Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 44080 times)
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #75 - 12.03.2007 at 18:20:51
 
ixtlan wrote on 12.03.2007 at 12:15:07:
Poet wrote on 12.03.2007 at 12:01:05:
V glavnem, tukaj se sploh ne gre toliko za sam spol posameznika kot za primarni princip uma, ki projicira zunanjo podobo, ki pa je le biološki računalnik. Zato si lahko moški z moškim ali ženskim mentalnim programom, ali pa ženska z ženskim ali moškim softwarskim programom. Potem pa pride do tega, da ima nekdo ženski umski program in se počuti ujetega v moškem telesu in bi raje bil ženska, in obratno.

Da, Vesolje je resnično črno-belo in sila, sila preprosto, samo ta naš um bi rad imel zapletene razlage, ker sam zase smatra, da bolj kot je zapleten več je vreden, je pa ravno obratno. Bolj kot si boš želel zapletene razlage, bolj se bolj zapletal v pojavnost, kar pa ta sistem ravno zahteva od nas.


Še zdaleč ni tok simple. Eno figico vemo in arogantno je misliti drugače  Wink Pa naj ti bo to streznitev.


No pa sej to je problem - da se z umom ne da nič vedeti. Mi lahko z intelektom pridemo le do neke stopnje, ko se intelekt sam začne zavedati, da je sam omejen in kreator lastnih omejitev in da je sam sebi namen in sam svoje najhujše breme.

Vesolje je sila preprosto - dva principa, dve polarnosti se že od 15 milijard let nazaj stalno krešeta med sabo in pri tem ustvarjata pojavnost po principu vsakega po dvoje dokler je to možno. Drugega sploh ni, ker drugo kar obstaja je le Enost in nič drugega. Ali Enost ali pa dvojnost. In Dvojnost znotraj enega pojava ustvarja še stotine drugih pojavov zato se zdi, da je sila zapleteno, pa ni. Je le ena formula - vse po dvoje, dvoje, dvoje.

To da vemo eno figico je vsakemu jasno. Arogantno in nevedno pa je misliti, da boš kdajkoli vedel kaj več z intelektom. To da se ti zdi da veš več in več je le iluzija znotraj te Dvojnosti. Ta iluzija pa je sama propagirana s strani vem, ne vem, vem več, vem manj, in tako naprej.

Tako da mene ni potrebno prepričevati, da vemo eno konjsko figo. Prav tako me ni treba prepričevati, da bomo kdajkoli vedeli kaj več kot vemo zdaj. Najvišja stopnja, ki jo lahko dosežemo z umom/intelektom je ta, da um sam spozna kako omejen je in vidi svoje pretekle zablode. Več kot to pa ne gre. Naslednje korak je samo ta, da um sam od sebe odmre in s tem se očigledno tančica iluzije odstrne.

Men se sploh ne gre, da bom z intelektom spoznal najvišjo resnico. Ta topic sem začel zato, ker sem imel določene nejasnosti, ki jih je v meni načel U.G. Krishnamurti (ne Jiddu). In skozi te tedne sem šele prvič zakapiral kaj pravzaprav je Ramana Maharshi govoril vsezkozi. Tako da z umom lahko pridemo le do določene točke - potem pa ne več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #76 - 12.03.2007 at 20:48:13
 
Poet wrote on 12.03.2007 at 18:20:51:
No pa sej to je problem - da se z umom ne da nič vedeti. Mi lahko z intelektom pridemo le do neke stopnje, ko se intelekt sam začne zavedati, da je sam omejen in kreator lastnih omejitev in da je sam sebi namen in sam svoje najhujše breme.


Se strinjam, z intelektom=logičnim umom res ne gre prav daleč, do četrtega telesa pač, ki je še vedno znotraj osebnosti in je kot tak podvržen spremembam povsem zavoljo evolucije individuma, našega bistva. Abstraktni um je pa že znotraj individuma, ki ga tvorijo zgornja tri telesa (poleg abstraktnega uma še spiritualno telo, katerega esenco določa eden izmed žarkov in pa monada kot sedmo telo). Z logičnim umom oz. intelektom upravlja abstraktni um in sicer v taki meri kot je le-ta razvit. Razvoj teles gre od spodaj navzgor, telo višje upravlja s telesi, ki so nižje.

