Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 43887 times)
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #120 - 17.07.2007 at 23:18:46
 
Poet wrote on 25.03.2007 at 23:57:16:
Ampak resnično nikjer ne moreš najti resnično inteligentnih ljudi!



Če hočeš najti resnično inteligentnega človeka moraš najprej sam biti resnično inteligenten.

Še nikdar nisem videl, da bi tepec razpoznal inteligentnega človeka.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Loops
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 21

Gender: female
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #121 - 18.07.2007 at 08:44:11
 
Bamby wrote on 17.07.2007 at 23:18:46:
Še nikdar nisem videl, da bi tepec razpoznal inteligentnega človeka.


To je zato ker nisi inteligenten  Smiley  Wink



Ali inteligenten človek lahko vidi neinteligentnega človeka in ga to ne naredi neinteligentnega (če izhajamo da samo inteligenten lahko vidi inteligentnega) ali inteligenten človek vidi izključno inteligentnega človeka?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #122 - 18.07.2007 at 17:06:38
 
jaz pa močno dvomim da lahko resnično inteligenten človek sočloveka zapaža kot tepca ali "neinteligentnega" človeka^^ tak človek pač ni inteligenten, prej poln sam sebe, tko kot občasno mi vsi^^
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #123 - 18.07.2007 at 20:12:38
 
če si poln 'sebe' je to po moje že uredu. ker takrat SI, delaš in čutiš in misliš... ne črpaš samo iz izvira, ampak izviraš. in nimaš nobene potrebe drugih 'sebe' rušit ali omalovaževat. prej te zanimajo, zanima te iz česa izvirajo njihova spoznanja in če ne, zakaj ne.

če si pa 'sebe' prazen, pol si pa po moje res v riti. nikol ne moreš dobit dovolj potrditve, da bi se varnega počutil v svetu, ki si ga zamislil kot edinega pravilnega.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Loops
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 21

Gender: female
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #124 - 19.07.2007 at 13:13:08
 
Quote:
takrat SI, delaš in čutiš in misliš... ne črpaš samo iz izvira, ampak izviraš. in nimaš nobene potrebe drugih 'sebe' rušit ali omalovaževat. prej te zanimajo, zanima te iz česa izvirajo njihova spoznanja in če ne, zakaj ne.

če si pa 'sebe' prazen, pol si pa po moje res v riti. nikol ne moreš dobit dovolj potrditve, da bi se varnega počutil v svetu, ki si ga zamislil kot edinega pravilnega.


V riti, hehe.
Zanimivo mi je da si tako povedala. Samo, a nismo se učili, da je varnost iluzija in a ne biti pomeni sebe prazen to, da odmreš svojih al pa posvojenih predstav (mogoče predvsem posvojenih predstav - a je v tem catch?) kako bi naj bilo- Potem ko si sebe prazen, si lahko spet sebe poln, sam z drugačno melodijo.

To so večna vprašanja. Človekov notranji mir je subjektivne narave in lahko (in ponavadi) je skregan z vsakršno logiko in razumom o biti ali ne biti.

Že vzhod in zahod imata od nekdaj čisto drugače naravnana izhodišča za samouresničitev. Na vzhodu je reinkarnacija nekaj groznega, težijo k odrešitvi in izstopu iz samsare (nenehnega kroga rojstev in smrti), želijo prekiniti verigo, želijo se zliti z absolutnim, medtem ko je na zahodu vera v reinkarnacijo dobrodošla, ker vidijo v njej možnost da uresničijo kar prej niso mogli.

Oboji pa imajo skupno točko, kjer se jim zatakne, in sicer da ne moreš izstopiti če ne greš skozi. Skozi duhovni materializem (iluzije) se moraš tako ali drugače prebiti. Edini point je po moje, da najdeš radost v sebi. Glede bivanja samega. Takrat je pot najdena. Pot poti. Al pa pol poti. Al pa en trikotnik pice . Or whatever...

Spet sem "preveč" pametna  Tongue  (I love me :hug somebody should)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #125 - 19.07.2007 at 17:09:03
 
Quote:
Samo, a nismo se učili, da je varnost iluzija in a ne biti pomeni sebe prazen to, da odmreš svojih al pa posvojenih predstav (mogoče predvsem posvojenih predstav - a je v tem catch?) kako bi naj bilo- Potem ko si sebe prazen, si lahko spet sebe poln, sam z drugačno melodijo.

men je tolk hecna ideja, da je človek poln, če je poln ega in prazen, kadar je prazen ega, pa četud je takrat prenapolnjen, poln življenja. a ni 'Jaz sem' izjava prisotnosti duha in duše? V bistvu so prazne predstave, so zgolj idejni konstrukti al pa čustvena navlaka... nič živega, pretakajočega ni v njih, nič Bistvenega... sej tud hrani rečemo da je prazna al pa polna. in ni prazna takrat ko je polna dobre energije ampak ravno obratno

kot praviš

Quote:
Edini point je po moje, da najdeš radost v sebi. Glede bivanja samega.

zakaj izraz 'poln samega sebe' pomeni poln ega, ne pa poln radosti bivanja? a ni to res ena taka neposrečena besedna zveza...  ?

