Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 16718 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Pridna mravljica - delavček
30.11.2005 at 22:32:02
 
Nekoč je živela srečna in pridna Mravljica, ki je dan za dnem  prihajala zgodaj na delo. Ves delovni dan je bila vesela in dobre volje in si je včasih celo požvižgavala vesele pesmice. Bila je srečna, da je lahko delala in njeni rezultati so bili odlični, toda glej ga zlomka. Delala  je brez usmeritev, saj sploh ni imela nadrejenega vodje. Zato je gospod Sršen, direktor podjetja, odločil, da taka situacija ne more trajati in je takoj
zaposlil Pikapolonico, ki je imela veliko izkušenj z vodenjem.

Prva skrb Pikapolonice je bila organizirati spremljanje prihodov Mravljice na delo in odhodov z dela. Izpostavila je tudi sistem povzetkov in spremljevalnih listov. Zato je bilo potrebno zaposliti tajnico za pomoč pri pripravi dosjejev in poročil. Pajkovka, ki so jo v ta namen zaposlili, je kmalu vzpostavila sistem arhiviranja in postala tudi odgovorna za prevzemanje telefonskih klicev. Medtem je srečna in pridna Mravljica še naprej delala, delala in delala. Direktor gospod Sršen je bil navdušen nad poročili, ki jih je dobival od Pikapolonice in kmalu je začel zahtevati tudi primerjalne  študije z grafikoni, pokazatelji in analizo trenda razvoja. Zato je bilo treba zaposliti Ščurka za pomoč direktorju in kupiti nov računalnik s tiskalnikom.

Kaj kmalu je začela srečna in pridna Mravljica pešati v svojem ritmu in se pritoževati nad vso papirnato vojsko, s katero se je morala po novem ukvarjati. Direktor je takoj uvidel, da je potrebno hitro ukrepati. Kreiral je torej novo delovno mesto šefa službe, ki bo poslej nadziral srečno in pridno Mravljico.

Na novo delovno mesto so zaposlili Črička, ki je najprej zamenjal vse pohištvo v svoji pisarni ter zahteval nov ergonomski stol in nov računalnik z ravnim ekranom.
Seveda je bilo za več računalnikov potrebno namestiti mrežni strežnik. Novi vodja službe je kajpak potreboval tudi namestnika (ki je bil mimogrede njegov pomočnik v prejšnjem podjetju) za pripravo strateškega načrta vodenja, kot tudi proračuna nove službe. Medtem je postajala Mravljica vse manj srečna in vse manj pridna.

Morali bomo naročiti izdelavo študije o socialnem vzdušju in zadovoljstvu zaposlenih v podjetju, je strokovno ugotovil Čriček.

Ko je nekega dne gospod Sršen, direktor podjetja, pregledoval številke, je ugotovil, da služba v kateri dela srečna in pridna Mravljica, ni več tako rentabilna kot prej. Zato je torej prosil za pomoč najelitnejšo svetovalko, gospo Sovo, ki naj naredi diagnostiko in predlaga rešitve za  izboljšanje stanja. Gospa Sova je po trimesečnem analiziranju razmer v  podjetju podala naslednjo ugotovitev: »V podjetju je preveč zaposlenih!«
Direktor Sršen je ubogal priporočila in takoj odpustil Mravljico.


Nauk zgodbe:

Nikoli ne bodi srečna in pridna Mravljica. Bolj se splača biti nesposoben in ne delati ničesar. Nesposobni ne potrebujejo nadzornika. Če si kljub temu produktiven, nikar ne pokaži, da si vesel, ko delaš, saj za kaj takega ni opravičila.

Če pa hočeš na vsak način biti kot Mravljica, ustanovi svoje lastno podjetje. Tako ti vsaj ne bo treba delati se za Sršena, Pikapolonico, Pajkovko, Črička, Sovo in Ščurka.

