Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 20182 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
NLP
24.10.2006 at 13:24:19
 
NLP je ena boljših zadev, ki se je lahko lotiš (kombinirana s samo-hipnozo in tehnikami za urjenje spomina, je zmagovalna)

http://en.wikipedia.org/wiki/Neuro-Linguistic_Programming

http://nlp.glottanova.si/ - prijave do 3.11., jst sem se kar vpisal

tečaj seveda ni nujen, sem prepričan, da nekateri NLP že sami po sebi prakticirate, na svoj lasten način
ampak zelo uporabni modeli so že do potankosti razviti in preizkušeni, zato je škoda, da se človek ne bi seznanil z njimi. zdi se mi, da sta tale knjiga in delovni zvezek kar na mestu:

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/1855383446/026-8632307-1990049?%5Fencod...
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/0007100035/026-8632307-1990049?%5Fencod...

sem ju naročil, pa da vidimo

se pa zagotovo da tudi z googlanjem priti do vseh relevantnih informacij

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: NLP
Reply #1 - 25.10.2006 at 10:09:06
 
Na to temo smo odprli najmanj dva topika:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=104572...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1084369209/1#1


pa oba sta izzvenela nekako v prazno.

Po moje ta vedenjsko  kognitivna metoda povečuje učinovitost tistega, kar delaš, vendar žal tud tega, kar delaš narobe oz.  kar delaš proti sebi oz. drugim. Občutek, da si v svojem delu učinkovit, ziher povečuje občutek sreče pod pogojem, da je merilo tvoje sreče zgolj  učinkovitost. Jest pa začenjam verjet tud  v to, da se je mogoče učit tud iz neučinkovitosti, ker se učim zaupat nezavedneumu, ki 'sabotira' mojo učinkovitost prav na področjih, na katerih zavestno želim povečat svojo učinovitost. Nezavedna neuspešnost je lahko edina zavora proti uspešnemu delovanju  proti samemu  sebi, kakorkoli že parodoksno se to sliši. To je po moje problem vseh vedenjskih kognitivnih terapij ne samo NLP, zato mi ob njih zmeraj pogosteje zasveti vsaj oranžna luč, če že ne rdeča...  Undecided Angry    
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: NLP
Reply #2 - 25.10.2006 at 11:53:15
 
V bistvu se s kognitivno terapijo NLP intenzivira točno tisto tisto, kar si želim, le da je subjekt te želje zavestni jaz, ki dela proti meni samemu. Jaz namreč  nisem  samo ta zvestni jaz ampak tudi in predvsem moje nezavedno, ki se (še) ni realiziralo v mojem zavestnem jazu in mu s tem poveličevanjem učinkovitosti zavestnega jaza zapiram možnost, da bi se realiziralo v prav tem zavestnem jazu.      

Nezavedno pojmujem kot občutenje praznine ob doseženi homeostazi oz.  bolje povedano  kot odostnost želje po homeostazi, ko je ta že dosežena. Nedelovanje samo po sebi še ni ta homeostaza, ker nedelovanje ni občutenje praznine (kakorkoli se to očutenje praznine sliši paradoksno, saj nečesa, kar ni, ni mogoče občutit), ampak enako kot delovanje le  ena od poti k doseganju te homeostaze.

Energija nezavednega dejansko sabotira zavestno (ne)delovanje v smeri, ki ni usmerjeno k doseganju homeostaze, samo se ti sabotaži zavestni jaz boji prisluhnit, ker bi s tem zgubu na lastni učinkovitosti.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: NLP
Reply #3 - 25.10.2006 at 12:02:14
 
titud wrote on 25.10.2006 at 10:09:06:
Po moje ta vedenjsko  kognitivna metoda povečuje učinovitost tistega, kar delaš, vendar žal tud tega, kar delaš narobe oz.  kar delaš proti sebi oz. drugim.


Kakorkoli že Crowleya zanaša levo in desno, ampak njegovega življenskega vodila se pa večkrat spomnim:

Do what thou wilt shall be the whole of the Law.
Celoten zakon bodi: delaj kar sam hočeš oz. delaj kar ti paše.

