Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 46518 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #90 - 26.08.2005 at 14:30:44
 
t wrote on 26.08.2005 at 13:15:49:
Po moje pa se motiš - očitno je civilna družba dovolj razvita, saj je postala moteča za oblastnike. Seveda najbrž obstajajo problemi s standardi, vendar so predvsem v njihovem izvrševanju, ne pa v njihovi odsotnosti - to pa ni niti problem politike, niti problem civilne družbe, temveč problem stroke in novinarskega ceha.

Seveda pa k njeni razvitosti ne bomo pripomogli tako, da jo izrivamo s scene.

In kar se mene tiče, mi je krnekaj ljubše.




uživajte!



civilna družba, ki jo z ognjem in mečem mečejo iz vodstva institucij?

oz. stroka?, ki prihaja iz Univerze, ki je edina v Slo in v svoji zgodovini še ni izvedla javnega razpisa za profesorsko mesto ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #91 - 26.08.2005 at 14:56:29
 
sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 14:30:44:
civilna družba, ki jo z ognjem in mečem mečejo iz vodstva institucij?

oz. stroka?, ki prihaja iz Univerze, ki je edina v Slo in v svoji zgodovini še ni izvedla javnega razpisa za profesorsko mesto ...


Sinja, standardov ne ustvarjaja ali stroka , ampak potrebe  prakse in to pluralne, ki naj bi jo stroka servisirala.  Da bo stroka vzpostavla standrde je ista iluzija kot ta, da jih bo vzpsotavla lkaterakoli od vej oblasti.  Tud civilna družba se mora utrdit med sabo, na svojmu nivoju, preden se spravi na pohod skozi intsitucije.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #92 - 26.08.2005 at 15:12:09
 
titud wrote on 26.08.2005 at 14:56:29:
Sinja, standardov ne ustvarjaja ali stroka , ampak potrebe  prakse in to pluralne, ki naj bi jo stroka servisirala.  Da bo stroka vzpostavla standrde je ista iluzija kot ta, da jih bo vzpsotavla lkaterakoli od vej oblasti.  Tud civilna družba se mora utrdit med sabo, na svojmu nivoju, preden se spravi na pohod skozi intsitucije.  

seveda standardov ne ustvarja stroka (ali ni to tudi del teme o Kanduču?  Roll Eyes )

civilne družbe pa ne moreš "utrdit" z institucionalizacijo - moč civilne družbe je samo moč javnega mnenja (ki pa je oropano moči para-oblasti ali kapitala)

Čim civilna družba pridobi katerokoli od vzvodov moči, preneha biti "civilna".

Stroka pa se lahko razvija le v razmerah strokovne konkurence (le zakaj misliš, da so postopki nostrifikacije tujih diplom pri nas tak problem).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zakon o RTVS
Reply #93 - 26.08.2005 at 15:15:40
 
titud wrote on 26.08.2005 at 14:56:29:
Sinja, standardov ne ustvarjaja ali stroka , ampak potrebe  prakse in to pluralne, ki naj bi jo stroka servisirala.  


Tle si me pa spravil v smeh. Izkušnje mi potrujejo, da praksa že vpije po standardih, do sem se strinjam, da pa so za izdelavo standardov zadolženi t.i. strokovnjaki - eni bolj drugi manj sposobni. In ko gledam kakšni ljudje so na položajih, da izdelujejo standarde.... in kako so potem ti kobajagi standardi življenjski... me kar nekam pritisne
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #94 - 26.08.2005 at 15:19:28
 
t wrote on 26.08.2005 at 13:07:29:
Ljubica draga, če nekaj C/Pjaš potem se očitno strinjaš s tem, ali pa se ne strinjaš in napišeš s čim se ne strinjaš; obstaja še tretja najslabša možnost...


