Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16743 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #30 - 28.12.2005 at 01:04:36
 
Samson wrote on 27.12.2005 at 22:00:07:
Hej, kolega, a se ti je poslabšalo?
Res si postal sila neljubezniv in aroganten do kulturnih ljudi.

Kristus mi pa učinkovito pomaga, saj vidiš, da celo takšne zlahka prenašam, kot si ti.

Čeprav me zmerjaš s hinavcem, s svojo lastno elitno osebnostno lastnostjo, - in celo z nekakšnim podrepnikom (očitno si se spomnil svojega lastnega podrepništva! Grin)! Pa še nikoli nisem omenil, da sem jo na tebi zaznal, dokler to ni postalo nujno ta hip, ko ti moram pomagati vzgojno... Vidiš, v tem je tudi nekaj, čemur se reče imeti jajca! Sploh, če bi nekdo rad bil nekakšen pomemben administrator foruma, ki očitno nanj zelo kvarno vpliva...


Meni se ni poslabšalo. Sem le odgovoril na provokacije TheOna in Gosta, ki sta prišla v ta topic in začela zezati. Jas ne vem, kako lahko nekateri pametujejo o nečem in namesto da bi replicirali in povedali sveje mnenje, napišejo, da avtor nima pojma, pri tem ne povedo, kaj je to, kar avtor nima pojma. Le klevetajo.

In pol uletiš ti in začneš modrovati. Ampak, če ti po pravici povem, sem čisto miren. Včasih pač vržeš ven, kar ti leži. In taki padalci me včasih vzpodbudijo, da malo dvignem glas.

Tebe sem pa itak vedno vesel, ampak kaj, ko pa pri vsaki debati, ko bi moral kaj konkretno odgovorit, potem izgineš za par mesecev.

Sem pa čisto prijazen do vseh, ki so prijazni z menej. In do tistih, ki govorijo resnico. In do tistih, ki se z mano ne strinjajo in povedo kaj mislijo oni, brez da bi začeli žaliti.

In ti si uletel po dolgem času in si takoj spustil ogenj:

Quote:
Ni mi sicer všeč Gostovo dokaj grobo izražanje, toda povedal je resnico, ki si bi jo moral neki administrator zapomniti. Se strinjam z gostom, da si običajen skrivač, brezimen človek, - mogoče pa tudi to vpliva na tvoje izrazito nekulturno obnašanje, spoštovani prjatu Iga!


In pri tem uporabil besedo prijatelj. Če imaš takšne prijatelje, ne potrebuješ sovražnikov. 8) Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #31 - 28.12.2005 at 14:41:13
 
Pozdra, Iga! Smiley

Ja, res sem nekaj modroval, no ja. Tudi to je res, da si me tedaj podpiral pri mojem predlogu, da na tem portalu odpremo poseben forum o krščanstvu, zato se ti javno opravičim zaradi te svoje pozabljivosti, in se ti seveda še enkrat zahvalim za prijateljsko podporo.

Osebno sem prepričan, da me boš zdaj spet podprl, ko bo, upam, Gape predlagal, da se tisti forum končno odpre.

Tudi ostale zadeve sem še enkrat malo bolj detajlno prebral, pa sem vsekakor mnenja, da si kot administrator nekako moral reagirati.

Je pa pač tako, da reagira vsak sebi primerno, in še to tudi času primerno, v katerem ga začne žuliti čevelj... Wink

Lepo praznuj in brez zamere, please! Cheesy

Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #32 - 28.12.2005 at 16:07:48
 
Pozdravljen, Samson.

Saj se vsi kdaj pa kdaj prenaglimo in reagiramo "sebi primerno" in "času primerno"... 8) Grin

Vsekakor podpiram odprtje tistega foruma. Le Gapeta boš moral prepričati.

Tudi ti lepo praznuj. Vsekakor pa ni nobene zamere. Cheesy
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #33 - 28.12.2005 at 16:18:27
 
Samson wrote on 28.12.2005 at 14:41:13:
Osebno sem prepričan, da me boš zdaj spet podprl, ko bo, upam, Gape predlagal, da se tisti forum končno odpre.





Kar se mene tiče, lahko vedno odpreš novo temo pri verstvih ali v katerikoli drugi temi. Zato u bistvu sploh ne potrebuješ nobenega novega foruma tukaj.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #34 - 29.12.2005 at 10:50:07
 
Samson wrote on 28.12.2005 at 14:41:13:
ko bo, upam, Gape predlagal, da se tisti forum končno odpre.

