Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 13
(Read 36683 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Še eno splošno vprašanje ...
19.12.2006 at 16:10:16
 
Imam še eno splošno vprašanje, ki se glasi : Ali morda kdo ve, zakaj je bil kot bitje postavljen na to zemljo, oziroma,  zakaj je bil poslan semkaj ? Vsako mnenje bi bilo dobrodošlo , da raziščemo temeljna vprašanja bivanja . Lp, B .
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #1 - 19.12.2006 at 17:01:05
 
jaz mislim da vem
Huh
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #2 - 19.12.2006 at 18:08:21
 
Ker se je duša sama tako odločila, seveda po posvetu z vodnicami, kaj je zanjo najboljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #3 - 19.12.2006 at 19:51:30
 
če predpostavimo, da stvarnik ni ločen od stvarstva in da smo vsi eno (z vsem), potem se vprašanje odgovori samo: kot odraz stvarstva smo tukaj točno zato da počnemo, karkoli že počnemo
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #4 - 19.12.2006 at 22:19:09
 
Shocked Roll Eyes Tongue Embarrassed ... Pa še ti povej, Ajsi , ...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
talytha
1
*
Offline

glej v nebo....tam je
resnica
Posts: 5

Gender: female
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #5 - 20.12.2006 at 02:16:30
 
Kaj pa če smo na tem svetu zato da ga izboljsamo ali obratno pokvarimo?Eni za eno drugi za drugo, konec koncev mora biti neko ravnovesje tudi na zemlji sami, vspostavljajo ga razlicne sile, angeli če hočete.....

mislim da smo mi ena izmet teh sil, nekateri delajo dobro in poizkušajo pomagati tistim, ki hodijo v temi in obratno, nekateri so zato da nas zavajajo......tako vsaj jaz mislim no  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #6 - 20.12.2006 at 07:52:50
 
talytha wrote on 20.12.2006 at 02:16:30:
Kaj pa če smo na tem svetu zato da ga izboljsamo ali obratno pokvarimo?Eni za eno drugi za drugo, konec koncev mora biti neko ravnovesje tudi na zemlji sami, vspostavljajo ga razlicne sile, angeli če hočete.....

mislim da smo mi ena izmet teh sil, nekateri delajo dobro in poizkušajo pomagati tistim, ki hodijo v temi in obratno, nekateri so zato da nas zavajajo......tako vsaj jaz mislim no  Huh


se strinjam.
mislm,da smo bili vsi poslani z nekim svojim namenom... hecno, kolk more imet kozmos dela z nami  Wink
jst sm bla enkrat na eni delavnici in mi je en tip povedal, kakšna je baje moja naloga na zemlji in se ti zdi nenavadno, ko ti nekdo kaj takega pove. se mi pa zdi, da so te "naloge" oziroma nameni vedno nekak povezani s tem, da mormo it čez eno zadevo, ki nas najbolj ovira v življenju... kt da je nekomu zgori mal preveč dolgčas in nam potem vedno ene ovire nabaše na naši poti  Cheesy
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #7 - 20.12.2006 at 10:47:05
 
da bi lažje odgovorili na vprašanje smisla obstoja, bi morali najprej odgovoriti na vprašanje:

kaj dobrega nam prinese verovanje v Boga? konkretno?

moj odgovor je: nič. celo nasprotno, škodljivo je: verovanje v Boga postavlja moč izven človeka.

dokler si bomo predstavljali, da je ureditev vesolja hierarhična/diktatorska/fevdalistična/kapitalistična, bo tako tudi na Zemlji (itak pa tako verovanje ustreza režimu, zato gresta režim in religija z roko v roki). a misliš, da vesolje ni urejeno na bolj napreden način kot ga izvajamo (ali smo ga izvajali) na Zemlji?

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #8 - 21.12.2006 at 09:22:33
 
Konkretno verovanje v Boga nam prinese moč+pomoč,  podeljeno od Njega Exclaim . Torej, kaj bi hotel še več  Exclaim?  Questioning Seveda, to potem postavlja moč izven nas, vendar smo itak nemočni + neumni . Šele, ko me vzbudi Njegova sila, moč, šele potem sem učinkovit , drugače pa sem le len - ničvreden hlapec . No, to bi bilo za začetek . Pa lep, sončen dan, še naprej ...  Smiley Boštjan, Minkendorf
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #9 - 21.12.2006 at 10:50:29
 