Intelekt pa ni sam sebi namen; z intelektom (4. telo) se tvorijo prepričanja in s tem upravlja zgornje čustveno telo (3.). Vsako čustvo namreč izhaja iz vsaj enega prepričanja. S čustvi pa se krmili strast in občutki (2.telo), na katero se pa odziva eterični dvojnik, v katerega je vpeto fizično telo (1.). Vsako telo ima svoj namen, ki ga ne gre zapostavljat.

Če se tega zaveš, postane nekaj, kar zgleda na prvi pogled mogoče samo neka teorija, zelo uporabna zadeva.

Poet wrote on 12.03.2007 at 18:20:51:
Tako da mene ni potrebno prepričevati, da vemo eno konjsko figo. Prav tako me ni treba prepričevati, da bomo kdajkoli vedeli kaj več kot vemo zdaj.


Sej te ne prepričujem. Se pa ne bi strinjal, da ne bomo vedeli več. Kako ne? Sej se učimo.

Sicer je res, da nas skoz proces socializacije naučijo raznoraznih traparij, ki jih potem, če stopamo po poti individualizacije, odkrivamo, brišemo in nadomeščamo z novimi, uporabnejšimi in resničnejšemi prepričanji, ampak to še ne pomeni, da je ta proces sizifovo delo; sčasoma obrodi sadove. Problem (nas) mladih je, da bi že pri 25-ih radi bili vedeži.

Poet wrote on 12.03.2007 at 18:20:51:
Najvišja stopnja, ki jo lahko dosežemo z umom/intelektom je ta, da um sam spozna kako omejen je in vidi svoje pretekle zablode. Več kot to pa ne gre. Naslednje korak je samo ta, da um sam od sebe odmre in s tem se očigledno tančica iluzije odstrne.


Po mojem mnenju je tole slaba interpretacije nekega (slabo podanega) (verskega) nauka.

Poet wrote on 12.03.2007 at 18:20:51:
Men se sploh ne gre, da bom z intelektom spoznal najvišjo resnico. Ta topic sem začel zato, ker sem imel določene nejasnosti, ki jih je v meni načel U.G. Krishnamurti (ne Jiddu). In skozi te tedne sem šele prvič zakapiral kaj pravzaprav je Ramana Maharshi govoril vsezkozi.


Jst si včasih zelo živo zapomnim kar nekdo reče, pa čeprav mi takrat še ni jasno kaj je s tem mislil. Samo vem, da je bilo nekaj pomembnega. Potem se pa ob neki primerni priliki spomim točno teh besed in rata mi malo bolj jasno, naslednjič še malo bolj, potem pa končno popolnoma dojamem.

Z drugimi besedami - dokler sam nisem prišel do spoznanja, so bile moje interpretacije predstavitve spoznanja nekoga drugega povsem trivialne.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #77 - 13.03.2007 at 08:41:30
 
ixtlan wrote on 12.03.2007 at 12:08:25:
Quote:
Kaj pa je duhovnost drugega kot vse življenje se učiti ljubiti ljudi okoli sebe in stvarstvo?


Bohnedej, da bi ljubil vse po vrsti.

Quote:
Je dvigovanje posameznika na raven božanskosti.


Božanskost je koncept, ane, da je?  Wink

Quote:
Brez ljubezni gola resnica je res lahko hladna in gola. Resnično je kamor te pelje srce.


Približevanje Resnici samo po seb odpira vrata Ljubezni, dviga kvaliteto ljubezni,
ljubezen (oz. predstava kaj naj bi Ljubezen bila) pa odpira vrata vsemu - tudi neResnici.



Če že je božanskost koncept, potem je ta, da je onkraj koncepta. Ni potrebno ljubiti vsakega posebej oz. vse po vrsti (kako si sploh to mislil?). Saj vsi niti do vsakega ne morejo. Kot je en guru rekel, če npr. v eni dvorani polni slušateljev zapreš oči, ostane ljubezen ista do enega ali vseh prisotnih. Postanejo/postanete/postanemo eno. Vseeno pa ostane tisto nekaj, kar lahko pojmujemo kot dejanskost ali nov koncept... ter ponovno onkraj...

Sicer nekaj podobnega pravi, vidim zdajle, tudi Poet, vendar morda zares najbolj težko je 'narediti' ta premik gledišča od spoznanja, da smo omejeni do spoznanja, da smo neskončni in navsezadnje dovoliti, da se  praznina/o napolni z božanskostjo. Kajti tisti, ki božansko spozna/prepozna, se ne razlikuje od samega Boga. Hm (prebrala danes).





