Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 13
(Read 36779 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #15 - 22.12.2006 at 16:13:54
 
Tooo , punce  Ajsi & Tai, very good,  Shocked pot je sicer dolga, vendar dokaj prava  Kiss Cheesy Wink Exclaim Smiley . Nekaj bi le še dodal, in sicer , da je vesolje ( in ostalo ) t.i. kaos samo za nekoga, ki tega ne pozna , ne razume dovolj Exclaim. Za ostale pa je to izredno-izredno modro urejen sistem , ... pa lepo, sončno popoldne, še naprej ... B + K , čaw, see yaaa ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #16 - 22.12.2006 at 16:25:56
 
Boštyxz wrote on 22.12.2006 at 16:13:54:
Tooo , punce  Ajsi & Tai, very good,  Shocked pot je sicer dolga, vendar dokaj prava  Kiss Cheesy Wink Exclaim Smiley . Nekaj bi le še dodal, in sicer , da je vesolje ( in ostalo ) t.i. kaos samo za nekoga, ki tega ne pozna , ne razume dovolj Exclaim. Za ostale pa je to izredno-izredno modro urejen sistem , ... pa lepo, sončno popoldne, še naprej ... B + K , čaw, see yaaa ...


men je v bistvu vseeno al je vesolje kaos al urejen sistem. ne rabim razumet vesolja, zato da bi ga lahko čutila in se povezala z njim.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #17 - 22.12.2006 at 16:30:28
 
Seveda, da ne  Cheesy . Le, poudarek je na tem, zato, da lahko uvidimo, da ima vse svoj specijalni namen , nič ni " krneki " ipd , ampak ima vse; svoje mesto, poslanstvo in torej določen cilj  Smiley. See yaaa ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #18 - 22.12.2006 at 22:25:07
 
tai wrote on 22.12.2006 at 02:15:14:
verovanje v boga je ena izmed najlepših stari, kar se mi je zgodilo. pa ne verjamem v boga takega kot vsi ostali, še posebej ne v stilu RKC. ampak to, da verjameš v nekaj višjega ti daje moč, da lahko samo si. in da bo neka višja sila poskrbela zate, da se ti ni tako prekleto treba trudit v življenju.


ne vem, a res misliš, da rabiš boga, da se ti ni treba tako prekleto trudit v življenju?

tai wrote on 22.12.2006 at 02:15:14:
ko sem resnično potrebovala pomoč v življenju sem vedno prosila angele vsega sveta, da naj mi pomagajo. in so mi Smiley čeprav še sama dolgo nisem verjela v to.
imam se za ateistko. definitivno. ampak si dovolim vsake kvatre, da me višja sila vodi.


a čutiš potrebo (ali željo) po tem, da te nekdo vodi? a svojemu lastnemu vodstvu ne zaupaš dovolj?

tai wrote on 22.12.2006 at 02:15:14:
hm... nevem, pa kje je tuki povezava med tem, da nekdo veruje v boga in tem, da si predstavljamo, da je ureditev vesolja hierarhična?


pač Bog naj bi imel glavno besedo, torej je na vrhu hierarhije. takoj nad redovi angelov/polbogov/guruji...

sicer pa evo, čemu bi se jaz trudil argumentirat povezavo:

Boštyxz wrote on 21.12.2006 at 09:37:08:
No, torej, da razložimo, kaj je kdo . Kot je hierarhija v najnižjem kraljestvu energij, peklu, je tudi hierarhija v boljšem kraljestvu energij , nebesih . In, potem, kot imamo najnižjega padlega angela, hudiča vseh hudičev - Satana , imamo tudi Najvišjega Vzvišenega Svetega Angela Vseh Angelov - Jezusa . In, kakor je Satan nad vsemi negativnimi angeli- hudiči, je tudi Jezus nad vsemi pozitivnimi - pravimi angeli . Razlika je le , da je obenem-hkrati Jezus še nad Satanom, čeprav satan to zanika, ne priznava



tai wrote on 22.12.2006 at 02:15:14:
če verjameš z vso bitjo, da bog obstaja, oz. mi je ljubši izraz ena višja sila, še ne pomeni, da to vzameš kot nekaj več. jaz verjamem, da je bog v vseh nas, pa čeprav se sliši še tako klišejsko. in tuki ni nič hierarhičnega. ravno nasprotno. mogoče še bolj sprejemam ljudi kot sebi enakopravne, ker vem, da smo vsi iz istega testa, da je tista bit nekaj, kar je v nas vseh in zato si niti ne upam več obsojat ljudi.