Quote:
(I love me :hug somebody should)


i love you :hug:
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #126 - 13.09.2007 at 21:37:24
 
Vprašanje tega topica je bilo in je še vedno: kaj je problem homo sapiensa?

TO: svet je star okoli 6000 let kot sanjska projekcija. Kmalu potem ko je svet nastal je na Zemljo vdrla vesoljska rasa, ki je v resnici varuh te resničnosti - Hudič, Satan ali preprosto negativna sila, ki je v resnici zunajzemeljska rasa - REPTILIAN ALIENS, ki vse od tedaj manipulira s človeštvom iz preprostega razloga - če naj ta resničnost petih čutov obstaja (ki je iluzija in zato neresnična) mora pozornost človeškega bitja biti stalno vpeta v to materijo - oz. človek se more stalno z nečim ukvarjati, psihološko mora biti stalno z nečim okupiran, ker drugače Zavest prevlada in projekcija izgine.

Človek, ki je v resnici neskončna Zavest, ne more biti neskončno dolgo ujet v končnem slepilu - zato je svet nastal le nekaj stoletij preden se je pojavila ideja o civilizaciji in če naj ta iluzorna resničnost res slepi človeštvo, potem mora na zunaj "izgledati" kot da ima neko definirano preteklost - 15 milijard let in da je v njej nekoč potekala evolucija - vse to je le del slepila.

Ta rasa hudičev in satanov (vodjo so verjetno imenovali Hudič ali Satan) - REPTILIAN ALIENS, ki jo omenjajo vse mitologije v obliki zmajev in kač, in to so tudi tisto kar ljudje imenujejo demoni, je človeštvu vsilila jezik, miselni proces, šolstvo, idejo civilizacije in družbe, zapoved uživanja mesa (ker znižuje vibracijo telesa), delo in delovanje, frekvenco strahu, vso tehnologijo, koncept vojne, tekmovalnost na vseh področjih, itd.

Ponavljam, vse samo z namenom vpeti vso pozornost človeškega bitja v ta materialni svet - v nasprotnem primeru bi človek po nekaj stoletjih tistega "primarnega" bivanja spoznal vso iluzornost tega sveta in se razsvetlil, ampak (tudi po načrtu te iluzije), prišla je negativna sila - Hudič, Satan (kako je upodobljen Satan - rogovi, krila, izgled pa dinozaver, kača, kuščar) in človeštvo vpela v frekvenčne tokove tega stvarstva. Začela se je kalvarija kot jo poznamo danes.

Prišlo je tudi do genetskega mešanja - ustvarjena je bila hibridna rasa, ki bi lahko na površju Zemlje izpolnjevala načrte varuhov te iluzije. Se spomnite reka kraljevih rodbin: 'mi imamo "modro" kri (genetsko strukturo?) in od "bogov" (tehnološko napredna rasa?) "podarjeno" pravico vladati nad človeštvom'.  

Človeštvo je že res božanska rasa - ampak samo 100% ljudje. Mislim, da je ta svet, če je že bil ustvarjen, bil ustvarjen zato, da iz nas izvabi absolutno najslabše oz. najnižjo frekvenco, ki še tli v globinah naše zavesti. S tem je tudi ta rasa Hudič ali Satan, ki so hudiči in satani, dobila to vlogo v tem svetu zaradi te nizke frekvence na kateri eksistirajo.

Problem homo sapiensa - ? Če smo neskončna Zavest oz. Duša, se nam sploh ne bi bilo potrebno "roditi", "manifestirati" v to realnost, ampak očitno smo kar se in smo pristali na to manipulacijo na ravni treh dimenzij katero pa v duhovnem smislu daleč presegamo (11 ali 12 dimenzija v resnici glede na Dušo, ne vem natančno, pravtako pa niti ni pomembno). No in če smo potem res 11 ali 12 dimenzija, morda pomeni da nam do resnične "Neskončne Zavesti" manjka le še dvig frekvence tega tretjega materialnega nivoja na katerem "prečiščujemo" misel oz. mentalno telo (tako ali tako pa mi ti izrazi sploh niso blizu) in sploh nič drugega. Ego je morda le konstrukt ujete nizkofrekvenčne energije oz. misli, ki ko dokončno odmrejo, se človek dvigne preko zadnje dosežene stopnje + končni uvid v tisto kar je v resnici.






Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #127 - 15.09.2007 at 10:19:41
 
Poet wrote on 13.09.2007 at 21:37:24:
svet je star okoli 6000 let kot sanjska projekcija

to s pa dobr reku ...

Quote:
... vse samo z namenom vpeti vso pozornost človeškega bitja v ta materialni svet

natanko ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #128 - 12.02.2008 at 22:02:28
 
Poet wrote on 13.09.2007 at 21:37:24:
Vprašanje tega topica je bilo in je še vedno: kaj je problem homo sapiensa?

TO: svet je star okoli 6000 let kot sanjska projekcija. Kmalu potem ko je svet nastal je na Zemljo vdrla vesoljska rasa, ki je v resnici varuh te resničnosti - Hudič, Satan ali preprosto negativna sila, ki je v resnici zunajzemeljska rasa - REPTILIAN ALIENS, ki vse od tedaj manipulira s človeštvom iz preprostega razloga - če naj ta resničnost petih čutov obstaja (ki je iluzija in zato neresnična) mora pozornost človeškega bitja biti stalno vpeta v to materijo - oz. človek se more stalno z nečim ukvarjati, psihološko mora biti stalno z nečim okupiran, ker drugače Zavest prevlada in projekcija izgine.

Človek, ki je v resnici neskončna Zavest, ne more biti neskončno dolgo ujet v končnem slepilu - zato je svet nastal le nekaj stoletij preden se je pojavila ideja o civilizaciji in če naj ta iluzorna resničnost res slepi človeštvo, potem mora na zunaj "izgledati" kot da ima neko definirano preteklost - 15 milijard let in da je v njej nekoč potekala evolucija - vse to je le del slepila.

Ta rasa hudičev in satanov (vodjo so verjetno imenovali Hudič ali Satan) - REPTILIAN ALIENS, ki jo omenjajo vse mitologije v obliki zmajev in kač, in to so tudi tisto kar ljudje imenujejo demoni, je človeštvu vsilila jezik, miselni proces, šolstvo, idejo civilizacije in družbe, zapoved uživanja mesa (ker znižuje vibracijo telesa), delo in delovanje, frekvenco strahu, vso tehnologijo, koncept vojne, tekmovalnost na vseh področjih, itd.

Ponavljam, vse samo z namenom vpeti vso pozornost človeškega bitja v ta materialni svet - v nasprotnem primeru bi človek po nekaj stoletjih tistega "primarnega" bivanja spoznal vso iluzornost tega sveta in se razsvetlil, ampak (tudi po načrtu te iluzije), prišla je negativna sila - Hudič, Satan (kako je upodobljen Satan - rogovi, krila, izgled pa dinozaver, kača, kuščar) in človeštvo vpela v frekvenčne tokove tega stvarstva. Začela se je kalvarija kot jo poznamo danes.

Prišlo je tudi do genetskega mešanja - ustvarjena je bila hibridna rasa, ki bi lahko na površju Zemlje izpolnjevala načrte varuhov te iluzije. Se spomnite reka kraljevih rodbin: 'mi imamo "modro" kri (genetsko strukturo?) in od "bogov" (tehnološko napredna rasa?) "podarjeno" pravico vladati nad človeštvom'.  

Človeštvo je že res božanska rasa - ampak samo 100% ljudje. Mislim, da je ta svet, če je že bil ustvarjen, bil ustvarjen zato, da iz nas izvabi absolutno najslabše oz. najnižjo frekvenco, ki še tli v globinah naše zavesti. S tem je tudi ta rasa Hudič ali Satan, ki so hudiči in satani, dobila to vlogo v tem svetu zaradi te nizke frekvence na kateri eksistirajo.

Problem homo sapiensa - ? Če smo neskončna Zavest oz. Duša, se nam sploh ne bi bilo potrebno "roditi", "manifestirati" v to realnost, ampak očitno smo kar se in smo pristali na to manipulacijo na ravni treh dimenzij katero pa v duhovnem smislu daleč presegamo (11 ali 12 dimenzija v resnici glede na Dušo, ne vem natančno, pravtako pa niti ni pomembno). No in če smo potem res 11 ali 12 dimenzija, morda pomeni da nam do resnične "Neskončne Zavesti" manjka le še dvig frekvence tega tretjega materialnega nivoja na katerem "prečiščujemo" misel oz. mentalno telo (tako ali tako pa mi ti izrazi sploh niso blizu) in sploh nič drugega. Ego je morda le konstrukt ujete nizkofrekvenčne energije oz. misli, ki ko dokončno odmrejo, se človek dvigne preko zadnje dosežene stopnje + končni uvid v tisto kar je v resnici.


