Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4238 times)
Kristina
1
*
Offline


Posts: 7
Ljubljana
Gender: female
sestava mozganov
12.08.2006 at 01:54:58
 
Sprasujem tiste, ki poznajo sestavo mozganov - kje je center za kaj: ko se sproscam oz. v spremenjenih stanjih zavesti cutim, da obmocje na temenu desno dela 100/h, cutim vecji pritisk na lobanjo samo v tem majhnem predelu glave. Cemu torej sluzi ta del mozganov?

Hvala  Wink
Back to top
 

Timeless - center popolne sprostitve: lebdenje v komorah, masaza, refleksna masaza, nehipnoticna regresija &&http://www.timefloat.com
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sestava mozganov
Reply #1 - 12.08.2006 at 11:54:27
 
Kristina wrote on 12.08.2006 at 01:54:58:
Sprasujem tiste, ki poznajo sestavo mozganov - kje je center za kaj: ko se sproscam oz. v spremenjenih stanjih zavesti cutim, da obmocje na temenu desno dela 100/h, cutim vecji pritisk na lobanjo samo v tem majhnem predelu glave. Cemu torej sluzi ta del mozganov?

Hvala  Wink


to ti je reptilian brain
biosurvival circuit
mali možgani

tm so zakodirani preživetveni nagoni
ki pa so preživeti
(služijo namreč preživetju nečesa drugega, ne pa tebe (ti itaq ne moreš umret))

čutiš 'pritisk'
provzaprov pa čutiš upor telesa, ko energija teče skozenj ...
men se to dogaja dostkrat - na raznih delih možgan
se da marsikej naučit iz tega
je namreč precej velikokrat posledica delovanja okolice
rang
ti se odpreš
in use kar si do prej držala uzuni - tvoja aura provzaprov - pride pol notr ...
in je treba predelat
telo tega noče
in zato pritiski in raznorazni čudaški filingi ...

imho




mind wrote on 08.01.2003 at 17:45:02:
Quote:
Odzval bi se refleksno (mali možgani), lahko bi te tudi ubil, skratka nekaj nezavednega. Podobno reagirajo tudi naši živalski sorodniki, ker smo skupaj z njimi te obrambne mehanizme razvili v boju za preživetje.
Poskusi za vrat zgrabiti tigra.


zakaj pa se bi odzval tako ? zakaj bi se vsi ljudje odzvali podobno ? se da s tega sklepat, da vsi hočemo mir,ljubezen,sreco....pri tem pa lahko človek uporabi svoj razum, in ta razum mu pravi, da če je enkrat prijel za vročo palico in se opekel tega ne bo ponavljal...ker mu to ne prinaša sreče oz. ljubezni.

Back to top
« Last Edit: 13.08.2006 at 00:01:41 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: sestava mozganov
Reply #2 - 15.08.2006 at 10:14:32
 
Kristina wrote on 12.08.2006 at 01:54:58:
Sprasujem tiste, ki poznajo sestavo mozganov - kje je center za kaj: ko se sproscam oz. v spremenjenih stanjih zavesti cutim, da obmocje na temenu desno dela 100/h, cutim vecji pritisk na lobanjo samo v tem majhnem predelu glave. Cemu torej sluzi ta del mozganov?

Hvala  Wink




A si mogoče že premišljevala o kakšnem slikanju glave?



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Kristina
1
*
Offline


Posts: 7
Ljubljana
Gender: female
Re: sestava mozganov
Reply #3 - 15.08.2006 at 13:00:40
 
Haha ja glavo sm ze mela pregledano, zarad drugih razlogov.  Wink

V sproscenem stanju se pac zgodi da zacnejo delat tut druge funkcije mozganov, npr. ne potrebujemo vec dominacijo leve polovice, ker se ne osredotocamo na predelavo in analiziranje podatkov, ampak se prebudi tudi desna polovica, ki nam okrepi vizualne predstave, domisljija dela bolj kot v "budnem" stanju in najdemo resitve problemov, na katere prej ne bi pomislili.  Smiley

Tukaj pa je bilo postavljeno moje vprasanje; ce kdo pozna kateri del mozganov se uporablja za kaj. Zanima me namrec, kateri del mojih mozganov (ki lezi v desni polovici zgoraj, na temenu) se prebudi in ga bolje uporabljam v sproscenem stanju, v vsakodnevnih aktivnostih pa zanemarjam.

