Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 
(Read 60390 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #210 - 20.11.2005 at 20:05:44
 
gape wrote on 20.11.2005 at 01:42:56:
eto sprejemanja spet ...
se reče ... ta nespoštljivost je sprejemljiva (sej je ne morem ustavt - jest ne).
sprejemam to da so oni taki (nespoštljivi do žensk npr), saj so tko sprogramirani ...
jih ne obsojam zato ker obrezujejo in tako use naprej (isto kot ne židov, da to delajo fantkom (ne glede na argumente za)).
jih sprejemam take kot so.
tukaj in zdaj
in jim hkrati sporočam (za naprej, za nadaljno integracijo, za nadaljnje še bolj povezano sobivanje (globalizacija je pač dejstvo ki se ga ne da zaustavt al pa pobrisat ...)), da mi tega nimamo in da smo ugotovil, da so nakateri aspekti opuščanja starih (prastarih) navad precej u redu.
(nekatere pač še mal obdržimo ... rečmo ... tiste ki ne bolijo tolk, pametno pa se je zavedat da bolijo ... useen)
in da bojo moral sami pr seb sprejet, da jim nekatere njihove navade, onemogočajo integracijo v okolje kjer živijo. u bistvu ... okolju (ki obstaja od prej) onemogočajo inegracijo njih v sebe - zaradi prevelike drugačnosti (krvne osvete ipd sranja) ...

sprejet
vsak svoje
in spremenit ... oklestit sebe ... vsak ... mal ...
pa gre počas naprej ...



sprejemat tako kot Indijanci v ZDA, Srbi na Kosovu, Tibetanci na Kitajskem???

oziroma boš sprejel tudi to, da bo morda nekoč tvoja vnukinja ali pra nečakinja morala biti obrezana ... ker bo to družbeno zaželjeno? (tako kot je bilo včasih, da je ostala nedolžna do poroke)

(vesela sem zate in ti definitivno privoščim)

seveda pa se sprašujem zakaj je "sprejemanje" nekoliko na nižji ravni pri polivanju dojenčkov z vodo ... verjetno zato, ker dojenčki polivanje z vodo težje razumejo, kot rezanje kožice.


...
da so lahko nekateri ljudje res tako glupi, da napišejo nekaj takega

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #211 - 21.11.2005 at 12:14:06
 
Eto, ravno nimam kaj početi, pa bom malo pisala o sprejemanju ... Wink

Ne razumem, zakaj tolikim koncept sprejemanja tako zelo ne gre v račun. Pa je to osnova, ki bi pomagala posameznikom in družbi neprimerno bolje živeti. Meni se v življenju vedno bolj potrjuje, da je modro edinole to: sprejemanje in neobsojanje (Jezus pravi nekako takole: "Ne sodite, da ne boste sojeni." In: "Ljubite drug drugega, kakor sem vas jaz ljubil." Kako lahko nekoga zares ljubiš, če ga ne sprejmeš takšnega, kakršen je?).

Sprejemati nekaj ne pomeni biti za to ali proti temu, podpirati ali nepodpirati. Sprejemanje je šele predpogoj za to, da stvari vidiš bolj objektivno, brezosebno, nevtralno. Potem, ko vidiš, za kaj res gre, pa se odločiš, ali boš zadevo podprl ali ne. Obsojanje pa tisto, kar je obsojano, tako ali tako samo še poslabša. (Koliko časa boste potrebovali, da boste ugotovili, da je to res?)

Na primer, vojna v Iraku je dejstvo. Izgredi v Franciji tudi. Kako lahko ne sprejmeš nečesa, kar vsak dan gledaš po TV in o čemer bereš na vseh možnih koncih? Ne sprejeti dejstva je slepota. Ali pa vsaj slabovidnost. Opredeliti se glede njega pa je druga stvar. To sledi sprejemanju.

Naj ponovim: sprejemanje ni enako podpiranje.

