Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 16226 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #15 - 02.01.2006 at 17:02:56
 
Quote:
jaz nisem kriv, ker sem proti takšni družbi, ki je sedaj. Sem proti kapitalizmu in izkoriščanju.

Glede sprejemanja pa se moraš obrniti na druge naslove. Jaz nisem pravi. Nisem za vseobsegajoče sprejemanje. 8) Grin


kapitalizem in izkoriščanje ...

Podobno stanje je tudi v svetem mestu Mesto Metelkova. (Deluje brez vseh dovoljenj; z izjemo Hostla, cena kave, piva ali koncerta pa je enaka kot kjerkoli drugje v Ljubljani.)

Pa so bojda vse prej kot kapitalistični  Roll Eyes in izkoriščevalski  Roll Eyes

(moj point ... sam kapitalizem in izkoriščanje nista pojava - siamska dvojčka)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Lipa
Reply #16 - 02.01.2006 at 17:44:57
 
Quote:
jaz nisem kriv, ker sem proti takšni družbi, ki je sedaj.

... tudi nisi kriv za to, da sploh ne veš za kakšno družbo si.  Grin Grin Grin

Quote:
Sem proti kapitalizmu in izkoriščanju.

A se zavedaš, da je tudi računalnik s pomočjo katerega klofaš takšne neumnosti KAPITAL. Lastnik kapitala pa je po definiciji kapitalist. In ker sklepam, da je ta računalnik tvoj je jasno, da si tudi ti Iga kapitalist.  Grin
Fuj in fej Iga, frdamte plutokraten.  Grin
Back to top
« Last Edit: 03.01.2006 at 01:43:46 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Lipa
Reply #17 - 02.01.2006 at 21:46:56
 
Bamby wrote on 02.01.2006 at 17:44:57:
... tudi nisi kriv zato, da sploh ne veš za kakšno družbo si.  Grin Grin Grin

A se zavedaš, da je tudi računalnik s pomočjo katerega klofaš takšne neumnosti KAPITAL. Lastnik kapitala pa je po definiciji kapitalist. In ker sklepam, da je ta računalnik tvoj je jasno, da si tudi ti Iga kapitalist.  Grin
Fuj in fej Iga, frdamte plutokraten.  Grin


Bamby, tudi tebi veliko dobrega, predvsem pa zdravja in sreče v 2006. Cheesy

Sem tudi v socializmu imel avto, kmi sem ga plačal, da je bil moj. Jasno, da je vsaka stvar, ki jo poseduješ, kapital. In dobro veš, kaj je kapitalizem, pa se igraš z besedami.

So nas učili, da kapitalist-lastnik tovarne, izplačuje mezde delavcem-plačani delovni sili, ki pa niso "kapitalisti". Lahko pa tudi so kapitalisti, ker si pol za bedne mezde kupijo kruh. Tudi klošar je kapitalist, ker si kupi za nažican denar kos kruha in liter vina. Ker ima potem kapital. Liter vina in kruh. Tudi možgani so lahko kapital. Tudi temu včasih rečejo tako. Recimo enemu, ki je pameten pravijo, da ima kapital v možganih. Ali dobremu gigolu, da ima kapital med nogami... Grin Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Lipa
Reply #18 - 03.01.2006 at 10:29:15
 
Da se vrnem na začetno debato.

Jasno je, da se bodo lastniki zgovarjali, da se je dogodek zgodil pred lokalom in da zanj ne morejo odgovarjati.

Za vsako prireditev, ki jo nekdo organizira (v tem primeru nelegalno), mora priskrbeti tudi varnostno službo. Za to niso poskrbeli. Prepričana sem, da bi se izognili gužvanju in posledicam.

Res, sožalje vsem prizadetim
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Lipa
Reply #19 - 03.01.2006 at 11:37:22
 