Back to top
« Last Edit: 13.03.2007 at 10:12:57 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #78 - 13.03.2007 at 10:41:37
 
Quote:
Če že je božanstvo koncept, ixtlan, potem je ta, da je onkraj koncepta.

Postanejo/postanete/postanemo eno.


Koncept je predvsem zato ker si ga vsak drugače predstavlja.

Zame osebno npr. Bog kot se obče pojmuje ne obstaja in tudi nikoli ni, intuitivno.
Obstajajo Kreatorji vesolja (Logos-i), tega in drugih vesolij in pa Pravir/Nemanifest, ki pa nima zavesti.

To, da smo del telesa vesolja, še ne pomeni, da se Logos ves čas zaveda vsake posamezne bakterije v svojem telesu, kot tudi človek nima zavesti in odnosa s posameznimi bakterijami v svojem črevesju. Toliko o romantičnem odnosu z Bogom.

Torej dejansko smo "eno" z Logosom (Bogom, če hočeš) na isti način kot je bakterija v našem črevesju eno z nami.

In na isti način smo vsi ljudje "eno" med seboj kot so med seboj bakterije ali živali ali rastline, smo del kolektivne hominidske duše, jungovskega kolektivnega nezavednega, če hočeš, vendar pa vseeno nismo samo to, saj razvijamo svoj individum, tisti ki pač ga in se na ta način diferenciramo od kolektivnega, ne pa tudi ločujemo

Z živalmi in rastlinami smo "eno" na način, da živimo znotraj istega telesa vesolja in naj bi potemtakem sobivali v sožitju kar pa je daleč od dejanskega.

Romantični odnos z domnevnim Bogom kot ga upodabljajo religije je domišljijska kompenzacija neizpolnitve odnosov na tem nivoju. Odnosa z očetom/materjo/partnerjem ali vseh hkrati.

Ljubezen se po mojem mnenju ne more meriti kvantitativno ampak zgolj kvalitativno; kvaliteta ljubezni do stvarstva je enaka kvaliteti ljubezni do samega sebe, hkrati pa je odvisna od razumevanja vesolja, sebe in svoje pozicije v vesolju. Ko so ti te stvari približno jasne, šele tedaj lahko tvoriš en približno realen odnos z vsem okoli sebe, ki ni podvržen pretežno iluzijam in željam.

Nekje v ozadju čutim atmosfero sobivanja, po kateri hrepenim; hkrati pa vem, da (zaenkrat) ni uresničljiva na Zemlji. Uresničljiva bo takrat, ko jo bomo čutili vsi; Golden Age je obljubljen, bomo videli....bo pa to še vedno le približek sobivanju na sedmem nivoju bivanja in odkoder po mojem mnenju črpam omenjeno atmosfero; težko verjamem, da je plod moje domišljije, če ne zaradi drugega, od nekod je inspiracija morala priti. Z Zemlje zagotovo ne.

Pri vsem tem se je treba zavedati, da kljub temu, da smo si "enaki".....recimo rajši, da smo si "moralno enaki".....so taki, ki so pristopicali dlje na poti evolucije, večina pa svojega individuma sploh še ni razvila....kar v praksi pomeni, da nimajo razvitih zgornjih teles....s takimi se sobivanja ne moreš it. Ravno tako je v odnosih: dva lahko tvorita odnos, logično, samo s telesi, ki jih imata oba že razvita; če ima kdo razvito kakšno telo več, potem bo v odnos na nivoju tistega telesa ostalo neizpolnjen. Dejstva, pač... Nekomu bo zadoščal odnos na nivoju strasti, ker še nima razvitega 3. telesa (čustvenega), nekomu bo zadoščal odnos na nivoju 3. telesa (čustev), nekdo bo poleg tega želel imet še zadovoljiv intelektualen odnos, nekdo bi v odnos vpregel še abstraktni um, nekdo hoče dvignit odnos na nivo 6. - spiritualnega telesa....vse do 7...pa guess what....ne gre, če partner teh teles nima razvitih.

