Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 44128 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #60 - 09.03.2007 at 22:51:36
 
Poet wrote on 09.03.2007 at 22:41:10:
vida wrote on 09.03.2007 at 08:20:43:
Poet wrote on 02.03.2007 at 15:48:43:
Ixtlan ima daleč najbolj prav - vse je res kar se tiče ljubezni, smrti in podobno. Prava duhovnost ni za šibke, to pa zato ne, ker Resnica pride kot izredno hladna prha in še potem te vsak hoče prepričati, da to pač ni to. Duhovnost ni za tiste, ki iščejo smisel in se opirajo na upanje in ljubezen - vse to so balasti, ki le prekrivajo tisto kar se dejansko dogaja. Kar se dejansko dogaja, je to da so duhovne knjige POLNE sladkih obljub in upanja in ljubezni in Zlate Dobe in Evolucije in podobne nesnage in pravljic in novega programiranja.

Resnica te zadane kot hladna streznitev! Strinjam se z Ixtlanom in ga sprašujem glede naslednjega: glede Kaosa in Reda - meni se v zadnjem času bolj dozdeva, da sta to en in isti pojav. Namreč svet v nas ustvari Kaos, ki ga potem mi celo življenje razrešujemo in ustvarjamo Red, tako kot gre "bojda" človeštvo od Kali Yuge do Zlate Dobe in spet nazaj in tako naprej. Ampak kam nas to pripelje? Atlantida je bila menda družba, ki je živela v Redu in je potem propadla.

Torej kot se meni zdi, sta Kaos in Red le nova prevara - dva pola znotraj te Resničnosti, ki nas držita zasužnjena znotraj te Domene v kateri se znova in znova izmenjujeta. Takrat ko bi človeštvo moralo stopiti v Neskončnost, ker je že vsem vrh glave tega Kaosa in se rešiti pa nastopi Zlata Doba in vsi kar naenkrat pozabimo na prebujenje, ker nam je že vse preveč lepo. In potem spet na koncu Zlate Dobe, ko bi lahko prišli v stik z Zavestjo in se prebudili, ker smo se že naveličali Raja na Zemlji pa spet nastopi Kaos in tako naprej v neskončnost.

Ne vem kaj se vam zdi (in me zanimajo vaši komentarji) toda po mojem mnenju ta Iluzija, ta Maja, ne more delovati samo z enim polom, ker bi se raztreščila, oziroma bi ljudje zelo hitro sprevideli prevaro. Tako da se je treba rešiti ne glede na to ali smo v KAosu ali Zlati Dobi (po mojem se je še težje rešiti med Zlato Dobo, ker je vse preveč lepo in fajn, da bi sploh želeli kam drugam).

Tako da po mojem mnenju ni nobene evolucije, ki bi jo vodile sile Kaosa in Reda ampak samo izmenjavanje Neresničnosti dokler je to pač mogoče.

Rad bi slišal vaša mnenja.


Poet  Huh, če veš da ima Ixtlan daleč prav, potem se mi zdi da ne rabiš glih naših komentarjev in mnenj ...


No sej takega lahko izjavi le nekdo, ki se mu je včerajšnji dan (8. marec) zdel vse kaj drugega kot le obredno žrtvovanje rastlin za bebavost polovice homo sapienske populacije. Malo poglej kakšne poste dajejo ženske na ta topic - povsem v skladu z duhovnim turizmom in zaslepljenostjo z neko imaginarno ljubeznijo, ki jim samo pere možgane.

Zanimajo me mnenja posameznikov, ki so sposobni razmišljati sami zase ne pa kr neki v tri krasne, pišimo in verujmo samo zato ker se fino sliši. Ženske imajo na žalost tako sprane možgane, da je možnost kakšnega preboja sila redka - seveda, ker je veliko lažje sprejeti ustaljene puhlice o ljubezni in o tem kako da je ženska nekaj posebnega, ker vzgaja in rodi otroke - ma kaki!


opa, a voham sovraštvo do žensk Huh

povej to svoji mami kar si klele men med vrsticami povedal.

raje grem nazaj k neandertalcem kot pa med tako visoko razvite duhovneže in intelektualce kot si ti.

vsi učitelji in mojstri učijo o ljubezni, btw.


ma sem raje tiho. ni vredno.

love and peace
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #61 - 09.03.2007 at 23:10:49
 
gape wrote on 04.03.2007 at 11:41:25:
Poet wrote on 02.03.2007 at 15:48:43:
Ne vem kaj se vam zdi (in me zanimajo vaši komentarji) toda po mojem mnenju ta Iluzija, ta Maja, ne more delovati samo z enim polom, ker bi se raztreščila, oziroma bi ljudje zelo hitro sprevideli prevaro. Tako da se je treba rešiti ne glede na to ali smo v KAosu ali Zlati Dobi (po mojem se je še težje rešiti med Zlato Dobo, ker je vse preveč lepo in fajn, da bi sploh želeli kam drugam).

Tako da po mojem mnenju ni nobene evolucije, ki bi jo vodile sile Kaosa in Reda ampak samo izmenjavanje Neresničnosti dokler je to pač mogoče.