Grin
U wish

kljub temu, da ti (in še kdo) vztrajno določate administratorje za moderatorje, oni to niso:
http://www.gape.org/svetpogovorov/pomembno/#moderator
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #35 - 29.12.2005 at 11:34:38
 
gape wrote on 29.12.2005 at 10:50:07:
Grin
U wish

kljub temu, da ti (in še kdo) vztrajno določate administratorje za moderatorje, oni to niso:
http://www.gape.org/svetpogovorov/pomembno/#moderator


Samson, premalo si Božičku pisal ali pa nisi bil dovolj priden, ker ti Božiček noče foruma odpret. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #36 - 06.01.2006 at 18:51:11
 
gape wrote on 29.12.2005 at 10:50:07:
Grin
U wish

kljub temu, da ti (in še kdo) vztrajno določate administratorje za moderatorje, oni to niso:
http://www.gape.org/svetpogovorov/pomembno/#moderator

Hehe, imaš pač svoj pogled, ki ni nujno, da je ravno razširjen, je pa legitimen. Za ime "administrator" se običjano predpostavlja tudi opravljanje nalog ne čisto "tehničnem" delu upravljanja foruma oziroma forumov, ne le na vsebinskem oziroma 'ideolokem' področju.

Torej ne gre v bistvu za napačno razumevanje pojmov, ampak za različno opredeljevanje pojmov.

Poleg tega je administracija izrazito tehnično profesionalni del upravljanja forumov, moderiranje pa je vsebinsko ideološki del upravljanja, spremljanja, urejanja forumov. In ker pri tebi 'administratorji' predvsem krojijo neko samosvojo 'politiko' in vsebinsko 'monolitnost' z mnogokdaj odločno uprašljivim predznakom, bi jih jaz v svojem pojmovanju besede težko v njih običajni vlogi imenoval administratorje, pač pa kot ves ostali svet - moderatorje.

Me pa ne moti, če se imenujete drugače. Še zlasti, ko vidim, da pri vas ne prevladujejo strokovna ampak tipično ideološka merila, pa zato potrebujete nekakšno že kar pogansko 'iniciacijo' v posvečene.

Tistih 50% 'za' pač razumem v pomenu, kot se tukaj očitno izvaja, da namreč 50% glasov vsebuje že sam glas 'Admina'.

Tako je zapaziti v tistih zanimivih opredelitvah, kaj je moderator in kaj administrator, ki prej potrjujejo tu udomačeno pojmovno zmedo, kot pa jo odpravljajo.

Me pa seveda to nič ne moti. Če ste že 'posvečeni', se navsezadnje interno lahko imenujete tudi 'feldmaršali', kako bomo pa na to gledali drugi... Pač bolj realno, stvarno, tako kot res je... Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #37 - 06.01.2006 at 18:59:50
 
Quote:
Vloga, pomen in naloge administratorjev


Administrator lahko postane vsak uporabnik foruma, ki se želi bolj ustvarjalno vključiti v delo foruma Svet pogovorov in ostalih projektov (Pozitivke, Društvo za ozaveščanje in osebnostno rast Sonce). Na podlagi izražene namere dobi, po 'posvetitvi' (ročno delo, s strani Admina) administrator vpogled v zaklenjen del foruma »Samo za Posvečene«, kjer potekajo pogovori in debate o samem delu Društva za ozaveščanje in osebnostno rast Sonce, časopisa Pozitivke in tudi foruma Svet pogovorov. Del zaprtega dela je namenjen tudi osebnostni rasti vsakega posameznika in skupine kot celote.  

To je tudi edina razlika, ki loči administratorja od »navadnega« uporabnika foruma SP:

aktivno sodelovanje pri projektih  
vpogled in možnost aktivne vključitve v posebni del foruma (»posvečeni«).


Administrator lahko postane vsakdo, ki

izrazi željo po aktivnem sodelovanju v Društvu za ozaveščanje in osebnostno rast Sonce, časopisu Pozitivke ali Forumu SP;
svojo željo, kje in kako bi želel sodelovati pisno posreduje kateremukoli administratorju;

novega administratorja lahko predlaga tudi eden izmed administratorjev;

o posvetitvi novega člana med administratorje se odločijo vsi administratorji skupaj in sicer jih mora biti ZA posvetitev vsaj 50%. Novega kandidata za administratorje želimo administratorji spoznati osebno, zato vsakega tudi povabimo na srečanje;

ob posvetitvi med administratorje, dobi uporabnik možnost vpogleda v zaprti del foruma, od njega se pričakuje tudi aktivno in tvorno sodelovanje pri projektih;

o odvzemu naziva administrator se (enako kot za vpis med administratorje) odločijo vsi administratorji skupaj in sicer jih mora biti ZA odvzem naziva vsaj 50%;

odvzem naziva administrator je mogoč tudi na lastno željo vsakega posameznika.
Administratorji foruma so: Marjana, gape, Harry, A., ana, Kali, Devi, Magla, Amstel, Robi in N. (2x), herby, vilma, Edi, Miro, titud, vida, EvaZh, ziby, ten-nej in stojci.