Pa da se še malo vrnem k ljubezni. Po mojem jo krivično uvrščamo med čustva, ki so predmet doživljanja 3. telesa. Ljubezen se po mojem mnenju in izkušnjah zaživi šele v 4. telesu in se lahko transcendira po telesih navzgor kar tudi določa kvaliteto ljubezni. Težko bi govorili o kvaliteti žalosti, jeze, zavisti, veselja, zadovoljstva, sramovanja, sovraštva, celo strahu....kar je dejansko vse domena 3. telesa - vsa ta čustva se zaznajo v organih, katere uravnava 3. čakri pripadajoča enokrina žleza, torej v področju solarnega pleksusa in trebuha; vsa ta čustva implicirajo tudi občutke (včasih tudi obratno - občutki implicirajo čustva), ki se manifestirajo skoz endokrino žlezo 2. čakre. Poleg tega ta čustva dojemam bolj kvantitativno kot kvalitativno, torej zaznavam kako močna so, ob nespremenjeni kvaliteti. Za ljubezen sem pa že velikokrat mislu, da sem jo doživel, pa sem jo potem naslednjič še bolj kvalitetno. Poleg tega sem jo vedno začel zaznavat v področju 4. čakre in jo, kadar sem jo, dvignil po čakrah navzgor. Zato bi jo težko uvrstil med čustva. Vsa čustva se res lahko transcendirajo (ne samo teoretično, ampak tudi dejansko in energetsko - sem opisal proces zadnjič) v ljubezen, potemtakem bi lahko rekli, da je ljubezen nad-čustvo in sameva v tej svoji kategoriji.

Ma vidim, da bi lahko kar pisal in razpredal še naprej, v nedogled. Grem rajši na sonce, ker lep dan je zunaj.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #79 - 14.03.2007 at 11:24:30
 
                     Vesolje/Dvojnost/ vse kar si lahko zamislimo ima eno samo formulo 0 1, ki se potem razmnožuje naprej in oblikuje v vedno bolj zapletene strukture. Neskončnost/Enost pa 00.

                            0 1    (Vesolje)
                                      0 1 0 1     1 0 1 0    
                         0 1 0 1 0 1 0 1         1 0 1 0 1 0 1 0    
0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1              1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0    

in potem 32 številk, 64, 108, 216, itd do kolikor je pač možno.


in potem ima ameba recimo kodo:  010101110101010 recimo, kr neki.

moški homo sapiens: 01010101010101010111101010101010101010101010101010010111101010101010101010110101
0010101010101010101010101010 0

ženska homo sapiens:
01010101010101010111101010101010101010101010101010010111101010101010101010110101
0010101010101010101010101010 1

Po mojem je torej celo Vesolje in vse kar si lahko zamislimo sestavljeno iz ene same kode 0 1, pri čemer je 0 negativno in 1 pozitivno (ali pa obratno, sej ni važno). In potem na katerokoli stran se obrnemo - ali je to negativna ali pozitivna stran, smo še vedno v domeni dvojnosti in ne v Domeni 00.

O višjih telesih sem že bral in zaenkrat, popolnoma iskreno, zame ostajajo le kot koncepti. Vsega kar se osebno zavedam zdaj je le moje fizično telo, potem misli/mislec in pa svet okoli mene. V globokem spanju izginejo telo, mislec in svet okoli mene, a jaz še vedno obstajam. V sanjam nimam telesa in misleca a zato še vedno ustvarim nov svet popolnoma sam in sam zase. Družim se z obilico ljudi, ki sem jih sam skreiral, in ko se zjutraj zbudim se ne vprašam, če so se tudi moje sanjske osebe/kreacije tako kot jaz zbudile istočasno z mano.

Potemtakem tudi budnost ni večna, ker se izmenjuje s sanjami. In oba stanja izključujeta drug drugega - v budnosti so sanje neresnične, v sanjah pa budnost ni resnična. Budnost je potem samo dolgo sanjanje, ki se dozdeva nespremenljivo, sanje pa kratko sanjanje, ki je vsakič drugačno.

Zato mora biti vse, kar si lahko zamislimo med našo budnostjo in sanjami, neresnično in je še vedno v domeni Dvojnosti 0 1. Tudi nek višji duhovni svet, Sač Khand, mora še vedno biti v domeni Dvojnosti, ker drugače ne more biti razlike višji/nižji svet.