Rad bi slišal vaša mnenja.

dobr si to zračunu ...
mislm pa, da je fora v tem, da je bog naredu vesolje tko da je sebe razdelil na dva pola
virtualno
on je še vedno edn - a znotri sebe razdeljen na pol
in ... ker nobena polovica ne sme prevladat ampak se morata združit nazaj v enost - skozi ljubezen - to je namreč namera ... je v vsako polovico sebe vkodiru še naprotni del sebe (slikica taijitu)
ta delček je zagotovil, da ko so se tisti ki so se uprli in zgradili svoj svet - znotraj vesolja  - jasno - na pravilih ki so bla od prej postavljena - jasno - je ratala zemlja
takrat je bil samo jin (in mikro janga)
in pol je pršu jang ... in se začel krepit ... in smo pršli do sm kjer smo - kjer zgleda da se izmenjavata ... pa ni glih res ... jin je sistem
jang je višji jaz
višji jaz je med inkarnacijo prekrit z majo - ki je sistem
zato se mora očistit smeti s katerimi se poistoveča - napačno - in pridet iz teme u svetlobo ...
se dvignt nad red in kaos ...


Zadnje dni sem razmišljal ravno o tem, in kako naj povem to kar mislim zdaj napisati. V glavnem, imamo Neskončnost, ki je nedeljena in neskončna. Od kje je potem prišlo Vesolje? - Vesolje je le "izbljuvek" iz te Neskončnosti in sploh niti ne moremo določiti kje se nahaja - levo ali desno od Neskončnosti, itd. Ali pa bolje rečeno, da Vesolje prekrije del Neskončnosti (ta neznatno miniaturni del). Torej Neskončnost je Enost in je nedeljeno. Pismo, potem je Vesolje točno tisto, kar neskončna Enost ni! Vesolje je torej vse tisto, kar mi nismo in nikoli ne bomo.

V Vesolju je torej dvojnost - to je bistvo tega miniaturnega milnega mehurčka, ki ga je Neskončnost izbljuvala iz sebe in v njem ne more biti Enosti pa če se postavimo na glavo. In kaj sledi iz tega? To pomeni, da sta Bog in Hudič le del Vesolja in ne del Neskončnosti. Kar se po moje prevede kot - vsak element tega miniaturnega Vesolja je le del Vesolja samega in NIMA NOBENE ZVEZE Z NESKONČNOSTJO. Pika. Ali Neskončnost ali Vesolje - vmesnega stanja ni.

Dobro, in kaj nas torej drži v tej Pojavnosti, tem Vesolju, tej Matrici? - dobro in slabo, Luč in Tema, ljubezen in sovraštvo, itd. Vse kar je od polarnosti in kar mi častimo nas še vedno drži v tej domeni, v tem Vesolju, v tem Svetu, tem milnem mehurčku.

Zato je tudi Bog le del tega Vesolja, prav tako ljubezen, sočutje, dobrota, itd.
Zato je tudi Hudič le del tega Vesolja, prav tako sovraštvo, in podobno.

Če vprašate mene, sta tako Bog kot tudi Hudič naša najhujša sovražnika, ker med njima sploh ni razlike! Če se bojim Hudiča in vsega slabega na svetu zbežim v "objem" Boga, ki mi lahko ponudi le nasprotni pol, ki me spet zadrži v tej slaboumni pojavnosti!

Zavest sploh nima atributov dobro/slabo, Bog/Hudič in podobne nesnage, zato ker, po vsej verjetnosti, je Zavest tisti del Neskončnosti, ki je zdaj prekrit s tem idiotskim milnim mehurčkom in pred katerim se zdaj pači ta slaboumna pojavnost dvojnosti, pri kateri menimo, da je Bog tisto kar je Neskončnost, pa sploh ne more biti, ker ga enačimo s pozitivnimi atributi.

V glavnem, v enem mesecu sem od tega foruma dobil ravno tisto kar sem potreboval. Zdaj me zanima nekaj precej bolj praktičnega. Zanima me namreč, če je kdo meditator (meditacija je zame odteg pozornosti telesu, umu in svetu navznoter do končne Zavesti in nič drugega) ali pa če vsaj kdo ve kako se energija v človeku poveča, da med meditacijo ne postaneš zaspan? To me v bistvu še zelo zanima.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #62 - 09.03.2007 at 23:30:35
 
Quote:
Poet wrote on 09.03.2007 at 22:41:10:
vida wrote on 09.03.2007 at 08:20:43:
Poet wrote on 02.03.2007 at 15:48:43:
Ixtlan ima daleč najbolj prav - vse je res kar se tiče ljubezni, smrti in podobno. Prava duhovnost ni za šibke, to pa zato ne, ker Resnica pride kot izredno hladna prha in še potem te vsak hoče prepričati, da to pač ni to. Duhovnost ni za tiste, ki iščejo smisel in se opirajo na upanje in ljubezen - vse to so balasti, ki le prekrivajo tisto kar se dejansko dogaja. Kar se dejansko dogaja, je to da so duhovne knjige POLNE sladkih obljub in upanja in ljubezni in Zlate Dobe in Evolucije in podobne nesnage in pravljic in novega programiranja.

