Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 17493 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #30 - 18.05.2005 at 15:13:18
 
exodus wrote on 18.05.2005 at 14:46:02:
Enostavno se ne da igrati "pametnjakoviča", če nimamo niti šol, pa si mislimo, da  smo "bogeca za jajca zgrabli", ko smo prečtali kaj o fobiji, kompulzijah, in znamo približno, kaj ta izraz pomeni (vauuu, kako mo pametni!!!?), pa si že to štejemo, kot da bi bili svetovni učenjaki.

8)

Ne vem, a imaš res tak občutek, da ima tule gor kdorkoli ambicije postati "svetovni učenjak", čeprav imamo verjetno večinoma kar nekaj šol za sabo (ampak jebeš šole, tam gre več ali  manj za drkanje sterilne in zastarele materije, v realnem življenju je potem itak drugače).

Zato tudi ni dobro preveč mešat tegale foruma z real life. Sicer pa, če se tule gor kdaj pa kdaj malce zapletemo v kakšno debato na višjih oktavah, ne vidim v tem nič slabega, saj lahko mimogrede zvemo tudi kaj takega, kar prej nismo vedeli. Zrnje od plevela naj si pa vsak sam pri sebi loči,  vsak kolikor zmore in vsak po svojih potrebah ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #31 - 18.05.2005 at 19:37:45
 
Bardo_Thodol wrote on 18.05.2005 at 14:16:45:
Hehe, a pol bi tudi za srčne kirurge lahko rekli, da imajo zato uspehe, ker si izbirajo primerne žrtve - namreč same srčne bolnike.

Ja valjda, da si bo izbiral take paciente, za katere meni, da jim bo lahko pomagal. Bolj bi bilo za obsojati tiste, ki se ukvarjajo s pacienti, kljub temu, da vedo, da jim ne morejo pomagati  in zaradi tega izvisijo tudi taki, ki bi jim pa lahko pomagal.

Sicer se pa strinjam, da spada tudi Rugelj med tiste strokovnjake , ki se radi hvalijo, torej motene ...




Morda bi tvojo zmotno analogijo s srčnimi kirurgi lahko preprečila, če bi predhodno dodala, da Rugelj svojih pacientov ne ozdravi, pač pa zgolj en simptom nadomesti z drugim...torej odvisnost od alkohola nadomesti z odvisnostjo od drugih vrst aktivnosti(tek, planinarjenje, knjige), še najraje pa kar  z odvisnostjo od Rugljeve persone per se.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #32 - 19.05.2005 at 09:17:08
 
Lilith wrote on 18.05.2005 at 19:37:45:
Morda bi tvojo zmotno analogijo s srčnimi kirurgi lahko preprečila, če bi predhodno dodala, da Rugelj svojih pacientov ne ozdravi, pač pa zgolj en simptom nadomesti z drugim...torej odvisnost od alkohola nadomesti z odvisnostjo od drugih vrst aktivnosti(tek, planinarjenje, knjige), še najraje pa kar  z odvisnostjo od Rugljeve persone per se.

Hehe, če sta planinarjene ali branje knjig bolezenska simptoma, potem nas je tukaj verjetno kar nekaj bolnikov.

Sicer pa, če smo precizni, tudi srčni kirurg zdravi po metodi  nadomeščanja, pri bypasu  bolno žilo zamenja z nadomestno ali pa s presaditvijo zamenja kar celo srce z nadomestnim...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #33 - 19.05.2005 at 10:00:32
 
Bardo_Thodol wrote on 19.05.2005 at 09:17:08:
Hehe, če sta planinarjene ali branje knjig bolezenska simptoma, potem nas je tukaj verjetno kar nekaj bolnikov.



A te smem razsvetliti, da planinarjenje/branje knjig ni enako kot odvisnost od planinarjenja/branja knjig.

Če bi bilo tako, bi bila jaz zapriseženi đanki. Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #34 - 19.05.2005 at 10:09:24
 
Lilith wrote on 19.05.2005 at 10:00:32:
A te smem razsvetliti, da planinarjenje/branje knjig ni enako kot odvisnost od planinarjenja/branja knjig.