Na žalost cela zgodba sloni na univerzitetnih znanstvenih raziskavah, ki kažejo na to, da večina človeških bitij teži k parazitskemu življenju.

http://www.mojuspeh.com/geeklog/article.php/20051130224311981
Back to top
« Last Edit: 27.12.2005 at 10:13:26 by Igor P. »  

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Magick Lady
1
*
Offline


Posts: 2

Gender: female
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #1 - 23.12.2005 at 22:39:53
 
poučna štorija. in resnična. ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #2 - 25.12.2005 at 10:15:27
 
Magick Lady wrote on 23.12.2005 at 22:39:53:
poučna štorija. in resnična.


tudi tale je resnična, pa aktualna tudi ...

Nekoč že pred davnimi leti je bilo lepo mravljišče, v katerem so živele zelo pridne in marljive mravlje. Večinoma so bile črne barve, nekatere pa malo bolj rjavkaste, vendar so bile kljub temu zelo srečne, saj so bile miroljubne in so spoštovale druga drugo. Potem pa so se od nekod vzele rdeče mravlje, ki so bile zelo vsiljive in napadalne, delati pa niso znale. Rekle so da so ruske, da so si med seboj tovarišice in da so prišle nadzirat to mravljišče. Več niso hotele povedat. Od takrat se je v mravljišču vse spremenilo. Črne in rjavkaste mravlje so morale delati še več in biti tiho, rdeče pa so samo nadzirale in vmes veliko govorile. Tako se je mravljišče razdelilo na mravlje delavke in tovarišice mravlje nadzornice. Delavke niso smele več iz mravljišča, tovarišice nadzornice pa so stalno nekam hodile. Tudi stanovale so v najbojših delih mravljišča, da so imele vse pod nadzorom. Rdeče mravlje so imele tudi svojo glavno tovarišico mravljo, ki je nadzirala tudi njih. Imela je veliko za povedat in jim je na glas brala po cele ure. Tisto kar je brala pa nobena od mravelj ni razumela. Gotovo tudi sama ni razumela, ker je vsak dan brala eno in isto. Nadzornice pa so jo vseeno imele zelo rade in so se ves čas z njo nekaj na skrivaj dogovarjale, nato pa so se tudi dogovorile. Nekega dne je glavna rdeča mravlja vsemu mravljišču povedala da se ne grejo več, da nič več ne bo tako kot je bilo, da rdeče mravlje ne bodo več nadzirale in da tudi ne bodo več rdeče, ampak modre. Črne in rjavkaste mravlje so bile najbolj vesele tega, da ne bodo več nadzorovane, v resnici pa bistva niso razumele. Glavna mravlja res ni bila več rdeča, tudi modra ne, bila pa je še vedno tovarišica in je še vedno nadzirala tako kot prej, le da sedaj samo še naskrivaj. Najbolj priliznjene mravlje so jo kmalu potem začele ogovarjati »vaša ekselenca«, ko pa so jim druge povedale da s tem obnašanjem preveč očitno nekam lezejo, je bila od takrat naprej le še gospa glavna. Rdeče mravlje ki niso bile več tovarišice in so bile sedaj modre, pa res niso več nadzirale, a tudi delat jim ni bilo treba. Črne in rjavkaste mravlje so kmalu potem  ugotovile, da tovarišice niso samo modre, ampak tudi zelo premetene, saj so iz mravljišča naskrivaj odnesle vse kar se je dalo. Zato je mravljišče postajalo vedno bolj revno. Ali so črne in rjavkaste mravlje sedaj že spregledale kaj se je v njihovem mravljišču v resnici godilo ne vemo ali pač ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #3 - 25.12.2005 at 12:12:41
 
Zelo dobra zgodbica, Vida. Le začetek je nekoliko znanstveno-fantastičen, ker mravljice-delavke niso bile nikoli srečne, ampak vedno izkoriščane in nadzorovane. pa ne glede na to kakšne barve so bile vodilne mravljice.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #4 - 26.12.2005 at 09:22:37
 
