Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 16333 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Lipa
Reply #45 - 05.01.2006 at 18:53:45
 
Za  kolkrtolk oranizirano žuranje je nujna splošna klima, ki ga vsaj tolerira in ne ovira če ga že ne spodbuja, ker je v jedru subverziven do vsakega establišmenta.  Včasih je to toleratno klimo vzdrževala zsm s tiho podporo partije, ker je ta cvikala, da bo v izpraznjen prostor za zabavo vdrl kler oz. cerku. No, to se ni zgodilo, prostor  za žur je postal prazen, a brez tolerance tako partij kot klera, tko da se ga ne da  nikakor  organizirano zapolt, tud s komercializacijo ne.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lipa
Reply #46 - 06.01.2006 at 16:42:55
 
sinjeoka wrote on 05.01.2006 at 16:03:35:
policaji pa nimajo nikakršne pravice delati reda na privat zemljišču brez poziva lastnika, oziroma dokler se kaj hudega ne zgodi

to je skor zazihr res, res pa je tud to da je oblast - od polcajov naprej - vedla da žur bo.
vedl so kje on bo.
vedl so da tm ni prjavljen žur.
že samo zato bi moral bit tm in ga zapret (kar vedno tud nardijo - če majo le take papirje - če jih nimajo (ampak jih maš ti) maš lahko pohing sred ljubljane - žur).
vedl so da ma lastnik za par 10 mio neplačanih kazni iz naslova žurov, ki niso bli zakoniti.
vedl so da ma model prjavljenih 70 kvadratov za 'žurplac'.

(mi smo svoje cajte pred šterko stal ... ob desetih, ko se je odprla, pa ni blo zastonj, samo ... takrat je blo najmanj gužve za notr pridet ... čene si urco uzuni stal in čaku da so te notr spustil ... ko si šu notr so vsazga pretipal ... ko je blo polno ni blo vstopa ... smo bli zmeri tm)

men se zdi da je blo to ravnanje nedopustno s strani 'organov' ... in se strinjam da je moralo bit to organizirano v dogovoru z 'nosilci funkcij'


sinjeoka wrote on 05.01.2006 at 16:03:35:
če je res, da je bil lokal poln in da zato niso spuščali not, potem za deogodek ne odgovarjajo ne lastnik in nobena državna inštitucija ...

frdr se ne strinjam
žur tazga formata se tm ni smel odvijat
pika
ne zuni in niti pod razno notr - v zgradbi
pika
preprečit bi ga moral preden je pršlo do štale ...

odgovoren - po papirjih - ni noben - saj žura - po papirjih - ni blo ...
otroc so bli tm
tja so jih vozil starši
ki po večini pojma niso mel kako tm reči stojijo.

nekdo - tist k je to njegova služba je vedu kako stojijo reči. moral bi ukrepat.

imho
če bi se odloču nek šef;
poslal tja inšpektorja v spremstvu polcajev, ki bi pregledu stanje in na osnovi stanja, prepovedu žur, izvajanje prepovedi pa bi zagotovil polcaji; bi to - po papirjih, ki veljajo - z lahkoto blo izvedljivo.

zakaj se to nikol ni nardil jest ne vem ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #47 - 06.01.2006 at 16:59:45
 
gape wrote on 06.01.2006 at 16:42:55:
to je skor zazihr res, res pa je tud to da je oblast - od polcajov naprej - vedla da žur bo.
vedl so kje on bo.
vedl so da tm ni prjavljen žur.
že samo zato bi moral bit tm in ga zapret (kar vedno tud nardijo - če majo le take papirje - če jih nimajo (ampak jih maš ti) maš lahko pohing sred ljubljane - žur).
vedl so da ma lastnik za par 10 mio neplačanih kazni iz naslova žurov, ki niso bli zakoniti.
vedl so da ma model prjavljenih 70 kvadratov za 'žurplac'.


