Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 79 80 81 82 83 ... 90
(Read 280994 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1200 - 29.01.2009 at 07:10:23
 
Quote:
Robi wrote on 27.01.2009 at 18:30:52:
Quote:
ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve


Kaj se je zgodilo s konstruktivno debato, Smiley

Ne more je biti. Ko pa Murileon še kar nekaj podtika in ne prebere dobro postov. Še vedno nekaj trdi in se čuti užaljenega, pa čeprav ne razume kaj drugi napišejo. Verjetno je malo zasanjan.

Lp,Igor


Nič bolj kot Igor   Cheesy Grin Wink Smiley

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1201 - 29.01.2009 at 07:11:38
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 18:49:40:
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 10:18:04:
Nahatee, na tem topicu se vzdrži žalitev. Ne vem, zakaj si apriori proti krščanski veri. Jaz je raje ne komentiram, ker o njej premalo vem. Krščanska vera ima dooolgo tradicijo in ni vse zlo, kar je prinesla.
Kar je napisal, je sicer čisto izven konteksta truda in vsebine, ki ju vlagamo tu. Je pa nekaj napisal, kar je tudi nekaj.
Bi se pa na tvojem mestu vprašal, zakaj zaboga te je tako ziritiral. Si se nezavedno prepoznala v njem Smiley?

Pa kje ti vidiš žalitev od Nahatee, Murileon? Imaš čisto spreobrnjeno logiko in dojemanje. Bošti vas, razlagalce sanj, opiše kot zlobna svojat, ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve pri Nahatee in se takoj počutiš ogroženega. Da istovetiš verovanje s krščanstvom pa je že druga zgodba. Ne meči se ven, da nisi vernik, ko pa si in v tem vidiš neko oporo.

Preberi vse še enkrat, razmisli in potem komentiraj. Ne se zaletavat, kot nek fanatik in igrat na karto "verskih čustev", noben te ne ogroža.

Lp,Igor


Tu pa neka čustva ven tolčejo. Mogoče do Nahatee Wink. Lepo Smiley.
Bošty je napisal svoje poglede. To je bilo vse.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1202 - 29.01.2009 at 07:13:42
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 18:55:36:
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 18:27:17:
"Ej Bošty ti si za časom, kakšena zlobna svojati, tipično verko obarvano nakladanje."

V tem sem videl žalitev. Za moje pojme je to, da nekomu rečeš zlobna svojat, pač žalitev. Sicer semdaleč od kakega olikanega leporečneža, ampak to se mi pač zdi žalitev.


Murileon to besedo sem napisala, ker jo je uporabil Bošty, tule in ni bila mišljena zanj osebno, kot žalitev.  

Boštyxz wrote on 26.01.2009 at 08:11:48:
Če so že preproste sanje samo ogledalo duše, pa izvirajo neumne razlage od zlobne svojati.



Iztrgala si iz konteksta in po svoje razumela.

"Te podobe, ki se predstavljajo duši v sanjah, pač "ustrezajo" stanju duše, njenim željam + bojaznim, Nikakor pa niso preroki prihodnjih dogodkov .

Takšno praznoverje je zlo, ki lahko duši zelo škoduje, ker se s tem privadi, da zaradi takšnih napovedi popolnoma preneha zaupati Bogu-Stvarniku . In kolikor več takšnih preroških domišljij se ukorenini v duši, toliko bolj te slabijo vero , tudi Ljubezen do Stvarnika-Boga . Če so že preproste sanje samo ogledalo duše, pa izvirajo neumne razlage od zlobne svojati."

Ni bilo mišljeno, kot si se odzvala. Mogoče se motim, ampak mislim, da je napisal svoje misli in ni imel slabega namena.