Ni prav in ni narobe, je samo a ti nekaj paše počet al ti ne paše.
Ni na tem svetu avtoritete, ki bi lahko postavila pravila kaj je prav in kaj narobe.
Zato so kognitivne metode zakon! Se boš sam odločil kaj ti paše. Jebeš moralo, ki vkaluplja, in vse učitelje, učenja in religije, ki jim ne moreš in ne smeš vsega slepo verjet. Svoboda uma je največ kar lahko imaš.

titud wrote on 25.10.2006 at 10:09:06:
Občutek, da si v svojem delu učinkovit, ziher povečuje občutek sreče pod pogojem, da je merilo tvoje sreče zgolj  učinkovitost. Jest pa začenjam verjet tud  v to, da se je mogoče učit tud iz neučinkovitosti, ker se učim zaupat nezavedneumu, ki 'sabotira' mojo učinkovitost prav na področjih, na katerih zavestno želim povečat svojo učinovitost.


Whatever it takes. Za srečo. Vprašanje tut kaj je ultimativni cilj, al je sreča al je učenje. Zame je sreča. Srečen sem lahko le, če živim svojo strast (to seveda ni in ne more bit edini faktor za srečo, je pa ključen, kot je ključno npr. še zdravje). Strast do nečesa, logično, raste s povečanjem *učinkovitosti* na tem področju, ki je pa posledica učenja. Anpak raste samo do neke mere, ko predmet učenja že dovolj spoznaš, potem se pa na neki točki strast ohladi in takrat se lotiš česa novega, česar še ne poznaš, na kar si po vsej verjetnosti naletel med spoznavanjem prejšnjega. Tko nekak jst funkcioniram in lahko bi zaključil, da je moja strast (in sreča) spoznavanje neznanega. Kot vidiš je povečanje učinkovitosti del poti do sreče, ne pa merilo sreče.

titud wrote on 25.10.2006 at 10:09:06:
Nezavedna neuspešnost je lahko edina zavora proti uspešnemu delovanju  proti samemu  sebi, kakorkoli že parodoksno se to sliši.


Itak, šele, ko se neuspešnosti zaveš, lahko narediš prvi korak k zavedni uspešnosti.

titud wrote on 25.10.2006 at 10:09:06:
To je po moje problem vseh vedenjskih kognitivnih terapij ne samo NLP, zato mi ob njih zmeraj pogosteje zasveti vsaj oranžna luč, če že ne rdeča...  Undecided Angry    


Jaz ne vidim prav nobenega problema.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: NLP
Reply #4 - 25.10.2006 at 12:29:07
 
titud wrote on 25.10.2006 at 11:53:15:
V bistvu se s kognitivno terapijo NLP intnzivira točno tisto tisto, kar si želim, le da je subjekt te želje zavestni jaz, ki dela proti meni samemu. Jaz namreč  nisem  samo ta zvestni jaz ampak tudi in predvsem moje nezavedno, ki se (še) ni realiziralo v mojem zavestnem jazu in mu s tem poveličevnjem učinkovitosti zavestnega jaza zapiram možnost, da bi se realiziralo prav tem zavestnem jazu.

Nezavedno pojmujem kot občutenje praznine ob doseženi homeostazi oz.  bolje povedano  kot odostnost želje po homeostazi, ko je ta že dosežena. Nedelovanje samo po sebi še ni ta homeostaza, ker nedelovanje ni občutenje praznine (kakorkoli se to očutenje praznine sliši paroksno, saj nečesa, kar ni, ni mogoče občutit), ampak enako kot delovanje le  ena od poti k doseganju te homeostaze.

Energija nezavednega dejansko sabotira zavestno (ne)delovanje v smeri, ki ni usmerjeno k doseganju homeostaze, samo se ti sabotaži zavestni jaz boji prisluhnit, ker bi s tem zgubu na lastni učinkovitosti.  