Quote:
Zelo dobra zgodbica, Vida. Le začetek je nekoliko znanstveno-fantastičen, ker mravljice-delavke niso bile nikoli srečne, ampak vedno izkoriščane in nadzorovane. pa ne glede na to kakšne barve so bile vodilne mravljice.


imaš prav ... ta izkoriščevalski odnos se vleče že od pamtiveka. Včeraj za Božič sem poslušala papeža Benedikta XVI., dejal je da nujno potrebujemo nov družbeni red, ker da je izkoriščanje privedlo človeka do absurda in da to res ne pelje nikamor več ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #5 - 26.12.2005 at 12:20:52
 
vida wrote on 26.12.2005 at 09:22:37:
potrebujemo nov družbeni red

ma model res
vprašanje je samo kakšen naj ta družbeni red bo
nwo kot ga ponuja amerika verjetn ne ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #6 - 26.12.2005 at 14:16:55
 
gape wrote on 26.12.2005 at 12:20:52:
vprašanje je samo kakšen naj ta družbeni red bo

Quote:

Ljudje težko sprejmejo, da čas teče, da prihajajo novi nauki. Nič se ne obremenjujem s tem, ali mi boste verjeli ali ne. To informacijo vam podajam le v razmislek. Zame je to resnica in s tem, ali je za koga to težko sprejemljivo, se ne ukvarjam.

Govoril bom o Mojstrih modrosti in njihovem vodji Gospodu Maitreji.
...
Po mojih informacijah se zdaj eden za drugim vračajo v svet. Zakaj se to dogaja in kaj to pomeni za človeštvo, kaj bo to prineslo?


Na fizični ravni je bila to vojna med narodi. Z vidika Mojstrov se je vojna bila med silami svetlobe in silami materialnosti.

Njihova vloga je ohranjanje materialnega vidika. Z vidika človeštva so proti človeštvu. Če bi se držali le svoje vloge, njihova dejanja ne bi bila zla. Oni so na liniji involucije, mi pa smo na liniji evolucije. Njihova dejanja posegajo iz involucijskega loka na evolucijski lok, to pa je ovira za naš duhovni razvoj.

Maitreja je rekel, da se bodo z Mojstri vrnili, če bo človeštvo naredilo prvi korak k pravični delitvi dobrin, bratstvu in pravilnim medčloveškim odnosom. Ni treba, da bi bile te stvari popolnoma dosežene.

Zakaj prihajajo? Vedeli so da se bodo morali prej ali slej vrniti, da morajo kot skupina delovati na vseh ravneh, vključno s fizično.

To vedo že 500 let. Vsak Mojster se je individualno naučil izražati na fizični ravni, zdaj pa se morajo to doseči kot skupina. To je nekaj povsem novega.


Zdaj sta ti dve energiji v ravnotežju, zato je kriza v svetu tako huda. Zato je svet razdeljen na dve skupini: eni želijo ohraniti staro, drugi želijo spremembe, preteklost jih ne zanima, hočejo naprej.

Edina obramba pred atomsko vojno je končanje vseh vojn. Zato je mir bistven. Maitreja in Mojstri modrosti imajo en cilj: mir na Zemlji in pravičnost. Če ne bo pravičnosti, ne bo miru in ne bo sveta. Danes smo na razpotju naših življenj.
Sami se moramo odločiti, po kateri poti bomo šli.

Danes tržno gospodarstvo manipulira. Maitreja tržne sile imenuje sile zla, katerih sestavini sta neenakost in nepravičnost.

Pot do pravičnosti pa je ena sama: naj začnejo narodi pravično deliti svoje dobrine. Dobrin je dovolj, več kot dovolj za vsakega na svetu.

Vsak prebivalec tega planeta mora jesti. Milijoni ne jedo. Si lahko to predstavljate?

Danes nikomur ni treba stradati.

Prevzeti moramo odgovornost za ves svet, zato smo se utelesili v tem času.