Hja, kaj je potem Zavest? Zaenkrat še ne vem izkustveno (šele pred kratkim sem si za to začel prizadevati), ampak Zavest mora biti tista Enost/Neskončnost 0 0, pred katero pleše celotno Vesolje in vsa Dvojnost 0 1 kot le iluzija pred tistim kar je resnično in neminljivo.

Hja, kaj je potem problem homo sapiensa, če nekako skušam skleniti to eskapado? Ježeš, saj sploh ne vem, če jo želim skleniti (no, ne še zdaj). A, neki sem se še spomnil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #80 - 14.03.2007 at 19:58:39
 
Poet, a se tvoja teorija sklada še s čim drugim, razen s filmom, npr. kakšno filozofijo/religijo, ki je še nisem zasledil?




Še kar vztrajam, da je problem homo sapiensa v njegovem egocentričnem, ignorantskem odnosu do okolja, s katerim delamo kot kratkovidna svinja z mehom. Pa kaj češ drugega pričakovat, če človek celo sam do sebe in do svojih najbližjih vede na podoben način.

To nas bo tudi slej ko prej močno udarilo po glavi, zaenkrat nas še vleče za ta sladke.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #81 - 14.03.2007 at 22:41:43
 
ixtlan wrote on 14.03.2007 at 19:58:39:
Poet, a se tvoja teorija sklada še s čim drugim, razen s filmom, npr. kakšno filozofijo/religijo, ki je še nisem zasledil?


Še kar vztrajam, da je problem homo sapiensa v njegovem egocentričnem, ignorantskem odnosu do okolja, s katerim delamo kot kratkovidna svinja z mehom. Pa kaj češ drugega pričakovat, če človek celo sam do sebe in do svojih najbližjih vede na podoben način.

To nas bo tudi slej ko prej močno udarilo po glavi, zaenkrat nas še vleče za ta sladke.


Vedno bolj ugotavljam, da nimam pojma o ničemer. V bistvu se mi tukaj sploh ne pogovarjamo o stvareh o katerih naj bi se želeli pogovarjati ampah samo prepričujemo drug drugega v tisto za kar menimo, da je pač resnično. Sej izmenjavamo ideje o tem in onem ampak kaj če so ravno te ideje problem?

Zato kar se mene tiče sem v bistvu "izbruhal" tisto kar sem pač mislil da moram pridno inu vestno spisati. V bistvu se mi niti ne sanja kaj naj bi homo sapiens sploh bil, od kje smo prišli in podobno. Ne vem, pač se moramo po sebi ravnati, saj drugega nam tako in tako ne preostane, ker smo v bistvu vsi v istem zosu tako ali drugače.

No, hotu sem še nekaj pesnit o tem kako da če smo res Zavest in podobe le plešejo pred nami le s tem namenom, da nam odtegujejo pozornost od Zavesti navzven v telo, um in svet, potem sem le jaz resničen v mojem celotnem Vesolju in je vse drugo je projekcija na mojo Zavest. Z drugimi besedami, v mojem Vesolju so Ixtlan, gape, Petra G., Loops of Infinity, Vida, itd le podobe, ki plešejo pred mojo Zavestjo in niso resnični.

Potem pa (ker se ravno pogovarjam z Ixtlanom) je edina resnična stvar v Ixtlanovem Vesolju le on sam - zavest, ki opazuje njegovo Vesolju in sem sam, poet, le računalniški program/podoba, ki je popolnoma neresnična. Seveda zase pravim, da sem s te strani ekrana kjer zdaj to pišem, le jaz resničen in je vse drugo le pojavnost pred mojimi Očmi in si sploh ne morem niti zamisliti kako je z druge strani ekrana - iz strani Ixtlanovega Vesolja (ali Vesolja kogar koli drugega) kjer sem sam le računalniška simulacija in zategadelj neresničen in iluzoren.

No in če se kot po naključju prebudim nazaj v svoje naravno stanje, potem bom menda videl, da sem celotno Vesolje manifestiral kar sam in da ni nikoli zares obstajalo - vsi posamezniki so bili le sanjske kreacije mene samega. In če se Ixtlan prebudi iz svojega Vesolja, potem bo videl, da si je mene - tistega s te strani ekrana, ki zdaj nekaj palamudi in nekaj v tri krasne spisuje - le izmislil kot sanjsko kreacijo, ki ni bila nikoli neresnična.