Nezavedno ni nujno koristno. Velikokrat tudi ni koristno. Pa vendar vpliva nate in to tako, da se sploh ne zavedaš. Wink S tem te pa omejuje, saj se, dokler ne ozavestiš in ne začneš delovati zavedno, odzivaš nagonsko (nezavedno, ne-kreativno).

Sam sebi si najboljši inštrument za odčitavanje kaj ti paše in kaj ne. Če si pozoren, takoj veš kaj od zavednega delovanja je povzročilo neprijetno spremembo v tvojem sistemu. Tedaj lahko prepričanje, iz katerega zavedno delovanje izvira, takoj korigiraš. Če deluješ iz nezavednega, moraš pa nezavedno najprej ozavestit, da lahko nezavedno prepričanje korigiraš, ko enkrat postane zavedno.

Načeloma je treba vsako prepričanje preverjat a zate deluje ali ne (torej kognitivna metoda) toliko časa, da si prepričan, da deluje. Tedaj lahko to prepričanje premakneš v nezavedno (s tem, ko ti postane rutina, ko prepričanja ne preverjaš več), da ti ne obremenjuje več zavednih miselnih procesov (kar je super). V zavednih miselnih procesih pa s tem postane prostor za nekaj novega, za preverjanje naslednjega prepričanja.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: NLP
Reply #5 - 25.10.2006 at 12:57:34
 
Romantični odnos z nezavednim ti ne bo prav nič koristil. Nezavedno je treba ozavestit, preverit, po potrebi preprogramirat in nov program, ki je zate delujoč, vstaviti v background, da ne obremenjuje zavednih miselnih procesov.

Nezavedno je samo skupek programov, ki si jih v procesu socializacije (morala, učenje, izkušnje) postavil v background in se jih ne zavedaš več, tečejo sami od sebe. Če so koristni ali ne, je pa treba preverjat, vsakega posebej.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: NLP
Reply #6 - 26.10.2006 at 11:54:50
 
ixtlan wrote on 25.10.2006 at 12:02:14:
Jaz ne vidim prav nobenega problema.



Pozabljaš, da je tudi tako opredeljena svoboda uma tudi sama moralna in oz. da ni  izven vsake morale. Takšna morala uma je pogojena s svobodnim trgom, maksimilizacije osebne koristi in drugih atributov kapitalistične produkcije, ki ji  NLP služi  predvsem za povečevanje učinkovitosti delavcev in managerjev in jih vkaluplja v  makimilizacije profita, kar seveda ni vedno v skladu ali je celo v naprotjo osebnostnim razvojem  in individualizacijo.  Jest vidim v tem problem, sorry.  




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: NLP
Reply #7 - 26.10.2006 at 12:17:33
 
ixtlan wrote on 25.10.2006 at 12:29:07:
titud wrote on 25.10.2006 at 11:53:15:
V bistvu se s kognitivno terapijo NLP intnzivira točno tisto tisto, kar si želim, le da je subjekt te želje zavestni jaz, ki dela proti meni samemu. Jaz namreč  nisem  samo ta zvestni jaz ampak tudi in predvsem moje nezavedno, ki se (še) ni realiziralo v mojem zavestnem jazu in mu s tem poveličevnjem učinkovitosti zavestnega jaza zapiram možnost, da bi se realiziralo prav tem zavestnem jazu.

Nezavedno pojmujem kot občutenje praznine ob doseženi homeostazi oz.  bolje povedano  kot odostnost želje po homeostazi, ko je ta že dosežena. Nedelovanje samo po sebi še ni ta homeostaza, ker nedelovanje ni občutenje praznine (kakorkoli se to očutenje praznine sliši paroksno, saj nečesa, kar ni, ni mogoče občutit), ampak enako kot delovanje le  ena od poti k doseganju te homeostaze.

Energija nezavednega dejansko sabotira zavestno (ne)delovanje v smeri, ki ni usmerjeno k doseganju homeostaze, samo se ti sabotaži zavestni jaz boji prisluhnit, ker bi s tem zgubu na lastni učinkovitosti.  


