Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 27528 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #90 - 03.07.2007 at 13:13:25
 
gape wrote on 03.07.2007 at 10:28:33:
hehehe
ne razumemo ker nimamo izkušnje

Quote:
zakaj se tako počuti in kako ji pomagat, da bo presegla svoje trpljenje...

jah le zakaj se tko počuti ...
taka je percepcija, to je neki grdega, slabega ...
kolkr sm razumel nekateri niti ne vejo da so bli zlorabljeni ... dokler jim tega ne povedo



Sej kot storilec tut nimaš izkušnje pa ga vseeno razumeš/poskušaš razumet...(ne bova midva skup prišla kar se tega tiče, ker mi odgovarjaš vse drugo, kar te pa sprašujem)

Narobe si razumel...Vsak otrok prav dobro ve, da je bil v tistem trenutku zlorabljen (morda samo majhni dojenčki tega ne vedo)...samo potem to tako globoko potlači, da se včasih zlorabe niti ne spominjajo, včasih se jim samo dozdeva, da je bilo nekaj narobe, včasih pa se spominjajo, ampak nimajo nekega čustvenega naboja do dejanj ali storilca.
Vse to bi še nekako šlo...če pa ne bi posledice butale ven na vseh področjih življenja od prehranskih motenj, izbruhov jeze, promiskuitetnega vedenja ali pa obratno, do zlorabe drog, odvisnosti od odnosov itd. (in ja, to se odgaja tudi ljudem, ki so bili zlorabljeni še kot čisto majhni otroci,dojenčki, ko se zlorabe dejansko sploh ne morejo spomniti (pred 2. letom ali manj).
Kar se pa percepcije tiče, je pa že tai lepo povedala, da tudi če bi vsi ljudje vsak dan pretepal otroke in imel to dejanje za nekaj dobrega, bi ti otroci še vedno utrpeli veliko škodo...


Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #91 - 04.07.2007 at 15:06:56
 
ja res pikola ampak ne verjamem da je spolnost tako podobna pretepanju, oz. z gaapejem verjetno hočeva pokazat ravno to kako je meja pr spolnosti "relativna" IN OD česa je mogoče odvisna (ok sej to maš tut pr pretepanju, verjeti ali ne nekateri ljudje naravnost uživajo v pretepanju lol), in iz tega lahko nemara sledi tudi relativnost posledic. po mojem mnenju je lep primer za to začet "raziskovat" drugačen odnos nekaterih družb do tega.
jebemti uha.

oh mati božja lol že dolgo se nisn počutu takšnega bedaka:-) morm rečt da prou paše kdaj pa kdaj.

IN JA, po drugih postih skor vsi blebetate od a do ž od karme, višjega jaza, razumevanja etc., pomembnosti oproščanja, pravi izlivi univerzalne ljubezni so gor, da ne omenjam podpisov k so prava zbirka žepne filozofije, k pa pride do takšne teme k bi RES POTREBOVALA boljše razumevanje pa vsa ta šara k ste jo po poti nabrali kar nekam izgine...svet postane spet lepo črno-bel, lepo, ne, praktična filozofija, jo lahk applajaš kamor hočeš, kadr ti paše? karma in podobni načini razmišljanja pr teh stvareh kr naenkrat odpovejo, poskusi razumevanja pedofilov so izgovori za to da lahk pedofili še naprej pedofilirajo (čeprav je že smešno očitno da je vse skup za marsikoga bolj izgovor da vn meče lastno sranje zakamuflirano v srd pravičneža), in ne vem kaj. . mislm...

