Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 577 578 579 580 581 ... 764
(Read 1113179 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8670 - 06.03.2010 at 12:08:50
 
El Pesnik wrote on 06.03.2010 at 11:42:36:
A lahko kerikoli kurc nevtralizira 'realizirano samozavedanje' v sebi? Vesoljni papki smo mi, tralalalaliiii! ALojz, zavrtima si jebene vesoljne svirace, kaj pa ces druzga v tem casu. Pozdrav  


Sedaj EL Poeta ti bom nekaj zaupal-jaz ti in še nekateri tule smo ozavestili,da smo ubogi samozavedni lulčki(( s svobodno voljo,ki je omejena na tale ubog planet))),ki samospoznani vsaj vemo,da smo samo živi samozavedni del vesoljne samoigre -jebeni,ali nejebeni nikoli zaradi nas samih
ampak nam vesolje neodvisno od nas samo štima igro,da se enkrat koljemo--- dugič pa drug drugemu rito ližemo tolk se imamo radi. Grin Grin Grin Grin

Tile slepci na forumu (v večini-čast izjemam) ne vedo da so zaslepljeni'''' klero- ego hedonisti'''',ki branjo lastno temo in ugodje-V večini so pa ŽIVI zasplepleni EGO ZOMBIJI. Grin GrinUživaj in pošiljaj te samovšečne Klero-hedoniste u p--m.Pa une Zombije,ki teorijo zarote trajbajo po istih lulčkih kot so sami isto!! BOG ..svirače pa na sceno! Grin Wink Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8671 - 06.03.2010 at 12:45:21
 
ja in wrote on 14.01.2010 at 22:40:46:
TS Grofovi- Laku noć svirači

http://www.youtube.com/watch?v=C699Fx9t3HA


Evo jih so na sceni!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8672 - 07.03.2010 at 20:46:44
 
Bom jaz kar na P.D ostal. Vsi ostali topici mi nič ne dajo,kar že ne bi vedel Eni trajbajo illuminate pa teorijo zarote pa vlečejo iz Sumerja zgodbice,ki jih ne razumejo ta tretji matrice ven in ven vlečejo,Tako,da mi je ta obća tema že kar moteča me več v ničemer nepelje naprej.

Vem kdo sem ne rabi okostnjakov iz 8o let znova in znova pred nosom vse zasterele stvari-zgodbice kaj oprijemljivga nikjer nič.

Vse naučeno malo ljudi mi je še interesantnih zanimivih sogovorcev.tako,da se bom verjetno kar poslovil za nekaj časa.Eno samo nakladanje brezvezno.

Neki ljudi tule je ki so mi zanimivi-vse ostalo je zgolj napihovanje zblujenga ega. Se opravičujem niste več (čast nekaterim) zanimivi.

Stokrat preglodane zadeve nič novega. Vesel sem za nekatere,da so uspeli pokukati ven iz tega gnoja.

Če bom imel še kaj za povedat povem,drugače pa ostanem sam sebi najboljši prijatej. Bodite še naprej ok.

Pozdrav Alojz Smiley Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
iron lion zion
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8673 - 07.03.2010 at 21:41:09
 