Vlogo Administratorjev, kdo administratorji so in njihove kratke predstavitve, si lahko preberete tukaj.

A to, kar sem prebral na mestu, kamor kaže tvoja bližnjica, Gape, pomeni, da med administratorje sprjemate absolutno le newagerje, in vas pri tem strokovnost niti pod razno ne zanima?

Sem pa spet opazil, da je tvoje pojmovanje izraza 'administrator' precej svojevrstno, se da pa to besedo seveda razumeti tudi na ta način. V tem primeru izraz 'moderator' pač pomeni nepotrebno redundanco in ga na tem forumu ne potrebujete.

To sicer vnaša določeno pojmovno zmedo, pa ajd, nekateri pač lažje ribarijo v kalnem, - kje drugje v kakšni 'bistri vodi' bi se ziher izgubili, saj bi morali biti bolj jasni, neposredni, in preprosto po kmetu - logični. Brez nepotrebnih fantazij, ki jih mora pogosto 'braniti' administratorska 'avtoriteta', ker pač v za lase privlečenih trditvah ni vsebine, ki bi jo mogla potrditi edino prava ocenjevalka realnosti - resnica.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #38 - 06.01.2006 at 20:12:18
 
no ja samson, če bi prebral do konca reči, bi zvedu da majo administratorji tako ime glih zarad tega ... ker je blo mišljeno da bojo delal ... administriral sajte ...

marsikdo jih ... marsikdo tud ne ...

NIMA pa to veze s spreminjanjem vsebine na forumu - administriranje sajtov.
to lahko počne le moderator in admin
(taki so pač izrazi - yabb-jevi, razen administratorja, ki pa je moje maslo - je napisano tud to ...)
moderatorjev je zlo mal, pa še ti ne smejo popravljat postov  ... razlogi so znani - zapisani ...

razen v extremnih primerih ...
doživeto - popisano - dokumentirano


se reče
ko sm posebno grupo delu, sm jo delu z namenom, da se bomo tm notr dogovarjal o delu ... in tko je do velike mere tud blo ...

pol so se odvijal dogodki tko kot so se ...


skratka piše vse




reči so zapisane od takrat kot ti datum piše ... od takrat nespremenjene ...

med administratorje več ljudi ne sprejemamo ... trenutno ...

ni nč dost za usklajevat ...




bom še enkrat zapisu
moderator lahko spreminja poste (od drugih) tm kjer moderator je
sistemsko
administrator postov ne more spreminjat - razen če je tudi moderator - poleg administratorja - iga npr
administrator vidi zaklenjeni del foruma.
moderator ne (klimax npr).


tko to je ...
s temi nazivi
zato smo to lepo popisal, da bi ne prihajalo do prevelikih dilem
(pa k je blo skoz usakmu treba razlagat)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #39 - 07.01.2006 at 12:42:01
 
Samson, vsaj odkar sem jest tle aktiven, se zavzemam za to, da nobena od  teženj po klanovskem, cerkvenem, partijskem, sektaškem in še ne vem po kakšem grupiranju, ki je naravna in ki jo  ma zihr v vseb vsak od nas, na forumu ne bi dobila sistemske podpore.  Sistemsko podpro naj bi imel le odprt dialog, negledae na to, a je podkrepljen z avtorieto znanja, vere, osebne izkušnje, pobožne želje, naivnosti ali nevednosti.  To ni noben new age v nasprotju s katolištvom, ker new age ma čiste enako kot tradicionalne religije resne  probleme z  odprim dialogom in  pluralizmom  resnic. Jest preprosto opažam, da skor vsak čaln foruma po par sto, slej ko prej pa po par tisoč postih, za katere nima nobene sistemske podpore in zaščito razen svoje dobre volje in enako dobre volje vsakega drugega udeleženca pogovorov, začne res v cenit to odprtost in da je  šele takrat nekako dozorel za zaklenjen del foruma, kjer dobi sistemsko zaščito le pred tisitimi, ki te odprtosti še ne znajo  cenit. Medsebojni dialog pa med posvečenimi teče brez adminstrativnih posegov kogarkoli, čisto enkao kot 'zunaj.' 'Posvečeni' smo vsaj po mojem le nakašen malo bolj oseben notranji krog tistih, ki smo aktivni na odprtem delu, z  malo višjo kulturo dialoga in stopnjo spoznaja o nujnosti odprtega dialoga, a še vedno enako (ne)enotni okrog osebnih resnic in Resnice ter enako (ne)verni in (ne)umni kot smo  'zunaj'.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3