sm dal sam skozi to "kako lahk *vstavi poljubno zlonamerno nasilje* nekdo to počne OTROKU" tk da ne mi pametovat o tem kako je cela zadeva podvržena subjektivnosti prosim ker jaz to stališče in počutje prekleto dobro poznam in se še kt odrasel človek borim s posledicami. in moje stališče do spoprijemanja s takšnimi težavami ne izvira iz prebranih milijon bukev katerih modrost kr naenkrat izpuhti, niti iz programiranja psihoanalitikov (flikanja bi jaz temu rekel), k jo je treba v življenje dejansko vpeljat, pač pa iz lastnih dognanj in lastne borbe v mojih najstniških letih, da to zadevo premagam, da jo razumem, čeprav je dejansko tako nerazumljiva. da razumem tiste k so mi  kot zlo mlademu otroku pošteno zagrenil življenje brez očitnega razloga, tko rekoč iz čiste zlobe, zabave, kot ljudi k imajo ravno tko čustva, srce in človečnost,  čeprav dvomim da se bom kdaj dokončno otresu teh posledic. in enkrat, v enem samem trenutku v mojem življenju mi je uspelo te ljudi vidt kot - ljudi, takšne kot sem sam. in sedaj vidim da je vse drugo brez vrednosti dokler takšna ali drugačna "žrtev" ne pride do tega spoznanja, in obratno.

izziv je raven doživljanja in svoje izkušnje prenest na raven razumevanja, mogoče transcenden-tirAT, če hočete. pri tem lahk razni karmično univerzalni modeli pomagajo pri soočanju s tem, maš neko drugo izhodišče, ponudijo bolj izenačeno sliko žrtve/nasilnika skozi prizmo prejšnjih življenj in reinkarnacije. čustva in razum se lažje spoprimeta s trenutno situacijo, zakaj je vse tko kot je dobi vsaj nekakšen "višji" razlog. in izziv je lih tolikšen za žrtev kt za zlorabljalca, ker tko en kt drugi se mora prej al slej soočit s tem na ravni k mu ne dovoli bežanja ne v vlogo žrtve ne v vlogo nasilnika in mu ostane prav malo izgovorov za to da en ne bi mogel razumet drugega.

MA KAJ SPET sm se razpisal ne bom več obljubim k je itak brez veze:-(














Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #92 - 04.07.2007 at 16:07:07
 
lahko je bit "pozitivc", pisat lepe pesmce, vsem dobrim ljudem zaželet dober dan, se veselit sončka in nenasilnega sobivanja. vse slabe pa odrint nekam stran, kt pač slabe.  ampak pravi pozitivizem gre skoz prekleto trnovo pot odrekanja in poskusov razumevanja nerazumljivega in ponavad nima oblike šestvrstične ode jutranji rosi ali prisrčnega toplega pozdrava sosedu. niti nikoli ni sestavljen iz zgolj dveh skrajnih barv, črne in bele.   in ljudje ki vedo kaj je razumevanje ne iščejo družbe "dobrih" ljudi, niti ne odrivajo od sebe "slabih" ljudi. in razumevanje žrtve jim je ravno tako pomembno kot razumevanje nasilnika. ljudje k iščejo ljubezen in človečnost jo mogoče še najraje iščejo v ljudeh k so se od teh dveh stvari še najbolj oddaljili, ker takšno stvar najdt v nekom k si ga nekdo že težko predstavlja kt človeka je nekaj najlepšega.

no ja, pa tudi najtežjega;-)
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #93 - 05.07.2007 at 10:09:54
 
Moonhowl wrote on 04.07.2007 at 15:06:56:

IN JA, po drugih postih skor vsi blebetate od a do ž od karme, višjega jaza, razumevanja etc., pomembnosti oproščanja, pravi izlivi univerzalne ljubezni so gor, da ne omenjam podpisov k so prava zbirka žepne filozofije, k pa pride do takšne teme k bi RES POTREBOVALA boljše razumevanje pa vsa ta šara k ste jo po poti nabrali kar nekam izgine...svet postane spet lepo črno-bel, lepo, ne, praktična filozofija, jo lahk applajaš kamor hočeš, kadr ti paše? karma in podobni načini razmišljanja pr teh stvareh kr naenkrat odpovejo, poskusi razumevanja pedofilov so izgovori za to da lahk pedofili še naprej pedofilirajo (čeprav je že smešno očitno da je vse skup za marsikoga bolj izgovor da vn meče lastno sranje zakamuflirano v srd pravičneža), in ne vem kaj. . mislm...