Resnica te zadane kot hladna streznitev! Strinjam se z Ixtlanom in ga sprašujem glede naslednjega: glede Kaosa in Reda - meni se v zadnjem času bolj dozdeva, da sta to en in isti pojav. Namreč svet v nas ustvari Kaos, ki ga potem mi celo življenje razrešujemo in ustvarjamo Red, tako kot gre "bojda" človeštvo od Kali Yuge do Zlate Dobe in spet nazaj in tako naprej. Ampak kam nas to pripelje? Atlantida je bila menda družba, ki je živela v Redu in je potem propadla.

Torej kot se meni zdi, sta Kaos in Red le nova prevara - dva pola znotraj te Resničnosti, ki nas držita zasužnjena znotraj te Domene v kateri se znova in znova izmenjujeta. Takrat ko bi človeštvo moralo stopiti v Neskončnost, ker je že vsem vrh glave tega Kaosa in se rešiti pa nastopi Zlata Doba in vsi kar naenkrat pozabimo na prebujenje, ker nam je že vse preveč lepo. In potem spet na koncu Zlate Dobe, ko bi lahko prišli v stik z Zavestjo in se prebudili, ker smo se že naveličali Raja na Zemlji pa spet nastopi Kaos in tako naprej v neskončnost.

Ne vem kaj se vam zdi (in me zanimajo vaši komentarji) toda po mojem mnenju ta Iluzija, ta Maja, ne more delovati samo z enim polom, ker bi se raztreščila, oziroma bi ljudje zelo hitro sprevideli prevaro. Tako da se je treba rešiti ne glede na to ali smo v KAosu ali Zlati Dobi (po mojem se je še težje rešiti med Zlato Dobo, ker je vse preveč lepo in fajn, da bi sploh želeli kam drugam).

Tako da po mojem mnenju ni nobene evolucije, ki bi jo vodile sile Kaosa in Reda ampak samo izmenjavanje Neresničnosti dokler je to pač mogoče.

Rad bi slišal vaša mnenja.


Poet  Huh, če veš da ima Ixtlan daleč prav, potem se mi zdi da ne rabiš glih naših komentarjev in mnenj ...


No sej takega lahko izjavi le nekdo, ki se mu je včerajšnji dan (8. marec) zdel vse kaj drugega kot le obredno žrtvovanje rastlin za bebavost polovice homo sapienske populacije. Malo poglej kakšne poste dajejo ženske na ta topic - povsem v skladu z duhovnim turizmom in zaslepljenostjo z neko imaginarno ljubeznijo, ki jim samo pere možgane.

Zanimajo me mnenja posameznikov, ki so sposobni razmišljati sami zase ne pa kr neki v tri krasne, pišimo in verujmo samo zato ker se fino sliši. Ženske imajo na žalost tako sprane možgane, da je možnost kakšnega preboja sila redka - seveda, ker je veliko lažje sprejeti ustaljene puhlice o ljubezni in o tem kako da je ženska nekaj posebnega, ker vzgaja in rodi otroke - ma kaki!


opa, a voham sovraštvo do žensk Huh

povej to svoji mami kar si klele men med vrsticami povedal.

raje grem nazaj k neandertalcem kot pa med tako visoko razvite duhovneže in intelektualce kot si ti.

vsi učitelji in mojstri učijo o ljubezni, btw.


ma sem raje tiho. ni vredno.

love and peace



Ma seveda, da ni vredno, ker ti pač ne paše. Tebe itak ne zanima popolna Svoboda ampak samo kako boš v tem svetu čimbolj mirno in lagodno živela brez komplikacij, tako kot moja mat, ki sem ji že stokrat rekel, da je babilonska kurba in črna vdova in je šele pred kratkim dojela.

A misliš, da so moški kaj boljši? Isti kreteni so tako moški kot ženske, ampak začuda se le redko katera ženska razsvetli, če sploh. Najbrž zato, ker se takoj prestrašijo, če jim kaj ne gre po načrtu. Ma ta 8.marec je popoln idiotizem - sploh pa še, če na Trenjih sodelujejo take kure. Tako da prosim, ko bodo ženske ratale malo manj mehke in malo manj vse prepolne kompromisov bodo pa morda tudi kaj več kot le duhovne turistke in ne bodo za vse krivile moške - začuda, zakaj pa se ženski del populacije tako obeša na drugi spol in fantazira v nedogled in si izmišlja ne vem kaj.

Tako da, malo več hrbtenice in ne takoj javkat kako da vas moški ne razumejo, ker zakaj bi vas morali moški razumeti, če še same sebe nočete razumeti zaboga!

A ti misliš, da je ta topic lahek? A misliš, da je homo sapiens tako globoko zabredel, ker mu nad glavo visi nekaj prijetno roza mehkega? Joj, če hočes spoznati resnico o samem sebi se moraš pasivno spopasti s celotnim Vesoljem? Madona, kako bodo to ženske naredile, če pa pričakujejo od moških da bodo zanje ne vem kaj naredili?