Maitreja je učitelj, ni Bog. Prihaja kot učitelj, bliže je Bogu kot smo mi.

Prvi zakon življenja je zakon vzroka in posledice (Kar si sejal, to boš žel). Zato je tako pomembna neškodljivost

Maitreja uči tri stvari: iskrenost duha, poštenost uma in nenavezanost.

V nič vam ni treba verjeti. Gre za to, kdo ste vi. To je pa težje. Ljudje mislijo eno, govorijo drugo, delajo pa nekaj tretjega.

Nenavezanost ne pomeni, da vam je za svet figo mar. Ravno nasprotno, to pomeni, da skrbite za svet, hkrati pa vas stvari ne iztirijo.

Treba je prakticirati tri stvari: iskrenost, poštenost in nenavezanost ter biti to kar ste. Moramo se znebiti naše pogojenosti.

Kot človeštvo smo v duhovni krizi, ker ne vemo, kdo smo.

Gre za pravilne človeške odnose.

Maitreja bo pokazal, da ni nobene druge poti, razen delitev dobrin.

Maitreja prihaja za vse ljudi, brez izjem, da bi ga sprejeli in da bi lahko začel s svojim poslanstvom. Podaja nam roko.


http://www.pozitivke.net/article.php/PredavanjeBenjaminaCremaVMnchnu2005
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #7 - 26.12.2005 at 23:04:53
 
maitreje ni omenjal ...
če sem prav razumela je dejal, naj se povežejo v odgovornosti za svet vsi tisti ki so v stiku z resnico. sicer pa a nihče drug ni poslušal božičnega nagovora ?
http://www.rkc.si/aktualno/?id=1836
Back to top
« Last Edit: 27.12.2005 at 08:29:46 by vida »  
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #8 - 26.12.2005 at 23:54:17
 
TheONE wrote on 26.12.2005 at 21:26:55:
iga hehehehehe tebi se vidi da pises zgodbice brez vsake osnove..skratka pojma nimas kako to gre Smiley

je pa zanimivo brati take zadeve se saj nasmejis lahko Smiley iz dna srca hehehehhe


Ej, jej, jej, kako se mamin sinček repenči in abotno smeji, o življenju pa pojma nima. Sem ti že velikokrat rekel, da se končno loči od maminega krila, saj si že dovolj star.  Tongue 8) Grin

Pa veliko sreče in zdravja v 2006.  Cheesy
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #9 - 27.12.2005 at 09:25:04
 
Ta zgodba je en navaden lapsus. Če je šef odpustil Mravljico (delavce), kdo je potem delovna sila podjetja? "Papirnata vojska"? Ne ga srat. Pa četudi gre za odpustitev le nekaj delavcev na račun "papirnate vojske", je na koncu dobiček podjetja še vedno manjši, povrhu pa more šef plačevat to "papirnato vojsko" brez dobička, kajne? A je potemtakem šef totalno neumen, da sam sebi dela tako nepotrebno škodo?

Ne, neumen je le avtor te zgodbe. Tole je očitno spisal nekdo, ki je daleč od sinonima "pridna Mravljica", povrhu pa je še zelo slabo poučen. Univerziteta? Malo morgen. Če je ta avtor opravil vsaj osnovno šolo, je še tam verjetno večino učne snovi preplonkal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #10 - 27.12.2005 at 10:08:16
 
TheONE wrote on 27.12.2005 at 09:56:09:
iga se nekaj...

