanimacijo na hodniku. Sproži se defibrilator. Ko se zbudim me opazuje medicinska sestra, za katero vem, da je bila prej posiljena in prvo kar mi reče, je da morda mislim, da ni bilo nič, ampak čez par tednov naj si vseeno naredim teste za hepatitis in aids. Mene pa grabi panika, kje je moja draga, kaj se je zgodilo z njo?


Jest sem postal pozoren na ambivalenten odnos do 'posiljevlca', ki niha od težnje po uničenju do usmiljenja ter  od tega da je dejansko posiljevaalec ali pa mogoče ni in je po 'krivem' obdolžen. Hkrati ima sam dvojno naravo od živalske privlačnosti do hendikepirinosti. Zanimivo, da niti naklepno (vrv) in naključje (sproženje defiliatorja) ne razreši te ambivalence ampak negotovost samo zaostri, kar si jest lahko razlagal le tako, da dvojna narava vnaša sicer negotovo, vendar  neobhodno  dinamiko v odnos moško/žensko, ki ga ni mogoče presečt niti z aktivno obrambo/napadom niti se ne more računat na razrešitev z nedejavnostjo/naključjem....      
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #354 - 11.08.2008 at 14:24:39
 
Devi wrote on 11.08.2008 at 13:45:35:
murileon wrote on 11.08.2008 at 12:00:10:
Mislim, da destruktivno silo ali energijo ni treba ubiti, ampak jo videti in uporabiti na konstruktiven način. če prodornosti oziroma zdrave agresije ne uporabljaš oziroma je nimaš na socialno sprejemljiv način izdelane, se ta deformira in lahko postane uničujoča za osebnost; Velikokrat imajo zatrto agresijo ljudje, ki jih nekdo nase emocionalno naveže v smislu simbioze in potem z moraliziranjem vceplja osebi občutek krivde in ji tako onemogoča akcijo. V glavnem z vcepljanjem občutka krivde se človeka na nek način kastrira.

tle sem dobila jest odgovor za svoje sanje. v kratkem času sem sanjala dvoje sanj, v katerih so me hotli ubit. nek moški in moja mati. vsakič ko sem vprašala, kako bi lahko preprečla, oz kakšen bi lahko bil pravi razlog za to, mi je prišel naprej odgovor, da je to kao del njihove narave. da se tukej nič ne da naredit. zdej se mi je zazdelo, da bi to lahko melo povezavo s tem, kako v meni deluje nek princip, oz določen del osebnosti. ki izvira iz simbioze, oz občutka krivde. sam ko praviš, da se da tako energijo uporabit na konstruktiven način... nisem čist prepričana. gre za del nagonske narave, ki ne razmišlja. je enostavno taka, kot je, ustvarjena je bla prej kot smo začeli kot osebe razmišljati, zato se je mogoče sploh ne da preoblikovat. blokirana energija, ki jo uporablja za svoje delovanje, se je ze skreirala v osebnost, do katere nimamo dostopa. zato mislim, da jo je vseeno treba ubit. osebnost. osvobodit energijo. da jo bo možno uporabit na konstruktiven način.
kako se kej tacga naredi, nimam prave ideje. mogoče odločno prekinit stike z ljudmi in vsem obnašanjem, ki hranijo ta del narave. dokončno žrtvovat (sočutje) ta del osebnosti. v smislu, žal mi je, da se je v meni nekaj tako pokvarlo, takrat na to nisem mogel vplivat, zdaj pa lahko. nočem, da se mi to še naprej ponavlja.
Mogoče je tle del unega sindroma žrtve in ugrabitelja, kjer žrtev brani storilca.


Verjetno gre za način izražanja, misliva pa podobno. Kar se pa odnosa tiče, je treba enkrat začeti in potem veselo trenirati. Za začetek, pri stvari, ki se ti zdi neumna reči ne, če živiš s kom, razmisliti o selitvi, če finance dopuščajo,....delo in akcija, s pametjo Smiley. So pa te zadeve zelo težke in je ziher potrebni precej let, preden se navadimo na neko drugo realnost. Tisti drugi v simbiozi bo seveda tudi popizdil, sploh, ker ne bo pripravljen na to. Tistemu, ki gre v akcijo, je lažje. Je pa treba biti tudi moralen. Če gre za nemočno osebo, je treba za osebo poskrbeti. Večinoma pa gre za ljudi, ki niso nemočni, ampak samo rabijo simbiozo, ker so tako navajeni. Spremembe pa so vsakemu strašno težke, zoprne, grozne, stresne, travmatične,... Če smo bili na neki način žrtve, je treba paziti, da ne bomo postali mi tisti, ki bomo nekoga drugega navlekli nase in pričakovali od njega simbioze, ker smo takega funkcioniranja navajeni. To ni lahek proces, ker je povečini večplasten in povezan še z drugimi problemi, tako materialne kot duševne narave,.... Počasi in s pametjo in srcem Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #355 - 11.08.2008 at 14:30:46
 
titud wrote on 11.08.2008 at 14:07:24:
Quote:
Evo, še ene moje sanje, dokler so še frišne in dokler se jih še kaj spomnim.