Jaz na tem forumu ne vidim kakšnega pretiranega napadanja pedofilov. Večinoma je govora o zaščiti žrtev, in prej bi rekla obratno, da ljudje skočijo nekaj kilometrov v luft, če si kdo drzne omenjati problem zaščite. Ker to baje močno posega v pravice storilcev.
Ljudje, ki govorijo o univerzalni ljubezni, pomembnosti odpuščanja in karmi, imajo zelo veliko razumevanja tudi za nasilneže in to boš zagotovo lahko opazil tudi na tem forumu. Hočem reči, ne vidim nobene dvoličnosti ali problema, ki ga ti omenjaš. Ljudje imamo različna ideološka izhodišča, ki izhajajo večinoma iz naših izkušenj. In ponavadi smo pri tem kar dosledni. Zame odpuščanje ni neka ključna vrednota, ker je največkrat izsiljeno s strani okolice in ni pristno. Veliko ljudi, ki govori o odpuščanju in razumevanju, prikriva potlačene frustracije, maščevalnost in sovraštvo. In to je najlažja pot, da ustvariš novega storilca.
Ljudje smo pač nagnjeni tudi k obsojanju, jezi, agresivnosti, takšni pač smo. Meni se zdi bolj pomembno razumeti izvor lastne jeze ali odpora do nečesa, kot pa te občutke tlačiti.
Mogoče bi se moral vprašati, zakaj tebe tako motijo določene stvari pri ljudeh, mislim, resnično vprašati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #94 - 05.07.2007 at 12:46:16
 
ja določene reči pr ljudeh me motijo, ne morem si pomagat, nisem popoln.  in to kar me moti in tut zakaj me iz osebnih izkušenj moti sm lepo napisal v zadnjih 2 postih..tko da ne vem lol ples kaj naj še napišem.  moje negodovanje izhaja predvsem iz razočaranja ker si ljudje ne upajo vsaj hipotetično mal drugače probat razmišljat. druzga ni nič, upam da nisi razočarana, moji nestrpnosti botrujejo osebne težave in/ali živci, teatralnosti pa pozerstvo/iskrivost, kt si hočeš razlagat, ampak moj msg tuki pač ne izhaja iz tega - slednje mu da le mal spajsa:-) in iskreno ti lahk povem da nisem tak sam pr dotični temi. je pa ta lepa:-)

čist tko, da se prebije mal DOLGČAS in v hipotetične skrajnosti na poligonu abstraktnega obožujem hodt že zarad tega k vem da se vse skup pol ne bo sprevrglo v eno "debato" pritrjevanj in jodlanja, kt je navadno pr takih temah. najmanj kar lahko tko dosežem je da se vsaj pošteno skregamo:-) boljš kt vzdrževanje vegetativnega stanja možganov z dopuščanjem malih politično korektnih odklonov.

tema je sicer resna in je nikakor ne gre jemat na lahak način, ampak tut ni treba ves čas previdno gledat kt lisica iz luknje.

in če ne vidš na tem forumu "nikakršnega pretiranega napadanja pedofilov" si kupi očala al pa se sprehodi v naslednji vic. in to je spontana nesramnost iz nejevere, sori.

Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #95 - 05.07.2007 at 17:49:54
 
Z nejevero spremljam slepomišenja o kulturah že od samega začetka, pa se zaenkrat še ne zatekam k nesramnosti. Samo soočam te z dejstvi, ampak zate je očitno to napad na tvoj ego.
Vem, da nima smisla, da govorim o svojih izkušnjah, da očitno niso pomembne izkušnje milijonov drugih in da očitno tudi ne velja nič na tisoče knjig, razprav in raziskav na to temo. Vsi se očitno motijo in skupinsko halucinirajo. Pa čeprav so se morale žrtve pedofilov prebijati skozi stoletja molka, zavračanja, nejevere in si skozi predsodke priboriti nekaj mesta pod soncem, da sploh lahko danes o tem govorimo in spravljamo takšne teme na forume.
Vse teorije o karmah, takšnih in drugačnih pogledih in predsodkih, ne spremenijo preprostega dejstva, da še vedno obstaja neravnovesje v sistemu, ko sta obravnavana storilec in žrtev. In ne verjamem, da je mogoče zmanjševati to neravnovesje brez ozaveščanja, kaj pomenijo takšne izkušnje za žrtve in kako težke posledice povzročajo zlorabe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #96 - 05.07.2007 at 21:45:46
 
picola wrote on 03.07.2007 at 06:00:58:
 Ne strinjam se samo z delom, kjer praviš, da so pedofili reveži...Najbrž si bolj misli pomilovanja vredni... WinkZame je revež nekdo, ki ne škoduje drugemu. Beseda revež preveč asocira na sprejemanje pa odpuščanje in oh razumevanje...
Pa še nekaj me matra:kdo so ti 'drkađije z empatijo'? In zakaj so neškodljivi?