Če bi bilo tako, bi bila jaz zapriseženi đanki. Grin

Glede na to, da pogosteje pogledam v kakšno knjigo, kot pijanec v kozarec, me sploh ne moti, tudi če me razglasiš za odvisnika    8)

Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #35 - 19.05.2005 at 10:29:55
 
hoj lavit

najprej, hvala ti, ker si z nami delil svojo izkušnjo

držim pesti zate, da se ti stvari v življenju začnejo obračat na dobro

tukaj na forumu, kadar se oglašam s kakšnim nasvetom, se oglašam v smislu nasveta človek človeku in veliko nas je, ki imamo takšne ali drugačne probleme in težave

več ali manj smo borci vsak zase, tolčemo skozi življenje in vztrajamo (korenina ne pozebe, to beri kot metaforo, ki je vzeta iz biološkega sveta, če to drži tudi v biološkem smislu, naj povedo pa strokovnjaki)

lahko mi verjameš (ali pa tudi ne) DA se, da se premagat mariskaj v življenju in ko gledaš stvari za nazaj, ne moreš verjet, da si včasih kakšnim stvarem pripisal tolikšen pomen

kakor sem prebrala tvoj začetni post, se sprašuješ -- ali gre pri tebi za depresijo ali socialno fobijo

no, te moram razočarati, na to vprašanje res ne vem odgovora

vendar, tako kot si stvari predstavil, se mi zdiš zelo priseben, morda malček preveč samokritičen, skratka v bistvu človek z zdravim, vitalnim jedrom

in ti svetujem, da se oprimeš tega tvojega vitalnega jedra, morda bi bilo dobro, da se tudi manj sprašuješ o tem, kaj je s teboj narobe, temveč to, kaj je s teboj prav, kaj je tisto dobro, tisto posebno, kar lahko okolju v katerem prebivaš, podariš, pokloniš

***sm ze cisto brez idej kaj bi se lahko, da bi se popravilo. Vem da se moram vzljubiti, misliti pozitivno,...pa kr ne gre. razmisljam o psihiatru, pa ni denarja. ce mi lahko kako pomagate prosim ***

denar. poskusi gledati na denar kot energijo

energijo, ki teče, se pretaka

zaupaj v ta tok in nikoli ne boš brez denarja

če si se zatrdno odločil za obisk psihiatra, ti naj denar ne bo izgovor

kakor je povedala Lilith, tudi delajo na koncesijo

tudi tukaj na forumu so se oglasili ljudje, ki so izpričali svoje pozitivne izkušnje s psihoterapijo

jaz bi na tvojem mestu sprejela pomoč, ki ti jo nudi  Lilith (da ti posreduje ljudi, ki v tej stroki delajo dobro)

in če tudi boš dal kakšen prispevek v obliki denarja, vedi, da bo prišel k tebi ta denar nazaj, povrnilo se ti bo v takšni ali drugačni obliki

ali pa: če se boš zatrdno odločil, da boš sprejel takšno obliko pomoči (ali kakšno drugačno) potem bo tudi ta denar, če bo pri tem potreben, prišel v tvoj objem, vrejemi in zaupaj

vsak tok energije dobro steče v procesu darovanja in sprejemanja - (beri v pomenu: sprejemanja darov)

eno posebno kvaliteto gotovo imaš:

*Trpijo me samo zaradi mojih dobrih predstav.*

pri tem pa bi jaz nadomestila besedo *trpijo* s *sprejemajo*, ja celo *radi* te imajo v svoji sredini

če se pojavijo kakšne kritike iz njihove strani, jih jemlji kot dobro znamenje, ker ljudem, če jim je vseeno zate, če te ne marajo, potem tudi "kritik" ni

s pozitivnim razmišljanjem in sprejemanjem sebe je tako: nekaj časa vedno traja, da se stvari manifestirajo tudi materialno ali pa kot blagodejen vpliv

vse kar je, je vredno vztrajati, zaupati in verjeti, pa če tudi se na prvi pogled zdi, da gre vse narobe

po navadi je tako, da tik pred blagodejnimi pozitivnimi spremembami gre vse narobe ... stvari se z neko nenavadno težnjo zgoščajo in vse izgleda kot kaos

**sam pol pride izkoriscanje, nespostovanje**

ljudje smo takšni kot smo, svet je takšen kot je

ne prav grd, pa tudi ne preveč lep

konfliktnih situacij se bi bilo možno izogniti le z skrbno izbranimi razsvetljenimi ljudmi okoli sebe ali pa v popolni samoti

ker živimo v našem vsakdanu in okolju kot je, lahko kaj blagodejnega zase storimo le, če v določeni meri spremenimo zorni kot gledanja na ta svet, predvsem pa ga sprejmemo takšnega kot je

najprej in predvsem pa: spoštovanje sebe, kar  seveda tudi ne pomeni, da te drugi avtomatično potem spoštujejo, pomeni bolj to, da tudi v konfliktnih situacijah nimaš tistega zoprnega občutka, kot da si izkoriščan in nespoštovan

še enkrat, lavit, želim ti vse dobro

in te lepo pozdravljam

(siaj, ki tvega, da jo bodo strokovnjaki raztrgal  Tongue)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
lavit
Guest




Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #36 - 19.05.2005 at 14:12:48
 
mogoce bi mogel mal vec povedat.

recmo: dolgo sm bil zasvojen s travo. trava, racunalnik, sluzba (btw bil sm cist "srecen"). to je bilo moje zivljenje 7 let. zdaj mam 3 mesce abstinence in vsakic k neham kadit se zbudim v kruto realnost - brez prijatlov, ne znam se normalno obnasat, ni mi vseen. in boli. full.

