Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 578 579 580 581 582 ... 764
(Read 1103805 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8685 - 08.03.2010 at 10:41:04
 
Predno grem od tule bom še povedal svoje Ne zato,da bi  se pral lepega,pametnega in v vsemu naj delal in blefiral. Ti Lizon si Alesss ki se skriva za sto imeni samo svojim ne.D2 je David kje cel forum v eni noči popackal in si nato na hitro spremenil ime,da ga slučajno kdo ne skuži,da je psihopat. Murileon ima sto imen v rokavu od ML pa ne vem ša kaj-To je zame prvi znak igre in blefa ko človek ne zmore s svojim celim jazom stati za svojimi posti.Te trije so tipičen primer---prepisovalcev,ker nimajo lastnega jaza tudi toliko kot moj mezinc. To so sveta trojica blefa in prepisovanja,brez lastnega znanja.


Vsi ostali .Robi,Igor,El Poeta,Bamby,Satis,Titud,Etrex,Ja in,Devi,Petra G,Miara,Eva,Otp,Sašo,Gape,Mateja G.Tudi Bošty,
govorijo in pišejo iz sebe-zato stojijo za svojimi posti in jih človek lahko odkrito spoštuje.  Smiley Smiley Takoj lahko vidiš,da pri njih
ni blefa in '''podganske kulture'''' kot jo opazim pri D2,Lizonu in ML.



Vi trije ML,D2 in Lizon ste nekritična nizkotna ---trobila tujega znanja,ker svojega nimate niti za en sam post napisat--- iz sebe-samih.
Jaz vem,da ste (vi trije) obični novodobni kreteni,ki niste sami nič krivi,da so kreteni .Lahko pa se vprašate,če vi trije res kaj veste.

Dam vam deset vprašanj in niti na enega mi vi trije ne odgovorite pravilno!!!!

Da boste vi trije pajaci razumeli,zame ni skrivnosti v zvezi z nami,Zemljo in Galaksijo.Ni skrivnosti na na elementarnem ne na življenjskem polju vesoljne večno-sedanje pojavnosti.

Kar jaz vem vas bo dvignilo,kamor vi trije kokodakci nikoli ne pridete brez mojega znanja in vedenja,ki je vesoljno samorojeno v meni in samo v meni. Jaz vem kdo sem vi trije mi že z menjavo lastnih imen in skrivanjem za njimi poveste že v štartu,da niste osebe,ki bi bile vredne mojega spoštovanja.

Vsem ostalim se priklonim!!! Takšnim zlaganim tipom kot ste vi trije se vedno izognem. Uživajte (vi trije)še naprej v svojih lažeh in limajte tuje znanje na ta forum,ker lastnega nimate.

Vsak ki ima internet lahko pride do teh podatkov,ki jih vi tako vneto limate semle (predvsem D2 in Lizon)-vsak!!! Do znanja-vedenja,ki ga jaz sporočam pa nikjer.Jaz lahko delujem v dobro življenja tudi drugače--- ne rabim takšnih papagajev kot ste vi trije,da bi me učili.  

Še enkrat vsem ostalim gre moje spoštovanje,tem trem pajacem -zahrbtnim in bedastim,niti svoje misli ne bi več naklonil.

Lp Alojz Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8686 - 08.03.2010 at 10:41:56
 
Quote:
Robi, saj to je zlagano, ker je prepisano od drugod. Mogoče ni ravno zlonamerno s čimer večkrat povezujemo namerno zlaganost, je pa še vedno zanašanje na nekoga izven sebe, kar pa dejansko falsificira osebo samo.

Odvisno...po drugi strani pa praviš, da je ravno s tem povedal največ o sebi in o tem kdo je on sam. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8687 - 08.03.2010 at 10:45:54
 
Alojz nisi dolgo vzdžal vidim, ne gre iz svoje kože a?