Gape, hvala za odgovor; mozno je da se ravno tam odprem in zacnem sprejemat stvari, ki jih drugace ne bi; nism pa (v tem kontekstu) razumela kaj si hotu povedat s tistimi quoti.
Back to top
 

Timeless - center popolne sprostitve: lebdenje v komorah, masaza, refleksna masaza, nehipnoticna regresija &&http://www.timefloat.com
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sestava mozganov
Reply #4 - 15.08.2006 at 19:15:13
 
Kristina wrote on 15.08.2006 at 13:00:40:
Gape, hvala za odgovor; mozno je da se ravno tam odprem in zacnem sprejemat stvari, ki jih drugace ne bi; nism pa (v tem kontekstu) razumela kaj si hotu povedat s tistimi quoti.

ja ... sorry kristina
zamešu sm
sm si 'zamislu' da je teme tm na zadnjem delu glave ... kjer so mali možgani ... (tilnik)
na to temo je tud quote ...
off ... sorry again


dočim ...
teme ... krona ... pritiski raznorazni ...
moje praskaže ... in to use ...

Sprejemanje najslabšega v sebi
gape wrote on 08.06.2001 at 13:58:11:
sm se praskanja že tolk navadu da mi sploh ni blem; ampak po tem pač spoznam negativne miselne vzorce ki se generirajo v drugih glavah in so usmerjeni proti meni. pa ponavadi ne zanalašč, pač podzavestno, in to moram kasneje spravt iz sebe, kar tudi ni blem, tud to že znam, (upam).


Nova svetovna ureditev in neokortilarna vojna
gape wrote on 11.09.2005 at 12:11:28:
*skorjo velikih možganov*
ta mene 'praska' ... najrajši ...  


Anksioznost
gape wrote on 02.08.2004 at 12:34:53:
ne najdem zapisov na to temo, je pa edn k govori o začetkih, o tistem kar me je prestrašlo in the first place.
to je blo praskanje, pač neka nova senzacija v telesu k je še nikol ni blo. valjda sm se je ustrašu.
sm se kumi vn zvleku ... iz straha ... praska me pa še kr ... če bi se pa takrat zakrču, bi pa vsakokrat me namest da bi me zapraskal, bi me ratal nenormalno strah ... naprimer ... če razumeš o čem govorim ... mam clo eno prjatlco k ji je tko dogajal ...  

evo ti linka
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=989490...


Zakaj skrivanje
gape wrote on 14.06.2004 at 00:22:42:
in zdej, jest sm na to pot zihr stopu zaradi ... niti ne problemov ... no ja ... praskanje je takrat predstavlju problem ... problem da nism mel koga vprašat, prašat kaj je to kar se mi dogaja, ko sm bil sam, ko je bil edin miro na sceni s svojim, za mene slavnim:  
Samo brez panike!


explode
gape wrote on 06.04.2003 at 23:49:21:
mislm res ... model na linku ma somewhat prav ... mislm to se ljudem dogaja ... s 'tafizičnimi' čutili čutimo nekaj kar nekateri ne ... nekaterim piska, nekatere praska, nekatere žge, nekatere srbi, nekaterim je vroče, nekatere mrazi, neakteri 'vidijo', nekateri čutijo razne kombinacije (ob različnih mislih - različni filingi - in obratno (if you know what i mean)) ... pa zakaj mislte da je ta forum nastal ... zaradi tega ...



in še tale
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9893...

v kaj verjamete
gape wrote on 11.03.2002 at 22:19:52:
ohohoho tegale sm pa še dolžan se mi zdi ...

podpiramo 'duhovnost' zato ker smo sprobal in zdej vemo, no ja enim se je kr 'zgodil' in smo šele pol začel iskat razlage in ker te valjda uradni 'zdravniki' samo čudno gledajo ko jim začneš tumbat da te 'praska po glavi', al pa te clo odvlečejo v polje, pač pol pristneš tam kjer ti ponudijo odgovore, čeprov so od začetka tu mač ... ampak človek se navadi in potem čez čas vidi da je še vse kaj več tega na svetu kot tisto kar lahko primeš ali izmeriš.


kukiji
gape wrote on 14.09.2001 at 15:45:08:
madrfakr
odkar smo tole osvežil se je oglasila še ena druga igra. se je praskanje mal skoncentriralo bl v točko, k bi koža mal bolela pod lasmi al pa neki. čist čudn. pa če pošlatam kr nč ni, drgač me pa kr zategne, kr iz čistga mera. skroz čudno. jebiga. bo že.

no na to temo ... sm ozavestu kasneje ... da je filing pr tem provzaprov tak, kt da bi ti nekdo zarivu nož u glavo ... tak energetski ... prov tak filing ...  


drgač pa ... so tud men pregledval glavo na vse možne načine ... ct, eeg ... se ne spomenm več vseh reči ... k me je bolela glava k psa ... k sm bil mlajši ... niso najdl nič - jasno ... kr neki ... sploh ne vem zakwa sploh majo tolk drage nprave k nč ne vejo ... nič

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1