Sem bil kar vesel ko sem naletel na tale forum , pa nekako zdaj vidim da so tudi tukaj taksni ki imajo nogo se vedno zataknjeno za vrata mislijo pa da so dosegli neko razsvetljenstvo , je ze res sebe je treba poslusat  vse je ze v nas samih , ampak to ne pomeni da mi sami vse vemo in se nam ni treba ucit ces da so nase teorije ze dovolj razvite da nam je jasno vse o obstoju itd.
Kako lahko nekdo tako trdo misli da nekaj ve in da njegova teorija drzi vec resnice kot teorije ostalih , tak clovek se vedno sodi druge ljudi in njihova mnenja kot nekaj locenega od sebe , lojze kje si pa ti svoje teorije pobral na tleh ? nekje si se zacel uciti in nato nasel resnice v sebi ampak to ne pomeni da zdaj ves in da ni vredno poslusat nekoga ker se ti zdi da on pa ne ve tega kar ti ze ves .
Ce bi bil resnicno tako razsvetljen kot mislis da si, te ze zdavnaj nebi bilo vec tukaj in se nebi spuscal v debate v katerih trdis nekaj kot da ves resnico vseh , ne govorim da ne ves govorim samo da se zavedaj da to kar vidis in ves je samo tvoje vesolje in tvoj prav ki velja zate ne pa za cel svet in obstoj .
Nekdo kot ti ki tako misli da nekaj ve se ima se dosti uciti , se posebej tega da nikoli ne mores trdit in misliti da nekaj ze ves in da ti pa poznas teorije vesolja ,fiksne teorije ne obstajajo vse v vesolju je spremenljivo kajne prosim ne me napak razumet ampak ti ce nebi deloval iz svojega zelo zvitega egota ki te ocitno dobro obraca tako da niti sam ne opazis , bi prisluhil vsakomur kajti povsod je nekaj resnice , najvec pa je je ponavadi tam kjer mislis da ni vredno niti pogledat!
Jaz te ne poznam ampak tvoje pisanje ni pisanje cloveka ki je razsvetljen prosim poglej tudi tisti del sebe v drugih ki ga obsojas , lojze tisto kar vidis v drugih tisto kadar mislis , tale pa ne ve , to je del tebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8674 - 08.03.2010 at 05:33:31
 
Res lepo, da si se priključil, kot veliki poznavalec razsvetljenih in s tem tudi kot razsodnik, le-teh. Torej poznaš njihovo delovanje, obnašanje, skratka si njihov opazovalec. Malo je takih, ampak, ti pa si.

Kaj pa je to razsvetljen človek? Razsvetli še mene.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8675 - 08.03.2010 at 07:33:53
 
Quote:
Sem bil kar vesel ko sem naletel na tale forum , pa nekako zdaj vidim da so tudi tukaj taksni ki imajo nogo se vedno zataknjeno za vrata mislijo pa da so dosegli neko razsvetljenstvo , je ze res sebe je treba poslusat  vse je ze v nas samih , ampak to ne pomeni da mi sami vse vemo in se nam ni treba ucit ces da so nase teorije ze dovolj razvite da nam je jasno vse o obstoju itd.
Kako lahko nekdo tako trdo misli da nekaj ve in da njegova teorija drzi vec resnice kot teorije ostalih , tak clovek se vedno sodi druge ljudi in njihova mnenja kot nekaj locenega od sebe , lojze kje si pa ti svoje teorije pobral na tleh ? nekje si se zacel uciti in nato nasel resnice v sebi ampak to ne pomeni da zdaj ves in da ni vredno poslusat nekoga ker se ti zdi da on pa ne ve tega kar ti ze ves .
Ce bi bil resnicno tako razsvetljen kot mislis da si, te ze zdavnaj nebi bilo vec tukaj in se nebi spuscal v debate v katerih trdis nekaj kot da ves resnico vseh , ne govorim da ne ves govorim samo da se zavedaj da to kar vidis in ves je samo tvoje vesolje in tvoj prav ki velja zate ne pa za cel svet in obstoj .
Nekdo kot ti ki tako misli da nekaj ve se ima se dosti uciti , se posebej tega da nikoli ne mores trdit in misliti da nekaj ze ves in da ti pa poznas teorije vesolja ,fiksne teorije ne obstajajo vse v vesolju je spremenljivo kajne prosim ne me napak razumet ampak ti ce nebi deloval iz svojega zelo zvitega egota ki te ocitno dobro obraca tako da niti sam ne opazis , bi prisluhil vsakomur kajti povsod je nekaj resnice , najvec pa je je ponavadi tam kjer mislis da ni vredno niti pogledat!
Jaz te ne poznam ampak tvoje pisanje ni pisanje cloveka ki je razsvetljen prosim poglej tudi tisti del sebe v drugih ki ga obsojas , lojze tisto kar vidis v drugih tisto kadar mislis , tale pa ne ve , to je del tebe.

