Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 34845 times)
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Živciranja
20.10.2005 at 09:23:58
 
zadnje čase opažam, da se precej živciram za določene zadeve.
naprimer, že ko zjutraj grem v službo, ljudje vozijo en čez drugega, goljufajo in se rinejo v vrsto, izsiljujejo itd.
Potem v sliužbi, mi nekdo dela krivico ko laže o meni in s tem dela škodo.
se peljem domov, zopet izsiljevanja, čakaš v vrsti se trije zrinejo pred tabo, prideš domov ugotoviš, da si je nekdo prilastil tvoje parkirno mesto, itd.

Te stvari me pecej živcirajo in spravljajo v slabo voljo.
kako lahko gre človk čez vse to, da ga te stvari ne ganejo?
zakaj ti ljudje, ki nonstop goljufajo, izsiljujejo, so nesramni, lažejo, nikoli ne plačajo za svoja dejanja, pač pa lažje pridejo čez v življenju, kot pa mi, ki hočemo biti pošteni in še nekaj damo na čast, poštenje in besedo!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #1 - 20.10.2005 at 10:08:10
 
Quote:
zakaj ti ljudje, ki nonstop goljufajo, izsiljujejo, so nesramni, lažejo, nikoli ne plačajo za svoja dejanja, pač pa lažje pridejo čez v življenju, kot pa mi, ki hočemo biti pošteni in še nekaj damo na čast, poštenje in besedo!


Zato ker večina ljudi za takšne reče "Ta se pa tako znajde v življenju", namesto, da bi mu "razbili gobec" kot tudi rečejo nekateri.

Quote:
zadnje čase opažam, da se precej živciram za določene zadeve.
naprimer, že ko zjutraj grem v službo, ljudje vozijo en čez drugega, goljufajo in se rinejo v vrsto, izsiljujejo itd.
Potem v sliužbi, mi nekdo dela krivico ko laže o meni in s tem dela škodo.
se peljem domov, zopet izsiljevanja, čakaš v vrsti se trije zrinejo pred tabo, prideš domov ugotoviš, da si je nekdo prilastil tvoje parkirno mesto, itd.


Stres!???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Živciranja
Reply #2 - 20.10.2005 at 10:22:50
 
Tudi jaz se sprašujem kdaj se poštenost poplača? Ker vsi goljufi in brezobzirneži (vsaj zgleda tako) tok dobro pridejo skozi.

Mene skrbi glede stanovanja. Moja stanodajalka ni kaj dost starejša od mene in je lastnica 4 stanovanj. Midva s fantom pa sva že 6 leto podnajemnika, 4x preseljena in se sprašujeva in iščeva možnosti kako priti do lastnega stanovanja, glede na to, da oba izhajava iz revnih družin, kjer nama ne morejo kaj dosti pomagat.

Glede laganja in podtikanja na delovnem mestu se je tud meni dostikrat dogajalo.

Zgleda, da je ta svet tako narejen, še vedno, da pač agresivni bolje skozi pridejo. Starši so me učili, da naj bom poštena, naj ne lažem.... Se tolažim, da se bo enkrat to tudi v tem življenju poplačalo, kaj pa mi drugega preostane.  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #3 - 20.10.2005 at 10:31:07
 
Zato pa se sprašujem ali se spoštenje splača?
Ali naj tudi jaz lažem in hodim ljudem po glavi, zato da uspem.
Ali naj se tudi jaz zrinem na križišču med prve, medtem, ko ostali čakajo po 10 minut da lahko zapeljejo čez križišče?
Kaj imam od teg, da sem pošten??
Vsakodnevno živciranje!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #4 - 20.10.2005 at 10:59:23
 
Blisk1 wrote on 20.10.2005 at 10:31:07:
Zato pa se sprašujem ali se spoštenje splača?


Poštenje v klasičnem smislu se ne splača - ker je v tem smislu kot morala to predvsem odpovedovanje prednostim.

Poštenje pa se splača, če bi gledali moralno zadovoljstvo, kai ga prinaša.

Blisk1 wrote on 20.10.2005 at 10:31:07:
Ali naj tudi jaz lažem in hodim ljudem po glavi, zato da uspem.
Ali naj se tudi jaz zrinem na križišču med prve, medtem, ko ostali čakajo po 10 minut da lahko zapeljejo čez križišče?
Kaj imam od teg, da sem pošten??
Vsakodnevno živciranje!


Če je uspeh tvoj končni cilj potem uporabi vsa sredstva, da ga dosežeš.