- relax


aja  Smiley
ja jaz sem prej David zdaj D2, itak
Kdo pa?
+ nisem zasvinjal celega foruma ampak sem "poskusil z tvojimi metodami odgovorit na tvoje provokativno svinjanje v vsak moj post"
nekaj takšnega

Alojz in Sandib wrote on 08.03.2010 at 10:41:04:
,tem trem pajacem -zahrbtnim in bedastim,niti svoje misli ne bi več naklonil

Ti bom hvaležen če ti to uspe
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8688 - 08.03.2010 at 10:49:47
 
Alojz, duhovni bojevnik ne zbeži takoj iz bitk.  Wink Ostani, velikokrat zapišeš kaj modrega, znaš tudi brez grših besed, ki nekatere motijo, izpili malo besednjak in ostani v naši družbi.  Cool
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8689 - 08.03.2010 at 10:50:53
 
Quote:
Alojz nisi dolgo vzdžal vidim, ne gre iz svoje kože a?

- relax


aja  Smiley
ja jaz sem prej David zdaj D2, itak
Kdo pa?
+ nisem zasvinjal celega foruma ampak sem "poskusil z tvojimi metodami odgovorit na tvoje provokativno svinjanje v vsak moj post"
nekaj takšnega

David, Lojzeku se od silnega vseznanja, mrači um. No, pa saj bo prebolel svoje neumnosti.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8690 - 08.03.2010 at 11:00:57
 
satis wrote on 08.03.2010 at 10:49:47:
Alojz, duhovni bojevnik ne zbeži takoj iz bitk.  Wink Ostani, velikokrat zapišeš kaj modrega, znaš tudi brez grših besed, ki nekatere motijo, izpili malo besednjak in ostani v naši družbi.  Cool

Satis

Dojemi že enkrat, da nismo v nobeni bitki!

Ta ideja, da se moramo "bojevati" med sabo je bolana že v osnovi. Alojz se nič ne bojuje, pač izraža svoje mnenje. Sploh pa, v čemu je smisel vsega tega pregovarjanja? No zame več smisel ni v pregovarjanju, zame je bolj v tem, da ni posebnega smisla in se včasih lahko kaj odpiljenega napiše.  Cheesy

"Pick your battles", je rekla Miara. Še boljše je pa: "Kick your battles". (tale zadnja je moja). Tak da uživajte.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8691 - 08.03.2010 at 11:06:07
 
Robi wrote on 08.03.2010 at 10:41:56:
Quote:
Robi, saj to je zlagano, ker je prepisano od drugod. Mogoče ni ravno zlonamerno s čimer večkrat povezujemo namerno zlaganost, je pa še vedno zanašanje na nekoga izven sebe, kar pa dejansko falsificira osebo samo.

Odvisno...po drugi strani pa praviš, da je ravno s tem povedal največ o sebi in o tem kdo je on sam. Smiley

Zdaj pa naredi še naslednji izračun: ja, to za kar se nekdo sedaj smatra je ravno naučeno znanje od drugih. In s tem, ko izkazuje "sebe" v resnici naokrog trosi tuje znanje. Kar pomeni: sebe kot avtonomno entiteto še ne pozna, ker je njegov program sposojen od zunaj. Ni lastnega delovanja, je zgolj delovanje prek tega kar so drugi povedali.

Razumeš sedaj? Ti imaš ego - ta ego je sposojen program od drugje in to kar večina piše je izkazovanje svojega ega (torej kao sebe), ki pa je sposojena entiteta od drugih.

Da pa bi ti pisal iz sebe moraš najprej najti svoj glas v sebi, onkraj sposojenega programa. Zmoreš to? Ne mi zdaj nazaj pisat, da ni jasno, če pa jaz vidim, da je kristalno jasno. Plus ne preveč pametart in obračat besede, je to ful dosadno. Sej bo šlo, Robi, sej bo šlo.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8692 - 08.03.2010 at 11:26:23
 
Sej zaradi te nezmožnost govorenja iz sebe pa so potem ego battli na forumu, kdo več ve, kdo je boljši, kdo ma prav ...
Sej opažam odkar sem kle veliik enga kompliciranja, k da bi na poti vsi pozabl na osnove,  dle kot kompliciraš bolj se od resnice oddaljuješ...
Mislm mal žalostno tole prov res...
Alojz ti se pa ne dat, pust pr mer 3-1 že to vsaj meni osebno dost pove Wink
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
iron lion zion
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8693 - 08.03.2010 at 11:26:54
 