Boštyxz wrote on 19.12.2006 at 16:10:16:
Imam še eno splošno vprašanje, ki se glasi : Ali morda kdo ve, zakaj je bil kot bitje postavljen na to zemljo, oziroma,  zakaj je bil poslan semkaj ? Vsako mnenje bi bilo dobrodošlo , da raziščemo temeljna vprašanja bivanja . Lp, B .


v nagovoru foruma je rečeno... aha ... kaj je že novica ... treba je sebe realizirat ...  ne vem, morda bi namesto sebe kazalo popravt na Sebe ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #10 - 21.12.2006 at 11:07:55
 
Boštyxz wrote on 19.12.2006 at 16:10:16:
Imam še eno splošno vprašanje, ki se glasi : Ali morda kdo ve, zakaj je bil kot bitje postavljen na to zemljo, oziroma,  zakaj je bil poslan semkaj ? Vsako mnenje bi bilo dobrodošlo , da raziščemo temeljna vprašanja bivanja . Lp, B .

gape wrote on 15.07.2002 at 23:53:18:
vsak se reinkarnira s svojo nalogo, ki jo mora opraviti v tej inkarnaciji.
Nalogo si duša zastavi tako, da se bo na prvem (od trenutno izbranih) nivoju naučila določenih lekcij (tudi za ostale nivoje, saj vsi višji vsebujejo vse nižje). Lekcije so take da v nas vzbudijo občutke - čustva - odziv skratka, seveda slabe, saj smo si zastavili za nalogo, da se bomo naučili ljubiti vse (nam osebno kot duši) največje nagravžnobe kar je bilo mogoče (smo si drzini zaupati svoji presoji) ... vse dogodke, ki bodo na nas vplivali poučno - bodo vzbudili v nas slabo misel, zmo si seveda morali zrežirati sami, zrežirali smo jih na osnovi podatkov ki so nam bili na razpolago na tstem nivoju, smo se jih že naučili ali pa so javno dobro, če jih rabiš jih vzameš.
kao podatki na tistem nivoju so:
lahko se z dušo iz skupine 'zmeniš' za skupno definicijo naloge, tukaj dobiš ogromno podatkov - državo, narodnost ... to je že del definicije 'živali' ki si jo sestavljaš
... pa ne zdej vn padt ... tko je ... imho
pol si definiraš datum rojstva ... to nadalje definira 'žival' saj planeti s povezavo svojih vplivov, vplivajo na lastnosti živali, tekom njenega celega življenja, tukaj tudi definiraš večje prelomnice v lajfu, saj poznaš bioritem, on niha in tko počutje živali niha.
to, pa zihr še kej, je do zdej že definirano, če se tvoje individualno nihanje začne na ta dan, bo od idealne linije odstopalo v točno določene smeri, za točno toliko kot na to vplivajo planeti ... vsa ta nihanja lahko zdej začneš počas seštevat in jih sestavljat v eno samo nit ... sestavljeno iz več niti ... svetlobnih niti.
nato si na osnovi vseh podatkov ki jih imaš, lahko izbereš starše - o starših lahko izveš vse - najbolj pa te zanimajo njihovi vzorci in za kdaj so si splanirali njih razrešitev (za zgled). če so njihovi vzrorci enaki tvojim vzorcem, potem si na pravi poti pri iskanju staršev ... zdej začneš recimo pripravljat starše na spočetje ... kolkr si dobr ... če ti rata zaplodita otroka ... off you go
še 9 mescov in gasa ... gremo spet dol ...
čas je za zadnje priprave: komuniciraš z že inkarniranimi v tisti okolici, tistimi ki se še bodo inkarnirali, se učiš skratka - nabiraš znanje, časa je malo, dolgo pričakovani trenutek je napočil ... še nekaj mesecev ...

(tuki se seveda lahko zgodi da ena blesava duša od ne vem kje, si je pa izbrala glih uno cesto in bodoča (zdej že bivša) mama je bla zlo nepazljiva (kar je bila njena težava od vedno) in ti nisi mogu glih čist useh podatkov čist povsod kjer bo mama gazla pregledat in nisi opazu da si je un tm k živi 100 km stran se spravu kle divjat (naloga kaj čš) ... no v tem primeru bi šlo veliko časa ali kot mi prvimo energije v nič ... datum je mim, mama je čao) ... jovo na novo vse splanirat ... si predstavljaš kolk dela?
faaaaaaak
zarad enga idijota ... mislm
(ups, moja težava)

skratka ... to vse je delu JAZ SEM - višji jaz.
jaz sploh še ni na sceni ... bog je ...
zdej samo še upaš, ne, veruješ da si vse izbral čim bolje kot se je dalo
... še par mescov
v tem procesu enkrat se zgodi tud delitev duše
tega ne štekam glih točno ... bom pa probu še razumet ... recimo
... duša se odloči da se bo inkarnirala z določenim procentom svoje energije ...
višji jaz ostane z enim delom 'gor', ostala energija pa se bo naselila v prej izbrano telo

