Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 27124 times)
Sn0wBall
Ex Member




Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #90 - 19.05.2005 at 11:29:57
 
šamani oz. tisti z "razširjenim zaznavanjem" te reči kontrolirano doživljajo in ostajajo normalni ljudje, ne pa poblazneli shizofreniki

dejte jit mimo tega posta, ker ta tematika je bila itak že neštetokrat obdelana Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #91 - 19.05.2005 at 11:33:40
 
Bardo_Thodol wrote on 19.05.2005 at 11:25:50:
Kontrolirati je res ne morejo, saj zaradi tega se pa shizofrenija obravnava kot bolezen.

Lahko bi se pa morda (to sem pa videl v filmu in nisem slišal še od nobenega shizofrenika) naučili izpade ignorirati. Da so prividi pač tam, pregnati jih itak ne morejo, lahko jih pa ignorirajo in se  pač ne menijo več za njih, v kolikor niso preveč moteči. Ne znam si pa predstavljati, kako bi bil ta preskok za  konkretnega bolnika težaven.
Nekaterim to očitno uspeva, da lažje živijo bolj normalno življenje.




Ravno berem eno fajn knjigico, med drugim tudi na to temo. Tip se je naučil prepoznati, kdaj se bliža obisk "obiskovalcev".  Večino jih je tudi uspel ignorirat - razen enega, ki se ga je zmeraj polastil in po blackoutu je ugotovil, da je za sabo pustil pravo razdejanje. Zdaj je v fazi, ko je odločen, da bo skušal preprečit njihove obiske. Dalje pa še nisem prišla. Smiley
Aja - Matjaž Zupančič - Obiskovalci
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #92 - 19.05.2005 at 11:37:39
 
Quote:
šamani oz. tisti z "razširjenim zaznavanjem" te reči kontrolirano doživljajo in ostajajo normalni ljudje, ne pa poblazneli shizofreniki

dejte jit mimo tega posta, ker ta tematika je bila itak že neštetokrat obdelana Smiley


Ok.
Samo ni pošteno ljudi, ki živijo v Zahodnem svetu, v naših pogojih, prepričevat, da niso bolni. Če je očitno, da ne morejo več funkcionirat tukaj in zdaj.
A jih boš financiral selitev v rezervat med šamane? a misliš, da so sploh pripravljeni odit? A misliš, da so sploh sposobni o čemer koli odločat - razen v fazah remisije?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #93 - 19.05.2005 at 11:43:19
 
ma dej Lilith, lepo je sedeti v pisarni in opazovati svoje poskusne zajčke, drugo je pa stvar doživeti

človek ki noče kloniti pod temi stvarmi, ne bo klonil, šele tukej se pokaže prava moč volje

ti pa jemlji jih za uboge bolnike, tisti ki ima namen primt življenje v svoje roke, bo to storil, tisti pa ki mu paša se utapljati v toku svoje blaznosti bo pa tam preživel celo svoje življenje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #94 - 19.05.2005 at 11:45:02
 
Quote:
ma dej Lilith, lepo je sedeti v pisarni in opazovati svoje poskusne zajčke, drugo je pa stvar doživeti



ma dej, Snow, kontroliraj se malo. Od kod ti ideja, da poznam bolnike zgolj profesionalno???
Od kod ti ideja, da nimam OSEBNE izkušnje z njimi? Angry
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #95 - 19.05.2005 at 11:46:06
 
nimaš OSEBNE izkušnje doživljanja teh stvari
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #96 - 19.05.2005 at 11:50:04
 
Ti pa NIKAKOR ne moreš pripisovat meni kakršnekoli poskusne zajčke. Jasno?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #97 - 19.05.2005 at 11:56:00
 
kaj se bova skregala zdej? Smiley

od kje si povlekla ta občutek prizadetosti? Grin

poskusni zajčki gor al dol, vseeno si nekdo ki jih samo opazuje...ne mi zdej razlagat kako si sočutna do njih in kako jih razumeš, ker jih ne

oni imajo svoje vesolje u glavi, katerega ti nisi sposobna razumeti brez da bi ga doživela, lahko se trudiš kolikor hočeš
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #98 - 19.05.2005 at 12:01:20
 
Quote:
kaj se bova skregala zdej? Smiley

od kje si povlekla ta občutek prizadetosti? Grin

poskusni zajčki gor al dol,


O, ja, ene stvari bo treba razčistit. Tisti del, da nekih stvari pač ne moremo osebno izkusit - imaš prav.

Ta del s poskusnimi zajčki pa je zame too much, ker sporočilnost "poskusnega zajčka" v svojem jedru nosi zlorabo tega istega "zajčka".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Miki007
1
*
Offline

Te quiero, quienquiera
y dondequiera usted es..