Pa še to: med politi nekoga z vodo (po novem pri krstu uporabljajo mlačno, kar res ne more biti preveč neprijetno), ki je očiščevalna tako fizično koz simbolno, in odrezati ali zarezati v del telesa, kar povzroča bolečino, je pač ogromna razlika. Postaviti dva taka primera v isto poved je prisiljeno in zelo poceni argumentiranje, ki v življenju nima nikakršne veljave in (ne)namerno zavaja oziroma manipulira.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #212 - 21.11.2005 at 13:55:51
 
Mateja B. wrote on 21.11.2005 at 12:14:06:
Eto, ravno nimam kaj početi, pa bom malo pisala o sprejemanju ... Wink

Pa še to: med politi nekoga z vodo (po novem pri krstu uporabljajo mlačno, kar res ne more biti preveč neprijetno), ki je očiščevalna tako fizično koz simbolno, in odrezati ali zarezati v del telesa, kar povzroča bolečino, je pač ogromna razlika. Postaviti dva taka primera v isto poved je prisiljeno in zelo poceni argumentiranje, ki v življenju nima nikakršne veljave in (ne)namerno zavaja oziroma manipulira.


katoliško obred polivanja z vodo in židovski obred obrezovanja imata v simbolnem smislu enak pomen sprejetje v duhovno skupnost. (za muslimane pa žal ne vem).


Pri čemer rade volje priznam svojo krivdo, da nisem že prej eksplicitno napisala, za katero verstvo gre in sem pustila pobudo govora vašim predsodkom in polovičnemu poznavanju in doseganju duhovne zavesti o drugačnosti. (glede na to, da si napisala, da je nekaj manipulacija, je fer, do vseh -tudi do mene, da napišeš kaj je resnica, oziroma kakšen pomen ima obrezovanje muslimanov in kakšen pomen ima faraonsko obrezovanje deklic. Če pač odgovora na to vprašanje ne veš, potem tudi ne moreš soditi o manipulaciji.)

btw. Obrezovanje moških je v ZDA (za razliko od Evrope) pravilo in ne izjema - sploh pa med protestanti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #213 - 21.11.2005 at 15:28:05
 
Glej, Sinja, sprenevedaš se. Govorila si o obrezovanju deklic. In če si potem nekaj vrst nižje mislila obrezovanje samo dečkov, potem to tudi jasno napiši. Ne pa potem v odgovoru preklopit samo na dečke. Tudi to je manipulatorsko. Bodi vsaj dosledna. In vsaj malo pazi, kadar za lastno nedoslednostjo druge obtožuješ za glupe.

sinjeoka wrote on 20.11.2005 at 20:05:44:
oziroma boš sprejel tudi to, da bo morda nekoč tvoja vnukinja ali pra nečakinja morala biti obrezana ... ker bo to družbeno zaželjeno? (tako kot je bilo včasih, da je ostala nedolžna do poroke)

(vesela sem zate in ti definitivno privoščim)

seveda pa se sprašujem zakaj je "sprejemanje" nekoliko na nižji ravni pri polivanju dojenčkov z vodo ... verjetno zato, ker dojenčki polivanje z vodo težje razumejo, kot rezanje kožice.

www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl.gif
da so lahko nekateri ljudje res tako glupi, da napišejo nekaj takega


In dejstvo je, da je bilo bistvo mojega posta sprejemanje. Tudi to, da se v odgovoru zatakneš samo na tisto, kar sem dodala za konec, ne pa na glavnino napisanega, je precej manipulatorsko.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #214 - 21.11.2005 at 15:36:59
 
Mateja B. wrote on 21.11.2005 at 15:28:05:
Glej, Sinja, sprenevedaš se. Govorila si o obrezovanju deklic. In če si potem nekaj vrst nižje mislila obrezovanje samo dečkov, potem to tudi jasno napiši. Ne pa potem v odgovoru preklopit samo na dečke. Tudi to je manipulatorsko. Bodi vsaj dosledna. In vsaj malo pazi, kadar za lastno nedoslednostjo druge obtožuješ za glupe.