Iron, pošteno in lepo povedano, hvala ti za ljubezen in modrost, ki ju nosiš v srcu.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8676 - 08.03.2010 at 07:49:37
 
Quote:
Sem bil kar vesel ko sem naletel na tale forum , pa nekako zdaj vidim da so tudi tukaj taksni ki imajo nogo se vedno zataknjeno za vrata mislijo pa da so dosegli neko razsvetljenstvo , je ze res sebe je treba poslusat  vse je ze v nas samih , ampak to ne pomeni da mi sami vse vemo in se nam ni treba ucit ces da so nase teorije ze dovolj razvite da nam je jasno vse o obstoju itd.
Kako lahko nekdo tako trdo misli da nekaj ve in da njegova teorija drzi vec resnice kot teorije ostalih , tak clovek se vedno sodi druge ljudi in njihova mnenja kot nekaj locenega od sebe , lojze kje si pa ti svoje teorije pobral na tleh ? nekje si se zacel uciti in nato nasel resnice v sebi ampak to ne pomeni da zdaj ves in da ni vredno poslusat nekoga ker se ti zdi da on pa ne ve tega kar ti ze ves .
Ce bi bil resnicno tako razsvetljen kot mislis da si, te ze zdavnaj nebi bilo vec tukaj in se nebi spuscal v debate v katerih trdis nekaj kot da ves resnico vseh , ne govorim da ne ves govorim samo da se zavedaj da to kar vidis in ves je samo tvoje vesolje in tvoj prav ki velja zate ne pa za cel svet in obstoj .
Nekdo kot ti ki tako misli da nekaj ve se ima se dosti uciti , se posebej tega da nikoli ne mores trdit in misliti da nekaj ze ves in da ti pa poznas teorije vesolja ,fiksne teorije ne obstajajo vse v vesolju je spremenljivo kajne prosim ne me napak razumet ampak ti ce nebi deloval iz svojega zelo zvitega egota ki te ocitno dobro obraca tako da niti sam ne opazis , bi prisluhil vsakomur kajti povsod je nekaj resnice , najvec pa je je ponavadi tam kjer mislis da ni vredno niti pogledat!
Jaz te ne poznam ampak tvoje pisanje ni pisanje cloveka ki je razsvetljen prosim poglej tudi tisti del sebe v drugih ki ga obsojas , lojze tisto kar vidis v drugih tisto kadar mislis , tale pa ne ve , to je del tebe.

Čist nevede si v tem svojem postu najbolj razkril samega sebe. Praviš, da v tvojem umu obstajajo teorije o tem, kako naj bi se nek "razsvetljenec" vedel in kaj naj bi mislil, kako deloval.

Kot prvo "razsvetljenje" postavljaš na nek pedestal, morda cele dneve stremiš k temu, ker drugače je življenje zate brez smisla.

Kot drugo moraš svojo teorijo "razsvetljenja" in s tem upanja na prihodnost z nečim podpreti, in podpreš jo s svojim podpisom: "Know that this universe is nothing but a dream, a bluf of nature...to test your consciousness of immortality"  V tem tvojem podpisu se skriva globoko nerazumevanje vesolja - ker na eni strani si "ti", ki si bojda resničen, na drugi strani je pa vesolje, ki je neresnično. In ti verjameš, da je vesolje neresnično, ker ... boš sam povedal, je pa povezano s tvojo idejo o razsvetljenju.

ILZ: ostani še malo na tem forumu, ne še zbežat, mogoče pa odkriješ nekaj kar si sedaj niti ne predstavljaš.  Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8677 - 08.03.2010 at 07:52:06
 
M.L. wrote on 08.03.2010 at 07:33:53:

Iron, pošteno in lepo povedano, hvala ti za ljubezen in modrost, ki ju nosiš v srcu.

Pa lep pozdrav.