Nezavedno ni nujno koristno. Velikokrat tudi ni koristno. Pa vendar vpliva nate in to tako, da se sploh ne zavedaš. Wink S tem te pa omejuje, saj se, dokler ne ozavestiš in ne začneš delovati zavedno, odzivaš nagonsko (nezavedno, ne-kreativno).

Sam sebi si najboljši inštrument za odčitavanje kaj ti paše in kaj ne. Če si pozoren, takoj veš kaj od zavednega delovanja je povzročilo neprijetno spremembo v tvojem sistemu. Tedaj lahko prepričanje, iz katerega zavedno delovanje izvira, takoj korigiraš. Če deluješ iz nezavednega, moraš pa nezavedno najprej ozavestit, da lahko nezavedno prepričanje korigiraš, ko enkrat postane zavedno.

Načeloma je treba vsako prepričanje preverjat a zate deluje ali ne (torej kognitivna metoda) toliko časa, da si prepričan, da deluje. Tedaj lahko to prepričanje premakneš v nezavedno (s tem, ko ti postane rutina, ko prepričanja ne preverjaš več), da ti ne obremenjuje več zavednih miselnih procesov (kar je super). V zavednih miselnih procesih pa s tem postane prostor za nekaj novega, za preverjanje naslednjega prepričanja.


O nezavednem bi se splačalo odpret nov topik al pa debatirat na kakšnem že odprtem na to temo, vsekakor pa nezavednega ne pojmujem zgolj v freudovskem smislu kot neko ropotaranico iz zavestnega potisnjenih komplesov in frustracij, ki iz ozadja moteče vplivajo na našo funkcionalnost.   Bliže mi je jungovsko pojmovanje nezavednega, ki se nam razkriva na kolektivnem nivoju skozi mitologijo,  na individualnem pa skozi sanje na simbolen način, še najbližje pa mi je zadnje čase lacanovsko pojmovanje nezavednega, strukurianega kot govor, karkoli že to pomeni. Vsi ti pristopi k nezavednemu so globinsko analitični in so mi  kot taki bližje od  funkcionalsitičnih, iz katerih izhajo kognitivne terpije, vključno z NLP.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: NLP
Reply #8 - 13.12.2006 at 13:38:18
 
titud wrote on 26.10.2006 at 11:54:50:
ixtlan wrote on 25.10.2006 at 12:02:14:
Jaz ne vidim prav nobenega problema.



Pozabljaš, da je tudi tako opredeljena svoboda uma tudi sama moralna in oz. da ni  izven vsake morale. Takšna morala uma je pogojena s svobodnim trgom, maksimilizacije osebne koristi in drugih atributov kapitalistične produkcije, ki ji  NLP služi  predvsem za povečevanje učinkovitosti delavcev in managerjev in jih vkaluplja v  makimilizacije profita, kar seveda ni vedno v skladu ali je celo v naprotjo osebnostnim razvojem  in individualizacijo.  Jest vidim v tem problem, sorry.  



Niti ne, NLP ni usmerjen v poslovno pridobitništvo. Nevro-lingvistično-programiranje je miselno in čustveno programiranje, torej skupek metod za izvajanje le-tega, programski jezik, če hočeš. V rokah posameznika je, kakšne programe bo pisal. Kot vedno, se lahko neko orodje uporablja ali zlorablja. Lahko se uporablja etično ali neetično. Ob uporabi nekega močnega orodja pač moraš toliko bolj zaupati svoji morali.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: NLP
Reply #9 - 13.12.2006 at 14:10:29
 
titud wrote on 26.10.2006 at 12:17:33:
ixtlan wrote on 25.10.2006 at 12:29:07:
titud wrote on 25.10.2006 at 11:53:15:
V bistvu se s kognitivno terapijo NLP intnzivira točno tisto tisto, kar si želim, le da je subjekt te želje zavestni jaz, ki dela proti meni samemu. Jaz namreč  nisem  samo ta zvestni jaz ampak tudi in predvsem moje nezavedno, ki se (še) ni realiziralo v mojem zavestnem jazu in mu s tem poveličevnjem učinkovitosti zavestnega jaza zapiram možnost, da bi se realiziralo prav tem zavestnem jazu.

