Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 29
(Read 79776 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #255 - 02.12.2008 at 15:35:18
 
Madan Gopal Das wrote on 02.12.2008 at 14:34:17:
Etrex wrote on 01.12.2008 at 15:33:49:
Vendar je to duhovno razodetje na materijalnem in duhovnem nivoju socasno, tako kot ne more bit samo na materijalnem, tudi samo na duhovnem ne.

To bo kmalu tudi dokazano, sicer ko spoznajo akumulirano in realizirano vrednost posameznika in vsega ostalega oziroma lepse receno vesoljno naravno zakonitost, katera je nepoznana tvojim duhovnim veljakom, ki jo ne poznajo, zato prihajajo ven skropucala kot je bivanje v duhovnem nivoju.

Pa poglejmo na stvar tako, ti ki tako rad izpostavljas razne primere, pa pustimo trenutne dokaze, samo v stvarstvo na katerem koli nivoju se obrnes pa dobis odgovor, za primer, kaj je lahko clovek z samo moskim ali zensko? Tako ni posameznika brez telesa in duse, samo dusa so nemasni delci, ki se vedno vezejo na telo in tako dobis zavedanje in bivanje, ki ni nikoli samo na materijalnem in nikoli samo na duhovnem nivoju. In z vsem ostalim je enako, stvari ne moras zanikati ce je del resnicnosti, tako imas vedno tudi ego, namera je vedno loviti pravilno razmerje med temi elementi. Cim prevladas v neko skrajnost to ni vredu. Enako ce si neveden popolnoma v nekem duhovnem svetu, je spet problem, nisi prizemljen nisi izpopolnjen.
Tako da se malo premisli, preden toliko povzdigujes duhovni nivo, kot nekaj koncnega, ko se naj bi resil materijalnega telesa.

L.p.

Duhovno razodetje ti razodene tvojo večno podrejenost Bogu in te osvobodi podrejenosti materiji, ki je Božja nižja energija. Če Bogu nisi podrejen prostovoljno, za kar imaš pravico, si za vzgojno kazen podrejen tej Njegovi nižji energiji. Bolj ko si Bogu naklonjen, boljš se maš. Bog nas ma rad.  

Hari bol.


Ni nizja ni visja, sploh pa materija ni energija, kje si pa nasel to neumnost? Ti pravim materija je materija in energija je energija ni enega brez drugega in ni nic visje. Mi lahko prosim poves kako je lahko materija energija?

Kar se pa tice boga, veliko jih je ki ga molijo in mu jocejo- hudo naklonjeni, pa trpijo celo zivljenje, veliko pa ki jim sploh ni malo mar za nekega izmisljenega nebeskega gospodica, pa se imajo zelo dobro, tako da ne mi s taksnimi bebavimi primeri, ki v resnici ne obstajajo, tako kot ne obstaja gospodic nebeski, edini bog je vesoljna konstanta, torej vse tudi mi in vsaka nasa misel in vse nizkotnosti so enako bog kot popolnoma vse ostalo.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #256 - 02.12.2008 at 17:47:29
 
masa-energija sta eno večno-sedaj znotraj vsakega X pojava mept* prehaja akumulirana masa-energija v realizirano maso energijo česar vzrok in posledica je EM sila in vse ostale sile. Vsak delec je v odnosu do drugega delca akumuliran ali realiziran. Zato poznamo še močno jedrsko silo ko se en akumuliran delec veže na dva realizirana v nizu  in šibko jedrsko  silo ko en realiziran delec veže nase dva akumulirana delca v nizu ali masno energetsko vrednost.
Gravitacijska sila je vzrok in posledica teh vezav.
O A O A O A --- A O A O A O -glej prvi niz,ki se začne v O drugi v A= vez- delci so samo akumulirani O -realizirani A Vez sama opredeli me vrednost. Tu še nisem povedal sistem konstante delci si v bistvu izmenjuje maso energijo-vrednosti znotraj vsakega Xme pojava. To je nekako posodobljena Planckova konstanta. Planck govori o tem, ne govori pa o silah ,ki so vzrok in posledica tega dogajanja-izmeničnega cikličnega prehajanja.
Toliko v grobem.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #257 - 02.12.2008 at 17:55:36
 
