Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 17490 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #45 - 20.05.2005 at 00:34:57
 
sej veš kako gre z usemi stvarmi, ki bi jih najbl radi... počas Grin z odnosi je tud tak, use gre počas, učas rabiš par let, da z nekom tolk daleč stik navežeš, da lahko rečeš, ja to je pa moj prijatelj... ker se po koščkih zaupamo pa mejhne korake delamo drug do druzga. pa sej po svoje je prav tako. hitr dobljeno, hitr zgubljeno.
tud ne gre tako, da si rečeš, jest bi pa rad mel odnose, da ne bi sam bil pa da bi se normalnega počutil, se mi zdi da se odnos z nekom začne, k začneš v nekega človeka vlagat pozornost, ker te zanima, kdo je pa kaj dela pa zakaj to dela tak in ti je fajn človek sam po sebi, ne da bi od njega kej hotel. Takih ljudi, ki so ti zanimivi gotovo imaš nekaj okrog sebe, samo izbrat jih moraš iz množice.

pa tud -  tolk slab sogovornik pa res nisi, tukej se z nami pogovarjaš že par dni, pa še nisi živcev izgubil Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #46 - 20.05.2005 at 07:56:30
 
lavit wrote on 20.05.2005 at 00:07:40:
v svojem bitu sm prijazen in priden, sam tih in vse pritrdim (hocm biti vsecen, zelim si prjatla) in to veliko ljudi vzeme za slabica. pol se mi pa strga,...




Po moje je točno tukaj problem.
Kak bi se sam dobro počutil, ko pa se ves čas v nekaj siliš?
In kako bi imel prijatelje, ko pa jih bolj hočeš zato, da ne bi bil sam kot pa ker bi te kdo res zanimal?

Nič nisi napisal o tem, ali obstaja kaj, kar res rad počneš - neka aktivnost, kjer si lahk ustvarjalen.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #47 - 20.05.2005 at 10:13:37
 
ej lavit,

jaz te tako razumem, resnično

če te zapusti eden od staršev, se to v otroško dušo vpiše kot pečat, ki ga je z odločitvijo, da se ga rešiš seveda mogoče izbrisati ali vsaj minimalizirati njegov učinek

tak pečat pusti posledice občutka nevrednosti, sploh pa odvisno kako se odhod starša zgodi, a kaj razloži, ali ima kaj stikov kasneje in tako dalje, čeprav otrok pravzaprav tega niti nikoli do konca ne more razumet

mogoče je še tisti otrok v tebi, ki se počuti tako osamljenega in zapuščenega

in osamljene in zapuščene se lahko počutimo tudi sredi množice ljudi

zbral si veliko moč, da si se odločil spremenit način življenja in jaz mislim, da si na dobri poti

ta odločitev je gotovo tudi pomenila dejanske spremembe v tvojem življenju, se pravi neki rezultati so že

vse ostalo pa še pride z vztrajanjem

"Prosite in boste dobili; iščite in boste našli; trkajte in odprlo se vam bo." (Mt,7)

prijatelje boš lahko našel tudi v svojem delovnem okolju ... nam, ki smo dali že nekaj preizkušenj v življenju skozi, pomeni zaupati nekomu pravi podvig, a verjemi, da se splača

za vse zamere, ki jih morebiti še nosiš v sebi, sem jaz "odkrila" neko blagodejno zdravilo in sicer je to blagoslov

se pravi, da vse ljudi, na katere pravzaprav nimamo vpliva ali so v preteklosti odigrali v našem življenju takšno vlogo, da so nas s čim prizdeli ... blagosloviš

vsakega posebej in sproti

na tvojem mestu bi blagoslavljala v mislih tudi delovno okolje v katerem se giblješ in vse ljudi s katerimi si "padel" v konflikt; se pravi: "Blagoslavljam ..... "

morda je čas, da pustiš preteklost za seboj, se odrešiš zamer in potem se bo sprostilo veliko nove enrgije in prišli bodo dobri ljudje v tvoje življenje

odločila sem se, da ti tako povem stvari, ne vem, ne poznam te, morda se ti bo zdelo brezveze

vsekakor pa, če se soočaš s hudimi stiskami, ti tale pogovor preko foruma niti ne bo tako zalegel, kot ti bo živ pogovor s kakšnim dobrim psihologom

dokler ne poskusiš, niti ne veš

če pa poskusiš, si pa daš vsaj eno možnost več, morda si odpreš neko novo perspektivo

vsekakor se mi zdiš take vrste človek, ki se ne pusti kar tako manipulirati, zato si lahko brez skrbi

no, za konec pa še to

nikar ne bodi tako tiho in priden

bolje je, velikokrat je bolje, če se zadeve sproti razrešujejo, saj ko zadeve še niso tako na kupu, smo se sposobni pogovarjat, največkrat, bolj umirjeno in konstruktivno