sej nima veze iz česa je kdo, govorim samo o ureditvi. ljudje smo ravno tako iz istega testa, pa so eni vladarji, zemeljska ureditev je hierarhična
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #19 - 22.12.2006 at 23:03:10
 
ixtlan wrote on 22.12.2006 at 10:41:06:
... bistvo moje filozofije (ki jo še razvijam) ureditve vesolja je, da v vesolju ni hierarhije, ampak stvari funkcionirajo na podlagi (globalnih in lokalnih) dogovorov individualnih zavesti, s tem, da ima vsaka zavest svojo avtonomijo, svoje malo vesolje s svojimi lastnimi pravili, ki so sama po sebi nedotakljiva.


A ni veliko bolj preprosto, pa še verjeti ti ni treba: vesolje ni živo, zato ne deluje ampak se samo pokorava fizikalnim zakonom.
Pri ljudeh je pa obratno, bistveno je naše intuitivno delovanje, malenkost razum, fizika je pa samo "podlaga".
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #20 - 22.12.2006 at 23:22:50
 
IceIsNice wrote on 22.12.2006 at 00:41:44:
 

.. nevem kako si ti predstavljas ureditev vesolja. popolna urejenost in hkrati popoln kaos...vesolje, nekaj ki mi daje neskoncen vir cudenja, ko lahko reces samo waw, in se zaves kako smo bedni v vsem svojem napredku Smiley
kako lahko nekaj tako norega sploh primerjas z nekim fevdalizmom, komunizmom,  al pa demokracijo...
vesolje je mnogo presezno glede tega, in religija daje pridih te preseznosti nasi omejenosti..
ajs



to pa moram... evo nekaj kar me zlo spominja na to debato-sploh na tale del.. naključje-sori Wink

iz Geota:

SNEŽNI KRISTALI

NEBEŠKO OBLIKOVANJE

Pisana mešanica pravilnosti in naključja, reda in kaosa, vzorcev in zmešnjave, je za strokovnjake uganka-in to vse večja. Bolj ko proučujejo to minljivo lepoto več vprašanj je brez odgovora.

sounds familiar Grin
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #21 - 23.12.2006 at 09:20:12
 
Oldio wrote on 22.12.2006 at 23:03:10:
ixtlan wrote on 22.12.2006 at 10:41:06:
... bistvo moje filozofije (ki jo še razvijam) ureditve vesolja je, da v vesolju ni hierarhije, ampak stvari funkcionirajo na podlagi (globalnih in lokalnih) dogovorov individualnih zavesti, s tem, da ima vsaka zavest svojo avtonomijo, svoje malo vesolje s svojimi lastnimi pravili, ki so sama po sebi nedotakljiva.


A ni veliko bolj preprosto, pa še verjeti ti ni treba: vesolje ni živo, zato ne deluje ampak se samo pokorava fizikalnim zakonom.
Pri ljudeh je pa obratno, bistveno je naše intuitivno delovanje, malenkost razum, fizika je pa samo "podlaga".

Jooooooooooj, Oldi, kje pa si ob "fizikalnih zakonih" pozabil na Dajalca Zakonov !!! Exclaim???  Questioning  Cheesy Cheesy Cheesy In, Ixtlan, veš, jaz se moram sedaj, ko Ga poznam, še bolj trudit v življenju, ker mi On nalaga še težje naloge, preizkušnje, težave, prepreke, itd ...  Roll Eyes  za večjo rast  Roll Eyes. Včasih sem lastni buči zaupal precej bolj, sedaj pa veliko manj, iz dneva v dan manj Exclaim. Ker, uvidevam, vidim, da je edinole Njegovo vodstvo pravo vodstvo, vse ostalo so blodnje-stranpoti  Exclaim .  In, lep, sončen dan, še naprej, Kopron Team & Boštjan ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #22 - 23.12.2006 at 10:34:02
 
Oldio wrote on 22.12.2006 at 23:03:10:
A ni veliko bolj preprosto, pa še verjeti ti ni treba: vesolje ni živo, zato ne deluje ampak se samo pokorava fizikalnim zakonom.
Pri ljudeh je pa obratno, bistveno je naše intuitivno delovanje, malenkost razum, fizika je pa samo "podlaga".


Zakoni so postavljeni in ovrženi. To postaja vedno bolj moderno. Vprašanje je kateri zakoni so res tako univerzalni, da se jim moramo pokoravat.