Kar pa se uvodnega odstavka tiče, je očitno, da tipo muti, rad bi govoril o konkertnih zadevah, na koncu pa ne pove ničesar konkretnega: ne konkretnih imen, niti konkretnih dejanj - še sestavo prepiše iz zakona. !



zanimivo da na RTVjevi spletni strani niso našteti člani Sveta RTV v katalogu informacij javnega značaja


pri čemer sem enkrat tukaj že omenjala razna športna društva in nacionalne zveze - pa je zanimivo vprašanje kako je lahko Kocijančič predsednik OKS (kolikor vem nikoli ni tekmoval na nobenem resnejšem tekmovanju)


t wrote on 26.08.2005 at 13:07:29:
Jaz zase že vem, kaj je racionalizacija (vse zgoraj in še kaj zraven), ugibam pa lahko, kaj pomeni racionalizacija, o kateri govorijo predlagatelji zakona. Zanje je več kot očitno, da jim racionalizacija pomeni samo to, kako bodo dobili popolno oblast nad RTV.!



edina stvar, ki je meni več kot očitna je to da želijo spremeniti trenutno zatečeno stanje, ki je daleč od tega, da ima civilna družba kakšen nadzor



t wrote on 26.08.2005 at 13:07:29:
Mislim, da je bilo govora o pluralizmu - kadar se govori o pluralizmu nečesa, sem popolnoma zadovoljen, z merjenjem časa in prostora, ki ga določen medij pomeni različnim ljudem za izražanje njihovih (različnih) mnenj.


a sem lahko malo žleht? (Zdaj boš videl mnogo pluvanja po LDS - mogoče te bodo uslišali in sploh ne bo več nič drugega kot pluvanje po LDS)

verjetno boš s tem full zadovoljen

(jaz osebno ne bom)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #95 - 26.08.2005 at 15:26:07
 
Lilith wrote on 26.08.2005 at 15:15:40:
Tle si me pa spravil v smeh. Izkušnje mi potrujejo, da praksa že vpije po standardih, do sem se strinjam, da pa so za izdelavo standardov zadolženi t.i. strokovnjaki - eni bolj drugi manj sposobni. In ko gledam kakšni ljudje so na položajih, da izdelujejo standarde.... in kako so potem ti kobajagi standardi življenjski... me kar nekam pritisne


postavljanje standardov, vodil ... je v bistvu postavljanje ali še bolje izpostavljanje nekih vrednot, ki jih priznavamo za legitimne in so zato lahko vodila za ravnanja

samo - kaj pa potem preostane dužbi kjer se jim dogaja kriza vrednot?

(potem se zgodi pregovarjanje v stilu novega zakona RTV, ali Kanduča .... )

potem se zgodi odkritje ... povej mi kaj delaš, kaj ješ, kako živiš - pa ti povem kdo si?

In na koncu je življenje razsodnik (bolezni, poplave - skratka 7 egiptovskih nadlog)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #96 - 26.08.2005 at 15:28:42
 
sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 14:30:44:
oz. stroka?, ki prihaja iz Univerze, ki je edina v Slo in v svoji zgodovini še ni izvedla javnega razpisa za profesorsko mesto ...




Tudi medicinsko fakulteto imamo zaenkrat samo eno v Sloveniji, pa vseeno hodimo k zdravnikom. Imamo tudi samo eno pomorsko šolo in en geodetski faks, samo eno fakulteto za erhitekturo in samo eno akademijo, samo eno fakulteto za šport imamo pa tudi samo eno policijo, en državni zbor, eno vojsko...

(spet dobri stari ad hominem argument, braz katerega sinjeoka ne bi bila sinjeoka - in zdi se mi, da v sloveniji nimamo samo ene univerze)




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #97 - 26.08.2005 at 15:34:45
 
t wrote on 26.08.2005 at 15:28:42:
Tudi medicinsko fakulteto imamo zaenkrat samo eno v Sloveniji, pa vseeno hodimo k zdravnikom. Imamo tudi samo eno pomorsko šolo in en geodetski faks, samo eno fakulteto za erhitekturo in samo eno akademijo, samo eno fakulteto za šport imamo pa tudi samo eno policijo, en državni zbor, eno vojsko...