ce bi pridna mravljica predstavljala zgodbo zenske katera je v sluzbi svojega moza svojih otrok in svoje druzine katera gara dela in je pridna za dobro moza Smiley otrok Smiley druzine Smiley te podprem 100%

ker pa vem da bos sedaj skocila v luft te ne podprem v tvoji zgodbici ki je tako projekcijska...vrjetno govoris o mravlici-sebi torej ockova mazica Smiley ali pa mamima mazica skratka edinka katera je delala pridno dokler ni prisla v sluzbo in so jo zacel jebat vsi po vrsti ona pa je trpela

lepe praznike tudi tebi...pa malo vec ljubezni si privosci Smiley

pa pa


E moj mamin sinček prleški, le zakaj se tako trudiš in skrivaš? Ko boš ti s svojimi žulji toliko ustvaril kot sem jaz, boš lahko z mano debatiral o socialnih vprašanjih in o tem, kdo je razvajen. Do takrat pa zapri gopčka in si obriši nos v mamino krilo. Pa dudo naj ti opere, ker se je nabralo na njej veliko umazanije in smrkla. Tongue

Kako so eni smrkavci pametni, pa še živeti niso začeli. Roll Eyes


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #11 - 27.12.2005 at 10:13:02
 
Quote:
Ta zgodba je en navaden lapsus. Če je šef odpustil Mravljico (delavce), kdo je potem delovna sila podjetja? "Papirnata vojska"? Ne ga srat. Pa četudi gre za odpustitev le nekaj delavcev na račun "papirnate vojske", je na koncu dobiček podjetja še vedno manjši, povrhu pa more šef plačevat to "papirnato vojsko" brez dobička, kajne? A je potemtakem šef totalno neumen, da sam sebi dela tako nepotrebno škodo?

Ne, neumen je le avtor te zgodbe. Tole je očitno spisal nekdo, ki je daleč od sinonima "pridna Mravljica", povrhu pa je še zelo slabo poučen. Univerziteta? Malo morgen. Če je ta avtor opravil vsaj osnovno šolo, je še tam verjetno večino učne snovi preplonkal.


Sicer ne vem kdo je avtor, je pa dejstvo, da si omejen in ne razumeš poante. Našel sem jo pa tukaj:

http://www.mojuspeh.com/geeklog/article.php/20051130224311981
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #12 - 27.12.2005 at 10:17:52
 
TheONE wrote on 27.12.2005 at 10:13:08:
neverjetna si iga.....

ker si toliko ustvarila, ok si pridna Smiley
ampak paradoks je ce si pridna potem ves kako se lahko ustvari veliko...sploh tok kot si ti a ne Smiley

in naprej ce pa slucajno ne ves kako laufa ekonomija potem si pa mogoce ene barve prevec polila in nakradla na tujih zuljih

sedaj pa premisli Smiley

pa pa

se ti pa klanjam ker si res tako pridna in resnicno bravo za vse kar si ustvarla..me pa se zanima kaj je to....mogoce najemnisko stanovanje? al pa mogoce hmmm katrca? aja pa limita 200.000,00 na banki

lep dan se naprej carica Smiley

hehehehe pozabil rect pridna carica Smiley


Kakšno abotno sprenevedanje, prlek. Saj si bil pri meni in ti ni treba razlagat, kaj sem sam ustvaril. Pa ne govori mi več ona, saj se poznava in veš, da sem on.

Vidim, da si res bolan v svojem skrivanju. Koliko nickov si že zamenjal, pokvarjenko prleški? Roll Eyes


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #13 - 27.12.2005 at 10:22:46
 
TheONE wrote on 27.12.2005 at 10:16:40:
iga....aja sori Smiley neverjetno priden car si hehehehehe

ajde musko kapa dol k si tok ustvaril Smiley


Dobro jutro, Matjaž. Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pridna mravljica - delavček
Reply #14 - 27.12.2005 at 13:45:50
 
TheONE wrote on 27.12.2005 at 10:25:51:
eeeeeeeeeeeeeeeee  WRONG...   eeeeeeeeeeeee

se mi je zdel da pojma nimas hahahahahaha..car si ni kaj Smiley

zdej pa res cao k te mam dost


Hvala bogu, da me imaš dosti. To pomeni, da sem se ti povzpel na glavo, medtem, ko te jaz nimam dosti, ker si prazen. Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3