Stojim v nečem podobnem telovadnici, ki je del bolnišnice in čakam na dekle, ki tu dela, da konča z delom in se mi pridruži. Dekle zelo ljubim. Nikjer ni nikogar in v tem času v bolnici pogosto oprira posiljevalec. Zato si na konca vrvi obesim neke uteži in si pripravim priročno orožje. Čez čas se res v tej telovadnici prikaže  neko bitje, mišičast moški, nekako sladko prijazen in pokvečen. Zavihtim vrv, in ob njenem švistenju, se odloči da pobegne. Gledam ga kako težko hodi, za trenutek se mi celo zasmili, verjetno sicer ne uspe imeti nikakršnih stikov z ženskami. Prikaže se moja draga, odideva ven, šaliva se, smejeva, objemava in med tem me po nesreči me prisloni na voziček za reanimacijo na hodniku. Sproži se defibrilator. Ko se zbudim me opazuje medicinska sestra, za katero vem, da je bila prej posiljena in prvo kar mi reče, je da morda mislim, da ni bilo nič, ampak čez par tednov naj si vseeno naredim teste za hepatitis in aids. Mene pa grabi panika, kje je moja draga, kaj se je zgodilo z njo?


Jest sem postal pozoren ambivalenten odnos do 'posiljevlca', ki niha od težnje po uničenju do usmiljenja ter  od tega da je dejansko posiljevaalec ali pa mogoče ni in je po 'krivem' obdolžen. Hkrati ima sam dvojno naravo od živalske privlačnosti do hendikepirinosti. Zanimivo, da niti naklepno (vrv) in naključje (sproženje defiliatorja) ne razreši te ambivalence ampak negotovost samo zaostri, kar si jest lahko razlagal le tako, da dvojna narava vnaša sicer negotovo, vendar  neobhodno  dinamiko v odnos moško/žensko, ki ga ni mogoče presečt niti z aktivno obrambo/napadom niti se ne more računat na razrešitev z nedejavnostjo/naključjem....      


Mogoče je živalska privlačnost kompenzacija za neko drugo inferiornost.
Dodal bi, da v tem primeru, ni nujno, da gre za odnos moški-ženska, lahko gre tudi za odnos posameznik-sistem, posameznik-skupina, posameznik-družin, prijateljski odnos,....mogoče še kaj drugega. O tem bo več vedel sanjalec Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Sanje
Reply #356 - 11.08.2008 at 14:52:42
 
Alojz in Sandib wrote on 07.08.2008 at 16:38:23:
Alojz in Sandib wrote on 07.08.2008 at 16:08:30:
titud wrote on 07.08.2008 at 16:04:28:
murileon wrote on 07.08.2008 at 12:22:28:
Opiši mi s konkretnimi primeri, kaj je zate vdor nezavednega.


Sam sem nezavedno označil že kot fluid, vrednostno nedefirano tekočo snov, ki ga zvestna čutno/mislena percepcija lahko dojema ambivalnetno: kot izvir življnske bistirine ali kot  grozečo kloako. V  bistvu gre za nagone in instinkte (biološko gledano za kemisjko/hormonalno substanco, ki  psihološko določa občutenjsko raven doživlajnja za razliko od čutne/čustvene in miselno/razumske ravni, ki sta živčno/nevronsko pogojeni).


Titud


Tole je že blizu titud! To je snov brez mase in brez lastnega gravitacijskega polja. Murileon bo to šlo kozi tvoje sito?


Lp Alojz Smiley Cool


Kar je zanimovo in poučno se ne vidi-se spregleda.Namerno!!!!
Kašni kekci sfantazirani ste,pa to ni res!

Lp Alojz Grin Cool



Ja res je, je res, kar zanimivo in poučno, se vidi in se ne spregleda.

Zanimivo, res zanimivo, ali da rečem raje kar zabavno je, da je Alojz  kar samega sebe proglasil za sfantaziranega kekca, to je že (zelo) blizu dejanskemu stanju sokratnosti mase brez mase, ali razuma brez razuma.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #357 - 11.08.2008 at 14:55:44
 
murileon wrote on 11.08.2008 at 14:30:46:
titud wrote on 11.08.2008 at 14:07:24:
Quote:
Evo, še ene moje sanje, dokler so še frišne in dokler se jih še kaj spomnim.

