Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 11829 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #45 - 06.09.2005 at 15:16:42
 
t wrote on 06.09.2005 at 13:58:59:
Mogoče s kakšnim finančnim ministrom.


Šlo je za državni razpis (Agencija za raziskovalno dejavnost), pri katerem so imeli glavno besedo "slovenski strokovnjaki, ki delujejo v tujini", pri čemer nekateri od nih ne znajo več slovensko.



uživajte!



kolikor sem uspela na hitro pregledati strani agencije so razpisi odprti za tehnične in naravoslovne aplikativne raziskave, pri čemer prav v oči pade število twinning projektov (v sodelovanje tujega partnerja - pri čemer je v nekaterih razpisih Agencija le tehnični sodelavec razpisa - izbor ustreznih projektov pa opravi tuji partner)


(pri čemer ne trdim, da so v primeru, ki ga opisuješ in ob predpostavki, da je resničen, ravnali prav)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #46 - 14.09.2005 at 22:03:08
 
Slovenec ga je ignoriral, ampak Hrvat je kljub temu zacel s pogovorom:
"A vi, Slovenci, pojeste cel kruh za zajtrk?"
Slovenec je nejevoljen zaradi vsiljivosti odvrnil:
"Ja, seveda..." Hrvat je napihnil velik balon, in potem
nadaljeval: "Mi pa ne. Na Hrvaskem pojemo le sredico. Skorje zbiramo v
kontejnerjih, jih recikliramo, potem jih predelamo v toast kruhke in
nazadnje prodamo v Slovenijo."
Hrvat je to rekel z zlobnim nasmeskom na obrazu, Slovenec pa ga
je le tiho poslusal.

Hrvat je kljub temu vztrajal:
"A vi, Slovenci, pojeste tudi vso tisto marmelado na toastu?" Slovenec
je spet mirno odvrnil: "Seveda." Hrvat, s cigumijem med zobmi, je spet
zlobno dejal: "Mi pa ne.
Na Hrvaskem za zajtrk jemo sveze sadje; vse olupke, koscke
in ogrizke vrzemo v kontejnerje, jih recikliramo, predelamo v marmelado
in potem prodamo v Slovenijo."

Potem je Slovenec vprasal njega: "A vi na Hrvaskem kaj seksate?" Hrvat
se je nasmehnil in dejal: "Valjda"
Slovenec se je nagnil blizje k Hrvatu in vprasal: "In kaj naredite s
kondomi potem, ko jih uporabite?"
Hrvat: "Stran jih vrzemo, kaj pa drugega?"
Slovenec: "Mi pa ne! V Sloveniji jih vrzemo v kontejner, jih
recikliramo, pretopimo v zvecilne gumije in jih prodamo na Hrvasko!"

Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #47 - 08.10.2005 at 17:55:34
 
Ali ste opazili, kako je našim prijateljem Hrvatom zrastel greben, ko so se lahko začelii pogajati?

Upam da se bo našel kakšen junak, ki jim bo stopil na goltanec in tam stal dokler ne dosežemo vseh svojih ciljev.

Čeprav mi gre kar na kozlanje, ko vidim, kako so vsi sprejeli sranje, da bomo imeli koristi od njenega vstopa v EU.

Seveda bomo imeli določene koristi (čeprav ne vem katere), še več pa bomo imeli škode. Če pogledamo prvo tako imenovano korist - meja: glede na to, da moramo še vedno kazati osebne na mejah, ki so z našim vstopom v EU izginile, je to navaden blef - mogoče južne meje ne bo čez kakšnih 1000 let, zaenkrat pa vse kaže, da bo meja več (jebat ga uletavajo zamorci, uletavajo kitajci, uletavajo talibani - naši politikantje pa nam razlagajo o odprti južni meji). Glede na to, da so Hrvati eni navadni klošerji, jim bomo lahko ponovno plačevali njihov razvoj, kot smo jim ga plačevali. Edino korist bodo mogoče imeli trenutno nelegalni vikendaši - če si Hrvati en bodo izpogajali drugače.

