Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 11833 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Hrvati...
26.08.2005 at 15:55:38
 
Združimo moči proti zunanjem sovražniku

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...



(star Slovenski pregovor pravi: Kdor se s Hrvati brati, nima kje orati.)



Zanima me vse, kar veste in ne veste povedati o "naših ljubih prijateljih".


Kdor je slišal Rupla, je arbitraža zelo simpatična možnost.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...

(iz njegovega včerejšnjega raztrersenega prestrašenega blebetanja mi je po skrbni analizi uspelo ugotoviti samo to, da bomo imeli arbitražo)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hrvati...
Reply #1 - 27.08.2005 at 01:44:25
 
*Dodal je še, da se epikontinentalnega pasu ne razglaša, temveč ga ima ali pa nima.*
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...

tko kot verjetn morje
in posledično dostop na odprto morje (mednarodne vode)
al ga maš al ga pa nimaš
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #2 - 27.08.2005 at 05:12:01
 

Končno so začeli s tem, kar bi morali narediti že zdavnaj. "Naši hrvaški prijatelji" so samo počeli to, kar bi morali početi tudi naši politiki, namesto klobasanja o diplomaciji in prijateljstva so zasedali ozemlje in dobre pogajalske pozicije za arbitražo.

Je pa fino, da jim je del tega novega zakona spisal ljudski Slovenec Podobnik.

Kar pa se dostopa na odprto morje, bi ta moral biti naša pravica, čeprav je jeba, kako ga bomo uresničevali potem, ko so bosta Jardansko morje z epikontinentalinimi in ekološko ribolovnimi conami razdelili naši veliki prijateljici Italija in Hrvaška.

So pa to težki časi za nevretenčarja Rupla  (posledično najbrž tudi za orožarja Janeza), saj ga dogodki, ki zadevajo naše državne interese močno prehitevajo, medtem ko z OVSEm rešuje svet.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #3 - 29.08.2005 at 13:42:05
 
Hrvate bi si lahko vzeli za zgled kako mora narod potegniti skupaj in kako otroke učiti domoljuubja

kaj tejko, ali ti zunanja politika spet dela probleme  Grin

J. Podobnik je tvoj politični idol  Grin  Grin  Grin

oportunizem, brezhrbteničarstvo in pereje (ter problem z zasebno lastnino)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #4 - 29.08.2005 at 14:05:21
 
sinjeoka wrote on 29.08.2005 at 13:42:05:
Hrvate bi si lahko vzeli za zgled kako mora narod potegniti skupaj in kako otroke učiti domoljuubja


Za začetek, bi lahko naredili kakšno državljansko vojno in kakšno politično-etično čiščenje, mar ne?

Vsekakor Hrvati so res svetal zgled, vsaj kar se domoljubja tiče.


sinjeoka wrote on 29.08.2005 at 13:42:05:
kaj tejko, ali ti zunanja politika spet dela probleme  Grin



Niti ne, samo sem mislil, da bo kdo kaj pametnega povedal, samo od tebe res ne morem pričakovati preveč, zato se ti opravičujem zaradi svojih pretiranih pričakovanj.


sinjeoka wrote on 29.08.2005 at 13:42:05:
J. Podobnik je tvoj politični idol  Grin  Grin  Grin

oportunizem, brezhrbteničarstvo in pereje (ter problem z zasebno lastnino)



Nimam nobenih idolov še najmanj političnih, to fazo raznoraznih idolov sem za razliko od nekaterih ovčk, ki še vedno ne morete mimo tega, že zdavnaj predelal.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #5 - 29.08.2005 at 14:10:38
 
t wrote on 29.08.2005 at 14:05:21:
Za začetek, bi lahko naredili kakšno državljansko vojno in kakšno politično-etično čiščenje, mar ne?

