Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2878 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
NLP neuro linguistic programming
12.05.2004 at 15:40:09
 
žal je vsa literatura zaenkrat v angleščini... Vendar pa za tiste k jim to ne prestavlja problema... gre za novo psihologijo... nevem kok je to staro...sam vem pa da študenti psihologije v LJ nimajo pojma o tem.

Torej gre za novi pristop in sicer - psihologija je vedno SUBJEKTIVNA... in nikoli ne more biti objektivna, ker vsak posameznik pač različno vidi, sliši, čuti oz. ima čisto svojevrstno percepcijo

če vam dam samo ene info...
psihologi ki uporabljajo to metodo znajo "baje" odpravit strah v 3 minutah.... odpravit zasvojenost recimo od cigaretov v 11 minutah in odpravit katerokoli navado... ki nam sploh ni več všeč v približno enakem času...

zdej možnosti je veliko in me zanima če kdo od vas to že kj bolj natačno pozna...

namreč imam kr nekaj člankov in celio knjige (kopiRAJT) k govorijo o različnih pogledih na to temo...

torej če mau skrajšam... govorimo o programih v naših bučah - enih miselnih vzorcih, ki so po vsej verjetnosti podzavestni in se jih ne zavedamo... le ti miselni programčki pa niso  zvezda stalnica - če si le vzamemo čas da jih odkrijemo ali spremenimo... torej znanje, ki ima veliko PRAKTIČNO moč na vseh področjih...
komunikacija....biznis... in vse kar vam pade na pamet...

pa še nekaj  naslovčkov:
(ebook - english) Hall, Michael - Figuring Out People.pdf
Richard Bandler - Using Your Brain.pdf
NLP_-_Bandler,_Richard_&_Grinder,_John_-Frogs_into_Princes_.pdf
Ross Jeffries - How to get a woman.doc   Grin
(EBook -  NLP) Beyond Words- neuro-linguistic psychology.pdf


pa še link   www.neurosemantic.com
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: NLP neuro linguistic programming
Reply #1 - 12.05.2004 at 17:17:49
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: NLP neuro linguistic programming
Reply #2 - 13.05.2004 at 07:55:09
 
Nlp

gllota nova, majo knjižnico tega  Wink

robert barkly(zadnja sončna)
http://www.gape.org/geeklog/public_html/calendar_event.php?eid=20040507084704316...

knjig je v slovenščini nekaj, samo naslov ni to to, cena je pa mal pretirana

poklič me in prlet po cd ti jih dam za skopirat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: NLP neuro linguistic programming
Reply #3 - 13.05.2004 at 08:30:07
 
A., kakšno je tvoje kritično stališče do NLP, ki ga omenjaš na gapetovem linku (razen tega da je ful drago) ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: NLP neuro linguistic programming
Reply #4 - 13.05.2004 at 16:47:33
 
se opravičujem nisem vedel da je že obljavljena tema o tem... ???

drugače pa sem mislil si izpisovati iz teh ang. knjig  kake dobre fore... in naredit  kva pa vem - kj uporabnega kao open sorce...

seveda pa bi prej še raje preveru kaj imamo že v slovenščini - tak da thx A.- te pokolam

titud - tvoje mnenje me pa še posebej zanima... ker se mi zdi da je to tvoje področje...


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1