Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 24309 times)
Gost
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #45 - 21.07.2005 at 09:03:16
 
nomad wrote on 20.07.2005 at 16:22:35:
bog je ljudem res nekakšna opora iluzije samo zato da se ne počutjo same..
ste se vprašali kdaj zakaj človek moli???
moli zato ker bi rad nekaj spremenil, se pravi, ne sprejme boga - enosti takšno kot je. molitev ni nič druga kot beg od resničnosti od tistega kar je oziroma se dogaja. molilec bi rad spremenil boga, rad bi da se bi bog prilagodil njemu.. če zaupaš ne potrebuješ boga, molitve itd...preprosto zaupaš v vse.. vse je dobro.. in tedaj ko pride do česa takega kjer bi šel nekdo molit, ti preprosto vidiš zadevo tako - nič se ne pritožuješ ter bojuješ, sprejmeš zadevo takšna kot je. to je zame zaupanje. in to nima nobene primerjave z tako imenovano vero,. v kaj sploh vernik verjame? - bulshit..
vse je dobro..

ce zaupas oz. verjames, da je vse dobro, pol mi prosim povej kaj dobrega vidis pr verniku v Boga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #46 - 21.07.2005 at 10:09:55
 
Quote:
ce zaupas oz. verjames, da je vse dobro, pol mi prosim povej kaj dobrega vidis pr verniku v Boga?


Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojči
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #47 - 21.07.2005 at 10:36:10
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #48 - 21.07.2005 at 16:19:30
 
Quote:
ce zaupas oz. verjames, da je vse dobro, pol mi prosim povej kaj dobrega vidis pr verniku v Boga?

ma nism zato, da bom odločal o nečem dobrem ter slabem v drugih.. drugi so ti ozr. sam se odsevaš v njih.. zato drugega v resnici sploh ne poznaš, le mnjenja na podlagi sebe si ustvarjaš..
pusti druge!
raje delaj na sebi.. če vidiš trn - coll, če vidiš vrtnico - coll
brez trna ne bi blo vrtnice,..

vse eno,..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #49 - 22.07.2005 at 08:50:42
 
nomad wrote on 21.07.2005 at 16:19:30:
raje delaj na sebi.. če vidiš trn - coll, če vidiš vrtnico - coll
brez trna ne bi blo vrtnice,..

vse eno,..


a ni "vse eno" takrat, ko v sebi presežemo senco, ko vidimo samo vrtnico ?


Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #50 - 22.07.2005 at 09:44:40
 
vida wrote on 22.07.2005 at 08:50:42:
a ni "vse eno" takrat, ko v sebi presežemo senco, ko vidimo samo vrtnico ?



ampak kaj je narobe s trnom? a ni to po tvoje tud "božja" stvaritev?
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #51 - 22.07.2005 at 10:32:31
 
nomad wrote on 22.07.2005 at 09:44:40:
ampak kaj je narobe s trnom? a ni to po tvoje tud "božja" stvaritev?


saj nisem rekla da je kaj narobe ... saj veš "skozi trnje do zvezd" ... skozi dvojnost do enosti ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #52 - 22.07.2005 at 10:35:58
 
vida wrote on 22.07.2005 at 10:32:31:
saj nisem rekla da je kaj narobe ... saj veš "skozi trnje do zvezd" ... skozi dvojnost do enosti ...

le s pomocjo enosti lahko dosezes oz. okusis enost. ce si trenutno v dvojnosti, moras sprejet vodstvo oz. milost nekoga, ki je v enosti. drgac kokr tko, ne gre.

sicer pa to oba ze dost dobro vesta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #53 - 22.07.2005 at 12:12:48
 
Quote:
le s pomocjo enosti lahko dosezes oz. okusis enost. ce si trenutno v dvojnosti, moras sprejet vodstvo oz. milost nekoga, ki je v enosti. drgac kokr tko, ne gre.

sicer pa to oba ze dost dobro vesta.  


no jaz zase res nisem sigurna če vem, mi je pa nekako bližja razlaga TheOne:
"ni vzorca ni pravila ni nicesar in NI mojstra ki bi te vodil...mojster si sam v tebi je zivljenska moc..v tebi je informacija celega sveta..in ti si tisti ki si bos na tej zemlji skreiral strugo po kateri bos tekel..od izvira pa do izliva" ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #54 - 22.07.2005 at 12:49:46
 
vida wrote on 22.07.2005 at 12:12:48:
no jaz zase res nisem sigurna če vem, mi je pa nekako bližja razlaga TheOne:
"ni vzorca ni pravila ni nicesar in NI mojstra ki bi te vodil...mojster si sam v tebi je zivljenska moc..v tebi je informacija celega sveta..in ti si tisti ki si bos na tej zemlji skreiral strugo po kateri bos tekel..od izvira pa do izliva" ...

ja, to pomen to, da se zavedas, da imas vecno lastno svobodno voljo. ko se tega zavedas, lahko sele zares, na prostovoljni in zaupni bazi sledis navodila mojstra, brez katerega problemov nikol ne mors resit. oboje je potrebno, ti in mojster.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #55 - 22.07.2005 at 13:40:31
 
Lilith wrote on 20.07.2005 at 10:25:27:
Bog ni nekaj ali nekdo, čigar obstoj bi lahko objektivno dokazovali.
Zame je Bog stvar osebne vere posameznika. Zelo preprosto in naivno povedano bi lahko rekla, da če verjameš vanj, potem je.