Alojz in Sandib wrote on 02.12.2008 at 17:47:29:
masa-energija sta eno večno-sedaj znotraj vsakega X pojava mept* prehaja akumulirana masa-energija v realizirano maso energijo česar vzrok in posledica je EM sila in vse ostale sile. Vsak delec je v odnosu do drugega delca akumuliran ali realiziran. Zato poznamo še močno jedrsko silo ko se en akumuliran delec veže na dva realizirana v nizu  in šibko jedrsko  silo ko en realiziran delec veže nase dva akumulirana delca v nizu ali masno energetsko vrednost.
Gravitacijska sila je vzrok in posledica teh vezav.
O A O A O A --- A O A O A O -glej prvi niz,ki se začne v O drugi v A= vez- delci so samo akumulirani O -realizirani A Vez sama opredeli me vrednost.  
Toliko v grobem.

Alojz

hlapci časa bodo težko to zapopadli. Vsak vernik je v bistvu hlapec nekega časovnega intervala. V svoji zablodi pa trdijo, da neke višje inštance. Istovetijo se z mislimi, ki delujejo vedno v času in nato pravijo, da so samo delček nekega vsemogočnega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #258 - 02.12.2008 at 18:13:29
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 02.12.2008 at 17:47:29:
masa-energija sta eno večno-sedaj znotraj vsakega X pojava mept* prehaja akumulirana masa-energija v realizirano maso energijo česar vzrok in posledica je EM sila in vse ostale sile. Vsak delec je v odnosu do drugega delca akumuliran ali realiziran. Zato poznamo še močno jedrsko silo ko se en akumuliran delec veže na dva realizirana v nizu  in šibko jedrsko  silo ko en realiziran delec veže nase dva akumulirana delca v nizu ali masno energetsko vrednost.
Gravitacijska sila je vzrok in posledica teh vezav.
O A O A O A --- A O A O A O -glej prvi niz,ki se začne v O drugi v A= vez- delci so samo akumulirani O -realizirani A Vez sama opredeli me vrednost.  
Toliko v grobem.

Alojz

hlapci časa bodo težko to zapopadli. Vsak vernik je v bistvu hlapec nekega časovnega intervala. V svoji zablodi pa trdijo, da neke višje inštance. Istovetijo se z mislimi, ki delujejo vedno v času in nato pravijo, da so samo delček nekega vsemogočnega.

Lp,Igor


Vsak odrasel vernik je prostovoljni neodgovoren hlapec.Najlažje se je sklicevati na faruške dogme in si umivati z tujim drekom oči. Raje se mažem z lastnim, vsaj vem s čim se mažem. Ta  njihov lastni življenjski drek jim smrdi, tuj jim pa diši. Tu je povedano bistvo, samo oni ne želijo ovohati lastnega, bolje če jim farje servirajo na zlatem pladnju svojega in ti hlapci ga jejo in jejo že tisoče let..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #259 - 02.12.2008 at 20:35:47
 
Pa še veseli so, ko jim ga ti `duhovni` ponudijo. To je popolna mentalna lenoba in nesamozavest.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #260 - 04.12.2008 at 11:00:53
 
Etrex wrote on 02.12.2008 at 15:35:18:
Ni nizja ni visja, sploh pa materija ni energija, kje si pa nasel to neumnost? Ti pravim materija je materija in energija je energija ni enega brez drugega in ni nic visje. Mi lahko prosim poves kako je lahko materija energija?

Z nižja je označena nezavestna (groba in subtilna materija), z višja pa zavestna (navadna živa bitja) energija Boga. Nižja energija sama po seb ne more nč narest, v tek jo lahko spravi šele živo bitje s svojo voljo, zato iz tega vidika nižja in višja. Bog je energetik (izvor in upravljalec) vseh svojih energij. Iz tega vidika je materija označena kot energija, torej tista, ki je od energetika za svoj obstoj odvisna in upravljana. Čeprav Bog, navadna živa bitja in materija med seboj niso ločeni, imajo vsi svoje specifične narave in funkcije.

Quote:
Kar se pa tice boga, veliko jih je ki ga molijo in mu jocejo- hudo naklonjeni, pa trpijo celo zivljenje, veliko pa ki jim sploh ni malo mar za nekega izmisljenega nebeskega gospodica, pa se imajo zelo dobro, tako da ne mi s taksnimi bebavimi primeri, ki v resnici ne obstajajo, tako kot ne obstaja gospodic nebeski, edini bog je vesoljna konstanta, torej vse tudi mi in vsaka nasa misel in vse nizkotnosti so enako bog kot popolnoma vse ostalo.