(spet dobri stari ad hominem argument, braz katerega sinjeoka ne bi bila sinjeoka - in zdi se mi, da v sloveniji nimamo samo ene univerze)




uživajte!



ja pa tudi SSKJ imamo samo eden za katerega ti meniš da je edino zveličaven in se ga poslužuješ kot skrajni argument. (Nemčija ima precej več pravopisov in slovarjev celo referendum so imeli  Grin - če že gremo v bizarnost)

(čist tko btw, če bi imel možnost na stroške ZZZS-ja iti k zdravniku kamorkoli po svetu bi verjetno šel) - žal v naši državi ne moreš "oditi", oziroma nisi mogel pre 1.5.2004. Vzrok zakaj ljudje še vedno hodijo na isto bedasto univerzo je:

1. problemi pri nostrifikaciji diplom (spolh pri nekaterih družboslovcih - pri naravoslovcih je scena drugačna)

2. Neinformiranost javnosti, da so stroški študija v tujini primerljivi s stroški pri nas, pa da so možnosti za štipendijo precej dobre.

pa moje iskreno opravičilo bom bolj natančna; imamo eno univerzo z dvema filialama (ker na njih učijo skoraj-isti kadri)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #98 - 26.08.2005 at 15:35:57
 
sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 15:19:28:
edina stvar, ki je meni več kot očitna je to da želijo spremeniti trenutno zatečeno stanje, ki je daleč od tega, da ima civilna družba kakšen nadzor



Več kot očitno je tudi, da hočejo zatečeno stanje spremeniti na slabše.


sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 15:19:28:
a sem lahko malo žleht? (Zdaj boš videl mnogo pluvanja po LDS - mogoče te bodo uslišali in sploh ne bo več nič drugega kot pluvanje po LDS)

verjetno boš s tem full zadovoljen

(jaz osebno ne bom)



Kar se mene tiče, mi "pljuvanje" nič ne pomeni, če ni podprto z argumenti - in kar nekaj "pljuvanja" je bilo in še bo zelo dobro podprtega (nekoliko pogrešam še pljuvanje po ostalih, ki so že kaj zajebali - samo da bo lahko pljunil vsakdo, ki ima kaj za pljuniti).




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #99 - 26.08.2005 at 15:41:38
 
t wrote on 26.08.2005 at 15:35:57:
Kar se mene tiče, mi "pljuvanje" nič ne pomeni, če ni podprto z argumenti - in kar nekaj "pljuvanja" je bilo in še bo zelo dobro podprtega (nekoliko pogrešam še pljuvanje po ostalih, ki so že kaj zajebali - samo da bo lahko pljunil vsakdo, ki ima kaj za pljuniti).


ali ni afera SKGZ črna?

čeprav mislim, da obstajajo črni in "črni" - črni so se zadnjih 15 let imeli kar fajn (pa prej tudi)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #100 - 26.08.2005 at 15:45:33
 
sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 15:34:45:
ja pa tudi SSKJ imamo samo eden za katerega ti meniš da je edino zveličaven in se ga poslužuješ kot skrajni argument. (Nemčija ima precej več pravopisov in slovarjev celo referendum so imeli  Grin - če že gremo v bizarnost)




Tudi mi nimamo samo enega pravopisa in slovarja knjižnega jezika - če bi kdaj slišala za čudo, ki se mu reče COBIS, in ga tudi uporabljala, ne bi trosila takšnih neumnosti.

(še ena izmed tvojih lastnosti - blebetanje brez kakršnekoli podlage in veze z realnostjo)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #101 - 26.08.2005 at 15:50:28
 
sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 15:41:38:
ali ni afera SKGZ črna?