Good look  Cool Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1203 - 29.01.2009 at 07:14:24
 
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 18:49:40:
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 10:18:04:
Nahatee, na tem topicu se vzdrži žalitev. Ne vem, zakaj si apriori proti krščanski veri. Jaz je raje ne komentiram, ker o njej premalo vem. Krščanska vera ima dooolgo tradicijo in ni vse zlo, kar je prinesla.
Kar je napisal, je sicer čisto izven konteksta truda in vsebine, ki ju vlagamo tu. Je pa nekaj napisal, kar je tudi nekaj.
Bi se pa na tvojem mestu vprašal, zakaj zaboga te je tako ziritiral. Si se nezavedno prepoznala v njem Smiley?

Pa kje ti vidiš žalitev od Nahatee, Murileon? Imaš čisto spreobrnjeno logiko in dojemanje. Bošti vas, razlagalce sanj, opiše kot zlobna svojat, ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve pri Nahatee in se takoj počutiš ogroženega. Da istovetiš verovanje s krščanstvom pa je že druga zgodba. Ne meči se ven, da nisi vernik, ko pa si in v tem vidiš neko oporo.

Preberi vse še enkrat, razmisli in potem komentiraj. Ne se zaletavat, kot nek fanatik in igrat na karto "verskih čustev", noben te ne ogroža.

Lp,Igor


Tu pa neka čustva ven tolčejo. Mogoče do Nahatee Wink. Lepo Smiley.
Bošty je napisal svoje poglede. To je bilo vse.

Daj spreglej že svojo neumnost in ne igraj sedaj hinavščine. Lepo bi bilo, ko bi spoznal svojo napako, ne pa da se sedaj skrivaš za menoj. Ne govori kaj je napisal Bošti, če ne zmoreš prebrati in razumeti. Malo še sanjaj in ti bo še lepše.

Lp,Igor


Igor, igor, ...  Tongue Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1204 - 29.01.2009 at 07:15:30
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 19:01:54:
Quote:
Robi wrote on 27.01.2009 at 18:30:52:
Quote:
ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve


Kaj se je zgodilo s konstruktivno debato, Smiley

Ne more je biti. Ko pa Murileon še kar nekaj podtika in ne prebere dobro postov. Še vedno nekaj trdi in se čuti užaljenega, pa čeprav ne razume kaj drugi napišejo. Verjetno je malo zasanjan.

Lp,Igor


Se strinjam, da včasih postov ne preberem dobro. Pa moje poste res tako podrobno prebiraš, da si to opazil ali si samo razburjen bog ve zaradi česa? V tej tvoji intervenciji, ko si stopil v bran Nahatee, meni se ne zdi pomoči potrebna, si preplavljen s čustvi pisal čisto mimo in ni videti, da bi moje poste sploh bral.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1205 - 29.01.2009 at 07:17:53
 
murileon wrote on 27.01.2009 at 20:03:14:
Quote:
murileon wrote on 27.01.2009 at 19:01:54:
Quote:
Robi wrote on 27.01.2009 at 18:30:52:
Quote:
ti s svojim bebastim umom pa vidiš neke žalitve


Kaj se je zgodilo s konstruktivno debato, Smiley

Ne more je biti. Ko pa Murileon še kar nekaj podtika in ne prebere dobro postov. Še vedno nekaj trdi in se čuti užaljenega, pa čeprav ne razume kaj drugi napišejo. Verjetno je malo zasanjan.

Lp,Igor


Se strinjam, da včasih postov ne preberem dobro. Pa moje poste res tako podrobno prebiraš, da si to opazil ali si samo razburjen bog ve zaradi česa? V tej tvoji intervenciji, ko si stopil v bran Nahatee, meni se ne zdi pomoči potrebna, si preplavljen s čustvi pisal čisto mimo in ni videti, da bi moje poste sploh bral.


Kaj pa ti veš, kdo je preplavlavljen s čustvi, kar nekaj sklepaš po svoje.  Mene obtožiš da žalim in ne priznaš tudi ko dokažem, da ne gre za žalitev.