Tist k ma prav naklonjen kontakt z Bogom nikol ne trpi, temveč je vedno zadovoljen, v kakršnihkoli okoliščinah. Vera v Boga in vera v nekaj kar si nekdo domišlja, da je Bog ni ena in ista stvar, zato tudi rezultat ne.

Boga se ne da vidt s svojimi dvojno omejenimi materialnimi očmi ali si Ga imaginirat v svojem umu/intelektu. Je onkraj dosega teh dveh dvojno omejenih inštrumentov zaznave. Direktno se Ga da vidt le s svojimi duhovnimi očmi, ki so Mu predane, ko oz. če se ti po svoji volji razodene.

Tud pravega-sebe v večnem odnosu do Boga ne morš direktno vidt preko svojih omejenih inštrumentov zaznave. Lahko ga vidiš le preko razodetja.

Naša materialna telesa so začasna, prav tako naša psiha, ki je vezana nanj. Kdo je pol tisti, ki si ne želi umret, ki ga smrt skrbi, ki si želi in se trudi preživet? Si lahko nekaj začasnega želi večno obstajat? Ali starši v odnosu do živega otroka dobijo enako zadovoljstvo, kokr od njegovga mrtvega materialnega telesa (če slučajno umre), čeprav so vsi materialni elementi še vedno prisotni? Na volitvah bo sprejet glas bolnega človeka, mrtvega telesa pa ne. Ali so pol kvalitete večnega obstoja, znanja (zavesti) in zadovoljstva kvalitete materialnega telesa in psihe ali česar živega, ki prebiva v njem?
Back to top
« Last Edit: 04.12.2008 at 13:16:06 by Madan Gopal Das »  

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #261 - 04.12.2008 at 11:12:58
 
vsa fora je v tem, da se živega ne da direktno vidt s pomočjo dvojno omejenih materialnih inštrumentov zaznave, zato se nam zdi, da je življenje odvisno od stika z materijo, ker ga neodvisno od materije še nikol nismo vidl. trenutno ga lahko zaznavamo le indirektno ko opazujemo materijo v katerem je prisotno živo bitje. s takim nepopolnim opazovanjem stvari, si lohk vsak spomne eno svojo teorijo, a fora je v tem, da čeprav jo trdno zagovarja, sam še vedno išče naprej, ker v srcu še ni pomirjen. naše materialno telo in psiha delujeta, sta navidezno živa, le če smo mi, živo bitje prisotni v njem, ne neodvisno od nas. to živo bitje je čiz drgačne narave kot materija in lahko obstaja tud brez kontakta z njo. mi smo za svoj obstoj odvisni od Boga. Če smo Mu po svoji relativni svobodni volji nenaklonjeni ne vidmo več stvari v pravi luči in smo zato stalno vznemirjeni... kar pa nas seveda indirektno vzpodbuja k iskanju rešitve...
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #262 - 04.12.2008 at 17:29:19
 
Madan Gopal Das wrote on 04.12.2008 at 11:00:53:
Etrex wrote on 02.12.2008 at 15:35:18:
Ni nizja ni visja, sploh pa materija ni energija, kje si pa nasel to neumnost? Ti pravim materija je materija in energija je energija ni enega brez drugega in ni nic visje. Mi lahko prosim poves kako je lahko materija energija?

Z nižja je označena nezavestna (groba in subtilna materija), z višja pa zavestna (navadna živa bitja) energija Boga. Nižja energija sama po seb ne more nč narest, v tek jo lahko spravi šele živo bitje s svojo voljo, zato iz tega vidika nižja in višja. Bog je energetik (izvor in upravljalec) vseh svojih energij. Iz tega vidika je materija označena kot energija, torej tista, ki je od energetika za svoj obstoj odvisna in upravljana. Čeprav Bog, navadna živa bitja in materija med seboj niso ločeni, imajo vsi svoje specifične narave in funkcije.