M.L., zlagano in boječe povedano, hvala ti za temo in nevednost, ki ju nosiš v srcu.

Pa lep pozdrav in bojmo se boga!  Cheesy Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8678 - 08.03.2010 at 09:07:52
 
Quote:
zlagano in boječe povedano,

Jaz bi rekel, da ni zlagano, ampak iz knjig ali neta prepisano.
Nekateri trdijo, da razsvetljen človek le uživa v miru in se ne spušča v razna obtoževanja....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8679 - 08.03.2010 at 09:33:57
 
El Pesnik wrote on 08.03.2010 at 07:49:37:
Quote:
Sem bil kar vesel ko sem naletel na tale forum , pa nekako zdaj vidim da so tudi tukaj taksni ki imajo nogo se vedno zataknjeno za vrata mislijo pa da so dosegli neko razsvetljenstvo , je ze res sebe je treba poslusat  vse je ze v nas samih , ampak to ne pomeni da mi sami vse vemo in se nam ni treba ucit ces da so nase teorije ze dovolj razvite da nam je jasno vse o obstoju itd.
Kako lahko nekdo tako trdo misli da nekaj ve in da njegova teorija drzi vec resnice kot teorije ostalih , tak clovek se vedno sodi druge ljudi in njihova mnenja kot nekaj locenega od sebe , lojze kje si pa ti svoje teorije pobral na tleh ? nekje si se zacel uciti in nato nasel resnice v sebi ampak to ne pomeni da zdaj ves in da ni vredno poslusat nekoga ker se ti zdi da on pa ne ve tega kar ti ze ves .
Ce bi bil resnicno tako razsvetljen kot mislis da si, te ze zdavnaj nebi bilo vec tukaj in se nebi spuscal v debate v katerih trdis nekaj kot da ves resnico vseh , ne govorim da ne ves govorim samo da se zavedaj da to kar vidis in ves je samo tvoje vesolje in tvoj prav ki velja zate ne pa za cel svet in obstoj .
Nekdo kot ti ki tako misli da nekaj ve se ima se dosti uciti , se posebej tega da nikoli ne mores trdit in misliti da nekaj ze ves in da ti pa poznas teorije vesolja ,fiksne teorije ne obstajajo vse v vesolju je spremenljivo kajne prosim ne me napak razumet ampak ti ce nebi deloval iz svojega zelo zvitega egota ki te ocitno dobro obraca tako da niti sam ne opazis , bi prisluhil vsakomur kajti povsod je nekaj resnice , najvec pa je je ponavadi tam kjer mislis da ni vredno niti pogledat!
Jaz te ne poznam ampak tvoje pisanje ni pisanje cloveka ki je razsvetljen prosim poglej tudi tisti del sebe v drugih ki ga obsojas , lojze tisto kar vidis v drugih tisto kadar mislis , tale pa ne ve , to je del tebe.

Čist nevede si v tem svojem postu najbolj razkril samega sebe. Praviš, da v tvojem umu obstajajo teorije o tem, kako naj bi se nek "razsvetljenec" vedel in kaj naj bi mislil, kako deloval.

Kot prvo "razsvetljenje" postavljaš na nek pedestal, morda cele dneve stremiš k temu, ker drugače je življenje zate brez smisla.

Kot drugo moraš svojo teorijo "razsvetljenja" in s tem upanja na prihodnost z nečim podpreti, in podpreš jo s svojim podpisom: "Know that this universe is nothing but a dream, a bluf of nature...to test your consciousness of immortality"  V tem tvojem podpisu se skriva globoko nerazumevanje vesolja - ker na eni strani si "ti", ki si bojda resničen, na drugi strani je pa vesolje, ki je neresnično. In ti verjameš, da je vesolje neresnično, ker ... boš sam povedal, je pa povezano s tvojo idejo o razsvetljenju.