Ko je nekdo pretirano čustven, ga ne moreš čisto resno jemati. Taki pogoji so idealni za projekcije vseh vrst in je pač treba sklepati po svoje. Sicer so pa čustva in projekcije nekaj čisto človeškega in smo obojega vsi polni.


Podpis  Roll Eyes.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1206 - 29.01.2009 at 07:21:53
 
Ajgor wrote : Psihiatrija s tabletami ti samo lajša situacijo, zelo redko pa odpravi. Ponavadi je glavni nasvet "take it easy".

No, to je tudi res  Roll Eyes.

Lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1207 - 29.01.2009 at 07:37:18
 
Quote:
murileon wrote on 28.01.2009 at 21:22:21:
murileon wrote on 28.01.2009 at 21:16:19:
Quote:
murileon wrote on 28.01.2009 at 18:54:20:
Bojim se, da nekateri tu ne priznavajo niti psihoterapije. Za njih je to verjetno preprost enoznačni pojem, ki ga vrednotijo pod vplivom cenenega populizma sebe polnih šarlatanov. Preveč so zavozlani v množico različnih teoretičnih informacij in jih ne morejo predelati zaradi pomanjkanja izkušenj. Najbolj privlačne so seveda najpreprostejše teorije trendovske kvaziduhovnosti, ki si jih človek brez izkušenj zapomni insi potem z njimi razlaga svet. Rezultat? Revščina, duhovna in materialna.

Zakaj se bojiš? Si materialno ali kako drugače odvisen od psihoterapije? Ljudje se pač odločajo po svojem vedenju. Ne bi tako na splošno podcenjeval ljudi in jih imenoval za reveže. Ti si ta svet , ti ljudje. Ko sklepaš preko izkušenj vzpostavljaš odnos, primerjavo. Sebe iz tega odnosa soodvisnosti izločaš in preveč preprosto prihajaš do sklepov. To so dokaj nepristni odnosi.

Lp,Igor



Svetoval bi ti, da se zaveš, da smo v primerjavi z veličino in močjo narave vsi eni veliki minljivi reveži, polni projekcij. Eni večji, drugi manjši. Strah je znak spoštovanja do narave. Smo socialna bitja, ki smo v precejšnji meri odvisna od kolektivnega stanja duha, ki je spremenljivo in potencialno zelo nevarno za posameznika.
Ostane nam, da dobro, kvalitetno, modro delamo in narava nam bo trud vračala, nas s preizkušnjami učila in nas osrečevala z rastjo in zadovoljstvom nad doseženim.
Še enkrat, nevednost je naš največji sovražnik.
Tisto, kar človeka iritira pri drugih, je njegova senca. Bolj je potlačena, večje izbruhe povzroča. Svojo senco projiciramo na druge ljudi. Slabše kot ima človek predelano svojo notranjost, večje pretrese mu senca povzroča. Torej, take it easy. Soočanje z notranjostjo je proces, ki ni nikoli končan in traja celo življenje.


Zopet se nekaj primerjaš in ustvarjaš ločenost. Primerjaš nas z naravo, ki je nekje tam. Torej po tvoje mi nismo narava? Smo umetno ustvarjeni? Umetno in ločenega od narave te ustvarja tvoj um. Zato se tako nagibaš k analizi sanj, ker si izgubil pristni naravni odnos z svetom. Si ločen in preko sanj se želiš povezati. Ne verjamem, da ti bo pri tem pomagal kak uradni psihoanalitik z umetnimi kemičnimi pripravki.

Daj razmisli kaj pisariš in ne trosi neumnosti o nekih ločenostih, ki bodo nekoč postale celota. Celota je samo v večno-sedaj. Sprevidi to, delaj na tem pa bo.