Quote:
Kar se pa tice boga, veliko jih je ki ga molijo in mu jocejo- hudo naklonjeni, pa trpijo celo zivljenje, veliko pa ki jim sploh ni malo mar za nekega izmisljenega nebeskega gospodica, pa se imajo zelo dobro, tako da ne mi s taksnimi bebavimi primeri, ki v resnici ne obstajajo, tako kot ne obstaja gospodic nebeski, edini bog je vesoljna konstanta, torej vse tudi mi in vsaka nasa misel in vse nizkotnosti so enako bog kot popolnoma vse ostalo.

Tist k ma prav naklonjen kontakt z Bogom nikol ne trpi, temveč je vedno zadovoljen, v kakršnihkoli okoliščinah. Vera v Boga in vera v nekaj kar si nekdo domišlja, da je Bog ni ena in ista stvar, zato tudi rezultat ne.

Boga se ne da vidt s svojimi dvojno omejenimi materialnimi očmi ali si Ga imaginirat v svojem umu/intelektu. Je onkraj dosega teh dveh dvojno omejenih inštrumentov zaznave. Direktno se Ga da vidt le s svojimi duhovnimi očmi, ki so Mu predane, ko oz. če se ti po svoji volji razodene.

Tud pravega-sebe v večnem odnosu do Boga ne morš direktno vidt preko svojih omejenih inštrumentov zaznave. Lahko ga vidiš le preko razodetja.

Naša materialna telesa so začasna, prav tako naša psiha, ki je vezana nanj. Kdo je pol tisti, ki si ne želi umret, ki ga smrt skrbi, ki si želi in se trudi preživet? Si lahko nekaj začasnega želi večno obstajat? Ali starši v odnosu do živega otroka dobijo enako zadovoljstvo, kokr od njegovga mrtvega materialnega telesa (če slučajno umre), čeprav so vsi materialni elementi še vedno prisotni? Na volitvah bo sprejet glas bolnega človeka, mrtvega telesa pa ne. Ali so pol kvalitete večnega obstoja, znanja (zavesti) in zadovoljstva kvalitete materialnega telesa in psihe ali česar živega, ki prebiva v njem?

Madan, lepo povedano, se zelo strinjam s tabo.

Lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #263 - 04.12.2008 at 17:30:32
 
Madan Gopal Das wrote on 04.12.2008 at 11:12:58:
vsa fora je v tem, da se živega ne da direktno vidt s pomočjo dvojno omejenih materialnih inštrumentov zaznave, zato se nam zdi, da je življenje odvisno od stika z materijo, ker ga neodvisno od materije še nikol nismo vidl. trenutno ga lahko zaznavamo le indirektno ko opazujemo materijo v katerem je prisotno živo bitje. s takim nepopolnim opazovanjem stvari, si lohk vsak spomne eno svojo teorijo, a fora je v tem, da čeprav jo trdno zagovarja, sam še vedno išče naprej, ker v srcu še ni pomirjen. naše materialno telo in psiha delujeta, sta navidezno živa, le če smo mi, živo bitje prisotni v njem, ne neodvisno od nas. to živo bitje je čiz drgačne narave kot materija in lahko obstaja tud brez kontakta z njo. mi smo za svoj obstoj odvisni od Boga. Če smo Mu po svoji relativni svobodni volji nenaklonjeni ne vidmo več stvari v pravi luči in smo zato stalno vznemirjeni... kar pa nas seveda indirektno vzpodbuja k iskanju rešitve...  

Tudi ta beseda je na pravem mestu in v vsej resnici.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #264 - 04.12.2008 at 17:38:56
 
M.L. wrote on 04.12.2008 at 17:30:32:
Madan Gopal Das wrote on 04.12.2008 at 11:12:58:
vsa fora je v tem, da se živega ne da direktno vidt s pomočjo dvojno omejenih materialnih inštrumentov zaznave, zato se nam zdi, da je življenje odvisno od stika z materijo, ker ga neodvisno od materije še nikol nismo vidl. trenutno ga lahko zaznavamo le indirektno ko opazujemo materijo v katerem je prisotno živo bitje. s takim nepopolnim opazovanjem stvari, si lohk vsak spomne eno svojo teorijo, a fora je v tem, da čeprav jo trdno zagovarja, sam še vedno išče naprej, ker v srcu še ni pomirjen. naše materialno telo in psiha delujeta, sta navidezno živa, le če smo mi, živo bitje prisotni v njem, ne neodvisno od nas. to živo bitje je čiz drgačne narave kot materija in lahko obstaja tud brez kontakta z njo. mi smo za svoj obstoj odvisni od Boga. Če smo Mu po svoji relativni svobodni volji nenaklonjeni ne vidmo več stvari v pravi luči in smo zato stalno vznemirjeni... kar pa nas seveda indirektno vzpodbuja k iskanju rešitve...  