Zdej bl mrzlicno iscem resitev, ker sm dobil dobro sluzbo in bi jo rad obdrzal, saj v njej vidim moznost dokoncne odresitve odvisnosti. Sam ce bom tko "cudn" se bojim da mi ne bo uspelo. in ce bom zgubu sluzbo, ki si jo resnicno zelim, je velka vrjetnost (iz izkusenj) da se bom vrnil v zacaran krog.

bojim se tudi sebe in misli, da se mi zdi samotno zivljenje, z racunalnikom in travo in neko low quality sluzbo cist ok, "izpopoljeno". ne se mi smejat, prosm.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #37 - 19.05.2005 at 14:29:58
 
Trava je blažila tvojo tesnobo. Sam sebi si bil na nek način psihiater, ko si si jo doziral. Prekinitev drogiranja je povzročila ponovno preplavljenost s tesnobo.

Daj kaj več povej o svoji socialni mreži. Prijateljev, praviš, nimaš. Kaj pa sorodniki? Obstaja kakšna oseba, ki ji zaupaš?  Pa o svoji primarni družini - še živite skupaj, kakšni so odnosi?
Pa če v življenju obstaja karkoli, kar te veseli? Za tisti šport je videti, da ti ni do njega, saj praviš, da se v to bolj siliš. Kakršnikoli interesi torej, nekaj, pri čemer si s srcem - obstaja kaj?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #38 - 19.05.2005 at 21:25:44
 
men pa zanima lavit, kako to da se spopadaš s samim sabo 7 let in da si bil s travo zasvojen 7 let
a je to blo istih 7 let?

a zdej k si nehu pohat še kadiš čike?

valjda ti je težko z ljudmi, valjda te sodijo
tko so navajeni
ne sodijo te zato ker bi ti bil vreden obsodbe, ampak ker so navajeni sodit.
naučeni!

ti pač čutš mal blj

kako to čutš?
te tesnobe?

si s kom povezan, ki tesnobe, depresije in kar je še tega redno doživlja?

si zihr da ne pretiravaš?

si zihr da veš kdo si?

zakaj glih 7 let?
* izkoriscanje, nespostovanje,..*


jest teh 'bedov' ne razumem najboljš, ker me je vedno dost hitr vn potegnlo, opažam pa, da kadarkoli v njih zapadem, da se v njih sam spravm ...
sam se vn spravt ... se da
treba pa vsaj boga zravn vključt ...

jest mislm da si se ti mal preveč s tem ukvarju (na neprofesionalni ravni, pa s profesionalcem res ne mislim na strica u belem s tableto zavsako tegobo, ampak raje z rošco za vsako tegobo) ...

bi mogu mal 'žvet' začet
ne tolk mislt o tem kaj bo, če bo, ko bo

predat se ... rečemo temu

niti ne wem
je mal premal podatkov
ampak ... proti tja it ne more škodit - imho ...



* Premalo tekočine najbrž? *
ta ni neumna ...
voda dobr spere bede

mora bit pa dobra voda za dobre razultate


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #39 - 19.05.2005 at 22:02:22
 
Lilith wrote on 18.05.2005 at 19:37:45:
Morda bi tvojo zmotno analogijo s srčnimi kirurgi lahko preprečila, če bi predhodno dodala, da Rugelj svojih pacientov ne ozdravi, pač pa zgolj en simptom nadomesti z drugim...torej odvisnost od alkohola nadomesti z odvisnostjo od drugih vrst aktivnosti(tek, planinarjenje, knjige), še najraje pa kar  z odvisnostjo od Rugljeve persone per se.


u bistvu ne, ampak napolni cas, ki ga je alkoholik prezivel v omami z aktivnostmi, ki se vsaj meni zdijo moje naravno stanje (branje, fizicna aktivnost, spolnost, ucenje, sedenje na obali in vdihavanje morskega zraka pomesanega z vonjem po boru)

kaj jaz vem, moje srecanje z alkoholiki je bilo prevec ... da ne bi imela prilike videti igre ubijanje casa in bezanja pred sabo ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #40 - 19.05.2005 at 22:17:20
 
sinjeoka wrote on 19.05.2005 at 22:02:22:
kaj jaz vem, moje srecanje z alkoholiki je bilo prevec ... da ne bi imela prilike videti igre ubijanje casa in bezanja pred sabo ...