čeprav mislim, da obstajajo črni in "črni" - črni so se zadnjih 15 let imeli kar fajn (pa prej tudi)




So še druge lepe afere, recimo "Orožarska afera", ki je večbarna z zelo temnim odtenkom. Enobarvne afere so zanimive, za večbarvne pa najbrž sploh ne izvemo, oziroma najbrž nikoli ne bodo imele epiloga.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakon o RTVS
Reply #102 - 27.08.2005 at 01:24:03
 
sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 08:46:33:
Kaj pove sestava RTVSLO
...
Ki bi spodbujal podjetništvo in razvoj.

če nadaljujem tm nekje k sm končal
a naj podjetniki kontrolirajo javno tv?
korporacije v končni fazi?
ki so še bolj izkoriščevalske kot politika
ki imajo še več vzvodov ega vgrajenih v svoje delovanje?
jest mislm da ne
jest mislm da spodbujanje podjetništva in razvoja preko javnega medija ni glih pametno
v nekem procentu že ... mejhnem
škoda k več nimam unih komadov, mu je blo pa tko naslov: naj firma dela - ali en
spodbujat je treba ekologijo
spodbujat je treba osveščenost ljudi
spodbujat je treba življenje v skladu z naravo

tv ma dostop do zlo visokih nivojev, včasih smo jim rekl sublimalni, se en lep primer trenutno vrti, kjer je pr eni reklami mislm da za ene slovenske toplice ena ženska toples (vsaj to - joške se jasno vidi) ampak samo za delček sekunde, ker pa je zadost kontrastna s prejšnjim in naslednjim frejmom, jo oko zazna - pozorno - nepozornemu pa se v spomin zapiše, da v unih toplicah so pa (tud) nage ženske ...
v eni stari nadaljevanki, po imenu max headrom al neki, je biu pa prikazan vrhunec tega, ko so bli ljudje tolk od televizije odvisni - tko kot bomo vsak čas ko se bo integrirala z internetom - ko bojo povezave zadost hitre in ko bo velika večina reči (tv in filmske produkcije) on-demand preko ineta - da je biu boj za gledalce neusmiljen, real-tv se je uporablju povsod in vedno. reklame so ble minimalno kratke in vsakdo je med njimi preklaplju med kanali in možnost za izgubo gledalca je bla med reklamami ogromna. pol so začel uporabljat to tehniko - kratke sekvence - zelo kontrastne, da pride že skor efekt stroboskopa vn s tvja ... ko so vidl, da to lahko poljubno skrajšajo (sekvence ki se menjajo), je prlo do tega da so te filal z reklamami in niti nisi meu časa preklopt ... je blo u enem delu clo tko, da so eni to preveč izkoristl in deloval izključno sublimalno ... in je vsaj enga modela prov raznesl, tko kt unga u sedmih smrtnih grehih ...
od reklam

od tega k so podjetniki bli lastniki televizije ... provzaprov ...

brezčutni ... samo da ... FIRMA DELA





sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 08:52:33:
Grin mogoče gape živiš na napačnem koncu.

zna bit, sm precej časa delu na tem ...
gape wrote on 07.08.2001 at 15:54:52:
res je vse tako lepo in oh in sploh. sploh če dopustiš.
lahko si skreiraš lepo ali pa zajebano realnost. kakršno ti pač gode, da ne rečem kakršno si si pač sposoben zgradit.

ta mala sobica izoliranosti je pa vedno večja. z vsakim dnem je večja, saj je vedno več ljudi ki so v tej sobici. in sobica raste in raste. in na koncu bo sobica tako velika da drugega kot sobice sploh ne bo (več).