LP
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #48 - 20.05.2005 at 15:51:50
 
Doroteja wrote on 20.05.2005 at 00:24:37:
Ma ja nisem ravno strokovnjak ampak se mi zdi, da si neučakan. Če ti je leta in leta ustrezala samota, mislim da po treh mesecih abstinence ne moreš pričakovati nekih drastičnih sprememb. Daj času čas in se predvsem ukvarjaj s stvarmi, ki te veselijo. (vpiši se na tečaj španščine, karateja, slikanja,... ne vem nekaj kar te pač resnično veseli). Se utegne zgodit, da najdeš komunikacijsko nit z ljudmi, ki imajo podobna veselja kot ti...


tocno tako! "pot nazaj" mal dalj cajta traja, zato bod pac vesel za vsak mejhn korak k ga nardis... recimo jst te ful obcudujem, da si sploh upal napisat svoj problem... to je posten napredek

drgac pa, tud starsi se trudjo po svojih najboljsih moceh, in so tud navadni ljudje, ceprov mogoce ne zgleda cist tko  Undecided
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
lavit
Guest




Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #49 - 21.05.2005 at 10:33:40
 
sej tut men se zdi da sm neucakan. samo full je tezko prenasat svojo nesposobnost in nevem kaj naredit, da bi omilil. rad bi si pomagal, da mi nebi bilo tako zelo tezko. nevem ce veste kako je ce v druzbi ljudi, kateri naj bi "pripadal" ne mores nic rect. in kako je potem ko se ti posmehujejo, pomiljujejo, nimajo potrplenja ko se trudis nekaj povedat, si jim cudak, pol te mal zafrkavajo....in pol je vskic tezje stopit pred oci takih ljudi. rad bi se sprostil, rekel kaksno, pa sm napet in vse se mi zdi preneumn za rect. in tuki si ne znam pomagat.

bom pustil cas, casu in upal na najboljs.
* vec tekocine
* vec sporta
* vec siljenja med ljudi
* vec literature
sm se kaj pozabil?

odg siaj: s starsi sm se velik ukvarjal, sam se ne morem spomnit da bi mi odhod fotra pustil posledica. prej bi rekel ravnanje mame po odhodu fotra- spremenila se je iz osebe h kateri prides po tolazbo, v osebo k ne pozna milosti in nima razumevanja. pac ni imela besede k je bil se fotr. koncno je dobila krmilo familije v roke. Vse najbols za otroke, cetudi se ne strinjajo s tem,....bla bla. obema sm odpustil in se dobro razumemo in to ne igra vloge vec.

tih in priden - ma ni mi tezko delat za druge (rad pomagam) dokler se ne zacne izkoriscanje.
tih sm zaradi svoje sramezljivosti in nizke samopodobe. vecino se mi zdi preneumen da bi rekel, ce ze recem kaj potem je to v krcu zaradi obcutka da moram kej rect da nebom izpadel cudak (kar na koncu izpadem)

kaj me veseli?
*sport definitivno. sam je hecen, da se rad ukvarjam s sportom s katerim se - obozujem ga - sam glede na to da je ekipni mi je dosti tezje. paradoks? v prih. imam namen preizkusiti kaj novega - individualnega
*trava,...mmm Smiley
*racunalnik
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #50 - 21.05.2005 at 12:16:44
 
lavit wrote on 21.05.2005 at 10:33:40:
* vec tekocine
* vec sporta
* vec siljenja med ljudi
* vec literature
sm se kaj pozabil?

kaj me veseli?
*sport definitivno. sam je hecen, da se rad ukvarjam s sportom s katerim se - obozujem ga - sam glede na to da je ekipni mi je dosti tezje. paradoks? v prih. imam namen preizkusiti kaj novega - individualnega
*trava,...mmm Smiley
*racunalnik


Jaz se ne bi glih silila med ljudi...sploh se ne bi silila nikamor. Siljenje no good.

travca in računalnik v večini primerov tudi no good (razen če kaj ustvarjalnega počneš na kompjuterju in nimaš filinga, da si glih zasvojen s tem. Ker to dvoje te pelje stran od tebe - kot recimo beg pred sabo-  enako kot tv, medikamenti...

Me veseli, da ti je tvoj šport všeč. Sklepam, da je problem "ekipnosti" pravzaprav ta, da so ti odnosi ogrožujoči.
Kje reševati te stvari, sem ti pa že povedala.