In dejstvo je, da je bilo bistvo mojega posta sprejemanje. Tudi to, da se v odgovoru zatakneš samo na tisto, kar sem dodala za konec, ne pa na glavnino napisanega, je precej manipulatorsko.



govorila sem točno o :

sinjeoka wrote on 20.11.2005 at 20:05:44:
seveda pa se sprašujem zakaj je "sprejemanje" nekoliko na nižji ravni pri polivanju dojenčkov z vodo ... verjetno zato, ker dojenčki polivanje z vodo težje razumejo, kot rezanje kožice.


po vsebini same zadeve bi ti moralo biti jasno, da v tem segmentu nisem imela v mislih deklic,ampak dečke. Deklicam namreč ne režejo kožice, ampak male sramne ustnice in klitoris. Morda ti to enačiš, v končni fazi so tako kožica, male sramne ustnice in klitoris "na površju". Vendar pa je rezanje kožice defintivno precej manj boleči poseg.

Tako, da. Moja manipulacija je bila premišljena, ampak ne tako kot jo razumeš ti. Moja manipulacija je imela namen, pokazati, da o raznih postopkih iniciacije nimate razčiščenih osnovnih pojmov, oziroma da jih enostavno kar enačite.

(tvoje pisanje o sprejemanju pa je bilo vzeto na znanje, oziroma če je sprejemanje zgolj seznanjanje z dogajanjem po svetu preko TV, sprejemam)
Back to top
 
 
IP Logged
 
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #215 - 21.11.2005 at 21:46:15
 
sinjeoka wrote on 21.11.2005 at 15:36:59:
o raznih postopkih iniciacije nimate razčiščenih osnovnih pojmov



Mogoče se pa to da čist ... sprejet...


Mateja B. wrote on 21.11.2005 at 15:28:05:
Glej, Sinja, sprenevedaš se.



tud to ... če se hoče ... se da ...


Mateja B. wrote on 21.11.2005 at 15:28:05:
In vsaj malo pazi, kadar za lastno nedoslednostjo druge obtožuješ za glupe.



...mogoče clo "s prstom žugat" ni treba ... mogoče, če človk zaupa vase...
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #216 - 22.11.2005 at 12:56:54
 
sinjeoka wrote on 21.11.2005 at 15:36:59:
(tvoje pisanje o sprejemanju pa je bilo vzeto na znanje, oziroma če je sprejemanje zgolj seznanjanje z dogajanjem po svetu preko TV, sprejemam)


To s TV je samo primer, nikakor ne definicija. Sprejemanje je predvsem neobsojanje tega, s čimer si seznanjen.

Leonarda, tebe pa ne razumem, kaj hočeš povedat.

Poredko pridem pogledat na forum in kaj napišem. In ko se debata obrne v (zame) nepomembne detajle, mi postane nezanimivo. Mene zanimajo predvsem višji oz. globlji nivoji, ne pa neskončno razdeljevanje pojavov v fizičnem svetu. In tako je trenutno s svetom: zaradi blazne subspecializacije na relativno majhnih področjih in ker družba vleče pozornost ljudi na banalnosti, velika večina ljudi nima več pregleda nad celoto. Kar je za svet precej slabo. Pa ne me razumet narobe: tudi poglabljanje v majhne svetove je lahko perspektivno, ampak samo, če je uravnoteženo s pregledom nad celoto.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #217 - 22.11.2005 at 15:02:37
 