Moški, ženske - isto sranje. Zakaj je okoli tega potrebno toliko debat? Edini Ljudje, ki sploh obstajajo so le tisti Uresničeni, med katerimi pa kot začuda ni žensk, ker je sodobni softwarski program žensk tako nabasan, da nimajo tiste mortalne nepopustljivosti s katero je potrebno predreti tančico. Pa ne da je popolna Zavest deljena, ženski duhovni um je zgleda tako zabasan, da nobena ženska ne bo niti pomislila, da ga more zavreči in to je problem - brez tega pa sploh ni prehoda.  

Prosim, to ni za duhovne turiste. Zgodovina človeške vrste je pač je zgodba o pranju možganov in uporabljanju ljubezni za mašilo med dvema vojnama in tako dalje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #63 - 10.03.2007 at 02:23:44
 
sploh ne vem kaj naj ti rečem. se mi že skor mal smiliš veš.

dragi poet, naj ti bo cela pot do razsvetljenja en velik sonet. Wink

saj, če je vse tko grozn kokr pač ti vidiš, pol ni čudno, da pridemo sem na počitnice se met fino in bluzit o ljubezni. ja kdo pa sploh hoče bit razsvetljen? Wink

right here right now everything is just allright.  Wink

pa poišč si eno fajn žensko, ti bo kuj lepše v življenju.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #64 - 10.03.2007 at 12:30:50
 
Poet wrote on 09.03.2007 at 23:10:49:
V glavnem, v enem mesecu sem od tega foruma dobil ravno tisto kar sem potreboval. Zdaj me zanima nekaj precej bolj praktičnega. Zanima me namreč, če je kdo meditator (meditacija je zame odteg pozornosti telesu, umu in svetu navznoter do končne Zavesti in nič drugega) ali pa če vsaj kdo ve kako se energija v človeku poveča, da med meditacijo ne postaneš zaspan? To me v bistvu še zelo zanima.

se mi ne zdi pravi topic ... k si se z 'žensko populacijo' tko 'zataknu' ...
pa useen
kolkr jest razumem, je bistveno za zbiranje svoje energije na kup - da ti potem ne pogre pri 'duhovnih podvigih' - rekapitulacija
ali po domače
popedenat odnose ki jih imaš - v življenju - tem - tukaj - zdaj
popedenat - da ni nikjer nobene hude krvi, da nisi nobenmu nč dolžan, da drugi teb niso dolžni
ali po duhovno - karmo spravt čim blj na nulo - usaj tisto ki se je zavedaš

so threadi na to temo, pa če bi še kej na to temo, kr tm nadaljuj pls ...

čeprov ... je glih to kar sm pisu - provzaprov - največji problem homosapiensa ... tko da ... kaj vem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #65 - 12.03.2007 at 10:07:07
 
Poet wrote on 02.03.2007 at 15:48:43:
Prava duhovnost ni za šibke, to pa zato ne, ker Resnica pride kot izredno hladna prha in še potem te vsak hoče prepričati, da to pač ni to. Duhovnost ni za tiste, ki iščejo smisel in se opirajo na upanje in ljubezen - vse to so balasti, ki le prekrivajo tisto kar se dejansko dogaja.

Tako da po mojem mnenju ni nobene evolucije, ki bi jo vodile sile Kaosa in Reda ampak samo izmenjavanje Neresničnosti dokler je to pač mogoče.

Rad bi slišal vaša mnenja.



Kaj pa je duhovnost drugega kot vse življenje se učiti ljubiti ljudi okoli sebe in stvarstvo? Je dvigovanje posameznika na raven božanskosti. Ko praviš, da prava duhovnost ni za šibke na nek način praviš, da življenje ni za šibke. Ko pa te prav življenje pregnete v močnejšega v ljubezni! Kaj pa si ti drugo kot šibak npr. v začetku svojga tuzemskega življenja in brez ljubezni drugih ne bi nikol preživel? Šibkost ne prezirati oz. jo priznati, je že izredna moč. Za prenesti resnico je treba resnično biti močan, ja, samo, kaj pa je za njo? A te ne osvobodi? Brez ljubezni gola resnica je res lahko hladna in gola. Resnično je kamor te pelje srce.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #66 - 12.03.2007 at 10:27:47
 
Quote:
sploh ne vem kaj naj ti rečem. se mi že skor mal smiliš veš.

dragi poet, naj ti bo cela pot do razsvetljenja en velik sonet. Wink

saj, če je vse tko grozn kokr pač ti vidiš, pol ni čudno, da pridemo sem na počitnice se met fino in bluzit o ljubezni. ja kdo pa sploh hoče bit razsvetljen? Wink

right here right now everything is just allright.  Wink

pa poišč si eno fajn žensko, ti bo kuj lepše v življenju.


No evo, saj smo lahko kulturni. Torej moški in ženske - če je celotno Vesolje le utelešena dvojnost, potem sta tudi moški in ženska nasprotna pola - in to je še kako pomembno pri duhovnosti. Moški je namreč uničevalec, ženska pa kreatorka (bi si kdo upal trditi drugače?). Torej moški princip je uničevati življenje, ženski pa kreacija.