Hi hi - in zdaj paradoks: če je Ixtlan v mojem Vesolju neresničen in je le moja Zavest resnična on sam pa ne, kako potlej si sam lahko zamislim, da je Ixtlan v svojem Vesolju resničen in sem v njegovem Vesolju jaz - ta ki s te strani ekrana zdaj nekaj piše, le njegova kreacija in zategadelj nisem resničen?

Hi hi, poet pesni in pesni, ko mu zmanjka pesniškega navdiha in razpreda in razpreda, ker se boji izgubiti svoj ego/um in svoj jutri in svoje Vesolje in svojo iluzijo.

Hja, kaj porečete na tale šmorn?








Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #82 - 14.03.2007 at 23:08:44
 
Poet wrote on 14.03.2007 at 22:41:43:
Hja, kaj porečete na tale šmorn?


Corgito ergo sum Tongue
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #83 - 14.03.2007 at 23:15:35
 
Če bi bil jaz plod tvoje domišljije, ne bi mogel napisati nič takega kar ti ne bi že vedel. In obratno.

Upoštevanje podzavesti in nadzavesti situacijo malo zakomplicira, ampak se po prosto povezovalni asociativni freudovski psiho analitični metodi dejansko da raziskat kje se moja podzavest (in podobno tudi nadzavest) konča in začne tvoja. Z drugimi besedami: vsebini moje in tvoje podzavesti/nadzavesti sta ločeni.

Pa dejva še bolj zakomplicirat: obstajajo okultistične povezovalne tehnike, ki omogočajo branje podzavesti druge osebe (ter v določenih pogojih tudi nadzavesti), katerih pa zaenkrat še ne obvladam. Obvladajo jih pa drugi in točnost njihovega branja je dokazljiva z branjem spominov tega življenja, ki so predmet zavesti kot so po drugi strani spomini prejšnjih življenj predmet podzavesti. Za prejšnja življenja pa  se lahko in naj bi tudi se po vsej zdravi pameti primerjalo branje večih neodvisnih jasnovidcev in se na ta način potrdi njihova (ne)verodostojnost. Obstajajo še druge common sense metode preverjanja.

Zato načeloma moja zgornja hipoteza ne drži vode. Jej. Ali pač. Ob logični predpostavki, da je branje podzavesti drugega zavestno dejanje (kadar to je) skoz katerega so meje vsebin obeh podzavesti jasno razvidne.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #84 - 16.03.2007 at 22:29:18
 
Poet wrote on 01.02.2007 at 12:48:44:
Toliko debat o tem in onem! Homo sapiens je edina oblika življenja katere možgani so sposobni ustvarjati neresničnost - vsaka druga oblika življenja na Zemlji ne spreminja resničnosti in ne beži pred njo ampak jo sprejme tako kot je.

Strela: nobena živalska ali rastlinska vrsta ni še nikoli naredila tega kar je naredil homo sapiens. Ko možgani katere koli druge vrste na Zemlji zaznajo strelo, se v njih sproži ohranitveni mehanizem, ki jih pripelje na varno. In tu se celotna zgodba zaključi. A ne pri homo sapiensu. Homo sapiens zaradi svojih "posebnih možgan" ni sposoben sprejeti resničnosti take kot je in raje zaradi lastnega strahu in lažnega občutka varnosti "izumi" boga strele. Potem izumlja bogove po istem kopitu dokler naposled možgani po mnogih generacijah ne postanejo preobremenjeni z raznovrstnimi interpretacijami resničnosti o katerih nobena druga vrsta na planetu ne celotno vesolje niso še nikdar slišali.

Človeški možgani so najbolj obremenjen živ organizem v vesolju. S seboj prenašajo zablode vseh preteklih generacij - posledično je homo sapiens najbolj nevrotična in najbolj nezadovoljnja oblika življenja na Zemlji.

Ampak zaradi česa nekdo sprejme nekatere ideje, drugih pa ne, medtem ko nekdo drug sprejme nekaj drugega, tistega pa ne (oziroma se "prilepi" na določene interpetacije resničnosti drugih pa ne), pa moram odkrito priznati da se mi niti ne sanja.

Po principu Tabule rase bi dva novorojena homo sapiensa v istem okolju morala glede na zunanje pritiske sprejeti iste "ideje" a se to niti približno ne zgodi. Potem ostane le še ideja o reinkarnaciji in karmi, ki pa je po vsej verjetnosti le nova interpretacija resničnosti izpod možgan človeške rase.