Tudi ta beseda je na pravem mestu in v vsej resnici.

Pa lep pozdrav.


Mi živivo bitje prisotni v materiji. Mi živo bitje, ne moremo obstajati, če ni materije. Einstein,ki ga ima večina za genija je dejal'Bog ne kocka sam s seboj'.Sedaj pa vidva vernika to razvozlajta.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #265 - 04.12.2008 at 23:34:43
 
Alojz in Sandib wrote on 04.12.2008 at 17:38:56:
M.L. wrote on 04.12.2008 at 17:30:32:
Madan Gopal Das wrote on 04.12.2008 at 11:12:58:
vsa fora je v tem, da se živega ne da direktno vidt s pomočjo dvojno omejenih materialnih inštrumentov zaznave, zato se nam zdi, da je življenje odvisno od stika z materijo, ker ga neodvisno od materije še nikol nismo vidl. trenutno ga lahko zaznavamo le indirektno ko opazujemo materijo v katerem je prisotno živo bitje. s takim nepopolnim opazovanjem stvari, si lohk vsak spomne eno svojo teorijo, a fora je v tem, da čeprav jo trdno zagovarja, sam še vedno išče naprej, ker v srcu še ni pomirjen. naše materialno telo in psiha delujeta, sta navidezno živa, le če smo mi, živo bitje prisotni v njem, ne neodvisno od nas. to živo bitje je čiz drgačne narave kot materija in lahko obstaja tud brez kontakta z njo. mi smo za svoj obstoj odvisni od Boga. Če smo Mu po svoji relativni svobodni volji nenaklonjeni ne vidmo več stvari v pravi luči in smo zato stalno vznemirjeni... kar pa nas seveda indirektno vzpodbuja k iskanju rešitve...  

Tudi ta beseda je na pravem mestu in v vsej resnici.

Pa lep pozdrav.


Mi živivo bitje prisotni v materiji. Mi živo bitje, ne moremo obstajati, če ni materije. Einstein,ki ga ima večina za genija je dejal'Bog ne kocka sam s seboj'.Sedaj pa vidva vernika to razvozlajta.


Lojzek, jaz že dolgo vem, kaj je Einstein mislil s tem , ko je rekel , da Bog ni hazarder, ta uganka še čaka tebe, sicer pa , kot je rekel Madan, v materiji je smrt ne pa življenje.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #266 - 05.12.2008 at 08:41:08
 
Madan Gopal Das wrote on 04.12.2008 at 11:12:58:
vsa fora je v tem, da se živega ne da direktno vidt s pomočjo dvojno omejenih materialnih inštrumentov zaznave, zato se nam zdi, da je življenje odvisno od stika z materijo, ker ga neodvisno od materije še nikol nismo vidl. trenutno ga lahko zaznavamo le indirektno ko opazujemo materijo v katerem je prisotno živo bitje. s takim nepopolnim opazovanjem stvari, si lohk vsak spomne eno svojo teorijo, a fora je v tem, da čeprav jo trdno zagovarja, sam še vedno išče naprej, ker v srcu še ni pomirjen. naše materialno telo in psiha delujeta, sta navidezno živa, le če smo mi, živo bitje prisotni v njem, ne neodvisno od nas. to živo bitje je čiz drgačne narave kot materija in lahko obstaja tud brez kontakta z njo. mi smo za svoj obstoj odvisni od Boga. Če smo Mu po svoji relativni svobodni volji nenaklonjeni ne vidmo več stvari v pravi luči in smo zato stalno vznemirjeni... kar pa nas seveda indirektno vzpodbuja k iskanju rešitve...  


Čudovito razloženo. Podpis MGD. Lp. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #267 - 05.12.2008 at 09:44:20
 
Alojz in Sandib wrote on 04.12.2008 at 17:38:56:
Mi živivo bitje prisotni v materiji. Mi živo bitje, ne moremo obstajati, če ni materije. Einstein,ki ga ima večina za genija je dejal'Bog ne kocka sam s seboj'.Sedaj pa vidva vernika to razvozlajta.