Če ne bi bilo boga, bi se jih bilo treba izmisliti.

Bog kot "Bog" je katoličanski bog - tega ziher ni, če ne cerkve ne bi imele strelovodov. (starček z dolgo sivo brado na prestolu, kateremu je ime Bog - problem je, da ga lahko vidiš samo po smrti, če si dovolj priden in ubogljiv)


sinjeoka wrote on 20.07.2005 at 14:53:16:
res ne vem kaj je s splošno izobrazbo ljudi, da ob besedi bog pomislijo samo na RKC-jevega Boga.

Poleg tradicionalnih Alahov, Krišne, Boga, Jahveja, Budde, narave (pogani  Wink ) ... imamo malo morje sodobnih bogov (ali bolje rečeno božanstev)

denarja, ugleda, Titeja, vesoljčkov, novodobnih Jezusov (v smislu različnih inkorporacij boga)

da se mi folk, ki ob besedi bog, pomisli le na Boga - zdi precej ubog na duhu



Demokracija - ljudje že vedo, pač spremljajo tistega, ki jim o tem najbolj tumba.

Kar pa se božanstev (oziroma predmetov čaščenja) tiče si si odgovorila kar sama - ni vsaka stvar, katero se časti, bog in zato ni potrebno nobene izobrazbe, da bi ločevali med njimi.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #56 - 22.07.2005 at 14:06:36
 
t wrote on 22.07.2005 at 13:40:31:
Če ne bi bilo boga, bi se jih bilo treba izmisliti.

Bog kot "Bog" je katoličanski bog - tega ziher ni, če ne cerkve ne bi imele strelovodov. (starček z dolgo sivo brado na prestolu, kateremu je ime Bog - problem je, da ga lahko vidiš samo po smrti, če si dovolj priden in ubogljiv)


Zanimiva tale trditev ni kaj. Bog je torej potreben tako vernikom kot nevernikom. Sračkanje po tujih bogovih je očitno posebna oblika navezanosti na boga. Torej tudi neverniki niso brezbožniki Grin

t wrote on 22.07.2005 at 13:40:31:
Kar pa se božanstev (oziroma predmetov čaščenja) tiče si si odgovorila kar sama - ni vsaka stvar, katero se časti, bog in zato ni potrebno nobene izobrazbe, da bi ločevali med njimi.

uživajte!


zagolj v vednost ...

nikogar nisem nič vprašala, sem pa zadevo le skomentirala ... čeprav je lepo videt, da se spet enkrat strinjava  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #57 - 22.07.2005 at 14:58:37
 
sinjeoka wrote on 22.07.2005 at 14:06:36:
Zanimiva tale trditev ni kaj. Bog je torej potreben tako vernikom kot nevernikom. Sračkanje po tujih bogovih je očitno posebna oblika navezanosti na boga. Torej tudi neverniki niso brezbožniki Grin



Tista trditev je itaq univerzalna (če ne bi bilo x, bi si x morali izisliti) in zelo uporabna, mišljena pa v smislu komentarja, k temu, da je obstaj boga pogojen z vero vanj. Kar se mene tiče, boga ne rabim več - če bi ga srečal sredi ceste, bi mu najbrž v pesniškem slogu plunil v obraz (če bi ga imel - najbrž ga nima).

Pojem nevernika pa je še univerzalnejši od boga, saj zajema tiste, ki niso edino prave vere (ne glede na o ali verjamejo ali ne, ali imajo svoje božanstvo ali pak ne) - ne gre za vprašanje ali sploh verjame ali ne.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ana Drog
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #58 - 22.07.2005 at 18:39:02
 
Blisk1 wrote on 18.07.2005 at 12:47:46:
BOGA NI!
Edini bog, ki je smo mi sami!


Dej nehi, a res Roll Eyes

Pravkar si priznal njegov obstoj Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #59 - 24.07.2005 at 22:00:19
 
t wrote on 22.07.2005 at 14:58:37:
Tista trditev je itaq univerzalna (če ne bi bilo x, bi si x morali izisliti) in zelo uporabna, mišljena pa v smislu komentarja, k temu, da je obstaj boga pogojen z vero vanj. Kar se mene tiče, boga ne rabim več - če bi ga srečal sredi ceste, bi mu najbrž v pesniškem slogu plunil v obraz (če bi ga imel - najbrž ga nima).

Pojem nevernika pa je še univerzalnejši od boga, saj zajema tiste, ki niso edino prave vere (ne glede na o ali verjamejo ali ne, ali imajo svoje božanstvo ali pak ne) - ne gre za vprašanje ali sploh verjame ali ne.


uživaj!


me po svoje prav fascinira tvoje sovraštvo do boga. A ti je kaj hudega storil?

Indiference vsekakor ne premoreš, da bi šel lahko mimo stračka z brado brez pljunka ...

Drugače pa je zgodovinsko gledano bog bil, ne glede na upodobitev oz. personifikacijo, zmeraj simbol nečesa, česar ljudje niso razumeli (ozavestili), pa so slutili neko (višjo) zakonitost v nekem dogajanju ... bog je s tisočletji in racionalizacijo doživljal spremembe in klestenje svoje vsebine ... toda kljub vsemu je tudi danes simbol tistega dogajanja, ki ga ne razumemo ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7