Lepo bodi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #51 - 22.05.2005 at 10:31:46
 
lavit wrote on 21.05.2005 at 10:33:40:


bom pustil cas, casu in upal na najboljs.
* vec tekocine
* vec sporta
* vec siljenja med ljudi
* vec literature
sm se kaj pozabil?






ok, dobr da si spucal v zvezi s starši in da se razumete dobro  Smiley

(sej veš, glih vsevidka nisem  Wink  8) )

v zvezi s siljenjem za med ljudi -- ne, tud jaz se nebi silila, včasih paše bolj samota, včasih pa družba

jaz recimo, če se ravno znajdem v družbi z ljudmi in nimam kaj za povedat, sem pa pač tiho, pa kaj  Tongue





Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #52 - 09.07.2005 at 23:58:49
 
Lilith wrote on 19.05.2005 at 22:42:50:
Tule pa ti moram priznati, da imaš point. Smiley

Moj fotr je zmeraj govoril, da je brezdelje vir vsega zla.


Se mi zdi,da smo že nekje nekej govoril o tem pa vseen...zadnje čase sem slišala izpoved že parih ljudi,ki se zdravijo pri Ruglju pa ne samo zaradi zasvojenosti z alkoholom,ampak tut zaradi drugih stvari...Vsi pravijo,da se obnaša nesramno,da ponižuje pred skupino,nadira,zahteva vse mogoče zadeve,najprej to,da ne misliš s svojo glavo,ampak predvsem tako,kot ti reče on.Drugače letiš iz skupine.Ljudje,ki sem jih poslušala,so ful labilne osebe in se ga v bistvu bojijo.Naredijo vse,kar jim reče,v bistvu vse,kar zahteva od njih.Eden je dal vlogo za razvezo,ker je on tako rekel,na naslednjem sestanku ga je nadrl,zakaj je to naredu in je šel vse skup preklicat.
Sodelovka pravi,da je njen mož ,odkar hodi k njemu,zasvojen s športom,on pa se je osebnostno zelo malo spremenil(hodi pa k njemu že leta in leta).Ok,zavedam se,da je v teh zgodbah po vsej verjetnosti malo pretiravanja(oziroma osebne prizadetosti),ampak vseeno se sprašujem kdo za vraga rabi takšnega terapevta?
Sicer se v osnovi strinjam s quotanim stavkom,vendar mislim,da Rugelj pretirava. Sem namreč mnenja,da če ti rabiš 24 ur na dan nekej počet samo zato,da se ne boš drogiral,potem je to tut neke vrste nevrotičnost.Zato tut nisem kakšen velik fan komun(ok,za fizično zasvojenost skint je komuna fantastična,na psihi pa naredijo v primerjavi s tem bore malo-moja kolegica,ki je pred letom dni prišla ven, ima še vedno razvite vse mehanizme zasvojenosti-od odnosov naprej-in ji skor nč ni jasno od kje ji vse to.Ok,ve da je to zarad otroštva,kej več pa že ne...Manjka mi v komunah en dober terapevt.)
Zadnjič sem ga še poslušala na studu City o tem,kako išče svojega naslednika(že 10 let) in kakšne pogoje mu postavlja...in vsa njegova pojava zraven...Ne vem,nekaj na njemu mi deluje...nevrotično... Shocked
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #53 - 10.08.2005 at 18:26:05
 
Itak, da Rugelj pretirava. Njegova motenost se mi zdi hujša od zgolj nevrotične.  Mene bi tak dril tudi ubijal - se mi zdi bolj beg od sebe kot pot k sebi. O njegovem "zdravljenju" imam pa tudi mnenje:

Lilith wrote on 18.05.2005 at 19:37:45:
Rugelj svojih pacientov ne ozdravi, pač pa zgolj en simptom nadomesti z drugim...torej odvisnost od alkohola nadomesti z odvisnostjo od drugih vrst aktivnosti(tek, planinarjenje, knjige), še najraje pa kar  z odvisnostjo od Rugljeve persone per se.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
duje24
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #54 - 16.08.2005 at 18:34:55
 
Jaz sem imel tud probleme z anksioznostjo, socialno fobijo, paničnimi napadi. Rad bi povedal, da to sploh ni normalen strah, ampak je kr neki - nerealno patološko sranje - bolezen. Namesto, da bi razmišljal kot normalen človek, pa kr bežiš v nevroze - total bolano, prfuknjeno.  Še sedaj ne morem verjet kako se lahko človeku tolk zrola kot se je meni. To je pravi pekel - dolgotrajno trpljenje. Ni pa nepremagljivo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #55 - 11.02.2006 at 21:12:50
 
Hehehe jaz sem prišel že do te meje zrolanosti, da se mi že kr j*ebe da sm zrolan.
Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4