Kar se križišč tiče pa vseeno ne vidim smisla v prerivanju - končni profit vsega skupaj je še vedno predvsem živciranje in visoko tveganje za par minut, ki bi jih ponavadi sploh ne moremo pametno izkoristiti.

Če ti poštenje ne prinaša mirnega spanca, potem je popolnoma vseeno, če ga obdržiš  (če bi se manj živciral brez poštenja potem je zate že stvar duševne higiene, da prenehaš z njim in ubereš drugo pot) - je pa pri poštenju tudi neka širša razsežnost človeškosti, o kateri pa tudi sam premišljujem, če je sploh vredna svoje cene.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Živciranja
Reply #5 - 20.10.2005 at 11:06:22
 
Ja, samo, če pač nisi take sorte človek, ki bi lahko to počel, potem pač ostajaš poštenjak, ki se včasih preveč živcira.

Je pa res, da so agresivni in napadalni bolj opazni, čeprav je še vedno večina ljudi mirnih poštenjakov.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #6 - 20.10.2005 at 11:08:59
 
ok, sej po moje, se ne bi niti manj živciral, če bi bil svinja od človeka, tako kot je že kar velik procent ljudi, ki jih danes srečujem.

dejansko vem, da se da iti preko vsega tega sranja, da te to ne prizadane več, samo ne vem, kako.
In da se da cilje dosegati tudi na pošten način.
vsekakor je vse povezano med sabo, ampak stvar je kot sem rekel, kako!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #7 - 20.10.2005 at 11:44:45
 
Blisk1 wrote on 20.10.2005 at 11:08:59:
ok, sej po moje, se ne bi niti manj živciral, če bi bil svinja od človeka, tako kot je že kar velik procent ljudi, ki jih danes srečujem.

dejansko vem, da se da iti preko vsega tega sranja, da te to ne prizadane več, samo ne vem, kako.
In da se da cilje dosegati tudi na pošten način.
vsekakor je vse povezano med sabo, ampak stvar je kot sem rekel, kako!




Tista strategija - milo za žajfo pa je



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Živciranja
Reply #8 - 20.10.2005 at 11:56:58
 
t wrote on 20.10.2005 at 11:44:45:
Tista strategija - milo za žajfo pa je



uživaj!



jaz pa ne verjamem v oko za oko, zob za zob. morda to res prinese komu kratkotrajno zadovoljstvo, vendar s tem dolgoročno ne prideš nikamor. so pa res težki časi za marsikoga in ko v tem svetu dojameš, da ves razvoj in napredek ni prinesel nekega dolgotrajnega zadovoljstva in
večje kvalitete življenja, si primoran poiskati stvari, ki ti pomagajo. čeprav je težko in je življenje žal še vedno prevečkrat boj za samo preživetje.
sem tole brala prej: http://www.sathyasai-drustvo.si/napotki.html
mogoče se pa res vse dogaja z namenom. pomagat mormo drug drugmu kar se le da...

in spet me navdajajo romantične misli o skupni vasi... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #9 - 20.10.2005 at 12:01:54
 
Dejansko, sem se malo zanimal, kako je v tujini.
Tam obstaja nek red, neko vzajemno spoštovanje.
Nihče se ne rine, nihče ne izsiljuje, ni videt, da bi kdo imel namen goljufanja, nekako je vzpostavljen nek red.
Pri nas pa je vsak dan bolj vse v kurcu, totalna anarhija, tisti, ki pa bi morali delat red se pa stran obračajo!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Živciranja
Reply #10 - 20.10.2005 at 12:26:57
 


mhm
(dost) podobno temo si že zadnjič načel
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=display;board=prijateljstvo;num=...

*sami odnosi z ljudmi in okolico
dejstvo je, da naprimer vedno več je hinavščine, podlosti, maščevanj, zamer itd. *

eto enga moja texta na to temo
http://www.gape.org/gapes/main.htm

iz leta 2000


se reče
prej te je motl da oni to delajo, zdej te moti da tebe to moti.

svoje cajte smo mel nekoga ki ti je znal zabrusit: kar te mot je tvoja pot!


Blisk1 wrote on 20.10.2005 at 09:23:58:
Te stvari me pecej živcirajo in spravljajo v slabo voljo.
kako lahko gre človk čez vse to, da ga te stvari ne ganejo?