sej res ... celo oblast ve, da je v petek zvečer žur v neki X diskoteki  Roll Eyes (domnevam, da poznaš diskoteko, ki obratuje, in ki ob sobotah ne prireja žurov)

gape wrote on 06.01.2006 at 16:42:55:
(mi smo svoje cajte pred šterko stal ... ob desetih, ko se je odprla, pa ni blo zastonj, samo ... takrat je blo najmanj gužve za notr pridet ... čene si urco uzuni stal in čaku da so te notr spustil ... ko si šu notr so vsazga pretipal ... ko je blo polno ni blo vstopa ... smo bli zmeri tm)

men se zdi da je blo to ravnanje nedopustno s strani 'organov' ... in se strinjam da je moralo bit to organizirano v dogovoru z 'nosilci funkcij'


frdr se ne strinjam
žur tazga formata se tm ni smel odvijat
pika
ne zuni in niti pod razno notr - v zgradbi
pika
preprečit bi ga moral preden je pršlo do štale ...

odgovoren - po papirjih - ni noben - saj žura - po papirjih - ni blo ...
otroc so bli tm
tja so jih vozil starši
ki po večini pojma niso mel kako tm reči stojijo.

nekdo - tist k je to njegova služba je vedu kako stojijo reči. moral bi ukrepat.

imho
če bi se odloču nek šef;
poslal tja inšpektorja v spremstvu polcajev, ki bi pregledu stanje in na osnovi stanja, prepovedu žur, izvajanje prepovedi pa bi zagotovil polcaji; bi to - po papirjih, ki veljajo - z lahkoto blo izvedljivo.

zakaj se to nikol ni nardil jest ne vem ...




Kolega, ki je v gostinstvu že dalj časa, je glede svojega posla rekel nekako takole ... obstajajo lokali, ki preprosto ne zaživijo, pa čeprav sta zraven dva lokala, ki sta nabito polna ... enostavno nekatere lokacije ne zaživijo, ker jimpreprosto "nekaj" manjka  - brez kakšnega racionalnega razloga in to kljub "akcijam" (ti kot hokus-pokus energy duhovni fan, bi menda to lahko razumel)


na splošno pa je nartavnost smešno, da berem tele vrstice od tebe, ki zagovarjaš "antirepresijo", "antinadzor", "vseobsegajoče sprejemanje", "toletanco nad neprimernim vedenjem" in podobnim sranjem ...

(sicer pa, le kje trdim, da lastnik ne nosi nobene odgovornosti ? ?  Roll Eyes )


drugače pa vam dam en primer za  (ki je resničen, se pa ni zgodil pri nas)

Voznik, ki je povzorčil prometno nesrečo je vozil brez izpita že 20 let. V teh letih si je nabral nekaj kazni za napačno parkiranje, nekaj kazni za prehitro vožnjo in seveda nekaj kazni zato, ker je vozil brez izpita. (ni pa še nikoli povzročil prometne nesreče)

V tej prometni nesreči je zadel v pešca in ga huje ranil, tako da je ta pešec poterboval nujno medicinsko pomoč in krvno infuzijo. Žal pa je bila kri v infuziji okužena z virusom HIV.

Vprašanje, ali so prometni policisti, sodniki za prekrške odgovorni za okužbo pešca z virusom HIV?

p.s. glede na to, da vas je tukaj nekaj, ki zagovarja popolno legalizacijo trave - eden izmed učinkov popolne legalizacije trave je tudi to, da se ob legalizaciji začne dopuščat tudi (tako osovražena) komercializacija ... Indijanske izkušnje ob stiku z alkoholom vam ni potrebno posebej razlagat, kitajske izkušnje iz opijske vojne tudi ne ... droge so v zgodovini bile in bodo eno izmed orožij v vojni (vojna ni nujno le oborožen spopad)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Urša
Guest




Re: Lipa
Reply #48 - 06.01.2006 at 17:11:47
 
Tole je pa res dober komentar!

Žal pač kadar se zgodi kakšna tragedija, ljudje iščemo krivca, ki bo zanjo "plačal". Verjetno ni naključje, da se je dogodek zgodil ravno na kraju, kjer je bilo narejenih toliko prekrškov.  A to je druga zgodba in nima veze s krivdo za tragedijo.