Nevem kaj je razsvetljenje , vem samo kaj ni in vse kar si lahko cloveski um zamisli ni razsvetljenje . Sama beseda razsvetljenje je izmisljotina uma za nekaj kar niti ne ve ali obstaja torej je tudi vsaka definicija ali ideja o tem kaj je razsvetljenje laz. Clovek ki je preprican da nekaj ve , preprican v neko teorijo obstoja, teorijo cesarkoli je v zmoti , kajti nemogoce je nekaj vedeti dokoncno , ni zacetka niti konca v raziskovanju je pa potovanje ki je neskoncna radost samo po sebi .Um ustvarja tisto kar verjame da lahko in tako potovanje traja tako dalec kot verjames da lahko konca pa se tam kjer um postavi konec , clovek pa pogosto misli da verjame tisto kar je ampak tisto kar je samo zato ker verjame in tako je ujet v krogu.
Moja zelja ni govoriti kar vem ampak debatirati o tem kar opazam vidim in cutim in to nikakor ni resnica ali teorija necesa ki lahko uci drugega je samo moje vesolje in moje potovanje moje razmisljanje ki se neskoncno spreminja.
Pustiti drugemu tebi njemu vam, obstoju da je , je edino kar lahko dam in sem neskoncno vesel tega v vsaki tvoji besedi vidim del resnice in se zahvaljujem za vsako mnenje kritiko besedo ker mi dajejo radost in zivljenje .

hvala
Namaste
Back to top
 
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8694 - 08.03.2010 at 11:37:36
 
Miara wrote on 08.03.2010 at 11:26:23:
Sej zaradi te nezmožnost govorenja iz sebe pa so potem ego battli na forumu, kdo več ve, kdo je boljši, kdo ma prav ...
Sej opažam odkar sem kle veliik enga kompliciranja, k da bi na poti vsi pozabl na osnove,  dle kot kompliciraš bolj se od resnice oddaljuješ...
Mislm mal žalostno tole prov res...
Alojz ti se pa ne dat, pust pr mer 3-1 že to vsaj meni osebno dost pove Wink

naj se ne da?
Sej on vletava, bije neke bitke z vsemi, ki niso po njegovem okusu.
Danes to, sej ga nihče niti omenil ni pred tem njegovim današnjim izpadom, vsaj ne da bi jaz videl da se je kje zapisalo njegovo ime in se ga omenjalo
finta je, da njega moti kar drugi pišejo, in potem pika in pika, jaz nikoli nisem vletaval v njegove poste in ga provociral ali pisal da nič ni res da je vse to en sam blabla
on pa je vletaval,  aktivno
in zmerjal provociral
Meni bi super pasalo da on res niti pomisli ne več na mene, da ne vletava s provokacijami, ker jaz tud sigurno ne bom vletel v en njegov post
me niti malo ne mika niti me nikoli ni
preprosto ko abeceda

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8695 - 08.03.2010 at 11:51:28
 
Quote:
Nevem kaj je razsvetljenje , vem samo kaj ni in vse kar si lahko cloveski um zamisli ni razsvetljenje . Sama beseda razsvetljenje je izmisljotina uma za nekaj kar niti ne ve ali obstaja torej je tudi vsaka definicija ali ideja o tem kaj je razsvetljenje laz. Clovek ki je preprican da nekaj ve , preprican v neko teorijo obstoja, teorijo cesarkoli je v zmoti , kajti nemogoce je nekaj vedeti dokoncno , ni zacetka niti konca v raziskovanju je pa potovanje ki je neskoncna radost samo po sebi .Um ustvarja tisto kar verjame da lahko in tako potovanje traja tako dalec kot verjames da lahko konca pa se tam kjer um postavi konec , clovek pa pogosto misli da verjame tisto kar je ampak tisto kar je samo zato ker verjame in tako je ujet v krogu.
Moja zelja ni govoriti kar vem ampak debatirati o tem kar opazam vidim in cutim in to nikakor ni resnica ali teorija necesa ki lahko uci drugega je samo moje vesolje in moje potovanje moje razmisljanje ki se neskoncno spreminja.
Pustiti drugemu tebi njemu vam, obstoju da je , je edino kar lahko dam in sem neskoncno vesel tega v vsaki tvoji besedi vidim del resnice in se zahvaljujem za vsako mnenje kritiko besedo ker mi dajejo radost in zivljenje .