Quote:
Ne razumem, zakaj tolikim koncept sprejemanja tako zelo ne gre v racun. Pa je to osnova, ki bi pomagala posameznikom in družbi neprimerno bolje živeti. Meni se v življenju vedno bolj potrjuje, da je modro edinole to: sprejemanje in neobsojanje (Jezus pravi nekako takole: "Ne sodite, da ne boste sojeni." In: "Ljubite drug drugega, kakor sem vas jaz ljubil." Kako lahko nekoga zares ljubiš, ce ga ne sprejmeš takšnega, kakršen je?).  Sprejemati nekaj ne pomeni biti za to ali proti temu, podpirati ali nepodpirati. Sprejemanje je šele predpogoj za to, da stvari vidiš bolj objektivno, brezosebno, nevtralno. Potem, ko vidiš, za kaj res gre, pa se odlociš, ali boš zadevo podprl ali ne. Obsojanje pa tisto, kar je obsojano, tako ali tako samo še poslabša. (Koliko casa boste potrebovali, da boste ugotovili, da je to res?)

Na primer, vojna v Iraku je dejstvo. Izgredi v Franciji tudi. Kako lahko ne sprejmeš necesa, kar vsak dan gledaš po TV in o cemer bereš na vseh možnih koncih? Ne sprejeti dejstva je slepota. Ali pa vsaj slabovidnost. Opredeliti se glede njega pa je druga stvar. To sledi sprejemanju.

Naj ponovim: sprejemanje ni enako podpiranje.

To s TV je samo primer, nikakor ne definicija. Sprejemanje je predvsem neobsojanje tega, s cimer si seznanjen.

Mene zanimajo predvsem višji oz. globlji nivoji, ne pa neskoncno razdeljevanje pojavov v fizicnem svetu. In tako je trenutno s svetom: zaradi blazne subspecializacije na relativno majhnih podrocjih in ker družba vlece pozornost ljudi na banalnosti, velika vecina ljudi nima vec pregleda nad celoto. Kar je za svet precej slabo. Pa ne me razumet narobe: tudi poglabljanje v majhne svetove je lahko perspektivno, ampak samo, ce je uravnoteženo s pregledom nad celoto.


Z nekaterimi stvarmi se cist strinjam.

No, se bom mal pohecal s tvojim podajanjem.
To kar je podcrtano, se mal ne ujema. Ce gledas svet kot celoto, potem posameznike, ki ne razumejo sprejemaja, lahko sprejemaš, jih cist razumeš. Verjamem, da jih. Tok o hecu.

Iz vsega tega. Zakaj potem obsojamo sedanjo vlado, ki je sprejemala 60 let nepravilnosti prejšnje vlade, ne sprejmemo. Zakon pravi, lastnik odloca o svojem premoženju, torej je vojna za direktorje cisto dejstvo.

Opredeljujemo se vsak po svoje. Glede na osebne izkušnje, glede na dejstva, ki jih spoznamo ali ne spoznamo, lahko so to tudi resnice ali tudi ne. TV, ti lahko resnico zapakira na sto in en nacin. In ce nimaš vpogleda v dejstvo, kako se boš opredelu. Le na podlagi tega kar imaš. In opredelitev, je tok bolj "pravilna", kolikor vec "pravilnih" dejstev spoznaš. Pregled nad celoto, dobiš kako? Da se s space shuttlom dvigneš visoko v zrak? Šele takrat vidiš kok smo majhni, nemocni. A vseeno živimo na majhnem prostorcku z milijoni dejstvi, bolj ko greš navzven, vec celote moraš poznat? Obvladat celoto sebe - najprej, ti omogoca, da lahko naprej obvladuješ ostale celote.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #218 - 22.11.2005 at 17:12:38
 
Hja, če pogledaš na hitro, se res malo ne ujema. Se pa tudi ne izključuje. Sprejemam lahko, da nekaj je tako, kot je, tudi če ne razumem, zakaj je tako. Ampak če razumem, je lažje sprejet.
Poleg tega si združil dva posta, vsako besedilo pa je zaključena enota, in kadar se primerja različna besedila, se upošteva njihovo raličnost.
Glede TV – seveda je lahko zelo enostranska, zato sem dodala še "in o čemer bereš na vseh možnih koncih".