Vseh klubov, restavracij in kavarn, kjer se obiskovalec NE počuti kot kralj, se je treba začet izogibat: in eno ali več urno čakanje pred vrati - na mrazu, po možnosti še dežju ali snegu (kot se ga sam spominjam iz nekih drugih primerov, med drugim tudi pred Lipo) nikakor NI kraljevsko. Nisem čisto prepričan: a Slovencem še ni jasno kako se je treba obnašat do stranke, še posebej v gostinstvu in show businessu, ali pa imajo večino tovrstnih prostorov in prireditev načez idioti brez posluha za ljudi, pač pa s toliko večjim posluhom za šelestenje bankovcev, ki jih na koncu preštejejo. Krvave v tem primeru.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #20 - 03.01.2006 at 12:06:03
 
ixtlan wrote on 03.01.2006 at 11:37:22:
Vseh klubov, restavracij in kavarn, kjer se obiskovalec NE počuti kot kralj, se je treba začet izogibat: in eno ali več urno čakanje pred vrati - na mrazu, po možnosti še dežju ali snegu (kot se ga sam spominjam iz nekih drugih primerov, med drugim tudi pred Lipo) nikakor NI kraljevsko. Nisem čisto prepričan: a Slovencem še ni jasno kako se je treba obnašat do stranke, še posebej v gostinstvu in show businessu, ali pa imajo večino tovrstnih prostorov in prireditev načez idioti brez posluha za ljudi, pač pa s toliko večjim posluhom za šelestenje bankovcev, ki jih na koncu preštejejo. Krvave v tem primeru.


Kaj pa učinek ekskluzivnih klubov v smislu Kluba 51 v New Yorku v 70ih



Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Lipa
Reply #21 - 03.01.2006 at 12:44:29
 
ixtlan wrote on 03.01.2006 at 11:37:22:
Vseh klubov, restavracij in kavarn, kjer se obiskovalec NE počuti kot kralj, se je treba začet izogibat:


Se strinjam. Pravzaprav velja to kar za vsa področja.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Lipa
Reply #22 - 03.01.2006 at 13:19:40
 
sinjeoka wrote on 03.01.2006 at 12:06:03:
Kaj pa učinek ekskluzivnih klubov v smislu Kluba 51 v New Yorku v 70ih



Se mi zdi, da je konkretno o tem klubu posnet film? Če je, si ga moram pogledat, sicer imam pa že na prvo žogo, glede na to kar sem slišal o tem klubu, precej mešane občutke. Ideja mi je sama po sebi zanimiva, izvedba pa vprašljiva, učinki prav tako.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #23 - 03.01.2006 at 15:59:54
 
ixtlan wrote on 03.01.2006 at 13:19:40:
Se mi zdi, da je konkretno o tem klubu posnet film? Če je, si ga moram pogledat, sicer imam pa že na prvo žogo, glede na to kar sem slišal o tem klubu, precej mešane občutke. Ideja mi je sama po sebi zanimiva, izvedba pa vprašljiva, učinki prav tako.


o tem klubu je bil posnet film, vendar pa sem imela v mislih sindrom, da nisi nič če te ne vidijo na določeni zabavi, v določenem krogu na določenem mestu ...

ozitoma tudi v meki potrošništva "ZDA" se v taboljših restavracijah na mizo čaka (nekaj mesecev) in prezeba v čakalni vrsti pred vhodom, z možnostjo, da te zavrnejo na vratih z izgovorom "I simply, do not like your face..."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Lipa
Reply #24 - 03.01.2006 at 17:03:34
 
sinjeoka wrote on 03.01.2006 at 15:59:54:
o tem klubu je bil posnet film, vendar pa sem imela v mislih sindrom, da nisi nič če te ne vidijo na določeni zabavi, v določenem krogu na določenem mestu ...

ozitoma tudi v meki potrošništva "ZDA" se v taboljših restavracijah na mizo čaka (nekaj mesecev) in prezeba v čakalni vrsti pred vhodom, z možnostjo, da te zavrnejo na vratih z izgovorom "I simply, do not like your face..."


Čisti snobizem, za velike snobe. Hvala lepa, če pa si lahko drugje še boljše postrežen in se boljše počutiš. Je pa res, da če si slaven ali si želiš biti slaven, da moraš postati snob.

Ko voli, neka izvoli. 8) Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #25 - 03.01.2006 at 17:48:50
 
Quote:
Čisti snobizem, za velike snobe. Hvala lepa, če pa si lahko drugje še boljše postrežen in se boljše počutiš. Je pa res, da če si slaven ali si želiš biti slaven, da moraš postati snob.




snobizem oz. malomeščanstvo ni samo bolezen Prad, Dolce-Gaban in Guccijev  Wink

v moji generaciji so najhujši snobi tisti, ki so bili kao alternativno navdahnjeni ... (in so se več ali manj danes dobro prilagodili v razne Guccije)


teorija interpersonalne adolescentne matrice press  Grin

Quote:
Ko voli, neka izvoli. 8) Grin


se strinjam - samo ne se jokat, ko kakega snoba, četudi rosnih 16 let posledice vsekajo po buči ...