Nezavedno pojmujem kot občutenje praznine ob doseženi homeostazi oz.  bolje povedano  kot odostnost želje po homeostazi, ko je ta že dosežena. Nedelovanje samo po sebi še ni ta homeostaza, ker nedelovanje ni občutenje praznine (kakorkoli se to očutenje praznine sliši paroksno, saj nečesa, kar ni, ni mogoče občutit), ampak enako kot delovanje le  ena od poti k doseganju te homeostaze.

Energija nezavednega dejansko sabotira zavestno (ne)delovanje v smeri, ki ni usmerjeno k doseganju homeostaze, samo se ti sabotaži zavestni jaz boji prisluhnit, ker bi s tem zgubu na lastni učinkovitosti.  


Nezavedno ni nujno koristno. Velikokrat tudi ni koristno. Pa vendar vpliva nate in to tako, da se sploh ne zavedaš. Wink S tem te pa omejuje, saj se, dokler ne ozavestiš in ne začneš delovati zavedno, odzivaš nagonsko (nezavedno, ne-kreativno).

Sam sebi si najboljši inštrument za odčitavanje kaj ti paše in kaj ne. Če si pozoren, takoj veš kaj od zavednega delovanja je povzročilo neprijetno spremembo v tvojem sistemu. Tedaj lahko prepričanje, iz katerega zavedno delovanje izvira, takoj korigiraš. Če deluješ iz nezavednega, moraš pa nezavedno najprej ozavestit, da lahko nezavedno prepričanje korigiraš, ko enkrat postane zavedno.

Načeloma je treba vsako prepričanje preverjat a zate deluje ali ne (torej kognitivna metoda) toliko časa, da si prepričan, da deluje. Tedaj lahko to prepričanje premakneš v nezavedno (s tem, ko ti postane rutina, ko prepričanja ne preverjaš več), da ti ne obremenjuje več zavednih miselnih procesov (kar je super). V zavednih miselnih procesih pa s tem postane prostor za nekaj novega, za preverjanje naslednjega prepričanja.


O nezavednem bi se splačalo odpret nov topik al pa debatirat na kakšnem že odprtem na to temo, vsekakor pa nezavednega ne pojmujem zgolj v freudovskem smislu kot neko ropotaranico iz zavestnega potisnjenih komplesov in frustracij, ki iz ozadja moteče vplivajo na našo funkcionalnost.   Bliže mi je jungovsko pojmovanje nezavednega, ki se nam razkriva na kolektivnem nivoju skozi mitologijo,  na individualnem pa skozi sanje na simbolen način, še najbližje pa mi je zadnje čase lacanovsko pojmovanje nezavednega, strukurianega kot govor, karkoli že to pomeni. Vsi ti pristopi k nezavednemu so globinsko analitični in so mi  kot taki bližje od  funkcionalsitičnih, iz katerih izhajo kognitivne terpije, vključno z NLP.




Se strinjam. Meni je jungovsko razumevanje nezavednega najbližje. Lahko poveš kaj več o lacanovskem?

Tudi jaz sem po duši analitik. Razlika je ali želiš razumet ali izboljšat svojo podzavest, tako da ti bo bolje služila. Jaz bi oboje, zato bom kombiniral. Klasična psihoterapija žal nima pojma kako delujejo možgani, sicer ne bi od pacientov zahtevali, da v nedogled podoživljajo travme iz otroštva in jih s tem krepijo. Psihoterapevti analizirajo in zaračunavajo, po petih letih psihoterapije, pa rečejo, da se pacient upira...in ga napotijo k drugemu terapevtu. Psihoterapevtske metode so že dobre, ampak pacienti so krivi, da ne delujejo! Haha... Psihoterapevti imajo eno fiksno idejo, da če bodo ljudje RAZUMELI svoje probleme, da bodo le-ti izginili.