Tole sem zapisala par dni po dogodku:
V soboto, dan pred božičem, je bilo v klubu Lipa težko vzdušje. Bilo je čutiti včerajšnjo tragedijo. Na parkirišču so bili parkirani policisti, najstniki so prihajali po pozabljene stvari, mimoidoči pa so previdno pogledovali v lokal. Nesreča se je odražala tudi na obrazih osebja. Odšla sem telefonirat na parkirišče. Bil je neverjetno sončen zimski dan in spraševala sem se, kako je možno, da se sredi tako lepega kraja zgodi takšna tragedija. Ugasnile so oči dveh mladih deklet, pred katerima bi moralo ležati še celo življenje. Začeli so prihajati ljudje v črnih oblekah, s svečo v roki. V pol ure je bilo na kraju tragedije prižganih že kar nekaj sveč. Spraševala sem se kdo je sorodnik in koga se je nesreča le dotaknila, pa deklet ni poznal. Nikogar udeleženega v nesreči nisem poznala, pa mi je vseeno srce bolelo od žalosti. Čutila sem potrebo, da tudi jaz prižgem svečo. Zaželela sem si, da bi prišlo na tisoče ljudi, ki bi s prižiganjem sveč zaželeli mir v srcu umrlih deklet in njunih družin. Želim si, da bi dogodek ostal v srcih ljudi, kot opomin, da se kaj takega ne zgodi nikoli več.

In verjamem, da največ kar lahko naredimo je, da dogodka ne pozabimo. Da se zavemo, kako noro je brezglavo drveti proti cilju in pri tem (tokrat dobesedno) poteptati vse, ki so nam na poti.

Čeprav psihologija množice pravi, da je z množicami veliko lažje manipulirati, da delujejo kot deroča reka, da se obnašajo drugače kot posmezniki...., še vedno vsako množico sestavljamo posamezniki in od nas je odvisno v katero smer bo  reka zavila in kako deroča bo.

Naj nas tok popelje v ljubezen.

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #49 - 06.01.2006 at 17:17:13
 
gape wrote on 06.01.2006 at 16:42:55:
to je skor zazihr res, res pa je tud to da je oblast - od polcajov naprej - vedla da žur bo.
vedl so kje on bo.
vedl so da tm ni prjavljen žur.
že samo zato bi moral bit tm in ga zapret (kar vedno tud nardijo - če majo le take papirje - če jih nimajo (ampak jih maš ti) maš lahko pohing sred ljubljane - žur).
vedl so da ma lastnik za par 10 mio neplačanih kazni iz naslova žurov, ki niso bli zakoniti.
vedl so da ma model prjavljenih 70 kvadratov za 'žurplac'.

(mi smo svoje cajte pred šterko stal ... ob desetih, ko se je odprla, pa ni blo zastonj, samo ... takrat je blo najmanj gužve za notr pridet ... čene si urco uzuni stal in čaku da so te notr spustil ... ko si šu notr so vsazga pretipal ... ko je blo polno ni blo vstopa ... smo bli zmeri tm)

men se zdi da je blo to ravnanje nedopustno s strani 'organov' ... in se strinjam da je moralo bit to organizirano v dogovoru z 'nosilci funkcij'


frdr se ne strinjam
žur tazga formata se tm ni smel odvijat
pika
ne zuni in niti pod razno notr - v zgradbi
pika
preprečit bi ga moral preden je pršlo do štale ...

odgovoren - po papirjih - ni noben - saj žura - po papirjih - ni blo ...
otroc so bli tm
tja so jih vozil starši
ki po večini pojma niso mel kako tm reči stojijo.

nekdo - tist k je to njegova služba je vedu kako stojijo reči. moral bi ukrepat.

imho
če bi se odloču nek šef;
poslal tja inšpektorja v spremstvu polcajev, ki bi pregledu stanje in na osnovi stanja, prepovedu žur, izvajanje prepovedi pa bi zagotovil polcaji; bi to - po papirjih, ki veljajo - z lahkoto blo izvedljivo.

zakaj se to nikol ni nardil jest ne vem ...




aja pa še to, ali mi lahko razložiš kakšno nevarnost je pomenilo 70m2 V LOKALU na množico ljudi PRED VRATI.

Z veliko mero cinizma bi rekla lahko celo to; lastnik je ravnal sploh prav, da je not spustil "samo" 200 ljudi, saj za več itak ni imel dovoljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lipa
Reply #50 - 06.01.2006 at 18:36:48
 
ne vem kje kaj točno trdiš
se pa ne strinjam konkretno z
*... za dogodek ne odgovarjajo ne lastnik ...*
kot je quotano

pa prosim, dej dojem te moje quote kot iztočnice, ki mi dajo mislt, misli pa zapišem dol u notepad - bi blo laži če bi pisu brez da poquotam? mislm da bi blo (še) blj nerazumljivo kot je zdej - za nekatere - slišm ...