odvisna od tega, kolk si vzel energije sabo in kolk težke preizkušnje si si sprogramiru, je stopnja zajebanosti tvojega lajfa ... že od prej ... to vse sam nardiš

zdej sm pri rojstvu, duša se je že naselila, privadila se je utesnjenosti ... (tuki vmes pride na sceno prva večja napaka, ki se ti lahko primeri, zaradi nečesa, kar nisi upoštevu pri pogramirnju, se porod mal zamakne ... par urc, ampak, telo nima idealne osnovne krivulje) ... glavni vzorci so zapisani ... lahko se začne življenje človeka ... lahko se začne pisanje vzorev ... s strani staršev (mi točno vemo kakšne vzorce imajo in te nam bodo predali, s svojim vzorom, če so jih že spucal ... je pa zadost drugih okrog nas s tem istim vzorcem (podobno privlači podobno)) in okolice ... s to svinjarijo (in dobroto, ne pozabt, tud taki zgledi so) nas okolica pita in vzorci se zapisujejo, vedno bolj natančno se zapisuje človekov individualni odziv na neko doživetje. mlajše ko je telo bolj dovzetno za vzorce je ... pri sedmih letih je dovzetnost za vzorec skoraj nična, lahko se pa še vedno navlečemo slabe navade ki, je sorodna vzorcu seveda ...

in različnost je rojena
zakaj
zaradi naloge
naloga je pa???
vsak ima svojo
kaj pa je skupna naloga???

gape wrote on 16.06.2002 at 23:49:45:
to je pa res en boljših textov k sm jih bral u lajfu ...
VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/modrosti/ucenja.htm

sm čist poln idej ratu med branjem tega ... dons k je bil smak svijeta ...

lahko bi npr enciklopedijo začel gradit iz tega texta ... itd ... ostalo je samo v moji glavi ... še


malo txta za pokušino:

Človek je sestavljen iz osebnosti (ega, nižje narave) , individualne duše in enotnega duha (višje narave). Osebnost je sestavljena iz fizičnega telesa, življenjske energije (energijskega telesa), čustev (čustvenega telesa) in razuma (mentalnega telesa). Duh je sestavljen iz (višje, čiste) inteligence (modrosti), (brezpogojne) ljubezni (dobrote) in (svobodne) volje (moči). Duša je vmesni člen, ki povezuje osebnost z duhom (nekatera učenja se izogibajo besedi duša in večina učenj se izogiba besedi Bog, ker ju razum ne more spoznati).

Namen življenja je učenje modrosti in gojenje duhovnih vrednot: preprostosti, skromnosti in prave mere ponižnosti, sprejemljivosti, strpnosti in potrpežljivosti, vztrajnosti, iskrenosti in poguma, vere in zaupanja ter ljubezni in sočutja. Končni cilj je spoznati samega sebe in preko razsvetljenja (blaženosti, nirvane) združiti materialno z duhovnim, tako da učenec postane mojster modrosti, ki preseže svoj ego, vzpostavi nadzor nad svojo osebnostjo, živi duhovne vrednote in postane učitelj. Modrecu se razširi metafizično srce preko vseh ljudi in ne dela več razlik med ljudmi. Njegova zavest se razširi, da dojame, da smo vsi z vsemi povezani.

Temeljni princip, ki omogoča učenje in napredovanje na duhovni poti, je reinkarnacija: duša se spušča v (fizično) telo znova in znova, se uči in nabira izkušnje, dokler ne obvlada svoje osebnosti in ne doseže razsvetljenja.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ledenica
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Gender: female
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #11 - 21.12.2006 at 18:52:42
 
še vedno se iščem Huhin svoje poslanstvo Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #12 - 22.12.2006 at 00:41:44
 
ixtlan wrote on 20.12.2006 at 10:47:05:
da bi lažje odgovorili na vprašanje smisla obstoja, bi morali najprej odgovoriti na vprašanje:

kaj dobrega nam prinese verovanje v Boga? konkretno?

moj odgovor je: nič. celo nasprotno, škodljivo je: verovanje v Boga postavlja moč izven človeka.

dokler si bomo predstavljali, da je ureditev vesolja hierarhična/diktatorska/fevdalistična/kapitalistična, bo tako tudi na Zemlji (itak pa tako verovanje ustreza režimu, zato gresta režim in religija z roko v roki). a misliš, da vesolje ni urejeno na bolj napreden način kot ga izvajamo (ali smo ga izvajali) na Zemlji?