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #23 - 23.12.2006 at 10:41:05
 
Boštyxz wrote on 23.12.2006 at 09:20:12:
In, Ixtlan, veš, jaz se moram sedaj, ko Ga poznam, še bolj trudit v življenju, ker mi On nalaga še težje naloge, preizkušnje, težave, prepreke, itd ...  Roll Eyes  za večjo rast  Roll Eyes


kok pa misliš še zrast? Smiley

Boštyxz wrote on 23.12.2006 at 09:20:12:
Včasih sem lastni buči zaupal precej bolj, sedaj pa veliko manj, iz dneva v dan manj Exclaim. Ker, uvidevam, vidim, da je edinole Njegovo vodstvo pravo vodstvo, vse ostalo so blodnje-stranpoti  Exclaim


zakaj pa to uvidevaš? zakaj pa misliš, da ne smeš sam sebi zaupat?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #24 - 23.12.2006 at 10:59:40
 
spark wrote on 22.12.2006 at 23:22:50:
SNEŽNI KRISTALI
NEBEŠKO OBLIKOVANJE
Pisana mešanica pravilnosti in naključja, reda in kaosa, vzorcev in zmešnjave, je za strokovnjake uganka-in to vse večja. Bolj ko proučujejo to minljivo lepoto več vprašanj je brez odgovora.
sounds familiar Grin


znanstveniki zadnje čase posvečajo precej pozornosti enemu novemu terminu, konceptu "inteligent design", zaradi katerega se Darwinovi evolucijski teoriji zelo slabo piše

vedno več znanstvenikov je namreč mnenja, da obstaja neka inteligenca, ki dizajnira življenje. odkrivajo, da se nekateri organizmi niso mogle razviti v skladu načela naravne selekcije, ki vključuje načelo postopnosti, ampak so morali biti razviti po premišljenem načrtu in v enem šusu

po moji filozofiji, ki jo še razvijam in za katero sem dobil navdih iz kabalistične filozofije (meni je kabala bolj filozofija kot religija), je človek  kreator (torej človek, ne Bog) na spiritualnem, mentalnem in astralnem nivoju in vse kar ustvari na teh nivojih lahko manifestira in preizkusi tudi v fizičnem svetu (ki je v samem bistvu, kot vse, naš playground)





Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #25 - 23.12.2006 at 11:45:05
 
Univerzalni zakoni so zakoni razmerij, zakoni, ki jih spoznavamo v matematiki.
Naprimer razmerje med obsegom in premerom kroga je pi (3,14159 ..) in tega razmerja ne more nihče spremeniti niti ga ni nihče določil, to razmerje enostavno tako je.

Iz teh "univerzalnih" zakonov izhajajo tudi vsi fizikalni zakoni, ki za to ne potrebujejo nobenega "zakonodajalca".
Tudi takoimenovani hipotetični "Dajalec zakonov" ali Bog ali Jahve ali kakorkoli ga že kdo želi imenovati, se jim mora pokoravati in jih ne more spremeniti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #26 - 23.12.2006 at 12:11:26
 
Bardo_Thodol wrote on 23.12.2006 at 11:45:05:
Univerzalni zakoni so zakoni razmerij, zakoni, ki jih spoznavamo v matematiki.
Naprimer razmerje med obsegom in premerom kroga je pi (3,14159 ..) in tega razmerja ne more nihče spremeniti niti ga ni nihče določil, to razmerje enostavno tako je.


Jasno, če spremeniš količnik ali razmerje, potem to ni več dvodimenzionalni krog, ampak neka druga oblika. Tu ne vidim zakona, ki bi se mu moral pokoravat, ampak zgolj opis kroga. S formulo za krog opišeš krog.

Bardo_Thodol wrote on 23.12.2006 at 11:45:05:
Iz teh "univerzalnih" zakonov izhajajo tudi vsi fizikalni zakoni, ki za to ne potrebujejo nobenega "zakonodajalca".
Tudi takoimenovani hipotetični "Dajalec zakonov" ali Bog ali Jahve ali kakorkoli ga že kdo želi imenovati, se jim mora pokoravati in jih ne more spremeniti.


Po Einsteinu je itak vse relativno. A je krog, ki se zelo zelo hitro giblje pravokotno na tebe, še kar krog?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #27 - 23.12.2006 at 12:28:51
 
Krog (točke, ki so v ravnini enako oddaljene od točke središča) je vedno krog.

Če razmerja oddaljenosti točk izmaličiš v nekaj drugega, potem to ni več krog in je pač treba računati razmerje po formuli za novo nastali lik, ki pa, odvisno od tega, kaj si iz točk naredil, naprimer elipso, ima spet točno vnaprej določeno razmerje in formule za izračun razmerja tega lika spet ne more nihče spremenjati, kakor bi se mu zahotelo.
Beseda nihče je tu uporabljena dobesedno - NIHČE.