Na globalni planetarni ravni je veliko bolje biti ženska - si veliko bolj uravnotežena, nedestruktivena in podobno, to pa zato, ker so moški strup za pravo uravnoteženo družbo v kateri nikoli ne bo harmonije dokler so moški na oblasti.

Potem pa je tu duhovnost, prava duhovnost, ki pa ni nič drugega kot psihološki samomor. Še vsak uresničen posameznik je rekel, da je um problem in da ga je treba izničiti - no, izničitev ega/misleca/jaza je dobesedno psihološki samomor samega sebe, ker najhuje je odtegniti misli brez katerih misleca ni več. Zato je v tem primeru, in samo v tem primeru, ženski princip kreacije življenja ravno največja ovira za ženske in moške z ženskim umom, da bi prišli do razsvetljenja. Ženska ne bo nikoli pristala na to, da se mora izničiti, ker je njen princip ravno kreacija in ne destrukcija.

V bistvu smo se "udarili" ravno na tem principu. Ženski um s principom kreacije je torej strup za pravo duhovnost, ravno tako kot je moški princip destrukcije življenja strup za uravnoteženo družbo. Torej nikoli ne more biti prave harmonije med moškim in žensko temveč samo sobivanje, ki pa samo krade čas in podaljšuje to domeno dvojnosti to pa zato ne, ker je Vesolju, tej MAtrici, v interesu da se naša nasprotna pola stalno krešeta in na ta način samo izgubljamo energijo.

Torej kdo bi se rad razsvetlil, sprašuje Petra G.? Enkrat moraš izkusiti stanje, ko se um umakne za nekaj trenutkov, in potem boš vedela, da je vse kar zdaj poznaš tako neizrazito votlo, prazno in samo sabi namen. Hja, do razsvetljenja pa nihče ne pride, če se ne zgodi psihološki samomor - mislec/ego/jaz se mora na neki točki pretrgati in oveneti in to se sploh ne more zgoditi, če se oklepamo ustaljenih vzorcev in pogledov na svet, ki so le interpretacije misleca/jaza.

Hi hi, ta tvoj zadnji stavek je pa pravzaprav bistvo problema: ženski se romantična ljubezen zdi tako kot razsvetljenje samo, zato bo raje iskala svojo lastno popolnost v nekom drugem, v nekom izven sebe in bo stalno razočarana, ker tega ne bo nikoli dobila. Problem je ta: lažje je "ustvariti" novo zvezo kot pa samo sebe "izničiti", kar se spet vrti okrog principa moške destrukcije in ženske kreacije (seveda to v domeni o kateri se zdaj pogovarjamo).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #67 - 12.03.2007 at 10:49:11
 
Poet wrote on 12.03.2007 at 10:27:47:
Quote:
sploh ne vem kaj naj ti rečem. se mi že skor mal smiliš veš.

dragi poet, naj ti bo cela pot do razsvetljenja en velik sonet. Wink

saj, če je vse tko grozn kokr pač ti vidiš, pol ni čudno, da pridemo sem na počitnice se met fino in bluzit o ljubezni. ja kdo pa sploh hoče bit razsvetljen? Wink

right here right now everything is just allright.  Wink

pa poišč si eno fajn žensko, ti bo kuj lepše v življenju.


No evo, saj smo lahko kulturni. Torej moški in ženske - če je celotno Vesolje le utelešena dvojnost, potem sta tudi moški in ženska nasprotna pola - in to je še kako pomembno pri duhovnosti. Moški je namreč uničevalec, ženska pa kreatorka (bi si kdo upal trditi drugače?). Torej moški princip je uničevati življenje, ženski pa kreacija.

Na globalni planetarni ravni je veliko bolje biti ženska - si veliko bolj uravnotežena, nedestruktivena in podobno, to pa zato, ker so moški strup za pravo uravnoteženo družbo v kateri nikoli ne bo harmonije dokler so moški na oblasti.

Potem pa je tu duhovnost, prava duhovnost, ki pa ni nič drugega kot psihološki samomor. Še vsak uresničen posameznik je rekel, da je um problem in da ga je treba izničiti - no, izničitev ega/misleca/jaza je dobesedno psihološki samomor samega sebe, ker najhuje je odtegniti misli brez katerih misleca ni več. Zato je v tem primeru, in samo v tem primeru, ženski princip kreacije življenja ravno največja ovira za ženske in moške z ženskim umom, da bi prišli do razsvetljenja. Ženska ne bo nikoli pristala na to, da se mora izničiti, ker je njen princip ravno kreacija in ne destrukcija.

V bistvu smo se "udarili" ravno na tem principu. Ženski um s principom kreacije je torej strup za pravo duhovnost, ravno tako kot je moški princip destrukcije življenja strup za uravnoteženo družbo. Torej nikoli ne more biti prave harmonije med moškim in žensko temveč samo sobivanje, ki pa samo krade čas in podaljšuje to domeno dvojnosti to pa zato ne, ker je Vesolju, tej MAtrici, v interesu da se naša nasprotna pola stalno krešeta in na ta način samo izgubljamo energijo.