Posts: 12

Gender: male
Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #99 - 19.05.2005 at 12:04:06
 
Lilith wrote on 19.05.2005 at 11:23:59:
Aleluja. Lilith vsak dan zve kaj novega. Shocked

Saj se samo hecaš, a ne da? to - o umski moči.


Glej Lilith. Daješ mi vtis, da razumeš te stvari bolje, kot jaz, ki sem navaden smrtnik, dosedaj totalen laik in lahko govorim le iz svojih izkušenj in izkušenj drugih. Torej, razumi tudi mene. Svoj "ego trip" pa pusti nekje zadaj? OK Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #100 - 19.05.2005 at 12:09:09
 
Miki007 wrote on 19.05.2005 at 12:04:06:
Glej Lilith. Daješ mi vtis, da razumeš te stvari bolje, kot jaz, ki sem navaden smrtnik, dosedaj totalen laik in lahko govorim le iz svojih izkušenj in izkušenj drugih. Torej, razumi tudi mene. Svoj "ego trip" pa pusti nekje zadaj? OK Wink


Kaj pa če bi raje pojasnil svoje pojmovanje umske moči?
Po moje ti bo fajn šlo, ko tako z lahkoto iz rokava stresaš diagnoze tipa "egotrip".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Miki007
1
*
Offline

Te quiero, quienquiera
y dondequiera usted es..

Posts: 12

Gender: male
Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #101 - 19.05.2005 at 12:15:07
 
Lilith wrote on 19.05.2005 at 12:09:09:
Kaj pa če bi raje pojasnil svoje pojmovanje umske moči?
Po moje ti bo fajn šlo, ko tako z lahkoto iz rokava stresaš diagnoze tipa "egotrip".


Trudim se pojasnjevat, pa me ne razumeš. Se opravičujem, ker sem te malce preveč zbodel s to diagnozo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #102 - 19.05.2005 at 14:05:05
 
Lilith, če  te prav razumem zlitje avtonomije ne predpostvlja niti kot potenciala. Simbioza  materjo in otrokom se tako oblikuje  skozi vzgojo,  patologija zlitja pa  se razrešuje skozi  igro moči (upor in predajo), tako razreševanje pa  ni nujno vir shizme, ker shizma je reakcija na nesposobnost razreševanja patologije sploh.


Tonitzamene, po moje  zlitje, ki se  nadaljuje je v odrasli skupnosti ali partnerski zvezi, ostaja  patološko  zato, ker se ne razrešuje sploh.  Simbioza med odraslimi    je  namreč kompleksnejša od zlitja med materjo in otrokom, zahteva hkartno/obojestransko  predajo in hkraten upor, ta pa se  v primeru zlitja oz. vzajemnega  nepriznavanja avtonomije  ne more razrešit v igri moči, ampak le  s shizmo ali ločitvijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #103 - 19.05.2005 at 14:06:17
 
Kdorkoli je imel v življenju kakršnokoli psihotično izkušnjo, pa čeprav tako kratke sape kot napr. blodnje ob močno povišani telesni temperaturi, ve, kako freaky je občutek, ko se povrne realiteta in se zaveš, da je vse, kar si doživel, le rezultat delovanja tvojih možganov, ne pa stvar objektivne resničnosti.

Tale forum pa slovi po svojem relativizmu, po "odprtosti", ki gre tudi v takšne ekstreme kot je prepričanje in prepričevanje, da je vsebina blodenj dejansko del objektivne resničnosti. Ta del je zame moteč, za koga morda celo nevaren. Ampak tako kot je snow rekel - o teh rečeh smo že veliko razpravljali na povsem drugih mestih.

Miki007, ne razumem najbolje, kaj hočeš, ko praviš, da te zanimajo kakršnekoli izkušnje v zvezi s shizofrenimi ljudmi. Ker jaz lahko potem en dan nepretrgoma pišem tu gor. Če bi hotel biti bolj konkreten pri svojih vprašanjih, bi se morda lažje fokusirala.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Živeti z shizofrenikom
Reply #104 - 19.05.2005 at 21:18:38
 
Quote:
ma dej Lilith, lepo je sedeti v pisarni in opazovati svoje poskusne zajčke, drugo je pa stvar doživeti

človek ki noče kloniti pod temi stvarmi, ne bo klonil, šele tukej se pokaže prava moč volje

ti pa jemlji jih za uboge bolnike, tisti ki ima namen primt življenje v svoje roke, bo to storil, tisti pa ki mu paša se utapljati v toku svoje blaznosti bo pa tam preživel celo svoje življenje



Bolezen, naj si bo fizična ali psihična, pa še nikoli ni bila stvar osebne odločitve. Snow, malo smiri živce, popij kako kavico, malo pojdi na sveži zrak, da ne boš več iskal korelacij med duševnimi bolniki in šamani in vsega mešal v neko brezrazumsko in zdrizasto pogačo nesmislov.... :

PS: Fajn se nadihaj svežega zraka....  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8