Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 28318 times)
bat
Ex Member




Psihoterapija vs. Hipnoterapija
18.11.2007 at 15:14:02
 
Zanimajo me vaša mnenja, priporočila, izkušnje...
Zaupate terapijam takih vrst? Vaše mnenje o njunem uveljavljanju kot resni medicinski panogi (npr. klinična hipnoterapija)??

Pa lep pozdrav Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #1 - 18.11.2007 at 16:56:43
 
hipnoterapije se ne bi šla, ker mislim, da je rečem potrebno odkriti vzroke, jih ozavestiti, ter z danimi izkušnjami iti naprej.
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #2 - 20.11.2007 at 00:06:12
 
catja wrote on 18.11.2007 at 16:56:43:
hipnoterapije se ne bi šla, ker mislim, da je rečem potrebno odkriti vzroke, jih ozavestiti, ter z danimi izkušnjami iti naprej.

Kaj pa za zdravljenje kakšnih odvisnosti, npr. cigarete, hrana, alkohol ipd.? Pri tem bi znala bit kar OK. Sem v najstniških letih prebiral knjigo "Visoka šola hipnoze" in je blo kr zanimivo branje  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #3 - 20.11.2007 at 10:24:30
 
mah ne vem, ker nisem probala, sam (kot sem že v neki drugi temi spraševala)
mal se mi zdi dvomljivo, da nekdo v tvojo zavest implementira nek program (po njegovem
videnju) za nekaj - to se mi ne zdi preveč v redu. čeprav je hipnoza na nek način vseeno
uvid v podzavest, pa je ne bi spreminjala kar tako, brezzavestno.

odvisnosti (vem, da so problem) se mi zdi, da moramo rešiti z iskanjem vzrokov,
ozaveščanjem in razreševanjem le-teh, pa to podkrepiti s spreminjanjem navad. Vem... ta težka pot
je to, vendar je po mojem le ta učinkovita. Poznam ljddi, ki so se pod hipnozo odvajali kajenja,
pa ni bilo učinkovito, nekateri pa so vseeno bili tako trdno odločeni, da jim je ta ista hipnoza
pomagala. Jaz pa vseeno ne bi šla.
Sicer pa... zarečenega kruha se največ poje, tako da ne smem biti preveč glasna hehe, vendar
vseeno je moje mnenje trenutno takšno.
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #4 - 20.11.2007 at 16:29:37
 
Ja, baje se da s hipnozo dost stvari pozdravt, tudi depresijo pa vse to... Ampak ne vem... Veliko sem premišljevala o tem, če bi šla, itd.  Undecided Ampak zaenkrat ne... Ko bom sprobala vse drugo, pa če potem še vedno ne bo šlo, bom pa šla na tako terapijo.  Grin
Ampak tu je velik "če"... Mene ne skrbi glih to manipuliranje al pa da bi dvomila v delo terapevta, ampak me je bolj strah, da bi vse kar naekrat spet "prišlo nazaj"-če vesta, kaj mislim.  Huh

Psihoterapija... A to zgleda podobno kot če si pri kakšnem psihologu? Al kot psihiatru? A je tu bistvo pogovor?

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #5 - 20.11.2007 at 22:12:57
 
catja wrote on 20.11.2007 at 10:24:30:
mal se mi zdi dvomljivo, da nekdo v tvojo zavest implementira nek program (po njegovem videnju) za nekaj - to se mi ne zdi preveč v redu.

sej obstaja tud avtohipnoza - posnameš si svojo lastno hipnozo, lastne sugestije, ki ti potem delujejo v podzavesti v željeni smeri

catja wrote on 20.11.2007 at 10:24:30:
odvisnosti (vem, da so problem) se mi zdi, da moramo rešiti z iskanjem vzrokov,
ozaveščanjem in razreševanjem le-teh, pa to podkrepiti s spreminjanjem navad.

Ja, se načeloma kr strinjam. Čeprou avtor (ki je bil sicer zdravnik) v zgoraj omenjeni knjigi navaja kr neki primerov, ko so se ljudem s hipnozo trajno zboljšale stvari.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #6 - 20.11.2007 at 22:14:45
 
Quote:
Psihoterapija... A to zgleda podobno kot če si pri kakšnem psihologu? Al kot psihiatru? A je tu bistvo pogovor?