hvala
Namaste

Lepo govoriš lion, govoriš in misliš z svojim srcem, zato te razum ne omejuje več, ampak si ga prerasel in ga obvladaš. Imaš že tudi razvit duhovni čut, ki je edini, ki človeka popelje do spoznanja in vsega, kar mu ni jasno. Zato ga s svojo dobroto in ljubeznijo do drugih, spodbujaj in plemeniti dokler ga popolnoma ne razbistriš. Duhovni čut je v srcu človeka in se razvija edino z ljubeznijo do bližnjega.

Le z razvitim duhovnim čutom lahko človek spozna svoj izvor in smisel obstoja, ki ga z tako veliko slutnjo išče z razumom, a vendar ga ne najde. Razum ne verjame v duhovni čut, zato ga tudi ne išče, s tem pa njegova vsa tako z vnemo iskana vprašanja ostanejo neodgovorjena.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8696 - 08.03.2010 at 12:02:06
 
El Pesnik wrote on 08.03.2010 at 11:06:07:
Robi wrote on 08.03.2010 at 10:41:56:
Quote:
Robi, saj to je zlagano, ker je prepisano od drugod. Mogoče ni ravno zlonamerno s čimer večkrat povezujemo namerno zlaganost, je pa še vedno zanašanje na nekoga izven sebe, kar pa dejansko falsificira osebo samo.

Odvisno...po drugi strani pa praviš, da je ravno s tem povedal največ o sebi in o tem kdo je on sam. Smiley

Zdaj pa naredi še naslednji izračun: ja, to za kar se nekdo sedaj smatra je ravno naučeno znanje od drugih. In s tem, ko izkazuje "sebe" v resnici naokrog trosi tuje znanje. Kar pomeni: sebe kot avtonomno entiteto še ne pozna, ker je njegov program sposojen od zunaj. Ni lastnega delovanja, je zgolj delovanje prek tega kar so drugi povedali.

Razumeš sedaj? Ti imaš ego - ta ego je sposojen program od drugje in to kar večina piše je izkazovanje svojega ega (torej kao sebe), ki pa je sposojena entiteta od drugih.

Da pa bi ti pisal iz sebe moraš najprej najti svoj glas v sebi, onkraj sposojenega programa. Zmoreš to? Ne mi zdaj nazaj pisat, da ni jasno, če pa jaz vidim, da je kristalno jasno. Plus ne preveč pametart in obračat besede, je to ful dosadno. Sej bo šlo, Robi, sej bo šlo.

A ni od vseh nas program sposojen od zunaj ?
V prvih letih življenja, ko še nimamo lastnega ega, posrkamo vase vse, kar vidimo okoli sebe...in potem na podlagi tega tujega znanja, se ustvari naš ego ali "jaz".
Potem živimo ne vem koliko let na podlagi tega sposojenega znanja..včasih zadovoljni..včasih ne...in potem se nekega dne spomnimo, da nočemo več tega, kar smo, ker nas več ne zadovoljuje v zadostni meri.
Vendar svojega programa in spomina ne moremo zbrisati, saj z njim delujemo. Zato lahko le iščemo odgovore na to zakaj smo takšni, kakršni smo, torej se ozaveščamo in samospoznavamo.
Čez čas potem mislimo, da smo nekaj posebnega, vendar nismo..saj smo v sebi le ozavestili sposojeno znanje. In tu se strinjam s tabo, ko praviš, da si lahko le priznamo, da smo bebci. Smiley
Če smo sposobni s svojim umom sprocesirati razne misli in prihajati do novih zaključkov, še to ne pomeni, da smo to mi. Lahko nekaj govorim, a živim pa čisto drugače.
Jaz ti to tako predstavljam, da poznati sebe kot avtonomno entiteto, pomeni le, da sposojen program le v sebi prepoznaš, kot svojega, kot del tebe po katerem deluješ in živiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8697 - 08.03.2010 at 12:04:40
 