živcirajo in spravljajo v slabo voljo
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

kako it 'čez'? preko? sebe?

s sprejemanjem
sebe
in drugih
brezpogojnim

karad pa je čas za akcijo, je pač čas za akcijo (ne pa reakcijo).
jest nardim tko, npr, če sm u dvojnem pasu, ki se šiva skupi in eni ne jebejo in se po tadrugmu pasu prpeljejo mim nas k čakamo u vrsti (IZKLJUČNO zarad tega ker je nekdo v naši vrsti pred nami tolk dobr (butast) da spušča une k se urivajo notr (ne enga, njih, ker je posranc ponavad, uni k pa narivajo pa seveda niso, so čisti egoisti)), e v takem primeru, se postavm na sredino, na oba pasa, kjer je sploh možnost. drgač pa quitak kamionđije poskrbijo za take strice zadnje cajte že ... da se vsi premikamo ... mal blj počas sicer ampak se, u polžji vožnji. če to noben ne nardi je štala (gas, bremza, kuplunga, šaltanje clo, menjavanje pasov (v polžji koloni (ipd)))



gape wrote on 25.08.2004 at 11:48:12:
probi razumet lilith, da moje sprejemanje tebe nima nč dost s tvojim sprejemanjem mene. razen tega da ti lahko sprejemanje mene olajšam s tem da sprejmem tebe tako kot si. nč dost več. in da te ne dražim ampak ti omogočim prijetno bivanje v moji bližini ... čimbolj ... kolkr mi le znese ...

in res ... 'vas' moram zlo razočarat, sicer lahko pametujete kdo koga ne sprejema in hkrati trdi da ga, čeprov mate čist preslab vpogled, lahko, pomagalo vam pač ne bo prav dosti.  
pametujte rajši o tem zakaj vi nekoga ne sprejemate in se s tem ukvarjite in pustite da si ob tem ukvarjanju vas s sabo, s pomočjo drugih, še kdo drug pomaga.


to je en del

drug del pa je
najdeš službo ki ne zahteva od tebe da si tm od točno te (zgodnje) ure, pa do te (tm okol 4ih popoldan). gužva forget. ona več ne obstaja zate. ti se pelješ in nasprotni pas stoji.


pol je izziv sprejemanja velik redkejši. ta je dandanes, roko na srce, možen na popolnoma vsakem koraku.



Blisk1 wrote on 20.10.2005 at 09:23:58:
zakaj ti ljudje, ki nonstop goljufajo, izsiljujejo, so nesramni, lažejo, nikoli ne plačajo za svoja dejanja, pač pa lažje pridejo čez v življenju, kot pa mi, ki hočemo biti pošteni in še nekaj damo na čast, poštenje in besedo!


mal za intermeco, k je glih umes uletu ...
http://www.gape.org/smeh/WetlookWasserbettTV.wmv


in jest mislm da ni res da ne  plačajo ...
pomoje za njih glih tko velja, kar seješ to žanješ. mam pa filing da se žetev da odlagat, z vlogo velik snergije, katero je pa treba drugim pobrat. pa četud je to energija 'živciranja' ... važn da je energija. ena pomaga pr enih rečeh in ena pr enih drugih.

kar se mene tiče, če bi se vsi zavedal zakona vzroka in posledice, bi tistim ki niti ne rabijo več, ampak to izkoriščajo (to da jih mora nekdo sprejet, ta pa tega ni zmožen, saj mu sprejemanje sploh ni vgrajeno v osnove), hitr zmanjkal ... bom reku ... neizobražnih žrtev, katerim bi lahko kradl pozornost in preko nje energijo.

jest sm zihr da se jim vse povrne. če drugač ne pa v obliki tablet ki jih morajo jest da lahko živijo.

tko kot oni pridejo čez v življenju ni glih to to za kar smo kle.


razbijanje gobcov smo vidl kam prpele ...
nikamr.
vsi majmo razbite gobce.

če lahko kej nardiš, nardiš, če ne sprejmeš ...
furaš svojo polžjo vožnjo, če se da, in greš naprej ... sej ne zgubiš spet tolk ...


poštenost se poplača
morš pa hkrati bit tud pošten do sebe
čeprov, če si pošten do svojga okolja si hkrat tud do sebe; namreč da boš sebe izučil, se morš spravt v šolo.
šola pa ne more bit osnovna.

nč več.

zato si treba ustvart tako oklolje ki te bo zmoglo naučit kar se rabiš naučit - šola.