Back to top
« Last Edit: 03.01.2006 at 19:32:08 by sinjeoka »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Lipa
Reply #26 - 03.01.2006 at 18:53:37
 
sinjeoka wrote on 03.01.2006 at 17:48:50:
se strinjam - samo ne se jokat, ko kakega snoba, četudi rosnih 16 let posledice vsekajo po buči ...



Za dvajest-tridest let stare zabave željne s se ne počutim odgovornega,  če se pustijo zgazit iz lastnega snobizma al pa  izigravanja zakonodaje  strani lastnikov lokalov ali organizatorjev zabave. Za najstnike pa se, ker tud če ga  pripeljem/odpeljem  na plac s tem ne nardim zanjga nč, ker 1000 staršev nardi isto. Pubertetnike ne briga, kaj bodo za tistga jurja dobl in kako bodo tretiran kot potrošniki, ampak da bodo za jurja participiral pri nečem čim bolj množičnem, da bodo na tak način in, ker če mulca  tisti petek zvečer ni tam je zanj ga  tko, kot da ne obstaja sploh.

Zato sem prepričan, da ni keč v tem, da bi  blo  mulcem treba oragnizirat varno zabavo ampak da  jim je treba  dat možnost, da si jo  samoorganizarijo.  S tem si sami učijo določat meje varnosti in si zanjo učijo prevzemat odovornost, ne pa da varnost zase  pričakujejo od drugih, sami pa se drug do drugega prav zard tega pričakovanja obnašajo kot brezčutni zombiji.



     
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Lipa
Reply #27 - 03.01.2006 at 19:22:52
 
sinjeoka wrote on 03.01.2006 at 17:48:50:
v moji generaciji so najhujši snobi tisti, vsi ki so alternativno navdahnjeni ...


res... takoj, ko se postaviš stopničko višje, izgubiš možnost relejtanja z vsemi "idioti", ki so kao stopničko nižje (dejansko zate tudi so). seveda višje kot se postaviš, bolj si osamljen in zato žalosten. poleg tega, da si žalosten, si tudi jezen, ker misliš, da moraš ohranjati in dokazovati drugim in seveda hkrati tudi sebi to (magično) podobo samega sebe, ki si jo ustvaril in jo želiš obdržati in po možnosti nadgraditi zaradi nikoli potešene potrebe po zapeljevanju (v takšni ali drugačni niansi). žal skoraj vsak pade v tako igrico, ko jo enkrat izkusi, saj se na tiste, ki so zapeljani in te občudujejo, seveda da vplivati. v tej iluziji moči postaneš žalosten in jezen iz zgoraj navedenih razlogov, poleg tega izgubiš svojo človeškost, pristnost, toplino, skratka samega sebe, izgubiš možnost biti srečen. tisti, ki so zapeljani, ne morejo živeti svoje moči, postavijo jo izven sebe. najhujši primer zapeljevanja je religija (in ultra-hudi duhovni učitelji pa astralni vodniki, ki mislijo, da so že boga za jajca prijeli in se jim ni treba nikoli več inkarnirati, hkrati pa se zgubljajo v iluzijah), zapeljani so verniki. noben vernik ne živi svoje moči, postavlja jo izven sebe. najpogostejši primer zapeljevanja pa seveda srečaš na dnevni bazi v žalostni podobi ženske, ki si v neverjetno kratkih periodah popravlja frizuro, z močno poudarjenim ali celo umetno povečanim oprsjem, kar se da oprijeto obleko, ki nekje doda in nekje odvzame, z očmi, ki v nedogled recitirajo vprašanje "a nisem huda?", z očmi, ki so prevzetne in hkrati otopele, da ne izdajo vseh kompleksov in strahov (med katerimi je največji strah pred zobom časa), z očmi, ki begajo, ne nehajo preverjati in niso več zmožne spontanega, pristnega in toplega kontakta. kako bedne in neskončno žalostne igrice
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lipa
Reply #28 - 03.01.2006 at 19:30:00
 
titud wrote on 03.01.2006 at 18:53:37:
Za dvajest-tridest let stare zabave željne s se ne počutim odgovornega,  če se pustijo zgazit iz lastnega snobizma al pa  izigravanja zakonodaje  strani lastnikov lokalov ali organizatorjev zabave. Za najstnike pa se, ker tud če ga  pripeljem/odpeljem  na plac s tem ne nardim zanjga nč, ker 1000 staršev nardi isto. Pubertetnike ne briga, kaj bodo za tistga jurja dobl in kako bodo tretiran kot potrošniki, ampak da bodo za jurja participiral pri nečem čim bolj množičnem, da bodo na tak način in, ker če mulca  tisti petek zvečer ni tam je zanj ga  tko, kot da ne obstaja sploh.