Stojim v nečem podobnem telovadnici, ki je del bolnišnice in čakam na dekle, ki tu dela, da konča z delom in se mi pridruži. Dekle zelo ljubim. Nikjer ni nikogar in v tem času v bolnici pogosto oprira posiljevalec. Zato si na konca vrvi obesim neke uteži in si pripravim priročno orožje. Čez čas se res v tej telovadnici prikaže  neko bitje, mišičast moški, nekako sladko prijazen in pokvečen. Zavihtim vrv, in ob njenem švistenju, se odloči da pobegne. Gledam ga kako težko hodi, za trenutek se mi celo zasmili, verjetno sicer ne uspe imeti nikakršnih stikov z ženskami. Prikaže se moja draga, odideva ven, šaliva se, smejeva, objemava in med tem me po nesreči me prisloni na voziček za reanimacijo na hodniku. Sproži se defibrilator. Ko se zbudim me opazuje medicinska sestra, za katero vem, da je bila prej posiljena in prvo kar mi reče, je da morda mislim, da ni bilo nič, ampak čez par tednov naj si vseeno naredim teste za hepatitis in aids. Mene pa grabi panika, kje je moja draga, kaj se je zgodilo z njo?


Jest sem postal pozoren ambivalenten odnos do 'posiljevlca', ki niha od težnje po uničenju do usmiljenja ter  od tega da je dejansko posiljevaalec ali pa mogoče ni in je po 'krivem' obdolžen. Hkrati ima sam dvojno naravo od živalske privlačnosti do hendikepirinosti. Zanimivo, da niti naklepno (vrv) in naključje (sproženje defiliatorja) ne razreši te ambivalence ampak negotovost samo zaostri, kar si jest lahko razlagal le tako, da dvojna narava vnaša sicer negotovo, vendar  neobhodno  dinamiko v odnos moško/žensko, ki ga ni mogoče presečt niti z aktivno obrambo/napadom niti se ne more računat na razrešitev z nedejavnostjo/naključjem....      


Mogoče je živalska privlačnost kompenzacija za neko drugo inferiornost.
Dodal bi, da v tem primeru, ni nujno, da gre za odnos moški-ženska, lahko gre tudi za odnos posameznik-sistem, posameznik-skupina, posameznik-družin, prijateljski odnos,....mogoče še kaj drugega. O tem bo več vedel sanjalec Smiley.


Kaj pa vem, tud sistem sevedea prevzame moško energijo, če maš občutek, da te dejansko ali poteencilano ogroža/j... oz. žensko, če maš do njega občutek, da te hrani/varuje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #358 - 11.08.2008 at 14:57:40
 
Bamby wrote on 11.08.2008 at 14:52:42:
Alojz in Sandib wrote on 07.08.2008 at 16:38:23:
Alojz in Sandib wrote on 07.08.2008 at 16:08:30:
titud wrote on 07.08.2008 at 16:04:28:
murileon wrote on 07.08.2008 at 12:22:28:
Opiši mi s konkretnimi primeri, kaj je zate vdor nezavednega.


Sam sem nezavedno označil že kot fluid, vrednostno nedefirano tekočo snov, ki ga zvestna čutno/mislena percepcija lahko dojema ambivalnetno: kot izvir življnske bistirine ali kot  grozečo kloako. V  bistvu gre za nagone in instinkte (biološko gledano za kemisjko/hormonalno substanco, ki  psihološko določa občutenjsko raven doživlajnja za razliko od čutne/čustvene in miselno/razumske ravni, ki sta živčno/nevronsko pogojeni).


Titud


Tole je že blizu titud! To je snov brez mase in brez lastnega gravitacijskega polja. Murileon bo to šlo kozi tvoje sito?


Lp Alojz Smiley Cool


Kar je zanimovo in poučno se ne vidi-se spregleda.Namerno!!!!
Kašni kekci sfantazirani ste,pa to ni res!

Lp Alojz Grin Cool



Ja res je, je res, kar zanimivo in poučno, se vidi in se ne spregleda.

Zanimivo, res zanimivo, ali da rečem raje kar zabavno je, da je Alojz  kar samega sebe proglasil za sfantaziranega kekca, to je že (zelo) blizu dejanskemu stanju sokratnosti mase brez mase, ali razuma brez razuma.


Bamby, prosim, ne draži ga na tem forumu, ker je na srečo vsaj malo utihnil. Ta forum je namenjen sanjam, ne kdo bo koga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Sanje
Reply #359 - 11.08.2008 at 15:05:48
 
murileon wrote on 11.08.2008 at 14:57:40:
Bamby, prosim, ne draži ga na tem forumu, ker je na srečo vsaj malo utihnil. Ta forum je namenjen sanjam, ne kdo bo koga.


A ta forum naj bi bil namenjen sanjam???? Shocked

Verjetno, predvidevam skoraj 100%, da si mislil napisati:"Ta tema je namenjena sanjam", a je tako?

Torej, če je tako:

Pa kaj, saj je v duhu te teme, ko sem videl ta Alojzov odgovor sem najprej mislil, da sanjam, potem pa sem takoj ugotovil, da je Alojz, sfantazirani kekec,  tisti, ki sanja in ne jaz.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 22 23 24 25 26 ... 90