šole so zmeri težje, sej maš vedno več znanja, več vpogleda in več odgovornosti.
če si pošten.


zdej sm zasledil že parkrat da bojo zdej zdej mel povezane vse računalnike in da bojo za vsazga tono vedl kolk ma česa v lasti. bo tud za une k majo vse na mame in ljubice pa žene in tako napisan, bojo tud one morale dokazat od kejr jim tolk dnarja da majo to lastnino (za katero se sicer VE čigava je, kdo jo je plaču in kdo jo uporablja, po papirjih pa je vse čist drugač) ...
o tem sm jest že govoru
*
Osebna svoboda bi se zaposlenim v državni upravi zmanjšala tudi glede podatkov o tem: koliko je kdo zslužil, koliko ima premoženja, koliko ga je imel prej, koliko ga ima sedaj, koliko ga bo imel, ko bo pranehal svojo funkcijo... Vse mora biti dostopno javnosti v vsakem trenutku. Nobenega skrivanja.
tud prečrtu že ... mark this
*
in to so že porihtal, kao, namreč, zdej k je kos siku da naj tud svetniki vsi oddajo poročilo o lastnini, so ga ukinl in svetnikom ni treba oddajat tega poročila.
zdej, če bojo te številke dobil iz računalnikov in na osnovi tega potegnl vn poročila ok.
če pa dejansko misljo kontrolirat samo državne taglavne funkcionarje in male ljudi, preko big brother mašine, celo, kakorkoli tikat po algoritmu pr komu bo lučka začela utripat in pr komu ne ... pol je to basa od base in bomo kmal blj pod kontrolo kt usak amer, ki je totalno pod kontrolo ...

se reče
če bi bli mojstri pošteni bi blo najs da nardijo tako mašino ki bo kontrolirala vse (kriminalne dogodke), jih štela in težila sodnikom s kom naj se ukvarjajo ...
http://www.gape.org/gapes/eto.htm#svoboda

pa so pošteni?

50:50 je bil zadnji referendum
sm slovenci bili kdaj bolj razdeljeni, hkrati pa imeli vlado ki ima zadostno večino in zadostno vojaško poslušnost da izvaja spremembe brez dogovorov z ostalimi 50% ljudi.
pomembno je seveda, da to kar spreminjajo je dogovorjeno. in tega ne popravljajo ampak spreminjajo. in to na načine ki niso ušeč.


je to za sprejet?
je to pošteno?
je
in ni

edino kar nam preostane ni boj proti temu, ampak boj za neki boljšega, novega zazihr


se reče, vse je za sprejet, kolkrat se boš pa pustu nategnt da boš padu v situacijo. da boš sploh mogu sprejemat, je pa precej od tebe odvisno. od tvojih navezav provzaprov in tvoje osebnosti.


to s stanovanji se bo zazihr porihtal ko bojo mojsti zakurblal ta računalnik o kerem je govora.
je govora
dejanj niti ni
in (imho) kar dejanj je, ne govorijo v to smer ... se reče ... računalnike povezat in dobit podatke o vsakomer je gut, ampak vseh nas je 2 mio +ostali, palijo pa seveda največ uni k majo z največ opravka ... svetniki so to bli ... moral bi oddat te napovedi. pa jim ni blo treba.
so se tko odločl, čeprov je zakon že obstaju (kao) da to morjo oddat .... je meu kos kao power to zhtevat ... se mi zdi
kako lažje ugotovit koruptivnost, kot da spremljaš premoženje modelov ki upravljajo z (našim) državnim premoženjem, servisi in tako dalje ... modelov pri katerih bi se korupcija ('korporacij' do državnega keša) sploh lahko poznala ...

ker to je res bastardnost kar je pr nas
tolk stanovanj k brata in nobenga nikjer ne za dobit in vsi tolk dragi k svinja in redkokje kakšen davek plačan.

vas je rešitev
jest vam povem


to
*agresivni bolje skozi pridejo*
je pa največja bastardnost

in to da se v sloveniki dela tak sistem, da bo še blj njim na kožo pisan, da nas bo silu da bomo taki postajal, da bomo svoj brutodohodek povečal za 150% ...
mislm
F... Y..

da se bo poraba še bolj povečala, proizvodnja istotako ... namest da bi spodbujal, da se naseljo kmetije, da ljudje sami svoje njive obdelujejo in tako.
dandanes res ni problem za sebe vzgojit hrane.
kakšna reč ti že gre tolk od rok da zaslužiš za elektriko (če si je ne uštimaš kr sam). nafto si delaš sam ...
s tem daš kr ene parim agresivnim možnost da zaslužjo tist kar si ti dozdej zaslužu ...

to bi lahko spodbujal, al pa kej
da bi kmete spodbudil da bi dal al v najm al pa prodal ... predvsem pa tiste ki kmetje niso in ne mislijo bit
podrejo pa vso infrastrukturo, četrtino gozda, pet volov in nardijo hišo-grad na tistm mestu ... mladina ...


poštenje je zlo relativna norma
poštenje do koga ali česa
do sebe?
kdaj pridejo pol drugi na vrsto?
do sebe morš bit pošten, ni pa pametno po drugih hodt, se men zdi ...

