Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 35178 times)
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #15 - 20.10.2005 at 12:50:39
 
Ok, moraš bit pošten, do sebe in drugih, delat to, kar veš, da je prav, lepo stojiš v vrsti, čeprav se drugi rinejo.
Čakat lepo, čeprav drugi goljufajo in so pred tabo.
delaš vse lepo in prav, okrog tebe pa samo banda, ki laže, goljufa, tepe na gobec itd.

Vse to lepo in prav, samo sprašujem kako?
kako živeti v takem svetu, brez da si deležen, velike adrenalinske doze živciranja!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #16 - 20.10.2005 at 12:57:57
 
Blisk1 wrote on 20.10.2005 at 12:50:39:
Ok, moraš bit pošten, do sebe in drugih, delat to, kar veš, da je prav, lepo stojiš v vrsti, čeprav se drugi rinejo.
Čakat lepo, čeprav drugi goljufajo in so pred tabo.
delaš vse lepo in prav, okrog tebe pa samo banda, ki laže, goljufa, tepe na gobec itd.

Vse to lepo in prav, samo sprašujem kako?
kako živeti v takem svetu, brez da si deležen, velike adrenalinske doze živciranja!



Po moje ne smeš mešati poštenja z naivnostjo ali neumnostjo - poštenje je samo vračanje enakega z enakim.

Čeprav ni najbolj smiselno, da greš vselej do konca - vedno je potrebno vsaj malo gledati na to, da pri vsem skupaj ne potegneš najkrajše. U bistvu je še najslabša izbira, če se živciraš.

(je dobro narediti ločitev med poštenim človekom in poštenjakarjem, med pobožnim človekom in pobožnjakarjem...)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #17 - 20.10.2005 at 13:05:03
 
Da se ne živciraš!
To mene zanima KAKO?
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #18 - 20.10.2005 at 13:21:04
 
Blisk1 wrote on 20.10.2005 at 13:05:03:
Da se ne živciraš!
To mene zanima KAKO?



Pri meni to gre tako, da se vedno, ko zaznam pri sebi določeno mero frustracije ali živciranja vprašam, kaj imam od tega in kaj lahko v dani situaciji storim, če me nekaj živcira (če je to nekdo v avtomobilu, ki me ovira, se mu poskušam izogniti, ga prehiteti, ali pa preprosto voziti tako, da me ne bo več motil - pri vožnji je zelo pomembno, da se ne osredotočaš preveč na svoj cilj, temveč na cesto in seveda, da v ostalih soudeležencih v prometu ne vidiš svojih nasprotnikov temveč samo ljudi - kar seveda ni enostvno, vendar se da) - na koncu vedno pomaga spraševanje o tem, kakšna naj bi bila korist od živciranja - če je ni potem ga je potrebno ukiniti.

Vsaj kar se mene tiče, je najboljše zdravilo proti živciranju preračunavajoča racionalizacija, ki se vrti okrog vprašanj zakaj, kaj, kako, koliko...


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
tereza
Guest




Re: Živciranja
Reply #19 - 20.10.2005 at 15:04:06
 
t wrote on 20.10.2005 at 13:21:04:
Vsaj kar se mene tiče, je najboljše zdravilo proti živciranju preračunavajoča racionalizacija, ki se vrti okrog vprašanj zakaj, kaj, kako, koliko...


uživaj!

No pa smo spe v svetu racionalizma in prav ta je tisti, ki ljudi žre in spravlja ob živce.
No saj ne da bi kritizirala tvoj nasvet t, vendar je to zgolj moški pogled na situacijo. Moški pa ste že po naravi bolj racionalisti kot ženske.

Opažanja pa kažejo, da tudi moškemu svetu ne zadostuje samo racionalen pogled na svet ampak začenjajo zahtevati tudi kaj več kot zgolj odgovore na vprašanja zakaj, koliko, kako, ampak tudi čemu, na kakšen način itd...
Imej se.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #20 - 20.10.2005 at 15:43:24
 
Quote:
No pa smo spe v svetu racionalizma in prav ta je tisti, ki ljudi žre in spravlja ob živce.
No saj ne da bi kritizirala tvoj nasvet t, vendar je to zgolj moški pogled na situacijo. Moški pa ste že po naravi bolj racionalisti kot ženske.

Opažanja pa kažejo, da tudi moškemu svetu ne zadostuje samo racionalen pogled na svet ampak začenjajo zahtevati tudi kaj več kot zgolj odgovore na vprašanja zakaj, koliko, kako, ampak tudi čemu, na kakšen način itd...
Imej se.



Samo ne se živcirati pa bo.

"živciranje" je samo neprijetno stanje duha, kateremu se sicer ne moremo popolnoma izogniti, lahko pa ga zreduciramo na zdravo raven, če sami tako hočemo.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Živciranja
Reply #21 - 20.10.2005 at 15:59:32
 
t wrote on 20.10.2005 at 15:43:24:
Samo ne se živcirati pa bo.

"živciranje" je samo neprijetno stanje duha, kateremu se sicer ne moremo popolnoma izogniti, lahko pa ga zreduciramo na zdravo raven, če sami tako hočemo.

uživaj!


Mene pa tak odnos živcira!