En znan Slo psiholog je razložil, da velika večina ljudi s pedofilskimi nagnjenji masturbira ob slikah in podobnem materialu, kako nasilje nad otroci pa jim onemogoča empatija, saj začutijo grozo otrok, kar jih odvrne.
Po moje je najnevarnejše nasilje očkov v obliki "posebne ljubezni" kot krinke za spolne užitke, ki jih hčerkica nudi očku. Tu se očka lahko dela blesavega v smislu "saj to nič ne škodi, saj jo imam samo rad, ona pa mene".

Kar se pa revežev tiče si pa predstavljaj, da je vsa tvoja spolnost, vsi užitki, orgazmi ... vezani na mladoletnike in potem policajski veleumi zaprejo nekaj takšnih kot ti, ki so zvečer masturbirali ob rsvetlečem fosforju ali tekočih kristalih na monitorjih.
Zavedati se moraš, da je verjetnost prijetja majhna, užitki enkratni in muke pedofila temu primerno velike, Rubikon pa hitro preskočen.
Seveda ko imaš na eni strani žrtev, na drugi pa pedofila, pedofil ni noben revež ampak le zato, ker ga takrat nismo sposobni začutiti.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #97 - 06.07.2007 at 10:22:13
 
ja bolj k človk jasno in glasno napiše svoje mnenje bolj slepomiši al kaj ples? ma dost tega, mislm da ni možnosti da bi ti kdaj razumela kar hočem povedat. tvoji odgovori se nanašajo le na majhen delček tistga kar hočem povedat in le na en od možnih pogledov (celo predstavu sm tut druge - ki jih ti kategorativno zanikaš lol nisn vedo da si tak modrec). tko da jaz ne vem al sm jaz tle butast al pa ti, pa lahk temu rečeš filanje ega če hočeš lol, pr nas se reče temu "po domače povedano".  to kar pišeš jaz že dobro vem da to ne gre kr tko in si totalno sfalila cel smisel tega da se vprašanje poskuša dvignt na drugo raven NE predstavt tega al onga kt resnico, pač pa kt eno izmed možnih resnic, da se dobi nadaljna izhodišča, mogoče za globlja razmišljanja, ampak očitno ga ni tle k bi to štekal, moj ego gor al pa dol lol, mislm da se vsaj nad svoj ego in priučenost lahk dvignem vsaj kadar razmišljam, kdaj se pa lahk ti? ko si preplavljena s takimi in drugačnimi občutki ogorčenja? če se še kdaj srečava pr stvari za katero si prepričana da se je ne da objektivno pogledat mi drugič prej povej da se ne bom trudu z repliji.

oh zadnji post je bil pa prou epsko patetičen "skozi stoletja muk..." MASE stojijo za tabo in tvojim mnenjem:-) a ni to dobr občutk?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #98 - 07.07.2007 at 11:20:38
 
Quote:
Vsi se očitno motijo in skupinsko halucinirajo.

zanimivo si tole postavla
zelo zanimivo ...


Moonhowl wrote on 06.07.2007 at 10:22:13:
oh zadnji post je bil pa prou epsko patetičen "skozi stoletja muk..." MASE stojijo za tabo in tvojim mnenjem:-) a ni to dobr občutk?

sm ga že gor hotu zaquoutat ... pa bom tega rajši
je blj jasn ... čeprov ciničen ...