frdr, kar se tiče
sinjeoka wrote on 06.01.2006 at 16:59:45:
sej res ... celo oblast ve


(že samo) na osnovi vajinega pisanja

t wrote on 05.01.2006 at 11:42:54:
tam bi morali biti policaji - pri 16 000 raztalanih flajerjih rekalmah na radiu in nikakršni prijavi dogodka - predvsem pa bi ga morali skenslati sodniki (pri miljonih kazni in stotinah prekrškov) in inšpektorji)


t wrote on 05.01.2006 at 12:35:50:
dejstvo je, da so policaji, sodniki, inšpektorji, župani... vsi vedeli, da je tam pizdarija...pa niso storili ničesar


sinjeoka wrote on 05.01.2006 at 16:03:35:
17.000 flyerjev ni gut excuse


sinjeoka wrote on 05.01.2006 at 17:26:18:
tisto o ovaduhih in civilistih ... no dejansko niso tam zato


VE
... je vedla ... janša mogoče ne ... nižji - lokalni - organi zihr ... če niso, niso opravili svojega dela, tistega za katerega jih plačujemo.



to
sinjeoka wrote on 06.01.2006 at 16:59:45:
"vseobsegajoče sprejemanje", "toletanco nad neprimernim vedenjem" in podobnim sranjem

ma veze z osebnostmi - njih čustvi in tako.
ne z eno pravno državo
ona ma več al manj jasna pravila ...

sprejemanje (državni organi s tem nimajo veze)
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=113123...



organiziri ŽUR (ne ti osebno - lahko pa se probaš vživet)
(pa ne pozab 16000 fyerjev + reklamo na radiu)
*
70m2 LOKAL
"samo" 200 ljudi
*
ljudje pa morjo met za scat, pit, usest, plesat in tako use ...


pa ne bit cinična ... bod mal resna ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #51 - 06.01.2006 at 21:07:05
 
gape wrote on 06.01.2006 at 18:36:48:
ne vem kje kaj točno trdiš
se pa ne strinjam konkretno z
*... za dogodek ne odgovarjajo ne lastnik ...*
kot je quotano

pa prosim, dej dojem te moje quote kot iztočnice, ki mi dajo mislt, misli pa zapišem dol u notepad - bi blo laži če bi pisu brez da poquotam? mislm da bi blo (še) blj nerazumljivo kot je zdej - za nekatere - slišm ...


frdr, kar se tiče

(že samo) na osnovi vajinega pisanja





VE
... je vedla ... janša mogoče ne ... nižji - lokalni - organi zihr ... če niso, niso opravili svojega dela, tistega za katerega jih plačujemo.



to
ma veze z osebnostmi - njih čustvi in tako.
ne z eno pravno državo
ona ma več al manj jasna pravila ...

sprejemanje (državni organi s tem nimajo veze)
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=113123...



organiziri ŽUR (ne ti osebno - lahko pa se probaš vživet)
(pa ne pozab 16000 fyerjev + reklamo na radiu)
*
70m2 LOKAL
"samo" 200 ljudi
*
ljudje pa morjo met za scat, pit, usest, plesat in tako use ...


pa ne bit cinična ... bod mal resna ...



pravna država se začne pri pravni kulturi, pravna kultura pa pri posameznikih - seveda, če vsak posameznik zato, da ne zlorablja študentskih napotnic, obratovalih dovoljenj, cestnoprometnih predpisov, protimarihuanarskih zakonov nad sabo potrebuje gajžlo za uveljavljanje "pravne države", to ni več "pravna drđžava", ampak "totalitarna država", katere državljani bi se morali zamislit nad lastno "družbeno pogodbo" oz. sklenit tako "družbeno pogodbo", da ne bodo rabili gajžlje nad sabo, ampak da jo bodo spoštovali prostovoljno (sej vem uzalud, ti ne nese tako daleč)



potem se taisti posameznik nima pravice sklicevti na socialno državo, "zmanjšanje državnega aparata" in vse kar sodi zraven, saj je potreben nadzor 1:1 (kar pomeni, da moraš svojega nadzornika plačat) in če je tvoj nadzornik tudi potreben nadzornika (tako kot ti), ker ima enake osebnostne značilnosti glede nespoštovanja dogovorov, potem moraš plačat 2 itd itd itd  in na koncu se vsi samo še ubadamo z nadzorom, namesto da bi sklenili dogovor, ki bi ustrezal recimo vsaj 70% ljudem