Materija je že (tako groba kot subtilna), sam mi, živa bitja nismo materija, niti za svoj večni obstoj nismo odvisni od nje, je pa res, da se nam to zmotno zdi, ko smo v neznanju zaradi svoje nenaklonjenosti Bogu. Kaj je Einstein mislu s svojo izjavo ne vem, ker nisem on, niti ga zdle ne morm direktno vprašat za razlago, špekulacije so pa nesmiselne. Je pa tudi on očitno cenil Bhagavad-Gito, ki jasno razlaga razliko med živim in mrtvim ter njuno povezavo, kdo smo mi, kaj je materija, kdo je Bog, kakšen je naš in od materije odnos z Njim itd.

Albert Einstein, znanstvenik

"Ko sem prebral Bhagavad-gito, mi je ostalo neodgovorjeno samo še eno vprašanje: Kako je Bog ustvaril vesolje? Druga vprašanja se zdijo odveč."

Tudi jaz vsem predlagam branje Bhagavad Gite, s komentarji Šrila A.C. Bhaktivedanta Svami Prabhupada (prevedena tudi v slovenščino) - "Bhagavad Gita kakršna je". Če kdo želi jo lahko kupi tudi pri meni.  

Odgovor, ki ga Einstein ni našel v Bhagavad-giti, pa se da dobit v Šrimad Bhagavatamu, ki je nadaljevalna študija o Absolutni resnici.

Še lažje pa se ti v tej dobi Absolutna resnica, Šri Krišna, razodene, če Ga enostavno z iskreno ponižnostjo (po)kličeš. Hare Krišna.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #268 - 06.12.2008 at 21:46:41
 
Madan Gopal Das wrote on 05.12.2008 at 09:44:20:
Alojz in Sandib wrote on 04.12.2008 at 17:38:56:
Mi živivo bitje prisotni v materiji. Mi živo bitje, ne moremo obstajati, če ni materije. Einstein,ki ga ima večina za genija je dejal'Bog ne kocka sam s seboj'.Sedaj pa vidva vernika to razvozlajta.

Materija je že (tako groba kot subtilna), sam mi, živa bitja nismo materija, niti za svoj večni obstoj nismo odvisni od nje, je pa res, da se nam to zmotno zdi, ko smo v neznanju zaradi svoje nenaklonjenosti Bogu. Kaj je Einstein mislu s svojo izjavo ne vem, ker nisem on, niti ga zdle ne morm direktno vprašat za razlago, špekulacije so pa nesmiselne. Je pa tudi on očitno cenil Bhagavad-Gito, ki jasno razlaga razliko med živim in mrtvim ter njuno povezavo, kdo smo mi, kaj je materija, kdo je Bog, kakšen je naš in od materije odnos z Njim itd.

Albert Einstein, znanstvenik

"Ko sem prebral Bhagavad-gito, mi je ostalo neodgovorjeno samo še eno vprašanje: Kako je Bog ustvaril vesolje? Druga vprašanja se zdijo odveč."

Tudi jaz vsem predlagam branje Bhagavad Gite, s komentarji Šrila A.C. Bhaktivedanta Svami Prabhupada (prevedena tudi v slovenščino) - "Bhagavad Gita kakršna je". Če kdo želi jo lahko kupi tudi pri meni.  

Odgovor, ki ga Einstein ni našel v Bhagavad-giti, pa se da dobit v Šrimad Bhagavatamu, ki je nadaljevalna študija o Absolutni resnici.

Še lažje pa se ti v tej dobi Absolutna resnica, Šri Krišna, razodene, če Ga enostavno z iskreno ponižnostjo (po)kličeš. Hare Krišna.


MGD

Masa je energija-energija je masa. Sedaj pa ti pametuj.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #269 - 07.12.2008 at 20:05:04
 
Se strinjam z Alojzevo trditvijo...energija je masa in obratno...vsi povezujete smrt skozi materijo, kar je lahko pravilno, a le če znaš gledati bolj na široko...seveda vedno umira naše fizično telo in seveda je duša večna...toda ne umre telo samo enkrat-kaj pa reinkarnacija??
Torej, ker je duša večna smo tudi preko telesa večni, le da v ciklih rojstva, smrti in ponovnega rojstva...

Kaj tukaj ni jasno?!

Lep pozdrav,
Sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 29