bom dodal tole ...
se mi zdi ... da tale reč gre na pot ... podobno
kot je razvoj, napredek, sproščenost in vse kar je še teh izrazov ki so neomejeno subjektivni
in je nekak fora v tem da si razvoj in use ostalo PAČ predstavljamo nekoliko različno

in kolkr jest štekam problem
je jeba v tem
da če se kej pametnga napiše v zakone, kar bo zaščitilo tistih nekaj zlorabljenih - pa tud če je teh nekaj celih 20% populacije - matr mam srečo - bomo s tem zapisali v zakon kakšen telesni stik je dovoljen, če je človek v takem razmerju z otrokom, kakšen če v drgačnem?
al bomo rajši napisal kaj se ne sme, če si v takem in takem razmerju z orokom?
pod razmerje mislim - sin, oče, teta, učitelj/ica, neznanec ...
al kako bi vi to zapisal?
kolk bi to blo kreganja ...
ne bi blo boljš da se ukvarjamo s tistim kar je res treba popedenat?
like - vojne - orožje - proizvodnja
like - denar sveta vladar
like - vse kar ni dobro (po našem debilnem subjektivnem občutku/prepričanju - kdo že smo mi) je slabo in zato prepovedano in zato sodi v zapor ... al pa v kojo drugo institucijo - al pa kr streljat - po nekaterih
like - pregrevanje
like ...
medtem ko bi te reči porihtal bi se te reči ki so nastale zarad obsojanja in nesprejemanja in nerazumevanja, porihtale same od sebe, ker bi ljudstvo kr naenkrat melo tolk časa (prostega - spontane meditacije), da bi te stvari prišle na dan ... in se počistle ... z(a) razumevanjem, sočutjem, odpuščanjem in sprejemanjem ...

to
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #99 - 07.07.2007 at 22:56:38
 
Moonhowl wrote on 04.07.2007 at 15:06:56:
ja res pikola ampak ne verjamem da je spolnost tako podobna pretepanju, oz. z gaapejem verjetno hočeva pokazat ravno to kako je meja pr spolnosti "relativna




Pa sej se sploh ne gre v prvi vrsti za spolnost kot takšno...Pri spolnih zlorabah gre v bistvu za prevlado, za izkazovanje moči, ki se samo manifestira skoz spolnost.
Problem je v kompleksu manjvrednosti, kar se tiče storilčeve moškosti. Iz tega se potem razvije potreba po spolnem zlorabljanju otroka.
Travm ne povzroča samo spolnost kot takšna, ampak predvsem to, koliko močna prevlada nad otrokom se je izvajala. Ta je mnogo bolj škodljiva.
Sploh nimate predstave o tem, kakšna sploh je dinamika spolne zlorabe, kaj dogaja storilcu in kaj dogaja žrtvi...kako zapleteno je vse to skupaj...
Moonhowl, še vedno mi ni jasno, kako bi lahko razumevanje drugih kultur pripomoglo k temu, da bi izboljšali stanje pri nas? Kako lahko s tem pomagamo žrtvam? Lej, res poskušam razumet, sam mi res nekako ne gre. Ok, štekam, da naj bi nekatere druge kulture dojemale spolnost drugače, kot mi. Ajde. (čeprav sem že povedala, da problem ni v spolnosti) To še nekak razumem. Ne znam pa potem tega tvojega razmišljanja vpet v problem naše kulture...Kaj naj počnem s tem tvojim razmišljanjem tukaj? Kako lahko z njim pomagaš morda meni, kot bivši žrtvi? Kako bodočim žrtvam? Kako njihovim staršem? Morda celo storilcem (da bi spoznali svoje zmote)? Poskušaj prosim bit čimbolj jasen in delaj kratke stavke, ker se med tvojimi klobasami nekje na sredi izgubim in nimam več na koncu stavka pojma, kaj si hotel povedat.Hvala.