Pretveza in zavajnje sta povsem naravna mehanizma, ki jih s pridom uporabljajo tudi druge vrste.

Naš um je izdelek evolucije, ki se je v tekmi za preživetje vrst izkazal za izjemno koristnega...


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #85 - 17.03.2007 at 10:47:57
 
Poet wrote on 12.03.2007 at 18:20:51:
No pa sej to je problem - da se z umom ne da nič vedeti. Mi lahko z intelektom pridemo le do neke stopnje, ko se intelekt sam začne zavedati, da je sam omejen in kreator lastnih omejitev in da je sam sebi namen in sam svoje najhujše breme.

Vesolje je sila preprosto - dva principa, dve polarnosti se že od 15 milijard let nazaj stalno krešeta med sabo in pri tem ustvarjata pojavnost po principu vsakega po dvoje dokler je to možno. Drugega sploh ni, ker drugo kar obstaja je le Enost in nič drugega. Ali Enost ali pa dvojnost. In Dvojnost znotraj enega pojava ustvarja še stotine drugih pojavov zato se zdi, da je sila zapleteno, pa ni. Je le ena formula - vse po dvoje, dvoje, dvoje.

To da vemo eno figico je vsakemu jasno. Arogantno in nevedno pa je misliti, da boš kdajkoli vedel kaj več z intelektom. To da se ti zdi da veš več in več je le iluzija znotraj te Dvojnosti. Ta iluzija pa je sama propagirana s strani vem, ne vem, vem več, vem manj, in tako naprej.

Tako da mene ni potrebno prepričevati, da vemo eno konjsko figo. Prav tako me ni treba prepričevati, da bomo kdajkoli vedeli kaj več kot vemo zdaj. Najvišja stopnja, ki jo lahko dosežemo z umom/intelektom je ta, da um sam spozna kako omejen je in vidi svoje pretekle zablode. Več kot to pa ne gre. Naslednje korak je samo ta, da um sam od sebe odmre in s tem se očigledno tančica iluzije odstrne.

Men se sploh ne gre, da bom z intelektom spoznal najvišjo resnico. Ta topic sem začel zato, ker sem imel določene nejasnosti, ki jih je v meni načel U.G. Krishnamurti (ne Jiddu). In skozi te tedne sem šele prvič zakapiral kaj pravzaprav je Ramana Maharshi govoril vsezkozi. Tako da z umom lahko pridemo le do določene točke - potem pa ne več.


Da nisi zemljevida zamešal s pokrajino? Razlage z razlaganim? Resničnost z realnostjo?

Nasprotja, dvojnosti, naprotja, četverja in tako naprej to so samo orodja razlage, ki lahko delujejo kot dejstva samo znotraj svojih modelov realnosti...model realnosti, znotraj katerega lahko govorimo o resnici, pa nikoli ne more postati kar realnost sama.

Spoznanje pa je vedno lahko samo predmet intelekta oziroma uma - spoznanje je popolnoma umska kategorija, tako kot resnica.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #86 - 18.03.2007 at 10:41:13
 
t wrote on 17.03.2007 at 10:47:57:
Da nisi zemljevida zamešal s pokrajino? Razlage z razlaganim? Resničnost z realnostjo?

Nasprotja, dvojnosti, naprotja, četverja in tako naprej to so samo orodja razlage, ki lahko delujejo kot dejstva samo znotraj svojih modelov realnosti...model realnosti, znotraj katerega lahko govorimo o resnici, pa nikoli ne more postati kar realnost sama.

Spoznanje pa je vedno lahko samo predmet intelekta oziroma uma - spoznanje je popolnoma umska kategorija, tako kot resnica.


uživajte!


problem Homo Sapiensa ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #87 - 19.03.2007 at 08:45:21
 
Poet wrote on 18.03.2007 at 15:14:40:
Torej, v glavnem, kaj za božjo voljo je potlej ta homo sapiens in kdo z njim upravlja oz. ga nadzoruje in manipulira?

V prihodnjih dneh si bom prebral naslednjo knjigo - Prikrita zgodovina človeške rase - ki bo, upam, postregla s čim novim.