Svetim trem kraljem vesoljne teme ;; D2 Lizonu in ML

D2,ali David mogoče imaš še kašno ime?? Lizon poskušajta oba dojeti,da nič ne vesta,da živita v utvari,da lahko kdorkoli tule karkoli spremeni brez lastnega vesoljnega samospoznanja,ko se njemu samemu znotraj njegove (biti-genoma)odpre pokaže-razodene vesolje v vsem svojem večno-sedanjem samodelovanju neodvisno od njega samospoznanega (osebe).

Takrat ta samospoznani spozna,da je zgolj figura na vseobsežni vesoljni samošahovnici.

On spozna da mu sama vesoljna samopojavnost odreja kdo,kaj,in kašen bo on sam-neodvisno od njega samega,kjub temu,da a je vesolje samo  ustvarilo življenjsko samospoznanega v svoji lastni vsevesoljni samoigri.

Šele tako vesoljno samorojen človek (ne zaradi sebe samega-on nima zaslug ne možnosti)vesoljnega samospoznanja,, ampak je to posledica ravno vesoljne samomanifestacije v njega in hkrati vesoljnega samodelovanja na njega samega-----neodvisno od njegove volje-želje-potrebe-on sam nima nikakršnih osebnih zaslug,da je kar je-vesoljno samospoznan in vesoljno samorojen!!!!

Samospoznani nima ---Nikakršnih osebnih zaslug on je samo živa vesoljna individualna ciklična samospozna samopojavnost

On ni nič drugega kot vesoljna samospoznan igralec, v katerem se vesolje samospozna v lastnem živem telesu.

On je samo ciklično  samorojena živa figura -vesoljne  večno-sedanje samoigre in samoobstoja.

ON mora hočeš-nočeš to vesoljno samoigro-igrati tako kot mu vesoljni duh v njemu samemu narekuje-njegova volja je vesoljno samopotrjena volja-on sam s svojo voljo nič več ne eksistira-ga ni več. Wink Wink Wink Wink

Ko boste vi trije TELEBAJSEKI tole dojeli boste dojeli,da Alojz igra igro življenja,ki mu jo vesolje odreja in ne Alojz sam.

To vam je želel EL Poeta povedati mi in naša bit sta življenjski vesoljni samoizraz,ko vesolje samo preko nas igra to igro .Mi smo danes(v večini)figure in ne aktivni igralci te večno-sedanje vesoljne samoigre.

Tole si tisočkrat vi trije D2 Lizon-mizon in ML preberite,pa boste
mogoče dojeli,da ste življenjska in duhovna vesoljna (samomanifestacija)odvisni od vesoljnega samodelovanja na nas!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8698 - 08.03.2010 at 12:10:53
 
Quote:
Sej zaradi te nezmožnost govorenja iz sebe pa so potem ego battli na forumu, kdo več ve, kdo je boljši, kdo ma prav ...

Do bitk pride le zato, ker je naše verovanje v neko resnico vedno podvrženo nekim dvomom.
Kdor pa pozna in ve kdo je on sam, nima v sebi nobenega strahu pred tem, da bi lahko nekdo spodkopal njegov obstoj.
Razlika je ali mislim kdo sem ali pa vem kdo sem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8699 - 08.03.2010 at 12:13:42
 
Robi wrote on 08.03.2010 at 12:02:06:
Jaz ti to tako predstavljam, da poznati sebe kot avtonomno entiteto, pomeni le, da sposojen program le v sebi prepoznaš, kot svojega, kot del tebe po katerem deluješ in živiš.


Ja, tole je dobro povedano.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 578 579 580 581 582 ... 764