Relativnost si pa nekateri res razlagajo malce po svoje, kot, da pomeni nekakšno poljubnost.
Resnica je daleč od tega, namreč tudi relativnost je "ujeta" v zelo natančne zakonitosti, ki jih ravno tako NIHČE ne more "niti za milimeter" spreminjati, kakor bi se mu pač zdelo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #28 - 23.12.2006 at 13:22:46
 
Bardo_Thodol wrote on 23.12.2006 at 12:28:51:
Krog (točke, ki so v ravnini enako oddaljene od točke središča) je vedno krog.
Če razmerja oddaljenosti točk izmaličiš v nekaj drugega, potem to ni več krog in je pač treba računati razmerje po formuli za novo nastali lik, ki pa, odvisno od tega, kaj si iz točk naredil, naprimer elipso, ima spet točno vnaprej določeno razmerje in formule za izračun razmerja tega lika spet ne more nihče spremenjati, kakor bi se mu zahotelo.
Beseda nihče je tu uporabljena dobesedno - NIHČE.


Ja sej, če hoč krog, maš krog. Če hoč elipso, maš elipso. Big deal. Dvodimenzionalni krog bo vedno krog. Kje je tle omejitev? To je samo opis. Pa zakaj bi spreminjal že dober opis nečesa. Znanost samo *opisuje* kar lahko tako ali drugače zaznamo in izmerimo. Opisuje s formulami. Formule nastanejo na podlagi naših zaznav, meritev. Formule so opis zaznave, meritev in ponavadi tudi predpostavke, da tako in tako je v vseh pogojih, v vsem vesolju in da ne more biti drugače.

Bardo_Thodol wrote on 23.12.2006 at 12:28:51:
Relativnost si pa nekateri res razlagajo malce po svoje, kot, da pomeni nekakšno poljubnost.
Resnica je daleč od tega, namreč tudi relativnost je "ujeta" v zelo natančne zakonitosti, ki jih ravno tako NIHČE ne more "niti za milimeter" spreminjati, kakor bi se mu pač zdelo.


Relativnost v osnovi pravi, da je naša zaznava odvisna od hitrosti gibanja. Če se nekaj lik giblje zelo zelo hitro, je bolj razpotegnen čez prostor. Če se nekaj giblje neskončno hitro, pa čas in prostor izgineta (si naenkrat v točki A in v točki B in C, zato ne obstaja ne prej ne kasneje, pa tudi pot ne obstaja). Že astralno telo (sanje) se giblje hitreje, čas se razpotegne, v nekaj minutah presanjaš cele dogodivščine. Torej, s kakšno formulo opišeš našo zaznavo kroga, ki se giblje zelo zelo hitro in random spreminja smer? S tem, da itak dve dimenzije obstajata samo na papirju, zato dejva probat opisat kroglo.

Itak, vesolje je poljubno, nepredvidljivo, po kvantni fiziki. Ob predpostavki, da je vesolje neskončno, postane v tej neskončnosti možnosti, variacij, zadeva, ki je sama po sebi še tako malo verjetna, v končni fazi realna, uresničljiva.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #29 - 23.12.2006 at 13:42:45
 
Point je v tem, da razmerje med obsegom in premerom kroga ne more bit naprimer 5 ali 800 ali kakor bi se pač kdo spomnil, ampak je natančno 3,14159...
In to razmerje nima ne z merjenji, niti z našo zaznavo popolnoma nič, saj so merjenja le približki, razmerje Pi pa je določeno na neskončno decimalk natančno, pa če ga merimo ali ne.


Specialna relativnost pravi, da so vsi inercilani sistemi (sistemi, ki se ne gibljejo pospešeno) med seboj enakovredni in da je svetlobna hitrost konstantna. Iz teh dveh premis pa sledi vse ostalo, tudi to, da se s povečano hitrostjo prav nič ne razpotegneš ali skrčiš, to samo pomeni, da bo opazovalec v drugem inercialnem sistemu izmeril, da si se v smeri gibanja glede na njega skrčil (ne razpotegnil!),  da se ti je povečala masa, ter da ti čas teče počasneje glede na njega in to spet ne poljubno, ampak po točno določeni formuli, ki je odvisna samo od relativne hitrosti dveh inercialnih sistemov, ki ju primerjaš.
In hitrost seveda ne more bit neskončna, saj je zgornja meja hitrost svetlobe.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 13