Vsekakor Hrvati so res svetal zgled, vsaj kar se domoljubja tiče.


sej res ... Hrvatje so bili tisti, ki so začeli Balkansko pizdarijo (mea culpa, jaz sem bila do tega trenutka prepričana, da so bili Srbi tisti ki so ga začeli srati z veliko Yugovinijo)


t wrote on 29.08.2005 at 14:05:21:
Nimam nobenih idolov še najmanj političnih, to fazo raznoraznih idolov sem za razliko od nekaterih ovčk, ki še vedno ne morete mimo tega, že zdavnaj predelal.

uživajte!


v stilu delitve, če nisi z mano si v taboru J.J. (jeah right  Roll Eyes )
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Hrvati...
Reply #6 - 29.08.2005 at 14:46:41
 
sinjeoka wrote on 29.08.2005 at 14:10:38:
sej res ... Hrvatje so bili tisti, ki so začeli Balkansko pizdarijo (mea culpa, jaz sem bila do tega trenutka prepričana, da so bili Srbi tisti ki so ga začeli srati z veliko Yugovinijo)

a to naj bi jih zdaj opravičilo?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #7 - 29.08.2005 at 15:04:17
 
sinjeoka wrote on 29.08.2005 at 14:10:38:
sej res ... Hrvatje so bili tisti, ki so začeli Balkansko pizdarijo (mea culpa, jaz sem bila do tega trenutka prepričana, da so bili Srbi tisti ki so ga začeli srati z veliko Yugovinijo)




Hrvati so svoj gonocidnost začeli že v času svoje slavne NDH (na primer Jesenovac, Gradiška, Lepoglava, kjer so pucali predvsem Srbe, ostale nekompatibilne in nekaj ciganov in židov).

Res pa je tudi, da ti dejstvo, da nisi začel vojne, ne more opravičevati tvojih kasnejših zločinov. Je pa tudi zanimivo, da Hrvati niso pucali samo nekompatibilnih Srbov in Bošnjakov, temveč so kruti usodi prepustili tudi svoje, če niso bili dovolj politično kompatibilni (je Vukovar eden od lepih takšnih primerov).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #8 - 29.08.2005 at 15:30:43
 
Quote:
a to naj bi jih zdaj opravičilo?

bp


ne ni opravičilo, je pa teaser s pričakovanim t-jevim dvojnomerilnim odzivom

drugače pa - kako hitro Slovenci povežejo domoljubje z genocidom  Roll Eyes  (odraščanje ob odsotnih očetih pač terja svoj davek)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #9 - 29.08.2005 at 17:09:18
 
sinjeoka wrote on 29.08.2005 at 15:30:43:
ne ni opravičilo, je pa teaser s pričakovanim t-jevim dvojnomerilnim odzivom

drugače pa - kako hitro Slovenci povežejo domoljubje z genocidom  Roll Eyes  (odraščanje ob odsotnih očetih pač terja svoj davek)




Ljubica draga, to da so bili Hrati med drugo svetovno vojno edini "Jugoslovanski" narod, ki je izvajal genocid, je zgodovinsko dejstvo, tako kot tudi to, da so tako pobili največ Srbov in da so to svojo dejavnost ponovno oživili med svojo zadnjo vojno.

Če mene vprašaš pa je dejstvo tudi, da so "naši hrvaški prijatelji" po karakterju predvsem zahrbtni izdajalci (prvič so nas nategnili takoj po osamosvojitvi, ko so nam kljub predhodnim dogovorom čez mejo spustili JLA), s katerimi ni dobro sklepati zavezništev. Ali kakor pravi stara Slovenska modrost: "Kdor se s Hrvati brati, nima kje orati."

(me pa zanima, kakšne komplekse imaš okrog svojega očeta, da ga takole vlačiš na plano; oziroma koliko očetov odsotnih imaš)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #10 - 30.08.2005 at 08:47:32
 
t wrote on 29.08.2005 at 17:09:18:
Ljubica draga, to da so bili Hrati med drugo svetovno vojno edini "Jugoslovanski" narod, ki je izvajal genocid, je zgodovinsko dejstvo, tako kot tudi to, da so tako pobili največ Srbov in da so to svojo dejavnost ponovno oživili med svojo zadnjo vojno.