Gape, zakon, ki ga omenjaš, obstaja. Obstaja definicija spolne zlorabe. Sploh ni štos v tem, da ne bi vedl, kaj sploh je spolna zloraba in kje so meje. Problem je v njihovem odkrivanju in potem še v dokazovanju, da se je zloraba sploh zgodila. Pa ne zaradi tega, ker ne bi vedeli ali je otrok sploh bil zlorabljen ali ne, ampak zato, ker je težko dokazat, da se sploh je kaj dogajalo. To je za žrtve včasih celo bolj mučen proces kot sama zloraba. Ker ne morejo dokazat, da se je nekaj zgodilo.
Praviš, da če ne bi bilo boljš, da se ukvarjamo s tistim, kar je res pomembno...Joj...res imaš srečo, da nisi bil spolno zlorabljen. Niti najmanjšega pojma nimaš, kaj vse je šlo mimo tebe...Zato te po eni strani razumem, da lahko blekneš nekaj takšnega po drugi strani pa ne morem verjet, da si lahko tolk nezmožen empatije. Ne rečem, da problemi, ki si jih naštel, niso veliki, morda z objektivnega stališča res najbolj pomembni. Vendar ljudje nismo objekti, ampak subjekti. Subjektivne bolečine pa se ne da odpravit z reševanjem teh problemov. Čeprav teb je to nekak logično, kolikor sklepam po zadnjem odstavku...Odpravimo vojne itd. in vse bo ok.
Yeah, right...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #100 - 08.07.2007 at 00:20:24
 
Problem je v nezmožnosti doumetja. Stvari so prehude, preboleče, preveč jih je, zato jih pometamo pod preprogo. Če pa v bolnici sporazumno zdravnikom izplačujejo nižje plačane nadure je pa po vseh časopisih, da je računsko sodišče odkrilo nepravilnosti.
Enostavno bi morali preiskovalnim sodnikom dati možnost, da storilca kupa nasilnih dejanj (od spolnega, do fizičnega - predvsem v družini) preventivno umaknejo iz dosega žrtev in mu prepovejo približevanje z grožnjo 10 let kehe, če se samo približa. To se da narediti diskretno, tako da je ob morebitni napaki sodnika posledic minimalno.
Samo dokler bomo živeli v ortodoksni fazi civilizacijske religije imenovane demokracija, bomo v najboljšem slučaju preseljevali žrtve, pa čeprav je slepcu ajsno, kdo je storilec - amlak ne, njega je potrebno zaščititi, saj je nedolžen dokler ga sodnik ne obtoži.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #101 - 08.07.2007 at 09:15:24
 
jah ne vem pikola jaz si to tko predstavljam recimo maš tle prepovedano marijuano pa maš na nizozemskem dovoljeno...in ti iz družbenih posledic/razvoja na nizozemskem NIMAŠ SE KEJ NAUČT? niti o dilerjih k se jim v taki družbi ni treba skrivat niti o uporabnikih če potegnem mal tle rahlo vzporednico? karkoli že.
gre se za to da je do iste stvari drugačen odnos, a je popolnoma nemogoče se kaj naučit iz tega da določen problem opazujemo iz zornega kota nekoga drugega? al pa iz drugačnega zornega kota, če uporabimo neko drugo družbo za vzorec?

ples je tuki prepričana da je sploh nemogoče zavzet takšna stališča pr tko občutljivih in resnih temah ter da bi blo nesmiselno rešitev za naše probleme pr tej stvari iskat skoz zorni kot neke popolnoma druge družbe.

s tem se zgolj deloma strinjam.

sej jaz ne pravim da se moramo priučit odnosov neke druge družbe, al pa da so oni bolje "poštimali", ne gre se za to da se privzame njihov pogled, čeprav se ga lahk čist zavoljo dojemanja, če je pa to korak nazaj al pa naprej je pa drugo vprašanje, ampak še vedno je to del celote našega skupnega (svetovnega) odnosa do pedofilije in lahk pripomore k zaokroženemu pogledu in odnosu do težave kt jo tudi vidimo pri nas.

gre se preprosto za to da družbe ki takšno al drugačno obliko pedofilije sprejemajo obstajajo, gre se za to da je takšna ali drugačna oblika pedofilije pri njih pustila določene posledice, seveda, (ravno tko kt jih pr nas puščata recimo naša pohlep in tekmovalnost), ki pa jih je dost lažje spremljat ker jih ta družba ne obravnava tako kot jih naša. zdej moja domneva je da zarad odnosa do tega te posledice niso dojemane tko kt pr nas, nedvomno pa spolni odnosi v relativno zgodnjem al whatever otroštvu pustijo posledice na vsakega človeka. se strinjam. če sem iskren sam s sabo svoje prve spolne izkušnje in učenja s svojo prvo punco k sm jo tut mel čist po mladostniško zlo rad in ona mene ne bi zamenjal za nič na svetu in če mene vprašaš za to ni nadomestila:-) tko da recimo tale vidik je eden tistih k dejansko da tut eno specifično razumsko, čustveno in moralno podlago zahodnemu pogledu. da se človeku/otroku pusti da sam dozori čimbolj, in pr stvari kt je spolnost ki je tko zelo povezana z bližino in ljubeznijo (naj bi bla vsaj) je po mojem zelo pomembno da se človek sam s tem sooči ko je na to pripravljen.