btw.. gostota 200 ljudi na 70m2 je cca 3 ljudje na m2, kar še zdaleč ni kritična masa da se pohodijo ... sicer pa saj se niso pohodili ne na uradnih 70m2 niti ta "črnih" 200 m2 ... u bistvu ti sploh veš ne za kaj se daje "obratovalno dovoljenje"

jaz sem resna ves čas s cinizmom pa se odzivam na pišmeuhovski odnos nekaterih tukaj

naši skupnosti se je zgodila "izkušnja", če smo se kot skupnost iz nje nekaj naučili, se ne bo ponovila, če se nismo se bo ponovila v hujši obliki

glede na odzive; jest na svojga najstnika pazim, jest nism kriv, kriv je inšpektor, kriv je lastnik, kriv je sosedov Franček, ker ga boli k* za njegovo tamalo, se kot skupnost iz dogodka nismo naučili nič

... naslednjič bo še bolj krvavo ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #52 - 07.01.2006 at 00:31:58
 
gape wrote on 06.01.2006 at 18:36:48:
... je vedla ... janša mogoče ne ... nižji - lokalni - organi zihr ... če niso, niso opravili svojega dela, tistega za katerega jih plačujemo.



70m2 LOKAL
"samo" 200 ljudi
*




pa lepo, da si kar naenkrat na strani "pravne države", ko so hoteli podreti modropobarvano plehnato lopo, brez gradbenega dovoljenja, brez obratovalnega dovoljenja, si po forumu imel velik za povedat o tem, da so plehnate lope "umetnost" in kot take "nad zakonom"

takrat te je varnost, pravna država in še za kaj bolj ... malo skrbelo ... no reciva, da se ljudje učijo ... si se potemtakem premislil in se danes recimo strinjava, da je Metelkova za zapret? (ker nima obratovalnega dovoljenja niti za 70m2


gape wrote on 06.01.2006 at 18:36:48:
pa ne bit cinična ... bod mal resna ...


tole je bilo mišljeno smrtno resno:
sinjeoka wrote on 29.12.2005 at 18:03:46:
Naša družba (država, potrošniki ali pa samo posamezniki) je plačala krvni davek lastni nekulturi.

Hofer, nedeljske trgovine -10%, najstniki pred Lipo, lastnik Lipe, nedelujoče institucije - od tržnega inšpektorata do potrošniških organizacij - no, vse to so le pojavne oblike (alias simptomi) iste bolezni




mojega cinizma boš deležen dokler ne boš opustil apologetične dvoličnosti
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lipa
Reply #53 - 08.01.2006 at 11:55:58
 
na temo cp; sm bral, da u kanadi bojo kr v vsa vozila dal vgradit GPS, da bojo vedl kdaj kdo prehitr vozi - ker je pač 25 % nesreč zarad prehitre vožnje.
v angliji majo že zdej v londonu - v centru - vozila opremljena z neko pavšalno varjanto extra plačila za vožnjo.
s tem da so dvignl ceno so u bistvu hotl znižat promet, ki je res neomejen, pa ga niso, zdej, bojo ufural tko, da bo vsak ko bo notr zapelu - u center - mu bo mašinca vgrajena na avtu, začela štet minute, kolk cajta ma avto v centru, ko bo šu vn, bo nehala.
podobn sistem se uvaja na slovenskih AC.
se reče
za to da bodo pospravl kršitelje je zagotovljeno že skorajda.
za to da bo vsak sledljiv do maximuma (preko tel. pogovorov, uporabe plačilnih kartic, kamere na vsakem koraku, vse povezano, tko al drugač) istotako.
se reče, računalnik, sistem podprt z računalnikom smo vam uštimal, on dela.
veliki brat je skorajda postavljen.
ampak res veliki.
se reče
ne rabiš za vsakogar met nadzornika.
vse nadzoruje računalnik.
preko algoritmov računalnik izbira kršitelje - največje najprej in jih pošilja k sodniku.
za tak sitem da deluje, je nujno da ga nadzorujejo ljudje.
o teh rečeh sm že pisu, se ne bi ponavlju ...
o ostalih istotako ... se ne bi ponavlju ...