Če mene vprašaš pa je dejstvo tudi, da so "naši hrvaški prijatelji" po karakterju predvsem zahrbtni izdajalci (prvič so nas nategnili takoj po osamosvojitvi, ko so nam kljub predhodnim dogovorom čez mejo spustili JLA), s katerimi ni dobro sklepati zavezništev. Ali kakor pravi stara Slovenska modrost: "Kdor se s Hrvati brati, nima kje orati."

(me pa zanima, kakšne komplekse imaš okrog svojega očeta, da ga takole vlačiš na plano; oziroma koliko očetov odsotnih imaš)



uživaj!



predvsem me boš moral prepričati, da sta domoljubnost in genocidnost sinonima


potem pa lahko povemo še kakšno zanimivo o slovenocentričnem pristopu do pojma "domoljubje"
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #11 - 30.08.2005 at 09:27:00
 
sinjeoka wrote on 30.08.2005 at 08:47:32:
predvsem me boš moral prepričati, da sta domoljubnost in genocidnost sinonima



Domoljubnost in genocidnost začneta delovati skupaj takoj, ko se domoljubje utemeljuje na nacionalni ali rasistični ravni. Ko se določen narod poveže z ljubeznijo do določene države, potem so drugi narodi, kvečjemu tekmeci za to ljubezen, ali pa sovražniki, ki predmet ljubezni ogrožajo. V igro torej stopi ljubosumje in občutek po zaščiti objekta svoje ljubezni, v ljubezni in vojni pa je dovoljeno vse (tudi kakšen genocid - in genocid se je na Hrvaškem zgodil vsaj dvakrat).


sinjeoka wrote on 30.08.2005 at 08:47:32:
potem pa lahko povemo še kakšno zanimivo o slovenocentričnem pristopu do pojma "domoljubje"



No pa povej.




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #12 - 30.08.2005 at 11:12:22
 
t wrote on 30.08.2005 at 09:27:00:
Domoljubnost in genocidnost začneta delovati skupaj takoj, ko se domoljubje utemeljuje na nacionalni ali rasistični ravni. Ko se določen narod poveže z ljubeznijo do določene države, potem so drugi narodi, kvečjemu tekmeci za to ljubezen, ali pa sovražniki, ki predmet ljubezni ogrožajo. V igro torej stopi ljubosumje in občutek po zaščiti objekta svoje ljubezni, v ljubezni in vojni pa je dovoljeno vse (tudi kakšen genocid - in genocid se je na Hrvaškem zgodil vsaj dvakrat).


no torej ali sta ali nista sinonima (lahko si pomagaš tudi s SSKJ), čeprav vem, da enciklopedij ne obrajtaš



t wrote on 30.08.2005 at 09:27:00:
No pa povej.

uživajte!


Slovenci se pred identifikacijo s svojo slovenskostjo prvenstveno poistovetijo s svojim političnim celofanom in svojo pokrajinsko pripadnostjo. Identifikacija s slovenskostjo je šele (v povprečju) na tretjem mestu. To pa se odraža tudi v zunanjih odnosih.


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #13 - 30.08.2005 at 12:12:46
 
sinjeoka wrote on 30.08.2005 at 11:12:22:
no torej ali sta ali nista sinonima (lahko si pomagaš tudi s SSKJ), čeprav vem, da enciklopedij ne obrajtaš



Za Hrvate sta, saj so v svojem domoljubju počeli genicid nad Srbi.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #14 - 30.08.2005 at 12:19:58
 
t wrote on 30.08.2005 at 12:12:46:
Za Hrvate sta, saj so v svojem domoljubju počeli genicid nad Srbi.


uživaj!


ma kaj si ti hudičev odvetnik Srbom?

bi te še celo jemala resno, če ne bi bil strasten zagovornik slovenskega avtogenocida

(sicer pa ... še dobro, da imam tebe ... se mi je spet samo dozdevalo, da so bili srbski kralji tisti, ki so uvedli šestojanuarsko dikataturo, pa da so Srbi streljali v nacionalni skupščini)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4