Lp,Igor


Tudi dobro povedano . Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1208 - 29.01.2009 at 07:37:55
 
Lemurion wrote ; Mah, brezveze.
Povej kdaj kaj iz sebe, iz izkušenj, boš bolj zanimiva.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1209 - 29.01.2009 at 07:40:47
 
In še moj zaključek ; vsi imate prav, in vsi imate hkrati tudi narobe . Torej, vsi smo zmotni, le da eni to spoznajo kmalu, drugi pa kasneje .
Pa lep pozdrav, in dober spoznan dan vam želimo, še naprej, ...

by Boštjan + Spiritual brothers + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1210 - 29.01.2009 at 11:00:50
 
Boštyxz wrote on 29.01.2009 at 07:40:47:
In še moj zaključek ; vsi imate prav, in vsi imate hkrati tudi narobe . Torej, vsi smo zmotni, le da eni to spoznajo kmalu, drugi pa kasneje .
Pa lep pozdrav, in dober spoznan dan vam želimo, še naprej, ...

by Boštjan + Spiritual brothers + # Kiss#

Bošti, kako to, da si naredil zaključek potem pa trdiš, da si zmoten? Si kontradiktoren, sprejemaš zaključke, in v isti sapi zatrjuješ, da je zmoten.

To je isto kot tisti rek "izjema, ki potrjuje pravilo". Če je pravilo potem ni izjem. Pravilo z izjemami ni pravilo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1211 - 29.01.2009 at 14:35:18
 
Kaj spet zdaj bluziš, bluzič ?  Tongue Tongue Tongue

Glej , jaz sem delno-malo zmoten, in tudi ti si malo-delno zmoten. In kaj ti zdaj še ni jasno, nejasnež nejasen ?  Angry Shocked Angry

Eh, daj  nooo, še slabši si kot jaz , ker hočeš imeti zadnjo besedo na vsak način .

No, pa jo imej, bluzko ...

Jaz se ne grem več, ... imam pač precej preveč bolj pametnega dela, kot pa tu bluziti z tabo, ... so pač ljudje, ki bolj potrebujejo mojo pomoč, in bo nekoč še kaj iz njih , ...

Zate za1X ni pomoči .

Zato : lep pozdrav iz duhovnih nižav, nekoč višav, čav , ...

by Boštjan + Goood spirits + # Kiss#

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1212 - 29.01.2009 at 14:52:06
 
Če zaključiš, da si zmoten, so potem tudi tvoji zaključki zmotni. Ne delaj zaključkov , pusti odprto, s tem prihajaš do nove resnice.

Delanje zaključkov je zmotno. Če še tega ne dojameš,  pa bluzi s svojim zaključkom.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1213 - 29.01.2009 at 22:00:12
 
murileon wrote on 28.01.2009 at 21:22:21:
murileon wrote on 28.01.2009 at 21:16:19:
Quote:
murileon wrote on 28.01.2009 at 18:54:20:
Bojim se, da nekateri tu ne priznavajo niti psihoterapije. Za njih je to verjetno preprost enoznačni pojem, ki ga vrednotijo pod vplivom cenenega populizma sebe polnih šarlatanov. Preveč so zavozlani v množico različnih teoretičnih informacij in jih ne morejo predelati zaradi pomanjkanja izkušenj. Najbolj privlačne so seveda najpreprostejše teorije trendovske kvaziduhovnosti, ki si jih človek brez izkušenj zapomni insi potem z njimi razlaga svet. Rezultat? Revščina, duhovna in materialna.

Zakaj se bojiš? Si materialno ali kako drugače odvisen od psihoterapije? Ljudje se pač odločajo po svojem vedenju. Ne bi tako na splošno podcenjeval ljudi in jih imenoval za reveže. Ti si ta svet , ti ljudje. Ko sklepaš preko izkušenj vzpostavljaš odnos, primerjavo. Sebe iz tega odnosa soodvisnosti izločaš in preveč preprosto prihajaš do sklepov. To so dokaj nepristni odnosi.

Lp,Igor



Svetoval bi ti, da se zaveš, da smo v primerjavi z veličino in močjo narave vsi eni veliki minljivi reveži, polni projekcij.