pa recimo da naši pedofili tega ne štekajo ne razumsko ne čustveno sami pr sebi ne dogmatično prek družbenega občutka izvirnega greha, a si ne bi mogli za boljšo razlago njihovega obnašanja in tudi za to da vidimo kakšne različne posledice takšen odnos obrodi v različnih družbenih okoljih pomagat z opazovanjem prej omenjenih družb, njihovih lastnosti, mogoče clo poskusit opazt vzorce/poteze ki jih taki družbi prida tako drugačen odnos do nečesa?

jaz se sam strinjam da je to slabo, ampak to čist na osebni ravni, če izzvzamem kere eksotične domorodce kjer je možno prav vse, ampak če imam neki za slabo, to ne pomeni da se nimam nč za naučit od nekoga k ima to isto za dobro/vseeno. najmanj kar lahko stori resnica nekoga drugega je da te spomni kako si sam prišel do svoje resnice, če je tvoja že tko imba. in to ne pomeni da si s tem tut pr svojem odnosu do tega ne morem pomagat na neki ravni, vsaj pr enem globljem razumevanju problema, k lahk potem omogoči vsaj boljšo preventivo če drugega ne.


zavedam se da je to zlo razumski pogled, in zavedam se kolk globoko grejo lahk občutki, bistvo tega vprašanja je nedolžnost otroka in to je težko urazumt, lažje je čutit da je tko pač prav, s čimer ni nič narobe, vseen pa preprosto vem da si človek lahko pomaga tudi s takimi izhodišči, hkrati se pa sprašujem kako je ta odnos do nedolžnosti dojeman v družbah kjer pač ni tko kt pr nas. a nimajo sploh nobenga odnosa do tega? je čisto izkoriščanje? je drugačne oblike? etc.



Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #102 - 08.07.2007 at 13:43:18
 
Ok, Moonhowl, hvala!

Sem na nekem drugem forumu pretipkala odlomke iz knjige V labirintu splonih zlorab in se mi zdijo zelo pomembni za razumevanje same dinamike spolne zlorabe.
Sem se odločla, da jih kopiram tudi v to temo, sicer je tega kar veliko, če bo kdo hotu to brat, bo, če ne tudi prav.
Sama čutim, da moram to naredit, da se lahko v miru posvetim svoji nosečnosti, ker sedaj me vse te brezvezne debate o pedofiliji ful preveč obremenjujejo.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #103 - 08.07.2007 at 13:44:06
 
Strategije storilcev(2.poglavje)

Kdo so moški, ki spolno zlorabljajo otroke, kakšna vrsta moških je to? Skoraj bi lahko rekli, da 'žal' ne gre za določen tip moškega, na katerem bi lahko nekako prepoznali, da zlorablja otroke. Storilci se pojavljajo v vseh slojih prebivalstva-mednje spadajo glavni otroški zdravnik na kliničnem centru, bančni uslužbenec, pristaniški delavec, župnik ali pa obrtni mojster z delavnico. Storilci so v vseh verskih in svetovno nazorskih skupinah:med župniki cerkvenih občestev, učitelji zasebnih šol, zavzetimi jehovimi pričami, konzervativnimi turškimi muslimani, itd. Storilci ne kažejo niti vedenjskih motenj niti drugih nenavadnosti. Storilci niso splono frustrirani moški, tudi ne zavrti samski sosed, ki smo ga kdaj videli priti iz pornografskega kina s povešenim pogledom. Storilec tudi ni spolna pošast, pijana gorila, ki bi skočila iz grmovja in posiljevala majhne punčke.
Prav v tem je vsa negotovost...Spolna zloraba se dogaja v normalnem vsakdanjiku.