Torej kdo bi se rad razsvetlil, sprašuje Petra G.? Enkrat moraš izkusiti stanje, ko se um umakne za nekaj trenutkov, in potem boš vedela, da je vse kar zdaj poznaš tako neizrazito votlo, prazno in samo sabi namen. Hja, do razsvetljenja pa nihče ne pride, če se ne zgodi psihološki samomor - mislec/ego/jaz se mora na neki točki pretrgati in oveneti in to se sploh ne more zgoditi, če se oklepamo ustaljenih vzorcev in pogledov na svet, ki so le interpretacije misleca/jaza.

Hi hi, ta tvoj zadnji stavek je pa pravzaprav bistvo problema: ženski se romantična ljubezen zdi tako kot razsvetljenje samo, zato bo raje iskala svojo lastno popolnost v nekom drugem, v nekom izven sebe in bo stalno razočarana, ker tega ne bo nikoli dobila. Problem je ta: lažje je "ustvariti" novo zvezo kot pa samo sebe "izničiti", kar se spet vrti okrog principa moške destrukcije in ženske kreacije (seveda to v domeni o kateri se zdaj pogovarjamo).  


O Poet

Praviš, da je moški uničevalec življenja in ali si kdo upa trditi drugače.

Jst si upam. Ker jst življenje ustvarjam.

Kaj pa ti delaš z življenjem, ja, to je pa tvoja stvar.

Naj ti bo današnji dan najlepši danes.

en bk Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #68 - 12.03.2007 at 11:37:26
 
En_bk, super, potem si moški z ženskim umom, ki se sploh ne zaveda svojih nezavednih procesov in goni samo tisto, kar so mu povedali. Sej se tukaj ne gre za to, da vzameš pištolo in postreliš vse okoli sebe. Na globalni ravni lahko vidiš, da so moški vedno bili vpeti v vojne in uničevanje, ženske pa v kreacijo življenja.

In ta program - ta softwarski mentalni program ostane dokler ne presežeš ega, pa če se tega zavedaš ali ne, in tudi če plemenito žvrgoliš o ne vem čem. V močno zmanjšani obliki ta princip vedno ostaja in če se ga pač ne zavedaš ne misli, da si s tem delaš kakšno duhovno uslugo. Duhovni turizem terja svoj davek. Svet želi videti lepši kot je v resnici - to je optimizem. Pesimizem je, če stvari vidiš v slabši luči kot so dejansko - toda oboje je enako lažno!

Streznitev, streznitev, streznitev. In nezavedni procesi, ki jih je potrebno z mortalno nepopustljivostjo postaviti na plano.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #69 - 12.03.2007 at 11:38:40
 
en_bk wrote on 12.03.2007 at 10:49:11:
Poet wrote on 12.03.2007 at 10:27:47:
Quote:
sploh ne vem kaj naj ti rečem. se mi že skor mal smiliš veš.

dragi poet, naj ti bo cela pot do razsvetljenja en velik sonet. Wink

saj, če je vse tko grozn kokr pač ti vidiš, pol ni čudno, da pridemo sem na počitnice se met fino in bluzit o ljubezni. ja kdo pa sploh hoče bit razsvetljen? Wink

right here right now everything is just allright.  Wink

pa poišč si eno fajn žensko, ti bo kuj lepše v življenju.


No evo, saj smo lahko kulturni. Torej moški in ženske - če je celotno Vesolje le utelešena dvojnost, potem sta tudi moški in ženska nasprotna pola - in to je še kako pomembno pri duhovnosti. Moški je namreč uničevalec, ženska pa kreatorka (bi si kdo upal trditi drugače?). Torej moški princip je uničevati življenje, ženski pa kreacija.

Na globalni planetarni ravni je veliko bolje biti ženska - si veliko bolj uravnotežena, nedestruktivena in podobno, to pa zato, ker so moški strup za pravo uravnoteženo družbo v kateri nikoli ne bo harmonije dokler so moški na oblasti.

Potem pa je tu duhovnost, prava duhovnost, ki pa ni nič drugega kot psihološki samomor. Še vsak uresničen posameznik je rekel, da je um problem in da ga je treba izničiti - no, izničitev ega/misleca/jaza je dobesedno psihološki samomor samega sebe, ker najhuje je odtegniti misli brez katerih misleca ni več. Zato je v tem primeru, in samo v tem primeru, ženski princip kreacije življenja ravno največja ovira za ženske in moške z ženskim umom, da bi prišli do razsvetljenja. Ženska ne bo nikoli pristala na to, da se mora izničiti, ker je njen princip ravno kreacija in ne destrukcija.

V bistvu smo se "udarili" ravno na tem principu. Ženski um s principom kreacije je torej strup za pravo duhovnost, ravno tako kot je moški princip destrukcije življenja strup za uravnoteženo družbo. Torej nikoli ne more biti prave harmonije med moškim in žensko temveč samo sobivanje, ki pa samo krade čas in podaljšuje to domeno dvojnosti to pa zato ne, ker je Vesolju, tej MAtrici, v interesu da se naša nasprotna pola stalno krešeta in na ta način samo izgubljamo energijo.