NLP metode za razliko od klasičnih psihoterapevtskih globinsko analitičnih, stremijo k rezultatom, ki so takojšnji. Za rezultate samo razumevanje podzavesti ni dovolj. Podzavest je treba preprogramirat. To pa preučuje NLP.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: NLP
Reply #10 - 13.12.2006 at 21:23:34
 
Sem že mislil, da gre za UFO, ... Roll Eyes...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: NLP
Reply #11 - 16.01.2007 at 10:48:34
 
titud, po dveh modulih nlp-ja sem se na lastne oči prepričal kako se lahko nlp kot orodje narobe uporabi. brez dobrega poznavanja psihologije (in koneckoncev mistike) je bolš, da se zadeve človek ne loti ker lahko naredi, po mojem mnenju, več škode kot koristi... pričakujem še več zlorab (sicer dobronamernih) v naslednjih modulih Sad
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: NLP
Reply #12 - 16.01.2007 at 11:55:37
 
ixtlan wrote on 16.01.2007 at 10:48:34:
titud, po dveh modulih nlp-ja sem se na lastne oči prepričal kako se lahko nlp kot orodje narobe uporabi. brez dobrega poznavanja psihologije (in koneckoncev mistike) je bolš, da se zadeve človek ne loti ker lahko naredi, po mojem mnenju, več škode kot koristi... pričakujem še več zlorab (sicer dobronamernih) v naslednjih modulih Sad


Kaj sem ti govoru?

Sicer sem pa mnenja, da NLP na splošno dost dodatne škode folku itak ne more naredit, saj ga samo izmojstri v tem, kar itak počne oz. bi si močno želu počet še boljš. Ko sva bila z ženo službeno na enem takih tečajev(vsaj 8 krat po 4 ure), kjer so metode NLP uprabljali za povečanje naše poslovne učinkovitosti (sprejemanje problemov in sprememb kot izzivov, spidiranje s pozitivno usmerjnostjo...), je ves čas spraljavala  predvatelja in veliko večino prisotnih s svojimi 'popravki' in 'vložki' v smeri osebnostne rasti ob živce, saj so jo vsi jemali kot moteč element kljub svoji nedvono večji karzimi od predavateljeve. Sem ji komaj dopovedal, da vse psihološke finte (priznam, nekatere so ble nove tud men) ne služijo ozaveščanju folka ampak dodatnemu ( psihološko utemeljenemu) pobebavljenju in da če sva že plačana za to, da to poslušava, naj da že mir da se bom lahko na stroške firme poučil, kako to zgleda  da se ne bom kdaj znajdu v situcaiji, da bo za kaj takega plačeval iz lastnega žepa. .. Roll Eyes Smiley. Na mojo žalost smo zaradi njenjega 'tečnarjenja' spustili ali na hitro preleteli kar nekaj poglavij, tako da celotne slike o NLP žal nimam, mam pa dovolj, da sam ziher ne bom plačeval zanj, kaj šele navduševal druge (o tem, da potekajo tečaji in usposbljanja po mrežnem sistemu ali še bolje po sistemu antonove verige sem pa itak že nekje pisal...)      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: NLP
Reply #13 - 16.01.2007 at 16:36:24
 
titud wrote on 16.01.2007 at 11:55:37:
ixtlan wrote on 16.01.2007 at 10:48:34:
titud, po dveh modulih nlp-ja sem se na lastne oči prepričal kako se lahko nlp kot orodje narobe uporabi. brez dobrega poznavanja psihologije (in koneckoncev mistike) je bolš, da se zadeve človek ne loti ker lahko naredi, po mojem mnenju, več škode kot koristi... pričakujem še več zlorab (sicer dobronamernih) v naslednjih modulih Sad


Kaj sem ti govoru?