Sicer še nisem sprobal, ampak mislm, da je tko, se prav, pogovor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #7 - 21.11.2007 at 10:14:15
 
ja, o avtohipnozi ne vem nič, tako da zna morda bit tudi kaj na tem. žal premalo vem.
si pa moram kaj prebrat, ker bi rada kaj sprobala Smiley zmeraj se kaj najde hehe.
priporočaš kakšno bukvo o tem dayaran?

psihoterapija je v bistvu pogovor z psihoterapevtom, v katerem odkrivaš vzroke, jih ozaveščaš
in predeluješ. slaba lastnost psihoterapije je, da je relativno počasna, pa tudi precej draga.
po mojem je fajn, da jo kombiniraš z kakšnimi ukrepi, ki pomagajo pri spreminjanju tvojega
vedenja, ker verjetno ni samo dost, da ozavestiš vzrok, potem ko je zunaj, je treba vse
znanje implementirat v življenje tako ali drugače.
meni se zdi dobra kombinacija tudi z meditacijo, ki tudi "pomaga pri čiščenju podzavesti",
tako dobiš večjo moč, da spreminjaš svoje življenje, čeprav se zdi, da se mariskatera stvar
začne spreminjati sama od sebe, ko pride "ven".

Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #8 - 21.11.2007 at 20:18:43
 
catja wrote on 21.11.2007 at 10:14:15:
ja, o avtohipnozi ne vem nič, tako da zna morda bit tudi kaj na tem. žal premalo vem.
si pa moram kaj prebrat, ker bi rada kaj sprobala Smiley zmeraj se kaj najde hehe.
priporočaš kakšno bukvo o tem dayaran?


"Visoka šola hipnoze"
verjetn dobiš samo še v knjižnicah ali kakem antikvariatu.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #9 - 21.11.2007 at 21:20:44
 
Hmm... Si grem js tut pogledat to knjigo.
Ampak ne vem... Baje se avtohipnoze ne da glih doseči...mislim samostojno. Baje da ti hipnoterapevt najprej pove oz. oblikuje določeno geslo... In z uporabo tega gesla lahko potem sam delaš avtohipnozo. V bistvu ti to geslo vcepi in potem si sposoben sam sebe hipnotizirat.
Mislim, da je težko če se sam lotiš avtohipnoze. Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #10 - 22.11.2007 at 02:02:59
 
Quote:
Baje se avtohipnoze ne da glih doseči...mislim samostojno. Baje da ti hipnoterapevt najprej pove oz. oblikuje določeno geslo... In z uporabo tega gesla lahko potem sam delaš avtohipnozo. V bistvu ti to geslo vcepi in potem si sposoben sam sebe hipnotizirat.

Kukr je v tisti knjigi napisan, si jo komot nardiš tud sam - posnameš si jo in jo vsak dan poslušaš. Res je, da je mogoče še bolj učinkovit, če ti jo posname kakšen dober hipnotizer, ki mu zaupaš, ni pa to pogoj za uspeh.
Kakšno geslo pa ni prou nič omenjeno.


Quote:
Mislim, da je težko če se sam lotiš avtohipnoze. Undecided

Baje sploh ni kej dost težko, ampak precej simple.  Wink

Preberte si knjigo. Bla moja prva knjigca, ki mi je odprla obzorje v druge dimenzije  Cool Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #11 - 23.11.2007 at 15:16:41
 
Česa si pa sposoben s avtohipnozo? Mislim...ti kej pomaga?
A si se ti tud s tem ukvarju?

Lp* Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
smil3y7
1
*
Offline


Posts: 31

Gender: male
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #12 - 23.11.2007 at 15:30:31
 
Jaz sem bral " Hipnoza in avtohipnoza - Uvajanje v vsakodnevno rabo " od Philippa Kerforneja. Za začetek (beri: začetnika) kar vredu čtivo, moram pa priznat, da se mi ni dalo prav dosti poglabljat...   Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #13 - 23.11.2007 at 18:30:09
 
Quote:
Česa si pa sposoben s avtohipnozo? Mislim...ti kej pomaga?

Uf, tole je lahko precej obširna tema. Najboljš, da si prebereš knjigo  Cool

Sicer ti pa lohk pomaga, da npr. dva dni nag sediš v reki pri -10 pod nulo  Wink



Quote:
A si se ti tud s tem ukvarju?

Bolj mal. Začetniški poskusi. So pa neka oblike avtohipnoze v bistvu že afirmacije (kot jih npr. opisuje Louise Hay). Men včasih lahko že ena afirmacija precej zaleže, če jo uporabim za pravo stvar in v pravem trenutku. Včasih pa ne zaleže nič. Hipnoza naj bi bilo stanje, v katerem sugestije (kar je v bistvu enako kot afirmacije) zaležejo bolj. Tko jst to razumem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Psihoterapija vs. Hipnoterapija
Reply #14 - 23.11.2007 at 20:31:24
 
Aham... Ja. Sej nekaj teh stvari je na netu, ampak nič specifičnega.. Sad

Jutri grem v knjižnico..

Dayaran: Sej vem, neumestna... - a si ti bolj iz Zasavja? Ali v njegovi bližini?  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4