Torej kdo bi se rad razsvetlil, sprašuje Petra G.? Enkrat moraš izkusiti stanje, ko se um umakne za nekaj trenutkov, in potem boš vedela, da je vse kar zdaj poznaš tako neizrazito votlo, prazno in samo sabi namen. Hja, do razsvetljenja pa nihče ne pride, če se ne zgodi psihološki samomor - mislec/ego/jaz se mora na neki točki pretrgati in oveneti in to se sploh ne more zgoditi, če se oklepamo ustaljenih vzorcev in pogledov na svet, ki so le interpretacije misleca/jaza.

Hi hi, ta tvoj zadnji stavek je pa pravzaprav bistvo problema: ženski se romantična ljubezen zdi tako kot razsvetljenje samo, zato bo raje iskala svojo lastno popolnost v nekom drugem, v nekom izven sebe in bo stalno razočarana, ker tega ne bo nikoli dobila. Problem je ta: lažje je "ustvariti" novo zvezo kot pa samo sebe "izničiti", kar se spet vrti okrog principa moške destrukcije in ženske kreacije (seveda to v domeni o kateri se zdaj pogovarjamo).  


O Poet

Praviš, da je moški uničevalec življenja in ali si kdo upa trditi drugače.

Jst si upam. Ker jst življenje ustvarjam.

Kaj pa ti delaš z življenjem, ja, to je pa tvoja stvar.

Naj ti bo današnji dan najlepši danes.

en bk Cool


en bk,

kot sem razumela, je Poet želel povedat da je moški uničevalec v širšem smislu - na globalni ravni, ne pa doma … medtem ko naj bi ženska imela dar kreacije – za urejanje odnosov v družbi v širšem smislu ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #70 - 12.03.2007 at 11:45:22
 
Poet wrote on 12.03.2007 at 10:27:47:
Torej moški in ženske - če je celotno Vesolje le utelešena dvojnost, potem sta tudi moški in ženska nasprotna pola - in to je še kako pomembno pri duhovnosti. Moški je namreč uničevalec, ženska pa kreatorka (bi si kdo upal trditi drugače?). Torej moški princip je uničevati življenje, ženski pa kreacija.


Moški princip je aktivni, je stimulus, impulz, iskrica, yang, pozitivna, aktivacijska energija v bistvu, ki sproži reakcijo ženske zaloge energije, ki je sama po seb pasivna, sprejemajoča, strukturirana, jin, negativna.

Spol fizičnega telesa določa samo spodnji dve telesi, astralno in eteričnega dvojnika, ostala telesa pa so, tista, ki so v posamezniku seveda definirana, zastopana izmenično/poljubno, odvisno od posameznika.

Invokacija obeh primarnih sil vesolja, sile reda in kaosa ni pogojena s spolom, pa čeprav je ženski princip sam po seb strukturiran, torej predstavlja red - do aktivacije z moškim princupom, ki pa seveda ne pomeni nujno destrukcije.

Po kabalistični definiciji ločimo silo "zla"/kaosa na negativno, ki ma dva aspekta:
- negativnega, ki predstavlja mirovanje in je kot taka opora sili "dobrega" (Shiva, Pluton) --- torej negativni aspekt negativnega "zla"
- pozitivnega, ki je "mrhovinar bogov" in kot taka počisti ostanke, nepotrebne za evolucijo (Kali, Hecata)
in na pozitivno, ki ima spet dva aspekta:
- negativnega, ki predstavlja čisti kaos, kozmični splav, psihični živi pesek --- torej negativni aspekt pozitivnega "zla"
- pozitivnega, ki je v kabali predstavljena z demoni Qlippotha, kot silami, ki so ostale kot presežek ob uravnovešanju in nastanku sefir

Vem, da je tole na prvo žogo težko razumljivo, ampak sam tok za ilustracijo, da zadeve niso tako črno-bele.

Sploh pa nikakršno posploševanje glede spolov ne pride v poštev, pa čeprav Gaussova krivulja čez (borno) osebno statistiko namiguje na določene zaključke.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #71 - 12.03.2007 at 11:52:21
 
Poet wrote on 12.03.2007 at 11:37:26:
En_bk, super, potem si moški z ženskim umom, ki se sploh ne zaveda svojih nezavednih procesov in goni samo tisto, kar so mu povedali. Sej se tukaj ne gre za to, da vzameš pištolo in postreliš vse okoli sebe. Na globalni ravni lahko vidiš, da so moški vedno bili vpeti v vojne in uničevanje, ženske pa v kreacijo življenja.

In ta program - ta softwarski mentalni program ostane dokler ne presežeš ega, pa če se tega zavedaš ali ne, in tudi če plemenito žvrgoliš o ne vem čem. V močno zmanjšani obliki ta princip vedno ostaja in če se ga pač ne zavedaš ne misli, da si s tem delaš kakšno duhovno uslugo. Duhovni turizem terja svoj davek. Svet želi videti lepši kot je v resnici - to je optimizem. Pesimizem je, če stvari vidiš v slabši luči kot so dejansko - toda oboje je enako lažno!

Streznitev, streznitev, streznitev. In nezavedni procesi, ki jih je potrebno z mortalno nepopustljivostjo postaviti na plano.