moje mnenje o aparatu in tako usem tem je tako kot je, moje menenje o lipi in dogodkih je tako kot je.
se ne sklicujem na nič.
naj bo kot hoče(te/jo).
če mi znese grem volt, če mam mnenje ga dam u javnost, če kje vidm rešitev jo zapišem, če kje najdem neki kar noben ne dela, ker se ne splača, jest pa vem da je treb narest, nardim.


u bistvu jest sploh ne vem za kaj se daje "obratovalno dovoljenje"; niti se mi to kle ne zdi point; se mi zdi da je model najdu luknjo u zakonu in je mislu da bo ušel roki zakona (in to brez da bi spizdu iz države, kot je že mnogim uspelo), ker je mel dobre veze, mu je menda velik kazni že zastaralo in so mu jih celo odpustili (po nekem zakonu zdej). tko da ... ne bi jest tuki hotu sodit.
tako je moje mnenje na osnovi podatkov, ki so na voljo. ne bi hotu obsodit recimo lastnika za karkoli, za to je tuki sodišče.
isto tako je z _odgovornimi_ v upravi.
(to zadnje mnenje pa sm zapisu tkoitak na osnovi tega (poleg tega kar stoji v moji glavi) kar je zapisu t in si ti potrdila - civili na sceni in 16000 flyerjev (+radio (t only)))



* pišmeuhovski odnos nekaterih tukaj *
explain


in ... u bistvu bistva, ni point tuki kdo je kriv, ampak, glede na črko zakona, kdo je odgovoren in koga naj kaznujemo in za koliko, da bi se to več ne zgodilo + tega, kako naj zagotovimo da če obstaja ena taka lipa, kjer so podatki jasni kot beli dan, kako še preden 2 deklici pogazi čreda, zapret tak lokal in lastnika - bolje - odgovorno osebo dat na sodišče.
vem - računalnik - sm pisu zgori ...
vem
vem pa tud to:
gape wrote on 21.11.2005 at 20:05:23:
Prav tako ponuja dokaj svojevrstno razlago nastanka človeštva, ki je usodno odvisno od centralnega 'računalnika' in  od prodstozidarjev,  ki  vladajo svetu in varujejo skrivnosti.

na najdem blj natančnega texta, tiste k vas zanima boste že raziskal ...
thread verichip mondex ma tud na to temo velik za povedat ...




metelkova ni za podrt, niti za zaprt;
lipa pa je za zaprt ...
IMHO

nism pomislu, da bi blo treba metelkovo zdej zaprt (kao zarad lipe in to), mogoče pa bom pomisu ko se bo tm kej 'tazga' primerilo ... bom dodal ... v želji po večjem dobičku ...


tko kot je reku bler, da se ne bojo spremenil -  zarad teroristov - svojga načina življenja, tko se jest ne bom spremenil v nekoga, ki ne pove kar misli, zarad ciničnosti nekaterih nad mojim miselnim tokom ...
in ... imho ... mam prov, on pa ne ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #54 - 08.01.2006 at 12:39:27
 
Gape, tvoj zadnji post odraža stanje duha naše "družbe" in si nevede navedel vse razloge, ki so v samem jedru odgovorni za vse kar je narobe.

Dvojna morala oz pišmeuhovski odnos za "naše" in "njihove". "Njihove" pod preventivni nadzor, da se je ne bo kaj zgodlilo zaradi "komercializacije", pri "naših", pa ne bomo mignili s prstom, "dokler se ne zgodi pizdarija". Primer Lipa še zdaleč ni edini primer s podobnimi ali celo enakimi nepravilnostmi. Lipa smrdi samo zato, ker se je pizdarija zgodila in so ljudje pogledali v ozadje - ampak smrdečih ozadij je verjetno vsaj toliko kot je nočnih zabavišč.