Priprava storilca na zlorabo je dolgoročna.[/b, ustrezni odnos je zgrajen premišljeno in usmerjen v določen cilj. V domišljiji se moški (ali ženska) pogosto ukvarja z zlorabo že dolgo pred njeno dejansko izvedbo. Večina storilcev že mesece, pogosto tudi leta pred dejansko spolno zlorabo, goji domišljijske predstave o spolnem stiku z otroci. Pri tem je značilno, da si storilec ne predstavlja spolnih dejanj na otroku, mapak izmišljeni scenarij poteka obratno:otrok ravna z njim s spolnimi nameni. Izkaže se, da storilec dejansko zasnuje in oblikuje odnos tako, da imajo otork in nevpleteni ljudje, ki kasneje izvedo zanj, občutek, da je otrok prevzel spolno iniciativo.
Ustrezen moški se lahko mesece in mesece ali leta predaja takšnim in podobnim predstavam (ki jih ponavadi hrani z otroško pornografijo), preden [b]sklene-in vselej gre za sklep, nikoli za nujno posledico, čeprav storilec kasneje trdi drugače-uresničiti domišljijske predstave.
Nato začne iskati primernega otroka., nikoli ne vzame ali posili kateregakoli. Skrbno se razgleduje po vrsti otrok, ki so že v nekem razmerju odvisnosti od njega-po lastni hčerki, pastorki, majhnem nečaku...-ali s katerim bi lahko zgradil tako razmerje odvisnosti in zaupanja. Prizadeva si predvsem za razmerje zaupanja, ker želi otroku in tudi samemu sebi prikazati spolno izkoriščanje kot naravni in samoumevni del tega odnosa.
Moški, ki se je odločil spolno izkoristiti otroka, bo iskal takšnega, ki mu bo po njegovem občutku nekaj manjkalo. Obljubil mu bo nadomestilo za ta manko in ga s tem navezal nase. Takšna je strategija. Osamljenemu otroku se bo predstavil kot prijatelj, pretepenemu kot svobodomiseln očetovski lik. Uporabil boi strategijo tovarištva, zaradi katere so bo otrok počutil starejšega. Otrok bo imel občutek, da ga obravnava kot odraslo osebo, storilec pa tako zasnuje strategijo zanikanja, po klateri bo posegel kasneje, po razkritju:'Saj je bil/a kot odrasla oseba.'
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #104 - 08.07.2007 at 13:44:30
 
Na drugem koraku bo storilec otroka omrežil in zmedel njegove misli. Pripovedoval mu bo dvoumne šale, ki jih otrok razume le na pol. Otrok bo v zadregi, hkrati pa ga je doletela čast, da mu nekdo pripoveduje nekja, kar je ponavadi rezervirano samo za odrasle. In samo odrasli, ki mu je dal to priznanje, mu lahko razreši uganke. Verjetno bo tako otrok čedalje večkrat sam prišel do storilca. Storilec torej spravi otroka v zadrego na način ,ki je videti kot osvoboditev od zadrege.

Z naslednjim korakom storilec otroka osami. Poskuša postati tako pomemben zanj, da se bo otrok ravnal le po njem in bo po možnosti zanemarjal druge stike. Storilec bo sedaj preživljal veliko časa z otrokom in mu dodelil posebne pravice, ki so sicer pridržane starejšim otrokom ali odraslim (npr. gledanje filmov za odrasle). Veliko se bo zabaval z otrokom in pri tem 'povsem naključno' zašel na intimne dele otrokovega telesa (naključno bo stopil v kopalnico, medtem ko bo otrok na stranišču, se samozadovoljeval in tedaj poklical hčerko, da mu poda milo, itd.)
Storilec otroka sedaj potegne v svojo odraslo intimnost, otrok razume le polovico is se tega hkrati sramuje. Storilec duševno zavoro pri otroku naveže nae, s tem, ko naprimer reče:' Pred mano se ti ni treba sramovati. Če česa ne razumeš, kar vprašaj.' Tako je spet storilec tisti, ki izzove sram in hkrati ponudi osvoboditev od sramu.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9