Če te to osrečuje, Poet, mislm, lepljenje nalepk po drugih, izvoli, nimam nič proti, ker jih tko ti gledaš a ne, ne jst. Smiley

Ampak, jst še zmerej ustvarjam življenje /globalno, Vida/. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #72 - 12.03.2007 at 12:01:05
 
ixtlan wrote on 12.03.2007 at 11:45:22:
Poet wrote on 12.03.2007 at 10:27:47:
Torej moški in ženske - če je celotno Vesolje le utelešena dvojnost, potem sta tudi moški in ženska nasprotna pola - in to je še kako pomembno pri duhovnosti. Moški je namreč uničevalec, ženska pa kreatorka (bi si kdo upal trditi drugače?). Torej moški princip je uničevati življenje, ženski pa kreacija.


Moški princip je aktivni, je stimulus, impulz, iskrica, yang, pozitivna, aktivacijska energija v bistvu, ki sproži reakcijo ženske zaloge energije, ki je sama po seb pasivna, sprejemajoča, strukturirana, jin, negativna.

Spol fizičnega telesa določa samo spodnji dve telesi, astralno in eteričnega dvojnika, ostala telesa pa so, tista, ki so v posamezniku seveda definirana, zastopana izmenično/poljubno, odvisno od posameznika.

Invokacija obeh primarnih sil vesolja, sile reda in kaosa ni pogojena s spolom, pa čeprav je ženski princip sam po seb strukturiran, torej predstavlja red - do aktivacije z moškim princupom, ki pa seveda ne pomeni nujno destrukcije.

Po kabalistični definiciji ločimo silo "zla"/kaosa na negativno, ki ma dva aspekta:
- negativnega, ki predstavlja mirovanje in je kot taka opora sili "dobrega" (Shiva, Pluton) --- torej negativni aspekt negativnega "zla"
- pozitivnega, ki je "mrhovinar bogov" in kot taka počisti ostanke, nepotrebne za evolucijo (Kali, Hecata)
in na pozitivno, ki ima spet dva aspekta:
- negativnega, ki predstavlja čisti kaos, kozmični splav, psihični živi pesek --- torej negativni aspekt pozitivnega "zla"
- pozitivnega, ki je v kabali predstavljena z demoni Qlippotha, kot silami, ki so ostale kot presežek ob uravnovešanju in nastanku sefir

Vem, da je tole na prvo žogo težko razumljivo, ampak sam tok za ilustracijo, da zadeve niso tako črno-bele.

Sploh pa nikakršno posploševanje glede spolov ne pride v poštev, pa čeprav Gaussova krivulja čez (borno) osebno statistiko namiguje na določene zaključke.


V glavnem, tukaj se sploh ne gre toliko za sam spol posameznika kot za primarni princip uma, ki projicira zunanjo podobo, ki pa je le biološki računalnik. Zato si lahko moški z moškim ali ženskim mentalnim programom, ali pa ženska z ženskim ali moškim softwarskim programom. Potem pa pride do tega, da ima nekdo ženski umski program in se počuti ujetega v moškem telesu in bi raje bil ženska, in obratno.

Da, Vesolje je resnično črno-belo in sila, sila preprosto, samo ta naš um bi rad imel zapletene razlage, ker sam zase smatra, da bolj kot je zapleten več je vreden, je pa ravno obratno. Bolj kot si boš želel zapletene razlage, bolj se bolj zapletal v pojavnost, kar pa ta sistem ravno zahteva od nas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #73 - 12.03.2007 at 12:08:25
 
Quote:
Kaj pa je duhovnost drugega kot vse življenje se učiti ljubiti ljudi okoli sebe in stvarstvo?


Bohnedej, da bi ljubil vse po vrsti.

Quote:
Je dvigovanje posameznika na raven božanskosti.


Božanskost je koncept, ane, da je?  Wink

Quote:
Brez ljubezni gola resnica je res lahko hladna in gola. Resnično je kamor te pelje srce.


Približevanje Resnici samo po seb odpira vrata Ljubezni, dviga kvaliteto ljubezni,
ljubezen (oz. predstava kaj naj bi Ljubezen bila) pa odpira vrata vsemu - tudi neResnici.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #74 - 12.03.2007 at 12:15:07
 
Poet wrote on 12.03.2007 at 12:01:05:
V glavnem, tukaj se sploh ne gre toliko za sam spol posameznika kot za primarni princip uma, ki projicira zunanjo podobo, ki pa je le biološki računalnik. Zato si lahko moški z moškim ali ženskim mentalnim programom, ali pa ženska z ženskim ali moškim softwarskim programom. Potem pa pride do tega, da ima nekdo ženski umski program in se počuti ujetega v moškem telesu in bi raje bil ženska, in obratno.

Da, Vesolje je resnično črno-belo in sila, sila preprosto, samo ta naš um bi rad imel zapletene razlage, ker sam zase smatra, da bolj kot je zapleten več je vreden, je pa ravno obratno. Bolj kot si boš želel zapletene razlage, bolj se bolj zapletal v pojavnost, kar pa ta sistem ravno zahteva od nas.


Še zdaleč ni tok simple. Eno figico vemo in arogantno je misliti drugače  Wink Pa naj ti bo to streznitev.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9