Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 24319 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #75 - 28.07.2005 at 10:54:05
 
Gru Gru wrote on 28.07.2005 at 10:49:11:
Podoben primer, ki je par let pred njim zgorel je bil Giordano Bruno, ki je celo na grmadi umrl MIRNO.


Bedak bi potem rekel, fino, bomo pa na grmadi zažgali resnico. Saj bo itak umrla v miru.

A se ti ne zdi, da je tale tvoj mir malo preveč (kako bi rekla) SKRAJEN?

Harmonija še ni mir, tako kot če je vsota vseh sil = 0, to če ne pomeni, da svet miruje  Wink

Resnica ni absolutna (vključno s to)  Tongue Grin Tongue Grin Tongue Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #76 - 28.07.2005 at 11:52:09
 
sinjeoka wrote on 28.07.2005 at 10:54:05:
Bedak bi potem rekel, fino, bomo pa na grmadi zažgali resnico. Saj bo itak umrla v miru.
A se ti ne zdi, da je tale tvoj mir malo preveč (kako bi rekla) SKRAJEN?
Harmonija še ni mir, tako kot če je vsota vseh sil = 0, to če ne pomeni, da svet miruje  Wink
Resnica ni absolutna (vključno s to)  Tongue Grin Tongue Grin Tongue Grin


No si prov sestavla, ravno bedaki so to rekli. Resnico na grmado in bomo imeli mir.

In so to naredili, ampak s casom vse clovestvo spoznava vse vec resnice - siba k absolutnosti...

Tale opisujoci mir je cist SKRAJEN, ampak ni moj. Je mir tistih, ki so to skrajnost dosegli. Ali niso mogoce najvecji mojstri dal neke podobne izkusnje skozi. Ni pa mogoce zatrdit, ce je porocanje o njih verodostojno. No Kristus je tud precej mirno sprejel svoj kriz... Tud Sokrat je menda v spoznanju, da zivi med bedaki sprejel kozarcek strupa... lohk pa da ni blo tko, da jih je blo ful strah, da so bli ful nemirni, ampak so bli tko dobri igralci-trmasti, da so znali to spretno prikriti....... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #77 - 02.08.2005 at 10:40:48
 
Ali smo ljudje resnično pripravljeni sprejeti RESNICO?

Mislim,da še ni prišel čas spoznanja absolutne resnice! še vedno  tu in tam potrbujemo svoj MIR in POČITEK.

MIR in POČITEK dosežemo le tako,da samega sebe nekoliko varamo s svojimi izgovori in olepšavami.

Da se občasno  ZATEČEMO v zavetje svoji verovanj,ki jih ne postavljamo pod vprašaj.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #78 - 05.08.2005 at 21:08:59
 
Bog obstaja.
Vendar eni pač ne verjamejo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #79 - 09.08.2005 at 12:36:57
 
gemba wrote on 05.08.2005 at 21:08:59:
Bog obstaja.
Vendar eni pač ne verjamejo.



Vedno so bile ovce in pastirji!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #80 - 09.08.2005 at 12:56:05
 
Svobodnjak wrote on 09.08.2005 at 12:36:57:
Vedno so bile ovce in pastirji!

ovce so tiste, ki sledijo, pastir je tisti, ki vodi. ce je pastir ljubec, so ovce zadovoljne. in ce so ovce ljubece je pastir zadovoljen.

svobodnjak, v kateri kot sam pravis vecno obstojeci skupini si ti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #81 - 10.08.2005 at 11:45:19
 
Quote:
ovce so tiste, ki sledijo, pastir je tisti, ki vodi. ce je pastir ljubec, so ovce zadovoljne. in ce so ovce ljubece je pastir zadovoljen.

svobodnjak, v kateri kot sam pravis vecno obstojeci skupini si ti?


Sem pastir brez ovac!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #82 - 10.08.2005 at 12:19:42
 
Svobodnjak wrote on 10.08.2005 at 11:45:19:
Sem pastir brez ovac!

aha, pol lohk receva nekdo, brez drugega? koga pa ima pol lahko tak rad? samega sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #83 - 10.08.2005 at 13:18:04
 
Quote:
aha, pol lohk receva nekdo, brez drugega? koga pa ima pol lahko tak rad? samega sebe?


Samega sebe imam najraje!

Sicer pa kaj moraš imeti ovce,da imaš nekoga rad,oz ovca da si ljubljen???
Si nikogar ne lastim tudi ne želim bit ovca ne pasti oz pastir samemu sebi ali ovca mojemu jazu.
JAST SEM KI SEM.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gost
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #84 - 10.08.2005 at 15:16:04
 
Svobodnjak wrote on 10.08.2005 at 13:18:04:
JAST SEM KI SEM.

aha, ok.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #85 - 14.08.2005 at 21:34:04
 
Svobodnjak wrote on 04.07.2005 at 12:22:08:
       Vprašjmo se smi pri sebi,v svoji notranjost.

                    Ali bog res obstaja???
 