Sej res, boste rekli, da jih ne maram - to nima nič z vsem skupaj, čeprav je res, da sem od njih osebno vedno imel več škode kot koristi. In če pogledamo ter začnemo gledati smo tudi kot Slovenci od njih vedno imeli več škode kot koristi, oziroma oni so od nas imeli več koristi kot mi od njih (če dam samo primer naše zahodnje meje, smo mi izgubljali tisto, kar je bilo naše, oni pa dobivali tisto, kar nikoli ni bilo njihovo, ali pa primer južne meje).

Ko govorimo o koristih je vedno potrebno pogledati tudi na škodo - in če ti nekdo govori, da bomo mi imeli koristi, se vedno vprašaj, kaj pomeni tista beseda mi in če si tudi ti vštet vanja ali pa so to samo oni.


(kdor ima Hrvate za prijatelje, sovražnikov sploh ne potrebuje)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lado
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Hrvati...
Reply #48 - 26.10.2005 at 10:06:56
 
Ni oddaje na TV, da nam ne bi zapel kakšen njihov pevec. Nekako ne razumem, da je naš denar dober, vse drugo pa samo srd in odkrito sovraštvo..
Dunajski hlapec!!!
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #49 - 26.10.2005 at 10:41:43
 
lado wrote on 26.10.2005 at 10:06:56:
Ni oddaje na TV, da nam ne bi zapel kakšen njihov pevec. Nekako ne razumem, da je naš denar dober, vse drugo pa samo srd in odkrito sovraštvo..
Dunajski hlapec!!!


Še bolj grozn je pa to, da hočeš it na kavo v kakšen lokalček, pa iz zvočnikov buči CRO scena tako na glas, da ne slišiš lastnih misli.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #50 - 26.10.2005 at 11:03:29
 


Zdaj jih imamo itaq na vseh štirih, zato bi se morali ravnati po zgedu severnih nacijev in zahodnih fašistov ter jih dobro nabristati.

Sicer v naše politikante ne dvomim, da bojo zajebali vse šanse, zato pa bodo Italijački dobro izkoristili priliko in dobili vse, kar so izgubili z obrestmi nazaj, pa tudi Avstrijčki imajo najbrž že pocahnane svoje plažice.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Hrvati...
Reply #51 - 26.10.2005 at 18:27:09
 
Quote:
Še bolj grozn je pa to, da hočeš it na kavo v kakšen lokalček, pa iz zvočnikov buči CRO scena tako na glas, da ne slišiš lastnih misli.



Kakršno povpraševanje, takšna ponudba... Če folk ne bi hodil v tiste lokale in gledal tistih oddaj s cro muziko...potem bi jih najbrž  ukinli...isto se zgodi z vsakim artiklom...


Kar se pa tiče glasnosti, sem pa skor prepričana, da ni povezana z jezikom v kateri se glasba vrti... Wink

aja...nikjer nisem napisala, da rada poslušam to muziko in da se strinjam, da jo je tolk Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
nec
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: Hrvati...
Reply #52 - 12.11.2005 at 12:50:17
 
Jst pa samo to vem, da nikol več ne grem-o na CRO-obalo, ne zaslužijo si morja, ki ga imajo, itak je use neurejeno, glede naroda pa... od mladih do starih... katastrofa, tak narod so samo Hrvati, živčen, nesproščen, vzvišen, nesramen do tujcev itd.. tako da slovenci, ne hodit tja !
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #53 - 14.11.2005 at 19:59:22
 
Hrvati se vedno lepo izkažejo kot naši resnični prijatelji, samo če imaš take prijatelje, sovražnikov sploh ne potrebuješ.

Počasi ratujejo že prav nadležni s temi arbitražami.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Hrvati...
Reply #54 - 21.11.2005 at 12:27:33
 
Jest pravm dalmacija bi se mogla odcepit od hrvaške,  itak se ne razumejo in se ne marajo.
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4