ILZ: ostani še malo na tem forumu, ne še zbežat, mogoče pa odkriješ nekaj kar si sedaj niti ne predstavljaš.  Wink


Ampak res, to se cisto strinjam. Ljudje so si naredili nek model razsvetljenstva ni to se zdaj guli po tem modelu, ko pa se pride do tocke kaj in le kdo bi lahko bil, pa odpo vse   Grin

P.S. Aja in kar bojo odkrili vsi ti kvazi vedci na koncu je to da niso imeli pojma ne o vesolju ne o naravnih zakonitostih in da smo se manjsi in se manj pomembni kot so si kdaj upali pomisliti. Aja in da je ta svet eno zlagano sranje v katerem ni ena stvar tako kot bi morala bit z neskoncnim stevilom laznih modrecov, ki pa en ne ve zakaj se v resnici gre.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8680 - 08.03.2010 at 09:53:18
 
Razsvetljenstvo, ne VEM kaj to je, o tem lahko zabluzim samo neke prebrane zgodbe, a tu na forumu - ga ni, razsvetljenega, samo preletiš poste na hitro pa ti je to jasno. Popolnoma jasno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8681 - 08.03.2010 at 10:22:43
 
Robi wrote on 08.03.2010 at 09:07:52:
zlagano in boječe povedano
Jaz bi rekel, da ni zlagano, ampak iz knjig ali neta prepisano.

Robi, saj to je zlagano, ker je prepisano od drugod. Mogoče ni ravno zlonamerno s čimer večkrat povezujemo namerno zlaganost, je pa še vedno zanašanje na nekoga izven sebe, kar pa dejansko falsificira osebo samo.

Robi wrote on 08.03.2010 at 09:07:52:
Nekateri trdijo, da razsvetljen človek le uživa v miru in se ne spušča v razna obtoževanja....  

Jaz sem tudi nekoč menil, da vem, kaj utegne početi nekdo, ki je "razsvetljen". Lahko ti povem samo to, da sem bil velik bedak spričo takega razmišljanja. Če je razsvetljenje karkoli potem je to, da ni prav nobenih pravil. Vidiš, sedaj ko pa to vem, pa vem da sem Velik Bedak. Prej ko sem mislil to pa to in se sebi zdel zelo pameten, sam bil v resnici veliki bedak. Sedaj sem pa Veliki Bedak. V resnični resnici ni resnične razlike. Sem pomirjen s tem, da sem in bom ostal Veliki Bedak. Nimam več potrebe, da bi se pretvarjal, da sem pameten. Tako.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8682 - 08.03.2010 at 10:26:55
 
Quote:
Razsvetljenstvo, ne VEM kaj to je, o tem lahko zabluzim samo neke prebrane zgodbe, a tu na forumu - ga ni, razsvetljenega, samo preletiš poste na hitro pa ti je to jasno. Popolnoma jasno.

Vem, da ga ni. Veš zakaj je to pomembno? Ker nihče ni razsvetljen!! Ahahahahaha! Razumi, če moreš.

Mi vsi verjamemo v idejo "razsvetljenja", ker naj bi nas "razsvetljenje" rešilo naše lastne bebavosti. Sedaj pa ti sam sebe vprašaj, če si lahko kaj manj bebav kot v resnici si, ali se lahko zgolj presneto dobro pretvarjamo, kako smo pametni in kakšne dase smo? No, in iz tega ogromnega pretvarjanja se potem rodi religija in znanost, rezultat na koncu je pa globlani konflikt, politični sistemi, ki ne delujejo, kvazi medicinska znanost, ki trajba zdravila, ki ne delujejo, učitelji, ki nimajo pojma.

Zato bi bilo za vse nas veliko bolje, ko bi si končno priznali, da smo veliki bedaki in bi se naučili živeti s svojo lastno bebavostjo.

Vzljubi svojo bebavost, saj samo to imaš!  Cheesy Cheesy Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8683 - 08.03.2010 at 10:31:22
 
Poet, to si pa dobro napisal in se strinjam onkraj besed Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #8684 - 08.03.2010 at 10:35:23
 
. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 577 578 579 580 581 ... 764