Ali nismo  za svoje živlenje odgovorni  popolnoma sami.(kar žanješ to seješ)

Da s tem posledično ne obstaja več izgovorov ja bog mi je pomagal ali to je hudičevo delo.Za naše bolj ali manj zadovoljnimi dogotki...

Da za vse misli katere sprejemeš potujeo preko informaciskega valovanja neodvisno od časa in prostora.Katero poteka po vsem kozmosu.
Kar pomeni posledično,da misli katere sprejemamo sprejemo lahko  tudi od nas samih v prihodnosti in preteklosti.

Da živimo v nekašni kletki katero si sami usvarjamo s pomočjo nekaterih služb v naši družbi.



Ko končno začutiš sebe in najdeš sebe kot duhovno bitje, takrat enostavno veš, da nekomu pripadaš. Vsa dobro razvita duhovna bitja, ki so živela na Zemlji so ta občutek pripisala božjemu. Zame recimo je to Vesolje, drugi to imenujejo Bog.

kar pa se tiče vibracij katere omenjša pa so samo strune, čreslovine, cevke... preko katerih smo povezani tako med sabo kot s kozmosom. Mi smo vesoljna bitja. Mi smo vesoljci  Grin Vse pa je naravoslovno tudi najnovejša tehnologija, ki se je razvila iz osnovnega EMV.

Prihodnost in preteklost pa seveda lahko vidimo, če smo dovolj senzibilni. tem ljudem pravijo jasnovidci.

Poglej Svobodnjak, preden si se rodil, si se v skupini, kateri bivaš v času nesmrtnosti, odločil za telo v katerem sedaj bivaš in prav tako si se odločil za glavne prelomnice, ki jih imaš v življenju, da si se pojavil tukaj z družino katero imaš prav tako ni naključje.
Zaradi tega smo mi Božja bitja, saj se sami odločami kaj bomo izbrali. Vedi tudi, da smo v osnovi vsi bitja, ki smo močno poduhovljena. Tisti, ki tukaj dela močno narobe (diktatorji, morilci, pedofili...) in ni dojel bistva je šibak in ostane nekje na zemlji. Ti duhovi nas "strašijo".

Pri meni se to zdi zelo smiselno in tudi, če bi me dali na grmado bi težko to zanikala.

Prepričanje je dokaj močno Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #86 - 16.08.2005 at 18:07:13
 
Animsay wrote on 14.08.2005 at 21:34:04:
Ko končno začutiš sebe in najdeš sebe kot duhovno bitje, takrat enostavno veš, da nekomu pripadaš. Vsa dobro razvita duhovna bitja, ki so živela na Zemlji so ta občutek pripisala božjemu. Zame recimo je to Vesolje, drugi to imenujejo Bog.

kar pa se tiče vibracij katere omenjša pa so samo strune, čreslovine, cevke... preko katerih smo povezani tako med sabo kot s kozmosom. Mi smo vesoljna bitja. Mi smo vesoljci  Grin Vse pa je naravoslovno tudi najnovejša tehnologija, ki se je razvila iz osnovnega EMV.

Prihodnost in preteklost pa seveda lahko vidimo, če smo dovolj senzibilni. tem ljudem pravijo jasnovidci.

Poglej Svobodnjak, preden si se rodil, si se v skupini, kateri bivaš v času nesmrtnosti, odločil za telo v katerem sedaj bivaš in prav tako si se odločil za glavne prelomnice, ki jih imaš v življenju, da si se pojavil tukaj z družino katero imaš prav tako ni naključje.
Zaradi tega smo mi Božja bitja, saj se sami odločami kaj bomo izbrali. Vedi tudi, da smo v osnovi vsi bitja, ki smo močno poduhovljena. Tisti, ki tukaj dela močno narobe (diktatorji, morilci, pedofili...) in ni dojel bistva je šibak in ostane nekje na zemlji. Ti duhovi nas "strašijo".

Pri meni se to zdi zelo smiselno in tudi, če bi me dali na grmado bi težko to zanikala.

Prepričanje je dokaj močno Wink



A ti ne želiš ostat na zemlji???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #87 - 20.08.2005 at 14:15:27
 
Svobodnjak wrote on 16.08.2005 at 18:07:13:
A ti ne želiš ostat na zemlji???



Kje pa je to zapisano? mislim, da nisi najbolje razumel kaj sem hotela povedati.

Prej nasprotno, sedaj ko končno nekako vem, da je to to, rada živim tukaj in sedaj, saj je življenje največji izziv
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #88 - 21.08.2005 at 01:57:36
 
Animsay wrote on 14.08.2005 at 21:34:04:
Pri meni se to zdi zelo smiselno in tudi, če bi me dali na grmado bi težko to zanikala.

Prepričanje je dokaj močno Wink




Najprej bi zanikala, potem bi pa lahko dobila svojo grmado  Wink


Tako se to dela ljubica moja  Kiss




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Animsay
2
**
Offline

....to go up....
Posts: 53

Gender: female
Re: BOG NE OBSTAJA
Reply #89 - 21.08.2005 at 18:33:57
 
Tongue še sreča. Mene bi ziher razglasili za witch.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7