V vlado pa se ne bom spuščala, ker mi politika in gospodarstvo nista toliko zanimiva.

Veš, kako pa jaz gledam na celoto? Kolikor zaenkrat štekam, je celota samo ena: makrokozmos = mikrokozmos.

No ja, tako vidim sedaj. Imam pa še veliko zadev v obdelavi. Wink Bom še videla, kaj se bo izcimilo iz vsega skupaj. Grin

No, se grem imet fajn, imejte se vi tudi.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #219 - 22.11.2005 at 19:30:53
 
Gru Gru wrote on 22.11.2005 at 15:02:37:
Iz vsega tega. Zakaj potem obsojamo sedanjo vlado, ki je sprejemala 60 let nepravilnosti prejšnje vlade, ne sprejmemo. Zakon pravi, lastnik odloca o svojem premoženju, torej je vojna za direktorje cisto dejstvo.





Očitno je tvoj spomin res kratek, ali pa ti matematika ne gre najbolje.

Sedanja vlada ni ničesar sprejemala 60 let (ker 60 let niti ni obstajala, da bi sprejemala karkoli) - tudi če sprejmemo delitev, ki se jo poskuša delati, obstaja zgodovinsko dejstvo, da so ljudje, ki so v tej vladi, (vsaj dvakrat) že bili na oblasti, dejstvo je tudi, da so oni vzpostavili sistem tako kot je oziroma so pri tem sodelovali.

Drugo dejstvo pa je, da oni niso lastniki te države - nobeni niso - čeprav se tako obnašajo in so se obnašali (vsi po vrsti).


(pa ne me postavljat na katerokoli stran)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #220 - 22.11.2005 at 20:30:18
 
t wrote on 22.11.2005 at 19:30:53:
Očitno je tvoj spomin res kratek, ali pa ti matematika ne gre najbolje.

Sedanja vlada ni ničesar sprejemala 60 let (ker 60 let niti ni obstajala, da bi sprejemala karkoli) - tudi če sprejmemo delitev, ki se jo poskuša delati, obstaja zgodovinsko dejstvo, da so ljudje, ki so v tej vladi, (vsaj dvakrat) že bili na oblasti, dejstvo je tudi, da so oni vzpostavili sistem tako kot je oziroma so pri tem sodelovali.

Drugo dejstvo pa je, da oni niso lastniki te države - nobeni niso - čeprav se tako obnašajo in so se obnašali (vsi po vrsti).


(pa ne me postavljat na katerokoli stran)


uživajte!



zanima me, če bo gape ali pa Mateja tejkotu napel kakšno lekcijo sprejemanja - ali je ta bič božji namenjen le meni

se strinjam niso lastniki države, ampak Jankovič tudi ne, zato pač ni nedotakljiv v smislu "Šel bom, ko se mi bo dvignil"

(pri sodelovanju postavljanja sistema pa Smiley) a veš kok amandmajev je doživel njihov sistem? Eden izmed teh amandmajev je ustavril celo kasto strokovno nedotakljivih)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #221 - 23.11.2005 at 08:42:12
 
Mateja B. wrote on 22.11.2005 at 12:56:54:
In tako je trenutno s svetom: zaradi blazne subspecializacije na relativno majhnih področjih in ker družba vleče pozornost ljudi na banalnosti, velika večina ljudi nima več pregleda nad celoto. Kar je za svet precej slabo. Pa ne me razumet narobe: tudi poglabljanje v majhne svetove je lahko perspektivno, ampak samo, če je uravnoteženo s pregledom nad celoto.


Mene pa zanima, kakšno celoto maš to v mislih? Ker, a ni to spet ena subjektivna in zelo relativna zadeva, kamor človek pač položi svojo bit, upanje, cilj? Če je nekdo zelo usmerjen k nečemu, potem se ponavadi drugemu zdi, da bolje vidi celoto. Toda, a jo?

Se pa težave in problemi nekako z mislijo in upanjem v srcu na Boba ne zdijo tako velike.  