Sicer sem pa mnenja, da NLP na splošno dost dodatne škode folku itak ne more naredit, saj ga samo izmojstri v tem, kar itak počne oz. bi si močno želu počet še boljš. Ko sva bila z ženo službeno na enem takih tečajev(vsaj 8 krat po 4 ure), kjer so metode NLP uprabljali za povečanje naše poslovne učinkovitosti (sprejemanje problemov in sprememb kot izzivov, spidiranje s pozitivno usmerjnostjo...), je ves čas spraljavala  predvatelja in veliko večino prisotnih s svojimi 'popravki' in 'vložki' v smeri osebnostne rasti ob živce, saj so jo vsi jemali kot moteč element kljub svoji nedvono večji karzimi od predavateljeve. Sem ji komaj dopovedal, da vse psihološke finte (priznam, nekatere so ble nove tud men) ne služijo ozaveščanju folka ampak dodatnemu ( psihološko utemeljenemu) pobebavljenju in da če sva že plačana za to, da to poslušava, naj da že mir da se bom lahko na stroške firme poučil, kako to zgleda  da se ne bom kdaj znajdu v situcaiji, da bo za kaj takega plačeval iz lastnega žepa. .. Roll Eyes Smiley. Na mojo žalost smo zaradi njenjega 'tečnarjenja' spustili ali na hitro preleteli kar nekaj poglavij, tako da celotne slike o NLP žal nimam, mam pa dovolj, da sam ziher ne bom plačeval zanj, kaj šele navduševal druge (o tem, da potekajo tečaji in usposbljanja po mrežnem sistemu ali še bolje po sistemu antonove verige sem pa itak že nekje pisal...)      


Grin jaz tudi doživljam močne frustracije ob enem konceptu kolektivne odgovornosti (v tem primeru v zvezi s točnostjo informacij), ki se ga bom moral kot kaže otrest (kar v praksi pomeni mirne duše pasivno opazovat kadar predavatelj prenaša svoje blodnje na sošolce) ali pa ne hodit na predavanja. večina ljudi namreč ne mara "pametnjakovičev". se ti da poiskat kje si pisal o usposabljanju po mrežnem sistemu / sistemu antonove verige?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: NLP
Reply #14 - 17.01.2007 at 13:33:36
 
ixtlan wrote on 16.01.2007 at 16:36:24:
Grin jaz tudi doživljam močne frustracije ob enem konceptu kolektivne odgovornosti (v tem primeru v zvezi s točnostjo informacij), ki se ga bom moral kot kaže otrest (kar v praksi pomeni mirne duše pasivno opazovat kadar predavatelj prenaša svoje blodnje na sošolce) ali pa ne hodit na predavanja. večina ljudi namreč ne mara "pametnjakovičev". se ti da poiskat kje si pisal o usposabljanju po mrežnem sistemu / sistemu antonove verige?


Izkorsiti zadevo, zdej ko si že tam, kakor veš in znaš (odvisno od  tvojga karakterja).      

Spodbujen od enega prejšnjih topikov na temo NLP sem najdu eno našo spletno spletno stran (ki pa jo zdaj ne najdem), s katere se je smehljala skupinska slika enih 20 'diplomirancev' nlp-ja s potrdili o lastni usposbljenosti oz. licenco za usposabljanje drugih, ki so družno in vsak posebej (z osebno zgodbo o uspehu in kontakti) vabili obiskavlce strani, da z vpisom na tečaj razširijo mrežo srečnih in uspešnih, da bodo s spridobljenim znanjem  srečne in uspešne potem lahko  delali druge. V bistvo je šlo zato, da so udeležnci seminarja računali na lasten uspeh s tem, da bodo pridobili in poćevali o sreči in uspehu druge udeležnce, ti pa spet druge tja v nedogled... Merilo uspeha je bilo skratka trženje  tečaja samega in ne njegovih rezultatov, ali drugače povedano,  uspešnost seminarja je rezultirala izključno v število na novo nanovačenih udeležncev. Zanimvio, da je bila velika večina življenjskih zgodb povezanih z izgubo posla in da se je zato večina tečajnikov  oprijela tečaja kot potencilanega posla samega in ne kot sredstva, s katerim bo bolje opravljal posel, ki ga že opravlja, ali pa bog ne daj  za osebnostno rast... Prvo kar sem pomislil je bilo to, kaj bo z njihovo zgodbo o uspehu metode nlp, ko bo potecialno srečnih kadidatov za uspasabljanje zmanjkalo, to pa je to, o čemer se vključeni v tovrstne antonove verige sreče seveda ne sprašujejo...                                    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2