Ker prav živciranje lahko pokaže na neko "nezdravo" stanje v okolju, pove ti da je nekaj narobe in tud prav je da na to odreagiraš ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Živciranja
Reply #22 - 20.10.2005 at 17:11:18
 
vida wrote on 20.10.2005 at 15:59:32:
Ker prav živciranje lahko pokaže na neko "nezdravo" stanje v okolju, pove ti da je nekaj narobe in tud prav je da na to odreagiraš ...

Samo živciranje ni ravno najprimernejši način reagiranja na nepravilnosti!

Opozarjanje da, še bolje akcija, nikakor pa ne živciranje, ki se itak vrtajči in krotoviči samo v "bolnikovi" glavi in dejansko nikoli ničesar ne reši (kvečjemu poslabša).


Poznam dosti takih primerkov, ki jim je živciranje postalo "modus vivendi" in ki prav v vsaki stvari najdejo nek razlog za živciranje (kar nenazadnje sploh ni težko). Če ne najdejo nič, se pa živcirajo že zaradi tega, ker se nimajo na kaj živcirati ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Živciranja
Reply #23 - 21.10.2005 at 08:03:49
 
Bardo_Thodol wrote on 20.10.2005 at 17:11:18:
Samo živciranje ni ravno najprimernejši način reagiranja na nepravilnosti!


saj, živciranje naj bi služilo kot vzrok za akcijo, to sem imela v mislih ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Živciranja
Reply #24 - 21.10.2005 at 09:50:09
 
vida wrote on 21.10.2005 at 08:03:49:
saj, živciranje naj bi služilo kot vzrok za akcijo, to sem imela v mislih ...

Živciranje je bolestno stanje!
Seveda lahko služi tudi kot "vzrok za akcijo", vendar je to še vedno bolestno stanje.

V akcijo grem lahko tudi brez živciranja, naprimer tako, da si zamislim, kako bi lahko nekaj izboljšal. Rezultat bo na koncu zagotovo boljši, kot če se nečesa lotim samo zato, ker me trenutno stanje živcira.

Z živčnimi ljudmi je izredno težko delati (in sobivati)  in tudi sami s sabo bolj težko shajajo (takega stanja bi se namreč tudi sami radi rešili, vendar najpogosteje ne vedo kako)



Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Živciranja
Reply #25 - 21.10.2005 at 10:16:39
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2005 at 09:50:09:
Živciranje je bolestno stanje!
Seveda lahko služi tudi kot "vzrok za akcijo", vendar je to še vedno bolestno stanje.

V akcijo grem lahko tudi brez živciranja, naprimer tako, da si zamislim, kako bi lahko nekaj izboljšal. Rezultat bo na koncu zagotovo boljši, kot če se nečesa lotim samo zato, ker me trenutno stanje živcira.



to ali je to bolestno stanje ali ni, ne vem.
Dejstvo je da se danes veliko število ljudi živcira in govorimo o tem, kako naj se posameznik s tem sooča.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Živciranja
Reply #26 - 21.10.2005 at 10:29:07
 
Tudi zato, ker se veliko ljudi živcira, govorimo o bolni družbi.

Živciranje je bolestno stanje že zaradi tega, ker je neprijetno in bi se ga radi otresli.
Poleg tega pa ima tudi neposredne učinke v sekundarnih psihofizičnih motnjah in obolenjih, kar je pa lahko že bolj zaskrbljujoče.


Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Živciranja
Reply #27 - 21.10.2005 at 10:50:50
 
Bardo_Thodol wrote on 21.10.2005 at 10:29:07:
Tudi zato, ker se veliko ljudi živcira, govorimo o bolni družbi.

Živciranje je bolestno stanje že zaradi tega, ker je neprijetno in bi se ga radi otresli.
Poleg tega pa ima tudi neposredne učinke v sekundarnih psihofizičnih motnjah in obolenjih, kar je pa lahko že bolj zaskrbljujoče.



potem ti ne vidiš problema v tem, da se dnevno npr soočaš z okoljem, kjer je prisotno nasilje, laž, podtikanje ... ?
pač pa v reakciji na to okolje, v živciranju ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #28 - 21.10.2005 at 10:58:03
 
tukaj je sedaj govora samo o tem, da se NE živciraš.
Kako lahko narediš, da se NE živciraš, ko te naprimer na prvem križišču nekdo izsili čez rdečo.
na drugem križišču, čakaš v vrsti 30eti in potem pridejo trije in se peljejo mimo vrste.
potem prideš domov, te sosed napizdi, pa nisi nč kriv, itd.
kako se v takih primerih NE živcirat!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Živciranja
Reply #29 - 21.10.2005 at 11:04:11
 
vida wrote on 21.10.2005 at 10:50:50:
potem ti ne vidiš problema v tem, da se dnevno npr soočaš z okoljem, kjer je prisotno nasilje, laž, podtikanje ... ?
pač pa v reakciji na to okolje, v živciranju ?

Problemi so, tudi v vsem tistem, kar si naštela, ki pa v veliki meri izhajajo tudi iz živčnosti ljudi. Če ljudje ne bi bili tako živčni, bi bilo tudi omenjenih problemov manj, vsekakor pa bi jih lažje in bolj preudarno reševali.

Z živčnostjo nad naslilje, laž, podtikanja, je pa skoraj tako, kot z bencinom nad požar.

----
Splošnega recepta za odpravo živčnosti ni in pristop je v veliki meri odvisen od posameznika. Nekateri imajo živčnost naprimer že v genih in v takem primeru vsekakor ni mogoče pričakovati enostavnih rešitev, posebno ne na forumu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7