Zato, četudi se nam zdi, da ljudje posvečajo pozornost banalnostim, je to lahko za njih še kako celota oz. del procesa, v katerem se učijo, kar jim je namenjeno oz. kar jim je pomembno in kar jih veseli.  

Everything counts.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #222 - 23.11.2005 at 09:35:58
 
Mateja B. wrote on 22.11.2005 at 17:12:38:
Hja, če pogledaš na hitro, se res malo ne ujema. Se pa tudi ne izključuje. Sprejemam lahko, da nekaj je tako, kot je, tudi če ne razumem, zakaj je tako. Ampak če razumem, je lažje sprejet.
Poleg tega si združil dva posta, vsako besedilo pa je zaključena enota, in kadar se primerja različna besedila, se upošteva njihovo raličnost.
Glede TV – seveda je lahko zelo enostranska, zato sem dodala še "in o čemer bereš na vseh možnih koncih".

V vlado pa se ne bom spuščala, ker mi politika in gospodarstvo nista toliko zanimiva.

Veš, kako pa jaz gledam na celoto? Kolikor zaenkrat štekam, je celota samo ena: makrokozmos = mikrokozmos.

No ja, tako vidim sedaj. Imam pa še veliko zadev v obdelavi. Wink Bom še videla, kaj se bo izcimilo iz vsega skupaj. Grin

No, se grem imet fajn, imejte se vi tudi.


Lej, upam da si razumela, da sem mal telovadil s tvojima postoma, ker se mi je zadeva zdela vredna razmišljanja.

Tud o TV-ju sem govoru na splošno!

Je pa zanimivost v tej debati ravno to gledanje po delčkih in potem naprej v celoti. Oba posta sem združil ravno iz razmišljanja -- en post - eno malo dejstvo --- dva posta -- več dejstev --- veliko postov ---> se že bližamo celoti nekega avtorja. In tudi če rečmo, da je post enota zase, pa v primeru, da sestaviš več postov ene in iste osebe najrbž dobiš večji vpogled v njegovo celoto, kar pa niti ni nujno. Ampak na podlagi več-postov, človeka lažje razumeš, kot na podlagi le enega posta.

In stavek: Quote:
...celota je samo ena: makrokozmos = mikrokozmos.
mi je zelo blizu. Če pogledamo en atom, v naši perspektivi predstavlja približek sončnega sistema.


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #223 - 23.11.2005 at 11:22:16
 
Gru Gru wrote on 23.11.2005 at 09:35:58:
Je pa zanimivost v tej debati ravno to gledanje po delčkih in potem naprej v celoti. Oba posta sem združil ravno iz razmišljanja -- en post - eno malo dejstvo --- dva posta -- več dejstev --- veliko postov ---> se že bližamo celoti nekega avtorja. In tudi če rečmo, da je post enota zase, pa v primeru, da sestaviš več postov ene in iste osebe najrbž dobiš večji vpogled v njegovo celoto, kar pa niti ni nujno. Ampak na podlagi več-postov, človeka lažje razumeš, kot na podlagi le enega posta.



Celota je vedno že tu - zato tudi lahko rečemo, da je vse skupaj zelo dobro uglašena celota, medtem ko so deli vedno deli subjektivnega dojemanja celote (to je tudi bistvo vse vzročnosti: vzročnost je rezultat subjektivnega gledanja na stvari - tako kot naklučje): iz celote vseh tekstov nekega avtorja zagotovo lahko razumemo samo celoto vseh tekstov, medtem, ko je avtor še vedno nerazumljem, lahko bi rekli samo, da razumemo to, kar je povedal ali mogoče, kaj je hotel povedati...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Tole pa ni nič dobrega
Reply #224 - 25.11.2005 at 13:00:14
 


pa smo jih našli - krivce:


vsega so krivi reperji

http://www.rtvslo.si/kultura/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_me...





uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16