Iz neke druge knjige, Out of Eden: Pred 86.000 leti se je skupina nekaj sto afričanov rod homo sapiens odpravila iz Afrike (predhodnji poskus 4.000 let pred tem se je ponesrečil) in poselila ves svet izven Afrike. Tako ima vsak neafričan v današnjem času prednike iz Afrike.

Jaz si belo raso, ki se je ustalila na Kavkazu (kdaj že - nekje 40 - 50.000 let po odhodu iz Afrike) razlagam tako - tam ni bilo dovolj sonca in drugih ugodnih naravnih vplivov zato so se belcem skisali možgani in niso bili več tako "naravni" ampak so začeli kar nekaj misliti in razpredati in tako porodili filozofijo in podobno nesnago.

In potem so ti belci rovarili po svetu in si zaradi svojih skisanih možgan podjarmili druge "rase", ker so seveda bebavo upali inu verjeli, da so več vredni - bili pa so le veliko bolj omejeni in skisani.

V bistvu je za vse tegobe današnjega sveta kriva bela rasa - religija, filozofija, tehnologija (ta je bila še posebno skisana kategorija) in podobna nesnaga. Ne vem, če je pred razbohotenjem belega skisanega imperija kakšen Afričan, Azijec ali Indijanec deloval v nasprortju z naravnimi zakoni, s katerimi ta presneti skisani belec zdaj terorizira cel svet.

Evo, homo sapiensom, ki so naseljevali svet izven Afrike so se skisali možgani, ko so prišli do Kavkaza in so v naslednjih obdobjih začeli terorizirati cel svet. Morda so takrat celo začeli misliti - misel, ki pa ni nič drugega kot neuravnovešeno delovanje možganov ali pač posledica tega, da naši predniki pred 40.000 leti niso dobili dovolj sonca in so posledično izgubili pigment v koži in so se jim možgani skisali. Potem so pa začeli misliti - vsako tisočletje bolj in bolj in je to postalo del možganske strukture. Mislim torej mislim torej mislim torej mislim torej sem bebav kreten kateremu so se pred 40.000 skisali možgani.



Sam use najbolj kretenske religije so pa vseeno nastale oziroma imajo svoj izvor takorekoč v Afrfiki ali v njeni neposredni bližini - Mojzes je bil iz Egipta...

Bi rekel da Sonce vseeno še precej bolj škodno vpliva na možgane...  Grin

Za razliko od filozofije, ki ima svoj izvor - tako kot poezija - v precej bolj milih Sredozemskih pogojih...

(kar se tiče mirnosti in miroljubnosti ostalih ras pa ti očitno ne poznaš zgodovine - poglej si miroljubnost majev in astekov, miroljubnost ki se meri v hektolitrih krvi človeških žrtev, ali preberi si tiste indijske zadevce ali pa poglej v Kitajsko obdobje vojskujočih se držav, ali pa zamorsko obrezovanje ženskih spolnih organov: Sonce jim je pamet tako nakisalo, da so se lotili kar svojih najbližjih in najšibkejših: če se nam že ne ljubi osvojiti sveta, bomo pa vsaj pičke obrezali...)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #88 - 19.03.2007 at 17:33:01
 
Poet wrote on 18.03.2007 at 15:53:18:
Dajmo, dajmo - vsi smo v istem zosu, vsi trpimo, vsakomur se v tej mentalni domeni dogaja isto - sej smo vsi na isti način pogojeni. Kako se tega zavemo in nehamo biti drug drugemu svoj lastni zapornik in lastni paznik? Kako naj se homo sapiens reši iz tega začaranega kroga?

z ozaveščenjem ... sebe ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #89 - 20.03.2007 at 11:31:06
 
gape wrote on 19.03.2007 at 17:33:01:
Poet wrote on 18.03.2007 at 15:53:18:
Dajmo, dajmo - vsi smo v istem zosu, vsi trpimo, vsakomur se v tej mentalni domeni dogaja isto - sej smo vsi na isti način pogojeni. Kako se tega zavemo in nehamo biti drug drugemu svoj lastni zapornik in lastni paznik? Kako naj se homo sapiens reši iz tega začaranega kroga?

z ozaveščenjem ... sebe ...


in kako se to nardi ?
- meni se zdi da lažje ozaveščam druge, ko jim nekaj razložim česar ne vejo, ampak a je to sploh ozaveščanje ?
Kaj je sploh ozaveščanje ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9