Hmm, zdajle po 5-ih mesecih se mi pa tole zdi mal butast. Ja, res je. Ne vem, lahko zapadeš preveč v Davida Icka pol se ti pa že mal trga. Tako da branje tega odsvetujem oz. proglašam za "sveto sranje". Nekak mora biti nekaj drugega, tole je preveč otročje lahko in preveč "ubogi jaz" koncept, vesoljci so me zasužnjili.

Kot sem že rekel, če kdo naleti na tole - tole je "bla bla bla" - avtorjeva avtorizacija. Nekako v stilu Prometejskega blodnjaštva, glih za skupaj. Če pa ima kdo novo idejo kaj pa dejansko je "Problem homo sapiensa" naj pa to kar napiše. Ajd, kwa j' zdej, sploh me ne kadit, to je vse ena ... rit!
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #129 - 13.02.2008 at 11:48:09
 
Ne bi ti znal razrešit problema homo sapiensa, slutim pa, kaj bi lahko bil tvoj problem, ki pa je glede na to, da si homo sapiens, lahko bil del problema homo spainsa.

Očitno te neustavljivo privlačijo teorije, ki imajo ambicijo razrešit paradokse, v katere zapada um pri ustvarjanju celovite slike sveta (in svojega mesta v njem). V tej sliki sveta je treba hkrati ločiti dobro od zla (problem, ki se rešje v sferi etike), lepo od grdega (problem, ki ga rešuje estetika) in resnično od lažnega (problem, ki ga rešuje razum). Vsaka od teh sfer ima svoj 'sedež': estetsko v občutjih, etićno v čustvih in razumsko v mislenem procesiranju sveta. Medsebojne povezave so seveda  precej kompleksne, različne tradicije (znanja/šole, teorije/prakse, religije/ideologije), ki izhajajo iz različnih kulturnih ozadij, pa nam  pač sugerirajo kako ustvarit  neko idealno sliko sveta, pa ne samo kako naj bi svet izgledal (kar ti imenuješ kot utvaro uma), ampak tudi kako se dejavno vključit v kreiranje okoliščin, da bi se tak svet dejasnko ustvaril. Te tradicije se lahko sredotočajo bodis na  občutja, bodisi na čustva bodisi  misel, pri čemer vzhodne daje poudarek na občutja in čustva, zahodne pa na misel. Osebno se nagibam k takim tradicijam, ki upoštevajo uravnotženost in zmernost, čeprav me po drugi strani privlačijo tudi ekstremi, saj so ti praviloma inovativnjši in prebojnejši na posamičnih področjih, ceno pa plačajo na celovitosti.

Ne vem če sem ti kaj pomagal, po eni strani ti zavidam bojevitost, po drugi pa pogrešam več  smislla za vsevsebujočnost, ki jo vsaka  lepa/dobra/resnična percepcija sveta in sebe v njem mora vsebovat, da je lahko celovita. Celovitost je po moje hkrati predpogoj in rezultat procesa, v katerem je lepo in dobro hkrati lahko tudi resnično in ne le  iluzija uma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #130 - 13.02.2008 at 12:06:12
 
Ja, dobro si povedal. Neko celovitost tudi sam pogrešam pri sebi, samo moj problem je pač v tem, da jaz vidim človeški rod kako gradi stavbe in ima politiko in gospodarstvo vse na bazi mišljenja, in potem tega sploh ne morem sprejeti - ker kaj nam je bilo treba zapustiti naravo in iti v civilizacijo - to je bila kozmična katastrofa, ki je jaz ne morem in ne morem razumeti. Kaj je bila "tema", ki je to sprožila, in kako to da ljudje še danes tako moćno častijo mišljenje/ego/osebnost, in jim ni dovolj tega.

Potem pa sploh ne morem razumeti, kako da se nekdo kliče Slovenec, Nemec, Anglež, etc. ko pa je to samo "beseda" in razcepi vse po dolgem in počez.

Najbrž pa res nimam potrplenja do civilizacije. Ne vidim nič pametnega v njej, delam tisto kar mi pač naložijo, samo daleč od tega da bi jaz to civilizacijo imenoval "dom". Tko. Pa sem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9