u bistvu
maximalno nepopustljiv morš bit do sebe
in maximalno popustljiv do drugih
(govora je seveda o vseh ki hodijo po poti - o tistih ki po poti ne hodijo kle ni govora)



Quote:
http://www.sathyasai-drustvo.si/napotki.html
mogoče se pa res vse dogaja z namenom. pomagat mormo drug drugmu kar se le da...

in spet me navdajajo romantične misli o skupni vasi... Wink

the best
Wink

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Živciranja
Reply #11 - 20.10.2005 at 12:29:02
 
Hehe, v tujini je pa red  8)
(naprimer v Iraku)

Tiste, ki se rinejo naprej, vedno spustim.
Naj gredo, najbrž se se jim pač nekam mudi, meni se ne.
Če se nekaterim mudi, to seveda nikakor ne pomeni, da bi se moralo muditi tudi meni?

In ni bilo malokrat, ko sem kakšnega teh nestrpnežev le malo kasneje videl ležati v razbitinah ali v kakšnem jarku ... torej mu je le uspelo "malo pred ostalimi" prispeti tja, kamor se mu je že tako mudilo ...

Ni preveč zdravo podlegati črednemu nagonu (v smislu, če vse ovce laufajo v določeno smer, moram pa še jaz - ja, pa kaj še)


Back to top
 
 
IP Logged
 
tereza
Guest




Re: Živciranja
Reply #12 - 20.10.2005 at 12:34:57
 
Tudi mene ta svet zmeraj le bolj obremenjuje in živcira. Včasih se vprašam ali sploh spadam sem, ali sem od nekod drugod.  Cry
Bolj ko berem strokovne knjige, da bi se našla in izbrala zlato sredino, bolj sem zmedena. Enostavno ne vem več kaj je prava pot. No vem, vendar ne vem kako bi jo izvajala, da se nebi preveč obremenjevala. Poštenje, pravičnos, strpnost, ... so elementi ki v današnjem času le malo veljajo.
Ko tako gledam TV in opazujem kaj vse se predvaja, ne vidim drugega kot reklame, ki ljudi posiljujejo z željo vzpodbuditi novo potrebo v nih. Na drugi strani pa nasilje, kriminal, laganje, prevare itd...
Sedaj mi pa povejte, a ni logično da smo vsi po vrsti zmedeni in čudni.
V sebi veš kaj je prav, v realnosti pa nasankaš ko to izvajaš? Kje je kakšna logika?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Živciranja
Reply #13 - 20.10.2005 at 12:40:11
 
Quote:
Kje je kakšna logika?

v tem da so ljudje tko sprogramirani in da se program noče in noče umaknt, ker ga ljudje prostovojlno sprejemajo za svojega, saj jim je dan od avtoritet ... v bistvu ...

jest trenutno pr nas vidm težavo v tem, da programiranje postaja vedno bolj očitno.
akcije so jasne reakcije pa istotako

full je res težko ljudi ki imajo popolnoma predvidljive reakcije prpravt do česarkoli ... res težko ... sploh če maš dostop do njih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #14 - 20.10.2005 at 12:46:48
 
Quote:
jaz pa ne verjamem v oko za oko, zob za zob. morda to res prinese komu kratkotrajno zadovoljstvo, vendar s tem dolgoročno ne prideš nikamor. so pa res težki časi za marsikoga in ko v tem svetu dojameš, da ves razvoj in napredek ni prinesel nekega dolgotrajnega zadovoljstva in
večje kvalitete življenja, si primoran poiskati stvari, ki ti pomagajo. čeprav je težko in je življenje žal še vedno prevečkrat boj za samo preživetje.
sem tole brala prej: http://www.sathyasai-drustvo.si/napotki.html
mogoče se pa res vse dogaja z namenom. pomagat mormo drug drugmu kar se le da...

in spet me navdajajo romantične misli o skupni vasi... Wink



Je popolnoma vseeno, če ne verjameš v milo za žajfo - dejstvo je, da stvar dela in da je to ena redkih strategij delovanja, pri kateri se poštenost lahko vkomponira in celo povečuje uspešnost delovanja - bistvo te strategije ni maščevanje (ki je samo manjši del, katerega se pač največkrat jemlje), temveč je to strategija, ki omogoča uspešno delovanje in sodelovanje v nepopolnem svetu, brez večjih nekonsistentnosti - gre za vračanje enekega z enakim, kar je tudi osnova poštenja.

U bistvu si lahko pošten samo, če vrneš vse, kar ti je nekdo dal ali vzameš nazaj, kar ti je vzel - mimo te osnove je vse samo ideološko blebetanje.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7