Shocked  Shocked

a misliš, da nobeden od staršev ne obrne avta (s pubertetnikom vred) domov? oz. kaj bi recimo moral ti videti, da bi to storil?

titud wrote on 03.01.2006 at 18:53:37:
Zato sem prepričan, da ni keč v tem, da bi  blo  mulcem treba oragnizirat varno zabavo ampak da  jim je treba  dat možnost, da si jo  samoorganizarijo.  S tem si sami učijo določat meje varnosti in si zanjo učijo prevzemat odovornost, ne pa da varnost zase  pričakujejo od drugih, sami pa se drug do drugega prav zard tega pričakovanja obnašajo kot brezčutni zombiji.

   



na kakšen način pa naj prevzamejo odgovornost? Glede na naše zakone so zgolj omejeno kazensko odgovorni, odškodninsko sicer resda odgovarjajo, toda kaj ko nimajo premoženja od katerega bi poplačali škodo, ki so jo povzročili z neodgovornostjo...

Prevzeti moralno odgovornost v smislu žuganja s prstom "ti lump ti" varianta?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Lipa
Reply #29 - 04.01.2006 at 07:29:09
 
sinjeoka wrote on 03.01.2006 at 19:30:00:
Shocked  Shocked

a misliš, da nobeden od staršev ne obrne avta (s pubertetnikom vred) domov? oz. kaj bi recimo moral ti videti, da bi to storil?



Jest vidm, kar hočem videt: eno sorazmerno luksuzno urejeno poslopje diskotete z markantnim pročeljem, ki zbuja zaupanje, da bo mulc noter na varnem. Vse kar pa se mu lahko hudega  zgodi pa je na cesti, zato ga  tud peljem 20-50 km daleč in pol pridem iskat. Valjda ne vidm nč nevarnega v tem da je notr in okrog mali miljon njemu podobnih mulcev, saj sem pravzaprav zaradi njih   svojega pripeljal tko daleč. Ko se v petek zvečer usedem v avto, ne morem storit nč več, ker če bi ga ne pustu nikamor ali pa se obrnu pred diskoteko z njim vred bi storu direkten napad nad njegovo samostojnost, ki je toliko bolj očiten kolikor več mulcov je ta večer tam zbranih.

     
Quote:
na kakšen način pa naj prevzamejo odgovornost? Glede na naše zakone so zgolj omejeno kazensko odgovorni, odškodninsko sicer resda odgovarjajo, toda kaj ko nimajo premoženja od katerega bi poplačali škodo, ki so jo povzročili z neodgovornostjo...

Prevzeti moralno odgovornost v smislu žuganja s prstom "ti lump ti" varianta?


Jest mam filing, da mulci s v sojo neodgovornostjo do lastnega obnašanja (prerivanje, zapijanje, drogiranje...) izražajo neke vrste protest proti taki obliki institucionalizirane zabave, v katero jih vsi skupaj silimo. Njihova zabava je  pravzaprav izražanje protesta proti taki zabavi, tko kot jih zabava izražanje nediscipline (nasilje, izsiljevanje...) v šoli in drugih institicujah, vključno z družino. Vse kar po moje lahko storimo je, da mulcem  omogočimo, da se zabavajo  na način, da sama zabava ne bo oblika  protesta proti tej njihovi  zabavi. Le na tak način zabava  ne bo naperjena  proti njim samim ampak kvečjemu proti vrednotam nas starejših in bo s tem destruktivna kvečjemu do okolja, ki jih omejuje, ne pa do njih   samih med sabo. Tovrstno kanalizacijo je po moje blazno dodr  opravljal rock v  vseh svojih različicah, od internih privatnih/klubskih pa do množičnih koncertnih.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5