ravno obratno! verovanje da moc cloveku! sploh verovanje, ki poudarja pomembnost individuuma.. nevem kako si ti predstavljas ureditev vesolja. popolna urejenost in hkrati popoln kaos...vesolje, nekaj ki mi daje neskoncen vir cudenja, ko lahko reces samo waw, in se zaves kako smo bedni v vsem svojem napredku Smiley
kako lahko nekaj tako norega sploh primerjas z nekim fevdalizmom, komunizmom,  al pa demokracijo...
vesolje je mnogo presezno glede tega, in religija daje pridih te preseznosti nasi omejenosti..
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #13 - 22.12.2006 at 02:15:14
 
ixtlan wrote on 20.12.2006 at 10:47:05:
da bi lažje odgovorili na vprašanje smisla obstoja, bi morali najprej odgovoriti na vprašanje:

kaj dobrega nam prinese verovanje v Boga? konkretno?

moj odgovor je: nič. celo nasprotno, škodljivo je: verovanje v Boga postavlja moč izven človeka.

dokler si bomo predstavljali, da je ureditev vesolja hierarhična/diktatorska/fevdalistična/kapitalistična, bo tako tudi na Zemlji (itak pa tako verovanje ustreza režimu, zato gresta režim in religija z roko v roki). a misliš, da vesolje ni urejeno na bolj napreden način kot ga izvajamo (ali smo ga izvajali) na Zemlji?



verovanje v boga je ena izmed najlepših stari, kar se mi je zgodilo. pa ne verjamem v boga takega kot vsi ostali, še posebej ne v stilu RKC. ampak to, da verjameš v nekaj višjega ti daje moč, da lahko samo si. in da bo neka višja sila poskrbela zate, da se ti ni tako prekleto treba trudit v življenju. ko sem resnično potrebovala pomoč v življenju sem vedno prosila angele vsega sveta, da naj mi pomagajo. in so mi Smiley čeprav še sama dolgo nisem verjela v to.
imam se za ateistko. definitivno. ampak si dovolim vsake kvatre, da me višja sila vodi.

hm... nevem, pa kje je tuki povezava med tem, da nekdo veruje v boga in tem, da si predstavljamo, da je ureditev vesolja hierarhična? če verjameš z vso bitjo, da bog obstaja, oz. mi je ljubši izraz ena višja sila, še ne pomeni, da to vzameš kot nekaj več. jaz verjamem, da je bog v vseh nas, pa čeprav se sliši še tako klišejsko. in tuki ni nič hierarhičnega. ravno nasprotno. mogoče še bolj sprejemam ljudi kot sebi enakopravne, ker vem, da smo vsi iz istega testa, da je tista bit nekaj, kar je v nas vseh in zato si niti ne upam več obsojat ljudi.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno splošno vprašanje ...
Reply #14 - 22.12.2006 at 10:41:06
 
IceIsNice wrote on 22.12.2006 at 00:41:44:
ravno obratno! verovanje da moc cloveku!


zakaj in kako?

IceIsNice wrote on 22.12.2006 at 00:41:44:
sploh verovanje, ki poudarja pomembnost individuuma..


a rabiš Boga, da ti reče, da si unikat? a rabiš Boga, da ti reče, da si pomemben? a rabiš Boga, da ti reče, da se ceni in ljubi?

IceIsNice wrote on 22.12.2006 at 00:41:44:
nevem kako si ti predstavljas ureditev vesolja. popolna urejenost in hkrati popoln kaos...vesolje, nekaj ki mi daje neskoncen vir cudenja, ko lahko reces samo waw, in se zaves kako smo bedni v vsem svojem napredku Smiley
kako lahko nekaj tako norega sploh primerjas z nekim fevdalizmom, komunizmom,  al pa demokracijo...
vesolje je mnogo presezno glede tega, in religija daje pridih te preseznosti nasi omejenosti..


ja sej ravno TO. da bi zemeljsko ureditev približali ureditvi vesolja bi bilo verjetno bolje, kot da ureditev vesolja (skoz religijo) približujemo človeškim ureditvam... bistvo moje filozofije (ki jo še razvijam) ureditve vesolja je, da v vesolju ni hierarhije, ampak stvari funkcionirajo na podlagi (globalnih in lokalnih) dogovorov individualnih zavesti, s tem, da ima vsaka zavest svojo avtonomijo, svoje malo vesolje s svojimi lastnimi pravili, ki so sama po sebi nedotakljiva.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 13