To si dobro rekla - beg pred sabo. Tudi rugeljanska sorta aktivizma je beg pred sabo. Don't you think?
Ko sem prebirala, kaj vse je treba početi v tej "šoli", sem pomislila točno to: moj Bog, dan bi moral imeti 48 ur za vse to. In kje za vraga naj potem še najde človek čas ZASE?!
To kar mi nekdo predpiše kot nujno in obvezno - to gotovo ne sodi v koncept  *časa zame.* Pač pa kvečjemu v koncept moje pridnosti- kar je daleč od pristnega selfa.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #41 - 19.05.2005 at 22:22:25
 
Lilith wrote on 19.05.2005 at 22:17:20:
To si dobro rekla - beg pred sabo. Tudi rugeljanska sorta aktivizma je beg pred sabo. Don't you think?
Ko sem prebirala, kaj vse je treba početi v tej "šoli", sem pomislila točno to: moj Bog, dan bi moral imeti 48 ur za vse to. In kje za vraga naj potem še najde človek čas ZASE?!
To kar mi nekdo predpiše kot nujno in obvezno - to gotovo ne sodi v koncept  *časa zame.*


jaz tudi  Grin  Grin  Grin

toda Lilith ti ze imas zivljenje in vsebino in ce bi ti na to vsebino morala aplicirati se Rugljevsko solo bi res rabila 48 ur
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #42 - 19.05.2005 at 22:42:50
 
sinjeoka wrote on 19.05.2005 at 22:22:25:
jaz tudi  Grin  Grin  Grin

toda Lilith ti ze imas zivljenje in vsebino in ce bi ti na to vsebino morala aplicirati se Rugljevsko solo bi res rabila 48 ur


Tule pa ti moram priznati, da imaš point. Smiley

Moj fotr je zmeraj govoril, da je brezdelje vir vsega zla.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
lavit
Guest




Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #43 - 20.05.2005 at 00:07:40
 
pretiravam? mogoče. nevem vec.

izkoriscenje, nespostovanje.... v svojem bitu sm prijazen in priden, sam tih in vse pritrdim (hocm biti vsecen, zelim si prjatla) in to veliko ljudi vzeme za slabica. pol se mi pa strga,...

vem sam dejstva. in dejstva so da nimam nikogar. ker sm sam tako hotel, saj sm raje kadil in bil v svojem sanjskem svetu. Pac trava ni druzbeno sprejemljiva. kadit sm zacel pr 17 redno, vsak dan od jutra do vecera zviznen,...tko 3 leta. od 20 najprej se jo probavam odvadit (ko sm dobil sluzbo) in prva 3 leta sm si vsakic k sm se zviznu govoril kva sm neumen, zakaj, jutri neham in tko vsak ljubi dan k sm kadil (360dni/let). in pol k sm se koncno sprjaznu da sm zasvojen in zacel spodbujat dobre stvari (koncal solo, sport) mi je uspelo delati tedenske pavze....tko 3 leta do pred krakim, k mi je dopizdil, k mi je sekira padla v med (sluzba). sam mi je vsa ta leta izolacije pustil posledice in dejstvo je da se ne znam vec druzit z ljudmi. dejstvo je tudi da se drugi nocejo druziti z mano.  TO BI RAD POPRAVIL, pa nevem kako.

druzina je razpadla pr mojih 13 k je fotr odsel, je mati prevzela pokoncno drzo, sej ni nic, mi zmoremo. nobenih custev. mam se babico in sestro s katero se ne razumem najbolj (itak odseljena) . in to je to. pa to je ze druga tema.

cike se kadim, po travi nimam vec zelje, sam iz izkusen vem da k se mi zalomi,...upam da ne vec.

dejstvo je da se moram nauciti komunikacije z ljudmi in tuki sm zgublje. mogoce sm neucakan, saj ne kadim sele 3 mesce, sam ze doooolgo nism uspel uzpostaviti kaksne veze. kakorsne koli.  to so dejstva.

pretiravam?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Hmm, depresija? soc. fobija?
Reply #44 - 20.05.2005 at 00:24:37
 
Ma ja nisem ravno strokovnjak ampak se mi zdi, da si neučakan. Če ti je leta in leta ustrezala samota, mislim da po treh mesecih abstinence ne moreš pričakovati nekih drastičnih sprememb. Daj času čas in se predvsem ukvarjaj s stvarmi, ki te veselijo. Vpiši se na tečaj španščine, karateja, slikanja,... ne vem, nekaj kar te pač resnično veseli. Se utegne zgodit, da najdeš komunikacijsko nit z ljudmi, ki imajo podobna veselja kot ti...
Back to top
« Last Edit: 20.05.2005 at 18:20:57 by Doroteja »  

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4