"Komearcializacija"  Grin  Lipa in Metelkova  Grin sta iz moje perspektive isto sranje - s tem da, sem pred vrati Metelkove nekoč celo pristala s prijatelji, ker smo hoteli na nek koncert, pa je bila gužva nepopisna, vstopnina pa 6.500 SIT po glavi. Če to ni komerciala, potem res ne vem kaj je. (glede na pripovedovanje rednih obiskovalcev pa bojda cene pijač v njihovem baru ne odstopajo od običajnih cen v Ljubljani)

tisto nakladanje o "pravičnem algoritmu po kompjuterju" pa mi prosim prihrani, bp je nekoč lepo napisal ob aferi "žrebanja na stanovanjskem skladu", da v teake pravljice verjamejo samo tisti, ki o kompjuterjih nimajo pojma ...

p.s. Pri vsej zadevi pa, si se že odločil, katera izmed variant zgodbe pred lipo je resnična  Grin, seveda na podlagi zgodbe, ki jo pišejo mediji. Ne vem kolikokrat si že doživel, da si lahko kakšno zgodbo videl v živo in nato še podoživel skozi oči novinarja. Jaz imam s tem kar nekaj izkušenj in načeloma se je izkazalo, da je novinar realnost "prilagodil" in "napihnil". Vem, pa, da si imel najmanj eno izkušnjo in v tisti izkušnji je novinar naredil iz nekaterih oseb tule gori take smešne bebčke.
... seveda ti na tako realnost očitno pristajaš ... seveda imaš zato tanajbolj prav IMHO
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lipa
Reply #55 - 08.01.2006 at 16:31:41
 
mhm
ne gre se za 'preventivni nadzor'
ampak za logiranje vsega ki gre preko silicija ... preko teh podatkov prideš do velik tega ...

in nikjer ni blo govora o naših al pa njihovih
ampak o nadzoru katerega oblast _že_ vzpostavlja, kateremu so ble ovira samo še človekove pravice in njega zasebnost.
s terorizmom so odpravl tud to ...
simpl

če sta zate metelkova in lipa isto - tukaj in zdaj - maš pokvarjeno percepcijo ... perspektivo ...
imho
rang ... kakšne vrednote spodbujata ... kakšno mata usmeritev ...
al pa mava pač različen vrednostni sistem
imho


jest se ne rabm nč odločt ... jest sm tko vidu in tko zapisu ... svoje mnenje ... o tej zadevi ...


... ja
ko (če) bojo pršli novi podatki, bom verjetno dodatno premislu ... zaenkrat ne rabim ...
nism zasledil še niti lastnikovega odgovora ...
vem (upam) da je nedolžen dokler se mu ne dokaže krivda, mnenje pa mam verjetno lahko ...
odgovorne na položajih sm že slišu ... nekatere ... njega ne ... mamo njegovo ja ... njega ne ...

kaj že hočeš povedat?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #56 - 08.01.2006 at 16:36:44
 
gape wrote on 08.01.2006 at 16:31:41:
če sta zate metelkova in lipa isto - tukaj in zdaj - maš pokvarjeno percepcijo ... perspektivo ...
imho
rang ... kakšne vrednote spodbujata ... kakšno mata usmeritev ...
al pa mava pač različen vrednostni sistem
imho


iste vrednote ista sredstva (droge - x, alko ali pa poljska travarica), samo prejemnik dobička iz naslova komercializacije je različen. Tvoja percepcija je pač izkrivljena zato ker preferiraš enega - iz katerga razloga že, brez razloga, ampak iz vrednostne sodbe - aja zato ker je deklerativno proti komercializaciji ... v resnici pa se nad dobičkom ne pritožuje ... nasprotno, tito pomagi, če bi mu ga kdo odvzel ...


mi smo tudi slišali Igorja pa Aleša ja - pa baje to ni bilo vse kar je bilo posneto ...

in mogoče je tudi kakšna izjeva narejena po takem vzoru ...:

gape wrote on 08.01.2006 at 16:31:41:
metelkova je  terorizem

in jest metelkovo podpiram




vzoru lepljenke izven konteksta ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lipa
Reply #57 - 09.01.2006 at 09:38:20
 
tega
sinjeoka wrote on 08.01.2006 at 16:36:44:
metelkova je  terorizem  

in jest metelkovo podpiram

jest nism napisu
ampak si ti
zavedi se tega

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #58 - 09.01.2006 at 09:42:12
 
gape wrote on 09.01.2006 at 09:38:20:
tega
jest nism napisu
ampak si ti
zavedi se tega


genau  8)

vidim, da si message vsaj dojel, če ga že nisi razumel

pohvalno  Grin  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Astral
Ex Member




Re: Lipa
Reply #59 - 10.01.2006 at 11:59:12
 
Škoda,ker so morale ugasniti dve živlenji,da se pristojni ograni začenjo zavedat svojih funkcij,in začnejo res kaj sakcionirat. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5