za moje pojme se ma povprečn slovenc boljš kt povprečn američan in kot marsikater evropejec.
in po ego kriterijih, sploh pa po mojih kriterijih, ki z egom nimajo veze

o organizacijah ki so v svetu (rtvslo) pa ... isto tako ... minimalni egoizem in maximalno za ljudi - za njih višje nivoje ... vse tko kt mora bit (pa ne za ego), tko kt ljudje vejo da bo za njih, ne sicer da best da se bojo v dnarju valjal, ampak da bojo dobil informacije nevtralne ... iz sveta.
bom ponovno poudaru.
zakaj ne slišimo mnjogo več o dosežkih (gradbenih) sai babe v indiji, o (modernih) bolnicah ki zastonj zdravijo ljudi, o vodi ki jo je prpelu mnogim ljudem, tm kjer se 'državi' tud pod razno ni splačal?
zakaj?
so pa zbasal pol al kolk že urno oddajo na spored rtvslo.
svaka čast!


in kaj manjka civilni družbi?
da je politikom zaupala oblast!
ker ni iz države nardila ferme, ki bo dolgoročno dobro živela, ne životarila, se ne najedala zarad razlik ampak sodelovala za čimvečji uspeh in srečo.
dolgoročno!
in dolgoročno zihr ni to, da otroc ne bojo mel kje žvet!

in kdo najblj sil tja kjer se ne bo več dal žvet?
verjetn civilna družba ja ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #103 - 27.08.2005 at 12:38:58
 
sinjeoka wrote on 26.08.2005 at 15:12:09:
seveda standardov ne ustvarja stroka (ali ni to tudi del teme o Kanduču?  Roll Eyes )

civilne družbe pa ne moreš "utrdit" z institucionalizacijo - moč civilne družbe je samo moč javnega mnenja (ki pa je oropano moči para-oblasti ali kapitala)

Čim civilna družba pridobi katerokoli od vzvodov moči, preneha biti "civilna".

Stroka pa se lahko razvija le v razmerah strokovne konkurence (le zakaj misliš, da so postopki nostrifikacije tujih diplom pri nas tak problem).



Če smo dosledni, je med civilno in institucionalno sfero razlika samo v moći. Stroka je povsod, ne moremo a priori trdit da je država nestrokovna. Jeba je v tem, da se z institucionalizazicajo  stroke njena moč  okrepi. Zato vsa stroka, ki jo premore civilna družba, vključno z univerzami, hlepi po moči, da bi se uveljavla. Se je vsa stroka tolk zgužvala k oblasti, da pri postavljanju standrdaov ne gre ne gre več za merjenje strokovnih moči, ampak političnih. To ne bi blo nč narobe, če bi politika sama zase zmogla oblikovat profesionalne standarde, teh pa na more brez razvite (tud strokovno) civilne družbe in če kje, pol se točno na rtvslo kaže ta nemoč in nesposobnost  obeh. Zato tud vidm rešitu v 'razinstitucionalizaciji' rtvja, da se v njej tako gape vidi ugenzdijo subtilnejši pogledi in teme, pa tud novi načini medsebsebojnega sobivanja/sožitja in magari medesbojne konkunkerence za državne vire, iz te prakse  pa se bodo oblikoval tud novi  produkcijski standardi tako informativni kot izobraževalnih in zabavnih programov, ki bodo lahko zdržali pritiske državno/privatnih korporacij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #104 - 27.08.2005 at 12:50:00
 
Lilith wrote on 26.08.2005 at 15:15:40:
Tle si me pa spravil v smeh. Izkušnje mi potrujejo, da praksa že vpije po standardih, do sem se strinjam, da pa so za izdelavo standardov zadolženi t.i. strokovnjaki - eni bolj drugi manj sposobni. In ko gledam kakšni ljudje so na položajih, da izdelujejo standarde.... in kako so potem ti kobajagi standardi življenjski... me kar nekam pritisne


Stroko popači njena sprega z oblastjo, če ji ta  da moč, ki jo v življenjski praksi ne zasluži. Ta sprega je komična, dokler si njen opazovaovlac, ko si pa žrtu, pa tagična. Žvljenska prakasa, na katrera bi morala odgovrjat stroka, bi bla  bolj  pestra in živahna, če bi bla politika tud sama imela nepopačene standrde.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9