Niti ENA MISEL TU NI RESNICA!!! TO JE NAPISAL STRAHOPETEC.SFRUSTRIRANEC IN NEVEDNEŽ;KI NARAVE IN LASTNE OSEBE NE POZNA!!!!!! TO SO PROJEKCIJE NEVEDNEŽEV!!!!!!

Eni večji, drugi manjši. Strah je znak spoštovanja do narave.
STRAH JE POSLEDICA NEPOZNAVANJA VESOLJNIH ZAKONITOSTI NARAVE IN ŽIVLJENJA.

Smo socialna bitja, ki smo v precejšnji meri odvisna od kolektivnega stanja duha, ki je spremenljivo in potencialno zelo nevarno za posameznika.

NAJPREJ INDIVIDUALNA,KER SMO NEVEDNI KOT INDIVIDUALISTI--- SE VEŽEMO NA BEBAVO PAPAGAJSKO KOLEKTIVNO NOROST IN BREZUMJE. NISMO SAMOSTOJNI INDIVIDUALISTI. NISMO SPOSOBNI LASTNE INDIVIDULANE SELEKCIJE_KOLEKTIVNEGA,AMPAK MU ZARADI STRAHU PODLEŽEMO!!!!! Tongue
Ostane nam, da dobro, kvalitetno, modro delamo in narava nam bo trud vračala, nas s preizkušnjami učila in nas osrečevala z rastjo in zadovoljstvom nad doseženim.

KAKŠNO PA JE MODRO-DOBRO-KVALITETNO-? ZAKAJ JE PA VSE V RITI???? NARAVO USTVARJA ČLOVEK--- Kiss Kiss KissDA TI PAPAGAJ DANES ŽIVIŠ NA ZEMLJI SE ZAHVALI LASTNEMU RODU!!! Tongue Tongue Tongue

Še enkrat, nevednost je naš največji sovražnik.

TO NAJBOLJ DOKAZUJEŠ RAVNO TI SAM!!!! Kiss Kiss Kiss

Tisto, kar človeka iritira pri drugih, je njegova senca.

IRITRiRA ME TVOJE PAPAGAJSTVO IN STRAH BITI TO KAR SI:GOVORIM V TVOJE DOBRO!!! Tongue Tongue Tongue
Bolj je potlačena, večje izbruhe povzroča.

SENCA OD SAMOSTOJNEGA ČLOVEKA SI RAVNO TI-NESAMOSTOJNi SANJAČ Kiss Kiss Kiss

Svojo senco projiciramo na druge ljudi.

TVOJO SENCO SANJ-MISLIŠ Tongue Tongue Tongue Tongue

Slabše kot ima človek predelano svojo notranjost, večje pretrese mu senca povzroča.
TI IMAŠ V NOTRANJOSTI SAMEGA SEBE, MISLIŠ PA DA IMAŠ GENIJA-RAZLAGALCA SANJ Tongue Tongue Tongue

Torej, take it easy. NAUK ZA BEBCE IN ŠOFERJE!!!

Soočanje z notranjostjo je proces, ki ni nikoli končan in traja celo življenje.

VSE JE NIKOLI ZAČET IN NIKOLI KONČAN VESOLJNI SAMO PROCES GOSPOD DELILEC NAUKOV O SANJAH Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes



LP ALOJZ
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1214 - 30.01.2009 at 01:45:11
 
Boštyxz wrote on 29.01.2009 at 14:35:18:
Jaz se ne grem več, ... imam pač precej preveč bolj pametnega dela, kot pa tu bluziti z tabo, ... so pač ljudje, ki bolj potrebujejo mojo pomoč, in bo nekoč še kaj iz njih , ...



Bošty ne serji, kaj ti je rkc forum stopil v glavo, se imaš že za poklicanega guruja,  Grin Grin Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 79 80 81 82 83 ... 90